Bij onze jongens in Korea, W. N. NIEUWENHUIS Onze Medic* Lofodinse LEVERTRAAN staat bovenaan* B. KRAAL Drogist Meningen van onze lezer REGENJASSEN Egyptisch katoen. Geheel dubbel met wollen knoopvoering f 52.— J, HOPPENBROUWERS Voetbal. Loodgieter Elecfriciën SOEST PER FLES f 1.40 PER FLES f 1.40 Van Weedestraat 20 Soestdijk Telefoon 2374 VOOR ONZE DAMES. Bwrgerlifke stand. Van Weedestr. 44 naast de Apotheek. Brief uit Korea van onze plaatsge noot Eddy Boezick, foto-reporter bij het Nederlands det. der U.N. Het is winter hier in Korea en wat voor winter, 's Nachts vriest het een dikke 20 graden, zodat al vele stromende beekjes bevroren zijn. Zo tussen 12 en 3 overdag gaat het nog wel in het zonnetje, maar in de bergen is het koud, bitter koud en we lopen nu eindelijk in Amerikaanse win- terkleding, grote Parka een soort Eski- mopak met een met bont gevoerde capu chon. Het Sinterklaasfeest is weer enige tijd aichter de rug en dank zij onbekende krachten was het 'n reuze gezellig feest. De koks zijn uit hun slof geschoten en hebben grote banketstaven gemaakt van sublieme kwaliteit. Op het ogenblik zitten we in reserve, doch over enkele dagen gaat het bataljon naar de lijn, d.w.z. Kerstmis en Oud en Nieuw aan het front. Dan geen grote tenten meer om de nacht door te brengen, dan is weer de hemel het dak boven ons hoofd, dan is het weer leven van de z.g. Crations (eten in blik), dan wordt weer het uiterste, vaak nog meer, van de jongens gevraagd, dan worden ook weer de heldendaden ver richt, nee, niet in het neerschieten van zoveel vijanden of andere sterke verha len, die „echte" verhalen hoort U toch niet nee, heldendaden onder elkaar van: een kameraad, die vermoeid is, zijn bepakking overnemen of zijn eigen rant soen delen met een gewonde. Dat zijn de daden, die geschreven dienen te worden, want er worden hier daden verricht, die aan het bovenmenselijke grenzen. Onze jongens redden het hier wel, maar het is wel jammer, zo niet bedroevend, dat de steun uit Holland, die we allemaal zo hard en hard nodig hebben, missen. De post is hopeloos; brieven van drie weken oud is heel normaal en 1 maal in de week post ontvangen is ook heel gewoon. Zou 't nu zo heel moeilijk zijn om onze post met de nieuwe K.L.M.-lijn mede te geven Tijdschriften van drie maanden oud zijn nieuw voor ons en dat zijn dingen, die hier net zo nodig zijn als eten. We hopen allen op vrede met Kerstmis, maar het duurt allemaal zo lajig, zodat we er allemaal aan twijfelen. Vrienden en bekenden in Holland, na mens het gehele Bataljon een Gelukkig Nieuwjaar met de hoop op een tot ziens in 1952. 's GRAVELAND—B.D.C. 1—4. B.D.C. heeft zich, na een serie nederla gen, keurig hersteld door Zondag met 14 van 's Graveland te winnen. Het sterke 's Graveland begon met een serie aanvallen, waartegen de Soester achterhoede opgewassen bleek. De B.D.C.- voorhoede bleef niet achter en er was een kwartier gespeeld, toen een aanval der Soestenaren door midvoor Segers met 'n goed schot werd besloten. 01. Het werd een gelijkopgaande strijd, waar in 's Graveland iets meer in de aanval was. De thuisclub slaagde er in voor de rust de stand gelijk te maken, dank zij een kopbal van Renzebrink. 