Mantsjoerije* Brandpunten der Internationale Politiek VOOR koude dagen. Handschoenen Het Modehuis Een kwartier gemeenteraad* Televisie-demonstratie ïchomuker De schele visie op Televisie. SOEST J. B. VAN DER LECK IN DE HOEK. Voor beter Schoeisel naar Stichtsche Schoenhuizen VRIJDAG 12 OCTOBER 1951. 27e JAARGANG No. 77. SOESTER OURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT Abonn. per kwart, 1.75 - per post 1.95 SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 POSTGIRO No. 126156 DE AZIATISCHE ELZAS. De conferentie van Washington heeft de kwestie Duitsland niet als enig agenda punt gehad. Uit gepubliceerde documen ten blijkt, dat ook Korea ter sprake is ge komen. Men zou zijn overeengekomen, dat wan neer de wapenstilstandsbesprekingen mis lopen en de Chinezen een grote aan val zouden ondernemen en de V.N.-troe- pen in het defensief dringen, de bases van de communisten in Mantsjoerije zou den worden aangepakt. Weliswaar heeft Bradley nadien verklaard, dat het V.N.- leger sterk genoeg is om elke aanval te weerstaan en trekken de Chinezen op het ogenblik terug, naar het schijnt zelfs uit hun winterstellingen, maar dit neemt niet weg, dat het land, dat al vele malen de twistappel was tussen Rusland, China en Japan weer ter sprake kwam. Mantsjoerije is in meer dan één opzicht belangrijk grensgebied tussen Rusland en China. Het is een soort Aziatisch Elzas- Lotharingen. Op z'n minst even rijk aan delfstoffen en zeker even vruchtbaar. Is het te verwonderen, dat Rusland 't af handig poogde te maken van het oude Chinese Keizerrijk en dat Japan tenslotte in 1931 met de buit ging strijken De grondstffen-arme industrie kon er ha len wat zij behoefde en het overbevolkte land kon er van zijn landbouwende bevol king spuien. In de ruim twintig jaar, dat de Japanners er hebben gezeten, hebben ze behoorlijk aangepakt. Er komt een belangrijke hoe veelheid ijzer, olie en steenkool uit de grond, het levert soyabonen en hout en de grond is geschikt voor graanproductie. Men vindt er de modernste electrische centrales gedreven door de „witte steen kool", het water. Hoewel de bevolking voor tachtig procent uit Chinezen bestaat, heeft het Noorden een Russische inslag, Charbin heeft een Russisch uiterlijk, het Zuiden is uitgesproken Chinees. Onmisbaar reservoir. Aan weerszijden van dit rijke en voor 'n groot deel tot ontwikkeling gebrachte ge bied liggen Oost-Siberië, dat het bij de op bouw van zijn industrie niet kan stellen zonder hulpbronnen van Mantsjoerije en China, dat niet minder op Mantsjoerije is aangewezen. Dwars door het land lopen dan nog de spoorlijnen naar de havens Wladiwostok en Port-Arthur. Wie het voor het zeggen heeft in Mantsjoerije heeft een reservoir, dat onmisbaar is voor zijn ontwikkeling. En wie heeft het voor het zeggen? China. Dat tevens bondgenoot van het eveneens belanghebbende Rusland is. China-Rusland. Een andere vraag is het echter of dit zo zal blijven. Als elke andere dictatuur- staat duldt Rusland wel ondergeschikten, maar geen nevengeschikten. Wat het in Oost-Europa in de wacht sleep te was uiteraard aan Moskou van meet af aan ondergeschikt, maar zal het China, dat in grootte, bevolking en ontwikke lingsmogelijkheden zeker niet de mindere van Moskou is, net zo gaan Op het ogenblik zien we in de verhou ding China-Rusland niet die