ifeSoek k Mantels L Badpakken Moederdag* Leger des Heils viert 65 jarig bestaan. f3.50 Voor of tegen de democratie. Heren Zwembroeken Het Modehuis SOEST Nederlands Detachement Verenigde Naties. IN DE HOEK. Nog één week Voor beter Schoeisel naar Stichtsche Schoenhuizen VRIJDAG 9 MEI 1952. 30e JAARGANG No. 36. SOESTERI OURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Abonn per kwart, 1.85 - per post 2.00 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 POSTGIRO No. 126156 Belangrijke verkiezingen. De zomer is de tijd van de examens. In veel landen is hij tevens die van de verkiezingen. Zijn trouwens de laatste ook niet een soort examen? „Waiinee dit het geval is zal niet alleen ^de Nederlandse regering deze zomer de uitslag van haar examen vernemen, maar ook de provinciale en de gemeentelijke besturen vanZuid-Italië. Einde van deze maand gaan de inwoners van Rome en Napels ook naar de stembus. Is zo'n Zuid-Italiaanse verkiezing nu be langrijk genoeg om een beschouwing aan te wijden? Zeker wèl. Want vergeet niet, dat Rome ook meestemt en houd er bij in het oog. dat het nu in het Zuiden, evenals vorig jaar in het Noor den van Italië, in feite een strijd wordt tussen democraten en anti-democraten. De anti's zijn communisten en neofas cisten, die in de eerste plaats afschaf fing van het „vredesdiktaat" wensen, Italië zijn grote plaats van mogendheid teruggeven en daartoe o.a. Triëst weer bij het land voegen, Tunis terug hebben als kolonie en later ook Abessinië weer terug. Voor binnenlands gebruik Loons verhoging en prijsverlaging. In het Noorden hebben de democraten het vorig jaar er moeite genoeg mee ge had om de communisten in de minder heid te houden en de verwachting is, dat zc deze maand nog meer moeite zullen heb ben met de neo-fascisten in het Zuiden. Verkiezingsfoef. Om hun positie sterk te maken heeft men in Italië een foef bedacht, welke niet helemaal door onze kiesrecht-ogen kan. Het komt hierop neer, dat de sterk ste partij of een combinatie van partijen een aantal zetels als premie krijgt toe gewezen. Zo zijn in Noord-Itaüë inder daad de communisten van de bestuurs zetels af gehouden. Maar, dat zijn eigen lijk schijnoverwinningen. De politieke kaart van het kiezersvolk verandert er niet door zij krijgt integendeel schellere kleuren. Om een voorbeeld te noemen in het parlement zijn de christen-demo craten ongeveer tweemaal zo sterk als de communisten, maar in het land heeft het communistische vakverbond ongeveer twee keer zoveel leden als de democra tische. Maar zoals gezegd, in het Zuiden waar de monarchisten en neo-fascisten hun aanhang hebben, moet dit systeem einde dezer maand zijn tweede vuurproef doorstaan." Het practische bezwaar van dit stelsel is, dat alle groeperingen en stroming'en die zich hier wel en daar niet tot de democraten rekenen, hun afspraken tot lijstverbinding en dus hun kans op pre miezetels, plaatselijk regelen. En waar op de kleinere plaatsen niet de politieke maar veel vaker de persoonlijke dingen overwegen, is de vrees gerechtvaardigd, dat daar de fascisten wel de lachende derde zullen zijn. Die kans is groter, omdat de christen democraten, in tegenstelling met de soc. dem. groepen, die tot een soort over eenstemming kwamen, onderling enkele geschillen hebben uit te maken. Zo pro beerden de rechter-vleugelmannen de monarchisten in het democratische blok te loodsen, hetgeen een felle reactie op riep van de neutrale vakverenigingen. Zo verwijten de middengroepen van zijn partij aan de Gasperi, dat hij voor zijn landsverdelingspolitiek in het algemeen alleen maar een poging