Hoop doet leven! S.E.C. werd niet kampioen. SOEST IN DE HOEK. DINSDAG 20 MEI 1952. 30 JAARGANG No. 39 SOESTER OURANT SOESTDIJK BUREAU: VAN WE EDESTRAAT 35 TELEFOON 2566 (KENGETAL K 2955) Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. UITGAVE DRUKKERIJ SMIT Duizenden Soestenaren zijn Zondag ge tuige geweest van de strijd tussen S.E.C. en D.W.S.V., welke in het sportpark te Hilversum werd gespeeld, met als inzet het kampioenschap van de vierde klasse G. van de K.N.V.B. Deze wedstrijd met enerverende momen ten werd door de Utrechtenaren gewon nen met slechts één doelpunt, hetwelk in de 16e minuut na rust werd gescoord uit een schot op grote afstand, waarbij doel man Van Breukelen verrast werd en zijn fantastische sprong naar de bal een fractie van een seconde te laat maakte. Dit doelpunt werd gescoord in een spel- periode, waarin de Soestenaren de Utrechtse verdediging onder druk zetten en de Utrechtenaren met man en macht het" spel wilden verplaatsen. S.E.C. was hoopvol gestart. In rode shirts gestoken, namen zij na de aftrap door D.W.S.V., het initiatief. Met enige vloei- enden aanvallen zorgden M. Maassen, midvoor Admiraal en rechtsbinnen De Mink voor enige gevaarlijke situaties voor het Utrechtse doel en in de eerste 5 minuten was er maar weinig voor nodig geweest om S.E.C. de leiding te geven. D.W.S.V. verweerde zich fel en met zeer veel elan weerstond de Utrechtse achter hoede en middenlinie de S.E.C.-aanval- len. Het was voor hen evenwel niet moei lijk na iedere aanval van de Soestenaren het initiatief over te nemen, daar de S.E.C.-middenlinie in teruggetrokken po sitie speelden en het middenveld werd prijsgegeven. De Utrechtenaren demonstreerden na het eerste kwartier goed sluitend samenspel. Zij waren snel en attent en schroomden het duel niet. Doelman Van Breukelen toonde zijn talenten met verbluffend gemak, doch veroorzaakte een benauwd moment, toen hij ver uitliep en in een klivaren van spelers, verward raakte zon der de bal te kunnen bemachtigen. Tot de rust verliep de strijd met spannende momenten, waarbij verschillende bot singen optraden. D.W.S.V. demonstreerde een veldmeer- derheid, waartegen Belt, Baltus en Van Breukelen echter opgewassen bleken te zijn, zij het met steun van de hardwer kende middenlinie. In de rust werd bekend gemaakt, dat S.D.O. met 32 van De Zebra's had ver loren, hetgeen betekende, dat de winnaar van deze middag kampioen zou zijn. Na de rust bleek S.E.C. een andere tactiek te volgen. De middenlinie drong achter de voorhoede op en D.W.S.V. werd enigs zins in de verdediging gedrongen. Driemaal moest de D.W.S.V.-doelman in grijpen om erger te voorkomen en na 10 minuten kreeg M. Maassen een prachtige kans om enige meters yan het doel te scoren, doch de scheidsrechter floot voor buitenspel. In de 16e minuut viel de beslissing, toen de D.W.S.V.-spil Verwey niet voldoende werd bewaakt en een verrassend schot doel trof. S.E.C. reageerde fel en trok energiek ten aanval. Een schot van de Mink scheerde de lat en even later kreeg Admiraal een goede kans na een fraaie pass van De Mink, doch de bal botste tegen de uitlo pende doelman aan. Een veld, een bal, twee elftallen, De spelers zijn geladen, Tribunes vol kijklustigen, Wie kan de uitslag raden De competitie is ten eind' Eén wedstrijd moet beslissen, Wie zal er worden kampioen Wie kan de uitslag gissen De zenuwen spelen een rol, De bal maakt capriolen, Bij de rust was het nog dubbel balnk, Er kwamen maar geen goalen. Een vurige supporter zei: Na rust geen wind meer tegen, Je zult eens zien, we winnen vast, Wel met een nul of negen. Wat werd het stil in 't legioen, De spil begon te pillen En niemand zag de bal, maar wel Ons net geweldig trillen. Eén schot, oerhard, is oorzaak dat Een elftal zwaar gewond is; Je weet nooit hoe de voetbal rolt, Omdat het ding zo rond is Die éne goal werd oorzaak, dat De aanhang uit zijn doen is, Omdat Sec nu pas volgend jaar Vierde-klas-Kampioen is E. VAN EEDEN. D.W.S.V. versterkte haar achterhoede en keerde met geweld de aanvallen van S.E.C. Dat daarbij de S.E.C.