Brand - een nationale vijand* De nieuwe haring. Soester Gasbedrijf herdenkt 25-jarig bestaan. Kleermakerij WIERSEMA Zie onze etalage's. IN DE HOEK. Voor beter Schoeisel naar Stichtsche Schoenhuizen WEK DE GAL IN UW LEVER OP SOEST 30e JAARGANG no. 40. ÖURANT VRIJDAG 23 MEI 1952. SOESTER Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 - Beseft men wel dat brand een dagelijks voor komend verschijnsel is en dat het een gewel dige schade veroorzaakt? De meeste mensen leven onder de rustige bescherming van een (dikwijls te lage) brandassurantie en denken nauwelijks aan de kans, dat bij hen zelf ook wel eens brand zou kunnen uitbreken. De mogelijkheid dat dit zal gebeuren is veel gro ter dan men denkt, want gemiddeld wordt er in ons land minstens ieder uur één brand geregistreerd. 46 pet van de gevallen heeft be trekking op woningbranden, waarmee echter slechts 7 pet van de totale schade is gemoeid. Dit laatste is begrijpelijk omdat bij een brand in een fabriek, een pakhuis of een schip na tuurlijk veel meer schade optreedt dan wan neer ergens een burgerwoning uitbrandt. Het aantal grote branden is niettemin ook heel be langrijk. Ieder jaar zijn er minstens 50 bran den met een schade van meer dan 100.000.-, zodat er gemiddeld iedere week een dergelijke brand ergens in ons land plaats vindt. De schade kan men het best afmeten aan de be dragen die voor wederopbouw worden uitge trokken. Welnu, in 1950 bedroeg de brand schade 14 pet van de kosten van wederop bouw. In de landbouw was de verhouding zelfs nog veel ongunstiger; in dit bedrijf branden er bijna evenveel boerderijen af als er gebouwd worden. In 1949 gingen door brand 618 boerderijen verloren, terwijl er 631 nieuw werden gebouwd. In 374 van de 618 gevallen werden de gebouwen van deze boerderijen totaal of vrijwel totaal verwoest. Men schat dat sinds de bevrijding door brand in ons land voor 500 millioen gulden aan schade is veroorzaakt. Het is dus van het grootste belang dat het brandgevaar wordt verminderd. Daartoe moet worden onderzocht door welke oorzaken brand ontstaat, hoe men branden kan voor komen en hoe brand, wanneer die eenmaal uitgebroken is, op de meest doeltreffende en minst schadelijke wijze kan worden bestre den. Natuurlijk weet de Brandweer uit erva ring reeds heel wat van deze vraagstukken af, maar toch was men er al lang van over tuigd, dat het nuttig zou zijn dit werk op meer wetenschappelijke voet te organiseren. Daartoe had reeds geruime tijd geleden de Rijksinspectie voor het Brandweerwezen een laboratorium ingericht, dat echter bij gebrek aan geld geen werk op grote schaal kon ver richten. Sinds enige tijd heeft men dit labora torium ondergebracht bij de Organisatie voor Natuurwetenschappelijk Onderzoek (T.N.O.), die over veel ruimere geldmiddelen beschikt. Daarbij is opgericht het Brandveiligheidsinsti tuut T.N.O., dat te Rijswijk bij Den Haag is gevestigd. Dit instituut onderzoekt systema tisch de drie bovengenoemde terreinen, nl. de oorzaken, het voorkomen en het blussen van branden. Reeds zijn belangrijke resultaten bereikt en heeft men aan tal van bedrijven waardevolle adviezen kunnen geven, zo bijv. adviezen betreffende de bouw van woningen, fabrieken, pakhuizen, enz. adviezen betref fende brandwerende bouwmaterialen, betref fende het gebruik van brandveilige electrische installaties, enz. enz. Men heeft ontdekt, dat kortsluiting een bijna dagelijks voorkomende brandoorzaak is en gezocht wordt dus naar constructies waarbij kortsluiting niet tot brand aanleiding geeft. Dagelijks breekt ver der brand uit door verschillende vormen van onvoorzichtigheid, terwijl gemiddeld iedere week 20 gevallen van brand door baldadig- Soesterbergsestraat 9A Telefoon 2408 Mantelcostuums f 125. Herencostums 145. Sport Pantalons f 28.50 Zomer Japon, naar maat 27.50 Wollen