I Na dc verkiezingen. Ijs-rij-bewijs. Brandpunten der Internationale Politiek Joh. H. v. Schalkwijk Portretspecialist DE SMALEN In onze SERVIEZEN- AFDELING BAZAR DE LUXE SOEST. „De Witte Pompen" IN DE HOEK. Voor beter Schoeisel □aar Stichtsche Schoenhuizen VRIJDAG 2 NOVEMBER 1951. 27e JAARGANG Nu. 83. SOESTER OOURANT UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 Veracbfjnt leder* Dinsdag en Vrfjdag. MIDDEN IN DE STROOM. Het gebeurde tijdens de verkiezingscam pagne in Engeland, dat, na afloop van de speech van de spreker, een oude man op de conservatieve candidaat toekwam en hem vertelde hoe eens hij het wel met hem was en dat wat hij die avond van de spreker had gehoord, eigenlijk zijn hele leven lang al zijn overtuiging was ge weest. Of de spreker er nu voor kon zor gen, dat hij, zo gauw als maar mogelijk was, kon worden ingeschreven als lid van de corservatieve partij. Uiteraard was de spreker verheugd over deze instemming, maar vroeg toch enigs zins verbaasd waarom de oude baas zich nu pas liet inschrijven als lid. Omdat ik onder Labour pas zóveel verdiende, dat ik jullie contributie kan betalen" was 't antwoord. Wat „Labour" deed. Inderdaad was de werkgelegenheid onder de Labour-regering toegenomen. De la gere inkomens zijn omhoog getrokken; 'n heel stelsel sociale voorzieningen vormt een schild voor allerlei ernstige en minder ernstige ongerieflijkheden; een subsidie politiek, die de eerste levensbehoeften laag in prijs houden, werd gevoerd met een verdeling van lasten, die kasteelbe woners dwongen hun huis tegen entreé te laten bezichtigen om althans nog aan eten te kunnen komen. Zulke dinge bevallen de een meer, de an der minder. Elke politiek brengt voor ie dereen dingen mee, die prettig en minder prettig zijn. De man van hierboven was daarvan een voorbeeld. Maar over het ge heel gerekend raken van een bepaalde politiek de ene klasse de onaangename dingen, de andere de profijtelijke dingen het meest. Of de nationale gemeenschap in haar geheel daar beter of slechter bij vaart, wordt in de regel niet in de eerste plaats bekeken. Het logische gevolg is, dat de tegenstellingen zich toespitsen. Zo in Engeland, waar de Liberalen opgezogen werden door de Conservatieven en waar Labour daar de meeste stemmen boekte waar een der radikale Bevanieten candi daat was. Coalities van partijen zijn in Engeland zeldzaam en de geringe meer derheid van Labour dwong deze wel eens een gematigde politiek te voeren. Afkeer van schipperen. De jongste verkiezingen bewezen echter, dat het kiezerscorps niet van compromis sen is gediend. Het is trouwens de vraag of het compro mis-karakter van Engelands binnenland se politiek met de huidige geringe meer derheid van Churchill wel verdwijnen zal. Om te beginnen zal de nieuwe rege- ging het niet aandurven het levenspeil van de arbeiders wezenlijk aan te tas- ten en gezien de loonacties onder Labour moeten we nog afwachten of de Tories wel een verhoging van het levenspeil kun nen tegenhouden. Het is zelfs de vraag of ze het willen. Enige tijd geleden werd er uit die hoek n.1. een bijzonder geluid vernomen, wat hier op neer kwam, dat men op het ge bied van sociale wetgeving Labour de wind uit de zeilen moest nemen en in de ze zelf het initiatief moest nemen. Wel iswaar kwam dit idee niet uit de kring der cracks van de partij, maar het was betekenisvol, dat diezelfde cracks dit idee wel pousseerden. De nationalisatie. Nee, we geloven niet, dat de nieuwe be windsmannen de weg terug zullen willen, durven of kunnen vinden. Al was het alleen maar om tegenover dat andere werkstuk van Labour, de nationalisatie, de handen vrij te hebben. We verwachten wel, dat de