PUROL SOEST VOOR ONZE DAMES. SÖESTERBERG. Rubberlaarzen ontvreemd. Voetbal VERENIGING VAN HUISVROUWEN. Dat de V.V.H. niet steeds de leden het za kelijke belang voor ogen houdt, bewees wel de middag, die vorige week in Hotel Zeiler te Baarn werd gegeven. Na een algemene vergadering en verkie zing van enige nieuwe bestuursleden, we gens periodiek aftreden, te hebben ge houden, verwelkomde de presidente, Me vrouw Braat-Heybroek de heer Beets, die uitgenodigd was enige excursies te leiden naar verschillende Nederlandse in dustrieën. Van deze taak kwijt hij zich op een genoegelijke, efficiënte en voor de leden, niet inspannende manier. Er wer den n.1. enige films vertoond, door hem zelf opgenomen en in samenwerking met de Vereniging Nederlands Fabrikaat. Als eerste werd een film vertoond van de fabricage van huishoudelijke voorwer pen en zag men het vervaardigen, aan de lopende band, van zeven en afdruiprekken, met zó'n snelheid en in zó'n hoeveelheid, dat men zich af zou willen vragen of dit enorme quantum wel verbruikt zal wor den. Onze industrieën werken echter niet alleen voor binnenlandse voorziening en werkverschaffing, maar ook voor de ex port, welke de zo belangrijke deviezen inbrengt. Achtereenvolgens werd 'n mosterdfabriek, zeepfabriek en de Gerofabriek bezocht en toonde ons de film nog de fabricage van stijfsel, kattenbrood en schoenen. Het was voor de huisvrouw heel interessant deze industrieën van artikelen, waar zij zo da gelijks mee te maken hebben, te bezichti gen. Na afloop werden enige artikelen verloot en konden verschillende bezoeksters thuis meteen kennismaken of de kennismaking hernieuwen met een product van Nederl. Fabrikaat. De presidente dankte de heer Beets voor de genoegelijke en leerzame middag. Ruwe huid Ruwe handen Ruwe lippen R.K.T.T.V. „SHOT". Voor de competitie speelde Shot 1 afge lopen week een uitwedstrijd tegen Steeds Hoger 1 uit Utrecht. Shot legde op de eer ste drie punten beslag, waarna Steeds Ho ger tegenscoorde. Shot nam toen weer 3 games voor zijn rekening, waarna Steeds Hoger weer 2 maal scoorde. Het doublé was ook voor Shot, zodat het einde kwam met een 73 overwinning. Deze week speelt Shot 1 een uitwedstrijd tegen Jaffa 4 te Utrecht. Dit zal tevens de laatste uitwedstrijd zijn voor Shot 1 in deze competitie. Shot 1 staat nog steeds ongeslagen bovenaan, maar ook haar con current Vriedenkring 1 blijft met 2 pun ten minder, goed volgen. De beslissing zal dus wel vallen in de wedstrijd Shot 1 Vriendenkring 1 op Zaterdag 17 Maart in het St. Ludgardisgebouw alhier. LEZING VOOR "T NUT. Donderdagavond a.s. zal in „Religie en Kunst" de Luitenant ter Zee le klasse W. H. van Zadelhoff uit Haarlem, voor de af deling Soest van 't Nut van het Algemeen, spreken over het bouwen en ster-meten aan de Afrikaanse Equator. De heer Van Zadelhoff was één der deel nemers aan de expeditie van sterrenkun digen, welke naar de Equator werd ge houden. Hij zal zijn causerie verluchten met lichtbeelden. DRONKEN OP DE FIETS. De Amersfoorter E., die in staat van dronkenschap in onze gemeente een rij wiel trachtte te besturen, werd voor een nacht naar de cel verwezen. R.K.T.T.V. „SOESTDIJK". De resultaten van de competitiewedstrij den van de afgelopen week waren als volgt: Soestdijk 1 wist met duidelijke cijfers te winnen van S.S.V.U. 4, n.1. met 7-3, zo dat ieder degradatiegevaar ontlopen werd. Invaller St. Mets wist 2 maal te winnen, evenals B. Borgts. B. Dahlberg zorgde voor drie overwinningen. Soestdijk 2 kon het tegen K.T.V. niet tot een overwinning brengen. Soestdijk 