B Eventjes terzijde Drs. H. A. Korthals, Volkspartij voor Vrijheiden Democratie VADERDAG zondag a.s. 15 iuni J. HOPPENBROUWERS SOESTERBERG. Hij heeft liever een practisch CADEAU, een Overhemd, een Zelfbinder of een paar Sokken. En dan het liefst van Stemt allen hedenavond KERKSTR3 rectificatie. TEL. 2786 Afdeling reparaties wegens vacantie gesloten van 11-26 Juni. Burgerlijke stand. VAN WEEDESTRAAT 44 NAAST DE APOTHEEK. GEEN KONINGIN DIE KOOKT.. Wij leven snel. Het is al meer dan een maand geleden, dat er een einde kwam aan de reis van de Koningin aan Amen- ka, welke reis door het natuurlijke en charmante optreden van Hare Majesteit tot zulk een groot succes voor ons volk werd. Daarvan getuigen Haar redevoeringen welke thans in boekvorm zijn versche nen en waarvan de opbrengst ten goede komt aan de Stichting '40-'45. Daarvan getuigde ook de causerie, welke collega H G. Kersting, die de gehele reis mee- maakte, hield. Onopgesmukt babbelde de heer Kersting voor de Pers over deze reis en hij vertelde enige nog nimmer gepu bliceerde bijzonderheden. Zo vernamen wij dat de regeling voor de journalisten niet goed was, dat de verslaggevers voor hun eigen vervoer moeiten zorgen, met het gevolg, dat zij nu eens een aankomst, dan eens een vertrek niet konden bijwo nen De spreker had zelf bijna de belang rijke rede, welke de Koningin voor het Amerikaans Congres hield, gemist. De Congreszaal was door militaire wachters zó stevig bewaakt, dat er geen doorko men aan was. Door zich clandestien aan te sluiten bi] het gezelschap Senaatsleden kon de Ne derlandse verslaggever binnenkomen. Over de vragen, die de Amerikaanse ver slaggevers soms stelden, sloegen de Ne derlanders gaten in de lucht. „Kan Uwe Majesteit koken? wilde een van hen weten. „Neen koken kan ik niet antwoordde Koningin. „Zoudt U koken kunnen leren? was de de volgende vraag. „Ik denk het wel". „Zou U zelf koken als U het wel kon hield de Amerikaan vol. „Daar heb ik nog nooit zo over nage dacht", was het antwoord. „Ik ben bang, dat ik er geen tijd voor zou hebben Toen sprong Prins Bernhard zijn echtge note bij. „Laat haar alstublieft met ko ken verzocht hij onder algemeen ge- Grappig was ook de opdracht, die de heer Kersting van zijn Amerikaanse bu reau kreeg. Palja een in Amerika bekende hond van President Roosevelt was gestorven en of hij nu maar even een verslag van de begrafenis wilde maken ..liefst ge combineerd met het Koninklijk bezoek Welk een opgaaf om 19.45 uur af op Hilversum II, golf lengte 298 M., waarvoor tot U zal spreken Lid der Tweede Kamer voor de Gelukkig zag de heer Kersting in een tentoonstelling een briefje van de prin sesjes aan president Roosevelt, waarin zij hem bedankten voor een prettig week end. „En Falja was het leukst van alles stond daarin. Het verband tussen het bezoek en de overleden hond was ge vonden Dat in de V.S. de gedachte nog overheerst, dat Nederland synoniem is aan klompen, molens, klederdrachten en tulpen, merk ten de bezoekers aande taarten, die altijd in molenvorm waren of met tul pen waren versierd. Toen in Hollywood een klompendans werd uitgevoerd, wilde een Amerikaanse collega het verschil tussen deze en de „gewone" Nederlandse klompendans we ten, een verschil, dat de Nederlandse ver slaggever niet kon aanduiden, omdat hij in Nederland nog nimmer een klom pendans had gezien. Een poging, om die Amerikaan ervan te overtuigen, dat wij hier in Nederland heus niet allemaal op klompen lopen, leed ho peloos schipbreuk. De man wou