verschijnse len, die zo opvallend zijn in. de Oost-Eu- ropese randstaten: zuiveringen, processen, het draineren van de bestaansmogelijkhe den, de op gang zijnde inlijving van de landelijke legers bij het Russische enz. Integendeel. Kenners van China beweren, dat ze onder de leidende communisten geen enkele figuur zien, die op die van Tito lijkt. Maar wat de Chinese revolutie wel te zien gaf, dat was een behoorlijke aanpak van de wederopbouw, al moeten we daarbij geen Westerse normen aan leggen en alleen maar naar het technische resultaat zien. De tegenstellingen. Maar hier liggen juist de kiemen in van het splijtingsproces of beter gezegd: hier komen de tegenstellingen, die er al waren tussen het oude China en het oude Rus land, weer onder een moderne belichting op de voorgrond. Het voor zich en voor zich alléén zeker stellen van Mantsjoerij- Vol verwachting ging men kijken Naar de nieuwste nieuwigheid Nederland heeft televisie, 't Blijft niet achter bij de tijd. Eerst een officiële toespraak, Daarna toespraak nummer twee, Het was alles zeer belangrijk En we luisterden gedwee. Nu kon 't echte spel beginnen, Wat ook niemand heeft verveeld, Daar verschijnt een kleine jongen, Kwiek en vrolijk in het beeld Bij een televisie-toestel Zit een ijv'rig ambtenaar, Ook hij ziet het joch verschijnen En hij brult: „Wat zie ik daar? Nee maar, dat is kinderarbeid, Wat een gruwelijk schandaal, Ik zal daar een eind aan maken En ik maak procesverbaal. Want die televisie-heren Maken onze naam te schand' Dit is niet te tolereren In een ambtenarenland Voor de vele Amsterdammers Was 't ook voor 't laatst misschien, Dat zij televisie-beelden Zo maar, gratis konden zien. Een robuste commissaris, Die regeert met vaste hand, Wil geen kijkers voor de winkels In ons ambtenarenland. es rijkdommen. We kunnen ons daarom bij een politiek, die alleen rekening houdt met de belan gen van de dag van morgen, indenken, dat de Grote Drie eventueel Mantsjoerije militair willen uitschakelen in het Ko reaanse conflict. Maar in een politiek, die rekent met ja ren en dat hoeven geen lange jaren te zijn zou het ons niet goed toelijken bei de tegenstanders een object te ontnemen, dat naar buiten eerder tot hun gezamen lijke verzwakking dan tot hun machtspo sitie bijdraagt. Misschien moeten we de verklaringen van Bradley en het opgeven van de Chinese stellingen in dit licht zien. Een mening over ons mooie land. Perzie moet drastisch bezuinigen. Oper wapenstilstand kan nog niet worden gesproken. - De mogelijkheid van vrije verkiezingen in Duitsland. - Stil, de vijand luistert mee. In de laatste dagen hebben wij weer on gevraagd het bewijs gekregen, hoe dwaas in feite onze wereld is. Een zieke man wordt per vliegtuig over landen en zeeën vervoerd om het standpunt van zijn rege ring te verdedigen. Deze man komt op Schiphol aan, hij wordt even uit het bed gehaald, dat in het vliegtuig is neergezet, en den volke of liever de fotografen ge toond. Nauwelijks hebben de fototoestellen ge knipt of de zieke man moet zijn bed weer in en dan leest de verblufte abonné in zijn krant: premier Mossadeq U begreep al, dat hij de zieke was verklaarde, dat hij blij was in Holland te zijn. Hij vindt Holand een mooi land. Is het wonder, dat de nuchtere Hollander zulk een verklaring aan zijn laars lapt en dat hij over de