&s. SSglpr' X Radio -apparaat. Terschellinger Touwmatten. Firma P* D* van Merkestijn Soest, het Hart van Holland* Honderdjarige overleden. W. N. NIEUWENHUIS WEK DE GAL IN UW LEVER OP Passend bij elk interieur. Een dak, dat lekt? Wij komen direct En maken het perfect. 1ÜÜ1 -• lO ÜC rjEju - kh. kkk. itkkk rrssr r^fWWWWm Gezellige ronde mat voor zitje of eetkamer. Vierkante tegelmatten voor hall, serre of huiskamer. BOSCHTRAAT 6—13 BAARN TELEFOON 2472 Gisteravond was een volle zaal met geno digden in Hotel Eemland getuige van de vertoning van de film, welke onze Soester cineast, Peter Huizinga, voor de V.V.V. „Soest-Vooruit" heeft vervaardigd. Onder de belangstellenden bevonden zich o.m. de heer J. Wilbrenninck, directeur van de provinciale bond voor Vreemdelin genverkeer te Utrecht; het bestuur van ,,Soesterberg's Bloei"; de heer J. Jansen van de Amersfoortse gemeenschap; 't be stuur van de fabrikantenkring te Soester - berg en vele anderen. De voorzitter van Soest-Vooruit, de heer J. G. A. Batenburg, sprak een welkoms woord, waarin hij verklaarde verrast te zijn over de grote opkomst. Spr releveerde de totstandkoming van deze film, dank zij de samenwerking van de heren Surink en Huizinga en wees verder op het grote werk van de V.V.V. Veel geld wordt uitge geven door Vreemdelingenverkeer, waar van alle Soestenaren profiteren. Er blij ven echter nog veel Soestenaren achter met hun steun aan V.V.V., waarom spr. opwekte tot de grootst mogelijke finan ciële medewerking. De heer W. Surink sprak hierna. Hij wees er op, dat in 1951 voor een bedrag van 800.000.— was omgezet in onze gemeen te door de vreemdelingen en dat deze film, welke met veel moeilijkheden tot stand kwam, een goed middel zou blijken, om het vreemdelingenverkeer nog groter te maken. Hij bracht dank aan de twee sterren" van deze film, n.1. Mevr. E. Kraal en Mej. T. Lokhorst, onder aanbie ding van een lederen album met foto's van deze film. Ook de heer Huizinga, die met veel geduld de ongelijke strijd met He weersomstandig heden had gevoerd, werd hartelijk dank gebracht. Hierna werd de film „Soest, het hart van Holland" vertoond. Het is een film ge worden, welke niet documentair noch lou ter speelfilm is, doch in een compromis tussen deze twee mogelijkheden heeft de heer Huizinga een boeiende serie opna men van de Soester Natuur en diverse Soester attracties aaneengeregen met 'n eenvoudig verhaal van de 2 dames, welke in Soest hun vacantie doorbrengen. Verrassende fotografische vondsten verra den het vakmanschap van de cineast, die voor zijn werk niet de moderne film-hulp middelen tot zijn beschikking had. De be scheiden reclame in deze film zal even min als de film zelve zijn uitwerking mis sen en we wensen de film op weg in Ne derland en België een groot succes toe. Na het applaus sprak de heer Wilbren ninck woorden van hulde voor de tot standkoming van deze film en voor de goede tekst, welke de heer Surink hierbij had gesproken. Ook deze spr. wees er nog eens op, dat Vreemdelingenverkeer geen liefhebberij is, doch vakwerk en een be langrijke bestaansmogelijkheid voor een gemeente is. Spr. vroeg hierbij grotere aandacht voor het werk van Soest-Voor uit en voor een betere salariëring van de heer Surink. Na deze film werd de film vertoond, wel ke de V.V.V. Nijmegen liet maken. In aan merking genomen de hoge kostprijs van deze film, n.1. 16.000.