PERMANENTWAVE W. N. NIEUWENHUIS Fa.Van de WIjngaart Meningen van onze lezers. SOEST Verras Moeder Makelaars- en Assurantiekantoor Loodgieter - Electriciën x$S§|k^ RAT noch MUIS Speciaal adres voor Plasweg 63 - Soest Telefoon 2064 Koop en Verkoop. Taxaties - Hypotheken - Assurantiën - Expertise Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik U het volgende te wil len plaatsen, waarvoor bij voorbaat dank. In het nummer van de „Soester Courant" van 30 November j.1. heeft Oekman de ambtenaren eens even aan de kaak ge steld. .Volgens Oekman hebben ambtenaren: Tronies om huiverig van te worden. Krijgen ambtenaren: Verlof met behoud van salaris plus toe slag. Pensioenen om een buiging voor te ma ken. Niettegenstaande al deze voordelen zijn ambtenaren: Prikklokken, uitpersers der belastingbe talers en luiaards, die maar onverschillig achter hun bureau en loketten zitten. Beseft deze scribent wel met welke bele digende insinuaties hij zich ten opzichte van de hardwerkende en zich van hun verantwoordelijkheid bewuste ambtena ren schuldig maakt Heeft een ambtenaar niet even goed recht op verlof met behoud van loon en vacan- tietoeslag dan welke andere werker ook Heeft een ambtenaar geen recht op pen sioen (Waaraan hij gedurende z'n dienst verband dik meebetaalt.) Beledigend is het de ambtenaren te ver gelijken met prikklokken. (Automatische wezens zonder hersens.) Beledigend is het de ambtenaren te beti telen als uitpersers van „Sijmen betaal", want de ambtenaar is niet de schuld van de hoge belastingen. Beledigend is het ambtenaren te betite len als luiaards. Ik ben niet van plan al deze beledigingen te gaan weerleggen. Van ironie is hier geen sprake meer. Het is belediging van een belangrijke volksgroep. Aan het slot van zijn betoog is er schijn baar nog een klein sprankje licht in Oekmam's hqrsens 'doorgedrongen, waar hij de ambtenaren aanraadt zich vooral zijn geschrijf niet aan te trekken. Maar dat doen zij nu juist wèl. En in hun onnozelheid begrijpen zij zelfs niet, dat de redactie een dergelijk beledigend arti kel plaatst. Indien Oekman nog een greintje fatsoen bezit dan biedt hij onverwijld zijn ver ontschuldiging aan, evenals de redactie van de „Soestér Courant". Zonder er om heen te draaien, zonder met een of ander smoesje de zaak probe ren goed te praten. Gebeurt dit niet, dan zal ik zien of ver volging wegens belediging mogelijk is. S. F. BESSELSEN, Voorzitter afd. Soest Alg. Bond van Ambtenaren. NASCHRIFT VAN H. OEKMAN. Nou, nou, Mijnheer Besselsen, U moet mij niet kwalijk nemen, maar vmdt U niet, dat U het met bovenbedoeld stukje een beetje erg bruin bakt Meent U nu in werkelijkheid, dat ik met mijn stukje (waarin ik notabene advi seerde een ambtenarenbaan te 'accepte ren wanneer je daarvoor de kans krijgt) de ambtenarenstand beledigd heb Kom nou Kom nou En dan nog een vervolging wegens bele diging tegen mij instellen Toe maar, toe maar. Waar heeft U gelezen, dat ik sprak over „tronies", „uitpersers" en „luiaards" Wel schreef ik, dat er uit Sijmen altijd nog wel wat te persen zal vallen, maar dat zal zelfs Minister Lieftinck me niet als belediging aanmerken. In gemoede zou ik U willen adviseren mijn hoekje van Vrijdag nog eens over te lezen. U zult dan bemerken, dat al het geen U mij in de schoenen wenst te schuiven, er persé niet in staat en er ook niet in te lezen is. Wanneer ik schrijf een hekel te hebben aan prikklokken en U wenst daaruit te lezen, dat ik de ambtenaren vergelijk met prikklokken, tja, wat moet ik daar dan mee aan Wanneer U meent, dat ik de ambtenaren als „luiaards" betitel, als ik zeg, dat ze zich geen zorgen behoeven te maken of er