Soest viert Koninginnefeest. Dodenherdenking. Na de koude oorlog een vredesoffensief? DE TENTOONSTELLING WONING EN KLEDING VOOR rm IN DE HOEI Voor beter Schoeisel -»j Stichtsche Schoenhuizen De speciaalzaak SOEST VRIJDAG 2 MEI 1952. SOESTEB frdüRANT 3üe J Verschijnt iedere Dinsdag en Vrqdag. UITGAVE: DBUKKEBIJ SMIT - SOESTDIJK - Na de gelukte onderwerping in Oost- Europa, na de mislukte blokkade van Ber lijn, na de gelukte Chinese omwenteling, na het mislukte avontuur in Korea, tij dens de naar wens verlopen actie in Indo- China, tijdens de opkomende dreiging om van het Voor-Indische Kashmir een twee de Korea te maken, na zich zorgvuldig op de achtergrond houden tijdens de kwesties in Egypte en Perzië, na het ver wekken van een angstspychose in Europa en Amerika komt Rusland de laatste da gen uit de hoek met een serie sugges ties en voorstellen, die het doen schijnen alsof een koersverandering op til, zo al niet ingezet is. Duisland zou weer één worden, zelfstan dig en neutraal, herbewapend, maar zijn regering op democratische wijze gekozen en gecontroleerd. Dat voor de naaste buur. Voor de buren, een deurtje verder, een uitnodiging om eens in Moskou te komen praten over een, voor zover dat mogelijk is, herstel der handelsbetrekkingen tus sen Oost en West; betrekkingen die on danks de bekende commissie onder prof. Myrdal, langzamerhand tot bijna nul te rugliepen. Niet tot vreugde van het Wes ten. De voortbrengselen van de landen moeten hun natuurlijke loop hebben en sinds eeuwen was één dier natuurlijke lopen de wisseling van landbouwproduc ten en industrieproducten van Oost naar West en omgekeerd een loop waar beide partijen wél bij voeren. Helaas heeft de practijk geleerd ook de goed schijnende dingen uit Moskou met een wantrouwig oog te bekijken en zo zijn er ook nu mensen, die menen, dat de twee zaken, die we zoeven noemden ge zien moeten worden als een soort af tapmiddel om de weinige samenbindende krachten in West-Europa minder effec tief te maken. De communisten zien de voorstellen als trekpleisters, die zoals in de ouderwetse geneeskunde, de kwade sappen moeten op nemen. Voor de Duitsers zélf is een her enigd land natuurlijk iets waar ze onmid dellijk vlak vóór zijn. Misschien zullen ze in de aanvang zelf eerlijk menen, dat ze zich neutraal zullen houden, maar.zowel in de kringen van het oude Jonkerdom, als in de kringen van de legerleiding, kringen, die altijd al en nu nog steeds hun niet onbelangrijk ge wicht op het juiste ogenblik in de schaal weten te werpen, in die kringen spookt nog altijd een visioen rond om met de massa's, die Rusland kan leveren achter zich, West-Europa te beheersen. ..De Ruisen de Fransen over de Pyre- v - HhSV. -- neeen laten jagen en Duitsland ue neg» BUREAU VOOB REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT vredesoffensief, ter afwisseling van de koude oorlog. Is er een toetssteen, waar op men af kan lezen hoe West-Europa er op zou reageren? Die is er: het Saarge- bied. Saarland is Duits en voelt Duits. De aansluiting bij Frankrijk in '47 was van de kant der Saarlanders een kwestie van rantsoenen levensmiddelen, voor frankrijk een kwestie van staalproductie. De eerste reden is vervallen. In Duitsland leeft men op het ogenblik op z'n minst zo goed als in Frankrijk. Maar Frankrijk produceert op het ogenblik mét het Saar- gebied bijna evenveel staal als West- Duitsland zónder Saargebied. Dit zou in een geïntegreerd Europa van