„De Witte Pompen W. N. NIEUWENHUIS een nieuw Rijwiel Voetbal SOEST donderdag EN STIEFKIND IN KASTLADE. Een dak, dat lekt? Wij komen direct En maken het perfect. VOOR ONZE DAMES. Voor BRANDMELDING uitsluitend TELEFOON 3333. Ook voor U bij Betaling ln overleg. Steenhoffstraat 25 TelefooD 2185 S.E.C.—D.W.S.V. 1—1. Ongeveer 6000 bezoekers hebben Zondag een spannende strijd gezien, waarvan de uitslag voor onze plaatsgenoten dusdanig is geworden, dat de kansen op het kam pioenschap belangrijk kleiner zijn gewor den. S.E.C. trapte af, doch de gasten namen di rect het initiatief en ontwikkelden met n geweldig elan en in zeer hoog tempo een serie aanvallen, welke de Soester verde- diging handen vol werk gaf. De S.E.C.-middenlinie assisteerde de ach terhoede, waardoor D.W.S.V. kon profite ren van de grote ruimte, welke achter de Soester voorhoede ontstond. De gasten drongen op, doch verlieten deze tactiek onmiddellijk, toen linksbuiten O. Maassen en even later rechtsbuiten Das- selaar doorbraken. Ook D.W.S.V. versterkte haar verdedi ging, doch wist daarnaast het accent vol ledig op de aanval te leggen. Zo kon het gebeuren, dat het S.E.C.-doel 3 corners kreeg te doorstaan in de eerste 10 minuten, doch daarbij kreeg doelman Van Breukelen, de doelman uit S.E.C. 3, gelegenheid zijn verkiezing te rechtvaar digen. Zijn optreden werd voor velen een openbaring. In grootse stijl heeft hij deze middag zijn doel verdedigd en meer dan 10 maal moest hij een applausje incasse ren, doordat hij evenzovele malen met een fraaie safe een doelpunt voorkwam. De druk op het S.E.C.-doel verminderde na het eerste kwartier niet. De gasten speelden zeer enthousiast en met een fa natiek elan en zagen na 20 minuten hun harde werk bekroond. Een vrije schop van 15 meter afstand za gen zij doelman Van Breukelen, met een prachtige sprong tot corner verwerken, doch deze vierde corner bracht uiteinde lijk het doelpunt waarvoor zij zwoegden. De bal kwam in het middenveld terecht en een hard schot van de rechtsbinnen der gasten werd door Admiraal slechts ten dele gestopt. Van Breukelen vloog uit zijn doel, doch midvoor Wevers schoot nog sneller toe en aarzelde niet een hard schot te lossen. 01. Dit doelpunt gaf aan S.E.C. de stimulans om de zaken nog beter aan te pakken. Vanaf de aftrap werden enige aanvallen ingezet, die aan snelheid en gevaarlijk heid niet onder deden voor het werk der gasten. De trapvaste verdediging van D.W.S.V. verhinderde echter iedere sco ringskans. D.W.S.V. bleef haar kracht echter niet in de verdediging doch in de aanval zoe ken en met zeer snelle combinaties schie pen zij gevaarlijke situaties voor het S.E.C.-doel. Na een half uur spelen werd de 7e cor ner op het S.E.C.-doel genomen en twee maal moest Van Breukelen een safe ver richten om erger te voorkomen. S.E.C. werd evenwel niet mismoedigd onder zo veel geweld en de volgende 5 minuten waren voor de Soestenaren. Zij zetten al les op de aanval en hadden bepaald pech toen een hard schot van Dasselaar langs de uitvallende doelman tegen de paal vloog en de toestormende O. Maassen net te laat kwam om de bal te bemachtigen. S.E.C. drong op, de lege ruimte achter de aanvalslinie werd door de middenlinie op gevuld en zo kwamen de Soestenaren weer in de aanval, welke tot een veld- overwicht groeide en waarbij het vijan delijke doel met 7 man verdedigd werd. Enige minuten voor de rust kregen de S.E.C.-ers weer een scoringskans. O. Maas sen besloot een snelle ren met een scher pe voorzet en zijn broer M. Maassen had van korte afstand een prachtige kans. Z'n harde schot ging helaas hoog over. Een minuut later ging een kopbal van O. Maassen over de lat, waarmede een einde kwam aan het S.E.C.