Alleen bij ons VAL DA Opening Chemtons Industrie. Koopt in Soest! £16-95 f 17.95 f 18.95 de allernieuwste modellen „De Witte Pompen" VoetbaJ. Neem een doos echte IN DE HOEK. Zie etalages. Zie etalages. Uitsluitend betere fabrikaten. Zie etalages. Zie etalages. ook Aj W hoort boortoestel GEERVLIET De nieuwe Engelse Triumph, Phoenix (de sterke vogel) en Delta Rijwielen verkrijgbaar bij DINSDAG 4 DECEMBER 1951. 27e JAARGANG No. 92. SOESTER OURANT SOESTDIJK BUREAU: VAN WEEDESTRAAX 35 TELEFOON 2566 (KENGETAL K 2955) Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. UITGAVE DRUKKERIJ SMIT Zaterdag werd op de fabriek van Chem tons Industrie, aan de Den Blieklaan, de vlag gehesen en in tegenwoordigheid van vele belangstellenden uit kringen van handel en nijverheid, van medici, phar- maceutici en anderen trok onze burge meester een doek weg, dat 't naamschild van deze fabriek verborg. De dochter van de directeur, Mej. T. van Solt, knipte hierna een oranje-lmt door, waarmede de opening van deze nieuwe in dustrie was verricht. Vooraf had in Hotel „De Boschvijver" een druk bezochte receptie plaats gehad, waarop zeer velen de heer A. P. M. van Solt geluk kwamen wensen. Er waren aanwezig vertegenwoordigers van het Rode Kruis, van de Bloed Trans fusie Dienst, de Burgemeester, medici, personen uit de pharmacie e.d. De heer Van Solt bracht hen dank voor de grote medewerking in de afgelopen ja ren ondervonden. Ook bracht hij dank aan het gemeentebestuur en de dienst van ge meentewerken in onze gemeente. Spr. zeide hierbij, dat hij fabrikant was ge worden tegen wil en dank, doch dat hij wenste, dat het bedrijf tot een groot be drijf zou uitgroeien. De heer G. van Rheijden sprak namens de Centrale Bloed Transfusie Dienst. Twee jaar geleden, aldus spr., had onze dienst vele moeilijkheden en een toevallige ont moeting met de heer Van Solt werd het begin van de oplossing van deze moeilijk heden. Spr. uitte zijn bewondering voor de verrichte arbeid gedurende de laatste twee jaren en wenste de heer Van Solt met het bereikte resultaat geluk. Een zeer persoonlijke noot gaf de dochter van de heer Van Solt aan deze receptie met haar toespraak. Hierin eerde zij haar vader voor zijn doorzettingsvermogen, on danks afgunst en tegenwerking. In de nieuwe fabriek worden de produc ten bereid in twee ketels van 200 liter. De grondstoffen moeten hierin een snelle verhitting ondergaan om later een nog snellere afkoeling te krijgen. Het mengen van de grondstoffen wordt verricht door een apparaat, dat een zeer groot aantal trillingen in de vloeistof teweeg brengt. Via een vul-systeem wordt het gereed ge komen product in ballonflessen ter ver zending gereed gemaakt. Twee andere ketels benevens een oven dienen voor de behandeling van door theïne aangetast plastic. Na reiniging van 't plastic wordt 't gepolijst en, na indom peling in een beschermende vloeistof, gaat het plastic in de oven, waaruit het Koopt in Soest, dat is de leuze Van de Soester winkelier, Koopt in Soest, dan krijgt U bonnen En de duiten blijven hier. Koopt in Soest, want ook des avonds Hebt U daarvoor ruimschoots tijd; Fel verlichte etalages Brengen veel gezelligheid. Sinterklaas Is aangekomen, Deed zijn intocht reeds in Soest, Omdat hij in heel veel huizen Kinderschoentjes vullen moest. Daardoor kwam het, dat zijn voorraad Inderdaad te veel inkromp, Omdat hij al zoveel lekkers Deed in 't schoentje en de klomp. Sinterklaas ging er met pieter In de vóóravond op uit; Hij keek voor een etalage Wat er lag achter de ruit. Piet noteerde vele dingen, Staande op de winkelstoep, Borstplaat, chocoladeletters En nog veel meer lekker snoep. Wat er toen gebeurde, lezer, Was toch wel heel erg onheus, Want de etalage-lichten Floepten uit voor Sintjes neus. Sinterklaas is verontwaardigd, Zwarte Piet is reuze woest; 't Was geen beste propaganda Voor de actie „Koopt in Soest" Het is logisch, dat een ieder Zulk een euveldaad betreurt, Maar 't is in de laatste dagen Inderdaad in Soest gebeurd Laat die