heeft gedaan om de communisten de wind uit de zeilen te houden, zonder nochtans deze beide, inderdaad belangrijke maatschappelijke vraagstukken, een eind de goede kant te hebben uitgebracht. Misschien hebben ze gelijk. Maar het is een moeilijke zaak de communisten de wind uit de zeilen te nemen. De land hervorming van de Gasperi beloofde drie H.A. land te betalen in 30 jaar. De com munisten boden 10 H.A. gratis aan. VOOR DAMES EN KINDEREN. MODERNE KLEUREN. PRIMA KWALITEIT. Zie onze etalage. Zie onze etalage. STEENHOFFSTRAAT 15 - TELEF. 2132 brengt U altijd iets aparts. Heeft het wel zin om veel te schrijven Over de mooie Moederdag Want moeder is het, die men immer Liefhebben en vereren mag. Zij is degeen, die alles regelt, Zij is in het gezin de spil, Zij heeft op elke vraag een antwoord En medicijn voor elke gril. Zelfs als de kinders groter worden Gaan zij bij Moedertje om raad, Want met intieme dingen ben je Bij Ma meer dan bij Pa gebaat. De plaats, die Moeder in je leven Steeds inneemt in je kinderhart, Is niet met woorden uit te drukken, Want heus, die plaats is zeer apart. Maar hoe is dan de plaats van Vader, Is hij maar alleen goed voor 't geld O neen, zó is het met die goeierd, Gelukkig maar, nog niet gesteld. Pa is en blijft nog onmiskenbaar, Het hoofd, wees daarvan wel bewust. Maar Moe is wat je noemt „de benen", Waar 't hoofd en heel de rest op rust. Dus wordt er Zondag aan de Moeders Veel hulde en veel liefs gebracht En Pa staat lachend toe te kijken, Omdat hij welzijn beurt afwacht. E. VAN EEDEN. De komende verkiezingen zijn van be lang voor Italië, omdat het land zelf er wel in de eerste plaats bij betrokken is of de democraten of wel dictaturen het sterkst uit de bus komen, maar ook voor Europa is het van belang te weten welke delen „besmet" zijn en welke weerstanden zulk een ziek deel zelf te gen de besmetting in het geweer kan roepen. Zullen ze aanwijzingen bevatten voor een opkomst van Mussolini's geestelijke erf genamen of van een groei van Stalin's volgelingen? Zullen ze de christelijk-de- mocraten van de Gasperi hun „geslaagd" op het rapport geven of zullen ze de niet-kerkelijke democratische partijen, óf de democratisch-socialistische partij en, óf de liberalen winst boeken Het zijn dingen, die niet alleen van be lang zijn voor Italië, maar voor ons, Eu ropeanen allemaal Wij zijn na de oorlog ook hier erg dicht op elkaar komen wonen. Naaste buren.belangrijker dan goede vrienden naar het spreekwoord zegt. De eerste Nederlandse soldaat vertelt, Heil- Toen gisteren het Leger des Heils in ons land haar 65-jarig bestaan herdacht in het gebouw aan de Gerard Dopstraat 69 te Amsterdam, werd veel aandacht al daar besteed aan een 86 jaar oude Soester inwoner, de heer G. J. Govqars, die de grondlegger is geweest van het Ie* ger in ons land. In zijn woning aan de Vosseveldlaan 28, heeft de vitale heer Govaars ons vertelt van héél lang geleden, toen het Leger des Heils haar werk begon in Engeland. De stichter William Booth genoot nog geen grote bekendheid in en buiten Enge land, toen hij in 1878 de vereniging voor Chr. Zending ombouwde tot „The Salva- tion Army", het Leger des Heils. Er werd in de couranten over gerept, maar op smalende wijze. Tegenstanders van het leger vond men zelfs in kerkelij ke kringen. Het was vlakyvoor zijn overlijden, dat va der Govaars een Christelijke courant las en, na daarin een afkeurend artikel gele zen te hebben over het Leger, tot zijn oudste 10-jarige zoon zei: „Als men zó over het Leger schrijft, dan moet er iets goeds in zitten". Deze woorden heeft de heer Govaars nooit