-overwicht, want D.W.S.V. zette enige snelle aanvallen op, waarbij Van Breukelen tweemaal red dend moest optreden. Na de rust gaf S.E.C. het antwoord, het welk zij in de eerste helft schuldig was gebleven. In een hoog tempo drukte S.E.C. haar tegenstander in de verdediging. Een snelle uitval van O. Maassen werd tot cor ner verwerkt; Loman passeerde met een kopbal de doelman, doch één der achter spelers wist een doelpunt te voorkomen. Na 10 minuten echter werd het S.E.C.- overwicht in een doelpunt uitgedrukt. Dasselaar zette vanaf de achterlijn scherp voor en de toeschietende O. Maassen kop te al vollende de bal in de rechter boven hoek, een doelpunt van klasse, waarvoor een compliment door beide spelers ge deeld mocht worden. 11. S.E.C. bleef in de aanval, doch het viel niet mee de Utrechtse verdediging te passeren. O. Maassen, die voor de rust zeer nauwlettend werd bewaakt, zag na 15 minuten weer een kansje om er tus senuit te trekken. Drie tegenstanders schudde hij zich van het lijf en ging al leen op het doel af, doch werd door één der achterspelers ten val gebracht. De scheidsrechter, die, op grote afstand, deze overtreding zag gebeuren, had niet ge constateerd, dat één en ander binnen het strafschopgebied gebeurde. De vrije schop van de rand van het strafschopgebied mislukte echter. M. Maassen trok er een tel later alleen tussenuit, schoot langs de uitlopende doelman, doch in het doel bracht één der backs weer redding. In de laatste 20 minuten zakte het spel peil en het tempo af. D.W.S.V. had aan een gelijk spel reeds genoeg, terwijl bij S.E.C. het ploegverband zoek raakte. De S.E.C.-aanvallen liepen dood op de ver sterkte Utrechtse verdediging en hoe de Soestenaren zich ook inspanden, de stand werd niet meer gewijzigd. De stand van de koplopers is thans; S.E.C. 20 26 D.W.S.V. 18 25 S.D.O. 19 25 B.F.C. 18 21 S.E.C. moet nog vier uitwedstrijden spe len en kan maximaal 34 punten behalen. D.W.S.V. moet nog zes wedstrijden spe len en kan tot 37 punten komen. S.D.O. kan uit 5 wedstrijden maximaal 10 pun ten behalen en kan komen op 35 punten. Dit betekent, dat, indien S.E.C., D.W.S.V. en S.D.O. alle komende wedstrijden win nen, de einduitslag is, dat D.W.S.V. kam pioen wordt, S.D.O. no. 2 en S.E.C. no. 3 wordt. S.E.C. heeft de kampioenskansen dus niet geheel meer in eigen hand. De overige uitslagen waren: Gooi 3—S.E.C. 2 0—0. S.E.C. 3—Laren 2 7—0. B.D.C. 4S.E.C. 5 gestaakt. S.E.C. A--A.P.W.C. C 7—1. Zeist DS.E.C. B afgelast. S.E.C. 3 werd door deze overwinning kampioen, evenals S.E.C. A. B.D.C. B.D.C. 2, dat Zondag reeds kampioen zou worden bij een gelijk spel tegen Soester- berg 2, wachtte vergeefs op de tegenstan der, die niet kwamen opdagen. De B.D.C.-junioren werden met een 4-2 overwinning kampioen. De wedstrijd B.D.C. 4S.E.C. 5 werd na een kwartier spelen bij de stand 00 ge staakt door de scheidsrechter, toen de B.D.C.-speler O. 't Lam, een dubbele been breuk opliep. De uitslagen van B.D.C. waren: B.D.C. 2Soesterberg 2, niet gespeeld. B.D.C. 4S.E.C. 5, gestaakt. B.D.C. A—K.V.V.A. A 4—2. B.D.C. C—K.V.V.A. B 3—2. Achterveld AB.D.C. D 71. DE SOESTER BOYS. De Soester Boys 1 bezochten Achterveld en leden een 10 nederlaag. DA2$CLUB „DE VARIANT". Om het clubkampioenschap werden in de le afdeling de volgende partijen gespeeld: KraaijVan Es 20. VeermanDamen 02. SjollemaCollet 02. WaalKraaij 20. DamenVeerman 20. Veerman verloor beide partijen van Da- Advertentie) [VkOOM VRIJDAG Gebleekte Interlook MEISJES CAMISOLES en DIRECTOIRES tevens: JONGENS SINGLETS en BROEKEN alle maten ft 7 spotkoopje U./ v Pracht partij charmeuse ONDERJURKEN ronde hal.