andere verklaringen van diezelfde man zich bedenkelijk achter het oor krabt? Diezelfde zieke zal, wanneer dit nodig blijkt voor de Veiligheids raad verklaren, dat de hele Perzische olie kwestie een binnenlandse aangelegenheid is, dat de Veiligheidsraad geen bevoegd heid heeft daarover te oordelen, dat bin nen drie maanden de genationaliseerde Oie-Maatschappij weer in volle productie zal zijn en dat de Russen geen poging heb ben gedaan invloed in de Oliemaatschap pij te krijgen. Vooral die laatste verklaring kan men op één lijn stellen met de verzekering, dat een zieke man, die in bed over ons land vliegt, Holland zo mooi vindt. Inmiddels is de gedachte gelanceerd om de Ver. Naties met 51 procent in het ka pitaal van de Olie-Maatschappij te doen deelnemen, waarmede niet alleen Egypte en Engeland zouden zijn geholpen, maar daarmee zou men tevens de olie uit onge wenste handen kunnen houden. In ek geval zal binnenkort wel bekend worden, welke kant het met de Perzische olie uitgaat. Intussen moet te Teheran meer dan ste vig worden bezuinigd. Ambtenaren krij gen voorlopig geen salaris; de departe menten zullen hun uitgaven met 15 pro cent moeten verminderen; regeringsauto s worden zo goed als allemaal verkocht en huur voor regeringsgebouwen zal niet meer worden betaald. Dan er maar uit Nu komt men er licht toe alles wat in de wereld gebeurt als dwaasheid te bestem pelen. Toegegeven, de verleiding daartoe is heel groot. Wij mogen echter niet vergeten, dat daar naast ook heel veel zegenrijk werk ge beurt. Om een enkel voorbeeld te noemen, de UNO heeft ook met Korea bewe zen, dat zij haar bemiddelende taak om erger te voorkomen, serieus opvat en zich zo nodig ook laat gelden. Om erger te voorkomen. Er zijn voorbeelden te over om dit nader aan te tonen. Wat Korea verder aangaat, de dwaasheid om te onderhandelen over de plaats waar de onderhandelingen over de wapenstil stand nu weer eens kunnen worden ge houden, is ten einde. Ridgway, de opperbevelhebber der UNO- troepen heeft het voorstel om in Panmoen- jom, een gehucht in de zuidelijke punt van de neutrale zone Kaesong, bijeen te komen aanvaard, maar de Noordelijken hebben weer een ander punt ontdekt om de zaak slepende te houden. Het is nu weer de afbakening van het neutrale ge bied waarover de meningen verdeeld zijn. Bij al het dwaze, dat de wereldpolitiek de onbevooroordeelde toeschouwer biedt, mag er toch wel eens op worden gewezen, dat meer en meer de bemiddeling van de Verenigde Naties wordt ingeroepen als er moeilijkheden zijn of dreigen. Zo heeft de West-Duitse regering de V.N. verzocht een neutrale commissie te benoe men voor het instellen van een onderzoek naar de kansen op het houden van vrije verkiezingen in geheel Duitsland. De eenheid van Duitsland.Daar is en wordt heel wat over gepraat en geschre ven. Er gaan zelfs geruchten, dat Rusland bereid zou zijn, daarover te Berlijn te confereren. Als de voorbereidingen voor in WOL. CASTOR EN GEVOERDE NAPPA'S vanaf f 9.50 Moderne kleuren. - Aparte modcUcn. Fijne Wollen Sjaals en Hoofddoeken. Steenhoffstraat 15, Tel. 2132 BRENGT U ALTIJD IETS APARTS. deze conferentie net zo lang moeten duren als indertijd de mislukte besprekingen tussen de plaatsvervangende ministers der Grote Vier, dan hebben wij hier nog wel even de tijd mee. Stel U eens voor, dat Oost