dat best geloven, maar, zo voegde hij daaraan toe, „laat óns dan die klompen, tulpen en klederdracht. Wij vinden dat nu eenmaal leuk LANDBOUWER KREEG BOOM OP ZICH. Zaterdagmiddag werd de landbouwer B., op de Stadhouderslaan, ernstig gewond doordat een grote boom, welKe gekapt was om als paal gebruikt te worden voor een hooiberg, op hem viel. De boom was per tweewielige wagen op het erf van de boerderij gebracht en werd daar gestut door een paal, welke waar schijnlijk opzij is geschoten toen men bezig was de wagen onder de boom weg te trekken. B. kreeg het zware gevaarte op zijn lichaam, hetgeen tot gevolg had, dat hij inwendige kneuzingen opliep en zijn linker been brak. 64. Mej. Wilmink en Hoornde heer en mevrouw Reerink 119 62. Heren dubbelspel: Hoorn en Hoyng—Hi- larides en Muuse 86 61. Dames dubbelspel Mej. Wilmink en Mej. v. d. BergMevr. Vermuu en Mevr. Ree rink 64 64. P.V.W. 2—Soest 3 3—5. Heren enkelspel SchoonmanNijhoff 62 62. DekkerMolenaar 60 62. Dames enkelspel Mevr. Pinker—Mej. Steenbeek 06 26. Mej. de Wilde Reimerink 63 06 26. Gemengd dubbelspel Mevr. Pinker en Schoonman Mej. Steenbeek en Nijhoff 06 62 26. Mej. de Wilde en Dekker Mevr. Reimerink en Molenaar 36 16. Dames dubbelspel Mevr. Pinker en Mej. de WildeMej. Steenbeek en Mevr. Rei merink 57 36. Heren dubbelspel Schoonman en Dekker —Nijhoff en Molenaar 75 63. DUIVENSPORT. Zondag hield de postduivenvereniging „De Zwaluw" een wedvlucht vanaf Quievrain, afstand 226 k.m. In concours waren 285 duiven, welke gelost werden te 7.30 uur. Aankomst eerste duif te 10.23.23 uur, snelheid 1304,37 meter per minuut. Aankomst laatste prijswinnende duif te 10.38.26 uur. De uitslagen waren W. Krijt 1 37 66. H. Gorissen 2 9 11 19. ■CV In de advertentie van de firma J. C. van Haarlem, Van Weedestraat 45, in ons vo rig nummer, werd de Limonade-siroop voor 29 cent per fles geannonceerd. Deze prijs is foutief en moet zijn 99 cent. De Vereniging van Ontdekkers en Franse fabrikanten opent dezer dagen haar ten toonstelling langs de Seine tussen de bruggen Des Invalides en Alma. Dit apparaat, dat door zijn uitvinder is genoemd de Rotocap, stelt de dames in staat het haar te doen krullen zonder be hulp van een kapper. „ONS GENOEGEN" KREEG 5e PRIJS. In de afgelopen maanden heeft ook de Toneelvereniging „Ons Genoegen alhier meegedaan aan de toneelwedstrijden, die door de Ned. Amateur-Toneel-Unie wer den georganiseerd. Zaterdagavond zijn in een bijeenkomst te Amersfoort door de N.A.T.U.-jury de uit slagen bekend gemaakt. Daarbij bleek, dat „Ons Genoegen als vijfde was geklas- sificeerd met 81 punten. De volledig uitslag was als volgt: 1. A.T.E., 102 pnt. 2. O.D.S., 92 pnt. 3. Hierna Beter ((Nijkerk), 91 pnt. 4. Ons Belang 87 pnt. 5. Ons Genoegen (Soest), 81 pnt. 6. Kunst na Arbeid (Nijkerk), 79 pnt. 7. Eemspelers, 77 pnt. 8 en 9 Ons To neel en Euripides, 76 pnt. 10. T. en O. 69 punten. L.T.C. „SOEST" DUBBEL KAMPIOEN. Voor de tennisclub „Soest" werd het Zondag een goede dag, daar het eerste en het tweede team ongeslagen het kam pioenschap behaalde. Soest 1 was bij Watergraafsmeer op be zoek en won met 62, terwijl Soest 2 de thuiswedstrijd tegen Iduna 1 met de zelfde cijfers won. Soest 3 besloot de competitie met een 5—3 overwinning op P.V.W. 2. De uitslagen waren Watergraafsmeer 2Soest 1. Heren enkelspel Olthoff—Van Breuke- jen 64 36 79. Eerenveltdr. Lay Dames enkelspel Mevr. KülzMevr. Goedkoop 4—6 4—6. Mej. Sweerts—Mej. Segers 06 46. Gemengd dubbelspel Mej. Sweerts en