Japon, naar maat 35. Zeer voordelige aanbiedingen in Lakens, Slopen, Badhanddoeken, Camisoles enz. Ziezo, de vloot ligt alweer klaar, We wachten op de haring, maar De vissers zijn gaan staken. Dat is, helaas iets ongewoons, Zal men nu op z'n Beukelzoons Geen haring dit jaar kaken O, heerlijk brokje zoutigheid, 'k Verlang zo hevig naar de tijd, Dat jij, ontdaan van graatjes, En, door een vakmanshand bereid, Weer zachtjes door mijn keelgat glijdt, Dan zijn we „goede maatjes". O, heerlijk stukje zeebanket, Zo heerlijk zout, verruk'lijk vet, O, onvolprezen haring, Van jou geniet ik steeds intens, Jij bent voor mij en medemens Steeds weer een openbaring. Jij brengt van uit die zilte zee Een heerlijk stuk gezondheid mee. Als 'k jou weer in het land zie, Dan breng je ons een brok geluk; De dokter heeft het minder druk En kan weer met vacantie. Zijn straks de reders rede-lijk, Wordt 't land opnieuw jouw koninkrijk Voor heden en voor later, Dan heb ik bij een goede vangst, Bij jouw entrée, geen dag meer angst, Geen angst meer voor een kater. O, haringvloot, vaar spoedig uit En keer terug met rijke buit, Ochalsjeblieft toch, visser. De haring wacht, wij wachten, weet, Dat dank zij jou weer schalt de kreet De nieuwe haring is er. heid worden gemeld. Jaarlijks vindt men 100 gevallen van brandstichting, terwijl bij een groot aantal gevallen de oorzaak niet met zekerheid kan worden aangegeven en brand stichting alleen vermoed wordt. Door het on derzoek van het instituut wordt het de brand stichters steeds moeilijker hun misdadig werk te doen. Hoe grondiger de oorzaken van brand worden bestudeerd des te moeilijker wordt het ongestraft opzettelijk brand te stichten. Zijn maatregelen lot het opsporen van oor zaken van brand en tot het verminderen van brandgevaar al heel belangrijk, niet minder nodig is het aandacht te besteden aan de blusmethoden. Maar al te vaak hoort men de klacht, dat de schade, die de brandweer aan- HEROPENING ZAAK. Onder grote belangstelling heropende Dinsdag de heer G. v. d. Boogaard zijn zaak in kruidenierswaren en textiel aan de Molenstraat. Het interieur van deze zaak is geheel ge moderniseerd, waardoor alle artikelen zeer overzichtelijk zijn samengebracht. Bovendien heeft 'n moderne toonbank met vitrines een goede plaats gekregen, terwijl de verlichting van de winkel en etalage's met T.L.-buizen geschiedt. Vele bloemen, geschonken door relaties en vrienden, verhoogden niet weinig de feestelijke sfeer. (Foto „Astra", Soesterbergsestr. 106, Soest) Toen het toenmalige bestuur van onze gemeente in 1926 of daaromtrent besloot een Gasbedrijf te stichten, demonstreer de dit bestuur een kloekmoedigheid, welke onevenredig was aan de groot heid van het dorp Soest, dat toen rond 10.000 inwoners telde. Alsvorens dit besluit viel was er veel gesproken en gecijferd. Er waren bere keningen gemaakt en de risico's van alle kanten bekeken. Deskundigen waren ingeschakeld, die de nodige voorlichting gaven, met als resul taat, dat het initiatief van de raads leden Endendijk, Van Klooster en Foe- ken werkelijkheid werd. Op 16 Mei 1927 werd de vlag gehesen op het Gasbedrijf aan de Lange Brink- weg en begon de levering van gas op bescheiden schaal. Nu, 25 jaar later, mag met voldoening op de ontwikkeling van dit bedrijf worden terug gezien. Dinsdagavond is deze terugblik gegaan, toen een klein gezelschap in het Oranje Hotel bijeen was, ter herdenking van het zilveren jubileum van het Soester Gasbedrijf. Daar was de directeur, de heer W. Kerk hoff, met zijn personeel en bij hen wa ren de Burgemeester en Wethouders Van Zadelhoff, Van de Arend en De Haan; de leden van de gas-commissie, de dames Landweer, Van der Swan en Polet en de heer Clemens. Verder waren er de raads leden Kruyff, R. Hilhorst, v. d. Winden en Ooms, de hoofden van alle gemeente lijke