3DE Woemafar diefje Let op Afrika! Benelux botert niet. Soest vóór 30 jaar. Middenstandsexamen. Viering Koninginnedag* f3.50 heren-Costuum 28 April, 12 en 26 Mei PRACTICUM nog drie dagen IN DE HOEK. Voor beter Schoeisel naar ^Stichtsche Schoenhuizen SOEST VRIJDAG 25 APRIL 1952. 30e JAARGANG No. 32. SOESTERfJOURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Abonn per kwart, 1.85 - per post 2.00 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDLJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2506 POSTGIRO No. 126156 Het is zaak de loop der gebeurtenissen in Afrika scherp in het oog te houden. Als werelddeel is 't een van Europa's naas te buren en nu het contact met de andere buurman alleen via een ijzeren gordijn tot stand kan komen, kan het verstandig zijn het contact met de andere buurman wat opener en wat prettiger te houden. Vele perspectieven. Als land van, zo geen onbegrensde, dan toch vele mogelijkheden op het gebied van agrarische producten zou het mis schien de plaats in kunnen nemen van Rusland, dat eens de graanschuur van Europa werd genoemd. En al levert het geen graan, het levert misschien eens de plantaardige vetten, al is de eerste grote aanloop daartoe een groot fiasco gewor den. Naast de producten boven de grond bezit de Afrikaanse bodem nog grondstoffen, als uranium, waar de moderne industrie niet buiten kan. Veel van wat Europa kan gebruiken, kan Afrika leveren en veel wat Europa maakt zou in Afrika een plaats kunnen vinden, veel meer dan tot nu toe het geval is. Voor Europa zitten er perspectieven in Afrika. Vele van de voordelen, die het naar zijn Oostkant verloor zou het naar de Zuidkant terug kunnen vinden. Dit we relddeel is nu in beweging. Hier luidruch tiger, daar bedeesder, hier driester, daar stiller, maar van de Middelandse kusten tot Kaap de Goede Hoop in beweging. Voor de kleine man. We kunnen die beweging het beste ken schetsen als een poging om uit een on dergeschikt verband te komen tot een nevenschikkend verband. Uit de aard der zaak wordt dit streven vaak vertroebeld, soms doorkruist door bijbedoelingen van een minder gehalte. Tevens dient men er bij te bedenken, dat in die Afrikaanse lan den zich eenzelfde proces inzet, de ont voogding en de vrijmaking van de arbei ders, van de boeren, kortom van de „klei- re man" die, overal ki Afrika, een héél kleine man is. Ruwweg kunnen we Afrika verdelen in vier zones. In het Noorden de Arabische, dan de woestijngordel, daarna het zwarte Afrika van de negers en tenslotte Zuid- Afrika. Iedere zone vertoont haar eigen aspect, heeft haar eigen reacties op de dingen die „van buiten af" komen, verkeren elk in een andere phase van ontwikkeling, hebben ieder haar binnenlandse proble men, die de beschouwer een ander facet tonen van een in wezen zelfde zaak. Tot de hoogste prijs. Van de Arabische wereld kunnen we zeggen, dat ze een zo hoog mogelijke prijs tracht binnen te halen voor de noodzaak van het Westen om van hun contreien een tweede verdedigingslinie te vormen. Wie kan het hun kwalijk nemen? Alleen de Fransen nemen het hun kwa lijk. In de Frans-Nrd. Afrikaanse landen leven naast de pasja's en de sheiks de Franse directeuren van de Franse land- bouwmaatschappijen, die er weinig vooi voelen néven- laat staan ondergeschikt te worden aan de inheemsen. In Turns en Marokko hebben ze voorlopig het pleit gewonnen. Zowel in Parijs als in de Verenigde Naties. Een eerste gewin is echter kattengespin. Niet alleen het oude volksgezegde, ook de historie leert het en Frankrijk zou er goed aan doen die lessen ter harte te nemen. Zoals b.v. Engeland deed. Een andere kwestie is of hier de inheemse feodale grootgrondbezitters er erg ver standig aan' doen de ontevredenheid met de rondweg schandalige sociale misstan den te laten uitmonden in