SI. 585.- Weer'nbijzonderieslaagdeaanbieding vai GREEVE Brandpunten der Internationale Politiek. SOEST Voetbal. „lk ben een echte Gelderse" De Rookworst-slager J. ZOETELIEF SCHMIBT HILVERSUM BUSSUM Mahonie Slaapkamer Ameublement "GENEVE" Engeland vreest atoom-export. Verkiezingen in de V.S. werpen hun schaduwen vooruit. Alarmerende "berichten van het Franse blad „Le Monde". Oost en West ontmoeten elkaar. Rusland verscheept oor- logs-grondstoffen naar Amerika. Naar een vrede in Korea Drees gaat dus naar Amerika. En waarom de minister-president van Engeland ook al gaat Churchili zal het in Washington in de eerste plaats hebben over het ge bruik van atoomwapenen. Dr. Drees waar schijnlijk niet, maar toch zitten beide mannen m hetzelfde schuitje, met vele an deren trouwens, n.1. met hen, die menen, dat ze wel wat medezeggenschap mogen hebben in de gezamenlijk met de V.S. op gebouwde verdediging. Weliswaar levert Amerika hieraan het -leeuwenaandeel, maar de mindere offers van de anderen wegen wel enige malen zo zwaar en vormen dus psychologisch 'n groter offer en een grotere bijdrage. Voor Engeland komt daar nog een extra zware psychologische belasting bij, want op dit eiland heeft de Amerikaanse lucht macht bases, waarvan atoombommen ver voerd kunnen worden en als dat gebeurt vreest Engeland represailles. Daarom wil het, dat Amerika dat trans- port alleen in werking stelt met uitdruk kelijke goedkeuring van Engeland zelf. Een eis waartegen de Amerikanen niets kunnen hebben als ze redelijk zijn. Doch in Amerika werpen de presidents verkiezingen hun schaduw vooruit en dan is de redelijkheid wel eens zoek. Vooral nu niet alleen democraten en republikei nen elkaar gaan bevechten, maar de re publikeinen elkaar ook nog Alles wordt op alles gezet om de publieke opinie te bewerken en hopenlijk moeten we in dit licht de onthullingen bezien, die een Ame- kaanse publiceerde over het doden van geallieerde krijgsgevangenen. Dit zou dan het werk zijn van de "China- lobby", die er alles voor over heeft om liet rode China weer tot het nationalistisch China van Tsjang Kai Sjek te maken. Trouwens, als het ontwapeningsplan van het Westen, dat in Parijs te berde werd gebracht, werkelijkheid wordt, zullen we de vreemde figuur krijgen dat de Formo- sianen de bewapening van China gaan controleren. In de ontwapeningscommis sie zouden immers de Complete Grote Vijf zitten en daarbij behoort Tsang's re- gering en niet die van Mau. Mau heeft trouwens zijn wapens veel 'te hard nodig voor zijn schrikbewind, waar van het Franse blad ,,Le Monde" dezer dagen, nu geen onthullingen bracht, maar "berichten, die zijn correspondent daar vrij verzamelen kon en uit de Chinese kranten kon halen. Het gaat om de liquidatie van de klassen, die anti-communistische elementen kun nen opleveren en die liquidatie betekent voor de betrokkenen de onmiddellijke dood of de langzame in de slavenkampen, die werden aangelegd om grote water staatswerken uit te voeren. Oost is Oost. en dat vinden de sociaal democraten in het Westen ook. De sociaal-democraten van Z.O.