winkelier dus weten, Wat hij deed was heel erg mis, Omdat ook in Sinterklaas-tijd Elke klant een Koning is E. VAN EEDEN. weer als nieuw te voorschijn komt. Niet alleen het laboratorium, doch ook de gehele fabricage-ruimte is wit geschil derd en de grootst mogelijke hygiëne is hier gewaarborgd. Uitbreidingsmogelijkheid is ten volle aan wezig, zowel aan de achterzijde als naast het bestaande gebouw. De Firma Rams verzorgde de verbouwing, net loodgieters- S.E.C.A.D.E. 3—2. In de wedsrtijd tegen A.D.E. uit Weesp kwam S.E.C. met een gewijzigde opstel ling uit. Op de rechtsbuitenplaats was Valk opgesteld, waardoor de voorhoede wel aan kracht en snelheid is vooruitge gaan. Linksback Admiraal was naar de spilplaats verhuisd en verving Van 't Klooster, terwijl Baltus de linksbackplaats innam. Over 't geheel genomen waren de wijzigingen geen versterking, waarbij nog kwam, dat de kanthalfs Westerveld en Van de Broek deze middag niet hun beste dag hadden. S.E.C. trok na de aftrap meteen ten aan val en de doorgebroken De Mink moest z'n kans tot scoren prijs geven, daar de scheidrechter voor buitenspel floot. Deze kennelijke onjuiste beslissing zou zich de ze middag nog enige malen herhalen en het bleek later, dat de scheidsrechter zijn beslissingen baseerde op het appèleren van de Weesper grensrechter, die blijk baar iedere Soester aanval gaarne met zijn vlag wilde onderbreken. Rechtsbuiten Valk was uitermate actief en zijn goede voorzetten werden óf slecht benut óf door de doelman op juiste wijze onderschept. De Weesper achterhoede was niet bij machte om de snelle aanvallen van S.E.C. te weerstaan, maar zij had de grensrechter mee, waardoor twee doel punten konden worden afgekeurd. De gasten wisten intussen met diverse aanvallen het Soester doel te belagen en vooral de linkervleugel van A.D.E. was hierbij snel en gevaarlijk. In de 22e minuut werd het eerste doel punt geboren. Een prachtige pass van De Mink gaf M. Maassen gelegenheid door de verdediging heen te glippen en de doel man te verslaan. 10. S.E.C. bleef hierna in de aanval, over speelde de Weespenaren volkomen, doch wist dit overwicht niet in doelpunten uit te drukken. Een snelle tegenaanval van A.D.E. verraste hierna de opgedrongen Soester verdediging en de snelle linksbui ten van A.D.E. gaf met een hoge voorzet de toestormende rechtsbuiten gelegenheid tot doelpunten. Met een harde kopbal pas seerde deze doelman Adams. 11. Na een half uur was het weer M. Maassen, die scoorde. Hij ving de bal op het mid denveld op, liep met de bal naar het doel en bracht de stand op 21. Nog geen vijf tellen later was de stand weer gelijk, doordat de linksbuiten der gasten weer teveel vrijheid genoot en daarvan dankbaar profiteerde om zijn rechtsbuiten te laten scoren. 21. Na de rust bezette Admiraal weer de back- RAS T ILLES VOOR UW HOEST werk werd uitgevoerd door de heer F. van Munster en het schilderwerk door de heer L. v. d. Kooy. De omgeving wordt niet ontsierd idoor deze industrie en zal geen last ondervin den van reuk of rook. Des avonds werd aan een groot gezelschap een diner aangeboden. plaats, terwijl Baltus spil werd en in deze combinatie wist S.E.C. haar doel schoon te houden. De Soester voorhoede trok di rect van leer, kreeg in 5 minuten 3 sco ringskansen, doch ook A.D.E. was zeer ac tief. Na tien minuten maakte O. Maassen het winnende doelpunt, toen hij een voor zot van Valk opving en de bol in de lin- ker hoek van het doel deponeerde. 