® of schouderband, met of zonder kant 43 Mooie katoenen RUITSTOF voor 1 45 kinderjurken Wit EMAILLE EMMER 28 centimeter q j- Koopje l.VO ZOLANG DE VOORRAAD STREKT DONDERDAG en VRIJDAG UTRECHTSESTRAAT AMERSFOORT men, waardoor deze de tweede plaats be- zet. Kraaij won op fraaie wijze van C. v. Es, maar moest in Waal zijn meerdere er kennen. Sjollema speelt .onfortuinlijk in de tweede helft van de competitie. Dit maal verloor hij van Collet. In de 2e afdeling speelden Van Gemert en Liefhebber een prachtige partij, die re mise werd. Van Gelderen won van Bu- lens en de jeugdige Sjollema kon het te gen Nap niet bolwerken. Bremer Sr. had veel moeite met Struyck, maar wist ten slotte te zegevieren. Dielissen, de leider in deze afdeling werd het door de Jongh niet gemakkelijk gemaakt. Maar de routine gaf hier de doorslag en De Jongh moest capi tuleren. In een bizarre partij won Immer- zeel van J. Bremer en moest Elberse een nederlaag incasseren tegen Flaman. Van Dijk won in een spannende partij van F. Bremer, terwijl de Gebr. Jak beiden re mise speelden en wel tegen Verrips en Walstra. Hebt U misschien in Uw portefeuille (of in een la) een briefje van vijfentwintig of honderd als „stiefkind"? Briefjes, die U niet graag uitgeeft, doch liever bewaart Laat zo'n „stiefkind" dan toch iets voor U doen, namelijk: aangroeien tot twee „stiefkinderen"! Nu kan dat. Elke 100. (of 25.belegd in een Rentespaarbrief van de Nationale Woningbouwleningen is over 19 jaar aangegroeid tot meer dan het dubbele. Rentespaarbrieven zijn verkrijgbaar bij banken of commissionnairs in effecten (in stukken van 7 100.en 25.en bij postkantoren (in stukken van 25. U kunt ze ook bestellen bij de Postcheque- en Girodienst. Adv. NED. MIDDENSTANDSBANK N V. De interestbaten van de Ned. Midden- standsbank zijn in '51 sterk gestegen, ter wijl ook de provisiebaten meer oplever den. Door deze stijging van de bruto-in- komsten konden de hogere kosten ruim schoots worden opgevangen, zodat met 'n winst van 1.030.000.tegen in 1950 700.000.kbn worden afgesloten, het geen wijst op een winststijging van niet minder van 47 procent. De fiscus vraagt echter 'n belankrijk deel van deze meerdere baten, waardoor de zichtbare winst per saldo slechts met 80.000.is gestegen. Hierbij moet in aanmerking worden genomen, dat ook ditmaal weer belangrij ke bedragen zijn gereserveerd, n.1. 7 200.000.op de Algem. reserve en 200.000.Alg. bedrijfsrisico's. Per 31 Dec. 1951 bedroeg het saldo debi teuren 66.5 millioen tegen 64,8 millioen een jaar tevoren. De crediteurengelden stegen van 90.05 millioen per ultimo 1950 tot 103,6 mil lioen per ultimo 1951. Het spaartegoed bij de Stichting Nederl. Middenstands Spaarbank bedroeg eind 1951 7 62.6 millioen tegen 52,3 millioen eind 1950. Aan aandeelhouders werd een dividend uitgekeerd van 5 procent (vorig jaar 4% procent). SELECTIE-WEDSTRIJDEN KORFBAL. Zaterdagmiddag werd op het terrein van H.J.A. aan het Driftje de selectie-korfbal wedstrijd gespeeld tussen een Gooise en een Utrechtse ploeg. De G.U.K.B. had de twee 12-tallen als volgt samengesteld: 't Gooi: de dames v. Balen en Remmer en de heren Dekker en Bon van „Altius"; de dames Poldervaart en Roskam en de heren van Sloten en Otten van D.S.V.; de dames De Lange- Noordanus en Coertsen van K.A.M.E.O en de heren De Boer van D.S.V. ep Van Wessel van Huizen. Utrecht: Mej. Gerlach van „Terre Neuve" en de heer Lubeck en Mevr. Hermes van D.O.S.C.; de dames Broker en Van 't Hart en de heren heren Ter Haar en Engelsman van Samos; de dames Meijer-Van Hoeven en Van Dijk en de heren Van Beek en v. Hoeven van T.H.O.B. Otten van D.S.V. gaf al spoedig de Gooi- ploeg de leiding en de stand werd na vak verwisseling 20. De Gooi-spelers, die in techniek en tactiek de meerderen wa ren, voerden de stand tot 60 op, waar mede ook het einde kwam. Vele belang stellenden woonden deze wedstrijd bij, waardoor de propaganda ook haar deel kreeg. H.J.A. 1—K.A.M.E.O. 3. Zaterdagmiddag speelde H.J.A. 1Ka- meo 3. De gasten kregen al spoedig een voorsprong van 02, welke na de vak wisseling