ft Rode Kruis* SOEST IN DE HOEK. Voor BRANDMELDING uitsluitend I TELEFOON 3333. j DINSDAG 27 MEI 1952. 30e JAARGANG No. 41. SOESTER OURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Abonn. per kwart, 1.85 - per post 2.00 UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU: VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON 256# (KENGETAL K 2955) POSTGIRO 126156 BARMHARTIGHEID KENT GEEN GRENZEN. Grenzen pelden niet voor het Rode Kruis. De Rode Kruis-organisatie is internatio naal, zij strekt zich uit over alle landen en alle volkeren. Uw Rode Kruis kent in wezen geen vij anden, want allen, die lijden en hulp behoeven, allen, die de steun van hun mede-mensen niet kunnen ontberen wan neer zij in nood verkeren, allen worden geholpen door Uw Rode Kruis als dat mogelijk is. Zonder aanzien van persoon, Zonder aanzien van ras, Zonder aanzien van nationaliteit, Zonder aanzien van geloof, Zonder aanzien van politieke overtuiging. Dat Uw Rode Kruis deze gedachten be lichaamt, vloeit voort uit het feit, dat deze gedachten ook Uw gedachte is. Zij is de zuivere uiting der Christelijke naas tenliefde en daarom spreekt Uw Rode Kruis tot de harten van alle goede men sen. Ook tot U. Iedereen kan het gehele jaar beroep doen op het Rode Kruis wanneer hij in nood verkeert en het Rode Kruis hem kan helpen. Maar slechts ééns per jaar doet het Rode Kruis een rechtstreeks beroep op U en op het gehele Nederlandse volk. Ook U kunt aan dit beroep gehoor ge ven. Uw gift zal bij U thuis worden gehaald door een Rode Kruis-medewerker. Hij of zij doet dat in zijn eigen vrije tijd. Wilt U daarmee rekening houden en de bewerker belonen met een royale bij drage „Barmhartigheid kent geen grenzen" staat boven dit stukje. Er behoeft ook geen grens te zijn aan hetgeen men voor zijn medemensen over heeft, in geld of in moeite. Helpt daarom Uw Rode Kruis helpen. MOOI SUCCES. Op het Nationaal Concours Hippique te Groot-Ammers behaalde de heer W. C. J. v. d. Grift alhier met zijn stamboek pony-merries 4 eerste, 2 tweede en 1 derde prijs, alsmede 5 ere-prijzen. Deze prijzen werden toegekend in de afdelingen span, tweespan, langspan en vierspan. GESLAAGD. Op het te Utrecht gehouden examen voor apothekers-assistente slaagde Mej. C. Hendrikse, alhier. SHOT VIERDE KAMPIOENSCHAPPEN. Het behalen van het kampioenschap van Shot 1 en Shot 2 waren voor de R.K. Tafeltennisvereniging „Shot" alhier aan- 't Rode Kruis begint zijn actie Evenals het vorig jaar, Want er is weer heel veel nodig Wat moet komen voor elkaar, 't Is haast niet om op te noemen Wat het Rode Kruis steeds doet, Neem maar eens de Eerste Hulpdienst En transfusie van het bloed. Dan de hulpdiensten langs wegen En vervoer naar 't Ziekenhuis, Invaliden hulp verlenen, Alles door het Rode Kruis. Vele blinden worden ziende, Zwakke zuigelingen sterk, Uitstapjes voor lieve oudjes, Allemaal zulk prachtig werk. Welfare-werk voor onze zieken, Inrichting Noodhospitaal, 't Is teveel om op te noemen En dat kost een kapitaal. 't Geld voor deze goede werken Moet worden bijeengehaald, Het is logisch dat een ieder Daar het zijne aan betaalt. Alle Nederlanders werken Aan dit nobel streven mee, Maar te vaak blijkt dat het geld komt Uit Papa's portemonnaie. Laat de jongeren begrijpen, Dat dit werk ook hen betreft, Want dat wordt helaas nog altijd Door de jeugd niet goed beseft. Rook per dag één sigaretje Minder op, doe 't allemaal En bezorg het Rode Kruis zó Met elkaar een kapitaal Breng een offer, het is nodig, De behoeften zijn zo groot, Laat de Rode Kruisvlag waaien Boven alle strijd en nood E. VAN EEDEN. leiding tot het organiseren van feestelijk heden op Donderdag, Zaterdag en Zondag. Donderdagmiddag vond het treffen plaats tussen het sterke team van het R.K. Ly ceum