-Azië hebben zich bij de Tweede Internationale aangesloten maar zullen dat doen in regi onaal verband. Inderdaad is Oost Oost en West West. Dat ze elkaar nooit zouden ontmoeten is niet waar, dat blijkt wel uit de bovenge noemde aansluiting. Dat landen met een verschillende maatschappelijke en econo mische structuur, met verschillende gees telijke instelling elkaar kunnen vinden zonder dat de één opgenomen wordt in 't schema van de ander, bewijzen niet al leen deze -politici van Z.O.-Azië maar ook de heren, die rustig oorlogsmateriaal ver schepen naar Praag en Polen. Erts en pyriet naar Praag, plaatrubber naar Polen. "Maar noem deze tactiek niet vuig-kapitalistasch, want anderzijds ver scheept Rusland nog oorlogs-grondstoffen naar Amerika. Waarmee we maar willen zeggen, dat het -woord van de Hollander Koopman uit de 17e eeuw die, geattra peerd op handel met de vijand, verklaar de, dat hij zijn winst moest hebben al zou den zijn zeilen door het hellevuur ver branden, nog altijd geldt. S.E.C.—VOORWAARTS 14. S.E.C. verloor de strijd tegen Voorwaarts tegen veler verwachting in. De Soestena- ren stelden hiermede niet alleen hun aan hang te leur, doch verminderden daarmee ook hun kampioenskansen. Na de eerste helft, waarin S.E.C. tegen de harde wind in speelde, was de stand 1-2, doch na de rust, toen S.E.C. het wind- voordeel had, werd de tactiek om de Utrechtenaren in de verdediging te drin gen, hen noodlottig en kwamen uit twee uitvallen van de gasten even zoveel doel punten. S.E.C. verscheen met Rijnders als Spil en in de eerste 25 minuten was van enig krachtsverschil tussen beide ploegen geen sprake. De Soestenaren hadden veel na deel van de wind en het was de Utrechtse midvoor, die na 25 minuten, een dekkings- Eens werd er bij het ko ken ruw in .mij geprikt. Al dat geurende sap vlood uit mij heen. Dor - droog en .stug kwam ik ter tafel en niemand die mij prees. Prik mij toch nooit. 15 Minuten in wa ter - tégen de kook aan. Met borrelend. Zó breng ik ieder in ver rukking, vooral als U mij, tegen betaling van 44 ct per J.Q0 gr. koopt bij Niauwerhoekpein 4 Van Weedestraat 14 Breng Uw lompen, oud papier, oude metalen en accu's bij Beckeringhstr. 32a. tel. 3123 Het wordt juist gewogen en U ontvangt de hoogste prijzen. Ook aan huis te ontbieden. va WIJ ETALEREN: 3-deurs kast 150 cm breed, ledikant met forse uitbouw, 2 nachtkastjes, 2 stoelen en tafel, tevens toiletmeubel met spiegel. Eerste klas uitvoering naar eigen ont werp; alleenverkoop voor het gehele land. Tijdelijk leverbaar, desgewenst op later termijn. KERKSTRAAT 24-30 HILVERSUM - TEL. 5141 Met 2-pers. ledikant 130 cm breed Met litsjumeaux NASSAULAAN 23 BUSSUM - TEL. 3255 Gaarne tonen wij U onze uitgebreide collectie slaapkamer-ameublementen, in alle prijsklassen, evenals onze prachtige sortering salons en huiskamers fout der Soestenaren met eenzSoelpunt af strafte en waarbij de bal in het Soester doel waaide. Tien minuten later wisten de gastheren te scoren na enige kansen le hebben ver speeld. Linksbuiten O. Maassen bracht met j£en goed schot de stand op 11, doch even voor de rust maakte de links buiten van Voorwaarts er i2 van. JNa de rust kwam S.E.C. volop in de aan val en de verdédiging der gastei werd on der gre-te druk gezet. Het S.E.C.