werd verkleind tot 12. Voor dat de rust aanbrak was de stand 13. Tien minuten na de rust werd de strijd door de scheidsrechter gestaakt wegens de hevige regenbuien. R.K.T.T.V. „SOESTDIJK". Het competitie-seizoen begint weer te gen het einde te lopen. Voor Soestdijk zijn alleen nog enkele inhaalwedstrijden voor het 2e en 4e team te spelen. Dinsdagavond besloot Soestdijk 1 zijn wedstrijden met een 82 overwinning op Noack 1 uit Amersfoort. B. Borgts en J. van Asch toonden zich ongenaabaar en behaalden drie overwinningen. Het dub bel was eveneens voor Borgts—v. Asch. B. Dahlberg wist eenmaal te winnen. Door deze overwinning bracht Soestdijk 1 het Van Weedestraat 23 Telefoon 2577 EEN KEURIGE ONDERJURK. Een practisch idee geeft de onderjurk, die wij deze week afbeelden. Dit model kan natuurlijk geheel uit dezelfde stof worden gemaakt, doch is uitstekend geschikt om van twee soorten stof te worden vervaar digd. Hier kunnen couponnetjes voor ge bruikt worden, doch deze onderjurk kan ook heel goed worden gemaakt van een oude zomerjurk die niet meer geschikt is om als bovenkleding dienst te doen. U dient er natuurlijk wel voor te zorgen, dat de kleurencombinatie goed is gekozen, want de vrouw zal zich pas werkelijk goed gekleed weten, wanneer onder- zo wel als bovenkleding een harmonisch ge heel vormen. Het spreekt vanzelf, dat de soort stof een grote rol speelt. Wollen stof is natuurlijk niet geschikt en evenmin stof, die niet soe pel is. Immers, wanneer wij een onderjurk dragen, die niet soepel valt, komt een ja pon niet tot haar recht en kan deze nooit mooi „afkleden". Het zelf maken van deze onderjurk is ze ker geen heksentoer. Maakt U haar ge heel van effen stof, dan is het wel aardig een smal valenciennekantje langs de hals en het smalle stukje middenvoor te stik ken. Het klaargeknipte patroon van dit mo del is onder nummer 4625 in de maten 40, 42, 44 en 46 a 1.verkrijgbaar bij het Patronenhuis, Middenweg 200, Am sterdam Oost. Na ontvangst van een post wissel, waarop duidelijk nummer en maat staan vermeld, wordt het verlangde om gaand toegezonden. totaal aantal punten op 16 uit evenzovele wedstrijden. De 2e helft van de competitie was succesvol, want er werden 11 punten veroverd uit acht wedstrijden. Soestdijk 4 zorgde voor een aangename verrassing door met 64 te winnen van P.V.C.W. 2 uit Utrecht. Trees Kamer met 3, Ini Borgts met 2 en Riet Rasch met 1 overwinning zorgden voor de volle winst. FEESTAVOND S.E.C. Gisteravond organiseerde de voetbalver eniging S.E.C. haar jaarlijkse feestavond in hotel Eemland. In zijn welkomstwoord tot de volle zaal wenste de voorzitter, de heer O. Zimmer- mann, de twee kampioenselftallen, S.E.C. 3 en S.E.C. A geluk met het behaalde kampioenschap en stelde de kameraad schap van S.E.C. 3 tot voorbeeld van de andere elftallen. De schenkers van de prijzen voor de tombola, alsmede de ad verteerders werden door spr. dank ge bracht, waarna spr. de gebr. Hanekamp op het podium riep. Beide spelers van S.E.C. A gaan verhuizen naar Arnhem en spr. bood hen een foto aan van hun elftal, daarbij de verwachting uitspreken de, dat zij lid zouden blijven van S.E.C. De avond werd hierna ingezet met mu ziek door „The Jolly Jokers" uit Hilver sum, die in Soest geen onbekenden meer zijn en daarna volgde het eerste en twee de bedrijf van het toneelspel „De Engel in de kist". Deze vermakelijke historie werd, onder regie van de heer J. v. d. Broek, uitstekend gespeeld door een 9-tal Soeste naren, die al meer lauweren op het toneel hebben geoogst en ook met dit spel een groot succes verwierven. Regie, toneelaankleding en kapwerk wa ren mede uitstekend verzorgd. Na de pauze volgde het derde bedrijf, waarna een gezellig samenzijn volgde. Hedenavond wordt deze avond herhaald.

Soester Courant | 1952 | | pagina 2