Brandpunten der Internationale Politiek S.B.F. BRILLEN Splendor lampen Ruzies en conflicten in serie. Fa.Van de Wijngaart Kind'ren helpen Kind'ren. Doublé Glas-brilmonturen vanaf f 14.50. J, Th. Voskuilen Officiële mededelingen. SOEST. Millioenen dames SOESTERBERG. IN DE HOEK. Voor beter Schoeisel □aar Sfichtsche Schoenhuizen Burgerlijke stand VRIJDAG 26 OCTOBER 1951. 27» JAARGANG No. 81 SOESTERlfiOURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Abonn. per kwart, 1.75 - per post 1.95 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 POSTGIRO No. 126156 De laatste maanden hebben een reeks van conflicten laten zien in die lange uitge rekte, verbrokkelde en kwetsbare zone van landen, die zich uitstrekt van Ham- merfest de stad van de middernacht zon tot Japan, het land waar de zon rijst. Er zijn er bij van futiele aai'd, het uitbrei den van de territoriale wateren door Rus land tot 12 in plaats van 3 mijl bijvoor beeld. Er zijn de dagelijkse plagerijen in Berlijn tussen de beide zone's, er zijn de vooral zenuwen prikkelende prikkeldraad versperringen tussen de landen van Oost en Midden-Europa. Er zijn de serie moor den op Oosterse politici en machthebbers en daar zijn er de demonstraties tegen Engelse consulaten en het conflict om de olie van Perzië en het water van Egypte, daar is Korea en Indo-China en, ja, dan is er bovendien nog een koude oorlog. Die andere conflicten, die kleine, hoe groot ze ook in de dagbladen opgediend mogen worden, dat zijn in wezen toch maar bijkomstigheden. Het maakt de keus misschien gemakkelijker om een aanlei ding te vinden het grote conflict te doen beginnen, we ontkennen ook niet de geva ren, die er in zitten, maar de grote vraag is en blijft toch of Amerika of Rusland besluiten de ondanks altijd toch nog kou de oorlog om te zetten in een bloedhete. Gewijzigde verhoudingen. Nu is er in de verhouding tussen de Gro te Twee in de laatste tijd een grote veran dering gekomen. Helaas voorlopig alleen van materiële aard, maar het is in de ge schiedenis vaker voorgekomen, dat ver anderingen in stoffelijke verhoudingen 'n oorzaak waren van veranderde ideeële verhoudingen. Rusland is nu in het bezit van de atoombom, wat inhoudt, dat het die bommen regelmatig kan produceren en is daarmee de evenknie van Amerika geworden. Wat aan Russische zijde nog mag ontbreken aan de technische „fi nishing touch" wordt ruimschoots goedge maakt aan de numerieke overmacht. Men zou dus in een andere verhouding tot el kaar een gesprek kunnen beginnen. Het is alleen maar de vraag of dat gesprek er beter of slechter op worden zal. Churchill noemde de atoombom een ha chelijke zitplaats voor de vredesduif. Truman noemde de toenemende bewape- ïtisg ecï-.- vcrstos&ing var- do ond«r lingspositie, maar die niet mag leiden tot een gevecht en een overwinning. Van de andere kant heeft Stalin steeds betoogd, dat de Sowjet-Unie de atoomkracht alleen zal gebruiken voor civile doeleinden. Dat klinkt dus niet gek, maar is er in de we derzijdse politiek iets dat zweemt naar die haast vriendelijke woorden? Rondom de bom. Men weet dat beiden het oneens waren over de formulering van het verbod van het gebruik der atoombom. Rusland eiste vernietiging van de bestaande bommen en internationale controle op alle fasen van de opwekking van atoomenergie. Amen- ka wenste de