BATA Morgen naar WEK DE GAL IN UW LEVER OP W. N. NIEUWENHUIS Voor beter Schoeisel naar Stichtsche Schoenhuizen IEDEREEN SPREEKT OVER LOUISA I Officiële Mededelingen. Jeugdbeweging kreeg nieuw Groepshuis. VHÓO.>IiDnELS>L\\\ Loodgieter - Electriciën Voetbal HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van G. L. Wildenburg, Eigendomweg nr. 41, Soest, om in perceel Klein Engendaalweg 36, kadastraal bekend in Sectie G no. 4029, een inrichting tot bewaring en verwer king van afval te mogen oprichten, door hen is verdaagd. BEKENDMAKIN G. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit d.d. 6 November j.1., de aan C. Verschoor, Koninginnelaan 83 te Soest, verleende vergunning voor vervoer van personen met huurauto's op diens ver zoek is ingetrokken. UITBREIDINGSPLAN. Het hoofd van het Gemeentebestuur van Soest, gelet op artikel 37 der Woningwet, brengt ter openbare kennis, dat het ont- werp-uitbreidingsplan regelende de be stemming in onderdelen voor gronden ge legen langs de rijksweg (Burg. Grothestr., Van Weedestraat, Steenhoffstraat, Mid delwijkstraat) met bijbehorende toelich ting en bebouwingsvoorBchriften gedu rende het tijdvak van 12 November tot en met 16 December a.s. ter gemeentesecre tarie voor een ieder ter inzage ligt. Gedurende dit tijdvak kunnen belang hebbenden bij de Gemeenteraad bezwa ren indienen. Zondagmiddag is, onder grote belangstel ling, het gebouw „De Wigwam" aan de Korte Brinkweg door de R.K. Verkenners, Welpen en Gidsen van Soestdijk in ge bruik genomen. Vóór de ingebruikneming van dit Hoofd kwartier had de officiële overdracht en in zegening plaats. Hierbij waren o.m. aan wezig de Burgemeester, Wethouder Van Zadelhoff, Pastoor A. G. Smit, De kape laans Beekman, De Lange en Kuiper, de Hoofd-inspecteur van Politie, de Direc teur van Gemeentewerken; de Hoofden der Scholen, de heren G. Nijhuis en A. Kloppenburg; de districts-commissaris der R.K. Verkennersbeweging, de heer J. J. Hülsebeck te Amersfoort; de assistent districts-commissaris J. Schoones te Baarn; Hopman J. v. d. Schoor van de N.P.V., Mej. A. Nijhuis, oud-guido en thans districts-commissaresse van Apel doorn, Zutphen en Deventer; Hopman Mulder uit de parochie Soest, het groeps- comité en afgevaardigden van verenigin gen. De voorzitter van het Groeps-comite, de heer J. J. Hoppenbrouwers, opende de bij eenkomst met 'n welkomstwoord, speciaal gericht tot de Burgemeester, Pastoor Smit en de oud-aalmoezenier Kapelaan P. Beekman, alsmede tot de Verkenners autoriteiten. Na de oorlog, aldus spr., wenste het Groeps-comité een Groephuis voor de jeugd te bouwen, doch we dachten daar bij te veel aan vooroorlogse cijfers. We vroegen verschillende personen bijdragen van 25.— elk. We hielden twee fancy- fairs met redelijk suces, doch met de groei van ons kapitaaltje groeiden de bouwkosten. Toen hebben wij een lande lijke puzzle opgezet en deze bracht de koopsom van dit gebouw bijeen. Spr. zeide veel hulp gehad te hebben van velen en hij dankte hen, die met hun 25 de grondslag voor dit gebouw legden, als mede hen, die de twee fancy-fairs organi seerden en steunden. Verder bracht spr. dank aan Drukkerij Smit, die in korte tijd ruim 2V2 millioen puzzle-formulieren drukten en voor adressering en verzending ruimte beschikbaar stelde. Verder werd dank gebracht aan Kapelaan Beekman en Hopman W. v. d. Brink, die tijd nog moeite spaarden. Het resultaat van al deze hulp en mede werking is dit gebouw, zeide spr., die, on der het uitspreken van de wens, dat dit gebouw voor de volle 100 procent zal wor den