conservatie ven zich op dit stuk, dat voor hen vooral een stuk „gevoelspolitiek" inhoudt, zullen laten gelden, waarbij ze er wel voor zul- Een kind kan de was doen met een AEG Wasmachine. Vraagt inlichtingen bij STEENHOFFSTRAAT 55 - TEL. 2906 Weet U nog, dat vroeger jaren Aan de Eemweg was een baan, Waarop elke ijsliefhebber Flink de benen uit kon slaan Jammer, dat de dood van „Peter" 't Einde was der Soester baan, Met de Soester ijssport was het Daardoor jammerlijk gedaan. Maar het Hollands hart bleef kloppen Voor die nationale sport, Zodat er in deze winter Weer in Soest gereden wordt. Vroeger werd de exploitatie Steeds door „Soest-Vooruit" verricht, Thans is door de schaatsliefhebbers Hier een IJsclub opgericht. 't Aantal leden is de „honderd" Nu al ruimschoots gepasseerd, Maar U voelt, als 't niet veel méér wordt Loopt het ijselijk verkeerd. Doe 't verzoek om lid te worden Bij 't Verkeershuis in de bus. Ofwel bij het Soester Raadhuis, Per adres F. Posthumus. B. en W. van Soest die stellen Voor dit ijsvermaak op prijs, Véél meer leden, die bezitten 't Lidmaatschaps-ijs-rij-bewijs Soest gaat heerlijk schaatsenrijden, Oud en jong stelt dit op prijs, Baan en IJsclub zijn in wording, 't Wachten is op U én.IJs E. VAN EEDEN. len oppassen niet weer de „idyllische" toestand in het leven te roepen, dat het radiotoestel van de ene kant van de straat het bij de buurman aan de overzijde niet doet, omdat daar een andere maatschap pij een andere netspanning heeft. Dat er internationaal door de nieuwe re gering principieel veel zal veranderen geloven we niet. De nuances komen wel licht anders te liggen. Attlee, de jonge Amerikaanse wereldpolitiek vaak rem mend of pogend te remmen, Churchill in het schema van die politiek een meer zelfstandige positie voor Engeland op eisend. En dat niet alleen bij het benoe men van een of andere vlootbevelhebber maar ook bij het toewijzen van werkter reinen voor Engelands vloot. Het is niet alleen voor een conservatieve Engelsman zuur, dat de Middellandse Zee bevaren wordt door een Amerikaanse vloot om van Iran en Egypte maar te zwijgen. De uitslag van de Engelse verkiezingen ten slotte is de voortzetting van een ten dens, die ook op het vaste land van Euro pa steeds duidelijker wordt. Van de com promissen, die progressieven met hun coalitie-partners moeten sluiten, worden beide partijen steeds meer afkerig. Maar hier, evenmin als in Engeland, ver wachten we van een koersverandering een wezenlijke verandering. Wij zitten nu eenmaal midden in de stroom van de grote geschiedenis en in die stroom drijft, welke partij ook, mee. Zij kan proberen er tegen in te zwem men, zij kan de stroom niet veranderen. Er werd krachtig aangepakt. Zwa re taak voor Antony Eden. Komt er een conferentie der Grote Vier Churchill naar Truman. Egypte stelt zich te weer. Soedan niet soe pel. Daladier, Frankrijks nieuwe man Hoe men ook over de overwinning van Churchill bij de Engelse verkiezingen moge denken, men zal erkennen, dat hij de zaken met krachtige hand overneemt endat hij opschiet Nauwelijks was hij belast met de vor ming van een kabinet of hij kon zijn voornaamste medewerkers reeds aan de Koning voorstellen. Op ae overwinning was gerekend Van die voorname medewerkers is de mi nister van buitenlandse zaken Anthany Eden wel de allervoornaamste. Zou ooit een nieuwe minister voor zulk een serie moeilijke vraagstukken zijn ge steld als de rechterhand van Churchill Laten we eens een paar punten noemen de twee crises in het Oosten: Perzië en Egypte, waarvoor de regeling als eerste punt op het programma van de nieuwe Britse regering staat. Naast de kwestie om het Suez-kanaal is er Amerika's