uit Hilversum en Shot 1. In de Hilversumse ploeg speelden B. Snelder, de winnaar van de open kam pioenschappen Soest 1951 en Heyligers, die onlangs op de jeugdkampioenschap pen als nummer drie eindigde. De Soestenaren B. v. Haarlem, A. v. Haarlem en J. Hooft gaven in deze wed strijd zeer goed partij, waardoor een eer vol 55 gelijk spel werd behaald. B. v. Haarlem won 3 partijen, Hooft wist Snelder te verslaan, terwijl A. v. Haar lem 1 partij won. Zaterdag vond een massakamp plaats tussen de 8 Shot-teams. Hierbij werden gespeeld de wedstrijden Shot 1—Shot 2, Shot 3—Shot 4, Shot 5— Shot 6, Shot 7Shot 8. Het krachtsver schil was niet zeer groot, hetgeen een spannende strijd tengevolge had. Ook de persoonlijke wedstrijden om het clubkampioenschap, werden met veel animo gespeeld. De twee kampioenen waren tenslotte, in groep A A. v. Haar lem en in groep B. W. Schut. Zondagmiddag werd de Shot-sterrit ge houden voor Shot-leden en introducees, die per rijwiel een goed uitgezet par cours bereden door de omgeving van Den Dolder, Hilversum en Soest. De twee winnende „koppels" waren Afd. heren E. de Jong (Soest-Zuid) en H. Gielen (Baarn) met 23 strafpunten. Afd. dames Mej. L. Rademaker en Mej. N. v. Winden met 40 strafpunten. Zondagavond werd in het St. Ludgardis- gebouw een feestelijke samenkomst ge houden, welke goed bezocht was. Kapelaan J. de Lange, de geestelijke ad viseur der vereniging, wenste de vereni ging geluk met de behaalde kampioen schappen en sprak de hoop uit, dat ook het volgend jaar een kampioensfeest zou kunnen worden gevierd. Met een cabaret-revue onder de titel „Daar zit Shot in" werden dé aanwezi gen bezig gehouden met vrolijke sket ches en andere kleinkunst. Ook de tafeltennissport werd hierbij niet vergeten. B. v. Haarlem speelde tegen J. Hooft een goede demonstratie-partij, welke tenslotte door Van Haarlem met 21-18 en 21-16 werd gewonnen. ALS LIEFDE VERANDERD IN HAAT. Zondagmorgen werd de politie in kennis gesteld van het feit, dat een jonge vrouw, lijdende aan toevallen, van haar rij wiel zou zijn gevallen en daardoor ern stig was gewond. Het politieonderzoek wees echter anders uit. Deze jonge vrouw bleek n.1. tegen de grond te zijn geslagen door haar brui- degom-in-spé, die zijn a.s. echtgenote op ontrouw had betrapt. De vrouwelijke partij werd met een zware hersenschudding naar het Academisch Ziekenhuis te Utrecht overgebracht, ter wijl de mannelijke partij naar de cel vert- huisde. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent de navolgende gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen aan 't politiebureau op Woensdag en Zaterdag, van 14 tot 16 uur. Regenjas, vulpen, big, leren bal, rode plastic ceintuur, badhanddoek en zwem broek, beige ceintuur, damesrijwiel, cou vert met effecten, parelsnoer, damesrij wiel, zilverbon van 1.broche, kin derlaarsje, dashouder, knot grijze wol, speelgoedauto, zwarte hond, huissleutel, sleepketting, zilveren kruisje en doublé broche. ZE ZIJN ER WEER. Het zijn niet de Hollandse nieuwe harin gen, welke we hiermede aanduiden, doch de manspersonen, welke Soest onveilig maken voor kinderen en vrouwelijke per sonen. Evenals vorig jaar zal de politie ook dit jaar trachten de Soester natuur te zui veren van dergelijke individuen en het is de plicht van iedere inwoner hieraan mee te werken door, bij voorkomende ge vallen, de politie op de snelste wijze op de hoogte te stellen. Een dergelijke aansporing is al meerma len gedaan, doch er is heden weer alle aanleiding toe. Zaterdag werd op de Peter van den Bre- merweg een juffrouw, die aldaar per rij wiel passeerde, lastig gevallen door een man, die onoirbare taal uitte en handelin gen pleegde. Zij nam de vlucht en stelde de politie een uur later van het gebeurde in