W. N. NIEUWENHUIS De Gemeentebegrotiüg in de afdelingen. KERST-AANBIEDING IN DE MAGNEET M fö. fL98 fL98 Loodgieter - Electriciën maat 11.95 Officiële Mededelingen. Van Weedestraat 23 Telefoon 2577 De gemeentebegroting en de bedrijfsbe- grotingen zijn, zoals gebruikelijk, be handeld geworden door de twee afdelin gen van de Raad. De eerste afdeling bestaat uit Mevrouw Landweer-De Visser, Mevrouw S. M. Po- let-Musler en de heren J. v. d. Arend, A. P. Hilhorst, T. Dorrestein, R. Hilhorst, J. A. Schaafsma, C. J. Schaddelee en W. Schimmel. De heren Schaddelee en Schimmel waren op beide gehouden vergaderingen en de heer A. P. Hilhorst op de morgenvergade ring met kennisgeving afwezig. Uit het verslag van deze vergadering no teren wij b Grondbedrijf. Gewezen werd op de noodzakelijkheid tot het aanbrengen van verbeteringen aan de woningen aan de Noorderweg. Waarom, zo wordt gevraagd, wordt alleen voor „Braamhage" een bedrag voor schilder werk uitgetrokken. Ook de bovenbedoelde woningen verkeren in een verveloze toe stand. De afbraak van deze percelen ligt nog ver in het verschiet. Een der leden vraagt of het wel verant woord is zoveel kapitaal in het Grondbe drijf te steken, nu blijkt, dat bebouwing in de naaste toekomst niet is te verwach ten. Is het niet gewenst desnoods met enig verlies grond te verkopen, teneinde te voorkomen, dat het renteverlies nog gro ter wordt. Gemeentewerken. Een lid spreekt, er zijn teleurstelling over uit, dat aan de opmerkingen van het vo rig jaar, o.a. over onderhoud van het per ceel Steenhoffstraat 5, geen aandacht is besteed. Gevraagd wordt of de betegeling van de trottoirs van de Waldeck Pyrmontlaan geen voorrang dient te hebben boven die van de Anna Pauwlownalaan. Ook werd gewezen op het ontbreken van trottoirs langs de Laanstraat en de slechte verlich ting op die weg. Een lid verzoekt verbetering van het ein de van de Klaarwaterweg, waar bij regen val een modderpoel ontstaat. Ook „Colenso" werd in de besprekingen betrokken. Verzocht werd de nieuw aan te schaffen plantsoenbanken in het park „Colenso" te plaatsen. Tevens werd gewe zen op het slechte onderhoud van de kweek op „Colenso" en aan de deskundig- digheid van het toezicht hierop werd ge twijfeld. Bovendien kwam de vraag ter sprake, wat de gemeente deze kweek kost en wat de opbrengst is. Het geraamde be drag voor broeikassen en bakken is nog niet eens voldoende voor verwarming van de kas. De wenselijkheid werd uitgesproken tot 't plaatsen van een klok, nabij het raadhuis, zo mogelijk gecombineerd met het lang verwachte autobus-wachthuisje. Verder wordt gewezen op de vochtdoorla- ting van een muur van de openbare Ulo school en op de slechte toestand, waarin t wegdek van een gedeelte van de Noorder weg verkeert. Woningbedrijf. Een lid is van mening, dat het College van B. en W. bij het toewijzen van wo ningen te veel aandacht schenkt aan net heid van de bewoners en niet voldoende rekening houdt met de urgentie der ge vallen. Verhoging van presentiegelden. Bij de behandeling van de gemeentebe groting wordt een voorstel geformeerd om aan Gedeputeerde Staten te verzoeken het presentiegeld voor de raadsvergaderingen te verhogen tot 8.per lid per verga dering en voor de commissievergaderingen tot 5.per lid en per vergadering. De loonderving der leden is dusdanig, dat 'n dergelijke verhoging billijk wordt geacht. Hetzelfde argument geldt voor