13 Het forum der wereld. Geen centen, wel rente. Brandpunten der Internationale Politiek Oranje Hotel 1 V Joh» HL v» Schalkwijk SOEST Entoch is het gezelliger. IN DE HOEK. Voor beter Schoeisel naar 1 Stichtsche Schoenhuizen \6 •uil nu tak. Ion- lijn. nze :ek. stijn tijd VRIJDAG 9 NOVEMBER 1951 27e JAARGANG No. 85. SOESTER OURANT Verschijnt Iedere Dinsdag en Vrijdag. Abonn. per kwart, 1.75 - per post 11-95 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDUK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 POSTGIRO No. 126156 Wat zou het deze week in Parijs idyllisch kunnen zijn. Mannen en vrouwen uit alle landen der wereld, van allerlei godsdienst, huidskleur, sociale positie en politieke overtuiging bijeen in de Lichtstad, met haar cultuurschatten, haar musea, haar wonderlijke alles en allen absorberende atmosfeer. Beraadslagend over de ge meenschappelijke belangen, gevende en nemende, met als enig doel voor ogen het welzijn van allen, waaraan men graag het eigen belang ondergeschikt maakt. He laas.... een andere Maerlant zou een andere Reinaard kunnen schrijven over de Algemene Vergadering der Verenigde Naties, het forum der wereld. Forum betekent oorspronkelijk zoiets als markt en op de markt probeert men niet alleen tot zaken te komen, maar men prijst er zijn spullen ook meestal luid keels aan. We geloven niet, dat het wereldforum in Parijs in dit opzicht veel zal verschillen van de oude Romeinse marktplaatsen. Europa's staten, Amerika, de Arabieren, de Russen, ze zullen er hun vredeswil, hun streven naar onafhankelijkheid, hun heil staat en hun vrijheid aanprijzen. Of het tot zakendoen komt Elke markt kent zijn speciale café'tjes waar de kooplieden samenkomen; elke assemblee, elke con ferentie, heeft z'n tea- en coektail-parties, z'n diners en zijn lunches. Velen in de wereld hopen op een confe rentie tussen de Grote Vier. Die hoeft he lemaal niet zo spectaculair te zijn. Het is vaker gebeurd, dat wereldgeschiedenis gemaakt werd onder een kopje thee. Maar hoe dan ook, over welke dingen zal men tot zaken doen komen, al staan die dan al of niet op de agenda Tal van onderwerpen. Daar is dan in de eerste plaats Korea, de kwestie China, het Midden-Oosten, het gedeelde Duitsland en de handel tussen Oost- en West-Europa. Bovendien nog de atoombom, Noord-Afrika enz. Als men op de tribune zijn speech heeft afgedraaid, behoeft er onder het thee-uur nog geen gebrek aan gesprekstof te zijn. Wat Rusland van China denkt, weet men. Hoe het over een defensie-gordel in Klein- Azië denkt, weet men ook. Het heeft Egypte laten weten, dat het deelneming als een onvriendelijke daad zou beschou wen en de president van Oost-Duitsland deed drie dagen vóór de opening van de Assemblee aan zijn collega van de Weste lijke helft een voorstel tot de éénwording van Duitsland. Verder is er de vrees in het Westen, dat Rusland zó maar plotseling met een plan zal komen om de bestaande spanningen op te heffen. Vrees Ja, vrees. Niet omdat men die spanningen niet graag de wereld uit zou willen hebben, maar omdat een gezamenlijke houding ten opzichte van zulk een communistisch vredesoffensief nog steeds niet is gevonden. Men weet bovendien, dat Rusland niets voor niets doet en dat men bij een afwijzing 't odium van oorlogszuchtig op zich zou laden. Tot nu toe heeft Rusland er aardig de slag van gehad met weinig moeite zijn ri valen op hoge kosten te jagen. De Oosterse Markt-afdeling. Ook de