Kiezers Stemt V.V.D. Lijst 5. De Volkspartij voor Vrijheid en Democratie Verkiezings uitslagen. Officiële Mededelingen. hinderwet. streeft naar een zuinig beheer» Voor BRANDMELDING uitsluitend TELEFOON 3333. Burgerlijke stand. GEMEENTESECRETARIE GESLOTEN. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter algemene kennis, dat de af delingen van de gemeentesecretarie te Soest benevens de hulpsecretarie te Soes- terberg, in verband met de op Woensdag 25 Juni 1952 te houden verkiezingen van leden voor de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal, dien dag voor het publiek gesloten zullen zijn. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van de Optisch Technische Industrie „Arco C.V., alhier om op in perceel Belvédèreweg 4, kadastraal bekend in sectie G no. 4489, een fabriek te mogen oprichten, door hen voorwaardelijk is ingewilligd op 17 Juni 1952. DAMCLUB „DE VARIANT". Het rondspel van de Soester Damclub ,De Variant" in de le ronde om net club kampioenschap bracht enkele onverwach te uitslagen en ook de tweede ronde zorgde voor verrasingen. De debutanten in de eerste groep toon den dat het hun ernst is om een plaats in het eerste tiental te bemachtigen_ Wat te zeggen van de nederlaag van Col- let tegen Van Gelderen De geroutineer de Collet werd een zwakke voortzetting in het middenspel noodlottig en Van Gelderen maakte in het eindspel geen Ook Waal moest een veer laten tegen Nap, die op de aanval speelde en het beste spel verkreeg. Had Nap meer door tastend gespeeld dan had hij kunnen win nen. Het gelukte Waal in een moeilijk eindspel remise uit het vuur te slepen. De jonge Sjollema, die in de eerste ronde zo fraai remise speelde tegen Ooms, be vestigde de goede indruk door ook tegen Van Es remise te spelen. Zelfs wist Sjol lema een schijf voorsprong te veroveren en z'n tegenstander moest alles op alles zetten om tot een verdeling der punten te komen. De partij Ooms-Veerman stond op hoog peil, waarin beide spelers fraai combi- neerden. Jammer voor Veerman, dat hi] in het vergevorderde middenspel een min der sterke voortzetting koos, die Ooms handig uitbuitte tot winst. Voor de promotie naar het eerste tiental waren de overige partijen van belang. Van Gemert en Niemantsverdriet speel den een aantrekkelijke partij en in een gelijkwaardige stelling maakte de laats - genoemde een blunder, die het lot der partij bezegelde. Damen bleek te sterk voor Bremer, die lang goed partij gaf, maar tenslotte voor liet betere positiespel van Damen moest capituleren. Kraaij kreeg een lastige opgave om Die lissen te bekampen. Een partij met een dynamisch karakter, waarin Kraaij zn hobby, een dam ten koste van al, kon botvieren. Deze dam kosten hem echter drie schijven achterstand en bij het af breken van de partij wegens het verge vorderd uur stond o.i. Dielissen gunstiger. De partij Van Oosterom-Liefhebber werd uitgesteld. In groep II waren de uitslagen C. Verrips—J. Bremer 1—j J. StruijckC. van Dijk l 1 FlamanJ. Walstra 9 4 J. ElberseF. Bremer 4 F. Bulens—J. Immerzeel U - De derde ronde wordt a.s. Woensdag ge speeld met de volgende partijen: Groep INiemantsverdrietKraaij. Die- lissenVan Gemert. Van OosteromDa men Liefhebber—Bremer Sr. Veerman— Sjollema. Waal—Collet. Nap—Van Gel deren. Tr Groep II Walstra—Verrips. Van Dijk— Flaman. J. Bremer— Struijck. F. Bremer Bulens. Jak—Elberse. SCHOOLREISJE mmn, PRINSES MARIJKE KLEUTERSCHOOL. Donderdag 18 Juni maakten de kinderen van de „Prinses Marijke Kleuterschool een schoolreisje naar de dierentuin in Birkhoven. Het feest begon al met een ritje in de bus van Tensen, vervolgens werden de dieren bekeken en het evenement van de dag was natuurlijk „De Speeltuin", waar onafgebroken het lied van de speel tuin weerklonk. Ook mochten de kinde ren nog een rondje rijden in het pony wagentje, wat ze helemaal prachtig von den. Een woord van dank voor het Bestuur en de Oudercommissie, die de kinderen deze plezierige dag gratis aanboden, is hier zeker op zijn plaats. GEMEENTERAADSVERGADERING. De Raad onzer gemeente is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Maan dag 30 Juni 1952, te 19.15 uur, ter behan deling van de volgende agenda 1. Vaststelling van de notulen der verga dering van 9 Mei 1952. 