W. N. NIEUWENHUIS Een dak, dat lekt? Wij komen direct En maken het perfect. Voetbal SOEST Burgerilike stand. Van Weedestraat 23 Telefoon 2577 S.D.O.—S.E.C. 3—1. De 7 a 800 Soestenaren, die deze wedstrijd in Bussum hebben bijgewoond, waren ge tuige van een Soester nederlaag. Reeds na 10 minuten hadden de Soeste naren een achterstand. Doelman Adams greep op een hoge bal mis, de bal sprong tegen de lat en werd daarna door de snel toeschietende midvoor ingekopt. 10. S.D.O. trachtte deze kleine voorsprong te behouden en de versterkte verdediging sloeg vele felle aanvallen der Soestena ren af, zij het dikwijls op een methode, welke niet oirbaar is, n.1. door de bal over de zij- of achterlijn te trappen. De corner-verhouding was al spoedig 11-1, doch de S.E.C.-voorhoede zag geen kans een dezer 11 corners tot doelpunt te ver werken. De S.E.C.-ers bleven stormlopen en druk ten de Bussummers in de verdediging. Na een half spelen kreeg S.E.C. voor de tweede maal een morele duw, toen de bal over de opgedrongen Soester verdediging was geschoten, waar de rechtsbuiten van S.D.O., in uitgesproken buitenspel-positie, het leder meenam en Adams passeerde. 2f). Tot de rust was S.E.C. in de aanval en ook na de rust werd S.D.O. geheel in de verdediging gedrongen. Vele voorzetten, zowel van links als van rechts, kregen niet de bekroning van een doelpunt, tot dat, na een kwartier, Beernink een wel zeer verdiend tegenpunt maakte. Hij pas seerde de uitlopende doelman met een boogschot en bracht daarmede de stand óp 21 S.E.C. werd na dit doelpunt nog sterker, doch de Soester aanvallen liepen steeds vast op het trapvaste backstel van S.D.O. Een kwartier voor het einde werd de sterk opgedrongen Soester verdediging met een harde pass gepasseerd en het was weer de rechtsbuiten van S.D.O., die de bal snel opbracht en een afgemeten voor zet gaf, welke de rechtsbinnen goed be nutte. 31. S.E.C. trachtte energiek de achterstand in te lopen, doch S.D.O. gaf geen krimp. De stand van de koplopers in deze afde ling is thans: S.E.C. 19 25 S.D.O. 19 25 D.W.S.V. 17 24 De Zebra's 19 20 S.E.C. staat nog aan de kop, doch wordt ernstig bedreigd door S.D.O. en D.W.S.V. Zondag vindt op de Bosstraat het treffen plaats tussen D.W.S.V. en S.E.C., welke wedstrijd voor beide clubs beslissend is. De overige uitslagen waren: S.E.C. 2—D.V.S.U. 2 1—2. A.P.W.C. 2—S.E.C. 3 4—1. K.V.V.A. 2—S.E.C. 4 4—0. S.E.C. 5—B.D.C. 4 1—9. H.V.C. C—S.E.C. B 0 4. A.P.W.C. CS.E.C. A geen opgave. F-A.K.BJRC. 2—1. F.A.K. heeft haar kampioenskansen in eigen hand gehouden door B.D.C. met 'n 21 nederlaag naar Soest terug te zenden. De Bilthovenaren trokken direct fel van leer en met snelle open aanvallen trokken zij de Soester verdediging uit elkaar. Na 5 minuten reeds viel het eerste doelpunt. Doelman v. d. Lugt dacht een ver schot op te vangen, doch de snelle rechtsbuiten der gastheren was hem te vlug af en scoorde, voordat v. d. Lugt kon ingrijpen. 1—0. B.D.C. trachtte energiek de achterstand in te lopen en er ontwikkelde zich een ge lijk opgaande strijd, waarbij midvoor Se- gers eenmaal een goede scoringskans te niet zag gaan, toen zijn harde schot juist naast het doel ging. Na de thee bleken de aanvallen van F.A.K in opzet gevaarlijker te zijn dan die van de Soestenaren. Wel ontbrak het niet aan enige spannende momenten voor het Bilt- hovense doel, doch tot een doelpunt kwam het aan die kant niet. Na 20 minuten wist F.A.K. de voorsprong te vergroten toen de rechtsbuiten, met een verrassend schot, v. d. Lugt passeerde. 