Arabische Liga zal zich, noch op het forum, noch onder de thee onbetuigd laten. De leden mogen elkaar dan niet verder vertrouwen dan ze elkaar zien, wanneer het tegen de buitenwacht gaat, trekken ze één lijn. Deze heren hebben op de Parijse markt heel wat te verkopen. Vliegtuigbases, handelsbelangen hun stra tegische positie in het algemeen. Welis waar hebben in de meeste streken de Fransen en Engelsen het nog voor het zeggen, maar aan de andere kant kunnen „stemmingen" als nu in Perzie en Egypte Een kind kan de was doen met een AEG Wasmachine. Vraagt inlichtingen bij STEEN HOFFSTRAAT 55 - TEL. 2906 Een aannemer te Wildervank be taalt rente van zijn eigen geld. (Krantenbericht). Als U eens voor de gemeente 'n Groot of klein karweitje doet, Kan het zijn, dat U een tijdje Op Uw centen wachten moet. Ziet, een Gelderse gemeente Vroeg om leev'ring op crediet, Maar toen men om 't geld kwam vragen Zei men: centen zijn er niet. Met ditzelfde nare smoesje Komt men steeds opnieuw aan boord, Overal in heel ons landje Wordt diezelfde zin gehoord. Luister wat een Wildervanker Bij 'n gemeente overkwam, Z'n centen kon-ie heus wel krijgen Als hij zeter lening nam. Ook al had hij, nogal logisch, In die transactie niet veel zin, Daar hij zelf ook weer gemaand werd Ging hij op het voorstel in. En zie daar, o, welk een wonder, 't Wordt nauwkeurig uitgeteld Mits hij rente gaat betalen, Rente van z'n eigen geld. Ziet U, dat zijn nog eens zaken, 't Eigen geld krijgt men ter leen. Het zijn niet meer gemeentezaken, Maar zaken doen enzeer gemeen I niet veel goed doen aan het bezit van steunpunten, waarvan een groot deel der waarde wordt bepaald door het „rustige bezit, een bezit, dat het best wordt ge diend door aan allerlei verlangens van die naties tegemoet te komen. De houding van de Fransen, Engelsen en Amerikanen loopt op dit stuk van zaken nogal uiteen, zover zelfs, dat de Liga pro beert de onafhankelijkheid van Marokko er uit te slepen. Dat is natuurlijk niet naar de zin van de Quai d' Orsay, die het land als een stuk Frankrijk beschouwt. Het is ook niet naar de zin van Engeland, omdat het in meer dere of mindere mate tegen de Engelse politiek in de Soedan en ook Libye ingaat. Engeland wil daar opvoeding tot zelfbe stuur in plaats van potverteren van de heren pasja's. Voor Amerika betekent vrijheid echter altijd nog blijheidals de zaken er maar niet onder lijden. Ook hier, evenmin als tegenover Rusland, zien wij een gezamenlijke houding, laat staan een gezamenlijk plan. Het schijnt dat we daar alléén toe kunnen komen als het gevaar vlak voor de deur staat. Wat zal de Sovjet zeggen De As semblee te Parijs. Nieuwe kwestie: Tunis. Eisenhower vloog naar Tru- man. Atoombompxoeven en midde len om Russisch duikbootgevaar te bestrijden. Vredescongres van com munisten. Men telle d'uitslag niet, doch reek'ne het doel alleen. Aan deze woorden moesten wij onwillekeurig denken, toen wij deze week vernamen, hoe vele pogingen in het werk worden gesteld, om de internationa le spanningen te verminderen. Het is natuurlijk verheugend dat Truman op dezelfde dag dat de openbare debatten in de Assemblee der Verenigde Naties te Parijs begonnen een rede hield, waarin hij Rusland nieuwe voorstellen deed om de wedloop der atoombewapening te beëin- giden, maar aan de andere kant herinnert men zich maar al te goed, hoe nog niet zo lang geleden diezelfde Truman tot twee maal toe verzekerde, dat overeenkomsten met Rusand