Op hm in zenen ZET 'M OP. nade9el° - Dc dag der bevrijding. V oorbereidingscursus Middenstand PRACTICUM Verras Moeder Banketbakkerij Kruiswijk verfrissende siqaret l sm»W beter mmï- Burgerlijke stand. op haar feestdag met van SOEST Verover Moeders dankbare lach. Geef haar een Taart met MOEDERDAG. Baarnsche Banketbakkerij A. Roctman taakiEN vanaf £1.50 de echte kauwgom Toneelvereniging „Soestdijk" vrudao nu 0.32 VHOOMrlHH 1 SMWY SOESTER (aansluitende op de cursus 1952/53) begint 15 Mei a.s. Opgave dagelijks aan het Instituut Molenstraat 11 Telefoon 2100 GEBOREN Petrus Gerardus Maria, z. v. P. G. Kok, landbouwer en G. J. van Roo- men, Kerkpad Z.Z. 7. Jeanette Elisabeth, d. v. Sj. Sijtema, tekenaar bij de Ned. Spoorwegen en E. L. Meijboom, Oude Utrechtseweg 16. Aloysius Antonius Ber- nardus, z. v. J. A. Wildenburg, aannemer en F. A. Kop, Wilheminalaan 21. Gy- bert Sytze, z. v. Tj. Wassenaar, chauf feur en C. C. M. Galis, Molenstraat 22. Pieter Jozef Maria, z. v. P. Rotering, bakker en C. de Rooij, Beetzlaan 14. Alida Wilhelmina, d. v. M. L. van den Hoed, timmerman en W. J. Hilhorst, Verl. Talmalaan 19a. ONDERTROUWD Willem Jan Muller, 25 jaar, timmerman, Bussum en Marga- retha Lagemaat, 25 jaar, zonder beroep, Talmalaan 20. Jacobus Don, 28 jaar, ver tegenwoordiger, Loosdrecht en Metje Floor, 28 jaar, zonder beroep, Becke- ringhstraat 28. Johannes van Nielen, 33 jaar, kellner, Schoutenkampweg 71 en Alida de Wit, zonder beroep, Schouten kampweg 71. Lambertus Petrus Jozef Rokebrand, 26 jaar, ambtenaar bij de Rijkswaterstaat, Gen. Winkelmanstr. 80 en Catharina Rosa Maria Bluekens, 23 jrverkoopster, Veld. Montgomeryw. 62. GEHUWD Jacob Voogd, 31 jaar, hout draaier, Loosdrecht en Catharina Gerdi- na Alida de Wilde, 27 jaar, zonder be roep, Anna Paulownalaan 4. Adres na huwelijk Loosdrecht, Nieuwendijk C 67a OVERLEDENPetrus Mulder, 82 jaar, zonder beroep, gehuwd met J. P. An- driessen, Vinkenweg 25. Hendrika van Doorn, 80 jaar, zonder beroep, weduwe van T. Vierkant, Nieuwstraat 64. Kor- nelis Egbert Dik, 69 jaar, zonder beroep, gehuwd met A. Hazewinkel, Kerkpad N.Z. 16. Maria Johanna van Dalen, 93 jr., zonder beroep, weduwe van J. L. Koch, Parklaan 23. Paulina Maria Dimphina Verlegh, 80 jaar, zonder beroep, weduwe van B. C. van Straelen, Van Straelen- laan 17. een heerlijke TAART SOESTERBERGSESTR. 28 - TEL. 2532 Verder gTote sortering Luxe dozen Bon bons enz. vueioai VOORWAARTS—S.E.C. S.E.C. heeft in de laatste competitie-wed strijd tegen „Voorwaarts" een gelijk spel geboekt en de kans om met haar concur rent D.W.S.V. in puntental gelijk te ein digen is daarmede wel zeer klein gewor den. D.W.S.V. had Zondag met een overwin ning de kampioensvlag kunnen hijsen, doch speelde eveneens gelijk tegen B.F.C. In dien dus S.E.C. de 1-0 voorsprong, welke zij had tot enige minuten voor het einde, tegen Voorwaarts had behouden, hadden de Soestenaren 1 punt ingelopen op D.W.S.V. Het is echter anders gelopen en indien D.W.S.V. Zondag tegen de Zebra's slechts een gelijk spel behaalt, dan kun nen de Utrechtenaren het kampioensfeest vieren. S.E.C. startte zonder haar spil Van 't Klooster, met de wind in de rug en in het begin van het Soester offensief kreeg midvoor Dasselaar de kans van zijn le ven, toen hij op korte afstand van het doel een afgemeten voorzet van O. Maas- sen kreeg. Hij schoot echter royaal over de bal heen. S.E.C. behield hierna een gering veldoverwicht, doch zag geen kans voor de just door een hardwerkende ver dediging heen te breken, zomin als de Utrechtse voorhoede de Soester verdedi ging kon passeren. Na de rust kreeg „Voorwaarts" het wind- voordeel en toen gebeurte het, dat S.E.C., na een kwartier, onverwacht de leiding nam. Rechtsbuiten M. Maassen wist zich vrij te spelen en zijn voorzet werd door de snel naar binnen zwenkende O. Maas sen hard ingeschoten. 