wel of niet een cliënt komt opi&igen, kan ik U niet volgen, hoe het mij 'ook spijt. De enige verklaring, die ik er voor heb is, dat U mijn hoekje in een boze bui heeft gelezen. Mijn verontschuldigingen aanbieden kan ik dan ook vanzelfsprekend niet. Vindt U, en nu moet U niet kwaad wor den, het hele geval niet een beetje te kinderachtig om er nog meer van te zeg gen Heus, mijn goed bedoeld advies is nog steeds: wordt ambtenaar als je daar de kans voor krijgt. Voor het overige beveel ik Uw „ingezon den" in de bijzondere belangstelling van de lezers aan. Of U Uw Bond met dit ingezonden stuk een plezier hebt gedaan, is iets, waar ik uiteraard buiten moet blijven. H. OEKMAN. 75 KONIJNEN DOODGEBETEN. De roofzuchtige hond, waarover wij Vrij dag schreven, gaat onverstoorbaar door met het afslachten van konijnen. Thans is het totaal aantal dieren, hetwelk hij heeft doodgebeten, gestegen tot 75. Zondagmorgen meldde een bewoner van de Smitsweg het signalement van een hond, die hij zag weglopen met één van zijn konijnen in zijn bek. De politie spoor de de hond op en bracht hem naar het abattoir. Daar werd de z.g. braakproef toegepast, doch uit de maaginhoud van het dier kon niet worden vastgesteld of het aansprakelijk kon worden gesteld voor de dood van vele konijnen. De hond was nog geen half uur „arres tant" of er kwamen steeds meer meldin gen binnen van konijnen-slachtingen. Op de Molenstraat waren 6 konijnen doodge beten, op de Smitsweg 3, op de Nieuwe- weg 1 enz. waardoor 't totaal aantal steeg tot 75 stuks. De politie houdt zich aanbevolen voor ie dere aanwijzing, welke kan leiden tot op sporing van eventuele andere viervoetige dader(s). Verder houde men er rekening mede, dat de hondenverordening met kracht wordt uitgevoerd en iedere loslopende hond wordt meegenomen. De eigenaars wacht een procesverbaal. Enige bekeuringen werden reeds gemaakt. DRONKEN AUTOBERIJDERS GEARRESTEERD. In de nacht van Zaterdag op Zondag werd de politie gewaarschuwd, dat een kleine vrachtauto op de Birkstraat rare caprio len had gemaakt en tenslotte op de Steen- hoffstraat op het trottoir was terechtge komen, na het omver rijden van een ver keersbord. De politie trof in de cabine van deze vrachtauto drie personen aan van respec tievelijk 18, 26 en 31 jaar, in Spaken burg woonachtig, die dermate beschon ken waren, dat zij niet meer konden vast stellen, wie de bestuurder van de auto was geweest. Maandagmorgen was hun geheugen beter in orde en bleek het, dat zij de auto van een kennis hadden geleend. Tegen alle 3 werd procesverbaal opgemaakt. De be schadigde auto werd in beslag genomen. AUTO TEGEN BOOM. Zaterdag reed een file van 4 auto's op de Birkstraat in de richting Soest. Een der bestuurders wilde een voor hem rijdende met paard bespannen wagen inhalen en voorbijrijden, doch zag, toen hij naast de ze wagen reed, dat er met grote snelheid een tegenligger naderde. Hij remde, slipte en kwam tegen een rechts van de weg staande boom terecht. De auto werd ern stig beschadigd. Van Weedestraat 23 Telefoon 2577 „ACHTER DE WOLKEN „Achter de wolken...." behandelt het probleem van de Europese „displaced children", die na de oorlog zwervend in Duitsland achterbleven, verdreven van huis en haard, veelal ouderloos en totaal verwilderd. De belevenissen van elk der duizenden en duizenden kinderen vormen een dra ma op zich zelf. Uit al deze drama's laat de scenario-schrijver Richard Schweizer de geschiedenis naar voren komen van het Tsjechische' jongetje Karei Malik. De ver schillende stappen van zijn door de oorlog verwoeste leven rijen zich aaneen tot een verhaal van nameloos leed. Parallel met deze beelden