weinig belang zijn. In een Europa, waar de een nog bang is voor de ander, is dit echter van groot belang. Welnu, het laat ste is het geval. Duitsland en Frankrijk zijn het niet eens geworden. Duitse zucht naar economische suprematie, Franse vrees voor verzwakking, Duits lonken naar economische mogelijkheden met Rusland. Neen, zelfs het begin van Euro pese samenwerking kan de toets slecht, heel slecht doorstaan. rnonie in Europa geven" verzekerde een Wilhelmisch generaal. Het zou ver keerd zijn alleen maar om dit idee te glimlachen. Het verklaart o.a. waarom deze kringen meer met Rusland op heb ben dan met het Westen. In elk geval was Duitsland volkomen los van West- Europa wanneer deze heren hun zin kre gen. En een neutraal Duitsland zónder deze heren Wij voor ons moeten nog altijd de vrees van de Franse minister Schu- man delen, die meent, dat de grootste smidse van Europa, het Ruhrgebied, bij na uitsluitend bewapeningsorders voor Rusland zou gaan uitvoeren. Het zou voor de West-Europese integratie verlo ren zijn. Landen, die economisch niet meer met de rug naar elkaar toestaan, doen dit ook politiek niet meer. Dit moet een der beweegredenen zijn ge weest voor het economisch congres in Moskou. Weliswaar zullen de Russen niet de illusie hebben, dat de handelscontrac tanten in West-Europa de ogen uitslui tend op het Oosten gericht houden, maar wel, dat men hier tenminste niet meer uitsluitend naar Amerika kijkt. We wil len niet zeggen, dat het reacties waren óp dat economisch congres maar er wa ren in elk geval twee acties vlak na dat congres. Een van de Amerikaanse minis ter Acheson, die er op aandrong de in voer van buitenlandse goederen minder belemmeringen in de weg te leggen de Amerikaanse handelspolitiek is in we zen protectionistisch en een nota van de Engelse regering aan Washington, waarin men eveneens aandringt op meer invoer in Amerika, omdat het Engeland anders „bijzonder moeilijk wordt ge maakt zijn dollarrekening sluitend te krijgen, hetgeen zijn waarde als bondge noot van Amerika economisch en militair zou verminderen." Men zou haast kunnen spreken van een Toen Burgemeester mr S. P. Baron Ben- tinck, op de vroege morgen van de zon overgoten Koninginnedag, bij het monu ment van Koningin Emma, enige honder den leerlingen van de hoogste klassen der lagere scholen en die van de ULO- scholen toesprak, wees hij de jeugd op het blijde feit, dat de Koningin weer een jaar voor ons gespaard is gebleven. De Burgemeester wees zijn jeugdig ge hoor op het goede beleid van onze lands vrouwe en op haar zeer vele goede eigen schappen en zei, dat feestviering op deze dag in onze gemeente niet mocht achter blijven, vooral na het geweldige enthou siasme in Amerika, dat het Koninklijk Paar tijdens de reis aldaar heeft onder vonden De Burgemeester wist toen nog niet, dat zijn wensen volledig in vervulling zou den gaan. Op deze Koninginnedag im mers is de feestviering en het enthou siasme groter geweest dan vorige jaren. Bij duizenden en duizenden trok men naar het Paleis Soestdijk, mensen uit alle ran gen en standen van ons volk, afkomstig uit alle provincies en tussen hen bevon den zich duizenden bewoners van Soest en Baarn. Zij dromden naar het paleis, waar zij geformeerd werden tot de lange bonte stoet, welke te even voor half elf het Baarnse hek van de Paleistuin werd jngeleid. In overleg met de bollenkwekers werd besloten op het gazon in de paleistuin een bloemtapijt te formeren