internationale eigendom. Er schijnt enige toenadering te komen tus sen deze beide standpunten. Rusland heeft de eis tot vernietiging laten varen, maar zegt dat veel nu Moskou zelf ook de bom heeft? We kunnen het atoomwapen vergelijken met een ander, in z'n uitwerking misschien nog verschrikkelijker wapen, het gifgas. In de jongste oorlog hadden beide par tijen dit middel. Maar de Italianen durf den het alleen gebruiken in Abessinië, om dat ze daar geen represailles te vrezen hadden en de Duitsers „pasten het toe' op de gevangenen in de concentratiekam- pen. Van Engelse zijde is de idee geopperd de bom niet boven steden af te werpen, maai de practijk heeft geleerd, dat aan derge lijke beperkingen toch niet de hand wordt gehouden. Wederzijdse angst is een bete re waarborg dan de plechtigste belofte. Elkaar niet nodig. Behalve die angst is er nog een goede waarborg, zelfs met een veel wijdere strekking, n.1, dat men niets van elkaar nodig heeft. Welnu, de Prawda bevatte Makelaars- en Assurantiekantoor Hcfdaweg 29 toMt Tllitnm 2064 Koop en Verkoop. Taxaties - Hypotheken - AssurantiSn - Expertise Hé de bel, wie kan dat wezen O, een bedelaar misschien En die zal wel vragen: Bent U Al van dit of dat voorzien? Nou, ik zal maar laten bellen, Al dat heen en weer gehol, Als maar naar die deur toe lopen, 't Maakt een mens gewoonweg dol. Wéér die bel, 'k zal toch maar kijken, Goed, mevrouwtje, doe het maar; Inderdaad U had gelijk hoor, 't Is een kleine bedelaar. „Wilt U kinderzegels kopen Vraagt een kind met hoge kleur; 'k Kwam maar vragen, want U had nog Geen biljetje aan de deur. Zoudt U werk'lijk kunnen weig'ren: Vandaag niet nodig bedelaar Kind'ren helpen and're kind'ren, Vindt U dit geen mooi gebaar 't Gezonde kind helpt het misdeelde, Als U dat voor ogen zweeft Weet ik, dat U er een loopje Naar de deur voor over heeft. dezer dagen een artikel, waarin werd ver klaard, dat Rusland autarkisch geworden is, dat het alles wat het nodig heeft bin nen zijn eigen grenzen kan vinden. Zou men, het een met het ander combine rende, de uitlatingen van beiden, dat de bewapening er niet is om te overwinnen of te sterven en anderzijds de verklaring van de buitenwereld niets nodig te heb ben, nu geen inleiding hebben voor een gesprek, dat men naast elkaar kan blijven leven? De mogelijkheid is er. De wil is er ook, tenminste bij het overgrote deel van het Westen en wat voor voordeel heeft Rusland bij een oorlog, zelfs als het de rest van Europa en Azië zou kunnen be zetten Tot nu toe heeft Rusland zich in Korea, Azië en Egypte op de achtergrond gehouden, ondanks zijn zware bewape ning langs de Russisch-Mohammedaanse grenzen. Laten wij, ondanks de vele strubbelingen het hoofd koel houden en de lichtpunten die er zijn uitbuiten. Overigens zonder ons daardoor te laten verblinden. Nieuws te over. Stakingswolk bo ven België opgetrokken. Het inter nationaal Hof zal het oliegeschil nog eens behandelen. De krachtige hou ding van Engeland. Frankrijk straks de last Irak praat liever. Nazimoeddin, man des vredes. Voor onze „Brandpunten" behoefden wij deze week waarlijk niet op zoek te gaan naar „nieuws". Wat is er in korte tijd on noemlijk veel gebeurd En wat zijn al die gebeurtenissen er weer het zoveelste be wijs voor geweest, dat de zaken zich im mer anders keren en wenden dan de mens verwacht