benut door de jeugd, de sleutels van het gebouw overhandigde aan Hopman v. d. Brink. Deze aanvaardde de sleutels en zeide, dat het Groeps-comité, in 1946 opgericht in de huidige samenstelling, 5 jaar op grootse wijze had gewerkt, met dit prachtig ge bouw als resultaat. Namens de verken ners bracht spr. hiervoor het comité har- U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet Uw lever een liter gal In uw Inge wanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LE- VERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen.EistCarter'sLeverpilletjes H.M. de Koningin heeft Vrijdagmiddag, in de tuin van het Paleis Soestdijk, de rijn dende tentoonstelling van het Kon. Huis archief geopend. Na de opening kwam ook H.K.H. Prinses Margriet een kijkje nemen. DONDERDAG EN VRIJDAG NYLON KOUSEN nieuwe tinten, le keus f 3.7 5 WOLLEN ONDERBLOUSE fantasie gebreid, zalm en wit 5 3.95 WOLLEN DAMESJUMPER in frisse kleuren {6.90 GORDIJNLINNEN, zware kwaliteit, 120 cm. br. per mtr. 11.90 IK Al IJ IU)\G in VRIJDAG UTRECHTSESTRAAT AMERSFOORT telijk dank. Spr. dankte vervolgens Kape laan P. J. Beekman, de oud-aalmoezenier, voor de grote morele steun en hulp en verzocht hem het hoofdkwartier symbo lisch te openen. Deze trok hierna een doek weg, waarach ter een grote, ronde mozaiek schuil ging, waarop een afbeelding van Sint Joris met de draak, ontworpen en vervaardigd door de heer A. P. Stokhof de Jong. Deze steen zal in de gevel van het gebouw worden gemetseld. Kapelaan Beekman, de geestelijke vader van de nationale puzzle, memoreerde eni ge aardige voorvallen uit de tijd dat deze puzzle liep. Spr. bood voor dit gebouw 'n tekst aan, overgenomen uit de toren van Deventer: ,,Op God vertrouwen. Waak zaam schouwen. Bezinnen eer beginnen. Kloeke daden minnen." Spr. drukte de jeugd op het hart dit gebouw goed te be wonen en het spel te beoefenen overeen komstig de strekking van deze tekst. Pastoor A. G. Smit zegende hierna 't ge bouw in, na een toelichting gegeven te hebben op deze zegening. Na het ontrollen van de vlag, brachten de Verkenners, Welpen en Gidsen hun sa luut en zegden hun wet op. Pastoor Smit sprak hierna over het doel van de R.K. Verkennersbeweging en wees op de taak van de aalmoezeniers, die in Soestdijk hun sporen wel hebben verdiend. Spr. hoopte, dat met dit gebouw de jeugdbeweging 'n nieuw leven zou beginnen. De Burgemeester zeide in de loop der jaren veel contact te hebben gehad met jeugdverenigingen. Zij waren verschillend van opzet en doel, doch hadden één ding gemeen. Steeds had men gebrek aan huis vesting. Het bezit van dit mooie gebouw is daarom 'n bijzondere felicitatie waard, aldus spr., die verder zeide aangenaam getroffen te zijn door het feit, dat er nog altijd ouderen te vinden zijn, die hun tijd aan de jeugd willen geven. Spr. hoopte, dat alle verwachtingen bewaarheid zou den worden en dit gebouw tot heil zou strekken van de jeugd. De districts-commissaris bracht hulde aan comité, leiders en leidsters, doch waar schuwde er voor, dat het spel van ver kennen het beste buiten wordt gespeeld. Hij hoopte, dat dit buitenleven nummer 1 zou blijven. Hopman v. d. Schoor bracht de gelukwen sen over van de Ned. Padvinders Vereni ging en dankte voor de uitnodiging tot dit feestelijk gebeuren. Spr. hoopte, dat dit werk van grote mensen een stimulans zou zijn voor de jeugd en bood een afbeelding aan van Lord Baden Powell in een lijst van berkenhout. De heer Nijhuis, hoofd der Mariaschool, uitte zijn grote waardering voor wat hier verricht is en voor het werk der jeugd