uit tulpen, zulks ais dank van Nederland voor de goodwill- reis, welke het Koninklijk Paar in Ame rika heeft gemaakt. De enthousiaste bol lenkwekers lieten voor dit bloemstuk meer dan twee en een half millioen tulpen plukken en met 20 vrachtauto's werd Woensdagmorgen te 5 uur, de reis naar Soestdijk aangevangen. Niet minder dan 160 vrouwelijke en man nelijke hulpkrachten uit Lisse, Hillegom en omgeving gingen mee, om in ander half uur tijd, terwijl het défilé zich vol trok, een mozaiek te scheppen, uitbeel dende Nederland met 12 provincies in verschillende kleuren en daarin weer in andere kleuren, de hoofdsteden. Te' 12 uur, toen de laatste deelnemer van het de- file voorbij was getrokken, werd het Ko ninklijk gezin uitgenodigd deze originele bloemenhulde, hetwelk een volledige ver rassing voor H.M. was, in ontvangst te r.emen Nog eenmaal kwamen de fotografen aan bod. „Ik voel mij op bekend terrein, maar van Schrij- Vlagsteken. Jongens 7-8 jr.: 1. R. Deyssel. 2. J. v. Leeuwen. 3. H. vers. 4. B. Vreman. Zaklopen. Jongens 9-10 jr.: 1. T. Roest. 2. C. van Rooy. 3. E. van Beek. 4. A de Koe. 5. J. van Essen. Treinhalen. Jongens 9-10 jr.: 1. J. Raau- wendaal. 2. P. Kampen. 3. G. Reulen. 4. P. Kamer. 5. J. van Arkel. Hardlopen met hindernissen. Jongens 9—10 jaar I J. Holte. 2. P. Mark. 3. J. Méun. 4. G. Gros. 5. P. Baltus. Persoonlijk voetbal. Jongens van 1112 Qaa£d' Koolen- 2- H. Kuyvenhoven. 3 K. Roest. Touwtrekken. Jongens 11—12 jaar: 1. F. v. Viersen. 2. E. Hoogendoorn. 3. J v Drie. 4. H. Haks. Vlagsteken. Meisjes 78 jaarl R Hodde. 2. T. Hilhorst. 3. K. Kuipers. 4.' M. Stam. Zaklopen. Meisjes 9—10 jaarR. Kuy- venhoven. 2. B. Vernooi. 3. B. v Har ten. 4. A. Bas. 5. S. de Rooy Trein halen. Meisjes 9—10 jaar1. A. Quick. 2. J. Kooyman. 3. A. Bever. 4 G d- Hel. 5. D. Groenestein. Zaterdag 3 Mei herdenken Wij de doden v-n 't verzet; 't Is de dag der overdenking, Stille Milde en gebed. Zeven jaar is het geleden, Dat de grote wereldbrand Werd geblust en de bevrijding Kwam, Goddank, voor Nederland. Onze vreugde werd getemperd Door het leed, zo eind'loos groot; Het verzet bracht vele mannen Door hun heldenmoed de dood. Nimmer mogen wij vergeten Wat of zij hebben gedaan; Dankbaar zullen deze mannen Voor ons immer voortbestaan. Als wij allen dit begrijpen Scharen wij ons zij aan zij En wij vormen morgenavond Weer die lange, stille rij. Zwijgend scharen wij ons samen Om het opgerichte kruis, Dat ter eer van hen die vielen Staat voor het gemeentehuis. Soesters, schaart U dus eenparig In die rij, kom, doe het nu, Want het offer dat gebracht is, Dat gold waarlijk ook voor U Soest herdenkt 3 Mei zijn doden, Die voortleven in ons brein; Laten wij beseffen, dat zij Ook voor ons gevallen zijn E. VAN EEDEN. Op het 'bofcfes had de jarige Koningin plaats genomen, vergezeld van Prins Bern- hard en Haar vier kinderen. De eersten, die Haar kwamen feliciteren waren de studenten uit Leiden, onder aanvoering van de heer K. van Loockeren Campagne en H.M. dankte hartelijk voor de oorkon de, welke haar werd overhandigd uit de stad, waarinzij eens studeerde. Na de studenten volgde het imposante muziekcorps „Pieter Aafjes" uit Culem- borg, onder leiding van de heer Jac. van Dillen, en terwijl dit keurig geünifor meerde gezelschap van bijna 100 man zijn vlotte marsen speelde, kwam de kop van de bonte stoet nader, voorafgegaan door 3 jeugdige verpleegden van het doof stommen-instituut uit St. Michels Ges