20. B.D.C. antwoordde met een serie enthou siast opgezette aanvallen, waarbij dc thuisclub in de verdediging werd gedron gen en met kunst en vliegwerk het doel van F.A.K. voor doorboring werd gevrij waard. Toen een der achterspelers hands maakte zette Rademaker de strafs .hop in een doelpunt om, waardoor de stand op 21 werd gebracht. Onder grote spanning verliep de resteren de tijd van deze wedstrijd, waarin de Soestenaren energiek hebben getracht de gelijkmaker te scoren, hetgeen echter niet gelukte. V.V. „HEES". Hees ontmoette Zaterdagmiddag het elf tal van Bunnik. In de vrijwel gelijk op gaande strijd wist Bunnik na 20 minuten de leiding te nemen, doch reeds 10 minu ten later maakte de linksbinnen van Hees, Ruttenberg, de gelijkmaker. 11. Vlak voor de rust hernam Bunnik de leiding (12), doch 7 minuten na de rust wist midvoor Hardeman met een goed schot de stand op 22 te brengen. Hees behield hierna het beste van het spel en 5 minuten later wist Ruttenberg voor de tweede maal te scoren en zijn club de leiding te geven. 32. Bunnik vocht tot het einde voor de gelijkmaker, doch de Soester verdediging wist van geen wijken. Tingnes, een dorpje in Frankrijk (Svoye), gaat verdwijnen en zal onder water wor den gezet ten behoeve van de electrici- teitsvoorziening. Op de foto ziet U een ambtenaar van dej Telefoondienst bezig met het verwijderenl van telefoon-installaties. I.V. „PHILATELICA". Ook de Maart-vergadering werd weer door meer dan 20 leden bezocht, zodat het zaaltje weer goed gevuld was. Daarbij waren 2 introducé's. De mooie en waardevolle prijzen, die de laatste maanden voor de verloting be schikbaar werden gesteld en de bijzonde re, interessante en op zeer hoog peil staan de lezingen, die de heer Brocx regelmatig voor de afdeling houdt, zullen aan deze stijging van het bezoekerstal wel niet vreemd zijn. Ook deze keer waren weer fraaie prijzen beschikbaar, terwijl een uitgebreide vei ling met 126 kavels een geanimeerd ver loop had. R.K.T.T.V. „SOESTDIJK". Soestdijk 1 wist in Utrecht met 2 inval lers 'n gelijkspel af te dwingen van Tuin dorp 3. Na een gelijkopgaande strijd werd het gelijke spel eerst in de laatste partij bereikt. H. Hooft en B. Dahlberg wisten ieder 2 maal te zegevieren, J. Dahlberg 1 maal. Soestdijk 2 wist zijn positie aanmerkelijk te verstevigen door een royale zege op Over 't Net 6 uit Amersfoort. Met 8-2 werd gewonnen. S. Mets en P. v. d. Wan- sem zorgden voor 3 overwinningen en G. Hilhorst wist eenmaal te winnen. De dou blé was voor v. d. Wansem-Mets. Soestdijk 3 won met 9-1 van Neerlandia 3 uit Utrecht. J. Dahlberg en H. Hooft wonnen driemaal en Sj. Quaars eenmaal. De doublé was voor Soestdijk. Soestdijk 4 wist het niet tot een overwin ning te brengen, hoewel slechts met 6-4 verloren werd van P.V.H. 4. De wedstrijden voor de komende week zijn: Donderdag: Soestdijk 1Noack 1. Een goede kans voor Soestdijk 1 om tenminste 1 punt thuis te houden. Soestdijk 4P.V.C.W. 2. De beste kan sen zijn hier voor de bezoekers. BIDSTOND VOOR HET GEWAS. Donderdag, te 3.30 en 7.30 uur, worden in de Chr. Gereformeerde Kerk alhier bid stonden voor het gewas gehouden. Voor ganger is