OlthoffMevr. Goedkoop en Lay 46 3—6. Mevr. Külz en Hoogbergen— Mej. Segers en Van Breukelen 46 46. Heren dubbelspel Hoogbergen en Eeren veltLay en Van Breukelen 63 16 64. Dames dubbelspel Mevr. Külz en Mej. SweertsMevr. Goedkoop en Mej. Segers 16 4—6. Soest 2Iduna 1 62. Dames enkelspel Mej. Wilmink—Mevr. Reerink 62 64. Mej. v. d. Berg Mevr. Vermuu 68 16. Heren enkelspel HoyngMuuse 8 b 9ii 108. HoornReerink 810 3 6. Gemengd dubbelspel Mej. v. d. Berg en HoyngMevr. Vermuu en Hilarides 6 0 Sj. Rijksen 3 7 15 22 31 38 44. A. v. Donselaar 4 24. A. v. Slooten 5 18 65. R. J. de Schiffart 6 12 56 63. J. Raven horst 8 10. C. Coerman 13 27 42 68. C. v. Brienen 14 45. H. Westerveld 16 28 47 67. C. v. Soest 17. A. Snijders 20 21 70. N. Baltus 23. J. v. d. Brakel 25. J. v. d. Belt 26 50 58. P. de Bes 29 49 57. H Onwezen 30 59. A. Rijksen 32 33 46 60. C. v. Veen 34 35 40. J. Knoops 36. J. v d. Brink 39. P. Wolfsen 41 54. F. Reierse 43. A. Dorrestein 48. J. Rauch 51 Mej. G. Zimmerman 52 55. K. Keja 53 A v. Kooij 61. L. v. Klooster 62. P. Duijst 64. G. Visser 69. N. v. Veen 71. De Postduivenvereniging „De Vriend schap" hield eveneens een wedvlucht v.a. Quievrain. In concours waren 153 duiven. Aankomst eerste duif om 10.18.28 uur. Aankomst laatste prijswinnende duif om 10.34.13 uur. De uitslagen waren: F de Muynck 1 19 35. G. Sukel 2. D. J. Bos 3. J. Rijnders 4 5 31 34. R. Koster 6 8 15 25. Jac Stalenhoef 7 11 12 26 30. E. van Daatselaar 9 22. W. Nieuwenhuis 10 13 18 21 24. E. Dijkman 14 28. G. v. d. Broek 16 38. J. Gaasbeek 17. G. Sikkel- bein 20. P. Wagner 23. J. Mets 27. G. Hooyer 29. J. Kaats 33. H. Klarenbeek 36. MOTOR CONTRA AUTO. Zaterdag reed een Haarlemse motorrij der uit de Korte Bergstraat in de richting Julianaplein. Op het kruispunt kwam hij in botsing met een auto, welke vanaf Nieuwerhoek de Julianalaan opreed. Twee gekreukte spatschermen waren het resultaat. VOLLEYBAL. De uitslagen van de gespeelde wedstrij den in de volleybal-competitie zijn als- volgt: Olympia 2H.J.A. 2 21. BrandweerCrescendo 12. Politie 2Shot 30. H.J.A.Olympia 21. NephrietMarechaussee 2 30. Marechaussee 1Politie 1 12. RIJWIEL-PUZZLE-RIT. Gisteravond hield de ren- en toervereni- ging „Tempo" 'n rijwiel-puzzle-rit, waar aan 30 koppels deelnamen. Na de start te 7 uur bij restaurant „Zon- neheuvel" gingen de deelnemers een moeilijk parcours tegemoet, hetwelk voerde door Soest-Zuid, Soest en Soest- dijk. De deelnemers bleken geroutineer- der te zijn dan de jury waarschijnlijk ge dacht heeft, want het aantal strafpunten bleef aan de lage kant. Voorzitter J. v. d. Broek reikte na afloop de prijzen uit aan: L. J. Groart en Mej. G. Schippers, 1 str.p, 2. J. v. d. Broek en mevr. D. v. d. Broek, 3 GEBOREN Jannigje, d. v. W. J. van Doorn, zuivelarbeider en M. van Essen, Kerkpad N.Z. 37a. Janny Wilhfflmina Ja- coba, d. van J. W. Lakerveld, chauffeur en j! Vos, Gen. Spoorstraat 48. Pieter Jo- hannes, z. v. D. J. Bos, pluimveehouder en A. de Nooij, Beckeringhstraat 11. Jo- hann Evert, z. v. J. Kanters, metselaar en E. Dekker, Klaarwaterweg 47. Theo- dorus Hermanus, z. v. O. B. Verheijen, brillenmonteur en A. M. Blom, Lange Brinkweg 35a. Monique Cornelia Maria, d. v. G. J. M. Kok, grossier in ijzerwa ren en A. W. M. van Doorn, Middel wijkstraat 19. Marion Cornelie, d. v. C. H. Schouten, koopman en C. M. Kuijper, Vredehofstraat 17. ONDERTROUWD Antonius de Beer, 24 jaar, machinaal houtbewerker, Molen straat 88 en Antonia Jacoba Folman, 23 jaar, zonder beroep, Arnhem. Jacobus