en vreest. Laten wij nu eens bij onze Zuiderburen beginnen. Als een donkere wolk hing daar de stakingsdreiging over het land en nauwkeurig was aangegeven wanneer het werk zou worden neergelegd en. wanneer dus „de strijd", die voor velen ellende en narigheid zou meebrengen, zou begin nen. Was het een wonder, dat er ter congresse van de Alg. Chr. Vakverbond in België grote spanning heerste, toen daar de lo nen werden besproken Het besluit van de regering om deze Gor- diaacse knoop-door to hakken en de werkgevers dwingend een loonsverhoging van zo gemiddeld 4 ct. per uur per arbei der voor te schrijven, werd, het spreekt vanzelf, hier met groot enthousiasme ont vangen. De Belgische staking is dus voorlopig van de baan, zo goed als wij ons te dezer plaats voorlopig niet veel zorgen meer behoeven te maken over het Perzische oliegeschil, waarvan de besprekingen in de Veiligheidsraad werden opgeschort tot het internationale Hof van Justitie te Den Haag zal hebben uitgemaakt, of het ge schil tot zijn jurisdictie behoort. Hoewel de sjah van Perzië, zijn premier Mossadeq reeds een gelukstelegram liet zenden, is het de vraag, of Perzië door de ze beslissing van de Veiligheidsraad veel verder is gekomen, omdat Rusland nu wel voor de olie aan bod wil komen en Perzië nu zichzelf voor het internationale Hof zal moeten verdedigen. Dat zal niet zo plezierig zijn, omdat zo men weet, Perzië de tussentijdse uit spraak van ditzelfde hof: Engeland noch Perzië zal hangende dit geschil iets onder nemen, dat het werk in de raffinaderij te Abadan zal stremmen, straal heeft gene geerd. Met de uitspraak van de Veiligheidsraad zal het Perzische oliegeschil voorlopig echter wel uit het nieuws van de voorpa gina verdwijnen. Perzië heeft tot 3 De cember de tijd zich over z'n antwoord op de klacht van Engeland bij dit Hof te be raden en wijkunnen het zoeklicht in middels op andere gebeurtenissen richten. Er is genoeg. Want zo slap als Engeland reageerde bij de nationalisaties der olie bronnen, zo krachtig wij zouden haast zeggen: ouderwets krachtig trad het op tegen Egypte. De troepen terug van het Suez-kanaal Geen denken aan. Versterkingen rukken op van Cyprus en toen er moest worden geschoten, werd er raak geschoten ook. Dat ontnam de heetgebakerde Oosterlin gen wel een beetje de geestdrift en Enge land weet, dat het de steun achter zich heeft van het eigen volk, maar ook van Amerika, Frankrijk en vele andere lan den. Oost tegen West'. Het Oosterse fanatieke nationalisme zal zich misschien in de na bije toekomst gaan richten op Marokko, waar dan Frankrijk de last krijgt. Er zijn echter ook staten van de Arabi sche liga, die de zaken iet of wat handiger bekijken. Irak b.v. wil wel eens in rustige onderhandelingssfeer met Engeland gaan praten. Zij hebben daar gemerkt, dat de manier om de bevolking op te zwepen blijkbaar niet de juiste is en zijn de monturen met de meest gemakke lijke pasvorm. Wij hebben ze in alle ma ten voorradig. Prijs zeer voordelig. Levering voor alle Ziekenfondsen. VAN WEEDESTRAAT 8 TELEF. 