01. Enige minuten later vloog een hard schot van rechtsbinnen Schmidt langs de bui tenkant van de staander. „Voorwaarts" zette toen een hevig offen sief in, dat de Soester verdediging han den vol werk gaf. Van Breukelen werd daarbij één maal gepasseerd, doch rechts half Pureveen wist de bal van de doel- tljn te werken. Midvoor Dasselaar werd in de strijd ge blesseerd en vervangen door Ka- relse. Met een snelle levendige strijd ver streek de tijd. De S.E.C.-voorhoede wist het gevaar te beteugelen. Drie minuten voor het einde kwam on verwacht de gelijkmaker, toen, van grote afstand, een vrije trap werd genomen, waarbij de bal hoog in de S.E.C.-doelmond verdween. De vele Soester verdedigers belemmerden Van Breukelen hierbij eni germate het uitzicht. 11. Hoewel S.E.C. hierna nog energiek aan viel, de stand veranderde niet meer. Doordat S.E.C. en D.W.S.V. een gelijk spel hebben behaald, heeft zich nog een kampioens-pretendent gemeld, n.1. S.D.O., die als nummer 3 aanvankelijk kansloos was. Indien D.W.S.V. Zondag haar laatste wedstrijd zou verliezen en S.D.O. de twee laatste wedstrijden winnen, eindigen de 3 clubs met ieder 33 punten. Dit zou tot gevolg hebben, dat de competitie nog een staartje zou krijgen. De stand is thans D.W.S.V. S.E.C. S.D.O. 23 33 24 33 22 29 O, wat zijn er in ons landje Toch een bijdehandte liên, Die de spreuk „ick dien" niet kennen, Wèl de leuze „ik verdien". Wordt een bouwwerk aangenomen Zegt zo'n knappe rekenkop „Ten behoeve van collega's Gooi 'k er nog een schepje op". En zo worden huizen duurder En de kleine man betaalt, Worden zuurverdiende centjes Handig uit zijn beurs gehaald. Als het werk, zoals gebruik'lijk, Aan de laagste wordt gegund, Gaat dat tevens onder 't motto „Halen wat ge halen kunt". Zogenaamde opzet-centen Worden pondsgewijs verdeeld, Wat bewijst, dat men zodoende De gemeenschap zwaar besteelt Bouwers, die het werk niet krijgen, Krijgen toch hun opzet-geld Zonder één vin te verroeren Keurig netjes uitgeteld. 'k Zou dit niet meer OPzet noemen, Dit is werkelijk ongehoord Mijne heren, hier is AFzet, Dunkt me, wel een beter woord OUD-GEMEENTEONTVANGER OVERLEDEN. Zaterdagmiddag overleed na een kort stondige ziekte, de heer J. L. Alders, oud-gemeenteontvanger van onze ge meente. De overledene, die de leeftijd van 83 jaar heeft bereikt, was bijna 40 jaar als gemeente-ontvanger in dienst van de ge meente, toen hij in 1934 gepensionneerd werd. Hij was een bekende persoonlijkheid in de gemeente, die ieders achting genoot. Woensdag heeft de teraardebestelling plaats op het R.K. Kerkhof aan de Steen- hoffstraat. INTREDE Ds. B. MAARSINGH. In de Oude Kerk te Soest werd Zondag- morgen cl«= nieuwe Ilerv. prodikont voor de wijkgemeente „Emmakerk", ds B. Maarsingh, gekomen uit Coevorden, tot zijn ambt bevestigd door zijn schoonva der, ds S. Kooistra van Noordbergum. Deze sprak naar aanleiding van Marcus 4 26-29, waarna de bevestiging plaats vond. De gemeente zong de nieuwe leraar