-spelers on der de voet werden gelopen, ontging de scheidsrechter. S.E.C. zakte af, doch D.W.S.V. bleef op volle kracht doorwerken, hetgeen doel man Van Breukelen volop gelegenheid gaf zijn talenten te tonen. Toen na 25 minuten S.E.C. haar inzin king te boven was en het opnieuw pro beerde, scoorde De Mink van dichtbij 'n afgemeten pass van Admiraal in de lin kerhoek. Een oorverdovend gejuich brak los, doch de scheidsrechter keurde het doelpunt af wegens buitenspel, een beslissing, waar van de juistheid wel zeer in twijfel werd getrokken. S.E.C. bleef in de aanval doch moest op tornen tegen een muur van verdedigers, die hurr voorsprong consolideerden. Ge vaarlijke momenten voor het D.W.S.V.- doel onstonden er genoeg, doch de gelijk maker kwam niet. In de laatste 6 mi nuten moest de D.W.S.V.-doelman een gevaarlijke aanval onderscheppen en voorkwam daardoor erger. De jeugdige Pothoven, die uit de S.E.C.-junioren naar het eerste elftal was geplaast, be wees, dat hij uit het goede hout is gesneden. Hij was het, die enige minu ten voor het einde, dwars door de ver dedigers heenwandelde, doch bij het doel tot staan werd gebracht door het fluitje van de scheidsrechter, die een vrije schop toekende voor een overtreding van een D.W.S.V.-speler. Onder grote spanning verliepen de laat ste minuten met een aanvallend S.E.C., dat tegen de harde verdedigingsmethoden van D.W.S.V. niet was opgewassen. Het eindsignaal deed de D.W.S.V.-sup- porters het veld opstromen om hun favo rieten te huldigen. De S.E.C.-spelers wa ren de eersten, die hun tegenstanders gelukwensten, waarna de heer O. Zim- merman, voorzitter van S.E.C., onder har telijke bewoordingen, de D.W.S.V.-aan- voerder bloemen aanbood. Met deze wedstrijd is ook voor S.E.C. de competitie afgelopen. KINDEREN VEROORZAAKTEN BRAND. Zaterdagmiddag, te ruim 12 uur, werd de brandweer gealarmeerd voor een uit slaande brand bij de landbouwer P. Kuyer aan het Kerkpad. De brandweer rukte met groot materiaal uit en trof een grote landbouwschuur in lichte laaie aan. Het vuur was tevens reeds overge slagen op het rieten dak van de boerderij. Met 9 slangen van de nevelspuit, de auto- en de motorspuit voorkwam de brand weer het afbranden van de boerderij, waarbij het riet van het dak van de deel aan een zijde geheel moest worden ver wijderd en van het woonhuis gedeelte lijk. De schuur, waarin een grote hoeveelheid stro en landbouwmachines waren opge slagen brandde practisch tot de grond af, waarbij 'n varken en 'n kip in de vlam men omkwamen. Een paard, 15 varkens en 120 kippen konden worden gered. Ook al het huisraad bleef gespaard. Te 5 uur konden de brandweermannen inrukken na een langdurige en intensieve nablus sing. De nevelspuit bewees weer zeer goede diensten bij deze brand, daar met dit materiaal voorkomen werd, dat de vlammen oversloegen op het inwendige der boerderij. Het politieonderzoek wees uit, dat 3 kin deren de brand hadden aangestoken. De ze kinderen hadden eerst op het erf een vuurtje gestookt en daarna in de schuur de strovoorraad aangestoken. De bewoners hebben hiervan niets ge merkt. Voorbijgangers zagen de schuur in lichte laaie staan, waarna de brand weer werd gealarmeerd. De familie Kuyer is in 12 jaar tijds 3 maal de dupe ge weest van brandstichting. In 1940 ver oorzaakten Nederlandse ingekwartierde militairen een hooibergbrand. In 1945 werd een hooiberg in brand gestoken, terwijl ook thans weer brandstichting 'n groot verlies veroorzaakte. Verzekering zou geheel of gedeeltelijk de schade dek ken. GEMEENTERAADSVERGADERING. De raad der gemeente Soest is in open bare zitting bijeengeroepen tegen Woens dag 28 Mei 1952, 's avonds te 7 uur, ter behandeling der volgende agenda: 1. Ingekomen stukken, a. Aanbieding diverse controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verifi catie en Financiële Adviezen der Vereni ging van Nederlandse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. b. Aanbieding van enige besluiten van Burgemeester en Wethouders inzake het opnemen van gelden Nationale Lening voor de Woningbouw 1952 met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. 