2. Ingekomen stukken. a. Verzoek van de Raad van Overleg K.A.B. - N.V.V. - C.N.V. tot wijziging van de huurvoorwaarden voor de gemeente woningen. b. Aanbieding van een besluit van Bur gemeester en Wethouders inzake het op nemen van gelden Nationale Lening voor de Woningbouw 1952 met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. 3. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot opzegging van de huur van een gedeelte der schuur staande aan de Schaepmanstraat, verhuurd aan E. C. v. Daatselaar alhier. 4. Vaststelling van een besluit tot her ziening van het uitbreidingsplan in hoofd zaak, geldende voor het gedeelte der ge meente gelegen ten noorden van de spoor lijn Utrecht-Amersfoort, met betrekking tot de terreinen tussen de Van Weede- straat en de Oranjelaan, een terrein aan de Eemweg, een terrein aan de Becke- ringhstraat en terreinen aan de De Beau- fortlaan. 5. Vaststelling van een besluit tot her ziening van het uitbreidingsplan in hoofd zaak, geldende voor het gedeelte der ge meente gelegen ten noorden van de spoor lijn Utrecht-Amersfoort, voor zover be treft de verklaring. 6. Voorstel tot het opmaken van een voordracht ter benoeming van een lid van de Raad van Commissarissen der N.V. Centrale Slachtplaats. De voordracht bestaat uit 3 raadsleden, de heren C. Kruijff, C. J. Schaddelee en J. W. Ooms. 7. Voorstel tot onderhandse aanbesteding van 20 étagewoningen te Soesterberg on der intrekking van de desbetreffende be sluiten van 7 April 1952. Op 7 April werd besloten bij onderhandse aanbesteding C. Koelink te Hilversum op te dragen de bouw van 4 etagewonin gen te Soesterberg voor 38.466.en de bouw van 16 etage-woningen aldaar voor 153.866.—. Het totaal bedrag ad 192.332 kon na overleg met de aannemer worden terug gebracht op 187.300. De Raad-moet opnieuw besluiten tot de bouw van deze woningen, onder intrek king van de twee genomen besluiten. 8. Vaststelling van ontwerp-besluiten in zake het verlenen van medewerking ex art. 72 L.O.wet-1920 t.a.v. I. Verzoek van het bestuur der R.K. school te Soesterberg tot a. aanschaffing van schoolbanken; b. aanschaffing van leermiddelen voor het derde leerjaar; c. uitbreiding van de rijwielbewaarplaats. II Verzoek van het Bestuur van de Ver eniging „De School met de Bijbel" te Soest, inzake het stichten van een over dekte rijwielbewaarplaats bij de school aan de Driehoeksweg. 9 Vaststelling van een begrotingswijzi ging voor beschikbaarstelling bedrag voor aanschaffing van leermiddelen en school- meubelen ten behoeve van de Mariaschool. 10. Vaststelling van ontwerp-besluiten in zake voorschotten op de vergoeding vak onderwijs aan de bijzondere scholen voor het jaar 1952. II. Vaststelling van een ontwerp-besluit tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer J. Uiterwijk als onderwijzer aan de Openbare Lagere School aan de Beetz- laan. 12. Voorstel tot inrichting van de voorma lige verwarmingskelder van de politie in het gemeentehuis tot archiefbewaarplaats. De groeiende omvang van het aanwezige archief doet een ernstig tekort aan archief ruimte en archiefberging voelbaar wor den. Voorgesteld wordt als voorlopige maat regel 4 stalen ladenkasten aan te schaf fen voor 1250.— alsmede de onder het raadhuis aanwezige kelder als archief ruimte te bezigen, waarbij een verbin ding met bestaande archiefruimte moet worden gemaakt. De totaal kosten zijn geraamd op 3800—, waarbij nog komt de aanschaffing van 14 stalen kasten ad 4500—. De oude stalen kasten van de afd. registratuur zullen dan naar de kel der verhuizen. 