kennis. De politie, die snel uitrukte, trof de man uiteraard niet meer ter plaatse aan. DE CLANDESTIENE MELKDRINKER. Drie weken gevangenisstraf eiste de Of ficier van Justitie tegen A. v. K. alhier, die zich gisteren voor de Utrechtse Poli tierechter moest verantwoorden wegens diefstal van een aantal flessen melk ten nadele van de melkhandelaar T. alhier. Met veertien dagen gevangenisstraf zal de man zijn clandestien melkverbruik moeten boeten. DURE POSTZEGELS. J. C. G. alhier, moest zich gisteren voor de Utrechtse Politierechter verantwoor den wegens het benutten van gebruikte postzegels voor het frankeren van post pakketten. De Officier van Justitie eiste 50. boete, subs. twintig dagen. Het vonnis luidde conform. VLEESVERKOOP. Donderdagmorgen, 10 uur, heett aan het slachthuis wederom verkoop van vlees plaats. Ook bouillon zal verkrijgbaar zijn, waarvoor men een pannetje of emmertje moet medebrengen. VOLLEYBAL. De uitslagen van de volleybal-wedstrij den, welke gespeeld zijn in het kader van de volleybal-competitie, zijn Afdeling dames Olympia 1Olympia 2 21 Afdeling B. H.J.A. 2—Politie 2 1—2 Shot 1Crescendo 1 21 Brandweer 1Olympia 2 12 VOORTUINTJES ZIJN GEKEURD. De Tuinbouwvereniging „Soest" heeft haar plannen om deze zomer een wed strijd te organiseren in het onderhouden van voortuintjes reeds in daden omgezet. De voortuintjes zijn thans door de com missie-leden éénmaal aan een keuring onderworpen, welke keuring in deze zo mer en in de herfst nog eens worden her haald. Het gemiddelde van deze drie keuringen geeft de basis van het toekennen van de uitgeloofde prijzen. Door deze wedstrijd hoopt men te berei ken, dat de voortuinen in het algemeen beter verzorgd worden, hetgeen niet al leen een aantrekkelijkheid is voor de verzorgers zelf, doch ook voor de andere plaatsgenoten en de talrijke vreemdelin gen, die een fleurig aanzien van onze tuinen ongetwijfeld op prijs stellen. KNAAPJE VIEL UIT AUTO. Zondagmiddag viel op de Koninginnelaan het 4-jarige knaapje C. A. alhier, door dat hij vermoedelijk de portierkruk om draaide, uit een aldaar rijdende auto. De kleuter werd, na ter plaatse verbon den te zijn, met een ernstige wonde aan het achterhoofd naar de ouderlijke wo ning overgebracht. HEROPENING ZAAK. In het verslagje over de heropening van de zaak van de heer Van de Boogaard aan de Molenstraat werd door ons niet vermeld, dat het timmerwerk, schilder werk en electriciteitswerk werd uitge voerd door respectievelijk de firma's E. Karelse, G. Huurdeman en H. Kwak, welk verzuim wij hiermede herstellen. DUIVENSPORT. De Postduivenvereniging „De Zwaluw" hield j.1. Zondag een wedvlucht vanaf Corbeil (Fr.), afstand 444 km. In concours waren 269 duiven, die te 6 uur met sterke N.-wind werden gelost. De eerste duif arriveerde te 1 uur 41 min. 13 sec. en had een snelheid van 963,68 meter per minuut bereikt. De laatste prijswinnen de duif werd geklokt om 3 uur 1 min. 34 sec. De totaal uitslag is W. Krijt 1 8. H. Gorissen 2 7 II 27 31 32 34 36 52. J. Ravenhorst 3 18 49. Sj. Rijksen 4 6 9 16 23 29 30 35 45 60 64. A. Hilhorst 5. C. de Goede 10. G. Visser 12 42. C. Coerman 13 55. A. Rijksen 14 19 21 24 25 62. A. Snijders 15. G. Haks 17. A. Dorrestein 20 33 56 66. R. J. de Schiffart 22 63. C. v. Veen 26 47. Mej. G. Zimmerman 28 54. W. v. Klooster 37. C. v. Briensn 38. J. Rauch 39. H. v. d. Broek 40. J. v. d. Belt 41. H. Onwezen 43 48 69. L. v. Klooster 44 57. J. Ottens 46. H. Kriek 50 59 67. C. v. Soest 51 53 58. K. Keja 61 65. H. v. d. Kuil 68. Postduivenvereniging „De Vriendschap" hield met 140 duiven eveneens een wed vlucht van Corbeil (Fr.). Aankomst eer ste duif, 2 uur 3 min. 1 sec. Bereikte snel heid 918,97 meter per minuut. Aankomst laatste prijswinnende duif, 3 uur 3 min. 2 sec. De totaal