ds I. de Bruyne van Hilversum. HET MASSA SCHERMBEELD ONDERZOEK. Ten behoeve van het massa schermbeeld onderzoek, hetwelk half Juni in onze ge meente zal aanvangen en door middel waarvan de gehele bevolking op t.b.c. wordt onderzocht, is een werkcomité sa mengesteld, welk comité gistermiddag door de gemeente-secretaris, namens de Burgemeester, is geïnstalleerd. Dit comité is als volgt samengesteld: Bur gemeester Bentinck, de Gemeente-secre taris, Mevrouw H. v. d. Swan-de Kiewit en de heren B. v. d. Feijst, N. Feis, K. Ha remaker, M. Bak, M. v. d. Weide, A. Koen- ders, G. J. van Vleuten en L. de Graaf, terwijl de heren H. van Hal, chef van de afdeling Sociale Zaken en D. Oostelaar ambtshalve dit comité terzijde staan. Dr. Ridderbos gaf voor de leden van dit comité een duidelijke uiteenzetting van het hoe en waarom van dit schermbeeld- onderzoek, waarna het dagelijks bestuur van dit werkcomité werd gevormd. De organisatorische leiding zal bij de heer B. Koppen berusten, de administratieve leiding bij de heer G. J. van Vleuten, ter wijl de financiën zullen worden beheerd door de heer N. Feis. Dit dagelijks bestuur zal met de andere leden van het comité een bureau forme ren In een der lokaliteiten der Nijverheids school en vanuit dit centrale punt zal de massa-organisatie worden geleid. Een 300-tal huisbezoekers zal alle Soester gezinnen bezoeken en daar de gelden in nen, welke dit onderzoek vergen. Tijdens dit onderzoek, dat zal duren van half Juni tot begin Augustus en wijk- voor-wijk zal plaats hebben, zal van alle Soestenaren een longfoto gemaakt wor den. Uitgezonderd zijn de baby's onder de 2 jaar, die niet gefotografeerd worden, tenzij de ouders hierom verzoeken en de genen, die in militaire dienst zijn. Verdere uitzonderingen worden er niet gemaakt, dus ook zij, die thans bij een consultatie-bureau onder controle zijn of onlangs „doorgelicht" werden, worden gefotografeerd. Er worden 8 wijken geformeerd van 3000 inwoners en het nemen der foto's heeft plaats in een lokaliteit, dat in iedere wijk zal worden ingericht. De apparatuur, be nevens de medische staf, verhuizen dus telkenmale wanneer een wijk is afge werkt. I, Scholen en bedrijven zullen door het medisch bureau worden bezocht en voor hen wordt een aparte regeling gemaakt. Alle 24000 inwoners zijn thans op een kaartsysteem gebracht door de secretarie ambtenaren, die dit werk belangloos in de avonduren hebben verricht. RECTIFICATIE. In ons nummer van Vrijdag spraken wij over de bezetting van verschillende pen sions en hotels in onze gemeente, door Ambonezen. Zoals de lezers zullen heb ben begrepen is de benaming van deze Soester gasten onjuist, daar het hier ge repatrieerde Nederlanders betreft. OPENING BAZAR ,,'T HART". In zijn zaak aan de Koninginnelaan her opende de heer v. d. Broek Zaterdagmor gen zijn zaak onder de naam „Bazar 't Hart". Dertig jaar geleden begon de heer Ka- zius in dit pand een zaak in huishoudelij ke artikelen en zijn opvolger, de heer D. v. d. Broek, zette deze zaak voort, thans in de vorm van een bazar. Vele bloemstukken prijkten Zaterdag in de gerestaureerde en gemoderniseerde zaak en vele vrienden en relaties brach ten hun gelukwensen. De firma Frank verzorgde het timmer- merwerk, terwijl het schilderswerk door de firma Wiersma werd uitgevoerd. AUTOMOBILIST WILDE NIET STOPPEN. Twee