3 on derging tegen de leiders hetzelfde lot. De wedstrijden voor deze week zijn: Soest dijk 1Demka. Soestdijk 2Tavedo. Soestdijk 3Sparappel. Soestdijk 4 Frans Smulders. Zondag 7 Maart zullen de clubkampioen schappen worden gespeeld in de afdelin gen heren enkelspel, A en B, dames en kelspel, heren dubbelspel en gemengd dubbelspel. Zaterdagavond werd een onderling tour- nooi gehouden. In groep A eindigde J. v. Asch gelijk met B. Borgts. De beslissings wedstrijd leverde een overwinning op voor Van Asch. De uitslagen van groep A wa ren: 1. J. van Asch, 6 punten; 2. B. Borgts, 5 punten en H. Hooft, 4 punten. In groep B toonde J. Spijkers zich onover winnelijk en behaalde de eerste plaats met 5 gewonnen partijen. De uitslag is: 1. J. Spijkers, 5 punten; 2. Ini Borgts, 3 pun ten; 3. H. Schut, 3 punten. De uitslag van groep C was: 1. J. Stalen hoef, 6 punten; 2. Agnes Mets, 5 punten; 3. Riet Beuken, 4 punten, na beslissingswed strijd met Tiny Duwel. „DE VARIANT". De uitslagen van de gespeelde wedstrijden om het clubkampioenschap van de Soester Damclub „De Variant" luiden: le Afdeling: OomsWaal 2-0. Damenv. Es 1-1. Veermanv. Oosterom 1-1. Sjol- lemaKraaij 0-2. 2e Afdeling: Immerzeelv. Dijk 0-2. Bu- lensBremer 2-0. ElberseNiemantsver- driet 0-2. StruyckWalstra 0-2. 3e Afdeling: Sjollema Jr.Reehorst 2-0. F. BremerJak 2-0. In de eerste afdeling gaat Ooms ongesla gen aan de kop. In een zeer fraai gespeel de partij won hij van Waal. Het was een partij, waarin door beide spelers zeer scherp werd gespeeld en Waal op een zeer onregelmatig verloop aanstuurde. Dit werd hem in het middenspel noodlot tig, toen Ooms 'n zeer ingewikkelde slag- zet uitvoerde, die hem een schijf winst be zorgde. Het eindspel werd door beide spe lers gaaf gespeeld en een tijd lang bleef het resultaat onzeker. Het sublieme eind spel van Waal werd door Ooms echter meesterlijk weerlegd en na 4 uur spelen moest Waal de overwinning aan Ooms laten. Damen en Van Es speelden een orthodox spelgenre, welke zich consequent in een klassieke partij ontwikkelde. Damen, voor wie dit behoudend spel een kolfje naar z'n hand is, mocht er niet in slagen hier uit winst te behalen. Het eindspel bracht wel kwantitatief voordeel voor Damen, maar Van Es had de remise-variant ge zien en een verdeling der punten was de uitslag. Veerman startte als favoriet in z'n partij tegen Van Oosterom. Het werd een partij, die ontsierd werd door slordigheden van beide spelers, waarin standen ontstonden, die voor le klasse spel niet verantwoord zijn. Onbegrijpelijk is, dat beide spelers van gemakkelijke voordelen geen gebruik maakten. Een verdeling der punten was dan ook wel de juiste uitslag der partij. Sjollema, die zo veelbelovend de com petitie begon, leed nu z'n derde neder laag en wel tegen Kraay. Sjollema speel de onzeker en bleef ver beneden z'n ge wone vorm, waardoor Kraay een niet al te moeilijke opgave kreeg. Al spoedig wist hij terreinvoordeel te verkrijgen met schijfwinst in het verschiet. Sjollema kon zich niet.herstellen en Kraay veroverde 2 kostbare punten. In de tweede afdeling was de nederlaag van Immerzeel enigszins verrassend. Van Dijk bemachtigde hierdoor twee kostba re punten. Niemantsverdriet plaatste zich door een overwinning op Elberse bij de leiders Liefhebber, Kraeger en Dielissen. Walstra won van Struyck, waardoor ook Walstra naar de hogere regionen verhuis de. Bij de jeugd bevestigde Sjollema Jr. zijn kracht door Reehorst te verslaan en moest Jak z'n eerste nederlaag incasseren en wel tegen F. Bremer. A.s. Vrijdagavond zullen het