32. Het spelpeil zakte hierna ineen. Aan bei de kanten werd slecht gespeeld en voor beide doelen zag men soms paniekvoetbal. Door deze overwinning en door het feit, dat B.F.C. verloor en D.W.S.V. gelijk speelde, staat S.E.C. nu op de tweede plaats. De overige uitslagen waren: Elinkwijk 3—S.E.C. 2 2—1. E.M.M. 2—S.E.C. 3 0—2. N.S.C. 2—S.E.C. 5 3—0. Sparta AS.E.C. A 12. Soesterberg AS.E.C. B 3 B.D.C.ACTTF 1—2. De Hilversumse club Actif heeft, volko men tegen de verhoudingen in, B.D.C. verslagen. Het werd een nederlaag, welke voor het verdere verloop van de competi tie zeer schadelijk kan zijn voor B.D.C. D"e Soestenaren hadden hun elftal zeer gewijzigd en deze wijziging bracht helaas geen verbetering, eerder het tegendeel. Rechtsback Roland was als midvoor op gesteld, terwijl de linker vleugel was sa mengesteld uit Van Megen en Reyerse en de rechtervleugel uit Van de Valk en Ver hoef. Onmiddellijk na de aftrap was B.D.C. in de aanval, doch binnen 5 minuten namen de gasten de leiding, dank zij een snelle reactie van hun rechtsbinnen, die zich vrij speelde en zijn midvoor een goede kans tot scoren gaf, .welke kans benut werd. 01. B.D.C. viel hevig aan en de Hilversumse doelman kreeg een hele serie schoten te verwerken, waarbij hij geen fouten maak te. Na een kwartier wist de thuisclub ge lijk te maken. Linksbuiten v. d. Valk gaf een goede voorzet, welke door de toege lopen rechtsbinnen Reyerse goed benut werd. 11. Tot de rust behield B.D.C. het initiatief, doch slecht samenspel en slecht plaatsen van de bal gaf de Hilversumse verdedi ging telkenmale gelegenheid ieder gevaar in de kiem te smoren. Na de rust ontwikkelde B.D.C. een groot veldoverwicht, doch Actif verdedigde haar doel met man en macht. De Actif-verdediging kreeg daarbij gele genheid het korte samenspel te onder breken en met verre trappen het terrein te zuiveren, een tactiek, welke B.D.C. noodlottig zou worden. Als na twintig mi nuten de Soester verdediging treuzelt met het wegwerken van een dergelijk ver schot, profiteert de Actif rechtsbuiten hiervan en met een strak schot passeert hij doelman v. d. Lugt. 12. Enige minu ten later was Actif weer in de aanval, maar toen stopte Brouwer de bal met de Abonn. per kwart, 1.75 - per port 1.9S POSTGIRO 126156 Op Korea verstond een officier zijn supe rieuren niet al te best, maakte er van, wat hij dacht dat de bedoeling was en ineens was er een dag rust aan dat front. De kanonnen zwegen, geen vliegtuig kwam in de lucht en de gehele dag speelden de soldaten baseball. Aangezien ik geen aandelen in de oorlogs industrie bezit, kon ik met een opgeruimd gezicht aan de ontbijttafel beweren, dat het de goede kant uitging op Korea. Maar, alsof ze in het hoofdkwartier van die vreemde stilte geschrokken waren, kwamen alras de verklaringen los. Het was een vergissing geweest en niet de bedoeling de strijdbijlen reeds nu te begraven. Er had een misverstand plaats gevonden in de uitvoering van 'n bevel. Er was die dag wél geschoten en met de onderhandelingen was men niets verder, al leek het er wel op. Er werd nu weer rustig met de wapenen gekletterd en President Truman vertelde nog even gauw, dat er nog in het geheel geen „bestand" was. 's Avonds las ik een artikel in een dag blad, waarin de schrijver kalmpjes onge veer het volgende beweerde: „Mensen, ze kletsen nu wel over vrede en ontwapening en hebben daar ruzie on der elkaar, maar daar menen ze allemaal niets van, zeker niet zoveel als ze bewe ren, want diezelfde heren weten, terwijl ze over ontwapening spreken, dat het voor de economie van de meeste landen vreselijke gevolgen zou hebben, als plot seling tot het stopzetten der bewapening zou moeten worden besloten. Millioenen mensen vinden werk in de oorlogsindu strie en waar willen ze deze mensen on derbrengen in deze gemechaniseerde tijd?" Ik heb dit ademloos zitten overdenken, maar ik ben er niet uitgekomen. Kan iemand van de lezers mij gerust stel len H. OEKMAN. SOEST, Soesterbergsestraat 30. BAARN. Brinkstraat 18. UTRECHT, Steenweg 67. hand. De strafschop, welke hiervoor toe gewezen werd, werd naast geschoten. Enthousiast probeerde B.D.C. een gelijk spel te forceren. Het Actif-doel werd her haalde malen onder schot genomen en vele hachelijke momenten speelden zich voor dit doel af. Gescoord werd er ech ter niet meer, zodat de Hilversummers met de winst huiswaarts gingen. «r weer bij met een modern Zadelstraat 43 Utrecht Vraagt gratis brochure. Steenhoffstraat 25 Telefoon 2185 Een hoekje in de Chemtons fabriek.

Soester Courant | 1951 | | pagina 1