uitslag is J. Rams 1. G. v. d. Broek 2 10 25 33. „Ken je kantate's van Bach al uit je hoofd vroeg mevr. E. te Boekhorst- Kolkmeyer in haar „ingezonden" van Vrijdag j.1. Eerlijk gezegd mevrouw, nee. Niet één en niet twee, laat staan allemaal. Inderdaad, zoals U zegt, bedroevend. Ik wilde, dat het anders was, maar dat is nu eenmaal niet zo. Buxtehude, Schütz en Telemann ben ik niet beu. Ik zou lie gen wanneer ik het anders zou zeggen, Boeien doen .ze me niet, hoezeer het mij ook spijt dit te moeten bekennen. Waarom U maar 25 mensen op dat con cert zag Mogelijk omdat een groot deel der niet-aanwezigen niet eens wisten, dat er een concert gegeven werd, zoals ook met mij het geval was. Misschien hebben de organisatoren niet de juiste wegen bewandeld om het pu bliek te bereiken, b.v. doordat zij op de gebruikelijke dorre wijze hun affiches lieten drukken, inplaats van de meer van werkelijkheidszin getuigende blikvangers manier, welke b.v. voor film en cabaret gebruikelijk is. Nu weet ik wel, dat dit een vergelijking is om te gruwen, maar er komt nog meer. Mogelijk is de geringe belangstelling (die overigens in het geheel niet specifiek Soest's is) wel te wijten aan het feit, dat het overgrote deel onzer bevolking geen ontspanning en voldoening in „goede con certen" vindt, omdat het ten gehore ge brachte, zover naast de werkelijkheid van deze tijd staat. Kantate's van Bach e.d. zeggen de mensen van 1952 niet veel meer, hoezeer dit ook valt te betreuren. Slechts voor enkelingen is dit voorrecht weggelegd, waarbij helaas is te consta teren, dat er steeds minder „nieuwko mers" zijn en steeas meer „afvalligen". Gegrepen door het tempo van deze krank zinnige tijd, met hoogstens even geduld voor een bioscoopje, een hoorspelletje of een plukje da-da-muziek, met een hoofd vol kopzorgen en onzekerheden. De toonkunstenaars, aangenomen dat zij hun Kunst weer tot het publiek willen brengen, zullen wegen moeten zoeken om vooral de jeugd te boeien, maar deze wegen te vinden zal niet gemakkelijk zijn. Concerten voor de jeugd en de School radio, waarbij vooral een pakkende toe lichting vereist zal zijn om de „betere muziek" weer onder het publiek te bren gen. Mogelijk dat later de vergelijking met slapende poesen en herkauwende koeien dan niet meer nodig is. H. OEKMAN. E. v. Daatselaar 3 24. C. Dijkman 4 10 20. Jac. Stalenhoef 5 7 12 28 31. W. Nieuwen- huis 6 9 14 17 19 23. G. Sukel 8. R. Koster 11 15 21 35. J. Rijnders 13 29 34. Th. de Muynck 18 22. M. Bergers 26 27. E. Veerman 30. G. Teeken 32. L.T.C. „SOEST". Soest 1 en Soest 2 behielden door twee overwinningen de kampioenskansen, wel ke zij beiden bezitten. Soest 1 wist Dash 8 te verslaan, terwijl Soest 2 tegen Griffesteyn 2 'n overwin ning behaalde. Het derde team is in Amersfoort met 53 door Leusderpark 3 verslagen. De uitslagen waren Dash 8Soest 1 26. Heren enkelspel Tamzerv. Breukelen 26 68. LahizanLay 64 63. Dames enkelspel Mevr. TamzerMevr. Goedkoop 46 36. Mej. BrinkersMej. Segers 64 61. Gemengd dubbelspel Mevr. Tamzer en LahizanMej. Segers en Van Breukelen 46 46. Mej. Brinkers en Thieme Mevr. Goedkoop en Lay 16 36. Heren dubbelspel Englander en v. WoerkomLay en v. Breukelen 16 26. Dames dubbelspel Mevr. Tamzer en Mej. VuurmansMevr. Goedkoop en Mej. Segers 26 06. Soest 2Griffesteyn 2 71. Dames enkelspel Mej. WilminkMej. de Boer 36 36. Mej. v. d. Berg Mej. v. Calker 46 60 61. Heren enkelspel HoyngZwaaf 62 108. HoornSchorr 60 64. Gemengd dubbelspel Mej. Wilmink en HoornMej. de Boer en Schorr 97 26 63. Mej. v. d. Berg en Hoyng Mej. v. Calker en Hollander 64 61. Heren dubbelspel Hoyng en Hoorn Hollander en Zwaaf 60 64. Dames dubbelspel Mej. v. d. Berg en Mej. WilminkMej. De Boer en Mej. v. Calker 64 62.

Soester Courant | 1952 | | pagina 1