het papier niet waard waren, waarop zij werden geschreven. Laten wij echter niet op de zaken vooruit lopen en maar kalm afwachten of er iets van de plannen terecht zal komen. Veel hoop hebben wij niet. Het is anders wel een belangrijke week. De Assemblee, te Parijs bijeen,schenkt de ministers van buitenlandse zaken volop gelegenheid met elkaar te overleggen, ook buiten de vergaderingen om, en Eden, de nieuwe minister van Engeland heeft reeds menige bespreking met zijn colle ga's gehad. Stof om te praten hebben de heren te over Zal Schuman goede raad vragen aan Eden over de kwestie Tunis Misschien zal hij een beetje spijtig verzekeren, dat dit Ko ninkrijk nu al 65 jaar onder Frans protec toraat staat en dat men zich daar nu van Frankrijk los wil maken, als men er geen eigen regegering en parlement krijgt. Misschien zal Eden hem zeggen, dat hij zelf voolopig nog genoeg te stellen heeft het Egypte, welk land zelfs een klacht heeft ingediend bij het Intenationaal Ar beidsbureau te Génève, omdat Engeland de rechten van de mens zou hebben ge schonden, door Egyptenaren onder mili tair toezicht te laten werken. Het spreekt wel haast vanzelf, dat beide heren hun collega Acheson nader zullen vragen naar de Amerikaanse plannen, die dan ontspanning zouden moeten brengen. Opmerkelijk hierbij is, dat Eisenhower, de Atlantische opperbevelhebber naar Washington vloog om er voor diens grote rede met Truman besprekingen te voeren. Hij heeft zijn „big boss" waar schijnlijk rapport uitgebracht over de ver- deringen, die de opbouw van de Europese defensie maakt. Of zijn reis ook verband houdt met de berichten, dat Eisenhower misschien candidaat wordt in de komende Amerikaanse verkiezingen, is een punt, waarover geen uitsluitsel is gegeven. Bij al de vredesvoorstellen en vredesge- ruchten doet het de hoopvolle idealist en optimist toch een beetje vreemd aan, dat de proeven met atoombommen kalmpjes worden voortgezet. Zo'n vredesidealist moet wel koude ril lingen krijgen, als hij leest, dat de jong ste atoombom-proef bij Las Vegas volgens de leider der manoeuvres, gen. majojr Kean, belangrijke gevolgen zal hebben voor de militaire opleidingen en leerstel lingen. Als hij verder verneemt, dat op 'n afstand van 120 kilometer de ruiten bra ken en dat er zeven minuten na de ont ploffing de grond schokte alsof er een aardbeving was, ja, dan kan hij slechts hopen, dat de heren machthebbers en di plomaten elkaar heel spoedig kunnen vin den. Ook Engeland moet nu met de productie van atoombommen bezig zijn en Churchill wenst, dat reeds in het voorjaar van '52 een proef-explosie kan geschieden, in Au- stralia of in de V.S. De atoom-minister Cherwell zal voorts ook aandacht schenken aan nieuwe mid delen om het Russische duikbootgevaar te bestrijden. Ja, het is wel moeilijk om bij al die oor logsgeruchten aan vredesvoorstellen te geloven. De Franse atoomgeleerde Joliot Curie opende nochtans in Weenen het 2e wereld-congres, dat door alle niet-com- munistische organisaties werd genegeerd en dat met een heftige aanval op Amerika werd geopend. Als wij zo een paar punten bijeen bren gen, die de wereld bezig houden, dan kan hieruit slechts één conclusie worden ge trokken, dat er een algemene verwarring heerst en dat het hoog tijd wordt voor enige ontspanning te zorgen. Zal deze week dat verlossende woord ge sproken worden Een "deel der beschaaf de wereld wacht cynisch af, een ander deel is nog vervuld met hoop. Na Amerika is thans het woord aan Rus land. GEMEENTERAADSVERGADERING. De Raad onzer gemeente is in open bare vergadering bijeen geroepen tegen Vrijdag 16 November 1951, te 19 uur, ter behandeling van de navolgende agenda 1. Ingekomen stukken. a. Aanbieding van diverse controlerappor ten van het Centraal Bureau voor Verifi catie en Financiële Adviezen der Vereni ging van Nederlandse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. 