lopen die van de moeder, die vruchteloos zoekt naar haar zoon, het enige pand, dat haar nog aan het leven doet hechten. En, drama tisch verantwoord, zien wij dan, hoe door allerlei wederwaardigheden -en herinne ringen, in de gedachten van de jongen de vraag naar zijn moeder levend wordt. Zo ontsnapt aan het ff onweerstaanbare voert het probleem van twee, die elkan der zoeken, naar een hoogtepunt van in tense realiteit. Alles in dit filmwerk is zo natuurlijk echt, dat men bij voortduren diep onder de in druk blijft en men de vele gevoelvolle hoogtepunten eruit niet licht vergeten zult. Dit is de kern van de geschiedenis van het grote leger schipbreukelingen, dat in Europa aan de rand van de ondergang leefde en nu weer in de normale samen leving moet worden teruggevoerd, om tot een algeheel herstel te geraken. Deze film, welke enige jaren geleden ook hier enorme belangstelling trok, zal a.s. Donderdag ongetwijfeld aan velen weer een bijzondere filmbelevenis schenken. HIER WEL m\m Het lekkje\e. nuAdeJl te$en v&ikgudileid e' HEFKRAAN VIEL OP ARBEIDER. Op de ijzergieterij aan de Beckeringhstr. had Zaterdag een bedrijfsongeval plaats, waarbij de 37-jarige arbeider B. werd ge wond. Tijdens de werkzaamneden viel de 700 kilogram wegende hefkraan om en trof bedoelde arbeider. Met een ernstige hoofdwonde, 3 gekneusde ribben en di verse kneusingen werd hij per ziekenauto naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" overgebracht. PETER S IJSBAAN. Het voor de ijsliefhebbers verheugende initiatief, dat deze zomer werd genomen door een 5-tal schaatsliefhebbers, om tot de oprichting van een ijsclub en een ijs baan te komen is thans werkelijkheid ge worden. De ijsclub, welke onlangs werd opgericht, heeft nu ook een ijsbaan gekregen en als het weer nu maar medewerkt, zal er deze winter geschaatst kunnen worden op de ijsbaan aan de Eemweg. Vrijdagavond kwamen de leden van deze nieuwe ijsclub bijeen in restaurant „Eem- land", onder voorzitterschap van de heer S. Posthumus. De vergadering koos voor de baan de naam van Peter's Ijsbaan, welke naam zal blijven herinneren aan het vele en on baatzuchtige werk, hetwelk wijlen Peter van den Breemer heeft gedaan. De statuten werden goedgekeurd en de Koninklijke goedkeuring zal worden aan gevraagd. Het bestuur werd gemachtigd tot het nemen van de nodige maatrege- De heer J. G. A. Batenburg, voorzitter van „Soest-Vooruit" werd hierna, op voorstel van het bestuur, voor zijn vele verdiensten tot ere-lid der vereniging be- noerhd. De voorzitter deelde mede, dat de vereni ging thans 240 leden telt, een aantal, dat opgevoerd dient te worden. Aan de leden Ba en Meisjes op St. Nicolaas mede met een tube HAMEA-GELEI. Prijs f 1.54 en 93 et. werd verzocht om bij het inrichten van de ijsbaan behulpzaam te zijn, daar nog vele werkzaamheden moeten worden ver richt. Plannen om de ijsbaan weer in de vroe gere staat te brengen met consumptietent en garderobe zijn uiteraard aanwezig, doch hiervoor ontbreken voorhands de nodige financiën. Wel komt de verlichting dezer dagen gereed. Belangstellenden verwijzen wij naar een advertentie in dit nummer, waarin de kos ten van lidmaatschap zijn opgenomen. Toegang tot de ijsbaan tegen entree is niet mogelijk. OPBRENGST RODE KRUIS-COLLECTE. De collecte, welke het Rode Kruis Zater dag in Soest en Soesterberg heeft gehou den ten bate van de slachtoffers van de watersnood in Italië, bracht een bedrag op van 1060. Ongetwijfeld een verheugend resultaat. DE ST. NICOLAAS-ACTIE. De hoofdprijs, welke Vrijdagavond in ho tel „De Gouden Ploeg" werd getrokken, viel ten deel aan D. Oostelaar, Van Lijndenlaan 28, polshorloge. De