11. Na de rust trachtte de thuisclub door een sterk aanvallend spel een overwinning in de wacht te slepen. Doelman v. d. Lugt en de achterspelers Heeremans en Roland gaven echter geen krimp. Met verre trap pen retourneerden zij ieder schot van de tegenpartij en bij een snelle uitval der Soester voorhoede bracht spil Brouwer met een kopbal de stand op 12. Het spel der gastheren zakte hierna af. hetgeen de B.D.C.-spelers gelegenheid gaf een serie aanvallen te ontplooien. Mid voor Segers bracht 10 minuten voor het einde met een fraai schot de stand op 1-3. terwijl in de laatste minuut Van Megen een afgemeten voorzet naar de naar bin nen gezwekte Verhoef gaf, die met een onhoudbaar schot het vierde doelpunt van deze wedstrijd scoorde. 14. De overige uitslagen waren B.D.C. 2De Toekomst 2 71. K.V.V.A. 2—B.D.C. 3 0—1. Limvio 3B.D.C. 4 211. B.D.C. 5—H.V.C. 7 1—10. Handbalafdeling B.D.C.: R.K.B.S.V.—B.D.C. 1 3—0. S.E.C.—D.V.S.U. 0—0. De beslissende wedstrijd tussen de twee koplopers eindigde Zondag in een punt loos gelijk spel, waaraan een levendige strijd was voorafgegaan. De 00 uitslag bracht in de stand van de ranglijst geen verandering. De Utrechtenaren hadden ook bij een gelijk spel slechts het voor deel, dat S.E.C. niet verder uitliep. De ongeveer 4500 toeschouwers zagen de Utrechtse ploeg in hoog tempo starten en de S.E.C.-mannen waren wel even ver baasd over het snelle combinatie-vermo gen, hetwelk de gastheren demonstreer den. De Soester middenlinie, die deze keer sa mengesteld was uit Pureveen, Van 't Klooster en Karelse, moest in de eerste 15 minuten meer verdedigend dan aanval lend optreden. De voorhoede van S.E.C. opereerde aan vankelijk met 3 man, doch deze drie wis ten voor het doel der gasten gevaarlijke situaties te scheppen. De Utrechtse mid denlinie en achterhoede bleken echter niet gauw van hun stuk te brengen. Een hard schot van M. Maassen ging over het doel, terwijl O. Maassen evenmin geluk kig was met zijn schoten. Na dit kwartier was S.E.C. de situatie meester. Spil Van 't Klooster en z'n kant- halfs Karelse en Pureveen braken de aanvalskracht der gasten practisch vol ledig, terwijl de achterhoede, bestaande uit Adams, Jansen en Admiraal, de schaarser wordende aanvallen van D.V. S.U. de baas bleven. Zij zetten regelmatig met verre trappen de voorhoede aan het werk, doch de doelman van D.V.S.U. wist ook met harde schoten wel raad. Zo ver streek de eerste helft puntloos. Na de rust bleek S.E.C. sterker en minder vermoeid dan haar tegenstander en kreeg na de aftrap een, duidelijk over- _wicht. Dit overwicht bleef gedurende de gehe le tweede helft, doch de Utrechtse verde diging, dikwijls bijgestaan door de mid denlinie, hield goed stand. Rechtsbuiten M. Maassen werd door een nauwletten de bewaking bijna geheel uitgeschakeld, doch ondanks dat werden de S.E.C.