hou ding ten deze: de kwestie van een nieu we bijeenkomst der Grote Vier; de plaats van Engeland in een Verenigd Europa, waarvoor Churchill en de zijnen méér gevoelen dan Labour voorheen; de herbe wapening van Duitsland; de verhouding van Engeland tot Frankrijk. Inderdaad: voorlopig zal de heer Eden niet over gebrek aan werk behoeven te klagen. In Engeland is men hier en daar zelfs van mening, dat er teveel op de schouders van deze nieuwe bewindsman komt te rusten, daar hij behalve minister van buitenlandse zaken ook nog plaats vervangend minister-president zal moeten zijn. Voorts wordt Eden de leider van de Brit se delegatie naar de UNO Assemblee te Parijs, waar hij zijn collega's Schuman (Frankrijk), Dean Acheson (Amerika) en Wisjinski (Rusland) zal treffen. Daarbij komt het grootse plan om een vergade ring van de Grote Vier voor te bereiden. Ook Churchill heeft grootse plannen. Een ontmoeting met Truman en heel mis schien met Stalin ligt in het verschiet. Wij zeiden heel misschien, omdat de Ameri kaanse president van zulk een ontmoeting geen voorstander zal zijn, tenzijSta lin ertoe zou kunnen besluiten naar Was hington te komen, hetgeen nogal twijfel achtig is. Intussen blijft de Egyptische regering doorgaan met haar maatregelen tegen Engeland. Zo heeft zij al haar ministeries opgedragen bij internationale aanbeste dingen geen Britse aanbiedingen te aan vaarden. Contracten van Engelsen met de Egyptische overheid worden niet verlengd en eerlang zullen, net als in Perzië, de Britse deskundigen het land van de Nijl moeten verlaten. Voorts heeft de Egypti sche minister van buitenlandse zaken verklaard, dat zijn land niet zal toetre den tot een Westelijke verdedigingsorga nisatie voordat de Engelse troepen Egyp te en de Soedan hebben verlaten en de eenheid van het Nijldal onder Egyptische kroon is erkend. De Egyptische regering heeft verder verzekerd, dat zij Britse oor logsschepen uit het Suez-kanaal zal we ren, maar zij heeft er niet bijverteld, hoe zij dit zal doen. Dat de Egyptische Raad van State een wetsontwerp goedkeurde, dat de mobili satie van alle Egyptenaren tussen de 18 Voor een goede foto. Voor Uw amateurwerk Voor het vernieuwen van verbleekte portretten. Voor vakkundige repa ratie van Uw toestel 1 Burgemeester Grothestraat 14 Soestdijk Telefoon 2209 Dezer dagen zijn enige mijnenvegers uit Hoek van Holland uitgevaren om de uit Indonesië terugkerende mijnenvegers welkom te heten. De mijnenvegers uit In donesië heeft men echter niet aangetrof fen door de mist. Luchtopname van de uit Hoek van Hol land uitvarende mijnenvegers ter hoogte van het lichtschip „Goeree" op de Noord zee. en 50 jaar in tijd van oorlog of van oor logsgevaar mogelijk maakt, is intussen misschien een aanwijzing, dat het hier in de toekomst wel eens hard tegen hard zou kunnen gaan De Soedan weigert echter de souvereini- teit van Egypte te erkennen. Zij heeft nu telegrafisch een beroep op de Verenigde Naties gedaan om hem bij te staan zelf bestuur te verwerven. De weigering van Egypte, om deel uit te maken van een defensief verbond heeft de regering der V.S., Engeland, Frankrijk en Turkije er toe gebracht, deze kwestie over een andere boeg te gooien. De Ara bische staten en ook Israël is nu gevraagd zelf met voorstellen te komen. De Liba non, die ten opzichte van deze plannen een welwillende houding aanneemt, zou reeds met andere Arabische landen (Arabië, Jordanië, Syrië) nader contact hebben opgenomen. Zo blijft nog steeds het Oosten de aan dacht van het Westen voor zich opeisen. Heeft Engeland in dat Westen zijn sterke man in Churchill terug gekregen, er zijn er velen in Frankrijk, die verwachten, dat het kabinet Pleven zijn langste tijd heeft gehad en die in Daladier de toekomende tegenspeler of medespeler van Churchill zien. Verwacht wordt echter ook, dat Ple ven het wel tot de komende UNO-verga- dering zal houden. Officiële mededelingen. GEMEENTERAADSVERGADERING. De Burgemeester der gemeente Soest maakt bekend, dat een openbare vergade ring van. de raad dezer gemeente is be legd tegen Maandag 5 November 1951, te 19 uur. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van G. Beukhof, Zandweg 3, Maarssen, om in perceel Soester Engweg no. 8, kadastraal bekend in sectie H nr. 7078, een visbakke- rij te mogen oprichten door hen is ver daagd. tonen wij U op het ogenblik een kerncollectie SERVIEZEN. Meer dan 100 soorten van de beste fabrieken in binnen- en buitenland. VAN HALL VAN WEEDESTRAAT 31 SOESTDIJK TEL. 2239 KUNST EN GENOEGEN. Zaterdagavond (morgen) presenteert het gezelschap „Kunst en Genoegen" uit Amersfoort een groot cabaret-programma in de zaal van Restaurant „Eemland". In 19 taferelen zullen schetsen, ballet en zang worden gebracht. De opvoeringen van dit gezelschap genieten een goede faam, zodat een bezoek de moeite zal lo nen. RIETDEKKERS-EXAMEN. Een 10-tal candidaten voor het rietdek kers-examen zijn in onze gemeente ge ëxamineerd. Zoals ieder jaar werd dit examen afgeno men in het rietdekkersbedrijf van de heer H. v. d. Pol alhier. De examen-commissie bestond uit de he ren H. C. Groot uit Heiloo, P. Heres te Bedum en H. v. d. Pol, alhier. Van de 10 candidaten slaagden er 6, t.w. G. A. Gerdez te Kloosterburen, R. W. Holsema te Kloosterburen, M. Stoel te Brandwijk, G. Kleinjan te Den Ham, Th. Hommelberg te Schalkwijk en P. J. Ool- bekkink te Holten. MISDAAD EN STRAF. Het oog-om-oog en tand-om-tand was vroeger de grondslag van de rechtspraak. In de middeleeuwen werd dit principe uitgebouwd met verschillende variaties: brandmerken, gevangenisstraf, geldboe tes enz. Dit vergeldingsrecht beheerst nog onze rechtspraak, aldus Mr. A Stempels, hoofdbestuurslid van het Humanistisch Verbond en van de V.V.D., in een bijeen komst van de Gemeenschap Soest van het Humanistisch Verbond. Gelukkig noemde spr. het, dat bij het vergeldingsrecht ook de verbeteringsge dachte invloed krijgt. Spr. somde talrijke bezwaren op tegen het vergeldingsrecht en stelde daar tegenover de humane be rechting door de misdadiger de gelegen heid te geven het gepleegde onrecht te herstellen of tegenover dit onrecht een andere daad te stellen. Verder pleitte spr. voor de inschakeling van deskundigen bij de rechtspraak, zoals psychiaters, psy chologen, paedagogen, sociologen en eco nomen, die dan aan de zijde van de rech ter mede moeten oordelen. Dat dit kan, bewijzen de militaire rechtbanken, waar 1 jurist Eetelt, bijgestaan door niet-ju- risten; en bij de Pachtkamer, waar een landbouwdeskundige met een jurist meeoordeelt. Niet de vergeldende straf doch een menswaardige behandeling vol gens een wetenschappelijk oordeel, zal in de toekomst voor de misdadiger zijn weg gelegd, aldus Mr. Stempels. Een geanimeerde discussie volgde op deze inleiding. DIKKIE DAPPER IN SOEST. De moderne Dik Trom, Dikkie Dapper, komt Zaterdagmiddag in onze gemeente. In de zaal van Restaurant „Eemland" zal hij, in een voorstelling voor de jeugd, zijn avonturen brengen. OPENING SOESTER SPREEKCLUB. Maandagavond vond in het intieme ach terzaaltje van Hotel „De Schouw" aan de Birkstraat de opening plaats van de cur sus „Spreken in het Openbaar", uitgaande van het Instituut voor Sprekers-vorming. Voor een vrij talrijk publiek zette de do cent, de heer Van Weelde, voor de toe hoorders uiteen, dat het er niet om gaat het aantal kletsmeiers nog met