2458 VAN OUDS BEKEND. zullen 't nu, met Oosterse sluwheid, over een andere boeg gooien. De nieuwe Premier van Pakistan, Nazi moeddin, verzekerde in zijn eerste rede voering eveneens een man des vredes te willen zijn. Hij verklaarde, dat de beken de geschillen met India op vreedzame wijze kunnen worden opgelost, zelfs dat over Kasjmier, welk volk vrij over eigen toekomst moet kunnen beschikken, zon der dat er druk van buiten af wordt ge oefend. Zo richtte de internationale politieke be langstelling zich deze week in zonderheid op het Oosten, waarbij wij het feit, dat de wapenstilstandsonderhandelingen opnieuw zijn begonnen, niet eens zo verheugend vonden. Het zal daar toch nog wel een tijdje duren, was de algemene opinie over Korea Voor het Westen zal de belangstelling ze ker terugkeren, nu de uitslagen van de Engelse verkiezingen bekend zijn. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde bij artikel 6 der Hinderwet, t,er algemene kennis, dat ter secretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van „Caltex" Petroleum Maatschappij (Nederland) N.V., Raamweg 90, 's-Gra- venhage, om vergunning tot het oprich ten van 'n ondergrondse benzine-bewaar- plaats van 10.000 liter inhoud, een benzi ne handpomp en één electrische benzine pomp met een electromotor van 1/3 P.K., op-in het terrein van de Durnoulinkazer- ne te Soesterberg, kadastraal bekend ge meente Soest, Sectie E. no. 2411. Op Dinsdag 6 November 1951, zal gele genheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen. Daartoe zal op die dag des voormiddags elf uur ter secre tarie zitting worden gehouden. Voetbal PROGRAMMA S.E.C. S.E.C. krijgt Zondag S.D.O. op bezoek. Een overwinning van de Soestenaren zal hun positie op de ranglijst verstevigen, doch een ernstige tegenstand van de gas ten is te verwachten. Het programma luidt: S.E.C.S.D.O., te 2,30 uur, Bosstraat. U.V.V. 4—S.E.C. 2, tt* I_L30 .uur. S.iü.c.'3A.P.W.C. 2, 12 u„ Schrikslaan. S.E.C. 4K.V.V.A. 2,'2.30 u., Schrikslaan. PROGRAMMA B.D.C. B.D.C. gaat op bezoek bij de leiders van haar afdeling, n.1. P.V.C. De Soestenaren, die thans 4 punten achter staan bij deze vereniging, zullen moeten trachten deze wedstrijd tot een goed einde te brengen, om in de kopgroep een woordje mee te blijven spreken. Het programma luidt: Zaterdag: Zwal. Vooruit DB.D.C. B, te 2,30 uur. K.V.V.A. A—B.D.C. A, te 12,30 uur. Zondag: K.V.V.A. B—B.D.C. C, te 1,15 uur. B.D.C. D—Hoogland A, te 12,30 uur. P.V.C.—B.D.C., te 2,30 uur. B.D.C. 2—K.D.S. 3, te 2,30 uur. B.D.C. 4—Amsvorde 3, te 12 uur. SOESTER BOYS. De Boys krijgen Achterveld op bezoek. Deze club, die de rode lantaarn draagt in deze afdeling, zal de laagste plaats van de ranglijst wel willen verlaten. Ook in deze wedstrijd is de nodige spanning te verwachten. Soester Boys 2 gaat op bezoek bij Hoog land. GEGARANDEERD 1000 BRANDUREN. J. DE JONGH Van Weedestraat 51 30 JAAR BIJ DE WATERLEIDING. Het Waterleidingbedrijf timmert niet aan de weg. Still going strong stroomt het water naar onze keuken- en andere kra nen en we zouden wel heel vreemd kij ken wanneer onze kranen geen water meer gaven. Het is daarom goed nu en dan even stil te staan bij hen, die belast zijn met deze nonstop watervoorziening. Deze gedachte drong zich aan ons op naar aanleiding van een jubileum en een af scheid bij ons Waterleidingbedrijf. Het is de heer H. J. L. Helmer, die zijn 30-jarig jubileum bij dit bedrijf aan de Den Blieklaan alhier, herdacht. Hij diende dit bedrijf als chef-monteur en dat zijn vakmanschap en collegialiteit ge waardeerd werd, kwam wel tot uiting in de bijeenkomst in de nieuwe cantine van