Voor beter Schoeisel naar Stichtsche Schoenbuizen Meningen van onze lezers. W. N. NIEUWENHUIS Fa.Van de WIjngaart Voetbal PORCELEENEN KOP EN SCHOTELS KOÖMtDRKES.MAW Loodgieter - Electriciën Makelaars- en Assurantiekantoor Officiële mededelingen. HUISVROUWEN WEES NIET WEEKHARTIG Maandagmorgen zag ik een schareslijper- voddeman op een stil weggetje in So.est- Zuid zitten bij een juist opengemaakt pak kleertjes, naar h.et mij leek, alles keurig gewassen, versteld en gestreken. Eén voor één werden de stukjes even omhooggehou den en daarna onopgevouwen achteloos in de naastliggende voddenzak geduwd, ter wijl het grote stuk pakpapier met een be hendige zwaai in een tuin werd gedepo neerd. Vermoedelijk heeft deze man, als zovelen aan de deur, een aandoenlijk verhaal ver teld, over kindertjes, die „zo goed als niets meer hadden", terwijl hij bij ont vangst vap het pak dacht: „ziezo, weer 'n paar kilo vodden". Wat zou het goed zijn als alle vrouwen zich voornamen, niets meer aan onbeken den af te geven, maar alles wat zij missen kunnen te laten afhalen door de wijkver pleegsters, of te brengen aan de Protes tantse of Katholieke pastorieën of andere, maatschappelijke instellingen op dat ge bied. Deze weten waar het welbesteed is en gegeven kleren wérkelijk worden ge dragen. Er zijn zoveel „stille armen", die nooit vragen, maar die zich wel tweemaal zullen bedenken, draagbare kleertjes in een voddenzak te proppen Wees niet weekhartig, geloof niet alles, maar noteer liever naam en adres van hen die zo klagen over het uitblijven van hulp in hun financiële nood, en geef zo'n adres ter onderzoek door aan de maatschappelij ke verzorgster of Uw pastorie. Er is hier in Soest een goede samenwerking tussen gemeente en kerk en er wordt véél ge holpen waar hulp nódig is Zodra u pd~ pier en potlood neemt, nemen de bedelen den gewoonlijk snel de benen, want dat is hun bedoeling niet De „goeden" kunnen dan toch worden geholpen en meer af doende en royaler dan door U alleen. Samenwerking, ook hierin "Een bewoonster van de Plasweg. S.E.C.—S.D.O. 4—1. S.E.C. behaalde Zondag een goede over winning op het Bussumse S.D.O. en staat thans op de tweede plaats. S.E.C. startte met de gebroeders Maassen op de linkervleugel en was al dadelijk in het offensief. Midvoor De Mink liep even eens al dadelijk snel door op een lange pass, doch de jeugdige Bussumse keeper wist door snel uit te lopen de situatie te redden. Er waren 4 min. gespeeld toen M. Maassen de bal ophaalde en deze goed doorgaf aan O. Maassen, die een snelle ren besloot met een scherp diagonaal schot in de rechter beneden hoek, waarmede S.E.C. de leiding kreeg. 10. Het eerste kwartier was volledig voor on ze plaatsgenoten en de gasten wisten de overompelende tactiek van hun tegenstan ders nog niet goed te beantwoorden. Doch ook zij kwamen daarna opzetten met ge vaarlijke aanvallen en harde schoten, waarmede keeper Adams uitstekend weg wist. De strijd werd in hoog tempo gevoerd en de aanvalslinie van S.E.C. weerde zich ge ducht. Het trio O. Maassen, M. Maassen en De Mink was uiterst snel en stichtte veel verwarring in de achterhoede der gasten. Loman was eveneens uitstekend op dreef als verbindingsman en schiep ve le goede momenten. De rechtsbuiten Das- selaar werd te weinig in het spel betrok ken en kon niet op volle toeren komen. Na 43 minuten spelen wist S.E.C. de voor sprong te vergroten. Toen werd eindelijk een aanval over rechts geleid. Dasselaar kopte naar De Mink en deze dwaalde ogenschijnlijk met de bal van het doel af, doch loste onverwacht een hard schot met geweldig effect. De bal slipte door de han den van de keeper en de stand was 20. De gasten kwamen hierna geweldig opzet ten. Zij kregen een vrije schop te nemen op 25 meter afstand. Deze vrije trap was een kogel van de midvoor, die door een muur van spelers naar de linkerhoek van het S.E.C.