Henricus van Kasteel, 25 jaar, puntlas- ser, Kerkstraat 21B en Wilhelmina Brand, 21 jaar, zonder beroep, Jutphaas. Chris- tiaan Elisa Hummels, 25 jaar, kerkorgel bouwer, Utrecht en Johanna Margaretha Gerbrandina Liefhebber, 24 jaar, zonder beroep, Van Weedestraat 38. GEHUWD Jchan Jacob van Alphen, 28 jaar, assistent bedrijfsleider, Sophialaan 1 en Neeltje Smit, 27 jaar, coupeuse, Vlaardingen. Adres na huwelijk Eind hoven, 2e Kruizemuntstraat 1. Anthonius Johannes Jacobus Vrakking, 34 jaar, mi litair, 's Gravenhage en Huberta Maria de Jong, 22 jaar, zonder beroep, den Bliek laan 41. Adres na huwelijkieder op eigen adres. Theodorus Jozeph Wilhelmus Rasch, 28 jaar, centralist bij een tefoon- dienst, B. Grothestraat 53 en Gerda An na Frieda Koelink, 26 jaar, zonder be roep, Talmalaan 15. Adres na huwelijk ieder op eigen adres. OVERLEDEN Jannetje Geijtenbeek, 64 jaar, zonder beroep, echtgenote van D. Maagdelijn, Den Blieklaan 31. Alijda Theodora Maria Smit, 9 dagen, d. v. H. E. J. Smit, uitgever en M. W. Th. Krabbe, Sophialaan 11. Richardus Theodorus- Doorn, 56 jaar, bankbediende, gehuwd m. J. Mol, Amsterdam. Karei Alexander Gonlag, 73 jaar, zonder beroep, echtge noot van W. C. A. Prins, Soesterbergse- straat 172. str.p. 3. M. Diters en J. van Hasselaar, 3 str.p. 4. T. Gerritse en Mevr. v. d. Broek, 3 strafp. 5. J. Walstra en Mevr. B. Wal stra, 4 str.p. 6. A. v. d. Broek en Mevr. J. van Rees, 4 strafpunten. BEKEURINGEN. Bekeuringen werden gemaakt wegens het zich per rijwiel laten voortrekken door een auto; het ijden per bromfiets met ingeschakelde motor op bospaden; het zich niet opstellen en file voor de geslo ten overweg nabij station Soestdijk en het negeren van de stoplichten, welke het sluiten van deze overweg aankondigen. GROOTSE PLANNEN VAN DE V. EN A.V. „SOESTERBERG". Ofschoon het voetbalseizoen practisch ten einde is, wil dit nog niet zeggen, dat de V. en A.V. „Soesterberg" aan haar zomerslaap begonnen Is. Integendeel, het actieve bestuur is reeds enige tijd geleden overgegaan tot het hu ren van een stuk grond, gelegen naast het oude terrein, en wil de nu rustige maanden benutten, om hier een tweede voetbalveld aan te leggen. Mede in verband met de enorme toename van het aantal militairen, is dit zeker geen over bodige luxe te noemen. De aanleg en accomodatie van het tweede terrein vergt echter aanzienlijke bedragen en dit is iets wat kleine verenigingen juist in de regel ontberen. Daarom is er sinds enige tijd een com missie aan het werk, die wil trachten de nodige contanten Dij een te brengen. Men denkt dit te bereiken door het organi seren van een kleine loterij en een grote fancy-fair. Wat het eerste betreft zullen actieve dames Soesterberg deze week huis aan huis bewerken en de commissie hoopt en verwacht, dat iedere inwoner tenminste één lot zal kopen, daarmee zijn of haar sympathie voor één der oud ste verenigingen tonende. Dank zij de welwillende medewerking van de hoogste militaire autoriteiten, die de grote Garnizoens Ontspanningszaal aan de Kampweg op 4 en 5 Juli a.s. spon taan ter beschikking stelden en de royale geste van reeds meer dan 40 firma's en maatschappijen belooft het een fancy- fair te worden zoals Soesterberg nog niet eerder heeft gekend. Wij hopen op e.a. zo spoedig mogelijk nader terug te komen, doch er wordt thans reeds gerekend op ieders spontane medewerking, tot heil van de sport in het algemeen en van de V. en V.A. „Soes terberg" in het bijzonder.

Soester Courant | 1952 | | pagina 2