toe ffZ=alif-2' - voiiq in de Erama- kerkrcfe intrede van de bevestigde predi kant plaats. Het kerkgebouw was tot in de uiterste hoeken bezet. Afgevaardigden van de Gereformeerde Kerken ter plaatse, de Ned. Protestantenbond en de classis Amersfoort waren gekomen, terwijl de Burgemeester de burgerlijke gemeente vertegenwoordigde. Zijn intree-predicatie hield ds. Maarsingh rondom het woord van Jesaja 55 11: „Mijn Woord zal niet ledig tot Mij weder keren". Spr. legde er bijzonder nadruk op, dat de verleiding bestaat het mensenwoord aan te zien voor Gods Woord, doch dit laatste is zo veel hoger als de hemel hoger is dan de aarde, D.w.z. onmetelijk hoog. God's i gedachten zijn zo geweldig anders dan de I onze, dat wij er niet bij kunnen. Maar I zijn Woord is tot ons gekomen in Zijn I Zoon, Jezus Christus, daarin kennen wij God. Spr. hoopte zich zo in zijn werk, dat uit woorden brengen bestaat, te geven, dat daarin God's woord zou worden gezien. Na de prediking sprak ds Maarsingh di verse afgevaardigden en collega's toe. Ds Gerritsen uit Amersfoort sprak na mens de Classis Amersfoort, ds Groene- veld als emiritus van de wijk, Mej. Jol les namens de Protestantenbond en ten slotte ds Ambrosius als consulent en na mens de colleges van de Kerk. Velen hebben daarna kennis gemaakt met ds. en mevr. MaarsingE INDELING VOLLEYBAL COMPETITIE. Aan de Volleybal-competitie, welke te Soest op initiatief van de Soester Politie Sport Vereniging is georganiseerd, nemen de navolgende ploegen deel: Afdeling A: H.J.A. 1, Marechaussee 1 en 2, Nephriet 1, Olympia 1 en S.P.S.V. 1. Afdeling B: Crescendo 1, Brandweer 1, H.J.A. 2, Olympia 2, Shot 1 en S.P.S.V. 2. Dames Afdeling: Olympia 1 en 2 en H.J.A. De competitie vangt aan op Dinsdag 13 Mei a.s. OPBRENGST COLLECTE. De alhier gehouden Emmabloem-eollecte bracht op 727.87. MOTORRIJDER SLOEG OVER DE KOP. De 49-jarige A. M. V., wonende aan de Beckeringhstraat alhier, sloeg Vrijdag op de Laanstraat, over de kop, doordat een hond voor zijn motorrijwiel de rij weg overstak. Met een zware hersenschudding en di verse ontvellingen en schaafwonden werd de motorrijder per ziekenauto naar het St. Elisabeth-ziekenhuis te Amersfoort overgebracht. DIEFSTAL TEN NADELE VAN DE N.S. Een tweetal jongelieden had in Februari j.1. van de Ned. Spoorwegen verlof ge kregen op het stationsemplacement al hier oud ijzer te zoeken en te verzamelen. Hierbij was het beding gemaakt, dat zij anderen metalen, zoals koper enz., moes ten laten liggen. De jongelui stoorden zich niet aan de afspraak, maar namen enige ijzeren wisselplaten en koperen railsverbindingsstukken mee. Wegens deze diefstal Vrijdag voor de Utrechtse Politierechter gedagvaard, hoorden zij elk 30.boete, subs. vijf tien dagen hechtenis eisen alsmede twee weken voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De Politierechter wees de voorwaarde lijke straf onverminderd toe, doch be paalde de boete op 15.subs. vijf dagen hechtenis. HOE DE DUIVEN VLOGEN. Uitslag wedvlucht vanaf Roermond van de P.V. „De Zwaluw". Afstand 121 k.m. In concours 425 duiven, welke gelost wer den te 8.45 uur. Aankomst le duif 9 uur, 57 min., 9 sec. Snelheid 1667.8 meter per minuut. Aankomst laatste prijswinnende duif 10 uur, 18 min., 40 seconde. Sj. Rijksen 1 29 52 56 87 90 104 107. P. Wolfsen 2 17. V. Reijerse 3 36 66 81. R. J. Schiffart 4 5 16. J. Ravenhorst 6 89. A. Rijksen 7. J. v. d. Brakel 