Eventjes terzijde Televisie-demonstratie Radio Schoemaker Fa.Van de Wijngaart in Hotel „0£ BOSVIJVER", Voetbal HOOFDPIJN! SOEST DONDERDAG EN VRIJDAG I 0.95 DONDERDAG en VRIJDAG HOOMtDRFESHAW Makelaars- en Assurantiekantoor VOOR ONZE DAMES. SENSATIE Met een kleine variant op een bekende uitspraak zou men kunnen zeggen: een ie der krijgt de krant die hij verdient, m'aar het wil er bij mij nog niet in, dat veel abonné's in de eerste plaats belust zijn op sensatie. Liever wil ik aannemen, dat een paar grote kranten, die op hun voorpagina's, met schreeuwende en sensationele koppen hun lezers vertelden, dat Piet Bruin weer in Amsterdam terug was, zich in het ge halte van hun lezers hebben vergist. Het was gruwelijk, het leek wel of een of an dere grootheid moest worden ingehaald. Voor grote mannen in de kunst en zeker niet voor die der wetenschap maken we niet zoveel drukte, die laten wij rustig door familieleden en naaste bekenden van de trein halen. Als je nagaat, dat hier een jongmens, dat zijn gemeente en dus de gemeenschap voor meer dan honderdduizend gulden heeft benadeeld, door verslaggevers van de grote pers werd opgewacht, alsof het een koninklijk bezoek gold; als wij de fo to's zien van de man met zijn bewakers; als wij elke stap, die de jongen doet, zien beschreven; als wij lezen, dat de paar woorden, die hij zegt, als merkwaardig nieuws worden doorgegeven, dan, nee, dan willen we tóch nog blijven geloven, dat de hoofdredacties, die zulke grote ar tikelen wensten en daartoe opdracht en toestemming gaven, zich schromelijk heb ben vergist in de mentaliteit van haar abonné's. Ontdaan van alle sensatielust werd er slechts een dief naar de cel gebracht. Een grote dief, toegegeven, een handige dief ook. Maar moest dit alles, om der sensa tie-wille, met zulke grote letters en met zulke meterslange verslagen in de krant? Het lijkt wel, of de misdaad ten troon wordt geheven. Gelukkig zijn er ook heel grote bladen geweest, die met enkele regels mededeel den, dat Piet Bruin naar Amsterdam was overgebracht, zonder meer. Zij hadden het nieuws, doch maakten er terecht geen sensatie van. Een mens moet, ook als-ie schrijft netjes blijven. Slechts één zinnetje in al dat moois deed me oprecht genoegen. ,,Toen werd de deur door de wachtmeester voor onze neus dicht geslagen", schreef er één in zijn on nozelheid. Dat had die wachtmeester al veel eerder moeten doen. SOESTERBERGSESTR. 107 - TEL. 2706 op VRIJDAG 26 en DINSDAG 30 OCTO- BER, 's avonds 8 uur, verzorgd door VAN WEEDESTRAAT 36A - TELEF. 2782 Vrijdag programma N.C.R.V. Dinsdag programma K.R.O. S.E.C.—B.F.C. 0—0. S.E.C. heeft Zondag tegen 'i sterke B.F.C geen overwinning kunnen behalen. De Bussummers, die uit de 6 gespeelde wedstrijden 5 overwinningen boekten, zijn op de Bosstraat dicht bij een nederlaag ge weest. Wanneer de Soester schutters for tuinlijker waren geweest en minder last van zenuwen hadden gehad, waren de punten in Soest gebleven. S.E.C. trapte af met de wind tegen en de eerste aanvallen waren voor de Soestena- ren. O. Maassen zag in de eerste minuut zijn schot door rechtsback Vredeborg uit het doel gekopt, terwijl even later Dasse- laar een goede scoringskans kreeg, welke door te lang wachten verloren ging. De Bussummers lieten zich echter niet inslui ten eii kwamen ook spoedig los. Gesteund door de wind, welke over de lengte van 't veld stond, ondernamen zij snelle en ge vaarlijke aanvallen, doch vonden hierbij niet alleen de Soester backs op hun post, doch ook de halflinie met Van 't Klooster aan het hoofd en tenslotte keeper Adams, die in de eerste minuut bewees in uitste kende vorm te zijn. De aanvallen van S.E.C. werden door deze uitgebreide verdediging zeer begrijpelijk beknot. De B.F.C.