eerste en tweede tiental van „De Variant" een te genbezoek brengen aan Aveno 1 en 2 in Spakenburg. Het belooft een zeer span nende ontmoeting te worden. Het tweede tiental van de Soesters wist thuis een kleine overwinning te bemach tigen, maar of dat in Spakenburg het ge val zal zijn, durven we niet te voorspel len. Als De Variant volledig uitkomt is zij aan haar eerste klasserschap verplicht van de Spakenburgse tweede klasser te winnen. ONZE LIEVERDJES. Onze Soester jeugd berokkent schade aan bouwwerken. De taak, welke hier voor ouders en onderwijzend personeel is weg gelegd zal worden gecompleteerd door streng toezicht van de politie. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent de navolgende gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen aan het politiebureau, op Woensdag en Za terdag, van 14 tot 16 uur. Bruine heren handschoen, damesrijwiel, kop van bermlamp, lipssleutel, wit hondje, damesportemonnaie, muntbiljet v. 2.50, bruine portemonnaie, drijfaspoulie, her dershond, kinderwant, sleutel, muntbil jet van 1.timmermans-duimstok, gla cé dameshandschoen, kinderwanten, hand warmer. JAARVERGADERING A.R. KIESVERENIGING. Vrijdagavond hield de A.R. Kiesvereni ging „Nederland en Oranje" haar jaarver gadering in de consistorie van de Geref. Kerk. De voorzitter,, de heer A. Brouwer, be treurde de slechte opkomst der leden, vooral nu de politiek in een stadium gaat verkeren, die een grotere belangstelling wettigt. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer A. Hoekstra, bleek, dat het ledental iets was teruggelopen, waaraan ook de emigratie niet vreemd is. Het financiële verslag van de penning meester, de heer J. Boers, gaf een batig saldo aan. Het bestuur werd als volgt sa mengesteld: A. Brouwer, voorzitter; A. Hoekstra, secretaris; J. Boers, penning meester; Th. Scheurwater, H. van Dijk, E. van Brummelen en P. Boerema, leden. Na de pauze hield de heer G. S. Fernhout een inleiding over „De Schoolstrijd", een onderwerp, dat zijn actualiteit ten volle heeft behouden. JAARVERGADERING TUINBOUWVERENIGING. Vrijdagavond had de jaarvergadering van de Tuinbouwvereniging „Soest" plaats. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden goedgekeurd. Zij ga ven blijk van grote activiteit en een rede lijke financiële toestand der vereniging. Bij de bestursverkiezing werden Mej. Kool en de heren Ferguson en Zon herko zen. De heer Segers hield hierna een cau serie over de bestrijding van ziekten en beschadigingen door zwammen en insec ten. Spr. behandelde de winterbespuitin- gen het eerst. Bij vroege bespuitingen ge- bruike men vruchtboom-carbolineum. Bij latere bespuiting, als de atmosfeer een hogere temperatuur heeft, een kleur stof of minerale olieën. Zo mogelijk moet hieraan worden toegevoegd koper-oxyr chloride voor de schurft-bestrijding. De schurft is wel vijand no. 1. Hieraan moet men dus de gehele zomer volle aan dacht besteden. Na de bloei kan men ge bruik maken van spuitzwavel en kwik- preparaten. Tegen wormstekigheid gebrui- ke men D.D.T.-preparaten of loodarse- naat. Bijzondere aandacht werd gevraagd voor de zaag-wespen en de blad-rollers. De eersten worden bestreden met H.C.H.