-spel werd echter te kort gehouden om de ver sterkte Utrechtse verdediging te kunnen passeren. De Soestenaren vergaten daar bij, dat, met de sterke wind in de rug, alleen met schoten over de verdediging heen, sutces kon vworden geboékt. Een groot aantal corners op het Voor- waarts-doel bracht evenmm doelpunten en er verstreek 'n half uur, waarin S.E.C. haar overmacht niet in doelpunten wist uit te drukken. Toen kwam de beslissing in deze wed strijd. Bij een uitval der gasten werd de ver opgedrongen S.K.G.-verdediging ge passeerd en doelman Adams werd ver slagen.. 13. De zeer moeilijke opgave om deze ;-ach- terstand in te lopen, w.as voor de S.E.C.- spelers te veel zij kregen niet veel kan sen meer van de Voorwaar ts-spelers. Integendeel, de gasten zagen nog kans, in de laatste minuut een uitval in een doel punt om te zetten. De overige resultaten waren: Donar 3S.E.C. 3 01. S.E.C. 4 niet gespeeld. S.E.C. 5 niet gespeeld. S.E.C. BSaestum A 04. Amersf. Boys aS.E.C. a 0—1. VICTORIA—R.D.C. 2—0. Door een nederlaag tegen Victoria is B.D.C. acht punten achterop gekomen bij de leiders der afdeling en de kampioens aspiraties zal men moeten bewaren tot 'n volgend seizoen. Victoria had vóór de rust het wind-voor deel, hetgeen ook 'n veldmeerderheid be tekende. Het was de gevaarlijke rechts buiten Willemse, die doelman v. d. Lugt na 20 minuten passeerde. 10. Met deze kleine achterstand en met de wind in de rug was na de rust een over winning mogelijk geweest voor de Soes tenaren. B.D.C. drukte Victoria in de ver dediging, doch het mocht hen niet geluk ken de Hilversumse verdediging te door breken. De Soester achterhoede drong ver op, doch de stugge verdediging der gastheren bleef een olioverkomenlijke hinderpaal. Een snelle uitval van Victo ria bracht de stand op 20. In het laatste kwartier trachtte B.D.C. haar meerderheid in doelpunten uit te drukken, doch dit lukte niet. DE SOESTER BOYS. De Soester Boys waren op bezoek bij Limvio te Baarn. Na een 01 voorsprong moesten de Soestenaren toezien, dat Lim vio met 103 de wedstrijd won. K.P.S. K.P.S. moest met een 21 nederlaag ge noegen nemen tegen het elftal van de Nieuw Amsterdam". De zeelieden bleken niet alleen zeebenen, doch ook goede voetbalbenen te hebben. POSTDUIVEN- TENTOONSTELLING. De Postduivenvereniging ,,De Zwaluw" hield Zaterdag en Zondag de jaarlijkse postduiven-tentoonstelling. Meer dan 200 duiven waren in de zaal van hotel ,,De Gouden Ploeg" bijeengebracht en vele prachtige exemplaren trokken grote be langstelling. Zaterdagavond opende de voorzitter van de tentoonstellings-commissie deze ten toonstelling met een dankwoord aan de leden en aan het bestuur. De heer G. Visser, voorzitter der vereniging, gewaag de hierna van het grote nut van een ten toonstelling voor de duivenliefhebbers, die hierdoor hun kennis nog kunnen ver rijken. Spr. dankte de tentoonstellings commissie en de schenkers van de vele prijzen. Keurmeester M. van Keken uit Amers- I foort heeft de navolgende prijzen toege kend Doffers van 0150 k.m.: 1. H. Kriek. 2. A. Dorrestein. 3. C. Coerman. 4. A. Graumans. Duivinnen van 0150 k.m.: 1. J. v. d. Brink. 2. A. Dorrestein. 3. J. v. d. Brakel. 