beweging, n.1. de schoolvrije jeugd op te vangen en aan de opvoeding mede te wer ken. Kapelaan J. de Lange, aalmoezenier, hoopte met Hopman v. d. Brink voort te bouwen aan dit werk, tot heil van de jeugd. De heer Hoppenbrouwers sprak hierna 'n slotwoord, waarna het gebouw werd be zichtigd. De benedenverdieping bevat het troeplo kaal, leiderskamer en stamhut, alsmede de patrouille-hoeken voor de verkenners en welpen. De bovenverdieping is ingericht voor de Gidsen, waar eeneens nesthoeken, leidsterskamer en grote speelruimte aan wezig zijn. Het geheel was door de jeugd zelf keurig aangekleed en verzorgd. Des avonds werd deze feestdag besloten met een circus. Rondom een piste hadden de verkenners 'n amphitheater gebouwd, waarop honderden een plaatsje vonden en er werd een programma afgewerkt, waarin clowns, acrobaten, wilde en tamme dieren, onder begeleiding van goede cir- cus-muziek, om de eerste plaats vochten. De aanwezigen hebben niet weinig geno ten van deze originele opzet van dit grote jongenswerk. AMATEURS IN „EEMLAND". Woensdag 21 Nov. zal de eerste Amateurs avond worden gehouden in Restaurant „Eemland". Onder de titel „Amateurs-pa rade" gaan amateurs in de kleinkunst hun beste beentje voor zetten en wedijveren om fraaie prijzen. Voor bijzonderheden zie men de adver tentie in dit nummer. GESLAAGD. Voor het examen costumière slaagden Mej. G. Brons en Mej. E. Westra alhier. Zij werden opgeleid door Modevakschool Van der Linden, alhier. Te Amsterdam slaagden voor het exa men „Vakbekwaamheid voor het ge motoriseerde Rijwielbedrijf" de heren H. v. d. Heuvel, J. de Jongh en J. F. Groart. WE KUNNEN NIET BIJ DE BRAND KOMEN. „Wij kunnen niet bij de brand komen", zo klonk het Zaterdagmiddag door de te lefoon, toen een politieman op het politie bureau de hoorn van de haak nam. De politieman vroeg waar die brand dan wel was. „In onze schuur" klonk het te rug en als adres werd de Wieksloterweg genoemd. Een halve seconde daarna loeide de brandweersirene en enkele minuten later joeg de nevelspuit door de straten, ge volgd door de auto- en motorspuit. Op de Wieksloot bleek echter geen brand te zijn, wel ruzie en gekrakeel over een schuurdeur, die door een niet-bewoner van het perceel was dichtgespijkerd. In die schuur lagen kolen, door sommigen ook wel „brand" genoemd. Men kon nu niet bij die kolen komen, waarom de poli tie werd gealarmeerd met: „Wij kunnen niet bij de brand komen". De taal is gans een volk. SOESTER SCHAAKCLUB. Soest 1 speelde een competitiewedstrijd tegen Amersfoort 2. De uitslag is voorlo pig 3Yz2V2 met 4 afgebroken partijen, waarvan er zeker twee door Soest zijn gewonnen. De totale uitslag was: J. ThomaszeK. Jongeleen 10. J. Gor terA. Huisman afgebr. H. de GraafL. Houbaer 01. W. BenschopJ. Ober af gebr. A. van DijkH. v. d. Berg afgebr. L. de RegtG. Bakkenes afgebr. Th. de RuigJ. Musterd Yz-Vz- J. TimmerA. Moster 10. J. K. van Zijtveld Jr.A. M. Prins 10. G. v. MunsterN.N. 01. BAZAR VER. VAN VRIJZ. GODSDIENSTIGEN. Hedenmiddag werd de bazar, die in het kerkgebouw wordt gehouden, door de Burgemeester geopend. Al direct heerste er een goede stemming en er werden goe de zaken gedaan. Vele artikelen wachten nog op hun be stemming en vanavond en morgenavond staan U nog verschillende verrassingen te wachten. Morgen, Woensdagmiddag, is speciaal voor de kinderen bestemd. Zij zullen zich kunnen vermaken met koekhappen, grab belton, hengelspel, auto-race enz. Van Weedestraat 23 -Telefoon 2577 KORFBAL. Zaterdag bond de Korfbalclub H.J.A. de strijd aan tegen „Climax" uit Hilversum. H.J.A. kwam uit met twee invallers en 't gelukte haar niet ditmaal een overwin ning te boeken. Zij moesten aan het zeer goed spelende „Climax" de overwinning laten met 5-2, na in de tweede helft een voorsprong ge had te hebben van 1-0, waarmee de rust inging. Direct na de rust moest een der H.J.A.