vergeten en deden zijn sympathie voor het Leger ontstaan. Op nog geen 13-jarige leeftijd werd de heer Govaars toegelaten op de Chr. Normaalschool voor onderwij zers te Nijmegen. Hij behaalde zijn onderwijzers-acte in 1885, deed enige maanden dienst voor een zieke leerkracht, lootte voor de militaire dienst vrij en ging getuigen. Hij had van een vriend uit Parijs koperen lettertjes toegezonden gekregen, de twee letters S, die de heilsoldaat op zijn revers draagt en deze letters waren het, die in zijn woon plaats (Amsterdam), overal waar hij ver keerde, het aanknopingspunt vormde van een gesprek. „De mensen vroegen of ik van de Staats-Spoor was", zegt de heer Govaars ons en hij lacht er nog om. „Neen, dit betekent Salvation Soldier" en het contact was dan meteen gelegd. Dit geliefhebber als ongeorganiseerd heil soldaat was afgelopen, toen de secretaris van William Booth in Amsterdam kwam en bij de Wed. Govaars logeerde. Enige dagen nadien ging de jonge Go vaars mee naar Engeland, bleef een jaar in Londen en werkte in de ergste achter buurt, welke Londen kent (White Cha- pell). Hij zag de behoefte aan dit werk en besloot zijn leven aan het Leger te wij den. Op 8 Mei 1887 startte hij met het Leger des Heils-werk in Nederland. Vanuit En geland kreeg hij een gewezen zeeman mee, Tyler, die door het Heils-werk was bekeerd, alsmede diens echtgenote. Gedrieën begonnen zij het moeizame werk van het Leger in ons land. Zij namen de zaal over van de Chr. Zen- dings-Vereniging „Emanuel" in de Ge rard Doustraat 69 en Govaars werd aan gesteld als Luitenant, om in 1933 op 65- jarige leeftijd gepensionneerd te worden als Kolonel. Tussen 1887 en 1952 liggen 65 jaar, een mensenleeftijd, waarin de heer Govaars organiseerde, spreekbeurten hield, strijd- kranten schreef en deed uitgeven, met het resultaat, dat hij nu kan terugzien op een Heilsleger, dat in Nederland 700 officie ren en 12.000 soldaten telt. Hij bleef al die jaren niet in Holland. Hij kreeg opdrachten om te werken in Indië, Duitsland, Frankrijk, België. Hij ging naar Servië, Bulgarije en Griekenland. Hij was in Zwitserland en Italië en waar al niet meer. Hij organiseerde voedsel- en kledingzendingen in de vorige oorlog op de Balkan en was overal waar een Christen-soldaat practisch werk kan ver richten. Te midden van vele tastbare herinnerin- De heer G. J. Govaars, oud-kolonel van het Leger des Heils, in zijn werkkamer. gen kijkt de heer Govaars terug op een rijk besteed leven, hetwelk hij als we duwnaar slijt, daar zijn van oorsprong Engelse echtgenote hem voor de oorlog ontviel. De jubilaris werd in 1937 benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, terwijl hem in 1946 The Order of the Founder" werd verleend. Oiliciële Mededelingen. CANDIDAATSTELLING VOOR DE TWEEDE KAMER DER STATENGENERAAL. De Burgemeester van Soest brengt het volgende ter openbare kennis. Op 13 Mei a.s. zal plaats hebben de can- didaatstelling voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten- generaal. Op die dag kunnen, van des voormid dags negen uur tot des namiddags vijf uur, bij de voorzitter van het hoofd stembureau in de kieskring, of bij het door deze aangewezen lid van dat bu reau, ter secretarie der gemeente Utrecht, worden ingeleverd lijsten van candidaten, als bedoeld in artikel G 1 der Kieswet. Op deze lijst mogen ten hoogste twintig candidaten worden geplaatst. Iedere lijst moet worden ondertekend door ten min ste vijf en twintig personen, die binnen de kiesring, waarvoor de lijst geldt, kiesgerechtigd zijn voor de Tweede Ka mer der Staten-generaal. HINDERWET. Burgemeester