ambtenaren van de Rijks-Verkeers- Inspectie probeerden Zaterdag, tot drie maal toe, de besturder van een vracht auto van de Hoogovens te IJmuiden te la ten stoppen. Driemaal weigerde de be stuurder aan 't stopteken te voldoen, zo dat de ambtenaren de hulp van de politie inriepen. De vierde poging had uiteraard meer succes. GEVAARLIJK SPEELGOED. Donderdagmiddag werd het 8-jarig zoon tje van de familie Van de Broek, wonen de aan de Nieuwstraat, toen hij in de tuin speelde, door een kogeltje vanuit 'n wind buks in de rug getroffen. De politie spoor de twee 15-jarige jongens op, die met een windbuks speelden. In overleg met de ouders is de buks zodanig opgeborgen, dat van schieten voorlopig niets meer komt. MINDERJARIG MEISJE LIEP WEG. De politie hield een 18-jarige jongedame aan, welke te Zeist uit de ouderlijke wo ning was weggelopen. Zij werd weer bij haar ouders terugbezorgd. DAMCLUB „DE VARIANT". De wedstrijden om het clubkampioenschap werden voortgezet in de eerste afdeling met 3 partijen. Collet en Veerman speelden een onregel matige partij, waarin Veerman een dam wist te behalen. Veerman verzuimde de winstvoortzetting en Collet maakte hier van gretig gebruik remise af te dwingen. Damen en Kraaij speelden een solide par tij, waarin uiterst voorzichtig naar posi tie-voordeel werd gestreefd. Ook hier was een puntenverdeling het resultaat. Waal probeerde tegen Van Es de partij een onregelmatig verloop te geven, maar Van Es stuurde in klassieke banen. In een stand van 6 tegen 6 leek de partij remise te worden, maar Van Es koos een zwakke voortzetting, die Waal de overwinning bezorgde. De tweede afdeling en de jeugdafdeling zijn samengevoegd. Meerdere jongeren toonden veelbelovende dammers te wor den. De jeugdige Sjollema wist de niet te on derschatten Bulens te verslaan en de Gebr. Bremer speelden remise resp. tegen El- berse en Struijck. Verrips slaagde er in van Elberse te winnen, maar moest in Flaman z'n meerdere erkennen en de jon ge Jak wist Immerzeel remise af te dwin gen. GEBOREN. Wilhelmus Anthonius Maria, z. v. W. A. Butzelaar, en A. Stalenhoef.' Steenhoffstraat 53. Johannes Nicolaas Wihelmus, z. v. N. van Ooijen, chauffeur en W. P. Bens, Nachtegaalweg 10. Boude- wijn Antonius Johannes, zoon van J. Th. M. Boers, etaleur en A, M. E. Brugman, Torenstraat 3. Herman, zoon van H. Snit- selaar, vliegtuigtechnicus en H. P. Go- vaërt, G. Pelsweg 2A. Johannes Hendri- kus, zoon van H. Groenestijn, fabrieksar beider en M. E. Blom, Klaarwaterweg 84. Clara, dochter van G. van der Wilt, be tonwerker en G. Kuijper, Schaepmanstr. 11. Anna Maria, dochter van A. Rinzema, chemicus en C. Lindhout, Baarn. Robert, zoon van N. Maassen, bankwerker en E. Naeije, Julianalaan 70. Frangoise Dina, dochter van W. van Kempen, landarbei der en S. H. Naeije, Kerkstraat 10. Hans Reinold, zoon van G. L. Zaadnoordijk, cultuurtechn. adviseur en J. Zandvoort, V. Montgomeryweg 10. Gijsbertus, zoon van Th. de Nooij, timmerman en R. J. Onwe- zen, Hartweg 4B. Leendert Cornelis, zoon van S. den Uijl, bouwkundig opzichter en E. de Lange, Van Lenneplaan 6. Renger Leonardus, zoon van J. van der Horst, op perman en H. A. Spoor, Merelweg 1. Hen- drika Louise, dochter van E. C. Higler, aannemer en Th. L. Lankreijer, Heide weg 78. Teunis Cornelis, zoon van G. Wil- ligenburg, machinaal houtbewerker en