de vergoe ding, welke de leden der stembureaux ontvangen. Aan Ged. Staten zal worden verzocht deze vergoeding op 10.te stellen. Gevraagd wordt of de politie-motór voor Soesterberg inderdaad te Soesterberg dienst doet. Geconstateerd was, dat dit motorrijwiel werd bereden door een agent van politie, die in Soest dienst heeft. Een lid vraagt of het niet mogelijk is de extra vacantie in verband met de brand stofbesparing te verschuiven van Kerst mis naar een periode van strenge vorst, zo nodig met de restrictie tot uiterlijk half Februari. De tweede afdeling van de gemeenteraad bestaat uit mevrouw H. van der Swan-de Kiewit en de heren W. G. van Zadelhoff, G. Burgwal, H. Clemens, G. Kruyff, J. Ooms, M. van Wely, A. van Winden en J. Zoetelief. Op de twee gehouden vergaderingen was de heer Burgwal met kennisgeving afwe zig. Begroting Gasbedrijf. In verband met de verhoging van de electrieiteits-tarieven zou een lid gaarne zien. dat werd onderzocht of het niet eco- Aankomst op Schiphol van de delegatie van Indonesië, welke zal deelnemen aan besprekingen met Nederland over Nieuw- Guinea en het Uniestatuut. De leider van de delegatie, Prof. Supomo, met Staat-se- cretaris Mr. Götzen, resp. tweede en der de van links, wandelen naar het restau rant. nomischer is voor de straatverlichting in nieuwe wijken gasverlichting toe te pas sen. Een ander lid merkt hierbij op, dat gas en electriciteit zeer conjunctuur-ge voelig zijn en over enige jaren zou de on derlinge verhouding in de prijzen geheel anders kunnen liggen. Dit lid heeft geen bezwaar tot het instellen van een onder zoek, doch dit mag niet met hoge kosten gepaard gaan. Enige leden sluiten zich hierbij aan en men is van oordeel, dat gasverlichting de klok terug zetten betekent, daar electri- citeitsverlichting meer mogelijkheden schept. Begroting Gemeentewerken. Enige leden betreuren het, dat op de scho len geen bliksemafleiders meer worden geplaatst. Een lid informeerde naar de ca paciteit van de brandputten aan de Birk- straat, welke, blijkens een publicatie in de Soester Courant, zonder overleg met de brandweer zijn geslagen en tijdens 'n brand op de Birkstraat niet voldoende water hebben geleverd. Gewezen werd op de slechte toestand van de Kampweg. Samenwerking werd bepleit tussen Rijks waterstaat en Gemeentewerken bij het sneeuwruimen. DONDERDAG EN VRIJDAG ZIJDEN DAMESKOUS zwaar geplatteerd met extra verster king in teen en hiel in beige, zwart en grijs i2.7P ZELFBiNDERS wol en zijde, pracht dessins f 1 .95 BADDOEKEN ruit dessin, grote HOOFDDOEKEN Cashmire dessins 51.95 - I lOMll RDAG en RIJD VG VHOO>h»HHSM\Y\ ZOLANG DE VOORRAAD STREKT UTRECHTSESTRAAT AMERSFOORT Het dek van de veerpont verkeert in een slechte toestand en enige leden wezen op het te kleine crediet ad 275.voor ver betering. Verzocht werd de toegangswegen tot de Ned. Herv. Begraafplaats, of althans één ervan, te verbeteren. Een lid informeerde naar de aanleg van de begraafplaats te Soesterberg. Gevraagd werd toe te zien, dat de vuil nisopslagplaats door de pachter geregeld goed wordt afgedekt, zodat de belt geen verzamelplaats van ratten wordt. Een lid kon niet accoord gaan met het feit, dat de gemeente niet de kosten draagt voor de binnenbeschildering van de woning van het hoofd der openbare school te Soesterberg. Deze bewoner is hier pas enige tijd in dit perceel woon achtig. Andere leden achtten het stand