2. Voorstel tot benoeming van leden der Commissie als bedoeld in art. 8 der Woon- ruimtewet. 3. Vaststelling van een besluit tot het we derom huren van enige localiteiten en ruimten in de Centrale Slachtplaats ten behoeve van de Keuringsdienst van Vee en Vlees. 4. Voorstel tot wijziging van de verorde ning op de openbare wegen, het openbaar water en de gemeentekade. (Verbod tot 't hebben van zgn. fruitautomaten). 5. Voorstel tot wijziging van de exploita tieverordening. 6. Vaststelling van de uitgaven voor het openbaar onderwijs over 1950. 7. Voorstel tot vaststelling van de vergoe dingen, als bedoeld in artikel 101 der Lager Onderwijswet 1920, toe te kennen aan de bijzondere schoolbesturen over 't jaar 1950. 8. Voorstel tot vaststelling van de ver goeding van de beloningen voor de Vak onderwijzers der bijzondere scholen over het jaar 1950. 9. Vaststelling van de vergoeding, als be doeld in art. 34 van het Besluit Buiten gewoon Lager Onderwijs 1940 voor het jaar 1950 ten behoeve van de Van Arkel- stichting. 10. Verzoeken om vergoeding reiskosten ingevolge art. ?3 der L?>g*»" Onderwijs wet 1920. 11. Vaststelling van besluiten tot het ver lenen van medewerking ingevolge artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 aan: a. Het R.K. Schoolbestuur te Soest voor aanschaffing van leermiddelen en school banken ten behoeve van de R.K. ULO- school. b. Het R.K. Kerkbestuur te Soestdijk, voor de aanschaffing van schoolbanken en hoofdelijke leermiddelen ten behoeve van de Mariaschool. c. Het bestuur der Vereniging een School met de Bijbel" te Soest voor de uitbrei ding van de fietsenbewaarplaats ten be hoeve van de ULO-school. d. Idem voor de aanschaffing van 'n nieu we aardrijkskunde-methode voor de ULO-school. 12. Benoeming van een plaatsvervangend lid der Schoonheidscommissie ingaande 1 Januari 1952. 13. Voorstel tot wijziging van de Veror dening op de heffing van besmettelijke ziektengelden in de gemeente Soest. 14. Voorstel inzake het opnemen en be leggen van kasgelden in 1952. 15. Voorstel tot intrekking van het be sluit tot toekenning van vacantietoeslag aan daarvoor in aanmerking komend ge meente-personeel en opnieuw vaststelling van een dergelijke verordening. 16. Vaststelling van besluiten inzake ge meente-eigendommen a. Overdragen van bevoegdheid aan B. en W. tot verkoop van goederen van geringe waarde gedurende het jaar 1952. b. Aankoop van een perceel grond nabij de Middelwijkstraat van de Nederlandse Spoorwegen. c. Huur van perceel Steenhoffstraat 5 voor de administratie der gemeente Soest of haar takken van dienst van P. Man te Haarlem. d. Huur van perceel Veldm. Montgomery- weg 86 te Soesterberg voor de admini stratie van de gemeente Soest of haar takken van dienst van P. G. A. Kradolfer te Zeist. e. Verkoop van een perceel grond aan de Nachtegaalweg aan W. Groenensteijn. f. Ie. ruiling van weilanden met de bedoe ling één perceel te bestemmen tot ijsbaan. 2e. verpachting en verhuring van 't door ruiling verkregen weiland en andere ge legen aan de Lange Brinkweg. 