- heren, wegens een verwonding, het veld verlaten en nam „Climax" het spel ge heel in handen. Het einde kwam met 'n verdiende overwinning voor Hilversum. BIJEENKOMST K.A.B. Woensdag 21 November houdt de K.A.B. Soestdijk in het St. Ludgardisgebouw 'n bijeenkomst, welke ook toegankelijk is voor niet-leden. De heer A. Conijn uit Hilversum zal dan spreken over het onderwerp „God op de dertiende stoel". PERSONALIA. De agent van politie, de heer L. Houkes, gaat met ingang van 19 November de po litiedienst verlaten. Per die datum is hij benoemd tot beroeps-onderofficier bij de L-S.K. te Soestduinen. BILJARTEN. Vrijdagavond vindt de grote wedstrijd van het'seizoen plaats. In café „Centraal" wordt op die avond de biljartwedstrijd Centraal 1Gouden Ploeg 1 gespeeld. Beide teams spelen in de Cadre-klasse. S.E.C.—A.P.W.C. S.E.C. speelde Zondag een vriendschappe lijke wedstrijd tegen de derde klasser A.P.W.C. Het werd voor onze plaatsgeno ten een nuttige voetbalwedstrijd, welke tenslotte met 3-4 werd verloren. Na het beginsignaal ontwikkelde zich 'n levendige, snelle strijd, waarbij de Soes- ter voorhoede zich gevaarlijker toonde dan die der gasten. Enige malen schoot M. Maassen rakelings over het Amersfoortse doel, doch het duurde 20 minuten vóór 't eerste doelpunt werd gemaakt. Linksbui ten O. Maassen ontsnapte toen aan zijn bewaking en zijn voorzet werd door Lo- man goed benut. 10. Vijf minuten later scoorde rechtsbinnen Wijnands het tweede doelpunt (20), doch uit een strafschop, wegens -hands, kon A.P.W.C. kort hierna de achterstand ver kleinen, terwijl nog vóór de rust de Kei stedelingen de stand gelijk maakten. 22. Na de rust werd S.E.C. in de verdediging gedrongen. Na 10 minuten spelen was de stand 23 en na een kwartier zelfs 24. S.E.C. ging hierna tot de aanval over en O. Maassen wist een kwartier voor het einde met een diagonaal schot de achter stand te verkleinen. 34. Enthousiast trachtte men hierna nog ver andering in de stand te brengen, doch dit gelukte niet. De overige uitslagen waren: S.E.C. 2—Velox 3 0—0. S.E.C. 4B.D.C. 3 1—1. S.E.C. ASparta A 41. S.E.C. B—Zeist D 3—1. Baarn aS.E.C. a 02. L.V.V.—B.D.C. B.D.C. kon het in Laren tegen L.V.V. niet tot een overwinning brengen en verspeel de daarmede een kostbaar punt. Ook ditmaal hadden de Soestenaren wei nig geluk. Na een gelijkopgaande strijd gedurende het eerste half uur, waarin bei de verdedigingen stand hielden, brachten de gastheren de stand op 10 met een buitenspel-doelpunt. Deze tegenvaller voor B.D.C. werd nog vergroot, doordat hierna Huurdeman, wegens een opgelopen blessure, het veld moest verlaten. Zijn plaats werd ingenomen door A. Brouwer. B.D.C. slaagde er in nog vóór de rust de gelijkmaker te scoren, doch enige minu ten later had ook L.V.V. weer een doel punt gemaakt. 21. Direct na de rust werd een misverstand in de Soester verdediging afdoende afge straft en was de stand 31. Niet ontmoedigd ging B.D.C. in het offen sief en het was Van Megen, die met een hard schot de achterstand verkleinde. 3-2. B.D.C. behield het beste van het spel en streed enthousiast voor de gelijkmaker, welke tien minuten voor het einde kwam. 33. Onder grote spanning kwam 't einde van deze wedstrijd. c. ._i.ua.

Soester Courant | 1951 | | pagina 2