13. Crediet-aanvrage voor de aanschaf fing van standaard-vuilnisemmers welke in de loop van het jaar 1952 nog beno digd zijn. In voorraad zijn nog 54 emmers en om aan de aanvragen in de loop van 1952 te kun nen voldoen, zijn nog 250 emmers nodig. Een crediet van 2100.— wordt verzocht. 14 Voorstel tot intrekking van de raads besluiten van 9 Mei 1952 betreffende de bouw van 63 B.B.B.-woningen. Op 9 Mei besloot de gemeenteraad een crediet te voteren van 717.821.voor de bouw van 63 etage-woningen (B.B.B.- systeem) in het complex Hartweg 1. De Wederopbouw heeft bezwaar gemaakt tegen de bouwprijs van deze woningen en wenste de bouwkosten van 624.957. verlaagd te zien tot 560.000.—. Bredero- des Bouwbedrijf te Utrecht heeft als ge volg hiervan van de bouw afgezien, waar mede deze 63 woningen voor Soest verlo ren gaan. De leningen van 300.000. elk, vinden hierdoor tevens geen doorgang. 15. Voorstel tot wijziging der gemeente begroting en bedrijfsbegrotingen voor de dienst 1951. 16. Vaststelling van een besluit tot ver wisseling van pandbrieven. 17. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening houdende vaststelling van een tijdelijke uitkeringsregeling voor enige groepen van het gemeente-personeel. 18. Vaststelling van besluiten inzake ge meente-eigendommen, t.w. a. Verkoop van een perceel grond gele gen aan de Regentesselaan aan de Her vormde Gemeente. b. Verhuur van een stuk grond gelegen aan de Beckeringhstraat aan W. v. Breu- kelen. c. Gedeeltelijke intrekking van het raads besluit van 30 Januari 1952, inzake ver huur van een perceel grond aan de Mid- Weest gij zuinig met Uw stembiljet en laat Uw stem niet verloren gaan door op dwergpartijtjes te stemmen. denlaan te Soestdumen aan K. Hoffland met verhuur aan Th. W. Rasch. a Wijziging van staat letter I, betreffen de delegatie van verhuur gemeentewo ningen, behorende bij raadsbesluit van 28 November 1947. 19. Belastingreclames. ONZE LIEVERDJES. Een in aanbouw zijnde stenen schuur aan de Schaepmanstraat moet het de laatste tijd ontgelden. Het opgebouwde wordt telkenmale weer vernield door de jeugd, hetgeen de ergenis van voorbij gangers opwekte en het politieapparaat in werking stelde. AUTOBOTSING. Gistermorgen had een kleine autobotsing plaats op de Steenhoffstraat. Te ongeveer 10.30 uur reed een Volkswagen, bestuurd door v. B. uit Rotterdam, op genoemde straat en deze moest achter een groente wagen remmen, wegens tegemoet ko mend verkeer. Een achter hem rijdende automobilist, M. uit Doesburg, remde eveneens doch botste tegen de achter zijde van de Volkswagen. De schade was liiet groot. Zoals gebruikelijk zullen wij mor genavond voor ons bureau de uit slag der verkiezing bekend maken op borden en door de radio en vanaf 9 uur tevens door middel van groot beeld televisie. Ook te Soest zult U, voor de zaak van R. s. in de Kerkstraat, ge lijktijdig en op dezelfde wijze de uitslagen kunnen volgen, dus even eens door middel van borden, radio en televisie. Op beide plaatsen wordt de tele visie verzorgd door de Firma R. S. Redactie Soester Courant. ONEERLIJKE VINDER. Een bewoonster van de Duinweg deed aangifte bij de politie van het verliezen van een bruin lederen etui met inhoud, welke etui zij kwijt was geraakt in het Natuurbad. Het etui is aldaar later teruggevonden, doch van de inhoud was verdwenen een gouden kinderringetje, een zilveren kin derringetje en een zilveren kettinkje. HIJ VERKOOS DE VRIJHEID. Vorige week trof een politieman uit Maartensdijk een 17-jarige Soester jon geman aan nabij de tol aldaar. De Soes- tenaar zeide, dat zijn ouders ervan wisten, dat hij ter plaatse was, doch bij navraag bleken de ouders de overtuiging te heb ben, dat hun zoon in de schoolbank