M. Vrijenhoek, Kerkpad N.Z. 22. Adriana Willempje, dochter v. T. J. Leijenhorst, loswerkman en C. Bakker, Wieksloterweg W.Z. 5. ONDERTROUWD. Klaas Willem Snel, 25 jr., automonteur, Amersfoort en Johanna Pieternella Arnoldus, 21 jr., kapster, An- driessestraat 21. Petrus Gerardus Savo- nije, 29 jr., kantoorbediende, Zeist en Cor- nelia Adriana Laribij, 26 jr., kantoorbe diende, Pelikaanweg 8. Johannes Jacobus Gerardus Jas, 66 jr., z.b., Van Lijndenlaan 26 en IJberdina Fenna Drost, 52 jr., z b., Wassenaar. GEHUWD. Teunis Teeuw, 28 jr., filiaal houder, Leeuwarden en Antonia Hendri- ka Lastdrager, 27 jr., z.b., Gen. Winkel manstraat 42: adres na huwelijk: Leeu warden, Gijsbert Japikszstr. 56. Ad Ge- rard Maria van Schalkwijk, 25 jr., kan toorbediende, Amsterdam en Cornelia v. Asch, 21 jr., z.b., Van Weedestraat 34 adres na huwelijk: ieder op eigen adres OVERLEDEN: Harmannus Josephus Ger- hardus Ninteman, 50 jr., caféhouder,geh met A. M. W. Leenards, Soesterbergse- straat 188. Johannes Westemeijer, 63 jr.. caféhouder, geh. met W. van Nimwegen Birkstraat 108. Jan Bikkers, 62 jr., schilderspatroon, geh met C. E. M. Clement, Henr. Blaeckw 16 C. Jak won verdiend van Flaman, die op zijn beurt Verrips beide punten afhandig maakte. Het nieuwe lid De Jongh debuteerde zeer verdienstelijk door tegen de kampioens- candidaat Liefhebber remise te spelen Niemantsverdriet bleef in de running door Nap te verslaan. Van Gelderen bevestigde zijn kracht door Walstra tot overgave te dwingen. Dielissen en Bremer Sr. speel den een aantrekkelijke partij met wisse lende kansen. In het eindspel overzag Bremer de winst, waardoor deze tweede partij evenals de eerste remise als slot had MELKSLUTERS VOETBALLEN TEGEN BAKKERS. Morgenmiddag wordt op het S.E.C.-terrein een voetbalwedstrijd gespeeld tussen de elftallen van de plaatselijke melkslijters en bakkers. Aanvang 4,30 uur. R.K.T.T.V. „SHOT". Shot 1 kwam te Utrecht uit tegen Fako 1 Fako heeft alles op alles gezet om Shot de eerste nederlaag in dit seizoen toe te brengen, doch is hierin niet geslaagd. Shot 1 won deze wedstrijd verdiend met 73. Th. Daselaar en B. v. Haarlem won nen ieder drie games, terwijl A. v. Haar lem en B. van Haarlem samen tevens in het dubbel zegevierden. Ook Shot 2 behield de leiding. Zij won nen met 100. Zoals bekend staan zowel Shot 1 als Shot 2 momenteel boven aan de ranglijst en de wedstrijden van deze week zijn beslissend voor het kampioenschap. Shot 2 kan dit kampioenschap behalen door haar uit wedstrijd tegen „Vlug en Vaardig" te Amersfoort te winnen, terwijl Shot 1 Za terdag de beslissingswedstrijd speelt te gen Vriendenkring 1 uit Utrecht. Mocht Shot 1 er in slagen slechts 1 punt uit deze wedstrijd te bemachtigen, dan kan ook Shot 1 de kampioensvlag'hijsen. Zondag a.s. organiseert Shot een z.g. con tact-dag voor alle leden, waarbij o.a. een Shot en 'n andere grote Tafeltennisver- massa-kamp zal worden gehouden tussen eniging. Verder organiseerde Shot ook de ze maand haar traditionele handicap- tournooi, waarvoor de belangstelling weer groot was. Winnaar van deze handicap- matches werd P. Postma. ONZE LIEVERDJES. Onze lieverdjes gooiden van een garage op de stationsweg enige ruitjes kapot. Twee jongentjes van 10 jaar bleken de daders te zijn. De ouders hebben de scha de vergoed.

Soester Courant | 1952 | | pagina 2