punt van de gemeente juist, daar aan be woners van gemeentewoningen niet meer faciliteiten moeten worden verleend dan aan particuliere huurders. Een lid bepleitte de aanschaffing van stofzuigers op de openbare lagere scholen. Ook werd bepleit de politie-verordening te wijzigen in die zin, dat aan inwoners, die hun huisvuil niet met de vuilnisdienst meegeven, doch in hun tuin bewaren, ver plicht worden dit vuil goed af te dekken. Begroting Woningbedrijf. Een lid wees er op, dat de board-plafonds in de duplexwoningen reeds vóór de be woning waren krom getrokken. Voor BRANDMELDING uitsluitend TELEFOON 3333. Begroting Natuurbad. Eveneens werd er op gewezen, dat in de nota van aanbieding het geraamde nade lige saldo van 1952, ad 4700.wordt gesteld tegenover het aanvankelijk ge raamde nadelige saldo van 1951 ad 3500. Het nader geraamde saldo van 1951 is echter 4300.zodat het werkelijke verschil tussen 1951 en 1952 niet 2300.- doch 400.bedraagt. Obk deze afdeling wenst een verhoging der presentiegelden voor raadsleden, doch hier verzocht men een verhoging tot 10 voor de vergaderingen van de gemeente raad. Voor de commissie-vergaderingen werd 5.billijk geacht en voor de le den van de stembureaux 10. (De presentiegelden zijn thans, voor de raadsvergaderingen 6.voor de com missievergaderingen 3.en voor de zittingen van de stembureaux 8. Politie. Deze afdeling was van mening dat het 32 man tellende politiecorps te gering is en achtte een belangrijke uitbreiding nood zakelijk. De burgerij in Soest-Zuid en in Soesterberg voelt zich niet voldoende be veiligd. In dit verband vroeg deze afde ling zich af, of het niet mogelijk zou zijn, bij de bestrijding van de onveiligheid in Soest-Zuid van de hulp van particulieren gebruik te maken. Een dergelijk aanbod is aan de politie gedaan, doch hierop is geen reactie ontvangen. Evenmin was door de politie gereageerd op een vraag van de fabrikantenkring Soesterberg, wat er door de belanghebbenden zou kunnen worden gedaan ter voorkoming van dief stal. De afdeling kon zich voorts niet aan de gedachte onttrekken, dat de organisa tie bij de politie niet steeds verantwoord is. Zij vroeg zich af of er uit het corps wel gehaald wordt, wat er uit te halen valt. Deze afdeling viel ook over het feit, dat het motorrijwiel met zijspan niet voor de politiedienst te Soesterberg gebruikt wordt. Verder wenste deze afdeling te worden ingelicht over een revisie van 1200.welke voor dit motorrijwiel no dig zou zijn. Men vroeg zich af of de aan schaffing van een nieuw motorrijwiel dan niet meer aanbeveling zou verdienen. Een lid wees op de aanzienlijke brand schade in den lande. Hij drong er op aan maatregelen te nemen ter voorkoming van brand, door een algehele schoor steen-inspectie. Een ander lid gaf in over weging de politieverordening te wijzigen in dien zin, dat het vegen van schoorste nen verplicht zou worden gesteld. Bij de besprekingen, betreffende de sub sidies voor het uitzenden van zwakke kin deren, deelde een lid mede, dat in twee gevallen, waarin kinderen met een subsi die naar een gezondheidskolonie werden gezonden, deze kinderen bij hun thuis komst een nieuwe fiets van de ouders ca deau kregen. Dit lid betreurde het, dat zoiets mogelijk was en vroeg beter toe zicht op de subsidieverlening. De afdeling achtte het voor schoolbiblio theken uitgetrokken bedrag te laag en klaagde over weinig animo van