en West Duits land elkaar vinden, dat het IJzeren Gordijn zonder bijbedoelingen zou worden opgehaald Laten we ons geen illusies maken Uit Washington kwam het bericht, dat later uit Moskou bevestigd werd, dat in Rus land weer proeven met atoombommen zijn gehouden. Ook de oorlogse zinspreuk: de vijand luistert mee, werd weer eens te voorschijn gehaald, toen president Tru- man verzekerde, dat 95 procent der Ame rikaanse geheime berichten door Ameri kaanse dagbladen en tijdschriften in Rus land bekend werden. In Londen is men er zelfs toe overgegaan, de luisterpost van Tass voor Radio Mos kou te sluiten. Neen, we zijn er nog ver af. Oost en West zullen ekaar voorlopig niet vinden. Dinsdagavond kwam de raad van onze ge meente in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van de Burgemees ter. Nadat de vergadering op de gebruikelijke wijze was geopend, stelde de voorzitter voor, om punt 7 der agenda, betreffende verhuur van de gemeentewoning Birkstr. 7 aan G. van Asch, van de agenda af te voeren. Hiertoe werd besloten. Daarna werd de volgende agenda afge werkt: 1. Vaststelling der notulen der vergade ring d.d. 11 September 1951. Conform besloten. 2. Ingekomen stukken. a. Voorstel van B. en W. om de controle rapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële adviezen der Vereniging van Nederlandse Gemeenten betreffende de administratie van het Wo ningbedrijf, Maatschappelijk Hulpbetoon, Wegenfonds en Natuurbad, voor kennis geving aan te nemen. Aldus besloten. 2b. Een verzoekschrift van de gepension- neerde hoofdagent van politie, de heer C. van Wijngaarden, om een tegemoetko ming in zijn verhui sjansten van de dienst woning Birkstraat 7 naar Soesterbergse- straat 11. De VOORZITTER stelt voor dit verzoek schrift in handen te stellen van de Burge meester, als hoofd van de politie. De heer BURGWAL: Betekent dit, dat dit punt dan niet meer in de Raad komt De VOORZITTER: De Burgemeester is 't hoofd van de politie en indien zijn beslis sing in deze aangelegenheid tot een finan ciële uitgave dwingt, dan komt dit voor stel in de raad. Met de aantekening, dat de heer Burgwat heeft tegen gestemd, wordt het voorstel zonder hoofdelijke stemming aange nomen. 3. Voorstel tot het toestaan van een ver hoogd crediet t.b.v. de Burgerlijke Ver dediging. B en W. stellen voor het reeds toegestane bedrag van 250.— met 640.— te ver hogen. De heer BURGWAL zegt, dat hier geld wordt gevraagd voor de z.g. burgerlijke verdediging. Men doet beter alle krachten in te spannen voor de vrede. Amerika dringt ons een oorlog op omdat zijn eco nomie is vastgelopen. De heer CLEMENS zegt, dat een nieuwe eventuele oorlog ons door Rusland wordt opgedrongen en niet door Amerika. De heer SCHAAFSMA zegt, dat het ons onverschillig kan laten wie vriend of vij and is, doch dat de burger bevolking be veiligd moet worden. De heer KRUYFF vraagt of de burgerlij ke verdediging alleen in geval van oorlog wordt ingeschakeld, of dat deze ook in an dere gevallen zal optreden. Hedenavond» 8 uur» wederom in Hotel „Eemland", ingang Van Weedestraat. PROGRAMMA N.C;R.V. De toegang is vrij. igjiaf Van Weedestraat 36 A Telefoon 2792 De VOORZITTER deelt mede, dat het ge meentebestuur in haar leiding tekort zou schieten indien zij de burgerij, in geval van oorlog, aan haar lot zou overlaten. Alleen in geval