-doel verdwèen, waar Jansen met zijn hoofd een doelpunt verhinderde. Na de rust was S.E.C. direct weer in de aanval, doch S.D.O. attaqueerde snel en de gasten hadden geen geluk toen hun mid voor, op 1 meter afstand van het doel, een goede kans miste. De S.E.C.-middenlinie speelde in terugge trokken positie en hierdoor ontstond een leeg middenveld, hetgeen de gasten tot de aanval lokte. Adams bleek in uitstekende vorm en verrichte enige goede safes. Een maal redde linksback Admiraal door een schot uit een leeg doel te koppen. In de 16e minuut zag linksbinnen Brou wer van S.D.O. kans de achterstand te verkleinen, doordat er slecht werd weg gewerkt in de S.E.C.-achterhoede. Met 'n hard schot, op 1 meter afstand, bracht hij de stand op 21. S.E.C. veranderde toen van opstelling. M. Maassen betrok de midvoorplaats en O. Maassen .de linksbinnen plaats. De Mink ging linksbuiten spelen, maar dat wan maar voor 1 minuut, want toen schoot M. Maassen, .op een afstand van 25 meter, na fraaie combinatie met De Mink en O. Maassen, ineens hoog en hard in. 31. Het Bussums offensief verloor na dit doelpunt veel van haar enthousiasme en S.E.C. ging uit haar verdedigende houding weer over in het offensief. Na 40 minuten onderging de stand nogmaals verandering. O. Maassen spurtte alleen op het doel af, schudde zijn belagers van zich af en met een diagonaal schot langs de keeper maak te hij er 41 van. j S.D.O. speelde verder een verloren wed strijd. De stand in de 4e klasse G is thans: D.W.S.V. 8 13 S.E.C. 9 13 B.F.C. 8 12 D.V.S.U. 9 12 S.D.O. 8 9 A.D.E. 8 8 Kampong 9 8 Zwal. Vooruit 8 7 Laren 9 7 De Zebra's 8 6 Voorwaarts 8 5 Quick 8 4 Amsvorde 8 4 De overige uitslagen waren: U.V.V. 4—S.E.C. 2 1—2. S.E.C. 3—A.P.W.C. 2 4—0. S.E.C. 4—K.V.V.A. 2 3—1. WOENSDAG EN VRIJDAG WOLLEN SOKKEN met nylon en lastex boord I 2.95 4 décors, 6 stuks voor 2.95 GESTREEPT PYAMA FLANEL, per meter f 1.45 WERKHEMDEN, effen en geruit, zware kwaliteit f 5.90 WOENSDAG EN VRIJDAG UTRECHTSESTRAAT AMERSFOORT P.V.C.—B.D.C. 0—1. B.D.C. heeft zich Zondag, door de kleine overwinning op de leiders van de rang lijst, weer bij de koplopers geplaatst en hiermede hebben de Soestenaren hun kan sen weer geheel in eigen hand. Zij verschenen met een geheel gewijzigde opstelling in het veld en van het begin af ontwikkelde zich een snelle strijd, met ge vaarlijke aanvallen der wederzijdse voor hoeden. Na 10 minuten hadden de Soestenaren succes, doordat rechtsbinnen Huurdeman onverwacht een hard schot loste, waar naar de keeper vergeefs sprong. 01. Het karakter van de strijd bleef zeer le vendig en beide verdedigingen kregen handenvol werk. Helaas wist midvoor Se- gers, op enige meters van het doel, een zekere kans, niet te benutten, terwijl aan de andere zijde van het veld een hechte verdediging, met Rademaker aan het hoofd, de voorsprong veilig hield. Keeper v. d. Lugt was weer in uitsteken de vorm en hij droeg het zijne goed ,'oij om deze kleine voorsprong te handhaven. Na de rust trachtten de gastheren met een geweldig offensief de achterstand in te lo pen en de gelijkmaker te forceren, doch de Soester achterhoede, goed gesteund door de middenlinie, waarin Roland als- spil een goede partij speelde, hield stand. Vanuit de verdedigende positie viel de B.D.C.-voorhoede enkele malen uit, het geen gevaarlijke momenten voor P.V.C. opleverde. Wat de Utrechtenaren ook pro beerden zij liepen de kleine achterstand niet in en onder grote spanning kwam het einde van deze wedstrijd. De stand in deze afdeling is thans: P.V.C. 9 12 V.V.O.G. 9 11 P.V.W. 8 10 B.D.C. 9 10 Soesterberg 9 10 F.A.K. 8 8 L.V.V. 8 8 Victoria 9 8 Stormvogels 7 7 's Graveland 9 7 Actif 8 6 Olympia 9 5 De overige uitslagen zijn: B.D.C. 2—K.D.S. 3 4- 1. Amersf. Boys 4B.D.C. 3 22. B.D.C. 4Amsvorde 3 42. Van Weedcsfraat 23 Telefoon 2577 DE SOESTER BOYS. Tegen 't sterke Achterveld ontwikkelden de Boys het eerste half uur een gelijk op gaande strijd. Toen namen de gasten een voorsprong door te scoren, terwijl de Soes ter achterhoede bleef staan voor een over treding der gasten. De scheidsrechter con stateerde geen overtreding en floot dus niet. De keper werd hierbij van dichtbij gepasseerd. 