-aan- vallen teveel over rechts geleid. De aanvalskracht der gasten verdween echter niet bij het veldoverwicht der Soestenaren en de aanvallen, welke door D.V.S.U. werden ondernomen waren snel en gevaarlijk. Na 15 minuten, toen de Soestenaren enige goede kansen hadden gemist, kroop het Soester doel door het oog van de naald. De rechtsbinnen Uyten- bosch vuurde een hard, verrassend schot af, hetwelk tegen de lat belandde. De in het veld terugspringende bal werd van dichtbij door linksbinnen Van Veenen- daal naast geschoten. Een minuut daarna onderging het Utr. doel een zelfde lot. Een vrije schop, door Karelse genomen, werd door Loman over de doelman en juist over het doel ge kopt. Tot het einde toe hebben de twee ploe gen de duels op het middenveld uitge vochten en zegevierden de twee verde digingen in deze in hoog tempo gespeel de wedstrijd. De stand in deze afdeling is thans: S.E.C. 15 20 D.V.S.U. 14 19 D.W.S.V. 13 18 S.D.O. 15 17 B.F.C. 15 17 A.D.E. 13 13 De Zebra's 14 13 Voorwaarts 13 12 Quick 14 12 Kampong 15 12 Zwal. Vooruit 14 11 Laren 12 9 Amsvorde 13 7 Ook het derde elftal bleef de volle aan spraak op het afdelingskampioenschap behouden, door een gelijk spel tegen De Zebra's. De uitslagen waren: S.E.C. 2Amersf. Boys 3 21. S.E.C. 3—De Zebra's 2 2—2. H.V.C. 5—S.E.C. 4 7—4. Amsvorde 3S.E.C. 5 120. Van Weedestraat 23 Telefoon 2577 WEER EEN PUTDEKSEL KAPOT. Op de Middelwijkstraat bleek Zaterdag middag een putdeksel in het wegdek ka pot te zijn. Gemeentewerken zorgde met spoed voor een andere deksel, waardoor ongelukken werden voorkomen. OPENBARE DRONKENSCHAP. Een 77-jarig manspersoon werd Zater dagnacht wegens openbare dronkenschap voor een nacht vastgehouden. VOORZICHTIGER OVERSTEKEN. Donderdagavond reed de 17-jarige J. H. alhier per transportriiwiel vanaf de Prins Bemhardlaan in de richting van de Van Weedestraat. Toen hij deze straat wilde oversteken, verzuimde hij het van links komende verkeer voorrang te verlenen. Een Volkswagen, bestuurd door mej. S. uit Doetinchem, greep de jongen, die in volle vaart op het voorste deel van de Volkswagen terecht kwam en daarna op de straat. De jongen kreeg slechts lichte verwon dingen, terwijl zijn rijwiel onherstelbaar werd vernield. Twee auto's, welke achter de Volkswagen reden, botsten tegen elkaar. De bestuur- der K. uit Bovenkerk, kon zijn vrachtau to tijdig afremmen en spaarde daardoor de Volkswagen, doch de Fransman K. uit Pouvront kon zijn personenauto van een botsing tegen de achterzijde van de vrachtauto niet weerhouden. Beide auto's werden daardoor beschadigd. VOOR VEILIG VERKEER. Twee wielrijders, die links van de weg reden en een wielrijder die zonder ver lichting reed, werden bekeurd. HOND NAM KIP MEE. Op de Schoutenkampweg zag iemand een hond, die een kip in zijn bek had. De poli tie spoorde de eigenaar van de hond op en het bleek, dat de kip de hondachtige arrestatie had overleefd. De eigenaar ver klaarde de schade te zullen vergoeden, in dien de kip het avontuur niet zou over leven. R.K.T.T.V. SHOT. Na de eerste helft van de competitie van de N.T.T.B. voor de teams van onze Soes ter tafeltennisvereniging is verspeeld, komt er al een beetje tekening in deze spannende competitiestrijd. Verheugend is het te kunnen constateren, dat zowel Shot 1 als Shot 2 mededingen naar de hoogste titel. Shot 1, dat momenteel ongeslagen aan de kop gaat, maakt een goede kans Soest dit jaar weer een derde klasser te leveren. Ook