17. Belastingreclames. DR M. C. BOS VOOR DE VOLKS-UNIVERSITEIT. Woensdagavond vervolgde dr Maria C. Bos, lectrice van de Universiteit te Am sterdam, haar voordracht voor de Volks universiteit, in het atelier van de heer Stokhof de Jong aan het Kerkpad. Na de algemene opzet en begripsbepalin gen van de vorige lezing, hield spr. zich thanse bezig met concrete gevallen in de k inderpsy chologie. Spr. wees er op, dat men het gedrag van kinderen altijd moest bezien in verband met de situatie, waarin dit gedrag plaats vindt. Niet direct het begrip karakter er bij halen zeide spr. Gebeurtenissen heb ben vaak een andere betekenis dan die voor ons hebben en een zekere mate van fantasie en een onbevangen observatie van het gedrag is nodig, om de betekenis te begrijpen, welke deze voor het kind hebben. De angst om een kind te verwennen acht spr. niet juist. Het is evenmin zo, dat men het kind harden moet om later teleurstel lingen beter te kunnen verdragen. De practijk leert juist het tegenovergestelde: kinderen met een onbezorgde, veilige jeugd, kunnen later beter teleurstellin gen verdragen. Spr. besprak, aan de hand van interessante voorbeelden, de activi teitsbehoefte, de natuurlijke agressivi teit, alsmede de gevoelsambilentie. Met uitstekende voorbeelden en raadge vingen werd deze lezing besloten. FEESTAVOND „APOLLO". Belangstellenden verwijzen wij naar een advertentie in dit nummer, waarin een feest- en propaganda-avond van de Man- nenzangvereniging „Apollo" wordt aan gekondigd. Naast het optreden van „Apollo" werken aan deze avond mede een kwartet van de Soester Harmonie, de Soester Knoilen- plukkers en Charles Bogman. RODE KRUIS COLONNE SOEST-SOESTERBERG. Wij willen hierbij nog eens de aandacht vestigen op de Rode Kruis Colonne Soest- Soesterberg. Bij de binnenkort in te stellen Burgerlij ke Verdediging zal deze colonne een be langrijke taak worden toegewezen, zodat uitbreiding zeer noodzakelijk is, zowel wat de afdeling helpers als helpsters be treft. Geeft U hiervoor dus ten spoedigste op, zodat U alsnog ingeschreven kunt wor den voor de opleiding tot het E.H.B.O.- diploma. De cursus hiertoe wordt gegeven door de E.H.B.O.-verenigingen te Soesterberg en Soest en duurt twee winterhalfjaren. Voor inschrijving en nadere gegevens kan men zich te Soesterberg wenden tot dr Hagedoorn, Amersfoortsestraat 67a of G. v. d. Pijpekamp, Amersfoortsestraat 32 en te Soest bij de secretaris der Afdeling, H. de Graaf, Soesterbergsestraat 34. ABBOT EN COSTELLO ONTMOETEN BORÏS KARLOFF. Deze keer in 't City-Theater amusement van een genre, dat wel haast bij een ieder in de smaak valt, kolder met een behoor lijke portie griezeligheid. Het olijke tweetal beleeft hier weer, door de verregaande onhandigheid van de dik ke Lou, de grootste moeilijkheden in een detective-story met een groot aantal do den. Door de bekende, sterk overdreven kluchtstijl worden kostelijke en werkelijk aardige effecten bereikt, welke 'n hoog tepunt vinden als Lou de lichamen van de slachtoffers gaat verbergen, om niet voor de dader te worden aangezien. De van vroeger bekende Boris Karloff uit „Het monster van dr Frankenstein", gaat als een duistere hypnotiseur door de rol prent en zorgt er voor, dat van tijd tot tijd de angstrillingen over onze rug lopen. Een film, welke als enigste pretentie wil amuseren en daarin bijzonder goed is ge slaagd. STROPERIJ VAN MOS. „Het gebeurt