diensten, alsmede de heer E. E. v. Rhijn, oud-directeur van het gasbedrijf te Amersfoort, de heer P. Hij delaar uit Wassenaar, secretaris van de Veren, van Gasfabrikanten, de heer S. Bolmeijer, directeur van het gasbedrijf te Amersfoort en de heer J. Vogel, directeur van het gasbedrijf te Baarn. De voorzitter van de gascommissie, wet houder Van de Arend, zei in zijn openingswoord, dat van meetaf de be doeling had voortgezeten geen klinkende jubileumviering te organiseren. Evenwel kon het gasbedrijf dit zilveren jubileum niet ongemerkt voorbij laten gaan, van daar dat in deze kleine kring dit feit herdacht werd. Spr. memoreerde hoe men in 1927 van de gedachte uitging, dat als de jaarsomzet na 5 jaar ongeveer 500.000 M3. zou be dragen, de zaak veilig zou zijn. Na 2 jaar was deze prognose reeds wer kelijkheid en daarna ging de gasafleve- ring steeds crescendo, ïn 1939, bij het 12VHarig jubileum van het bedrijf, kon men wijzen op een gas- verstrekking van 1.000.000 M3. per jaar. Deze omzet noopte tot de bouw van een tweede gashouder, waaraan in 1941 werd begonnen en waarmede men in 1943 ge reed kwam, mede dank zij hulp van on derduikers. In 1951 werd niet minder dan rond 2.250.000 M3. gas afgeleverd. Spr. wees op de onverwoestbare ijver, waarmede de directeur, de heer Kerk- hoff, bijna 25 jaar dit bedrijf heeft ge leid en die, met zijn personeel, dit bedrijf tot grote bloei bracht. Bovendien richt dikwijls nog erger is dan de brand zelf. Gordijnen worden naar beneden gerukt, ven sters ingeslagen, en het hele gebouw wordt van onder tot boven in het bluswater gezet. Zo wordt de brand „verdronken", maar van de inboedel of van de voorraden blijft dan ook niet veel meer goed. Toch is dit meestal onvermijdelijk, omdat de eerste taak van de brandweer is het vuur zo snel mogelijk te doven om uitbreiding te voorkomen. Niette min is het duidelijk dat het van grote waarde is wanneer men methoden vindt, die met veel minder schade een eind aan de brand kunnen maken. Ook dit is dus een taak van het instituut en wij willen hopen dat de bur gerij van deze arbeid de vruchten zal pluk ken. was er voor het Soester bedrijf de voor treffelijke samenwerking met de direc ties van de gasbedrijven te Baarn en Amersfoort en dank Is ook verschuldigd aan de heer Van Rhijn, de promotor en adviseur van het jubilerende bedrijf, die de heer Kerkhoff verving, toen deze in de oorlog in Vucüt gevangen zat. Spr. deelde mede, dat het bedrijf het voor nemen heeft om de gehele bevolking in dit jubileum te betrekken onder het mot to „In ieder Soester huis een gasfornuis". De Burgemeester releveerde hierna, hoe 100 jaar geleden de taak van een gemeen tebestuur zeer beperkt was, doch hoe in de laatste 50 jaren hierin een grote ver andering was gekomen, doordat er steeds meer terreinen kwamen, waarin de ge meentelijke werkzaamheid werd betrok ken. Hierdoor werd de gasaflevering ook een gemeentelijke aangelegenheid. Soest verkeerde in de prettige omstan digheid in de naaste omgeving een groot productiebedrijf te hebben, hetgeen aan leiding werd tot een zeer nauwe samen werking tussen twee gemeenten. Het zou voor de gasverstrekking in mid den-Nederland van het allergrootste be lang zijn, indien dit soort samenwerking meer werd toegepast. Ons gasbedrijf had een voorspoedige ont wikkeling, aldus spr., doch door het feit, dat dit een publiekrechterlijk lichaam is, zijn er ook nadelen aan verbonden. Eén er van is, dat het gasbedrijf haar reserve's, door goed koopmanschap en voorzichtig beleid gekweekt, zag opgeslokt door de noodlijdende gemeentekas. Dit was voor de directeur een bittere pil, zo zeide spr., doch hij droeg deze teleurstelling met ere. Spr. wees er voorts op, dat er iets van de persoonlijkheid van de directeur op het bedrijf is overgegaan. Er heerst een goede geest in het bedrijf