Shot 2 heeft zich in de eerste helft danig geweerd en staat met 1 punt min der op de tweede plaats. De standen zijn momenteel: Shot 1 7 7 0 0 14 Vriendenkring 8 7 0 1 14 Contimeta 1 8 5 3 3 10 Barna 8 4 13 9 Steeds Hoger 1 8 4 13 9 Tako 1 7 3 13 7 Jaffa 8 2 6 4 4 P.B.U. 8 10 7 2 Frans Smulders 8 0 17 1 Pub. 3 Shot 2 V. V. Pats 7 Barna T.B.U. D.O.S.C. Raiff 5 U.U.B. Raiff 6 Verder vindt op 10 Januari de traditione le interlandwedstrijd plaats te Hilver sum tussen Nederland en België. Ook de voor de Soester tafeltennisliefhebbers lang niet meer onbekende spelers Cor du Buy en Will van Zoelen met als derde ver tegenwoordiger Cor Pelser, zullen hun beste krachten geven om nu eens een Hol landse overwinning in de wacht te slepen. Op 12 Januari heeft dan te Utrecht de tra ditionele tafeltenniswedstrijd plaats tus sen het Utrechtse en het Gelderse verte genwoordigende tafeltennisteam. Onze plaatsgenoot, lid van de vereniging Shot, B. van Haarlem, heeft voor deze wedstrijd een uitnodiging ontvangen, zodat ook Soest in deze grote wedstrijd vertegen woordigd zal zijn. PONY-KEURING. Het Nederlandse Shetland Pony Stam boek hield Maandagmorgen de jaarlijkse hengstenkeuring voor Shetland Pony's op de Stationsweg. De deelname was dit jaar bijzonder ge ring en de kwaliteit van de aangevoerde hengsten wel zeer matig. De jury, bestaande uit de heren dr C. J. Rab uit Haarlem, J. C, Koedam uit Resen, D. v. Dam v. Brakel uit Brakel en de secr. van het Stamboek, de heer R. J. Addink, had niet veel tijd nodig om de 7 aange voerde pony's te keuren. Goedkeuring voor één jaar kregen de volgende dieren: Loeki, een vosbruine van 1939, eigenaar C. P. de Jeune uit Nederhorst den Berg. Deze eigenaar kreeg ook de medaille, welke 't gemeentebestuur van Soest had uitgeloofd. Adonis of Auric, een blauwe schimmel van 1944. Fokker L. J. Timmer, Geleen en eigenaar J. van Delft uit Rijnsburg. Deze kreeg de medaille, welke door de heer G. J. v. d. Grift was uitgeloofd. Cohny van 't Westerhout, een zwartbonte van 1946. Fokker A. J. van Zoelen te Dru- ten, eigenaar G. J. v. d. Grift, Baarn. PATIËNT ONTVLUCHT. Donderdag zag één onzer politiemannen op de Steenhoffstraat een man lopen, zonder colbertjasje en met een bloedend gezicht. Een toevallig passerende auto van Gemeentewerken bracht de man over naar het politiebureau, alwaar het bleek, dat het een patiënt van „Zon en Schild" betrof, die uit deze inrichting was weggelopen. Personeel van „Zon en Schild" haalde de man af. ELEGANTE JAPON. Er zijn maar heel weinig vrouwen, die er geen prijs op stellen goed gekleed te gaan. Natuurlijk is het voor een vrouw, die niet op geld behoeft te zien, heel wat gemakkelijker er goed verzorgd uit te zien, dan voor haar zuster, die ieder dub beltje tweemaal of meer moet omkeren voor zij het kan uitgeven. Eigenaardig is het echter toch lang niet altijd de eerste categorie die uitblinkt door chic en die 'n persoonlijk cachet aan haar kleding we ten te geven. Het probleem: „wat zal ik dragen" is voor iemand met een schrale beurs zo groot zij moet zolang met haar kleren doen, dat eerst wel degelijk wordt overwogen: wat staat mij en welk mo del is