4. Mej. G. Zimmerman. Doffers van 150350 k.m.: 1. J. v. d. Bra kel. 2. Mej. G. Zimmerman. 3. A. Dorre stein. 4. L. van 't Klooster. Duivinnen 150350 k.m.: 1. Mej. G. Zim merman. 2. J. v. d. Brakel. 3. Mej. G. Zim merman. 4. J. v. d. Brakel. Doffers van 350550 k.m.: 1. J. van Hpf- waarden. 2. A. Hilhorst. 3. A. Graumans. 4. A. Dorrestein. 5. Mej. G. Zimmerman. 6. C. van Soest. Duivinnen van 350550 k.m.: 1. Mej. G. Zimmerman. 2. G. Marschal. Doffers boven 500 k.m.: 1. A. van Slooten. 2. G. Visser. 3. J. van Herwaarden. 4. A. Dorrestein. 5. J. v. d. Brakel. 6. A. van Kooy. Duivinnen boven 500 k.m.: 1. H. Onwe- zen. 2. Mej. G. Zimmerman. Jonge doffers tot 100 k.m.: 1. J. v. d. Brink. 2. Mej. G. Zimmerman. 3. H. Go- rissen. 4. Mej. G. Zimmerman. Jonge fiuivinnen tot 100 k.m.: 1 Mej G. Zimmerman. 2. J. v. d. Brink. 3. W. van 't Klooster. Jonge doffers 100200 k.m.: 1. L. van 't Klooster. 2. H. Smit. 3. H. Gorissen. 4. C. van Soest. 5. A. van Slooten. Jonge duivinnen 100200 k.m.: 1. W. Krijt. 2. C. van Brienen. 3. J. v. d. Brakel. Jonge doffers meer dan 200 k.m.: 1. H. Gorissen. 2. J. van Herwaarden. 3. N. van Fulpen. 4. L. van Klooster. Jonge duivinnen, meer dan 200 k.m.: 1. J. van Herwaarden. 2. H. Smit. 3. A. Dorre stein. Beste oude duif: H. Onwezen. Beste oude doffer: H. Kriek. Beste jonge duif: J. van Herwaarden. Beste jonge doffer: C. van 't Klooster, te vens de beste van de expositie. Kampioen van het geheel: H. Kriek, met oude doffer. JOPPIE BIJ DE ZIGEUNERS. Gisteravond werd in de zaal van Rest. ,,Eemland" de jaarlijkse toneelavond voor de leerlingen der openbare scholen gege ven door de toneelafdeling van Volks-on- derwijs. Des middags had reeds een succesvolle opvoering plaats voor de leerlingen der lagere klassen. Des avonds waren kinde ren van de 5e, 6e en Ulo-klassen het me delevend auditorium. De heer C. de Vries riep de stampvolle zaal een welkom toe, waarna een toneel stuk in 5 bedrijven werd opgevoerd on der de titel ..Joppie bij de Zigeuners". De avonturen van Joppie, het jongetje dat niet leren wil en zich aansluit bij 'n zigeunertroep, om tenslotte het ouderlijk huis toch maar voor lief te nemen, wer den goed en fris vertolkt en de enthou siaste zaal genoot hierbij van harte. De regie was in handen van de heer Kro- nemeyer, terwijl het merendeel der spe lers en speelsters gerecruteerd was uit 't onderwijzend personeel. Het dankwoord van de heer De Vries gold ook de regisseur en er waren bloe men voor Mevr. De Zoet. Volksonderwijs had een zeer geslaagde dag. SOESTER TURNCLUB. Gisternamiddag brachten Sint Nicolaas en Zwarte Piet een bezoek aan de circa 80 kleuters van de Soester Turnclub, in het gymnastieklokaal achter de openba re school in de Kerkebuurt. Talrijke ouders en belangstellenden wa ren daarbij aanwezig. Onder leiding van de heer B. v. d. Werf werden door de kleuters enkele oefeningen gedemon streerd. St Nicolaas, Zwarte Piet en de aanwezi gen waren verrast door deze demonstra tie. De goede Sint had veel lekkers mee gebracht, zodat, naast de gewone tracta- ties, de kleuters na afloop nog een zakje snoep konden meenemen. Het was een prettig feest.

Soester Courant | 1951 | | pagina 3