enkelen te vermeerderen, maar dat 't minstens even belangrijk is te leren luisteren en.... zwijgen op z'n tijd. Leren spreken in het openbaar wil ook zeggen: Verbetering van het geheugen, versterking van de concentratie, het lo gisch opbouwen van een rede, er aan ge wend te raken, dat men alleen dan moet spreken als men werkelijk iets te zeggen heeft. Het neemt de z.g. spreekangst weg, leert meer zelfbeheersing en, wat zo uiterst belangrijk is in deze vermoeiende en verwarrende tijd, het behandelt van A tot Z op psychologische grondslag het pro bleem van de nerveusiteit. De toespraak werd met grote aandacht gevolgd en van de gelegenheid tot vragen stellen werd een ruim gebruik gemaakt. Na de pauze demonstreerden enkele oud cursisten met een keurig speechje en lie ten daarbij duidelijk uitkomen, dat het nimmer hun bedoeling was geweest opge leid te worden tot politiek redenaar, maar dat zij méér dan tevreden waren, dat zij nu bij diverse gelegenheden zonder de minste nerveusiteit vrij het woord kun nen voeren. Er heerste een bijzonder prettige en ge animeerde stemming en na afloop gaven zich spontaan een twaalftal dames en he ren als cursist op. A.s. Maandag wordt deze openbare les- avond nog een keer herhaald, zodat het zich laat aanzien, dat de cursus spoedig volgeboekt zal zijn. PROFETISCHE VISIE. „Een moeder, die niet voor haar kinderen opkomt, is geen echte moeder". „Met deze ietwat apodictische uitspraak trachtte de gehuwde vrouw S.-de B. al hier voor de Utrechtse Politierechter haar optreden tegen v. d. M. alhier te verdedi gen, met wien zij op 26 Juni j.1. een zuur appeltje te schillen had gehad. Toen zij die dag bemerkte, dat v. d. M. haar zoontje, dat wederrechtelijk diens werkplaats had betreden, had wegge jaagd, vloog zij op de man af en begon hem met haar beide handen in het ge zicht te slaan. „Zij sloeg er als een dolle op los", verklaarde v. d. M. en zijn lezing werd door een ander persoon bevestigd. De verdachte verklaarde niet geslagen te hebben, integendeel zou zij volgens haar zeggen door v. d. M. zijn beetgepakt en door hem zó geknauwd zijn geworden, dat zij blauwe striemen in haar hals had en gedurende twee dagen niet had kun nen spreken. Op die bewuste Juni-dag had ze alleen tegen de aanrander van haar zoontje gezegd, dat zij er wel voor zou zorgen, dat hij een boete van 25.— zou oplopen voor het gerecht. Dan hebt U een profetische visie gehad", zei de Officier van Justitie, „want ik ben juist van plan 25.boete te eisen, maar niet tegen de getuige, doch tegen U Die eis kwam inderdaad en de Politie rechter vonniste conform. Dc nieuwe Engelse Triumph, Phoenix (de sterke vogel) en Delta Rijwielen verkrijgbaar bij Steenhoffstraat 25 Telefoon 2185 Abonn. per kwart, 1.75 - per post 1.95 POSTGIRO No. 126156 Van de week hoorde ik een dorpsgenoot in alle ernst de geldsmijterij verdedigen, welke het gevolg was van een receptie, die één van onze ministers een gezelschap Amerikanen aanbood. Daargelaten, dat het juist tegenover Mar- shallgelden-schenkers van weinig inzicht getuigt om zo de gebraden haan uit te hangen, kan ik er niet bij, dat er mensen zijn, die zeggen: wat zou dat nou die paar patrijzen en die paar zalmpjes en flessen wijn. Bedoelde persoon begreep niet waarom het nodig was aanmerkingen te maken en hij nam het de loco-burgemeester van Den Haag ten zeerste kwalijk, dat die zich mis prijzend over dat eterijtje had uitgelaten. Helaas is deze houding een verschijnsel, dat men meer kan constateren in de laat ste tijd. Men trekt zich niets meer aan van geldsmijterijen, zolang het niet om mil- lioenen gaat en maar al te vaak hoort men de mening: „Wanneer ik de kans kreeg óók