en er is een goede samenwerking met de bedrijven uit de omtrek, dank zij de persoonlijkheid van de directeur. Spr. was overtuigd, dat dit bedrijf onder zijn leiding een goede toekomst tegemoet ging en nog meer dienstbaar zou worden ge maakt aan de gemeenschap, hetgeen ten slotte de doelstelling van het bedrijf is. Wethouder Van de Arend deed hierna mededeling van schrifteijke gelukwensen van de gasbedrijven van Zeist, Hilver sum en Bussum, alsmede van de secreta ris van de gascommissie, de gemeente secretaris, de heer J. G. A. Batenburg en de Burgemeesters en Wethouders van Baarn en Amersfoort. De heer Kerkhoff, die hierna sprak, herdacht het initiatief tot oprichting van het bedrijf door de heren Endendijk, Van Klooster en Foeken en memoreerde een gedeelte van de openingsrede van de heer Endendijk. Deze zei 25 jaar geleden „Dit bedrijf kan, onder goede leiding, een gezond be drijf worden met grote toekomst, omdat de edel-brandstof, het gas, vele toekomst mogelijkheden heeft. Na 5 jaar zal de gasverstrekking 500.000 M3. per jaar zijn en dit bedrijf zal op grote steun en me dewerking kunnen rekenen van het ge meentebestuur". Na gewezen te hebben op de grote ont wikkeling van het bedrijf tot 1940, wees spr. op de goede samenwerking met het gasbedrijf te Baarn. Toen Baarn en Soest in de oorlogsdagen van Mei 1940 werden geëvacueerd, spraken de Soester en Baarnse gasbedrijf-directeur elkaar. In Baarn had men gas, doch geen personeel en in Soest was het tegenovergestelde het geval. Er werd toen een besluit ge nomen, hetwelk het begin werd van een nauwe samenwerking tussen Baarn en Soest. Bij Hotel „Trier" en aan het einde van de Stadhouderslaan werden de bui zennetten van Soest en Baarn met elkaar verbonden. Baarn kon hierdoor gas leve ren aan Soest en Soest kon het gas, dat van Amersfoort werd betrokken, door leveren aan Baarn. Baarn deed nog meer en zorgde later voor de nodige staalbonnen en urgentie verklaringen ten behoeve van de bouw van de Soester tweede gashouder. Toen Amersfoort na de oorlog mededeelde de gasleveranties niet op de oude voet te kun nen doen, werd Baarn de nieuwe leve rancier van Soest, waarbij Amersfoort, als aanvulling, voor een bepaald quantum zorg droeg. De toekomst is weer aan het gas zeide spr. en hij wees hierbij op het snel na derende tijdstip, waarop op andere, nog economischer wijze gas zal worden ge leverd. Dankbaar toonde spr. zich over de sa menwerking met Baarn en Amersfoort, over de medewerking van het gemeente bestuur, gemeenteraad en gascommissie en woorden van lof uitte spr. voor zijn personeel, dat veel dienstvertoon verricht en werkt boven het geldende arbeids- tempo. De heer Kerkhoff wees hierna, met be hulp van vele grafieken en statistie ken, op de grote bloei van het bedrijf in de afgelopen 25 jaar. Reeksen van interessante cijfers kregen de toehoorders te horen, die aandachtig de uitvoerige documentatie volgden. De boekhouder van het bedrijf, de heer Si- mons, deed, hierbij een greep uit de boe ken, welke cijfers niet minder interessant waren. De heer Kerkhoff deelde hierna mede, dat, ter gelegenheid van het jubileum, het gasbedrijf de gehele bevolking nog inten siever aan het bedrijf wil verbinden en de plannen hiertoe deed de heer Kerk hoff daarbij uit de doeken. Het bedrijf doet iedere bewoner van een perceel n.1. een aanbieding van een prach tig gasfornuis. Dit fornuis wordt geleverd met gratis onderhoud en bijlevering van 50 M3. gas voor de somma van 14.75 per maand, Waarbij, na 5 jaar betaling, het fornuis in eigendom overgaat aan de afnemer. Dit noodzakelijke gereedschap in de keu ken wordt op deze wijze binnen het be reik gebracht van velen, mede door de medewerking van het gemeentebestuur. Met deze actie gaat het Soester gasbe drijf thans beginnen, doch er volgt nog meer, want ook