-pre- paraten of parathion. Eerstgenoemd pre paraat geeft echter een zeer onaangena me lucht, welke ook op andere planten kan overgaan, terwijl het tweede middel voor mens en dier vele gevaren oplevert. Het gebruik van een gasmasker is bij de bespuiting hiermede nodig. De bladroller is de vijand no. 2 en is te bestrijden met D.D.T. Het juiste moment van de bestrij ding moet goed worden gekozen, zodat de fruitteler dagelijks zijn bomen moet inspecteren. Na een geanimeerde discussie over dit onderwerp kwam een belangrijk agenda punt ter sprake, n.1. de verfraaiing van de voortuinen in onze gemeente. In Baarn en vele andere plaatsen wordt hierin ieder jaar een wedstrijd gehouden, waarvoor steeds grote deelname bestaat. Ook in Soest wil men dit gaan entameren. Hoe meer een toeristenplaats als Soest wordt verfraait, hoe beter dit in aller belang is. Een commissie werd aangewezen om over deze aangelegenheid een onderhoud met het gemeentebestur te beleggen. Bij de rondvraag kwamen enkele excur sies ter sprake, welke men in het komende seizoen denkt te organiseren. Op verzoek van de politie te Baarn werd huiszoeking verricht bij een Soester inge zetene. Een paar rubberlaarzen werden hierbij in beslag genomen, welke uit een garage te Baarn waren ontvreemd. Pro cesverbaal werd opgemaakt. DONDERDAG-CYCLUS BIEDT FILM-FIJNPROEVERS NIEUWE MOGELIJKHEDEN. Soest gaat kennis maken met de Donder dag-cyclus. In navolging van wat in an dere theaters in den lande reeds geruime tijd met groot succes geschiedt, zal de di rectie van „City" ook in onze woonplaats de Donderdag gaan bestemmen voor de vertoning van films, welke zich in cineas tisch of cultureel opzicht een bijzondere reputatie verwierven. Een en ander maakt een wijziging nodig in de wekelijkse programma-indeling, welke in de advertentie-kolommen van dit nummer wordt bekend gemaakt. Wij kunnen ons slechts verheugen in deze verandering en twijfelen geen ogenblik, of ook te Soest zal zich een publiek van fijnproevers vormen, die het groeiende interesse delen voor de culturele en artis tieke betekenis van de film. Het komt ons voor, dat wij de directie van Jogchem's Theaters dankbaar kun nen zijn, dat ze voor de plaats onzer in woning deze mogelijkheid schiep. SPEELAUTOMATEN MOETEN VERDWIJNEN. De hoofdinspecteur van politie herinnert aan de verordening, welke verbiedt, dat speelautomaten opgesteld zijn in lokali teiten, welke voor het publiek toeganke lijk zijn, zoals winkels, café's e.d. De houders van deze automaten zijn reeds schriftelijk in kennis gesteld van dit verbod, doch volgende week zal de politie een controle instellen. Bij overtreding wordt onherroepelijk procesverbaal opge maakt. S.E.C.—C.D.N. 1—3. S.E.C. speelde Zondag een vriendschappe lijke wedstrijd tegen de sterke 3e klas ser C.D.N. uit Driebergen. De Soestenaren moesten in de gasten met 13 hun meer dere erkennen, een uitslag, welke tegen deze sterke tegenstanders te verwachten was. Wat niet verwacht werd was, dat het gehele S.E.C.-elftal was gewijzigd en de trouwe S.E.C.-aanhang getuige werd van een totaal mislukt experiment. Rechtsback Jansen was vervangen door Koster, linkshalf Karelse was linksbinnen geworden, terwijl Westerveld de linkshalf plaats bezette. Loman had plaats gemaakt voor de doelman uit S.E.C. 3, Van Breu- COCTAIL-DRESS. GEKLEED EN GEBLOEMD. Gebloemde stoffen vragen weinig garne ring. Of het al dan niet een geklede japon zal worden hangt van het soort stof en van het model af. Het goedkope bedrukte stofje vraagt een veel eenvoudiger model dan de dure zijde. De goedkopere stoffen worden dan ook alleen maar voor een ge zellig zomerjurkje gebruikt. Deze zijn im mers tegenwoordig ook was- en kleur echt, zodat het katoenen of linnen zomer jurkje, dat toch zo vaak moet worden ge wassen, heel practisch is. De duurdere stoffen zijn zeer geschikt voor een avondjapon. Ook daarin hebben wij tegenwoordig keus genoeg. Wij kunnen 'n japon met