het bedrijf. Hier werd tevens afscheid genomen van de heer Helmer, daar deze per 1 Novem ber met pensioen gaat. De heer Roder sprak de scheidende func tionaris toe en stelde de verantwoordelij ke werkkring van hem in liet licht, een werkkring, waaraan de heer Helmer zich met inzet van zijn gehele persoon heeft gegeven. Ir. W. Sevenhuijsen, de directeur van het bedrijf, die 30 jaar met hem samenwerk te, getuigde van de trouwe plichtsbetrach ting, onder vaak moeilijke omstandighe den, door de heer Helmer betoond. De heer Rijk sprak namens 'net personeel en bood enige cadeaux aan, waarna een gezellig samenzijn volgde. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Zondag a.s. is geopend Apotheek „Soest", Soesterbergsestraat 8. KUNSTENAARS STICHTEN AFDELING. Op de Dinsdagavond te Hilversum gehou den vergadering van de Bond van Kun stenaars en employé's in de Kunst- en Amusementsbedrijven, werd besloten een afdeling Gooi- en Eemland van deze bond op te richten. Het bestuur van deze afdeling werd als- volgt samengesteld: Dr. H. M. Merkel- bach, Hilversum, voorzitter; Louis Holst, Hilversum, penningmeester en Piet Ekel, Soest, secretaris. Het secretariaat is ge vestigd: Kerkpad Z.Z. 31a, Soest. JONGEN DOOR AUTO GEGREPEN. Dinsdagavond, te ongeveer 6 uur, wilde de 12-jarige zoon van de familie K. al hier, de Steenhoffstraat oversteken, ter hoogte van de woning van Dr. Van Beur den. Nadat hij enige auto's, komende uit de richting Amersfoort, had laten passeren, gaf hij aan zijn voornemen gevolg. Een Volkswagen, welke op dit moment uit de richting Amstqrdam naderde, zag hij schijnbaar niet. De automobilist kon de jongen niet ontwijken en schepte hem met zijn auto. De jongen werd tegen het weg dek gesmeten en liep een schedelbasis- fractuur op. Per ziekenauto werd hij naar het St. Elisabeth Ziekenhuis te Amers foort overgebracht. DE KNOLLENPLUKKERS VOOR DE RADIO. A.s. Dinsdag, 30 October, te 4 uur, komen de Soester Knollenplukkers weer voor de radio. Men stemme af op golflengte 402 Meter. SPEURTOCHT NAAR OUD-LEERLINGEN VAN DE AMERSFOORTSE HANDELSSCHOOL. Tijdens 'n dezer dagen in Hotel „Monopo- le" te Amersfoort gehouden vergadering van oud-leerlingen der Amersfoortse Han delsschool werd besloten het 40-jarig ju bileum van deze school in September '52 niet onopgemerkt voorbij te laten gaan. Het comité, dat deze viering, met o.a. een receptie of een réunie van oud-leerlingen, zal voorbereiden, bestaat uit Mej. J. M. Wijk en de heren A. Hollander Jr.„ Joh. de Jager, G. Slagt en A. van Slooten. Tot leden van de Commissie voor Pers en Propaganda werden gekozen de dames G. Schinkel, M. van der Belt en de heren W. C. Eggenkamp en J. Pot. Deze commissie heeft een verwoede speur actie ingezet naar de adressen van de oud- leerlingen, teneinde hen op de hoogte te stellen en te houden van alle jubileum- plannen. Uiteraard is het huidige adres sen-materiaal wegens de talrijke muta ties in de afgelopen 39 jaar vrijwel waar deloos. Oud-leerlingen van de Amersfoortse Han delsschool, die deze oproep lezen, worden vriendelijk verzocht, hun naam en adres zo mogelijk ook van jaargenoten, zo spoe dig mogelijk te willen opgeven aan de propaganda-commissie Jubileum Amers foortse Handelsschool, p.a. de heer J. Pot, Bisschopsweg 208, 'Amersfoort, Telefoon 5555. zeggen: Voor de handen niets