-achterhoede was wel zeer be nauwd voor de talenten van linksbuiten O. Maassen, waarom de ballen vaak opzette lijk over de zijlijn werd getrapt. Na het eerste half uur werd 't S.E.C.-spel te mat om resultaten te boeken, waardoor de B.F.C.-achterhoede niet veel moeite had om de S.E.C.-aanvallen te bedwingen. Keeper Adams verhinderde met 'n prach tige zweefduik een doelpunt toen rechts binnen Thiel een hard schot loste. Enige S.E.C.-aanvallen, waaronder schoten van M. Maassen en Dasselaar, die naast het doel gingen, liudden tenslotte de rust in. Na de rust volgde weer een S.E.C.-offen- sief. Midvoor De Mink schoot hard in, O. Maassen ontsnapte aan zijn bewaking en zette scherp voor, doch Dasselaar schoot tegen de paal. Een kogel van De Mink volgde hierna, doch keeper Van de Kieft Proefwedstrijd Nederlands elftalMiddle- sex Wanderers 4-1, in het Feijenoord-sta- dion te Rotterdam. Abe Lenstra moet hoog springen om de bal eerder te bemachtigen dan zijn tegen standers. wist ook dit gevaar te keren. Bij een B.F.C.-aanval brak linksbinnen Dekker door de S.E.C.-verdediging, doch zijn schot op enige meters afstand werd door Adams uitstekend gehouden. S.E.C. drong hierna weer op en het lege midden veld werd beter gevuld. De S.E.C.-voor- hoede mistte deze middag echter het goe de schot. Een prachtige boogbal van Wes- terveld stuitte tegen de lat en de terug springende bal werd noch door De Mink noch door M. Maassen goed benut. Even later kreeg M. Maassen een goede kans om van dichtbij in te schieten, doch hij wachtte een seconde te lang. Dasselaar schoot hierna tegen de keeper. B.F.C. verbrak de insluiting en draaide de rollen om. Het S.E.C.-doel ontsnapte aan een doorboring na een fraaie B.F.C.-aan- val. S.E.C. werd teruggedrongen, doch wist deze insluiting goed te doorstaan. Bij een S.E.C.-uitval kreeg S.E.C. een vrije trap te nemen. De bal kwam al weer tegen de lat en daarna schoot M. Maassen naast de paal. Ook De Mink brak weer uit, doch schoot voor langs het open doel, terwijl even later bij een B.F.C.-aanval een hard schot in het zij-net terecht kwam. Het was een opluchting toen scheidsrech ter Buhrman het einde floot van deze be langrijke doch puntenloze wedstrijd. De overige uitslagen luiden: S.E.C. 2Utrecht 2 72. 't Gooi 5—S.E.C. 3 2—2. S.E.C. 4Quick 4 41. S.E.C. AA.P.W.C. C 7—0. A.P.W.C. a—S.E.C. a 9—1. P.V.W.—B.D.C. 3—0. B.D.C. kon het Zondag niet tot een over winning brengen bij P.V.W. De Soestena- ren waren niet in vorm, uitgezonderd doel - man v. d. Lugt, die voor de rust twee maal werd gepasseerd. 20. Na de rust moest M. Brouwer wegens een blessure uitvallen. Het offensief, hetwelk de Soestenaren hadden ingezet, werd hier door verzwakt. De gastheren scoorden nog eenmaal. 