van de hoge boom mee te eten, dan zou ik het niet nalaten". Jammerlijk is het, dat recepties als hier bedoeld, door de minister gegeven, de massa sterken in deze min of meer foutie ve houding. Op deze plaats heb ik wel eens ietwat spottend geschreven over de aansporingen van onze overheid, om vooral spaarzaam te zijn. Dat is mij kwalijk genomen, maar wanneer we er nu eens rustig voor gaan zitten: Is dat nou zo gek Iedereen, die iets verder kijkt dan zijn neus lang is en in de bladen kennis neemt van de feiten (de defensie-uitgaven geheel buiten beschouwing gelaten), zal het toch met mij eens moeten zijn, dat er alle aanleiding tot spot is en dat de Overheid door haar handelingen met ijver aan kweekt, wat zij wenst te bestrijden Bij alle gekke dingen is het eigenlijk nog het gekste, dat alles nog door blijft rol len. Maar dat komt m.i. door de hierbo ven aangehaalde houding van het publiek. De kapitteling door de loco-burgemeester van Den Haag is niet hoog genoeg aan te slaan, omdat hij het aandurfde de ver spilzucht openlijk aan de kaak te stellen. H. OEKMAN. GEMEENTERAADSVERGADERING. De Raad onzer gemeente is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Maan dag 5 November 1951, te 19 uur, ter be handeling der navolgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen der verga dering d.d. 9 October 1951. 2. Ingekomen stukken. a. Aanbieding diverse Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen der Vereniging van Nederlandse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. b. Antwoord van Burgemeester en Wet houders op het verzoek van Mevr. S. M. Polet-Musler inzake vergoeding van ziek tekosten voor onderwijzend personeel. c. Aanbieding van de gemeenterekening over het dienstjaar 1950 met voorstel deze om advies in handen te stellen van de Financiële Commissie. 3. Voorstel tot het aangaan van een re kening-cour ant-overeenkoms t Burgerlijke stand. GEBOREN. Adrianus Antonius, zoon van P. A. Hilhorst en H. R. v. d- Hengel, Birk straat 58. Johan Willem Nicolaas, zoon van N. de Koning en J. M. Meijer, Julia- nalaan 40. Cornelia Helena, dochter van C. H. Veltman en C. H. den Uijl, Nieuwe- weg 5. Adrianus Anthonius Maria, zoon van J. van Roomen en C. van Hofslot, Birkstraat 61. Wietske, dochter van H. Bartstra en J. A. de Koster, Bartolotti- laan 11. Maria Hendrika, dochter van A. van Essen en H. van Heiningen, Hartweg 2a. Harry Hermannus, zoon van J. Won der en G. H. A. ten Broeke, Lange Brink- weg 48. Raphaël Filippus Maria, zoon v. C. A. van 't Klooster en A. H. Versteijne, Schrikslaan 39a. Gijsberta Jacoba Ma ria, dochter van P. W. Wijntjes en J. C. Hoogeduin, Birktstraat 81. Johannes Cor- nelis, zoon van J. G. M. Stolwijk en M. J. Findlay, Hartmanlaan 12. Wilhelmina, d. v. K. v. d. Bunt en J. Verwoerd, Kerk- pad N.Z. 5. Bertha Mathilda Eka, doch ter van A. van Tricht en G. E. Woltjes, Plasweg 18. Antonia Engelina Cornelia, dochter van A. L. M. A. van Oo^jen en C. van Walstijn, Utrecht. ONDERTROUWD. D. Fidder, 27 jr„ me taalbewerker, Van Lenneplaan 62 en W. S. Hamer, 25 jr., Braamweg 98. J. W. Kar- woczik, 26 jr., automonteur-bankw.. De Genestetlaan 6 en J. A. Kuijer, 24 jr., F. Huijcklaan 8. GEHUWD. F. A. Heisterkamp, 45 jr., sla ger en A. C. Schimmel, 36 jr., Ootmarsum. D. H. W. den Boer, 25 jr., chemicus en P. C. Veenendaal, 24 jr., Korte Brinkweg 8. OVERLEDEN. Tietje Visser, 59 jr., geh. met G. Koek, Stadhouderslaan 36. Anna M. van Duysen, 82 jr„ geh. met H. G. Hol- tus, Nieuwerhoekplein 10. Petronella de Ruig, 87 jr., wed. van H. de Ruijgt, Eigen domweg 131. Willem K. J. Franken, 78 jr., geh. met S. M. Meijer, Spoorstraat 7.

Soester Courant | 1951 | | pagina 1