een anti- Westerse campagne. Aan de Goudkust. Rustiger, minder explosief, maar grondi ger èn met oneindig méér kansen op pen harmonische ontwikkeling, zowel naai binnen als naar buiten, begint de nieuwe koers zich af te tekenen in het zwarte gedeelte van Afrika. Van Weedestraat 36 A Tel. 2792 Huurkoop Philips Radio vanaf f 9.60 per maand of f 2.25 per 't Oude spreekwoord zegt, dat liefde Niet van één kant komen kan, Maar de politieke heren Trekken zich daar niets van an. Beneluxe samenwerking Hebben wij reeds menig jaar, Op papier is heel dat zaakje Ook wel aardig voor elkaar. Maar de Beneluxe heren Geven van hun onwil blijk, Blijkbaar is zo'n overeenkomst Heel wat anders in practijk. Nederland zit vol met boter, Nu begint weer het gemier, Belgen zeggen: neen, wij kopen Bij een Deense kruidenier. Ook al heeft men samenwerking Bij de handel ons beloofd, Lak er aan, ze smeren lekker Deense boter op hun hoofd. Nederland stuurt dus een nota Waarin wordt geprotesteerd, Maar men komt tot de conclusie: 't Is boter aan de Belg gesmeerd t De Engelse Goudkust koos zijn eigen be stuursorganen, in het begin van dit jaar volgde Nigeria. Slechts twee stukjes van een deel, dat zich uitstrekt van de Atlantische tot de Indische Oceaan. En landen die onder Engels bestuur stonden, hetzelfde Engeland overigens, dat Seretse weigerde naar zijn land te rug te doen keren. Maar goed voorgaan doet goed volgen en denk toch niet te licht over een onbekende naam als Nigeria; het heeft meer inwoners dan Zuid-Afrika. Zuid-Afrika, dat naar buiten de ontwik keling van ónder- en nèvengeschiktheid reeds lang afsloot, maar binnenlands nog zwaar met dit probleem „zit". En al erkennen wij graag de grote moei lijkheden, die de oplossing van het ras senprobleem hier mee brengt en ook al schilderen wij Malan's politiek niet met die zwarte kleuren waarmee ze wel geschilderd wordt, toch kan een duur zame oplossing pas worden gevonden wanneer er ook hier een nevenschik king komt'. Men kan een natuurlijke ontwikkeling belemmeren, men kan haar nooit tegenhouden. Zien wij de ontwikkeling van Europa en Afrika op lange termijn goed, dan is dat de natuurlijke weg van een we derzijds samenleven, waarin geen plaats kan zijn voor enige discriminatie, van welke aard ook. Ook dertig jaar geleden bleek een vraat zuchtige hond door onze gemeente te do len, die zich evenwel niet met konijnen, doch met kippen bezig hield. Wij lezen n.1. in de Soester Courant van toen, „Verleden week werd in de nacht de Talmalaan bezocht door een hond, die een ingezetene van schier al zijn kippen beroofde en deze week kreeg de Spoor straat een beurt, alwaar 48 kippen het moesten ontgelden". De naam Spoorstraat werd later veran derd in Prins Bernhardlaan, terwijl het wegje tussen Prins Bernhardlaan en het station Soestdijk deze naam bleef behou den. Bet gemeentebestuur van toen was niet erg gesteld op de vestiging van industrie, hetgeen wel blijkt uit de volgende mede deling: „Door het gemeentebestuur is, voor de proeftijd van één jaar, vergunning verleend aan de N.V. Photax tot het op richten van een fabriek van Fotografische platen in de nabijheid van het station Soestduinen". Ver weg in de duinen mocht nog en voor lopig voor één jaar. Gelukkig voor Soest aanvaardde de direc tie van Photax dit onzinnig besluit. Het bracht werk aan velen. Op 8 October 1922 werd het paard als trekkracht van de paardentram afge schaft en een Ford-trekker trok daarna de tram vanaf de remise, welke stond op de hoek Torenstraat-Stationsweg, waar nu het plantsoen is gelegen, over de hoofd weg naar Baarn. De winter-dienstregeling 1922-1923, welke in onze courant staat af gedrukt, duidt, als geen ander bericht uit die tijd, het levenstempo van toen aan. De eerste tram vertrok om 7.58 van Soest en was te 8.03 aan