van oorlog treedt de bur gerlijke verdediging in werking en zij is niet bestemd voor beveiliging van de Staat. De heer BURGWAL richt zich tot de heer Clemens en zegt, dat ons van de kant van Rusland geen enkele bedreiging te wach ten staat. Een vredespact is noodzakelijk, in plaats van oorlogsdoeleinden na te streven, werklozen te maken en deze men sen in defensie-werken te werk te stel len. De heer A. P. HILHORST: Zou de voorzit ter niet kunnen bewerkstelligen, dat de heren Clemens en Burgwal worden toege voegd aan de grote vijf Met de aantekening, dat de heer Burgwal tegen heeft gestemd, wordt het voorstel zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. 4. Voorstel tot verhoging van het crediet voor het object voor werkloze hoofdar beiders. B. en W. vragen hiervoor nog 1200. Van dit bedrag komt 300.ten laste der gemeente. Met de stem van de heer Burgwal tegen wordt dit voorstel zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 5. Voorstel inzake voorziening in kasgeld. Conform besloten. 6. Voorstel tot aankoop van een strook grond aan de Nieuwstraat van J. S. Rasch te Soest, bestemd voor uitbreiding van 't plantsoen. Voor de aankoop van bedoelde strook grond, ter grootte van 34 vierkante Me ter, waarmede het plantsoen Koninginne- laan-Nieuwstraat zal worden vergroot, vragen B. en W. een crediet van 0,25. Conform besloten. Zonder dat de rondvraag aan de orde komt, wordt de vergadering hierna, een kwartier na de aanvang, gesloten. DE ZEVEN WONDEREN VAN HET BIJENVOLK. De afdeling Soest van de vereniging tot bevordering der Bijenteelt opende Woens dagavond het winterseizoen met een bij eenkomst in hotel „De Gouden Ploeg", waarvoor grote belangstelling bestond. Wegens ziekte van de heer Van Rijn opende de heer J. van Elmpt met een welkomstwoord, waarin hij zijn genoegen over deze goede opkomst uitsprak. Over de zeven wonderen van het bijen volk sprak vervolgens de heer J. van Dijk uit Bilthoven, hoofdbestuurslid van de vereniging tot bevordering van de bij enteelt. In deze uiterst belangrijke causerie groei de het aantal van 7 wonderen uit tot vele duizend-en-een wonderen, welke de bij enstaat kenmerkt. Omtrent de bijenstaat, de bijenwoning, de bijentaai, de bijenhoning en de bijenwas, alsmede over het bijenbestuur en het bij engif vertelde spr. vele interessante bij zonderheden, waarbij hij op een niveau .bleef, waarbij de volslagen leek en de bes te imker geboeid werden. Met tal van cij fers en voorbeelden uit de gehele wereld voerde spr. zijn gehoor mede in deze won derlijke wereld. Enige films en een groot aantal lichtbeel den gaven tevens een prachtig beeld van. de bijenwereld. PROGRAMMA VOLKSUNIVERSITEIT. Donderdagavond speelt Bert Brugman met zijn marionettentheater twee komi sche kamer-opera's. Woensdag 31 Octo- ber en Woensdag 7 November spreekt dr. Maria C. Bos, lectrice aan de Universiteit te Amsterdam, over „Erfelijkheid, aanleg, milieu e.d.". Donderdag 22 November komt Prof. M. Minnaert van de Rijks-Universiteit te Utrecht spreken over „Het licht in het Ne derlandse landschap", terwijl Dr. J. Berg- hauser Pont op Donderdag 13 December zijn ervaringen van het sanatorium „Zon negloren" betreffende de t.b.c. behandelt. Woensdag 3 Januari bespreekt de dichter G. Kamphuis de reügieuse literatuur. Donderdag 10 Jan. behandelt