tel, onder leiding van Mgr. Van Over- beek en de heer Van Uden. Zij boden een groot krentenbrood aan. Na hen volgden nog meer invaliden en ook zij ondervon den warme belangstelling van de Konin gin. De vereniging „Fakkeldrager" uit Soest dijk ging vooraf aan het muziekcorps „Wilhelmina" uit Volendam, welks leden allen gestoken waren in het Volendam- mer costuum en zij brachten hun Burge meester, de heer C. van Baar, mede. „De Kievit" (Jeugdafdeling der Dieren bescherming Soest was vertegenwoordigd door ruim 30 jongens en meisjes. Marjan Schelvis mocht als voorzitster aan H.M. een bloemenmand aanbieden. Terwijl „Pieter Aafjes" zich voor het eerst liet horen, beklom het kleinste lid, de 5-jarige Hans van Dillen, in zijn uni form, de trappen van het bordes, om de Koningin te feliciteren. Het was een aar dig moment, waarvan de fotografen een dankbaar gebruik maakten. De besturen van ,,'t Gooi" en „Vitesse" werden aan Hare Majesteit voorgesteld en terwijl na hen de vele wuivende mensen de trappen van het bordes met bloemen bedekten, dirigeerde de kleine Prinses Marijke, gezeten op de bovenste 1rede, de muzikanten en zij had veel ple zier in de „verjaardag van Mams", zoals ze telkens zei. Even was er een kleine ruimte in de stoet Z.K.H. Prins Bernhard overhandigt wisselbeker aan de heer Mosterd, de aan- voerder van 't Gooi. Foto: ..Astra", Soesterb.str. 106, Soest. TEL.27ÖÓ KERKSTR.3 Alle PHILIPS toestellen op gemakkelijke voorwaarden. toen de volgende groep arriveerde. Stram en strak defileerden 300 Ambonezen in hun K.N.I.L.-uniform en demonstreerden daarmede hun trouw aan de Koningin. Terwijl de lange, zeer lange stoet pas seerde en onze Koningin onvermoeibaar de toejuichingen beantwoordde, werd op het gazon in de paleistuin iets groots tot stand gebracht. De Oranje-comité's van Soest en Baarn, hadden, 10 dagen geleden pas, een ori gineel plan bedacht om de Koningin te huldigen met een der mooiste producten van eigen bodem. „Keukenhof" en Jacoba van Beieren, mitsgaders de bloemenpracht uit de bol lenstreek speelden de heren Hooft Graaf land en Batenburg door het hoofd en toen er contact werd gelegd met de bollen kwekers ontmoette men een enthousias me, hetwelk zijn weerga niet kent. maak het kort" zei de koningin hen en na de foto-kanonnade werd het Koninklijk gezin naar het gazon geleid, door de heer Hooft Graafland. Vertegenwoordigers uit iedere Neder landse provincie kwamen naar voren, veelal in hun prachtige klederdracht en plaatsten een bloemenmand „op" de hoofdstad van hun provincie. Twee stro ken jute werden daarna weggenomen, waaronder een strook witte tulpen zicht baar werd, waarin met vuurrode bloemen de zin was geformeerd: „Nederland dankt U". Tegelijkertijd werden door 13 in het wit geklede meisjes 130 postduiven losgela ten en klonk een plechtig „Wilhelmus". Jacoba van Beieren en haar 10 hofdames werden aan de Koningin voorgesteld, als mede de vertegenwoordigers uit de pro vincies. Groningers, Friezen en Zeelan ders constrasteerden in hun klederdracht met de Bijlenmannen uit Limburg, met Pieter Stastok en de Schutterskoningen. Bunschoters, Blaiïcummers, inwoners uit Noord-Brabant, Urk, Staphorst en ande re plaatsen demonstreerden hun kleder drachten en mochten allen hun persoon lijke felicitaties aan H.M. doen. Het laatste waren de mannen uit de bol lenstreek aan de beurt. De heren Van Wa- veren, Belle, Roozen, Zwetsloot, Veldhuy- zen. Van Zanten en Kleijboer kregen har