de halte N.C.S. (station Soestdijk). De aankomst bij Hotel „Trier" was te 8.10, bij. .de „Oranjeboom" te 8.14 en te Baarn (station) te 8.18 uur, waarna men de trein van 8.23 naar Amsterdam kon nemen. Was het vertrekuur 7.48 te vroeg, dan kon men te 8.40 met de volgende tram gaan, of met de derde tram, welke om 10.18 vertrok. Toen had men nog niet zoveel haast en was het tempo nog niet als in onze da- gen. Bovendien, zo lezen we, kon de directie van. de tram de dienstregeling niet garan deren bij zware sneeuwval, ijs of ijzel. De gemotoriseerde tram betekende eers tens, dat de rit Soest-Baarn werd terug gebracht op 20 minuten, doch tevens wer den knipkaarten ingevoerd, waarbij het traject in vier "secties werd ingedeeld. Een rit Soest-Baarn kostte 20 cent, Soest- Nieuwerhoek 10 cent en de prijs van een knipkaart voor 20 secties bedroeg 1 gul den. Voor dienstboden en werksters bedroeg de prijs van een retour Soest-Baarn 35 gul den per jaar. Een raadsverslag van 30 jaar geleden geeft een blik op de toestanden van toen. Toen was ook onze gemeente nog zelfstan dig, ook op het gebied van het belas tingwezen. In de zitting van de gemeente raad van 30 September 1922 kwam het de heer Scheffers onbegrijpelijk voor, dat nog 50.000 gulden aan inkomstenbelas ting moest worden betaald, welke gelden reeds in April betaald hadden moeten zijn. Een niet onbelangrijk bedrag aan oninba re belastinggelden kwam bij de behande ling van dit punt ter sprake en het bleek, dat de dubieuse debiteuren gezocht moes ten worden bij de diverse heren, werk zaam bij de Luchtvaart-afdeling te Soes- terberg. „Na gevoerde besprekingen door de heren Foeken en v. d. Broek wordt be sloten met alle geoorloofde middelen ge noemde heren tot betaling te dwingen", vinden de laatste proef-examens plaats voor het a.s. (Schriftelijk gedeelte). Niet-leerlingen kunnen zich voor deze examens aan bet Instituut opgeven. Molenstraat 11 Soest Telefoon 2100 zo staat er geschreven. Het verslag vermeldt verder, dat onze ge meente circa 44.000 had ontvangen als haar aandeel in de uitkering der Oorlogs- winsbelasting en de raad besloot deze gel den te gebruiken voor een buitengewone uitloting van een gemeentelijke Obliga tie-lening. Twee adressen van belastingbetalers, waarin verzocht werd wijziging te bren gen in het tarief der inkomstenbelasting door toepassing van een matiger progres sie, brachten nogal discussie teweeg. De heer Besselsen verklaarde zich hier tegen, omdat hij door een gewijzigd tarief verslechtering voor de arbeiders ver wachtte. De heer Foeken wenste doorzen ding dezer adressen naar de commissie der inkomstenbelasting, evenals de heer Dam mers. De heer Rietveld, voorzitter dezer commissie, zeide deze materie nogmaals onder ogen te zullen zien. De gemeente Zeist, welke Soesterberg van gas voorziet, scheen niet in de kosten van aanleg der leidingen te willen bijdragen op een wijze zoals de gemeente Soest dit wenste. Het was de heer Endendijk, die de op merking maakte, dat de gemeente Soest trachtte gas geleverd te krijgen zonder kosten, hetgeen wel altijd onmogelijk zou blijken. Een commissie, bestaande uit de heren Endendijk, Foeken en Rietveld, werd in gesteld om deze kwestie nader te bezien. A.s, Woensdag viert heel Nederland weer de verjaardag van onze Koningin en in deze feestviering blijft onze gemeente niet achter. Een comité heeft een feestprogramma op gesteld rond de jaarlijks terugkerende ge beurtenis aan het paleis Soestdijk, waar de grote en kleine inwoners uit ons land, maar vooral uit Soest en Baarn, de ja rige vorstin weer 'n bloemenhulde zullen brengen. Na het luiden der klokken zal de Soester jeugd de dag openen bij het monument van wijlen Koningin Emma, terwijl de al tijd populaire volksspelen eveneens voor de jeugd zijn gereserveerd. Behalve de voetbalwedstrijden, welke duizenden zullen trekken is er een Oran je-avond van de Oranje-Vereniging „Bea trix", terwijl onder leiding van Mej. Net- tic van Zoest alhte'des avo**d« eon Wa genspel wordt opgevoerd. Muzikale medewerking wordt verleend door P.V.O. en het muziekcorps „Pieter Aafjes" uit Culemborg. Het volledige programma laten we hier onder volgen: 7.45 uur: Luiden der kerkklokken. 