30. Keeper Van de Lugt verhinderde een gro te zege door uitstekend doelverdedigen. HOOGLAND—SOESTER BOYS In de wedstrijd tegen Hoogland hebben de Boys geen overwinning kunnen behalen. De Soestenaren gaven echter goed partij en eerst in de laatste minuten viel de be slissing ten gunste van Hoogland. Na een gelijk opgaande strijd in het eerste half uur gaf de linksbuiten van Hoogland met een goed schot zijn club de leiding. 1—0. Lang duurde deze voorsprong niet, want binnen 10 minuten maakte midvoor Van Asch voor de Boys gelijk, met welke stand ook de rust kwam. Na de rust was er geen noemenswaardig krachtsverschil gedurende het eerste half uur, doch toen het laatste kwartier inging nam Hoogland de leiding. De Soester ach terhoede greep bij een vermeend buiten- spelgeval niet in, waarvan de Hoogland- midvoor profiteerde. 21. Enige minuten later werd het 31 en wa ren de Boys geslagen. Mijnhardt's Hoofdpijqpoedcrs. Doos 47 cent WINKELWjEEK-MISèRE. Tijdens de onlangs hier gehouden winkel week had D. v. d. B. naar zijn zeggen nog al last ondervonden van het echtpaar H., dat hem hinderde bij het bezichtigen van een etalage. Zij waren te dicht naar zijn smaak op hem gekomen en bovendien zou één van beide echtelieden hem ook nog op de te nen getrapt hebben. Door het geven van een klap of stomp had hij tenslotte ruim baan gemaakt, maar ook een procesverbaal opgelopen wegens mishandeling. Maandag voor de Utrechtse Politierechter terecht staande wegens mishandeling, hoorde hij 20.boete subs. 10 dagen hechtenis tegen zich eisen. Het vonnis luidde conform. TOCH INHALEN. Voor het eerste gedeelte van de Birkstraat bestaat een inhaalverbod, doch de bestuur der van een personenauto negeerde Vrij dagmiddag dit verbod. Voor hem reed een vrachtauto en deze wilde de Eikenlaan in slaan. Ondanks bedoeld inhaalverbod en ondanks het feit, dat de richtingaanwij zer van de voor hem rijdende auto rich tingverandering duidelijk aangaf, wilde de bestuurder van de personenauto, met grote snelheid, de vrachtauto inhalen en voorbijrijden. Deze draaide op dit moment juist de Eikenlaan in, waardoor een bot sing ontstond. Beide auto's werden be schadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. NED. VROUWEN ELECTR. VER. Donderdagmiddag houdt deze vereniging wederom een bijeenkomst, ditmaal in het Oranje-Hotel. Mej. Nauta van het Tuin- bouw-instituut te Wageningen spreekt dan over ,,Het gebruik van groente en fruit". r> Zuiver WOLLEN SHAWL, Ruit dessin f 1.75 WEKKER groot model, met ra dium, 1 jr. garantie f 5.90 OVERALL, blauw keper, alle maten f 9.90 STENEN BEDKRUIK UTRECHTSESTRAAT AMERSFOORT 5 WIELRIJDERS VIELEN. Op het rijwielpad van de Veldm. Montgo- meryweg kwamen 5 wielrijders ten val. Twee wielrijdsters werden door een derde wielrijder aangereden, die van 'n rijwiel pad vanaf De Paltz kwam gereden. Twee wielrijders, welke van tegenovergestelde richting kwamen, konden de eerste drie wielrijders niet meer ontwijken. Zij kwa men te vallen met hun vijven en deelden de builen en schrammen. Een rijwiel werd ernstig beschadigd, terwijl er een bril montuur sneuvelde. ESPERANTO. Waarschijnlijk wordt over enkele weken in Baarn begonnen met een cursus voor 't aanleren van Esperanto. De cursus is spe ciaal bedoeld voor onderwijskrachten of voor hen, die