—, maken we met onze Soester film geen slechte beurt. De leden van de gemeenteraad hebben de film over onze gemeente ook gezien en hun waardering hierover uitgesproken. Als bijzonderheid kunnen we nog vermel den, dat een deel van deze film door de Amerikaanse televisie-zenders zal worden uitgezonden. Hedennacht, te 1.15 uur, is Mevrouw M. A. Segers-Van Lil, wonende aan het Kerk- pad N.Z., overleden. Op 26 Juli van het vorige jaar bereikte zij de 100-jarige leeftijd. Sinds de Kerstdagen was haar gezond heidstoestand hard achteruitgegaan en was zij bedlegerig geworden. VKOUWEN ELECTR. VER. Voor een 70-tal leden hield de N.V.E.V., afdeling „Eemland", Donderdag 1.1. in Ho tel Zeiler te Baarn, de jaarvergadering. De vice-presidente, Mevr. H. v. Veeren, sprak een welkomswoord en wekte de le den op tot een gezellig, hecht verenigings leven. Zij verzocht de dames hun wensen kenbaar te maken en voorstellen naar vo ren te brengen. Hierna gaf de secretaresse, Mevr. A. Fran se, een overzicht van de gehouden lezin- gen, demonstraties en excursies. Het financieel verslag van de penning- meesteresse, Mevr. E. C. van Goor-Cle- ton, stemde tot tevredenheid. De kas sloot over 1951 met een batig saldo. Nadat de gebruikelijke punten op de agenda behandeld waren, sloot mevr. H. v. Veeren de vergadering. Na de pauze hield mevr. v. d. Schalk een sauserie over „Geestelijke Schoonmaak", een onderwerp, dat aller belangstelling had. MOND- EN KLAUWZEER. De mond- en klauwzeer-ziekte blijkt zich uit te breiden. Bij twee veehouders, n.1. aan de Lange Brinkweg en aan de Vaar- dehoogtweg, werd deze ziekte nog gecon stateerd. Verrips tegen elkaar onbeslist, terwijl Van Munster won van Verrips en tegen J Bremer verloor. Wegens ziekte van enkele leden moest de wedstrijd tegen „Aveno" in Bunschoten worden uitgesteld. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent de navolgende gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen aan aan het politiebureau, op Woensdag en Zaterdag, van 14 tot 16 uur. Glacé dameshandschoen, Zeeuwse kinder armband, camouflage-jas, nieuwe dames handtas, linker wollen handschoen, zilve ren halsketting met rond hangertje, kin- derportemonnaie met inhoud, zwarte por- temonnaie met inhoud, paar glacé dames handschoenen, juten zak, bril in lederen etui, grijze rechter want, 10 postzegels van 10 cent, doublé armbandje, grijze lin ker kinderwant, zakdoek, linker wollen handschoen, 25 turven, bril, portemonnaie met inhoud, rechter bruine lederen hand schoen. Van Weedestraat 23 Telefoon 2577 ZES SOESTENAREN NAAR DE CEL. Gistermorgen werden zes gemeentenaren gearresteerd en op transport gesteld naar de gevangenis te Utrecht. De straftijd, welke zij nog tegoed hadden varieerde van één dag tot zes weken. VRACHTAUTO-BESTUURDER WERD DUIZELIG. Doordat de vrachtauto-bestuurder S. al hier duizelig werd, raakte hij de macht over het stuur kwijt, toen hij Zaterdag op de Nieuweweg reed. De auto reed daar door naar links, waardoor een wielrijder, S. alhier, werd aangereden. De wielrijder kwam te vallen doch liep geen ernstige verwondingen op. De autobestuurder meende zijn duizeligheid te moeten wij ten aan liet feit, dat hij de vorige avond zijn tanden had laten trekken. RIJWIEL IN DE HEI AANGETROFFEN. Bij de commandant van de L.S.K. werd Zaterdag een herenrijwiel gebracht, het welk onbeheerd in de hei was aange troffen. WINKELIERS OPGEPAST. De tijden zijn weer aangebroken, dat han dige lieden de winkeliers het slachtoffer maken van hun wisseltrucs. Zij kopen een artikel van geringe waarde en goochelen met het betalen zodanig, dat de winkelier de dupe wordt. Woensdag werd de Hilversummer V. op de Koninginnelaan, na een poging tot op lichting van een winkelier, gegrepen Hij bleek bovendien nog 2 maanden te goed te hebben, zodat deze schuld gelijktijdig vereffend kan worden. R.K.T.T.V. SOESTDIJK. De wedstrijden van de afgelopen week