8.30 uur: Jeugd-appèl. Samenkomst 10 mi nuten voor de aanvang bij het monument van wijlen H. M. Koningin Emma. Vlag hijsen, volkszang met begeleiding van P.V.O., toespraak door de Burgemees ter. Volkszang en tot slot Wilhelmus. 9 uur: Afmars van P.V.O. naar het ge meentehuis. 10.30 uur: Bloemenhulde aan H.M. de Ko ningin voor het paleis Soestdijk. Muzikale medewerking van de Harmonie „Pieter Aafjes" uit Culemborg en het muziekge zelschap „Wilhelmina" uit Volendam. 12 uur: Na afloop van het défilé muzikale mars, met medewerking van het muziek corps „Pieter Aafjes", vanaf „Colenzo" naar het Koningin Emma Monument, To renstraat. 13.30 uur: Kinderfeesten onder leiding van de Federatie van Buurtverenigingen op het S.E.C.-terrein aan de Schrikslaan. 13.15 uur: Voetbalwedstrijd S.E.C.-Spa- kenburg op het S.E.C.-terrein Bosstraat. 14.30 uur: Voetbalwedstrijd 't GooiVi- tesse, eveneens op dit terrein. 20.30 uur: Oranje-avond in hotel „Eem- land", georganiseerd door de Oranje-Ver. „Beatrix". Opvoering van „Het huishou den van Jan Steen" door de Oranje-Ge zellen te Utrecht. 20.00 uur: Concert door de Soester Har monie P.V.O. in de muziektent, welke is geplaatst in het park „Braamhage". 21.00 uur: Wagenspel: De Schout aan de schandpaal", lekenspel o.l.v. Mej. Nettie van Zoest alhier, in het park „Braamha ge". 21.30 uur: Voortzetting van het concert door P.V.O. PROGRAMMA KINDERSPELEN. Jongens van 7-8 jaar: blokjes rapen, hard lopen en vlagsteken. Jongens 9-10 jaar: zaklopen, treinhalen en hardlopen met hindernissen. Jongens 11-12 jaar: persoonlijk voetbal, touwtrekken en hardlopen met hindernis sen. Meisjes van 7-8 jaar: blokjes rapen, eier- •open en vlagsteken. Meisjes van 9-10 jaar: zaklopen, treinha len en was ophangen. Meisjes van 11-12 jaar: was ophangen, bal dragen en touwtrekken. DE VOETBALWEDSTRIJD. Gedurende de laatste weken is het S.E.C.- terrein aan de Bosstraat, waarop op Ko ninginnedag de voetbalwedstrijden S.E.C.- Spakenburg en 't Gooi-Vitesse zullen worden gespeeld, wat de accomodatie be treft, aanmerkelijk uitgebreid. Behalve de 250 zitplaatsen op de overdekte tribu ne, zijn er 500 onoverdekte zitplaatsen ge maakt, terwijl rondom het terrein, met betonnen kantplanken, het terrein amphi- theaters-gewijze zodanig is verhoogd, dat thans 12.000 toeschouwers een volledig gezicht hebben op de spelers. Op ie dere rij staan slechts 2 personen achter elkaar. S.E.C. speelt de vóórwedstrijd tegen Spa- venburg, de kampioen der Zaterdagmid dagcompetitie. Daarna komt de wedstrijd, welke door het Comité Organisatie Voet balwedstrijd op Koninginnedag is georga niseerd. H.M. de Koningin heeft vorig jaar 'n wisselbeker voor deze wedstrijden be schikbaar gesteld, welke beker toen door het Gooi werd gewonnen. Thans zal de voetbalvereniging Vitesse uit Arnhem, die dit jaar haar 60-jarig bestaan viert, de tegenpartij van 't Gooi zijn. In Vitesse is o.m. opgesteld Albers, de linksback van het Nederlands elftal, als mede Hendriks en Bak, twee candidaten voor ons nationale team. De scheidsrech ter is de heer Horn, internationaal scheidsrechter. De wedstrijd zal worden bijgewoond door vele autoriteiten, waaronder Z.K.H. Prins Bernhard, de Commissaris der Koningin in Gelderland, de Burgermeesters van Arnhem en Soest e.a. De uitreiking van de beker zal door Pr. Bernhard geschie den. Het muziekcorps „Pieter Aafjes" uit Cu lemborg, hetwelk ongeveer 100 man sterk is, verzorgt de muziek bij deze wedstrij den. De heren W. G. van Zadelhoff en C. van Es respect, voorzitter en secretaris van voornoemd comité, hebben hun tevreden heid over de accomodatie van het S.E.C.