01. Tot de rust bleef deze stand gehandhaafd en na de rust ontwikkelden de Boys een offensief, maar de sterke verdediging der gasten hield stand. Doelpunten bleven uit totdat Achterveld het initiatief over nam en de voorsprong verhoogde. 02. Voor het eindsignaal doelpuntten de gas ten nog tweemaal, zodat het einde kwam met 04. RIJWIEL-PUZZLE-RIT. De ren- en toervereniging „Tempo" orga niseerde Zondagmorgen een Herfstrit over 20 k.m. door Soest, Soest-Zuid en Birkho- ven. Aan de start verschenen 36 deelne mers, die, met een gemiddelde van 12 k.m. per uur, het parcours uitreden. De prijzen vielen ten deel aan J. Kraayen- hagen en J. Groart, 2 strafpunten. 2. Mej. M. Smit en J. Dorresteijn, 8 strafpunten. 3. Mej. H. v. Raauwendaal en R. v. Raau- wendaal, 9 strafpunten. 4. Mevr. De Leeuw en A. de Leeuw, 10 strafpunten. 5. C. van Dijk en A. van Dijk, 10 strafpunten 6. J. Stalenhoef, 10 strafpunten. Een troostprijs kregen Mej. ten Haaf en de heer F. ten Haaf, die 93 strafpunten ver zamelden. De tweede voorzitter, de heer C. C. Jelle- ma, reikte de prijzen uit onder woor len van dank aan de controleurs. AFSCHEID Ds A. G. HARING Na een verblijf van bijna 8 jaar, nam Ds A. G. Haring Zondagmorgen j.1. afscheid van de Ned. Herv. Gemeente te Lage Vuursche, wegens vertrek naar dezelfde Gemeente te Loon op Zand (N.Br.). In het overvolle kerkje werd de dienst be gonnen rnet het zingen van Psalm 121 vers 1, 2 en 3 en, na de gewone liturgie, las de scheidende predikant Handelingen 20 vers 1738, het afscheid van de apostel Paulus van de ouderlingen te Efeze. In een korte voorafspraak zeide Ds Haring, dat hij persoonlijk zeer tegen dit afscheid had opgezien. De onderlinge verhoudingen in de Gemeente waren goed te noemen en daarom doet het scheiden pijn. In een bewogen prediking beval de schei- rende leraar de gemeente van Lage Vuur sche aan in de genade Gods, wees haar op de zuivere opbouw van Gods kerk in de weg van het recht en opende tenslotte het uit zicht op het erfdeel, als een gift van het verbond der genade, voor degenen die de waarachtige bekering deelachtig zijn. Vervolgens werd gezongen Psalm 123 vers 1, en na de toepassing der prediking richtte Ds Haring zich tot de a.s. consulent der Gemeente, Ds v. d. Velden, van de Bilt, tot de kerkeraad en alle andere functionaris sen en organisaties in zijn gemeente. Namens de Classicale vergadering van Amersfoort en als consulent sprak Ds. v. d. Velden van de Bilt zijn collega toe. Het zelfde deed ouderling T. Dorrestijn namens kerkeraad en gemeente, waarna hij ver zocht Ds Haring toe te zingen de bede uit Psalm 121 vers 3. KORFBAL. De pas opgerichte korfbalclub H.J.A. speelde Zaterdagmiddag een oefenwed strijd tegen het sterke 12-tal van MIA uit Amersfoort. Reeds na 10 minuten vonden de MIA-aan- vallers de korf voor de eerste maal en openden de score. De Soestenaren hadden kennelijk moeite zich aan het snelle tem po aan te passen, doch kwamen er gaande weg beter in. Zij zagen kans hun tegen standers in bedwang te houden en de klei ne achterstand werd daardoor niet groter. Na de thee vlotte het bij H.J.A. beter en enige minuten na de rust wist één der H.J.A.-dames de gelijkmaker te scoren. H.J.A. kwam hierna met haar sterkste aanval en veranderde de stand binnen een kwartier tot 31. Even later werd nog maals door H.J.A. gescoord en was de stand 41 geworden. Ook de gasten wier pen direct hierna een tegenpunt, zodat de stand 4—2 werd. De Soestenaren kregen Heideweg 29 - Soest Telefoon 2064 Hoop en Verkoop. Taxeties - Hypotheken - Assurantiën - Expertise KOSTELOZE INENTING TEGEN POKKEN. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter kermis van belanghebbenden, dat gelegenheid tot kosteloze inenting te gen pokken wordt gegeven op Woensdag 7 November 1951 te Soesterberg, om 2 uur n.m. precies, ten huize van dokter A. Th. M. Splinter, gemeente-geneesheer te Soes terberg, Amersfoortsestraat 3. Een week later zal op dezelfde plaats en tijd gelegenheid worden gegeven tot het nazien der inentingen. Aan belanghebbende ouders wordt ver zocht het trouwboekje mede te brengen en de armen der kinderen vooraf goed te wassen. Tevens wordt herinnerd aan de bepalin gen der Inentingswet, welke de verplich ting bevatten de kinderen vóór de eerste verjaardag te laten inenten of een be zwaarschrift volgens vastgesteld model, verkrijgbaar ten gemeentehuize, in té die nen. het hierna hard te verduren tegen de sterkste opstelling van de gasten. De Amersfoorters boekten dan ook succes en de stand werd 43, waarmede ook het einde kwam. H.J.A. had een zwaar bevochten zege be haald. BILJARTEN. De resultaten van de Soester biljartclubs in het district Eemland waren de afgelo pen week als volgt: Cadre klasse: Gouden PloegVerg. Wa gen 2—4. Hoofd klasse: LeurderkwartierZonne- heuvel 4—2. Ie Klasse: Zonneheuvel 2Verg. Wagen 3 60. Centraal 2Gouden Ploeg 2 42.. 2e Klasse: Ons Genoegen 3Centraal 3 6—2. 3e Klasse: Verg. Wagen 4D.O.S. 1 80. Poedel 2Zonneheuvel 3 44. 4e Klasse: Oranjeboom 3Middelwijk 1 6—2. K.O.T. 1—Gouden Ploeg 3 3—5. 5e Klasse: Gouden Ploeg 4O.D.L. 3 4-4. Ruimzicht 2Schouw 1 uitgesteld. Vier sprong 1Overweg 1 44. 6e Klasse: D.O.S. 2Soesterkwartier 5 44. O.D.L. 4Zonneheuvel 4 80. 7e Klasse: Ons Genoegen 5Centraal 4 6—2. 8e Klasse: Zonneheuvel 5Poedel 5 44. 9e Klasse: Poedel 7Viersprong 2 80. Populair 5De Schouw 2 62. Leusder- kwartier 5D.O.S. 3 08. SOESTER SCHAAKCLUB. De eerste competitiewedstrijd in dit sei zoen is door Soest 1 verloren tegen het 10-tal van Baarn 1. Thomasze hield dapper vol tegen de hoofd klasser Mr. Fontein, doch moest tenslotte opgeven. Gorter verloor een pion in een orthodox dame-gambiet en daarna de par tij. Goossens verkreeg een gedrukte stand in een Slavische verdediging en gaf na 'n zeer moeilijk eindspel de partij op. De Graaf stond in gewonnen stelling, doch vergat zijn klok en verloor door tijdover- schrijding. Benschop kreeg tegen Reiche een minder goede stand en deze partij werd later verloren verklaard. Bij de lagere borden ging het beter. Van- Dijk behaalde remise, terwijl de jeugdige De Regt zijn tegenstander overwon. De Ruig speelde een zeer goede- partij, doch moest met remise genoegen nemen. Tim mer was ook goed op dreef, doch ook de ze partij eindigde onbeslist. Invaller Van Munster verloor tenslotte. De resultaten waren aldus. J. C. ThomaszeMr. G. S. Fontein G1 J. GorterA. Tammens 01 H. GoossensA. de Groot 01. H. de GraafJ. Broers 01 W. BenschopG. Reiche 01 A. van DijkH. Repelaar van Driel V2-V2 L. de RegtJ. Spakman 20 J. TimmerJ. van Daal V2-V2 G. van MunsterH. Wieske 01 Totaal 37 BLOEIENDE PAPAVERS. In de tuin van de Nutsspaarbank aan de Steenhoffstraat bloeien de papavers voor de tweede maal. De papaverplant, die eni ge tijd geleden werd kort-gesnoeid om de winterslaap in te gaan, schoot voor de tweede maal op en bracht bloemen voort, ondanks de herst. Ongetwijfeld een uni cum. UIT GESTICHT WEGGELOPEN. Zaterdag is een 46-jarige vrouw, die op de W.A.-Hoeve te Den Dolder werd ver pleegd, weggelopen. Zij was in nachtge waad en had twee dekens meegenomen. KENT GIJ DE BIJBEL? Belangstellenden verwijzen wij naar een in dit nummer voorkomende advertentie met aankondiging van een lezing voor het Ned. Bijbelenootschap en de Chr. Vrou wenbond, waarin de bekende spr. Ds. A. K. Straatsma uit Den Haag zal spreken over „Kent gij de bijbel?"

Soester Courant | 1951 | | pagina 2