meermalen, dat wij zonder vragen het bos ingaan om mos te zoeken, wanneer het kantoor van de rentmeester dicht is. Hij weet wel, dat wij betrouwba re mensen zijn, die dan een paar dagen later komen afrekenen'". Aldus verweerden zich M. G. en G. V. uit deze gemeente, toen zij zich Woensdag, wegens stroperij van mos, voor de Utr. Politierechter moesten verantwoorden. „Die betrouwbaarheid is anders nog maar betrekkelijk" repliceerde de Officier van Justitie, want jullie zijn al een paar keer wegens stroperij van mos veroordeeld Bij wijze van „laatste waarschuwing" kwamen de moszoekers er ditmaal nog met een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie weken plus 15.boete af. SPREKEN IN HET OPENBAAR. Voor een talrijk en aandachtig publiek sprak de docent van de Soester spreek- club Maandagavond, in het achterzaaltje van hotel „De Schouw", een inleidend woord bij de openbare lesavond. Zijn on derwerp luidde „Ontwikkeling der per soonlijkheid door middel van spreken in het openbaar." Spr. begon met op te merken, dat het niet altijd noodzakelijk is levenswijsheid te halen uit dikke en geleerde boeken. Het leven zelf is vaak de beste leerschool. Hij verduidelijkte dit aan de hand van 'n sprekend voorbeeld. Vandaag, aldus spr., werden er ergens in een straat, voor een groot huis, 2 dikke bomen omgehakt. Wat een zonde van zulke prachtige bo men, maar voor de bewoners van het huis betekenden zij een belemmering van het vrije uitzicht en een tegenhouden van de zon. Als we dit vergelijken met het leven en spreken in het openbaar, dan kan ik U dit zeggen: Ik kan U geen spreken in het openbaar leren en dit behoeft ook niet, want dit kunt U al. Alleen U bent het U zelf niet voldoende bewust. Mijn bescheiden taak bestaat dan ook slechts hierin, om de dikke bomen, die voor 't huis van Uw. persoonlijkheid staan, om te hakken, zodat Uw geest een vrij uitzicht krijgt en U meer zult kunnen genieten van de zon. Iedereen, ongeacht welke ontwikkeling hij heeft, kan vrij leren spreken in het openbaar en maakt daarbij een winst, die hem zijn gehele leven ten goede komt en niet in geld is uit te drukken. Door tientallen cursisten werd daarna, We hebben vorige week allemaal dat ver haal wel gelezen, „vrijgegeven" door het Bureau Binnenlandse Veiligheid, over aie snode Tsjechoslowaak, die in ons iand, via met kauwgom achter brievenbussen geplakte papiertjes, lege luciferdoosjes in tramhuisjes en „dode brievenbussen", er achter wilde komen waar in ons land Abraham de mosterd haalt. Een vragenlijst met 22 punten had de man, maar wie de vragen las zonder zich te laten ophitsen, vraagt zich in gemoede af, waarvoor al die flauwe kul met luci ferdoosjes en kauwgom nodig was, omdat de grootste suffert ze kon beantwoorden en je helemaal niet zo'n pientere spion be hoeft te zijn om ze, desnoods zonder hulp, van een Nederlander beantwoord te krij gen. Ik ben goedgelovig genoeg om op gezag van het B.B.V. aan te nemen, dat er zich iets heeft afgespeeld met een Tsjecho slowaak, maar het komt me toch voor, dat het geval een beetje te veel is opge blazen en bijgekleurd. Ik heb dan ook meer het gevoel, dat het vrijgegeven verhaal moest dienen ter in leiding van het de volgende dag in de dagbladen verschenen artikel, waarin be kend gemaakt werd, dat, ook zonder dat wij in „Staat van Beleg" verkeren, tot internering van bepaalde personen kan worden overgegaan. Dat lijkt me niet prettig te worden, want weliswaar