- terrein betuigt en de vereniging S.E.C., die, onder deskundige leiding en met me dewerking van vele leden en supporters, in vier maanden, het terrein en de acco modatie maakten tot wat het nu is, mag trots zijn op het bereikte resultaat. VERKEERSREGELING VOOR DE VOETBALWEDSTRIJD. In verband met de te verwachten grote verkeersdrukte is door de politie de na volgende verkeersregeling ontworpen. Motorvoertuigen en bromfietsen uit de richtingen Hilversum en Amersfoort vol gen de Rijksweg en rijden naar de Ossen- damweg. Op 't punt Össendamw.-Soester- bergsestraat leidt de politie de motor voertuigen, met uitzondering van die, waarmede genodigden rijden en kenbaar zijn aan een oranjebiljet met een grote P, via de Ossendamweg, Schoutenkampweg, Plasweg naar de Foekenlaan, waar een groot parkeerterrein in ingericht. De genodigden, die per motorvoertuig ko men, rijden via de Bosstraat naar het S.E.C.-terrein. Alle voetgangers en wielrijders kunnen zich langs de normale wegen naar het S.E.C.-terrein begeven, waarbij wordt aangeraden over de Bosstraat te gaan. Bij het S.E.C.-terrein zijn twee parkeer plaatsen voor rijwielen ingericht. Niet minder dan 7 Inkpttpn 7.iin ongesteld voor het verkopen van plaatsbewijzen, doch het is aan te raden deze tevoren aan de voorverkoopadressen te betrekken. Na afloop van de wedstrijden worden de motorvoertuigen vanaf de Foekenlaan afgevoerd over de Heideweg, Dennenweg naar de Soesterbergsestraat. De genodig den gaan, evenals de voetgangers, via de Bosstraat naar de Nieuweweg, terwijl alle wielrijders worden afgevoerd over de Den Blieklaan in de richting Eigendom weg. De politie-posten staan met mobilofoons met elkaar in verbinding en het publiek wordt verzocht de aanwijzingen der poli tie vlot op te volgen. HET WAGENSPEL. Als onderdeel van de feestviering op Ko ninginnedag vindt U vermeld „Wagen spel". Voor Soest is dit iets nieuws, wat niet' zeggen wil, dat het een nieuwe verschij ningsvorm is van toneel, lekenspel, of hoe U het wenst te betitelen. Integendeel, reeds in de Middeleeuwen werd ieder volksfeest opgeluisterd door wagenspe len. Het waren dan meestal beroepsspe lers, die van dorp tot dorp en van stad tot stad trokken en hun spel op de wagen opvoerden. Een bekend voorbeeld vinden we in het middeleeuwse mysteriespel „Marieke van Nimweghen", waar Marieke, die 7 jaar met de duivel verkeerde, tot beter inzicht kwam door het zien van een wagenspel. De titel van het wagenspel, dat U in Soest zult kunnen zien is: „Hoe de schout zichzelf aan de schandpaal bracht". U ziet uit deze titel al, dat de schrijfster, „Hela Haasse", ook heeft teruggegrepen naar de sfeer van de middeleeuwen. Hoe kunt U deze eerste poging om de opvoering van een wagenspel in Soest tot een succes te maken nu steunen? Niet door Uw kinderen er heen te stu ren met de gedachte: „die zijn een poosje zoet"; niet, jongelui, door er omheen te lopen en te praten of zelfs schreeuwen; maar door er gezamenlijk heen te gaan, want het wagenspel is voor jong en oud. Neem de moeite om naar de spelers te luisteren en de spelers verzekeren U op hun beurt, dat zij U een prettig half uur tje zullen bezorgen, temeer daar ook de chemisch reinigen (2-delig) Dinsdags halen, Vrijdags thuis. Filiaal Soest: Mag. „DE STER" v. Weedestr. 