telijke woorden van dank te horen van onze Landsvorstinne. „Ik heb nooit ge dacht, dat we hier nog eens bollenvelden zouden krijgen" zei de Koningin en zij gewaagde van het feit, dat dit mozaiek een volkomen verrassing voor haar was. „Met hoeveel mensen bent U wel niet" vroeg H.M. en met zekere trots werd ver teld, dat niet minder dan 160 mensen aan deze verrassing hadden gewerkt. Ook de muziekcorpsen „Pieter Aafjes" en „Wilhelmina" werden door H.M. har telijk dank gezegd, terwijl ook onze Bur gemeester een dankwoord in ontvangst moest nemen. DE KINDERFEESTEN. Dat de Soester jeugd het gewaardeerd heeft, dat er dit jaar in het programma kinderfeesten waren ingelast, bewezen wel de ongeveer 600 inschrijvingen. Soest Vooruit, de Federatie van Buurt verenigingen en de vele volwassenen, die zich deze middag opofferden voor de jeugd, zorgden er voor, dat dit onderdeel volkomen slaagde. Er waren vele prij zen, welke de inzet werden van felle strijd bij de diverse spelen. De kleine winnaars waren de volgende: Hardlopen met hindernissen. Jongens 11-12 jaar: 1. J. Kooien. 2. H. Haks. 3. F. Snel, 4. Ch. v. d. Kuil. 5. Th. Dorrestein. Was ophangen. Meisjes 9-10 jr.: 1. L. van Brakel. 2. H. Som de Cerf. 3. J. Kooyman. 4. S. Lemel. 5. M. Haks. Blokjes rapen. Meisjes 7-8 jr.: 1. N. Schneider. 2. R. Sukel. 3. N. Geytenbeek. 4. H. Kuiper. 5. T. Vernooy. 6. R. Pasman. Eierlopen. Meisjes 7-8 jr.: 1. J. de Veyter. 2. Tj. Slokker. 3. B. Bremer. 4. A. v. Coe- vorden. Blokjes rapen. Jongens 7-8 jr.: 1. A. Kasper. 2. H. v. Breukelen. 3. J. Valk. 4. K. van Drie. 5. A. Hilhorst. Hardlopen. Jongens 7-8 jr.: 1. Th. Haks. 2 E. v. Essenburg. 3. A. v. d. Wal. 4. J. van Kampen. Was ophangen. Meisjes 11—12 jaar 1 H. Vet. 2. R. Perik. 3. C. Verwey. 4 G de Rijkse. 5. T. Beyer. Baldragen. Meisjes 11—12 jaar: 1. B. Kramer. 2. M. v. Dorrestein. 3. M van Vliet. 4. H. Olthof. C. Valk. Touwtrekken. Meisjes 11—12 jaar 1 E Lesier 2 R. Dorresteyn. 3. R. Remckel 4. N. Heinhuis. 5. G. Wallet. De héér w. Priem, voorzitter van de Fe deratie van Buurtverenigingen dankte na afloop de dames en de heren der Buurt verenigingen, alsmede de heer Surink en Mej v. d. Linde van V.V.V. voor hun hulp op deze middag. Terwijl deze kinderspelen op het S.E.C.- terrein aan de Schrikslaan plaats vonden, werden op het S.E.C.-terrein aan de Bos straat DE VOETBALWEDSTRIJDEN gespeeld. Zeven a acht duizend toeschouwers von den deze middag gemakkelijk een plaats romdom dit terrein, hetwelk vrolijk ge- pavoiseerd was en waarop de vlaggen van de verenigingen 't Gooi, Vitesse, Spakenburg en S.E.C. wapperden. Op de tribune waren vele genodigden bijeen, waaronder de Burgemeesters van Soest, Arnhem, Hilversum en Culemborg, Jhr. Dedel, de pastoors Lommerse en Smit, de kapelaans De Lange en Kuiper, de artsen Stroband, Schutte, Schutte- Beek, Rupert Jr., Rupert Sr., Berghauser Pont, alsmede de raadsleden Ooms, Shaddelee en Kruyf en vele anderen. Het corps „Pieter Aafjes" verzorgde de muziek. Om ongeveer 1.15 uur, traden S.E.C. en Spakenburg in het strijdperk. S.E.C. miste Belt in de achterhoede, waarvoor Westerveld was opgesteld. De kampioen der Zaterdagmiddagcompe titie, Spakenburg, toonde van start af een meerderheid in techniek en tac tiek, zodat na lö minuten de Soestenaren reeds een 2—0 achterstand hadden. Na een kwartier spelen was de stand reeds 30 en met de rust had Spakenburg een voorsprong van 04. Vijf minuten voor de rust had een nood lottig ongeval plaats. Bij een hoge bal sprong v. 