hoger of lager décolleté dra gen, of de moderne „cocktail-dress", die, vooral wanneer wij niet zo heel vaak uit gaan, eigenlijk veel practischer is. Zo'n cocktail-dress kan voor iedere bij zondere gelegenheid, zoals verjaardag, vi site, receptie e.d. dienen, terwijl - wan neer niet speciaal het dragen van groot avondcostuum werd verzocht - dezelfde japon ook zeer geschikt is om de lange avondjapon te vervangen. Het model, dat wij hier afbeelden, voldoet zeer zeker aan de eisen, die aan een der gelijke japon worden gesteld, mits er na tuurlijk de juiste stof voor wordt geko zen. Heel chique is het model van de blouse met de sluiting van kleine pic-pac- knoopjes en lusjes. De rok met de ruimte aan het voorpand en de grappige, iets uitstaande zakken, sluiten hier goed bij aan. Het patroon van dit model is onder no. 4991 in de maten 40-42-44 en 46 a 1.15 verkrijgbaar bij „Het Patronenhuis", Mid denweg 200, Amsterdam (O.). Na ont vangst van een postwissel, waarop duide lijk nummer en maat staan vermeld, wordt het verlangde omgaand toegezonden. kelen en Klompenhouwer was als rechts buiten opgesteld. In de eerste helft hebben deze 11 spelers gezocht naar ploegverband en samenspel, doch zij konden geen systeem opbouwen van waaruit enige kracht ontwikkeld kon worden. De tegenstanders demonstreerden m de eerste helft hun kracht in snelle aanval len en geraffineerd samenspel, waardoor het spel veelal op de S.E.C.-helft bleef. Eenmaal schoot Klompenhouwer zo scherp voor, dat de bal over de lat rolde, terwijl O. Maassen een hoge voorzet evenmin be kroond zag. Adams bewees enige malen zijn klasse doch moest na 20 minuten zwichten toen de C.D.N.-midvoor uit buitenspel-positie inschoot. 01. Enige minuten hierna werd één van de vele corners op het S.E.C.-doel door de linksbinnen met een goede kopbal in een doelpunt omgezet. 02. S.E.C. drong op, wist het spel te verplaat sen, doch 10 minuten voor de rust werd de stand 30, toen een boogschot van de rechtsbinnen, over de vuisten van Adams heen, in het net verdween. Adams bleek geblesseerd te zijn en werd vervangen door Van Breukelen, die zich in het doel heel wat beter op zijn plaats voelde dan als aanvalsleider. Loman ging toen de midvoorplaats bezetten. Na de rust ging het beter met de Soeste naren. De middenlinie trok beter achter de aanvalslinie aan en na 10 minuten wist M. Maassen de eer te redden met een hard schot. 13. Ruim een half uur streden de S.E.C.-man- nen om een gunstiger resultaat te ver krijgen en kwamen daarbij meer in de aanval dan vóór de rust. Dit elftal was echter niet in staat de toeschouwers en thousiast fe maken, terwijl het de elftal samenstellers waarschijnlijk geen oplos singen aan de hand heeft gedaan. CARNAVAL IN SOEST. „Agge moar leut hét" zal 't motto zijn van de Carnavalsviering, welke Zaterdag avond in hotel Eemland door K.P.S. en haar grote aanhang wordt georganiseerd. In alle lokaliteiten van Eemland zal de viering van het „Carnaval van het land aan de Eem" worden gevierd, waarbij een echt pierement, een Erica-kapel, een hoempa-Sextet en het huisorkest de feeststemming zullen verhogen. De be langstelling voor dit eerste Soester Car naval is groot. DE KLOKKEN VOOR AMERIKA. Zaterdag werd de collecte gehouden ten behoeve van de actie „Klokken voor Amerika". Het resultaat van deze collec te is nog niet geheel bekend, daar de geldinzameling via lijsten nog niet is af gewerkt. De buscollecte heeft een bedrag van ca. 625.opgebracht. VLEESVERKOOP. Woensdagmiddag (morgen), te 3 uur, heeft wederom verkoop van vlees plaats aan