5a-5b Tel. 2504 Filiaal Baarn: Turfstraat 34 (hoek Laanstraat) Tel 2310 Wij staan in Soest nog al gauw klaar om te zegggen, dat hier nooit iets vol komen lukt, dat er nooit iets behoorlijks te doen is en een manifestatie van de gehele bevolking niet mogelijk is, omdat de gemeente als los zand aan elkaar hangt. Ik stel me voor, dat er wel meer van dat soort gemeenten in ons land zullen zijn, maar dat mag natuurlijk geen excuus zijn. Wat bij andere fout geschiedt, behoeft niet als „gebruikelijk" te worden aangenomen. Toch biedt onze gemeente aan al die mopperaars, die nooit iets zien gebeu ren in Soest, een gelegenheid om voor enkele centen per week en zonder er zelfs maar een stap voor te verzetten, met de daad aan te tonen, dat zij het met het „aanzien" en de „levendigheid" van ons dorp goed voor hebben. Wanneer ik in het jaarverslag van „Soest Vooruit" lees, dat van de bijna 25.000 inwoners van onze geemeente er maar 578 lid zijn, kom ik tot de conclusie, dat het overgrote deel van de gemeentena ren niet het recht heeft te mopperen en te klagen, dat hier nooit iets te doen is. Nu weet ik wel, dat er gemeentenaren zijn, voor wie helaas twee gulden per jaar nog te veel is om te missen, maar die mensen laat ik geheel buiten beschou wing. Maar de rest, niet-leden van V.V.V,, moeten eigenlijk van schaamte in hun schulp kruipen en heel stil zijn. Kom aan, dit is geen verwijt. Ik neem aan, dat U het te druk had, veel andere zorgen aan Uw hoofd en geen tijd om er aan te denken lid van onze V.V.V. te worden. Toch moet iedere Soester het belang on zer gemeente een beetje nader aan het hart komen te liggen. Grijp daarom nu meteen een kaartje en geef U als lid op. V.V.V. is een vereniging, waarin voor ieder, onverschillig met welke religieuse of politieke overtuiging, plaats is. Ze heeft maar één leuze in haar (niet aanwezig) vaandel, namelijk„SOEST VOORUIT". H. OEKMAN. SOEST - UTRECHT - BAARN „Knollenplukkers" hun medewerking verlenen. Slechts een goede samenwerking van bei de kanten kan bewijzen, dat dit originele initiatief van enige plaatsgenoten met steun van de V.V.V. een goede greep is geweest. Rest ons nog te vermelden, dat dit wagen spel is ingestudeerd o.l.v. Mej. Nettie v. Zoest, die reeds vele malen op het ter rein van lekenspel etc. van zich heeft doen spreken. MASSA SCHERMBEELD ONDERZOEK. Daar velen in onze gemeente nog niet voldoende op de hoogte zijn van het doel en streven van bovengenoemd onderzoek, ter bestrijding van de tuberculose in geheel Nederland, is het nodig, dat huis aan huis een bezoek wordt gebracht om inlichtingen omtrent dit onderzoek te verstrekken en tevens de kosten te innen, welke men verschuldigd is voor dit on derzoek. De Burgemeester van onze gemeente doet daarom een dringend beroep op de bereidheid van dames en heren, die zich willen belasten met dit huisbezoek. De bedoeling is, dat ieder huisbezoek(st)er slechts een 20 gezinnen bezoekt, doch dan behoren zich ongeveer 350 personen zich voor dit doel te melden. Men zie de advertentie in dit blad. KERKSTR.3 TEL.2786 HOOVER-H ANDELAAR DUUR BETAALD. Wegens diefstal van een hoeveelheid ko per (bodemelementen) ten nadele van de N.V. „Inventum" te Bilthoven, waar hij als lakspuiter werkzaam was, veroordeel de de Utrechtse Politierechter Woensdag j.1. G. D. alhier tot twee weken gevan genisstraf. De diefstal, welke geschiedde in No vember van het vorige jaar, had hem zes gulden opgebracht. TONEELUITVOERING „ONS GENOEGEN". Morgenavond (Zaterdag) geeft de Toneel club „Ons Genoegen", in de zaal van Eem- land, een opvoering van 't'stuk „Maaike", een spel van de zee. De opvoering van dit stuk zal worden bij gewoond door de jury van de N.A.T.U., de organisatie, die een wedstrijd heeft uit geschreven voor amateur-toneelgezel schappen. Aan deze wedstrijd neemt „Ons Genoegen" deel, zodat de prestaties van de executanten van „Ons Genoegen" op deze avond zullen worden beoordeeld. Aan deze avond wordt medewerking ver leend door de Zingende Broertjes en Zus jes. Men zie de advertentie in dit num mer.

Soester Courant | 1952 | | pagina 1