hadden de volgende resultaten Soestdijk 1 wist zich volledig te revan cheren van de destijds in Utrecht gelede» nederlaag tegen Demka 1. Met 8-2 bleef Soestdijk 1 in de meerder heid. J. van Asch en B. Dahlberg zorgden voor 3 overwinningen. B. Borgts voor 1. De doublé was voor Dahlberg-Van Asch. Soestdijk 2 deed het keurig en behield 1 punt uit het treffen tegen Tavedo uit Doorn. In de eerste helft van de compe titie werd tegen deze vereniging 'n roya le nederlaag geleden. Soestdijk 2 wist een 4-1 voorsprong te ne men, die onder grote spanning echter te loor ging. Bij de stand 44 maakte P. v. d. Wansem er 54 van. De doublé was voor Tavedo. P. v. d. Wansem zorgde, evenals G. Hil- horst, die er steeds beter in komt, voor 2 overwinningen, terwijl J. M. Verwoerd eenmaal heer en meester bleef. Soestdijk 3 kon het tegen Sparappel 1 niet tot een overwinning brengen. Met een eervolle score van 64 werd de zege aan Sparappel gelaten. S. Mets zorgde voor 2 punten, H. Hooft en L. Quaars ieder voor 1. Van de K.T.C. van de afd. Utrecht werd bericht ontvangen, dat H. Hooft en J. van Asch voor de jeugdtraining in aanmer king komen. Maandag a.s. vindt de eerste training plaats. Het programma voor de komende week luidt: Dinsdag: M.H.H. 1Soestdijk 2. Woensdag: Jongeneel 2Soestdijk 1. Donderdag: Soestdijk 3Barna 6. Donderdag: Soestdijk 4-Vlug en Vaardig 2. R.K.T.T.V. „SHOT'. Voor de competitie speelde Shot 1 deze week een uitwedstrijd tegen Jaffa 4 uit Utrecht. Shot 1 kwam met twee reserves uit. Met een verdiende 100 overwin ning kwam het eind, cijfers die voor zich zelf spreken en waarmede Shot 1 zich nog ongeslagen boven aan de ranglijst hand haafde. Het programma voor deze week luidt Donderdag 28 Februari Shot 2Raiff te Soestdijk. Zaterdag 1 Maart Shot 1T.B.U. 1 te Soestdijk. Voor het handicap-tournooi der vereni ging bestond j.1. Zaterdag grote belang stelling en er vielen verschillende verras singen te noteren. Zo werd C. van Haar lem in de achtste finale uitgeschakeld door M. Schut, welke speler zich tevens in de halve finale plaatste via een over winning op A. van Haarlem. Verder kwa men in de kwartfinale J. van Laar, B. v. Haarlem, E. de Jong, R. Bodewes. In de halve finale plaatsten zich M. Schut, B. v. Haarlem en R. Bodewes. In de halve fi nale kreeg M. Schut een voorsprong van 80 op B. van Haarlem, doch werd met 21-11 en 21-13 geklopt. De finale ging tussen R. Bodewes en B. van Haarlem. Boaewes kreeg een voorsprong van 12-0, doch werd niettemin geklopt. Winnaar van deze eerste handicap-matches werd B. van Haarlem. i .4$' FRUIT VOOR HET KONINKLIJK GEZIN. Twee bestuursleden van de afdeling Soest van de Bond van Kleinhandelaren in Aar dappelen, Groente en Fruit in Nederland, de heren B. Onwezen en D. Huisman tc Soestdijk, werden door het Bondsbestuur aangezocht om, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van genoemde bond, een fruitmand op te maken voor het Konink lijk Gezin. De beide heren hebben zeer zeker eer van hun werk gehad, daar de fruitmand een pracht stuk vakmanschap demonstreerde. Op Zaterdag 16 Februari j.1. heeft het da gelijks bestuur van de Bond de keurig verzorgde fruitmand (zie foto) ten Paleize aangeboden. De prinsessen kregen gelijktijdig de eer ste exemplaren van de Fruit-aibum aan geboden, welke in de maand Maart door de groente- en fruithandel worden ver strekt met plaatjes van Nederlands fruit, waardoor het Nederlandse volk meer be kendheid wordt bijgebracht van het fruit van Nederlandse bodem. DAMCLUB „DE VARIANT". De wedstrijden om 't clubkampioenschap in de eerste afdeling bracht slechts één definitieve beslissing. De partij Collet