beter dan HAMEA-GELEI. MEDISCHE DIENST. Dokter Brandt, Dolderseweg 59, Den Dol- der, zal Zondag a.s. de artsendienst waar nemen. BAZAR IN HET NED. HERV. WIJKGEBOUW. Ten bate van het nieuwe orgel wordt er op Vrijdag 30 November en Zaterdag 1 December een bazar gehouden in het Ned. Herv. Wijkgebouw aan de Postweg. Van vele zijden werd reeds medewerking voor deze bazar toegezegd. Aan de bazar is'ook een verloting verbonden. Hoofdprijs een dames- of herenhorloge, welwillend aangeboden door de firma Gebr. Eggermans te Zeist. De trekking heeft plaats op de tweede dag van de ba zar. Het ziet er naar uit, dat deze bazar zeker zal slagen. TAFELTENNIS. Onze jonge taf el tennisclub „De Stom- pert" startte dezer dagen in de competitie der N.T.T.B., afd. Utrecht, na daarvoor reeds enige vriendschappelijke wedstrij den te hebben gespeeld. Het eerste team, bestaande uit B. van Voorbergen, Ch. Küchler en een invaller voor A. Preusser, wist een overwinning te behalen op de Utrechtse club Barna VII. Van Voorbergen won de drie sets, Küch ler moest met 2 overwinningen genoegen nemen, terwijl de serve-man 't niet tot een zege wist te brengen. Het dubbelspel werd echter ook gewonnen, zodat de einduitslag 64 in het voordeel van het eerste team van „De Stompert" was. Het 2e team speelde een uitwedstrijd te gen Zeist XI. Einduitslag 55. K. de Bruin won 2 partijen, J. W. Hopman en J. v. d. weerd ieder een, terwijl het dubbelspel De Bruin-Hopman) het laatste puntje op leverde om tot een gelijk spel te komen. Het eveneens voor de competitie inge schreven nieuwelingen-team begint eerst op 15 November te spelen. INBREKERS OP PAD. Woensdagnacht is een inbraak gepleegd in het perceel Veldmaarschalk Montgome- ryweg 48, alhier. Tijdens de afwezigheid der bewoners hebben twee mannen een g-las-in-loodraam ingedrukt en zijn de woning binnengedrongen. De buit bestond uit een geldkistje met waardepapieren, een gouden dames- en herenhorloge, een gouden ring en een aan tal kledingstukken. Uit het onderzoek is gebleken, dat de da ders voor hun werk een auto in gebruik hadden. Al sedert enige maanden mis ik een mij altijd welkome gast in m'n brievenbus. Hoe lang het precies geleden is, dat ik de laatste keer de „Spaarkrant" tussen m'n post vond, weet ik niet, maar wel, dat ik allang het gevoel heb een moreel steunpi- laartje te missen. Al kwam ik dan ook niet tot sparen, niettegenstaande de Spaar krant bij mij thuis stuk werd gelezen, het was toch prettig te lezen hoe geleerde mensen mij verschillende systemen aan de hand deden om het wonder te ver richten. Van de ene salarisdag tot de andere was het een prettige sport het althans te pro beren, zij het ook, dat ondanks dat, mijn spaarsaldo 1,38 bleef. Hoe ik aan die ene gulden en 38 centen kom weet ik eerlijk niet. Ze dateren waar schijnlijk uit een heel grijs verleden, toen andere en wijzere mensen nog het beheer over mijn financiën voerden. In ieder geval kan ik getuigen, dat ik geen wegloper ben en dat er bij de gedu rende de eerste 8 maanden van dit jaar ontspaarde 200 millioen gulden geen ene rooie cent van mij bij is. We behoeven bij een resterend spaarsal do van ruim 1Vz milliard nog niet ons hoofd te schudden en te zeggen: jonge, jonge, waar moet dat naar toe. De oorzaak van de ontsparing is de lei ding der Rijkspostspaarbank natuurlijk wel bekend. In de eerste plaats 't krank zinnig dure leven, maar ook, en heus niet in mindere mate, komt de ontsparing voort uit de belachelijk lage rente, die de Rijks postspaarbank betaalt. 