8 19 47 57. G. Visser 9 73 80. C. Coerman 10 32. C. v. Soest 12 22 31 55 69 74 79 85 103. J. Blokland 13. P. d. Bes 14 40 65 100. H. Onwezen 15 60 61. J. v. d. Brink 18 44 70 75 82 95. G. Haks 20 94. A Snijders 21 27. P. v. Breemen 23. D. v. Klooster 24. J. v. d. Belt 25 45 96. R. v. Veen 26. A. v. Sloten 28 34. W. Pureveen 30. K. Keja 33 71 90. A. Hilhorst 38 88. L. v. Klooster 39 59 68. C. v. Veen 42. A. v. Donselaar 46 72. H. Kriek 51 83 106. J. Knoops 53. H. v. d. Kuil 54 102. J. Wijn 62. G. Westerveld 63 84 97. H. v. d. Broek 64. W. Krijt 67 86. A. v. Kooy 76. J. v. Herwaarden 77. C. de Goede 78. J. Leek 91. B. Huizinga 92. A. Priem 101. H. Go- rissen 11 35 37 41 43 48 49 50 58 93 98 99. Burgem. Grothestraat 57 B B Soestdijk Tel. 2835 SPECIALITEIT IN ROOMBOTERKOEK- JES EN GEBAK. POLITIEMANNEN VONDEN VEEL GELD. Patrouillerende politiemannen vonden in de nacht van Zaterdag op Zondag op de Stadhouderslaan 'n grote enveloppe, waar in zich 500.bevond. Tevens vonden zij een damesportefeuille, waarin 52. was geborgen. De volgende morgen kwam een bewoon ster van de Stadhouderslaan het verlies van deze zaken melden en was ten zeer- ste opgelucht toen zij haar eigendommen weer in ontvangst kon nemen. Bij het uit de auto stappen was de hand- j tas van de dame opengegaan, waardoor genoemde geldbedragen op straat waren terecht gekomen. TEGELDIE VEN. Twee inwoners uit Bilthoven werden door de politie gearresteerd, toen zij, ten nadele van een aannemer, die in Soest-Zuid voor de L.S.K. werkzaamhe den uitvoert, bezig waren zich een par tijtje tegels toe te eigenen. RIJDENDE DOODKIST. Een Soester automobilist, welke door de politie werd aangehouden voor controle van zijn papieren, had pech, daar deze papieren niet getoond konden worden. De auto werd tevens aan een onderzoek onderworpen en daarbij bleek, dat het vehikel zoveel gebreken had, dat het on verantwoord was hiermede de openba re weg te berijden. De auto werd in be slag genomen. WEGDEK BRANDDE. Twee jongens vonden Zaterdag, op de Peter v. d. Bremerweg, 'n flesje, dat een vloeistof bevatte en gooiden het flesje stuk. Hun verbazing was groot, toen de vloeistof de bitumen wegbedekking in brand zette. Een passerende chemicus bluste de vlam men en stelde vast, dat de inhoud van het flesje fosphor was. Vermoedelijk heeft dit flesje in de sloot naast de weg gelegen en is bij 't schoonmaken van deze sloot op de berm terecht gekomen. 10 Zeven jaar geleden is het alweer, dat sol daten gingen en andere soldaten kwamen, slechts met dit verschil, dat de Canadese, Amerikaanse en Engelse troepen met hun komst de vrijheid brachten, die wij vijf jaar onder Duitse bezetting hadden ont beerd. Er was veel vreugde en veel dankbaar heid en al was toen niet het laatste woord van de zwartste bladzijde van onze Ne derlandse geschiedenis geschreven, er waren redenen genoeg om de 5e Mei tot een Nationale Feestdag te verklaren, op dat wij nooit zouden vergeten Gisteren was het weer 5 Mei en weer heb ben we het feest van de bevrijding her dacht. Het werd geen uitbundig vreugdebetoon en er was slechts een sober programma opgesteld, hetwelk het feestelijk karak ter van deze dag in bepaalde banen leid de. In de morgen herinnerden alleen de vele vlaggen aan deze feestdag, doch des mid dags was er meer feestvertoon. Te 2.30 uur had bij het St. Josephgebouw de start plaats van de jaarlijkse marswed strijd voor