het slachthuis. CARNAVAL IN ORANJE-HOTEL. Ook in het Oranje-Hotel zal Zaterdag avond Carnaval worden gevierd door le den en introducé's van The Week-end Club. Ook hier zal het niet ontbreken aan Carnavalsfeer. Men zie de adverten tie in dit nummer. DOOR AUTO AANGEREDEN. De 21-jarige W. H. B. alhier stak, komen de van de Nephriet-fabriek, Maandag morgen, te ongeveer 9 uur, de Van Wee- destraat over. Hij zag te laat een juist pas serende auto, welke uit de richting Am sterdam naderde. De bestuurder, H. B. uit Hilversum, kon, ondanks krachtig rem men, een aanrijding niet vermijden en greep de jongeman met de voorbumper van de auto. Deze sloeg op de motorkap en daarna op de weg. Dr. Schutte-Beek constateerde een linker beenbreuk. Per ziekenauto werd hij naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" te Amersfoort overge bracht. RECTIFICATIE. In ons artikel over het onderwijs in onze gemeente, in ons laatste nummer, hebben wij gesproken over het bestaan van een Soester humanistische school, zoals ook deze benaming door dr Vlak werd ge bruikt. De Van der Huchtschool, welke hiermede werd bedoeld, geeft echter on derwijs op humanitaire grondslag en is dus een humanitaire school, hetgeen o.m. inhoudt liefde en eerbied aankweken voor de Schepper en de schepping. GESLAAGDE OPVOERING VAN „FRIEDA" DOOR „MASKERADE". Voor een goed bezette zaal in „Huis ten Halve" gaf Zaterdagavond de toneelver eniging „Maskerade" een opvoering van „Frieda", toneelspel in drie bedrijven, re gie W. N. Veerman. „Frieda" is het verhaal van een jonge Duitse vrouw, die, door haar huwelijk met een Engels officier, nog vóór de oorlog is afgelopen, in grote moeilijkheden komt. Moeilijkheden, die verband houden met het grote probleem der verbroedering. Behoudens enige haperingen, waarbij de soufleuse uitkomst bracht, won het spel na het le tafereel van het eerste bedrijf steeds aan warmte en intensiteit. Alhoewel in het begin wat mat, speelde Mevrouw Vis-Paanen in de rol van de moeder van de officier toch goed de een voudige ziel, die niets van politiek afwist en in haar omgang met mensen alleen maar op het menselijke lette. Haar schoonzuster, mej. Bultsma, was de on verzoenlijke, die haar eenmaal ingeno men standpunt pas prijs geeft, als haar gevoel de overhand verkrijgt. Zij onder scheidde zich door een sterk spel en een goede dictie. De heer B. van Angeren als Ton Merrick, speelde goed. De heer A. v. d Berg als de officier, kwam vooral in het laatste bedrijf zeer goed op dreef. Mej. M. den Braven in de moeilijke rol van de Duitse schoondochter heeft haar rol met glans vervuld. De ondankbare rol van Na zi-bandiet werd door de heer B. Bremer goed vertolkt. De heer J. Bremer als gees telijke was in zijn dialoog met zijn tegen speelster voortreffelijk van houding en dictie. De beide jeugdige spelers mej,L. Haars en de heer B. Koreneef, speelden met zeer veel animo en beloven goede krachten te worden. Het decor was welverzorgd en het publiek heeft genoten van 'n boeiende opvoering. RECEPTIE A. W. KOOMAN. Op verzoek van verschillende bewoners van Soesterberg zal de heer A. W. Koo- man, ter gelegenheid van de beëindiging van zijn loopbaan als Brigadier van Po litie der gemeente Soest, een afscheids receptie houden in hotel ,,'t Zwaantje op Woensdag 20 Februari a.s., des avonds van 7 tot 8 uur. „UTILE DULCI". Zaterdag 23 Februari a.s. brengt de to neelvereniging ,,Utile Dulci", als tweede opvoering in dit seizoen, ,,De Vreemde ling", toneelspel in vier bedrijven door Anton Coolen.

Soester Courant | 1952 | | pagina 2