2,16 rente in een tijd, dat 4 a 4Vz de gangbare rentevoet is, mogen we inder daad belachelijk noemen. Wanneer het mogelijk was, begon ik graag een concur rerende spaarbank. Ik gaf de mensen een procent meer en liep met m'n ogen dicht binnen. Ondanks Hr. Lieftinck kon U mij dan over een jaartje in het Zuiden van Frankrijk vinden. Verwonderlijk is het eigenlijk, dat de Rijkspostspaarbank nog over zo'n groot saldo beschikt. Over het algemeen zijn de Nederlanders toch niet op hun hoofd ge vallen als het om de ofing-ping gaat. Intussen vind ik, dat jïle Spaarbank deze trouw wel slecht beloont, door niet eige ner beweging de rentevergoeding meer in verhouding te brengen '\tot de werkelijk heid. H. OEKMAN. SIMAVI-COLLECTE. Maandag 29 October a.s. wordt alhier weel de jaarlijkse Simavi-collecte gehouden. Het Simavi-werk omvat de medische hulp aan ernstige zieken in de tropen, die van alles verstoken zijn. Nog grote terreinen liggen voor dit werk braak. E.H.B.O. De afdeling Soesterberg der E.H.B.O. houdt op 1 November a.s. weer haar eer ste cursus-avond in een der lokalen van de Openbare school. Leider is dokter Splinter; voor het aanleggen van verban den, de heer Drost. Men wijst ons op het grote nut van deze cursussen, vooral ook voor Soesterberg, dat aan een van de gevaarlijkste verkeers wegen van Nederland is gelegen en waar het aantal ongelukken groot is. GEBOREN. Sonja Christina Alida, dochter van H. C. J. Kok en R. Baelde, Korte Hartweg 22. Jannie Gera Johanna, dochter van J. Tak en J. P. Muis, Soesterbergsestraat 20a. Jo- hannes Cornelis Petrus, zoon van S. Roels en J. J. Neerings, Beukenlaan 12. Adria- nus Maria, zoon van J. A. J. Brouwer en P. M. Weerdesteijn, Gen. Spoorstraat 67. Madeleine Nelly Adriana, dochter van L. R. de Klerk en A. A. Nowee, Kerkdwars- straat 9. Mattheus Franciscus, zoon van A. Th. von Bannisseht en M. F. Cordes, Baarn. Wilhelmina Petronella, dochter v. L. S. Wotlinski en F. P. H. van Deijl, Lt. Koppenlaan 1. Louise Johanna Maria, d. v. L. J. de Graaf en W. M. Zimmermann, Hartmanlaan 86. Everardus, zoon van E. van Schalk en G. E. Wevers, P. de Hoogh- laan 3. Paulus Antonius Maria, zoon van H. G. M. Taris en C. J. M. Peters, Kerk pad Z.Z. 69. ONDERTROUWD. A. van Dam, 25 jr., electr.lasser, Dijkhuis straat 19 en J. v. d. Brink, 23 jr., Dijkhuis straat 2. H. P. van Overbeek, 21 jr., glas in loodzetter, Utrecht en E. Strumpel, le Heeserlaantje 24. L. J. Rademaker, 32 jr., timmerman, Lange Brinkweg 52B en C. M. E. Rasch, 28 jr., Burg. Grothestraat 53. B. Kaats, schilder, Beukenlaan 90 en H. A. van Schaik, Molenstraat 130. F. F. J. Crombach, 25 jr., tandtechniker, Arnhem en A. M. Pas, 23 jr., RademakerstVaat 27. GEHUWD. A. G. W. van Loon, 24 jr., slager eji W. C. G. van Groenestein, 23 jr., Schouhfnkamp- weg 43. G. Slinger, 24 jr., schee(pswerk- tuigkundige en G. C. van Ameid<£, 23 jr., Lt. Koppenlaan 16. OVERLEDEN. Maria C. ter Beek, 79 jr., wed. vah R. van Sloten, Sophialaan 14. Dorothea*i H. J. Luijk, 75 jr., wed. van A. J. van» Luijk, Amersfoortsestraat 83b. Peter Hamge, 71 jr., geh. met A. Werkhoven, Birkstlr. 12a.

Soester Courant | 1951 | | pagina 1