het meest geschikt voor mijn figuur. Want, dat is zeer belangrijk. Alleen ie mand met 'n onberispelijk en jeugdig fi guur kan zich de weelde veroorloven een opvallend kledingstuk te dragen en dan nog alleen wanneer haar garderobe zó groot is, dat zij niet a'rijd met hetzelfde japonnetje voor de dag komt. Magere dames met smalle heupen kunnen b.v. een rok met veel ruimte en plooien vanuit de taille dragen, doch moeten het nooit proberen een japon met blote hals te dragen. Iemand met een meer gezet fi guur en brede heupen kan slank afkle- dende modellen, dus vanuit de taille dra gen. Kleine mensen moeten geen ruiten en voor lange mensen is het minder gewenst strepen te dragen. Dit zijn de beginregels van het goed gekleed gaan. Verder doet de garnering er ook nog heel veel aan toe. Dit eenvoudige model is voor de mees te figuren geschikt. Alleen wanneer U breed over de heupen bent is het verstan diger de geruite zakken achterwege te la ten. Kraag en manchetten kunnen dan beter van wit piqué of iets dergelijks worden gemaakt. Het klaar geknipte patroon van dit mo del is onder no. 4896 in de maten 40, 42, 44, 46 en 48 a 1.15 bij het Pat?"onerihuis, Middenweg 200, Amsterdam, verkrijg baar. Na ontvangst van een postwissel, waarop duidelijk nummer en maat staan vermeld, wordt het verlangde omgaand toegezonden. AFSTAND BEWAREN. Donderdag remde de bestuurder K. van een bestelauto, afkomstig uit Bussum, toen hij, op de Steenhoffstraat rijdende, rechtsaf de Molenstraat wilde ingaan. Een achter hem rijdende Plymouth auto, bestuurd door de heer K. uit Amsterdam, remde, gleed over het gladde wegdek en botste tegen de achterzijde van de bestel auto. Beide auto's werden beschadigd. VOLKS-UNIVERSITEIT. Donderdagavond zal, in de plaats van de aangekondigde spreker, een inleiding ge houden worden over religieuse beeldende kunst, door de dichter-schrijver Chr. Wen- tinck. In deze inleiding zal de religieuse beel dende kunst in de loop der eeuwen wor den behandeld en aan de hand van licht beelden worden toegelicht. NOG EENMAAL „FRYSLAN FRIJ". -Mijn dank voor opname van mijn bem< kingen ter zake, in Uw blad van 4 dez alsmede aan de heer Oekman voor daaronder geplaatste naschrift. Evenals de Friese oud-hoofdambtenaar wellicht anderen, heb ook ik begrep* dat Oekman de zaak „Fryslan Frij" in tirisch-komische zin behandelde. Het is echter nodig, dat de door onkun bestaande onjuiste opvattingen ook bij Friezen over deze kwestie word weggenomen en daarvoor is ook de p< een geëigend middel. Over het algemeen zullen Uw lezers, na kennisneming van het goed bedoel artikel van de heer Oekman, geen duic lijke en juiste voorstelling van zak hebben gekregen. Waar blijkens punt 4 van mijn opmerki gen ik aannam, dat de heer Oekman dc wel zou kunnen geven, bevatte punt 6 bedekte uitnodiging aan hem dit alsnog willen doen. Wijl de heer Oekman hiera in zijn naschrift tot mijn spijt geen gev< gaf, zou ik toch gaarne nog even aan klepel van de Friese klok willen trekk ter accentuering van de volgende klankf 1. Geruchten, die het doen voorkom* alsof de Friese beweging op seperatisr en dus op staatkundige zelfstandighe uit is, zijn onjuist en kunnen slechts onkunde voortkomen; te goeder troi kan men dit nooit beweren. 