2. Voorstel tot het aanbrengen van een tweetal wijzigingen in de Bebouwings- voorschrifti n, behorende bij het uitbrei dingsplan in onderdelen voor gronden nabij de Van Lenneplaan. 3. Voorstel tot vaststelling van een Uit breidingsplan in onderdelen met Be bouwingsvoorschriften voor de gronden langs de rijksweg (Burgemeester Gro- thestraat, Van Weedestraat, Steenhoff- straat en Middelwijkstraat). 4. Crediet-aanvrage voor aanschaffing van een nieuwe leermethode algebra ten behoeve van de Openbare U.L.O.-school. 5. Verzoekschrift om tegemoetkoming in de reiskosten ingevolge art. 13 der La- ger-Onderwijswet 1920. 6. Verzoek van de Stichting Schooltand- verzorging tot a. aanwijzing van een vertegenwoordi ger in de Raad van Beheer der Stichting; b. financiële medewerking; met voorstel van B. en W. 7. Voorstel tot het geven van een naam aan de aan te leggen weg, vormende een verbinding van de Kampweg met de Generaal Winkelmanstraat. 8 Voorstel tot het verstrekken van ren teloze voorschotten aan woningbouw verenigingen (stichtingen) met ontwerp besluiten. 9. Voorstel tot verhoging van de presen tiegelden voor leden van de Woonruimte commissie. 10. Vaststelling van twee besluiten tot wijziging der gemeentebegroting 1951. 11. Voorstel tot vaststelling van het ren te-percentage in de rekening-courant met de gemeente-bedrijven. "12. Voorstel tot wijziging van a. het Algemeen Ambtenarenreglement. b. de verordening, regelende de genees kundige armenverzorging, alsmede de geneeskundige dienst in de gemeente Soest. 13. Voorstel tot het verlenen van een vacantietoelage aan het gemeenteperso- neel. 14. Vaststelling van besluiten inzake ge meente-eigendommen, t.w. a tot gerechtelijke invordering van huur schuld van J. v. Oest, alsmede tot beëindi ging huur en ontruiming van 't stalgebouw behorende bij de buitenplaats ,,Colenso' b. tot uitgifte in erfpacht met recht van opstal van een perceel grond nabij de Nachtegaalweg aan de stichting „Prinses Marijke Kleuterschool". c. tot kosteloze ingebruikgeving van een perceel grond nabij de Birkstraat aan G. A. Hagen. d. tot het verlengen van de huur van een perceel grond aan de Buntweg aan de Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) voor het daar op plaatsen van een houten kerkgebouw, e tot aankoop van een perceel grond nabij de Prins Bernhardlaan van C. van den Berg. f. tot aankoop van een perceel grond nabij de Soesterbergsestraat van J. D. Gundelach. h. tot het verlengen van de termijn van overdracht van een aan J. H. Grift bij raadsbesluit van 13 Dec. 1951, 5e afd. nr. 522, verkocht perceel grond aan de Nachtegaalweg. i. tot het verlenen van een zakelijk recht aan de P.U.E.M. voor het hebben van een hoogspanningskabel in de Parklaan en Nieuweweg. j. tot aankoop van en ruiling van grond met G. G. Hilhorst, C. v. d. Broek en de Erven Knoppers. 15. Belastingreclames. OPENLUCHT-UITVOERING „CRESCENDO". Zondagmiddag hield de R.K. Gymnas tiekvereniging „Crescendo" een openlucht uitvoering op het S.E.C.-terrein aan de Schrikslaan. De 250 deelnemers maakten vooraf een mars door de gemeente, waarbij de keu rig geformeerde stoet werd voorafgegaan door tambours van P.V.O., hetgeen veel belangstelling trok. Met een massale opmars op het terrein werd het programma van deze middag ingeluid. De voorzitter, de heer J. ten Broeke, sprak een welkomstwoord tot de toeschouwers, speciaal tot de Burgemeester, de geeste lijke adviseur, kapelaan De Lange en de afgevaardigden van zusterverenigingen. De jongste leden der vereniging, de kleu ters vanaf 3 jaar, openden hierna met 'n aardige vlagoefening het non-stop-pro- Abonn. per kwart, 1.85 - per post 2.00 POSTGIRO 126156 Komt U mij niet met kunstzaken te na, want daar heb ik niet