't Klooster van S.E.C. en een Spakenburger gelijktijdig naar de bal, waarbij v. 't Klooster kwam te vallen en zijn tegenstander op zijn rechter been terecht kwam, hefgeen een dubbele been breuk veroorzaakte. Per ziekenauto werd de S.E.C.-spil naar het Militaire Hospi taal overgebracht. Na de rust werd eindelijk een der S.E.C.- aanvallen bekroond met een doelpunt. Een voorzet van rechts werd van dicht bij ingeschoten door Dasselaart doch 10 minuten later had Spakenburg de stand op 51 gebracht, waarmede ook het einde kwam. De twee elftallen kregen van de Bur gemeester een medaille, terwijl voor Spakenburg een beker beschikbaar was, welke de aanvoerder J. v. d. Goot dank baar aanvaarde. 'T GOOI—VITESSE. Te kwart voor drie stelden zich de elf tallen van 't Gooi en Vitesse zich voor de tribune op. Het „Wilhelmus" weerklonk, waarna de strijd om 3e wisselbeker van H.M. de Koningin begon. De Gooi-aanval liep na het beginsignaal van scheidsrechter Leo Horn hard van stapel, doch de kracht van de Vitesse-ver- dediging bleek hiertegen wel opgewassen. Tegenaanvallen van Vitesse veroorzaak- ten een snelle wisselende strijd met een tempo, dat te hoog was voor de zomer- temperatuur van deze dag. Het schieten was aan beide kanten slecht verzorgd en aan weerszijden gingen de schoten over *,aanSt de doelen- Tot de rust bleef de stand 0—0 en er was ook werkelijk niet veel krachtsverschil. Tijdens de rust speelde „Pieter Aafjes" de Posthoorn-galop, waarbij de dirigent een solo-partij gaf. De Culemborgers kregen een welverdiend applaus en tij dens dit applaus arriveerde Prins Bern hard met de prinsessen "Beatrix en Irene, vergezeld van de secretaris van de Prins, mr de Graaff en zijn adjudant Majoor Geertsema. Na de rust volgde een offensief van Vi tesse, waarbij de Gooi-doelman tweemaal reddend moest optreden, doch de Gooiers bleken meer uithoudingsvermogen te hebben dan de Arnhemmers, t Gooi won terrein en meer en meer werd het spel naar de vijandelijke helft ver plaatst. Na 15 minuten kreeg Poort, al leen voor de doelman staande, een goede kans, doch van 2 meter afstand vloog de bal over het doel. Twee tellen later kwam het doelpunt toch, doordat De Heus een voorzet van rechts met een hard schot be kroonde. 10. Vitesse reageerde fel en binnen enkele minuten vlogen twee schoten rakelings over het doel, terwijl een derde schot te gen de paal belandde. Na een half uur scoorde De Heus het tweede doelpunt, toen de nationale back Alberts bij een Gooi-aanval niet snel genoeg ingreep. 2-0. Een minuut later omspeelde Van Straten de Vitesse-verdediging, schoot langs de doelman tegen de paal en joeg daarna het leer in de touwen. 3—0. Met deze stand kwam het einde en begon de plechtigheid der bekeruitreiking. Toen de twee ploegen weer voor de tri bune waren opgesteld, werd Prins Bern hard door de aanvoerders van beide elf tallen aan de spelers voorgesteld. Aan aanvoerder Mosterd van 't Gooi reikte Hij de beker uit, daarbij opmer kend, dat als dit zo doorging, de Koningin spoedig een nieuwe beker zou moeten schenken. De wisselbeker werd n.1. thans voor de tweede maal door 't Gooi gewonnen en bij een derde overwinning door deze ploeg wordt zij het eigendom van deze club. Ook de prinsessen wensten Mosterd ge luk met de overwinning, waarna de di recteur van h*t Centraal Bureau van het Koningin Wilhelmina Fonds te Amster dam, de heer J. v. d. Velde, woorden van dank