behoort iedere huishou ding in het bezit te komen van een keu- kengeijser, waarvoor plannen worden uit gewerkt. De lof welke spr. was toegezwaaid wilde hij delegeren aan het personeel. In Soest beschouwen de „gasjongens" het bedrijf als hun eigen zaak, zeide spr. De heer E. E. van Rhijn, oud-directeur van het Amersfoortse Gasbedrijf en voor zitter van de kring van gasdirecteuren, reveleerde het feit, dat hij 25 jaar ge leden de adviseur was van het jubile rende bedrijf. Twee belangrijke omstan digheden, welke volgden op het besluit om een gasbedrijf te stichten, sprongen hierbij in het oog, n.1., dat het gemeente bestuur van toen een zeer bekwaam technicus als directeur aanstelde en dat deze directeur met veel energie en toe wijding dit bedrijf leidde en groot maakte. De heer P. Hijdelaar wees erop, dat hij na de oorlog terugkwam op zijn mening, dat het gas zijn tijd had overleefd. In streken waar geen gas is zijn reeds 250.000 flessen Buta-gas in gebruik. Spr. wees op het voorrecht, hetwelk de heer Kerk hoff heeft, n.1. een gascommissie naast zich te hebben van overwegend vrouwe lijke leden, daar de huisvrouw zo'n grote rol speelt in het verbruik van gas. De heer J. Vogel zeide, dat een gasdirec- teur niet alleen ambtenaar maar ook een tikje koopman moet zijn. De heer Kerk hoff kende de commerciële kant van de zaak wel heel goed, aldus spr., die er op wees, dat Amersfoort en Baarn thans als leveranciers op bezoek waren bij een jubilerende klant. Spr. zei, dat de ijzeren pijpen, die de Soester en Baarn se gasbedrijven verbonden, niet de enige banden waren, doch dat er ook een goede vriendschapsband bestond. De heer Bolmeijer prees, bij het uiten van zijn gelukwensen, de samenwerking van Soest met Baarn en Amersfoort en dankte ook Mevr. Kerkhoff voor de me dewerking zo dikwijls aan spr. geboden. Namens het personeel sprak de heer Van Gorkum, die zei, dat het personeel 't een voorrecht vond om in dit bedrijf voor de gemeenschap te mogen werken en re veleerde de goede geest, welk in deze 25 jaar in dit bedrijf heerste. „Wij zullen onze schouders er onder blijven zetten tot nog grotere bloei van dit bedrijf" zei de spreker. De heer H. v. Noesel, directeur van Ge meente-Werken, sprak over de goede buurschap van het gasbedrijf en over de goede buur, die de heer Kerkhoff immer is geweest. „Ik was weieens jaloers op U", zeide spr., „want het Gasbedrijf had geld en Ge meente-Werken niet. U prees douches aan en wij moesten maar zien hoe wij het vuile water kwijt raakten". Spr. memoreerde hierbij het feit, dat de heer Kerkhoff, na het verlaten van het bedrijf met pensioen, toch zijn buurman blijft door verhuizing. Na dit officiële gedeelte, droeg de heer Ooms een geestig gedicht voor, door hem gemaakt op de heer Clemens, het enige mannelijk lid van de gascommissie naast de drie vrouwelijke leden. De heer Clemens bleef op deze humor het antwoord niet schuldig en diende op gees tige wijze van repliek. Alle aanwezigen bleven hierna nog enige tijd gezellig bijeen. Officiële mededelingen. BEKENDMAKING. Het hoofd van het Gemeentebestuur van Soest brengt ter algemene kennis, dat ge durende het tijdvak van 26 Mei 1952 tot en met 23 Juni 1952 ter gemeente-secre tarie voor een ieder ter inzage ligt een ontwerp-herziening van het uitbreidings plan in hoofdzaak, geldende voor het ge- per kwart, 1.85 - per post 2.00 POSTGIRO No. 126156 Eerlijkheidshalve moet ik beginnen te ver tellen, dat ik over mijn gesaneerde melk boer geen klachten heb, al moet ik hem, de weinige keren dat ik hem zie, er al tijd nog op aankijken, dat, wanneer het aan mij had gelegen, hij bij mij nooit op de dam was gekomen. Liever een minder goede zelfgekozen melkboer, dan een goede, die me opgedrongen is. Een gek standpunt hè Toen in Soest de melksanering dreigde, was er wel veel gemopper