een ulo- of middelbare schoolopleiding hebben genoten. Voor Soestenaren zal het eveneens mogelijk zijn aan deze cursus deel te nemen. R.K.T.T.V. „SHOT". De eerste competitiewedstrijden hadden voor „Shot" een goed verloop. Shot 1 wist met 2 reserves het team van Levu met 10-0 huiswaarts te zenden, terwijl Shot 2, op bezoek bij Barna, met 91 won. Shot kreeg deze week bezoek van de Heideweg 29 Soest Telefoon 2064 Koop en Verkoop. Taxeties - Hypotheken - Assurantiën - Expertise VOOR ONZE GROTE DOCHTERS. Kinderen groeien hard. Wij merken dit het beste als zij een poosje uit onze omgeving zijn weg ge weest. Zo waren twee van mijn jongens deze zo mer zes weken uit logeren ieder naar een verschillend adres, zodat zij ook el kaar in die tijd niet zagen. Het grappige was, dat toen zij terugkwamen het niet al leen de thuisgeblevenen opviel, dat zij 'n stuk langer waren geworden, doch dat de jongens dit ook van elkaar merkten. Eerst kwam de een mij vertellen dat Hans zo was gegroeid en even later maakte Hans de opmerking: „Wat is die Henk groot geworden Als je de kinderen zo dagelijks om je heen hebt, och, dan valt die groei niet zo op. Zodra U echter brobeert hun een blouse of een rok van het vorige seizoen te laten aantrekken, slaakt U onwillekeurig de uit roep: „Kind, wat ben jij gegroeid." Het ene kind groeit een tijd lang meer in de lengte de ander wordt wat bre der, doch hoe dan ook: U komt voor het feit te staan, dat er nieuwe kleding moet komen. En dat is iets, wat in deze tijd lang niet meevalt. Hoe eenvoudiger een kinderjurk is, des te beter staat het en hoe meer het tot zijn recht komt. Het jurkje, dat wij deze week brengen, is eenvoudig, smaakvol en vlot. Het lange lijfje met het vlotte rokje er aan, is bijzonder geschikt voor lange, spichtige meisjes. Dat komt door de gerui te stof. Van effen stof zal ditzelfde jurkje 't kor te dikkertje slank afkleden. Het witte kraagje met de grote strik (op het geruite jurkje van effen en op het ef fen jurkje van leuke Schotse ruit) staat ieder kind goed. De knoopjes en de ceintuur worden in de zelfde kleur als de strik gemaakt. Klaargeknipte patronen van dit model kunt u onder no. 4901 voor de leeftijden van 8-10, 10-12 en 12-14 jaar a .1be stellen bij Het Patronenhuis, Middenweg 200, Amsterdam. Na ontvangst van een postwissel, waarop duidelijk nummer en leeftijd staan ver meld, wordt het verlangde omgaand toe gezonden. hoofdklasse-speler W. Heemskerk, die met enige leden een nuttige trainingspartij speelde. Zijn aanbieding, om de spelers van Shot voorlopig te trainen, werd dankbaar aan vaard. Deze week speelt Shot 1 tegen „Frans Smulders" uit Utrecht, terwijl Shot 2 uit komt tegen „Pats" uit- Bilthoven. ONEERLIJKE VERPLEEGHULP. Drie maanden voorwaardelijke gevange nisstraf met een proeftijd van drie jaar, onder toezicht van de Reclassering, legde de Utrechtse Politierechter gisteren op aan P. v. d. E. alhier, wegens diefstal van een portemonnaie met inhoud. Eertijds werkzaam in het Sanatorium „Zonnegloren", maakte ,zij zich op een kwade dag meester van een geldbeurs, ten nadele van een collega. De zucht om alles te kopen wat zij mooi vond of graag wilde hebben, was oorzaak van het ge pleegde misdrijf.

Soester Courant | 1951 | | pagina 1