sprak tot de spelers. Als herinne ring schonk hij hen, alsmede de 3 scheids rechters een zilveren lepeltje met inscrip- De Burgemeesters van Hilversum en Arn hem, de heren Boot en Matser bleven niet achter en complimenteerden eveneens de winnaars. DES AVONDS Soest, dat met deze wedstrijd uitstekend voor de dag kwam, had nog een passend slot van deze dag in petto. Onze eigen Soester Harmonie nam te 8 uur plaats in de muziektent, welke dit maal in „Braamhage" was geplaatst. P.V.O. gaf een goed concert en ondervond daarbij grote belangstelling. Terwijl de ouvertures en de marsmuziek in „Braamhage" weerklonken, had in ho tel „Eemland" een bijeenkomst plaats van de Speciaal voor het Platteland die gehouden wordl tijdens de Beurs voor Landbouw, Zuivel, Visserij en -Techniek van 1 f/m 7 Mei BLIJFT GEOPEND van 8 f/m 14 Mei van 9—17 en van 19—22 uur. Zondags gesloten. UTRECHT TERREIN CROESELAAN Toegangsprijs van 8 t/m 14 Mei f075. Voor scholieren boven 14 jaar 0.50. CHR. ORANJE-VER. „BEATRIX". Hier waren eveneens velen bijeen ter herdenking van de verjaardag van de Koningin. Na de opening met gebed sprak de voor zitter, de heer Th. Scheurwater, een woord van welkom. Hij memoreerde de betekenis van deze dag en zei blij te zijn te constateren, dat het Oranje-vuur in vele harten brandt en ook op deze dag weer een grote demonstratie van trouw aan het Oranjehuis had plaats gevonden. Het medeleven van het Nederlandse volk met de reis in Amerika en het grootse défilé van deze morgen, leverden twee punten op welke sprekend zijn. Enerzijds de grote belangstelling van het volk voor het Koninklijk gezin, anderzijds de grote eenvoud van het Koningshuis. Spr. sprak de wens uit, dat de Koningin nog vele ja ren gespaard zou mogen blijven en dat haar beleid zege en voorspoed aan ons land zou brengen. De uitroep „Lang leve het Oranjehuis en onze Koningin" ontlokte krachtige bijval. Na het zingen van „Zij zullen het niet hebben" traden de Oranje-Gezellen uit Utrecht voor het voetlicht met de schets in drie taferelen: „Het huishouden van Jan Steen". Mede dank zij de prachtige costuums en het vlotte spel werden de toeschouwers verplaatst naar de tijd van Jan Steen, Pieter de Hoogh, Paulus Potter en Jan Vermeer. Een goed gespeelde historie, waarbij de kiok jaren werd teruggezet. Het dank woord van de heer Scheurwater hield een tot weerziens in. HET WAGENSPEL. Te kwart voor negen werd in „Braam hage" het wagenspel „Hoe de schout aan de schandpaal kwam" opgevoerd. Een verrassend groot aantal toeschou wers had zich rondom de wagen opge steld, toen dit spel werd gespeeld. Ook in dit lekenspel werd de tijd teruggezet en zag men costuums uit de 18e eeuw. Dit schetsje werd, onder regie van Nettie van Zoest, uitstekend vertolkt en de klei ne en grote aanwezigen genoten hiervan ten zeerste, Na dit wagenspel voltooide P.V.O. haar concert, hetgeen een waardig slot vormde van de viering van Koninginnedag, waar in Soest zich op zijn best heeft getoond. DE VERKEERSREGELING. De uitgebreide verkeersregeling, welke voor deze dag was getroffen en onder lei ding van inspecteur H. Scholtmeijer werd uitgevoerd, veroorzaakte een vlotte af- en aanvoer van het drukke verkeer, waar in Soest deze dag werd betrokken. Abonn per kwart, l.t Hieronder volgt een g voor alle stumpers, zoa ben, die graag zouden wi er geen kans toe zien. Voor al die mensen, die pende band grijze haren deren 'm dat flikken, lijkheid te ontdekken