onder de af nemers, maar tot een massaal verzet kwam het niet. We, althans ik, hebben toen wel eens gedacht, dat het anders zou zijn gelo pen, wanneer de klanten zich hadden kunnen uitspreken. Maar zie, in ons democratische land,, in Dordrecht, kregen de huisvrouwen de kans zich voor of tegen de melksanering uit te spreken. Het werd een debacle voor de sanering. Van de 10 klanten wensen 9 geen sane ring. Nu zou zelf de slechtste democraat daar zonder moeite zijn conclusie uit kunnen trekken dacht ik zo. Het publiek wenst zeer duidelijk géén sanering, dus wég er mee. Maar de door de regering ge steunde saneringscommissie stoort zich niet aan de 9-1 nederlaag en proeert nu, via een proefmaand, met allerlei inge wikkelde rompslomp, die de meeste men sen te veel zal zijn, tóch die sanering door te drijven. Nu kunt U natuurlijk zeggen, dat het sop de kool niet waard is, maar dat ben ik persé niet met U eens. Het gaat er niet alleen om welke melkboer U melk thuis bezorgt. In deze tijd van geruisloze sa nering van alles wat los en vast zit, (ook tegen de zin van de belanghebbenden in), de koude nationalisaties, de voldongen feiten, die onze regering de Staten Ge neraal reeds enige keren te slikken heeft gegeven, is het zaak alles te signaleren, dat op niet-democratische wijze wordt opgelost. Het Nederlandse Volk wordt m.i. de laat ste tijd veel te veel behandeld als een klein kind, dat niet slikken wil even het neusje dicht knijpen, dan gaat het mondje vanzelf open en kun je de meest onwelkome dingen naar binnen gieten. Ook met een stemmenverhouding van 9 tegen 1. H. OEKMANv SOEST - UTRECHT - BAARN deelte der gemeente, gelegen ten Noor den van de spoorlijn Utrecht-Amersfoort, en wel voor zover betreft de tot dit plan behorende „verklaring", welk plan werd vastgesteld bij Raadsbesluit d.d. 3 De cember 1948, le afd. nr. 698, goedge keurd door de Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 13 December 1949, 2e afd. nr. 4760/2664. Gedurende voormeld tijdvak kunnen be langhebbenden bij de Gemeenteraad be zwaren indienen. STUDIEBEURZEN EN -TOELAGEN. Aan ouders, resp. voogden van leerlingen, die hun studie willen voortzetten aan een gymnasium, lyceum, H.B.S., middel bare handelsschool, middelbare nijver heidsschool of kweekschool en die in aan merking komen voor een studiebeurs of -toeagen, wordt bekend gemaakt, dat zij hun aanvragen met toelichting binnen 2 weken bij het college van Burgemeester en Wethouders kunnen indienen. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat op 17 Mei 1952 bij hen is ingekomen een ver zoekschrift van W. de Jong, wonende te Soesterberg, om een volledige vergunning in de bovenlocaliteit van het perceel, plaatselijk gemerkt nr. 124 en gelegen aan de Amersfoortsestraat aldaar. Binnen twee weken na de dagtekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van deze vergunning schrifte lijk bezwaren bij Burgemeester en Wet houders inbrengen. U colt 's morgens „kiplekker" alt bed springen. Elke dag moet Uw lever een liter gal In uw Inge wanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet. het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LE VERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen.Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen.ElstCarter'sLeverpllletjes VRIJGESPROKEN. De Utrechtse Rechtbank deed Dinsdag uitspraak in de zaak tegen H. v. R., af komstig uit Bom, wien oplichting van 750.ten laste was gelegd. Op deze zitting werd R. vrijgesproken. Verdachte bevond zich in Februari j.1. op de veemarkt te Utrecht, waar hij een koe, toebehorend aan een veehouder te Soest, verkocht zonder dat de eigenaar hiervan iets afwist. De Officier van Justitie had tegen de vertegenwoordiger één jaar en zes maan den gevangenisstraf met aftrek geëist.

Soester Courant | 1952 | | pagina 1