andere prijzen "kwamen in handen van de fami lies Van de Wijngaart, Steenhoffstraat 12A; Van Asch, Van Weedestraat 34; Schalkx, Korte Kerkstraat 5; Van 't Land, Talmalaan 18; Koelink, Talmalaan 15. en Colenbrander, Heideweg 28. Zaterdagavond werden de prijzen alsvolgt toegewezen: H. G. Lijftogt, Kerkpad N.Z. 37a, radiotoestel. L. Roest, Nieuweweg 53, tas. Troostprijzen kregen de families De Beer, Wilhelminalaan 17; Pasman, Tal malaan 6. Veltman, Nieuwstraat 8. v. d. Eijck, Laanstraat 3a en v. d. Hengel, Kerk pad Z.Z. 45. Gisteravond kwamen de prijzen bij: D. J. Kat, Nieuweweg 17A, 100.kruide nierswaren; E. J. Bouwhuis, Van Weede straat 17, vulpen; Chr. Uijland, Schouten kampweg 14; A. v. d. Bremer, Kerkpad N.Z. 33; L. Vriens, Vosseveldlaan 53; C. Timmermans, Bakkersweg 3 en W. Roe- lofsen, Hartmanlaan 43A. Wij wijzen onze lezers er op, dat Donder dag de laatste inleveriagsdag van de bon nen is. Na Woensdagavond worden geen bonnen meer verstrekt. De winnaars van de hoofd- en troostprijzen worden Don derdagavond, te acht uur, in hotel „De Gouden Ploeg" verwacht, om uit handen van St. Nicolaas persoonlijk hun prijs in ontvangst te nemen. Tot 6 uur n.m. kun de bonnen worden ingeleverd. Men zie de advertentie in dit nummer. GOEDE BELANGSTELLING VOOR TAFELTENNIS-TOURNOOI. In de ?aal van Restaurant „Eemland" is Zaterdag een slot gemaakt aan het grote tafeltennis-tournooi, georganiseerd door de R.K. Tafeltennisvereniging „Shot" alhier, welk tournooi reeds 3 week-ends in beslag had genomen. Nu waren de fi nales van de diverse afdelingen aan de beurt en kwamen de sterksten van dit tournooi aan de tafels. In de finale heren enkelspel, met als in zet de Oranje-Hotel-wisselbeker, werd E. Sneller (Vitus, Blaricum) kampioen met zijn overwinning op zijn cluogenoot J. M. Sertons met 21-15, 21-13, 17-21, 21-18. Bij de dames werd Mej. N. van Bremen (FIT, Hilversum) kampioen, dank zij haar overwinning op Mej. E. Römer (Beatrix, Baarn) met 21-16, 21-19, 21-14. De heren dubbel-finale werd een Baarn- Soest aangelegenheid. De Baarnaars B. Schuijff en R. de Vries wonnen met 21-15 en 21-19 van W. Berkemeijer en P. Weijts, (Soestdijk), terwijl bij het dames-dubbel spel de dames N. van Bremen en Mej. Ka mer met 21-16, 21-15 wonnen van de Soes ter dames Blom en Berkemeijer (Soest dijk). Des avonds had de prijsuitreiking plaats door onze Burgemeester. Hierbij sprak deze zijn vreugde uit over dit tournooi, waartoe de jonge vereniging „Shot" het initiatief had genomen. Namens de leden overhandigde de Burgemeester een club- vlag aan het bestuur, om vervolgens de vele prijzen aan de diverse winnaars uit te reiken. Vele belangstellenden hebben daarna de grootse tafeltennis-demonstra- tie aanschouwd, welke werd gegeven door de twee beste Nederlandse spelers, Cor du Buy en Will van Zoelen. Het werd geen show-partijtje, doch een boeiende harde strijd, waarin Cor du Buy de eer ste set verloor met 17-21. De volgende set was voor du Buy met 21-17 en in de der de set werd de stand 21-21. Na 2 boeiende rally's was du Buy overwinnaar met 23-21. Hierna werd een gemengd dubbelspel ge speeld. Cor du Buy kreeg mej. Van Vuurst als partner, terwijl Will van Zoelen met mej. Middenveld speelde. Het eerstge noemde paar werd winnaar. De sterkste Soester speler, B. van Haar lem, nam het hierna tegen de nationale kampioen op en het klasse-verschil werd door du Buy uitgedrukt in de cijfers 21-7. Onder de vele belangstellenden waren o.m. aanwezig, wethouder Van Zadelroff; de directeur van gemeente-werken, de heer J. Th. van Noesel en de heer C. van Es, hoofd-inspecteur van politie.

Soester Courant | 1951 | | pagina 2