gaatjes, waardoor de pii te stoppen. Het is geen afgunst van dert me toch een beö „overhouden", terwijl 1 geld bij moet. Maar vorige week ben ik men hoe anderen 'm dól wil U daar graag deelgeil Hier is dan het verhaal, 1 de kennis verteld en vod sta ik voor de volle 100 voordeel er mee. „Vanmiddag", zo zei hij, A en stond er een zeer zend geklede heer op mijn stol schuchter en onhandig eenl ters te koop aanbood en diA nier, die me haast in snikk\ barsten. Ik had natuurlijk geen piel maar had zo'n medelijden ml dat ik zo'n bundel plei^ Ik voelde me, ondanks dat guldens best zelf kan gebruikel gelucht, dat ik van deze g! stakker, die kennelijk beter dl gekend, iets had gekocht. Ik echt wat je noemt „een goed i.« Maar zojuist kom ik terug van kantoor, waar ik m'n „stakker! vond aan het in de avonduren still waar je o.a. inlagen voor de Ril spaarbank kunt doen. „De stakkel kende me, deed ineens nogal schicl probeerde breeduit voor het loket tl staan. Hoe ik er achter kwam doet er toe, doch ik ontdekte, dat deze, ii. lig manchester gestoken, in Laren achtige pleister-verkoper op mijn b! eigen postkantoor die dag twee inla had gedaan van tesamen 22.De tenschap, dat daar een guMen bij was, uiv ik zelf zeer goed had kunnen gebruikerA vond ik om te grienen. Wat een Dit is dan Uw gratis handleiding, waar mede U bij goed gebruik, U menig dub beltje, kwartje of gulden kan besparen en voorkomt, dat U die weggeeft aan/ pleisterverkopers e.d. als deze smiech, H- OEKM4 SOEST - UTRECHT - BAARN Officiële Mededelingen. KOSTELOZE INENTING TEGEN POKKEN. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter kennis van belanghebbenden, dat gelegenheid tot kosteloze inenting tegen pokken wordt gegeven op Woens dag 7 Mei 1952. TE SOEST: om 2 uur n.m. precies in een leslokaal der o.l. school Kerkebuurt aan de Middelwijkstraat en' om 3 uur n.m. pre cies in een leslokaal van de Mariaschool aan de Mariastraat hoek Beetzlaan. TE SOESTERBERG: om 2 uur n.m. pre cies ten huize van dokter A. Th. M. Splin ter, gemeentegeneesheer, Amersfoortse- straat 3. Een week later zal op dezelfde plaatsen en tijden gelegenheid worden gegeven tot het nazien der inentingen. Aan belanghebbende ouders wordt ver zocht het trouwboekje mede te brengen en de armen der in te enten kinderen vooraf goed te wassen. Tevens wordt herinnerd aan de bepalin gen der Inentingswet, welke de verplich ting bevat van inentingen vóór de eerste verjaardag der kinderen óf indie ning van een bezwaarschrift volgens vastgesteld model, ten gemeentehuize verkrijgbaar. voor BRILLEN en ZONNEBRILLEN. Blckstraat 2 Soest Telefoon 2874 VOORBIJGANGERS BODEN HULP. Op de Beetzlaan werden enige voorbij gangers door een oude man gealarmeerd, welke, nabij een raam van één der wo ningen, op bed lag. Hij bleek zeer ongerust te zijn over stank en rook, welke zich in de woning verspreidde en zijn bedlege righeid verhinderde hem een onderzoek in te stellen. De politie verschafte zich toegang tot de woning en vond in de keuken een pan. waarin aardappelschillen werden gekookt op een brandend petroleumstel. De overige bewoners waren niet thuis en hadden vermoedelijk vergeten de pan van het vuur te nemen. AANRIJDING OP KONINGINNEDAG. Op Koninginnedag kwamen 4 auto's met elkaar in botsing op de Vredehofstraat Zij reden in een file en toen de eerste automobilist moest afremmen, botsten de 4 auto's tegen elkaar. De schade was ni*t omvangrijk.

Soester Courant | 1952 | | pagina 1