Soester verenigingen. Het was wederom een lange stoet, die, voorafge gaan door politie en tambours van P.V.O., door Soestdijk trok. Padvinders, leden van drie gymnastiek verenigingen, gidsen en kabouters en tot slot 20 manschappen van de Soester Politie vormden de stoet. De gymnastiek verenigingen „Crescendo" en „Olympia" namen ieder deel met 4 groepen en de wit te costuums van de gymnastiek-mensen contrasteerden met het blauw en 't bruin van de padvinders en gidsen. Met hun kleurrijke vaandels trokken zij, na de tocht te hebben gemaakt, over de hoofdweg naar het gemeentehuis, waar, op het bordes, het voltallig gemeentebe stuur en het Oranje-comité de stoet gade sloeg. Zeer vele inwoners waren tevens naar het gemeentehuis gekomen om dit gebeu ren mede te maken. De Burgemeester reikte in het St. Joseph gebouw de prijzen alsvolgt uit Afdeling volwassenen: le prijs: S.P.S.V. wisselbeker (voor de 3e maal behaald) en beker. 2e Prijs: „Olympia", medaille. 3e Prijs: „Olympia", medaille. 4e Prijs: „Crescendo", medaille. Afdeling Jeugd: le Prijs: Soester Turn- club, beker en medaille. 2e Prijs: Cres cendo, medaille. 3e Prijs Olympia, me daille. 4e Prijs: Crescendo, medaille. Hierna werd op het bordes van het ge meentehuis het wagenspel „Hoe de schout aan de schandpaal kwam", opgevoerd door de wagenspelers onder leiding van Nettie van Soest. Er was zoveel belangstelling voor dit spel, dat de rijksweg voor alle verkeer moest worden afgesloten en jong en oud heb ben zichtbaar genoten van dit kleurrijke tafreeltje, waarmede de Soester spelers net spel ver plaatst naar het schoolplein van de school aan de Driehoeksweg, waar men evenmin gebrek had aan belangstelling. Te 5 uur had de rijwielpuzzle-rit plaats, georganiseerd door „Tempo". Er waren 73 deelnemers. De prijswinnaars werden 1. A. v. Kooy en R. v. Hornsveld. 2. J. Groart en Mej. G. Schippers. 3. G. v. Brummelen. 4. Mej. D. Duwel en T. Simons. 5. A. Steketee en H. Kolthof. 6. N. Veldhuizen en P. Luy- ten. 7. A. Lamens. Des avonds werd met muzikale bege leiding van „De Knollenplukkers", op de Vinkenweg, vóór het postkantoor en op de Soesterbergsestraat gelegenheid tot dansen gegeven, waarvoor veel be langstelling bestond. In „Eemland" werd door „Ons Genoegen" een Bevrijdingsfeest gehouden, waar eveneens goede belangstelling was. The Joly Jokers, Jetty v. d. Ham, De Zin gende Broertjes en Zusjes en leden van „Ons Genoegen" voerden een goed feest programma uit. AUTOBOTSING. Toen Zaterdag een der jeugdige dienaren van de school-verkeers-brigade, met zijn stopbordje, een stopteken gaf aan een na derende automobilist, werd dit bevel ui teraard door de autorijder opgevolgd. Een achter deze auto rijdende automobilist lette niet goed op en remde te laat, waar door hij tegen de achterkant van de eerste auto botste. Beide wagens liepen schade op. SIGARENWINKELIER WERD BIJNA DE DUPE. Een Soester sigarenwinkelier werd bijna de dupe van de fantasie van een 10-jarige Soester jongen. Deze laatste kwam in de winkel en vroeg een pakje sigaretten en een sigaar voor „mijnheer K". De winkelier, die mijnheer K. tot zijn vaste clientèle telt, gaf de jongen de ver langde artikelen zonder betaling mede, doch liep uit wantrouwen de jongen ach terna. Het bleek, dat deze het huis van mijnheer K. voorbij liep en met het rook gerei schoot ging. Dit nam de winkelier niet, mengde de politie in het geval en toen kwam