Wethouders van Soest ma ken bekend, dat het verzoek van P. Dr. A. Broek, Zeepfabriek „De Fenix" te Zwolle, om op/in perceel Beckeringh- straat nr. 6, kadastraal bekend in sectie G, nr's 4485, 4486, 4487 en 4548 (allen ged.) een fabriek, bestemd tot het fa briceren en verpakken van was- en bleek middelen te mogen oprichten, door hen is verdaagd. BEGRAFENIS J. L. ALDERS. Woensdagmorgen werd het stoffelijk overschot van wijlen de heer J. L. Alders, oud-gemeenteontvanger van onze ge meente, op het R.K. Kerkhof aan de Steenhoffstraat ter aarde besteld. Na de Plechtige H. Mis van Requiem in de Kerk van St. Petrus en Paulus droe gen leden van het parochieel zangkoor, van welk koor de overledene lange ja ren lid is geweest, de baar naar de groeve. Onder hen, die de overledene de laatste eer bewezen, zagen we Pastoor Schaap man uit Tubbergen; oud-hoofden der scholen, de heren Luyben en Weyts; de gemeentesecretaris, de heer Batenburg; de oud-ambtenaren, de heren Prinsen en Van Vleuten; de directeur van ge meentewerken, de heer Van Noesel; de Gemeente-Ontvanger, de heer Regter; het hoofd van Sociale Zaken, de heer Van Hal en de heren Van Ketel en Groot, ambtenaren ter secretarie. Pastoor W. Voss verrichtte de absoute, waarna het zangkoor zong „Piu Jesu Domine". ONTSLAGEN VAN RECHTSVERVOLGING. De Utrechtse Rechtbank deed Dinsdag uitspraak in de zaak van de 60-jarige mevr. W. Z.-H. alhier, die in Octbber j.1. brand stichtte in haar woning aan de Bosstraat. Op grond van het over de verdachte uitgebrachte psychiatrisch rappport, dat haar niet toerekenbaar achtte voor het In verbaod met de aflossing van Korea-vrijwilligers, die een jaar in Korea hebben gediend, bestaat opnieuw gelegen heid tot dienstneming bij het Aanmelding dient mondeling of schriftelijk te geschieden bij het Aanmeldingsbureau Korea, Nwe. Frederikskazerne, geb. E 4, kamer 19a, te 's Gravenhage, tel. 723860. Ook zij, die nimmer in militaire dienst zijn geweest, komen voor uitzending in aanmerking. Leeftijdsgrenzen van 19 tot 30 jaar (voor onderofficieren tot 35 jaar). gebeurde, ontsloeg de Rechtbank mevr. Z. van rechtsvervolging en gelastte te vens opheffing van de voorlopige hechte nis. De Officier van Justitie had negen maan den gevangenisstraf geëist, alsmede on voorwaardelijke ter beschikkingstelling van de Regering. TRAVERSE VAN DE RIJKSWEG DOOR SOEST ZAL WORDEN HERZIEN. Onlangs heeft de Toeristenbond A.N. W.B. een onderzoek ingesteld naar het aantal slip-ongevallen dat zich voordeed op de traverse van de rijksweg Amster- dam-Amersfoort door onze gemeente. Het bleek, dat in het eerste halfjaar van 1951 hier 44 ongevallen als gevolg van slippen plaats hadden, waarvan 26 bij een nat wegdek en 18 bij een droog weg dek De A.N.W.B. verneemt echter, dat de rijkswaterstaat tracht het klinkerwegdek stroever te maken. Bovendien bestaat het plan om de gehele traverse van deze rijks weg door Soest te herzien, waarvoor de benodigde gronden reeds zijn aange kocht. Dit jaar zullen de plannen echter nog niet tot uitvoering komen, daar de benodigde gelden ontbreken. OPBRENGST COLLECTE De collecte, welke, ten behoeve van „Zon negloren", tijdens de voetbalwedstrijden op Koninginnedag werd gehouden, heeft opgebracht 377. R.K.T.T.V. „SHOT". In een ledenvergadering van de R.K. Tafeltennisvereniging „Shot" werd be sloten om op 24 Mei a.s. de massa-kamp tussen de 8 teams der vereniging te hou den. Kapelaan J. de Lange wees op de grote toeloop van leden gedurende de laatste maanden en bracht dank aan bestuur en leden voor al hetgeen zij in het afgelopen seizoen tot stand brachten. De