zal de verplichting worden op gelegd de geinterneerde minstens binnen een maand te horen of te doen horen, maar intussen zit je een maand in een concentratiekamp, want daér komt het, ontdaan van alle franje, op neer: een con centratiekamp. Daarmee zijn we aardig op de verkeerde weg, want dit kan tot gevolg hebben, dat een tegenstander, die te lastig wordt be vonden, de mond wordt gesnoerd middels vrijheidsberoving. Dingen, die we in andere volken veraf schuwen, moeten wij niet, via een achter deurtje, bij ons binnenhalen en invoeren. H. OEKMAN. zij het op bescheiden wijze, het woord gevoerd en na elke kleine oefening volg de een woord van opbouwende critiek door de docent. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd veel gebruik ge maakt. Er heerste een zeer opgewekte en gezelli ge stemming en na afloop gaven zich weer verschillende nieuwe cursisten op. Ook a.s. Maandag is er nog gelegenheid zich als cursist te laten inschrijven. BAZAR VERENIGING VAN VRIJZ. GODSDIENSTIGEN, AFD. N.P.B. De Ver. van Vrijzinnig Godsdienstigen, afdeling N.P.B. organiseert m haar kerk gebouw een bazar op Dinsdag en Woens dag, 13 en 14 November. Met grote inspanning is in de laatste maanden gewerkt aan de tot standkoming en heel veel werk is door zeer velen ver zet. Het x-esultaat is verheugend, juist in deze tijd, nu voor allen zuinigheid is ge boden. Verwacht wordt, dat, als straks de deuren worden geopend en onze Burgemeester het sein tot het begin heeft gegeven, vele kooplustigen een kijkje gaan nemen. Er is voor elk wat wils. Een grote verscheiden heid van vooral practische en nuttige ar tikelen, die U voor de komende feestda gen goed kunt gebruiken, vindt U aan wezig tegen zeer redelijke prijzen, aange past aan de tijdsomstandigheden. BurgerU|ke stand. GEBOREN. Elisabeth, dochter van A. de Kruijff en E. Renooij, Da Costalaan 5b. Jacqueline Angelique Johanna, dochter v. A. M. Spoorenberg en E. M. Kosters, Van Beuningenlaan 9. Johannes Gerardus, zoon van W. v. d. Hoed en J. M. Egbers, Schaep- manstraat 19. Albert, zoon van J. v. d. Broek en D. Barnat, Van -Lenneplaan 82. Marinus Gijsbertus Johannes, zoon van P. Lambrechts en J. van Essen, Akker- weg 6. Leo, zoon van L. de Hartog en J. A. E. Jaspers, Da Costalaan 3. Marina Hé- lène Catharine Josephine, dochter van G. A. M. Scholtes en M. J. de Vries, Talma- laan 21. Rudolph Peter, zoon van M. C. Onderdelinden en A.' Kruitbos, Schriks- laan 42. ONDERTROUWD. P. A. Buijs, 21 jr., mo delmaker haardenfabriek, Bergen op Zoom en A. M. M. van Boeijen, 19 jr., Dijkhuisstraat 5. GEHUWD: B. Kaats, schilder, Beukenlaan 90 en H. A. van Schaik, Molenstraat 130. L. J. Heinsman, 21 jr., metaalbew., Schrikslaan 34 en G. M. J. Meiman, 21 jr., pe Bilt. H. P. van Overbeek, 21 jr., glas-in-lood- zetter en E. Strumpel, 22 jr., Utrecht. A. v. Dam, 25 jr., electr. lasser en J. v. d. Brink, 23 jr., Dijkhuisstraat 2. OVERLEDEN. Joannes Grift, 27 jr., geh. met P. de Lizer, Groen van Prinsterer- straat 6. Matthias Foeken, 38 jr., geh. met A. E. Bijl, Purmerend. Sies Veltman, 68 j., geh. met E. Yntema, Zwaluwenweg 17. Wilhelmus Blommestein, 72 jr., geh. met M. C. Blom, Torenstraat 2d. 1372 j het irer- lats mor 't v gar- lar 'n in Uw repa- stop- en al .deling J geen s werk d per- >r U n naar Soest 5,95 7,25 1 2.50 m 5,90 Utr. 3 t 30 CD 3.90 5 5,95 D» 6,25 o. met 5.50 ct. 1.55 3 t'ge rö" 7.50 o. 2,90 6.50 AR- o" EN Uw n

Soester Courant | 1951 | | pagina 1