hoofden der scholen, die het voor 1950 uitgetrok ken bedrag niet hebben besteed. Aangedrongen werd op verhoging van de subsidies van kleuterscholen en op een be tere aansluiting van de autobusdienst Soestduinen-Eikenlaan met de treinver bindingen te Soestduinen. Vermoeid van het vele werk zijn St. Nicolaas en Zwarte Piet door on ze voordeur naar het Zuiden ver trokken. Gelukkig echter kwam monter en fris, uit het hoge Noorden, het Kerstmannetje onze achterdeur bin nen. Hij bracht behalve een versiering voor onze zaak ook een aantal lage prijzen mede, waardoor het interes sant voor U wordt om onze zaak te bezoeken en Uw Kerstinkopen te doen. Leest onderstaande aanbieding. Zij spreekt voor zich zelf. Heren-onderbroekjes en prima interlock hemden C i 98 per stuk vanaf 1 Prima interlock Kinder- directoir vanaf 92 Interlock Kinderhemdjes A 92 Kleine stijging per maat. 1 U» Prachtige interlock dames directoir vanaf Bijpassende camisoles met ronde hals Lange Herenpantalon, in- r "J 65 terlock, met elastiek I J» Interlock Herenhemd met f 95 korte mouw vanaf I lAWGlï. WaAAiH Gi De Burgemeester van de gemeente Soest brengt ter kennis van de belanghebben den, dat in de buurtschappen Soestdijk, Soest en Soest-Zuid nog steeds in het nachtelijk uur een hond losloopt, die ko nijnenhokken openbreekt en vervolgens# de bewoners daarvan doodbijt. Intensieve controle van de politie, welke controle niet steeds ongevaarlijk is, heeft tot resultaat gehad, dat enkele loslopende honden werden opgevangen. Deze dieren zijn afgezonderd en door een veearts on derzocht, doch zij bleken niet schuldig te zijn aan het doodbijten van de konij nen. De politie zet haar nachtelijke con troles voort. Het is een uiterst moeilijke taak. Gewaardeerd zal worden, als hou ders van konijnen hun dieren bij het in vallen der duisternis in schuren enz. on derbrengen, dan wel hun hokken op zo danige wijze afsluiten, dat openen daar van door een hond niet mogelijk is en voorts, dat het signalement van elke hond, welke voor het kunnen plegen van bovenvermelde handelingen in aanmer king komt, ten spoedigste aan het bu reau van politie wordt bekend gemaakt. VRACHTAUTO GERAAKTE KLEM. Op de Kerkstraat nabij het Kerkpad ge raakte Zaterdag een vrachtauto, beladen met takkenbossen, beklemd tussen enige woonhuizen, toen de bestuurder aan het manoeuvreren was. De politie moest een half uur het verkeer regelen, vóór de au tobestuurder zijn weg kon vervolgen. INENTINGSKAART VOOR KINDEREN. De door de Hoofdinspecteur van de Volks gezondheid gevormde Commissie ter be studering van de immunisatie tegen in fectieziekten bij kinderen, dringt er in haar rapport o.a. op aan, dat alle bij kin deren verrichte inentingen (pokken, diph- terie, kinkhoest enz.) zo nauwkeurig mo gelijk worden geregistreerd op een daar toe ontworpen inentingskaart. Deze inentingskaart zal met ingang van 1 Januari 1952 bij elke geboorteaangifte aan de ouders worden uitgereikt. Behalve ruimte voor het aantekenen van de verrichte inentingen, bevat de inen tingskaart nog een aantal op inenting be trekking hebbende wenken. Het formaat is zodanig, dat de kaart ge makkelijk in het trouwboekje kan wor den bewaard. Het is van het grootste belang voor de Nederlandse jeugd, dat de ouders er aan medewerken om de inentingskaart bij el ke inenting door de behandelende arts te doen invullen.

Soester Courant | 1951 | | pagina 2