spelers van het le en 2e team, welke beide teams kampioen van hun afdeling werden en promoveerden naar de resp. 3e en 4e klasse, werden daarbij gelukgewenst. Het kampioensfeest zal op Zondag 25 Mei worden gevierd, waarbij, behalve de feestavond, een Shot-Stertocht zal plaats hebben. Voor deze Stertocht werden verschillen de tafeltennisverenigingen uitgenodigd. Deze tocht zal een voorproefje zijn van de te organiseren Shot-ralley '52. Het bestuur werd alsvolgt samengesteld B. v. Haarlem, voorzitter. B. Hoyng, sec retaris. H. Greeve, penningmeester. Th. Greeve, 2e secretaris. Aan de orde waren hierna bespreking van het volleybalteam, de afdeling dames i en de»*.ver"ing van donateurs. bij het vee, aldus de indruk wekkend, dat hij de wettige eigenaar was. Als zich een koper aanbood, verhandelde hij met een stalen gezicht het koebeest van de afwezige en streek de gelden op om zich daarna met snelheid uit de voeten te maken. Deze truc gelukte op de veemarkten te Leiden en Zwolle, doch toen hij hetzelfde kunstje in Utrecht wilde uithalen, liep het spaak. Wel slaagde hij er aanvanke lijk in een aan zekere H. toebehorende koe voor een som van ƒ750.aan de veehouder J. A. te verkopen, maar toen hij met de bedrogen koper in een café zat af te rekenen, kwam de inmiddels ge waarschuwde politie om hem in te re kenen. De afrekening, welke de Officier van Jus titie Dinsdag presenteerde, toen de ver dachte zich wegens oplichting voor de Utrechtse Rechtbank moest verantwoor den, was ook niet mis, t.w. één jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Op 20 Mei a.s. zal de Rechtbank hier omtrent beslissen. COLLECTE VOOR „SONNEVANCK" EN „ZONNEGLOREN" Een advertentie in dit nummer meldt de jaarlijkse landelijke collecte voor de Sa natoria „Sonnevanck" en „Zonnegloren" in de komende week. De plaatselijke comité's van Soest be treuren het, dat deze collecte in onze gemeente valt onmiddellijk na de bazar van „Zonnegloren" ter gelegenheid van het a.s. zilveren jubileum. Een verschui ving van deze collecte naar een latei- tijdstip bleek echter niet mogelijk. Wij vertrouwen, dat deze collecte ten volle aan haar doel zal beantwoorden en een „lekstopperij" niet meer nodig zal zijn. Het doel, waarvoor gij offert, is Uw gift meer dan waard. Bedenkt, hoeveel lij den gij met Uw gave helpt bestrijden. Onze gemeente, waarin één der genoem de sanatoria is gevestigd, mag niet ach terblijven. ENGELSEN KOMEN NIET. Uit Engeland is bericht ontvangen, dat de trip, welke de leden van Welwyn Garden City, de voetbalclub welke enige jaren geleden ook de gast van S.E.C. was, deze maand naar Soest zou maken, niet doorgaat. Interne moeilijkheden in deze Engelse voetbalclub schijnen oorzaak te zijn van het afgelasten van deze trip. GESLAAGD. Voor het autorijbewijs B.E. slaagden de heren J. J. Luyben en E.J. Marree, al hier. Zij werden opgeleid door autorij school Engel. Als ik het goed weet is de twee mi nuten stilte ter herdenking van de doden een „uitvinding" van een Engelsman. Zij werd na de eerste wereldoorlog, in 1918, voor het eerst toegepast op 11 No vember van dat jaar, des ochtends te elf uur. Voor de herdenking van onze doden hebben wij die buitenlandse ge woonte overgenomen, zoals wij meer van het buitenland overnemen. Als ik nu verzeker, dat ik niet dol ben op gewoonten, die wij uit het buitenland importeren, dan moet ik hier dadelijk aan toevoegen, dat ik deze herdenking in twee-minuten-stilte zo lang ik leef niet meer zou willen missen. Misschien heeft de bewoner van ons stille, rustige dorp er nauwelijks bij stil gestaan, misschien heeft hij alleen