G. Brink- greve, kunstcriticus, de reügieuse beel dende kunst. Woensdag 23 Januari geeft Simon de Waard kleurenfilmen over het vogelleven. Donderdag 7 Februari bespreekt Wethou der W G van Zadelhoff het uitbreidings plan van Soest. Woensdag 20 Februari en Woensdag 5 Maart spreekt Rutger Schou- te over Weenen en de muziek en Parijs en de muziek. Donderdag 13 Maart spreekt Prof. W. Asselbergs (Anton van Duinker ken) over de verdeeldheid van het Chris tendom. Vrijdag 28 Maart en Donderdag 3 April behandelt A. P. Stokhof de Jong de vroeg christelijke periode van de Ita liaanse Kunst. Woensdag 16 April spreekt Dr. Janse de Jonge over Sören Kierke- gaard en diens werken. Ds. A. G. HARING NEEMT AFSCHEID. Zondag 28 October a.s. neemt Ds. A. G. Haring te Lage Vuursche, in de morgen dienst van 10 uur, afscheid van zijn ge meente, wegens zijn vertrek naar zijn nieuwe gemeente Loon op Zand. RUZIE OM DE KINDERS. Het botert al geruime tijd niet tussen de families B. en v. d. L., in het bijzonder met tussen de vrouwen. De gisting kwam tot explosie op 21 Mei j.1., toen vrouw v. d. L. de kinderen van haar buurvrouw met wa ter wierp toen deze zich op haar erf be vonden. Moeder B. ging hierop verhaal halen, waarbij het tot een vechtpartij tussen bei de vrouwen kwam in het windhok van de familie v. d. L. De verontwaardigde moe der gaf daarbij de andere partij een klap in het gelaat, waarop deze een matten klopper greep en zich verweerde. In verband met deze burenruzie had me vrouw B. zich Woensdag voor de Utrecht se Politierechter te verantwoorden we gens mishandeling. Zij ontkende haar te genstandster een klap te hebben gegeven, doch uit de stukken bleek, dat de ver dachte een nogal agressief karakter heeft en dat zij en haar kinderen de buurt nogal overlast aandoen. Daar pogingen van de politie om in de omgeving orde en rust te scheppen zijn mislukt, achtte de Officier BOEKHOUDINGEN BALANSEN BELASTINGEN Haitmanlaao 31 - Soest - Telefoon 3093 Een paar weken geleden schreef ik een hoekje naar aanleiding van de rage om iedereen en alles in Gala te steken. Ik vroeg toen of het verantwoord was om in deze tijd aan dat soort dingen geld te besteden en maakte de vergelijking met 't veel voorkomend verschijnsel, dat men sen, die op hun laatste financiële benen lopen, wel meer de neiging vertonen om met een andermans geld de gebraden hen of haan uit te hangen. Ik schreef dat hoekje hoofdzakelijk naar aanleiding van de gala-uniformen, die, zoals ik beweerde, de Haagse politie zich had laten aanmeten. Vorige week werd ik hierover door onze redacteur op het matje geroepen. Hij duw de mij een schrijven van een Haagse po litieagent onder mijn neus en of ik maar even wilde vertellen „hoe dat zat". Deze agent van politie schreef, dat hij zelf, in zijn functie, aan de opening van de Staten Generaal had meegewerkt en geen gala had gedragen. Ook zijn Haagse col lega's niet. Wanneer die gezagdrager dan besluit: ,,U schreef een absolute onwaarheid, mijnheer H. Oekman", dan krijg ik al zo'n beetje de bibber en zie je je reeds als beklaagde wegens valse voorspiegeling of iets derge lijks. Het ergste is (ik buig ootmoedig mijn hoofd), dat die Haagse agent van politie gelijk heeft. Heb ik me daar even vergal- loppeerd Sta ik eventjes te kijk Het is mij n.1. gebleken, dat niet de Haag se politie, doch de