de minste kijk op. Dat ik soms iets mooi vind wat een ander als afgrijselijk ziet, is per slot van reke ning mijn schuld niet. Wanneer ik zeg schilderstukken van Ruysdael en Hobbe- ma mooi te vinden en kunstwerken van Ouborg en Appel leelijk, sta ik met m'n culturele peil wel lelijk te kijk, maar dat vind ik niet zo erg. Dat ik mij, naar aanleiding van het voor Soest ongewoon heftige debat in de raads zitting, naar Soest-Zuid begaf, om eens te kijken naar die omstreden bouwerij, was niet om een oordeel te vellen. Ik kijk wel uit. Met Schoonheidscommissies heb ik enige ervaringen en daarom wil ik over dat Zuid-geval alleen maar zeggen, dat ik het een bijzonder geslaagde garage vind. Het huis is me door de consternatie niet zo opgevallen Dat komt waarschijnlijk, omdat me in eens een oude geschiedenis te binnen schoot, welke ook verband hield met een Schoonheidscommissie in een andere plaats. Een nogal als ondernemend bekend staan de man had een stuk grond gekocht, was daar aan het bouwen geslagen en had op een geanimeerde soosavond beweerd, dat hij het „Paleis voor Volksvlijt" uit haar as zou laten herrijzen. Oppassen was dus dé boodschap, want met andere belangrij ke gebouwen in de buurt, zou het wel eens te gek kunnen worden. In minder dan geen tijd was 'n Schoon heidscommissie benoemd en de dag be paald om de situatie in ogenschouw te nemen. Het was die dag heet als een bord snert en er moest in de soos nog even gewacht worden op het nog ontbrekende lid. De slagzin: „Het bier is weer best" be stond in die dagen nog niet, wat niet weg nam, dat het toch wel smaakte.... en het ontbrekende lid bleef zeer "lang weg. Eindelijk zond de bouwer zijn oppermet- selaar naar de soos met de vraag, wan neer de heren dachten te komen kijken. Maar de heren maakten deze afgezant duidelijk, dat ze met het geval niets meer te maken wilden hebben en dat hij met z'n Paleis voor Volksvlijt kon opvliegen. En wanneer zijn baas wilde weten wat de commissie van zijn bouwwerk dacht, moest hij het geval maar even naar de soos brengen. Nu moet ik U er bij vertellen, dat deze commissie louter uit amateurs bestond, dus niet te vergelijken was met iets an ders, dat op dit gebied bestaat. Maar het bouwwerk werd prachtig en bij ieder nieuw te bouwen huis in die gemeente, waren ze graag geziene gasten, al was 't alleen maar om hun commentaren achter af te vernemen. In de Raadszittingen nooit een onverto gen woord over de commissie. Wie de soos-rekening betaalde weet ik niet meer. H. OEKMAN. gramma van deze middag, waaraan jon gens, meisjes, dames en heren deelnamen, met een' keur van nummers. Behalve vrije- en grondoefeningen werd goede gymnastiek gedemonstreerd aan de rin gen, rek, hoge brug en paard, waarbij de vlotte afwerking opmerkelijk was. Ook dit jaar was het dansje van de dames weer een attractief element, waar voor grote waardering was. De heer A. Vos en zijn echtgenote, me vrouw E. Vos-Vlug, mochten na deze uitvoering warme woorden van dank in ontvangst nemen voor het vele werk, hetwelk zij beiden hadden verzet. Jammer is het, dat ook „Crescendo met een tekort aan heren kampt. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent nadere gevonden voorwerpen zijn inlichtingen te verkrijgen aan het politiebureau, des Woensdags en Zater dags van 14 tot 16 uur. Rood-witte shawl, manchester kinderjas je, bruin lederen beursje met geld, ro zenkrans, herdershond, kinderportemon- naie met inhoud rode shawl, bloedkoralen halsketting, herenjas, zilveren broche, da mesrijwiel, capuchon, vulpotlood, snoer kippenringen, tabaksdoos, broche, sleu- te, raamkozijn, portefeuille met inhoud, motorbril, rode halsdoek, bal, mes, da mes polshorloge, kanarie, bruin-zwart hndje, zonnebril, regenjas en diverse handschoenen. DE EERSTE COLORADO-KEVER. Zaterdag heeft een landbouwer op een aardappelveld op 't Hart een colorado kever gevonden. De eersteling van dit seizoen is bij de politie ingeleverd.

Soester Courant | 1952 | | pagina 1