door het zwijgen van z'n radio gemerkt, dat Nederland de doden herdacht, maar wie, als ik deze herden king meemaakte aan de rand van een gro te stad, waar het drukke verkeer als met één slag werd lamgelegd - wie heeft on dergaan, hoe twee minuten lang een gro te mensenmenigte in eerbiedig zwijgen wachtte tot de weer uitgaande straatver lichting het einde van de herdenking aankondigde wie in het hart van die stad vogels hoorde fluiten wier stemmen in gewone omstandigheden door het ver- keers-lawaai werden overstemd, hij zal zich, denkend aan de te vroeg gestorven doden, één hebben gevoeld met allen, die als hij met ontbloot hoofd die twee mi nuten afwachtte. Dat twee minuten zó lang kunnen duren! Twee minuten maar, die even zo vele uren leken te zijn twee minuten, waar in de gedachten de vrije loop konden ne men en die ons terugvoerden naar de vreselijke tijd, die wij in 1940 tot 1945 hebben doorgemaakt. Op hem, die deze stilte tussen een eerbiedig stilstaande mensenmenigte onderging, maakte dit die per indruk, dan welke gloedvolle herden kingsrede ook zou vermogen. Ik weet, dat rondom de bevrijding en al les wat daar bij behoort de meningen verdeeld zijn. De jongste wereldoorlog heeft helaas voor ons land zo veel leed en zóveel ellende gebracht, dat sommigen vinden, dat feestvieren niet gepast is. Anderen maken er bezwaar tegen, de do denherdenking dicht aan de feestelijke herdenking van de bevrijding te koppe len en ook andere gevoelens zijn er, die men meent te moeten ontzien. Dat is echt Nederlandsverdeeldheidzoveel hoofden, zoveel zinnen. Zeven jaren na de bevrijding hebben wij nog steeds geen monument in het hart van ons dorp - wij moeten het nog altijd met een wit kruis doen. Het moest niet nodig zijn, dat de Stich- Ook op het bordes van het Gemeentehuis werd het wagenspel „Hoe de schout aan de schandpaal kwam" opgevoerd voor naar schatting duizend personen. Foto: „Astra", Soesterb.str. 106, Soest. RODE KRUIS INZAMELINGS-CAMPAGNE. De tijd nadert, dat de grote jaarlijkse in- zamelings-campagne van ons Rode Kruis weer wordt gehouden. Van 22 Mei tot 8 Juni zal heel Nederland weer staan in het teken van het Rode Kruis en zal Uw offer worden gevraagd. Ook in onze gemeente zijn diverse voor bereidingen reeds getroffen. Door vertrek van de heer Ezerman is nu de heer Hartsteen belast met de leiding. Wijk- hoofden zijn reeds bezocht en voor het merendeel bereid gevonden in hun wijk de inzameling te organiseren. Deze wijkhoofden hebben nog dames en heren nodig, die genegen zijn geduren de de inzamelings-campagne, hetzij over dag of 's avonds, de bewoners van een betreffende wijk te bezoeken om hun giften in ontvangst te nemen. Velen hebben zich al bereid verklaard, doch er zijn er nog niet genoeg. Dames en heren, die het Rode Kruis wil len helpen, ons Rode Kruis, dat zoveel voor ons volk heeft gedaan en doet, kun nen zich aanmelden bij .,het Verkeers- huis, Van Weedestraat; bij de heer Hart steen, Heideweg 51 en bij de heer A. de Graaf, Soesterbergsestraat 34, telef. 2629. Wilt U een wijk als wijkhoofd verzorgen, met vreugde zult U worden ontvangen. Wie wil de wijk Soestduincn (geen grote wijk) verzorgen U helpt daar wel heel erg mede. OPLICHTERSTRUC MISLUKTE. Het had niet veel gescheeld of de vee houder J.A. alhier was onlangs de dupe geworden van een truc, welke H. v. R„ afkomstig uit Born (L.) regelmatig met succes placht toe te passen. Laatsgenoemde bezocht diverse veemark ten in ons land, hoewel hij pink nog koe zijn eigendom kon noemen. Nauwkeurig lette hij er op of een en andere boer een ogenblik de door hem te