Waal werd remise. In een zeer moeilijke partij kwam Waal in het middenspel iets gunstiger te staan en probeerde hij hier van te profiteren. Collet gaf echter steeds het goede antwoord en werd een punten verdeling het resultaat van een door bei de spelers fraai gespeelde partij. Ooms, de onbedreigde leider van deze af deling, bond de strijd aan tegen C. van Es. Een klassiek spel-genre werd consequent gespeeld, maar in het eindspel wist Ooms een gunstiger stelling te ontwikkelen, in welke stand de partij werd afgebroken. Damen en Kraaij hielden zich aan de Hollandse opening, totdat Damen na een afruil de klassieke stelling ontweek. Kraaij moest schijfverlies accepteren, maar wist toch de damlijn te behalen. Ook deze partij werd afgebroken met voor Damen winstkansen. In afdeling 2 moest Van Dijk in Flaman de meerdere erkennen. Walstra kon het tegen de nog ongeslagen Kraeger niet bol werken, waardoor deze zijn positie aan de kop verstevigde, vooral door de onver wachte nederlaag van Niemantsverdriet tegen Immerzeel. Dielissen boekte twee kostbare punten tegen de niet te onderschatten Liefhebber, waardoor Dielissen zijn fraaie positie ver stevigde. C. Jak gelukte het ditmaal niet een pun tje van Nap af te snoepen, die beide pun ten in de wacht sleepte. Bulens en Struyck speelden een levendige partij, waarin laatstgenoemde beter kwam te staan, maar bij 't afbreken dezer par tij kon van definitieve winst nog niet worden gesproken. In de jeugdafdeling speelde F. Bremer en SAMENWONING-ELLENDE. De politie moest bemiddelend optreden bij een ruzie tussen twee families die on der één dak wonen. De ruzie was ontstaan over de vraag of een deur wel of niet open mocht staan. Bij een andere ruzie tussen twee samen wonenden, waarbij de politie tussen bei den moest komen, was de aanleidende oorzaak een doorgang, waarvan het ge bruik werd betwist. CONTACT-AVONDEN HERV. EVANGELISATIE. Een toneelclub van Hees geeft heden avond in de zaal v. d. Broek en Donder dagavond in „Eltheto" contactavonden. Opgevoerd wordt het toneelstuk in vier bedrijven „De kwetsbare plek". Opening door ds Ambrosius. Men zie de advertentie in dit nummer. - - TELEF. 2938 KERKSTRAAT 29 SLACHTOFFER VAN DRONKEN CHAUFFEUR. Toen de landbouwersknecht G. J. K. al hier op de late avond van 23 September van het vorige jaar door de Kerkstraat huiswaarts fietste, behoorlijk rechtshou- dend, werd hij geschept door 'n tegen- moetkomende auto, die zeer nauw op het linker gedeelte van de weg reed. Het slachtoffer maakte met zijn rijwiel een slag over het hoofd en bekwam een ern stige beenwond. Zo werd hij door late voorbijgangers opgenomen en per taxi naar het ziekenhuis gebracht. Zijn rijwiel was grondig beschadigd, zijn kleding had danige averij opelopen en gedurende eni ge weken kon hij tengevolge van de beko men verwondingen zijn werk niet verrich ten. De chauffeur van de aanrijdende auto, de 57-jarige kippenkoopman G. de J. uit Hilversum was aanvankelijk doorgereden, doch werd later aangehouden. Het bleek, dat hij danig onder de invloed van ster ke drank verkeerde. De Politierechter veroordeelde hem Vrij dag j.1. tot drie weken gevangenisstraf, intrekking van het rijbewijs voor de duur van zes maanden en een schadeloosstel ling van 150.aan het slachtoffer. U zult 'e morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet Uw lever een liter gal ln uw inge wanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LE- VERPLLL.ETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlij ke wijze te regelen.Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen.ElstCarter'sLeverpilletjes

Soester Courant | 1952 | | pagina 2