rijkspolitie werd uitge dost met gala, hetgeen uit onze berooide schatkist moet worden betaald. Ik erken, er zit een pietsie verschil in, doch voor mij blijft de zaak gelijk. Hoe het ook zij, mijn excuses aan de Haag se agent, ik zal proberen het nooit weer te doen. Maar één ding moet mij nog van het hart. Sherlock Holmes zou hebben begrepen, dat ik de gala van de Rijkspolitie op het oog had, wanneer de Haagse politie die dag in hun gewone huis-, tuin- en keu- kenpakkie rondkuierde. H. OEKMAN. van Justitie een behoorlijke straf hier al leszins op haar plaats en requireerde te gen verdachte 15.boete subs. tien da gen hechtenis. De Politierechter veroordeelde haar tot 10.subs. vijf dagen hechtenis. Burgerlijke stand Dick, zoon van D. van Uiting en A. M. Staal, Korte Brinkweg 26. Albertus Jaco- bus Maria, zoon van J. W. van Beek en J. van Valkengoed. Derk Jan Theodoor, zoon van F. Lenten en B. H. Derks, Klaarwa- terweg 10. Elisabeth Wilhelmina, dochter van H. C. A. van Rijswijk en T. H. Jong ste, Rademakerstraat 26. Pieter, zoon van P. Floor en A. Legemaat, Soesterbergse- straat 72. Gerard Hendrik, zoon van A. A. van Kooten en C. de Zoete, Kerkpad Z.Z. 47. Petronella, dochter van J. van Groningen en H. Jongbloed, Schaepman- straat 36. Adrianus Johannes, zoon van J. Ockeloen en W. H. M. v. Doom, Andries- sestraat 12. Wilhelmus, zoon van A. J. Hil- horst en M. A. A. v. d. Lugt, Korte Hart- weg 30. Reinout Frank, zoon van J. K. Vogt en M. A. Sieburgh, Steenhoffstraat 74. Vivian Yolanda, dochter van C. Meul- man en H. J. Pinchetti, Amsterdam. Ger- da Wilhelmina Alida, dochter van M. de Bree en G. C. Dorresteijn, Molenstr. 124. ONDERTROUWD. J. M. M. v. d. Lugt, 30 jr., sigarenwinkelier, Molenstraat 151 en S. M. de Boer, 31 jr., laborante, Bussum. F A. Heisterkamp, 45 jr., slager, Ootmar- sum en A. C. Schimmel, 36 jr., Kerkpad Z.Z. 11. E. van Es, 23 jr., grondwerker, Buntweg 8 en E. Beets, 16 jr., Buntw. 8. G. Slinger, 24 jr., scheepswerktuigkundi- ge, Luitenant Koppenlaan 16 en G. C. v. Ameide, 23 jr., Luitenant Kopenlaan 16. D. H. W. den Boer, 25 jr., chemicus, Beetz- laan 22 en P. C. Veenendaal, 24 jr., Van Weedestraat 42. W. Reuling, 28 ir-« Jv^k' tuigkundige, Amsterdam en S. H. F Bu- lens, 23 jr., Mariastraat 2. J. Hartog, 23 jr., Den Haag en M. Cornelisse, 29 jr., Laan straat 20. R. C. van Suydam, 27 jr Birk straat 30 en M. Jaarsveld, 23 jr., Nieuwe weg 95. GEHUWD. W. M. v. d. Bergh, 28 jr., ver- pleger en K. Schaffner, 33 jr., Birkstraat 66. H. J. Westerveld, 41 jr., automonteur, Kerkstraat 40 en R. Bosboom, 36 jr., 2e Weteringpad 1. H. van Merkesteijn, 32 jr., radiomonteur en J. C. v. d. Pol Brouwer, 23 jr., Rembrandtlaan 6. C. T. de Bruin, 24 jr., lakspuiter en C. J. 't Lam, 20 jr., Ie Weteringpad 5. J. J. van Weg®J- inseminator, Schoolstraat 44 en M. H. dt Jong, 25 jr., Den Blieklaan 41. OVERLEDEN. Catharina W. Uffelie 65 jr. geh. met J. J. G. Jas, Van Lijndenlaan 26. Elizabeth de Boer, 74 jr., wed. van J- P Mantjes, Beckeringhstraat 25. Catha rina van Breukelen, 83 jr., wed. van A. Schouten, Gallenkamp Pelsweg 27. Jan Wolff, 62 jr., geh. met C. C. W. F. van Rheenen, Den Blieklaan 29. Johan r. J- H Schilling, 88 jr., geh. met A. H. Kroese, Oranjelaan 34. H. G. Köhnen, 71 jr., geh. met Th. Jansen, W. Pyrmontlaan 18.

Soester Courant | 1951 | | pagina 1