verhan delen dieren verliet, posteerde zich dan 63 NIEUWE WONINGEN. Het gemeentebestuur heeft bij de ge meenteraad een voorstel ingediend tot het bouwen van 63 nieuwe woningen. Deze woningen moeten gebouwd worden op 't Hart en wel aan de Schaepman- straat en de Troelstrastraat, in 4 blok ken van 3, 1 blok van 6, 2 blokken van 8, 1 blok van 9 en 2 blokken van 10 woningen. De te bouwen woningen zullen in de hoofdzaak gelijk zijn aan de reeds ge bouwde 51 montagewoningen. Van deze 63 woningen zullen er 53 wor den gebouwd volgens het type Simplex woning en 10 volgens het type duplex- woningen. De inhoud zal 250 M3. bedragen tegen 225 M3. van de reeds bestaande wonin gen. De totale bouwkosten bedragen 717.821- Hiervoor moeten 2 geldleningen worden aangegaan van 300.000.— elk. Wegens beschikbaar gestelde woonruimte aan gerepatrieerden krijgt de gemeente Soest een lening van 77.000.toegewezen van de Bank van Nederlandse Gemeen- chemisch reinigen Dinsdags halen, Vrijdags thuis. Filiaal Soest Mag. „DE STER", v. Weedestraat 5a-5b Tel. 2504 Filiaal Baarn TURFSTRAAT 34, (hoek Laanstraat) Telefoon 2310 HHfPniwiG^S5rat7~-$a steeds weer om TTuip' muSF"* aankloppen, omdat wij anders dg brachte offers zouden vergeten. De eenheid bij de feestelijke nati herdenking van onze bevrijding is ren lang zoek. Ik weet b.v., dat inl plaatsen de vijfde Mei gewoon wordï werkt, omdat men daar een andera vrijdingsdatum heeft. Ik weet ook.J de Bevrijdingsdag maar een halve f dag waard schijnt te zijn en dat hij, schien in de nabije toekomst, zal woi^ vergeten, zoals de Waterloodag in het geetboek is geraakt. Daar heb ik dan i vrede mee. Maar het zou me gedu spijten, als ook de twee minuten stilte, 1 twee minuten, die de altijd gejaagde I jachtige mens tot inkeer brengen, eve| eens zouden worden afgeschaft. H. OEKMAN SOEST - UTRECHT - BAARN ten. Het restant ad. 40.821.zal ver kregen worden uit de Nationale Lenin gen 1952, voor zover in deze leningen voor onze gemeente voorkeur is uitge sproken. De jaarlijkse rijksbijdrage wordt geraamd op 14.752.60. De huurprijzen zijn voor lopig berekend op 7.60 per week voor de Simplex-woningen en 8.55 voor de duplex-woningen. Zolang de duplex-wo- ningen dubbel bewoond worden zal de huur per woongedeelte 6.65 per week bedragen. DUIVENSPORT. Aan de wedvlucht vanaf Roermond werd door de vereniging „De Vriendschap" deelgenomen met 274 duiven. Aankomst le duif 9 uur, 58 minuten, 3 sec., snel heid 1657.23 meter per minuut. De uitslag is Jac. Stalenhoef 1 21 24 33 52 53 59. R. Koster 2 10 14 22. H. Pohlman 3. J. On- wezen 4 63. J. Mets 5. A. Waayenberg 6 9 51. G. Hooyer 7 26 29 57 58. W. Nieu- wenhuis 8 19 20 25 31 64. D. J. Bos 11 41. E. Veerman 12 13 34 36 40 67. Th. de Muynck 15 54. J. Gaasbeek 16 45 65. G. Sukel 17 49. H. Klarenbeek 18. G. v. d. Broek 23 39. J. Ruttenberg 27. J. Rijn- ders 28 43 60 62 66. J. Kaats 30 68. G. Sikkelbein 32. H. v. Doorm 35. H. Spik- man 37 38 46 47. P. Wagner 42. C Dijk man 44 55 69. E. v. Daatselaar 48 61. M. Bergers 50. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent de navolgende gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen aan J het Politiebureau, Van Weedestraat 3, opl Woensdag en Zaterdag van 14 tot 16 uur. I Portemonnaie met inhoud, bankbiljet v.l 100.rood riempje, kinderarmband,] witte keeshond, doublé armband, bruinel alpinopet, vulpotlood, sleutel, zakdoek,f colbertjasje, kip, bruine damesparapluie,! wieldop van auto, knipmes, bruine hondl rozenkrans in etui, zilveren rijksdaalder] lipssleutel, portemonnaie met inhoud. li

Soester Courant | 1952 | | pagina 1