uit, dat de jongen alles ge fantaseerd had. WIJ HERINNEREN AAN De vergadering van de Partij van de Arbeid, welke a.s. Donderdagavond in hotel „Eemland" wordt gehouden. Spr. de heer J. G. Suurhof. De bazar, welke, ten bate van „Zon negloren" morgen en Donderdag wordt gehouden in Eltheto en St. Ludgardis- gebouw. De bijeenkomst van „Harmonia" in „Oranjehof", op Donderdag a.s. De toneelopvoering van Toneelvereni ging „Soestdijk", die op Zaterdagavond in „Eemland" „Op hoop van zegen" op voert. De vergadering van de C.H. Kiesver eniging in „Eemland" op Vrijdagavond. Spr. Prof. Dr. C. Gerretson. brengt op ZATERDAG 10 MEI, in Hotel „Eemland", aanvang 8 uur, van Herman Heyermans. TOEGANG 1.—. Kaarten verkrijgbaar bij Mevr. Meerding, Koninginnelaan 118 en C. J. de Hooge, Koninginnelaan 2. Aan deze adressen ook plaatsbespreken. GEMEENTERAADSVERGADERING. De raad der gemeente Soest is in open bare vergadering bijeengeroepen tegen Vrijdag 9 Mei 1952, te 20.00 uur, ter be handeling der navolgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering van 7 April 1952. 2. Ingekomen stukken. a. Verslag van de commissie tot Wering van Schoolverzuim te Soesterberg over 1951. b. Besluit van Ged. Staten tot verdaging van hun beslissing op het raadsbesluit tot vaststelling van een uitbreidingsplan in onderdelen voor de industrieterreinen na bij 't Hart met bebouwingsvoorschriften. 3. Schrijven van P. C. Veldhuizen c.s„ verzoekende verbetering van de Belvédè- reweg, met voorstel van B. en W. 4. Voorstel tot wijziging van de Verorde ning op de Openbare Wegen, het open baar water en de gemeentekade. 5. Vaststelling van een besluit tot bepa ling van het voorschot op de gemeentelij ke vergoeding, als bedoeld in art. 35 van het Besluit Buitengewoon Lager Onder wijs 1949, over de maanden Februari tot en met December 1952 ten behoeve van de school voor B.L.O. „Hemalie" te Soes terberg. 6. Voorstel tot het aangaan van een ge meenschappelijke regeling met de ge meente Hoogland inzake uitoefening van het bouw- en woningtoezicht en het al gemene toezicht op de openbare werken, in die gemeente door de dienst van Ge meentewerken van Soest. 7 Voorstel om een tweetal stroken grond langs een gedeelte van de Klaarwater- weg voorlopig uitsluitend als privaat rechtelijk bezit van de gemeente te be schouwen. 8. Voorstel tot de bouw van 60 woningen door Bredero's Bouwbedrijf in het plan Hartweg. 9 Voorlopige vaststelling van de gemeén- terekening en bedrijfsrekeningen over 1950. 10. Voorstel tot het aangaan van 2 geldle ningen, elk tot een bedrag van 300.000.- bij de Twentse Bank. (Advert«»tle) DREESMAiNiN DONDERDAG EN MACHINE GAREN wit of zwart normale prijs 0.39 A PIOUc en GEORGETTE VESTEN met kant 5.50 WOLLEN HEREN RiBSOKKEN met nylon versterkt, licht en donker beige; licht, midden en donker grijs, bruin en blauw In de maten 10 te t.m. 12 1.95 COTON IMPRIMé 70 cm. breed, wasecht. Zeer geschikt voor strandpakjes en strandkleding. Mooie dessins. Per meter0.85 ZOLANG DE VOORRAAD STREKT DONDERDAG en VRIJDAG WTRECHTSESTRAAT AMERSFOORT RIJWIELDIEF GEPAKT. De rijwieldiefstal van vorige week, waar bij twee rijwielen werden gestolen, één uit het station Soestdijk, welke later met een lekke band werd teruggevonden, en één uit een schuurtje achter een café op de Birkstraat, is met bekwame spoed opgehelderd. Zaterdag werd in Utrecht een inwoner uit Amsterdam gearresteerd, die deze diefstallen had gepleegd. Hij werd mede gezocht voor een te Zwolle gepleegde inbraak. Het gestolen rijwiel was nog in zijn bezit en wordt aan de eigenaar te ruggegeven. De Amsterdammer is bij de politie be kend als een zware jongen. OPENBARE VERKOPING. Door Notaris M. van Veere hedenmorgen in ,Eemlan verkocht Een huis aan de Eelveder" L. Rasch Jr. q.q. ƒ5400.