2. De Friese beweging is de strijd voor behoud van de eigenheid in de eenhe voor de handhaving van het eigene grote verbanden. De strijd voor een trekkelijke decentralisatie in een werc van steeds toenemende staatsmacht centralisatie. 3. In verband met de eigen geschiedei en de eigen aard van het Friese volk spe uiteraard in Friesland ook de strijd vc de eigen taal hierbij een voorname Daarom streven de Friezen in dit twee' lige Friese gewest naar de erkenning v gelijke rechten voor het Fries en het derlands in alle officiële verbandi naast een regeling van het onderwijs de Friese taal op alle soorten van derwijsinrichtingen in Friesland. Met deze drie punten is in zeer kort stek weergegeven waar het in deze v en waar het niet om gaat. U, geachte redacteur, dank ik bij voorbi voor de opname. J. DE VC Van Lenneplaan 3a, Soest. GEBOREN. Wilhelmus Lambertus, zc van L. W. de Beer en S. v. d. Heuvel, gendomweg 76. Jacob, zoon van J. Haagsman en J. Bont, Baarn. Christi d. v. M. W. Kooij en I. M. Vollaard, Bu Grothestraat 12. Christine, dochter N. O. Blanken en G. M. van Eggel Schoolweg 6B. Everarda Johanna Wou ra, dochter van J. W. Staal en E. Meijn Lange Brinkweg 58a. Albertus Gerard zoon van E. H. Bosboom en G. W. A. v. Dijssel, Birkstraat 105. Ferdinand, zc van K. F. F. de Liefde en Th. van Drie Van Lenneplaan 34. Alphonsus Laurc tius, zoon van P. J. Chr. Dijkman en H. Roest, Klaarwaterweg 49. Alber Comelis, zoon van A. C. Jansen en Klaassen, Baarn. Francisca, dochter v G. G. Egbers en G. W. Roest, Ericaweg Henricus Anthonius Maria, zoon van W. Pelgrim en H. Th. van Arem, Beaufortlaan 18. Johannes Antonius, zo van J. M. Kaats en C. M. Blommeste Nieuweweg 31B. Otto Erik Rudolph, zo van O. van den Bor en K. J. Gossl Schoutenkampweg 17. Gerrit Henricus, v. P. Schuurs en J. E. Gaikhorst, Van Wi destraat 14. ONDERTROUWD. J. H. Holtrust, 26 bankwerker, Zwollerkerspel en J. Kuip 30 jr., zonder ber., Laanstraat 17. A. Langen, 22 jr., employé K.L.M., Amsti dam en J. D. van Schooneveld, 18 jr., zo der ber.. Gen. Winkelmanstraat 96. Walet, 29 jr., bosarbeider, Wieksloterw O.Z. 27 en D. Kamphorst, 20 jr., zona ber. Lange Brinkweg 50B. GEHUWD. M. L. v. d. Hoed, 24 jr., til merman en W. J. Hilhorst, 20 jr., Ve Talmalaan 19A. G. H. van Ooijen, 27 fabrieksarbeider en H. M. Wijnhoff, 24 Dorresteinweg 5B. C. I. van Engers, 36 j bouwkundige en K. Jacobs, 18 jr., Sta houderslaan 42. OVERLEDEN. Maria D. J. Misset, 75 j weduwe van D. H. G. Kleber, Heideweg Aartje Brulleman, 71 jr., weduwe van van Rootselaar, Noorderweg 31. Elisabe M. A. Scheepens, 79 jr., geh. met N. P. M. van Snellenberg, Vinkenweg 17. Aé drik Wolters, 51 jr., geh. m. M. de Vnc Zeist. POSTDUIVEN- TENTOONSTELLING Zaterdag en Zondag waren ruim 200 dl ven van de leden van de Postduivenve eniging „De Vriendschap" in het St. Lu gardisgebouw bijeen, waar zij door ve duivenliefhebbers werden bewonderd i critisch bekeken. Zaterdagavond opende de heer E. v£ Daatselaar deze tentoonstelling, a voorzitter van het tentoonstellingscomi'

Soester Courant | 1952 | | pagina 2