- Een winkel- en woonhuis aa weg 64A. Koper H Butzel 5300.—. De helft van een dubbel 1 denlaan 3A. Kopei de heer huizen te Utrecht voor f 66 Een winkel- en woonhuis ringstraat 5. Opgetouden. Een villa aan de Korte Ber per J. C. Brouwer voor f 1 Een perceel grond op de h nalaan, hoek Korte Bergstr heer W. Groeneste:n voor f JEUGD SPEELDE MET Twee knaapjes, die met den, stichtten Vrijdagmid de heide nabij het kamp brandweer behoefde bij h" op te treden, daar een k met zand een eiade had dit gevaarlijke spelletje. DE NIEUWE OVERWEG. De politie wijst erop, dat kers verplicht zijn te st overwegafsluiting bij st" wanneer de oranjelichten rode lichten het stopsign al zijn de afsluitbomen no open. Na opening van de spoorb publiek de regels van he behoren in acht nemen, h geval is wanneer men wac de gesloten overweg. Men laatste geval een behoorli. men. Verschillende person deden, zijn reeds bekeurd. PROGRAMMA HUL. TE „HUIS TEN HALVE". Woensdag 7 Mei, half ac kind, dat haar gegeven Donderdag 8 Mei, half ach raad van Ogana". MOTORRIJDER BOTST TEGEN N.B.M.-BUS. Op de Amersfoortsestraat het gebouw van de Nede bond, botste een motorr richting Amersfoort reed hem uit rijdende N.B.M. ment, dat deze bij de hal De motorrijder kreeg e ding en moest naar het den overgebracht. RECEPTIE MEWï. Y. V In verband met het feit, geleden is, dat mevr. Kats als wijkkraamverz Groene Kruis" haar we gon, werd er Donderda .At Zwaantje" te Koester gehouden, waarvoor e' grote belangstelling bes als lid van het huldi ook namens de R.K. schap, bood de jubilar van de gehele bevolki met inhoud aan, waar toespraak op wees, da die 25 jaar niet allee gedaan, doch wat me genegenheid had gewo met wie zij in haar w king kwam. Onder a~ enveloppe met inhoud bestuur, richtte ook de S. L. Vermeer, waarde de jubilaresse, waarbij dat haar sociaal werk doening heeft verschaft Behalve 'n schat van b nog meer geschenken a Onder de vele bezoeke ceptie verschenen, mer de heer Van Hal, hoofd mede namens de Burg Luijf, oud-zuster Reijn sing, de ter plaatse pr afgevaardigden van p gingen en tal van oud langstellenden. Als opvallende bijzo vermeld, dat in hetzelf Mevr. v. d. Bij 25 ja- eerste maal haar taak ste hulpverlening vóór bileum plaats vond. DODENHERDENKHN Zaterdagavond, 3 Mei, had de stille ommeg- graf van Sybrandus v te 8 uur, na 2 ffiinut werd gelegd namens ging, door de heer Sch Te kwart over acht k de herdenkingssamenk grote zaal van „Huis t openingswoord wees heer Schaafsma, erop, het symbool was van allen, die in en door de leven lieten. Onder leiding van de het gecombineerde zan selijke liederen. Daarna sprak Kapela gedachtenisrede rit, kenis schetste van dez Voor ons, die niet" tot horen, is het niet geno en te treuren over het hen, die vielen. Het is opvattingen in ons ei tijk te brengen en me ke wapenen de strijd ten. Daarna zong het koor modo moritur" van H De heer Brok declamee roerende gedicht „De Campert, gevolgd doo De avond werd beslot van de voorzitter en „Wilhelmus".

Soester Courant | 1952 | | pagina 2