zat. Ook bleek, dat hij al 3 dagen spijbelde. De politie leverde zoonlief franco thuis. WIELRIJDERS ZONDER LICHT. Meerdere wierijders kregen een proces verbaal, omdat zij zonder verlichting per rijwiel hun weg zochten door onze ge meente. AUTOBOTSING. Vrijdagmiddag reed de automobilist v. B. uit Putten op de Birkstraat in de rich ting Amsterdam. Hij wilde bij de pluim- veehandel De Koning linksaf slaan, doch het bleek hem, dat hij de inrit naar deze firma reeds voorbij was gereden. B. draaide zijn auto op de Birkstraat doch werd daarbij aangereden door de bestuur der van een andere personenauto, v. S. uit Amersfoort. Beide wagens liepen scha de op. SOEST WERD PROEFKONIJN. Alle kiesgerechtigde Nederlanders heb ben vorige week een oproep ontvangen voor de morgen te houden verkiezingen, doch er moest te voren door veel ambte naren veel werk worden verzet om op de ze oproepingen de personalia van de kie zer of kiezeres aan te brengen. Dank zij de toepassing van het Hollerith systeem hebben 150 Nederlandse gemeen ten ditmaal echter niet veel extra werk behoeven te verzetten en onder deze 150 gemeenten is ook Soest. In 1950 werd Soest uitgekozen als proef- gemeente om de verkiezings-werkzaam- heden mechanisch te doen verrichten. Ons gemeentebestuur besloot, na overleg met de Rijksinspectie van de bevolkings registers, de proef te nemen. Daartoe wer den de vereiste gegevens van het bevol kingsregister overgebracht op z.g. mark- sdnsingkaarten. De gegevens worden daarbij met poltlood- streepjes op de kaarten aangebracht, waarna langs electronische weg deze pot loodstreepjes in ponsgaatjes worden om gezet. Deze ponskaarten maken de admi nistratie van statisch tot dynamisch en het gaatjesschrift wordt door machines feilloos gelezen, gegroepeerd, geschreven en geteld. De proef slaagde volkomen, waardoor de gehele administratieve arbeid ten behoe ve van de verkiezingen in 1950 en die van dit jaar slechts vier uur arbeid vergde. Toen Soest de toepassing van het Holle- rith-systeem had ervaren zijn 150 andere gemeenten gevolgd. GESLAAGD. Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam slaagde de heer R. van Reenen alhier voor het Candidaatexamen Theologie. GEBOREN Wilhelmina Gerarda, d. v. C. Kwak, radio-technicus en W. G. v. d. Horst, Klaarwaterw. 28. Antonius Johannes Marie, z. v. J. A. M. Smits, candidaat- notaris en C. E. M. Verschuuren, Baarn. Gijsberdina Lucia Maria, d. v. J. A. M. Smits, candidaat-notaris en C. E. ivf. Ver schuuren, Baarn. Jacob, z. v. A. van der Veer, huisknecht en A. N. Blok, Wiekslo- terweg W.Z. 39. Johannes Maria Antho- nius, z. v. M. H. L. van de Grift, trans portarbeider en C. M. E. Velzeboer, Ko- ninginnelaan 113. Cornelis Jan, z. v. C. Klomp, rijwielhersteller en G. van Bar- neveld, Nieuwerhoekplein 8bis. Marinus Richardus Jacobus, z. v. J. v. Remmer den, automonteur en J. Pardoel, Amers- foortsestraat 9. Ankje, d. v. J. de Vla ming, kantoorbediende en A. de Jager, Hartmanlaan 11. Maria Elisabeth Gerar da, d. v. H. B. P. Dibbets, kantoorbedien de en J. P. van der Grint, Pelikaanweg 6. ONDERTROUWD Frans van der Puijl, 55 jaar, rijwielhersteller, Hilversum en Cornelia Koster, 50 jaar, zonder beroep, Wilhelminalaan 15. Nicolaas Gerardus Spruijt, 31 jaar, landbouwer, Barneveld en Hendrika Sophia Wijntjes, 24 jaar, zon der beroep, Birkstraat 149. GEHUWD Johannes Albertus Cornelus de Wit, 29 jaar, onderwijzer, Bergh en Agatha Maria Tammer, 28 jaar, zonder beroep, Gen. Winkelmanstraat 15. Adres na huwelijk ieder op eigen adres. Wil lem Jan Jenner, 21 jaar, kantoorbedien de, Amersfoort en Cornelia Hol, 24 jaar, zonder beroep, Sinnemaplein 10. Adres na huwelijk Sinnemaplein 10. Rudolph Sybren Gebel, 35 jaar, hoofdcommies ter gemeentesecretarie, 's Gravenhage en Min- ny Borsboom, 26 jaar, zonder beroep, Molenstraat 63. Adres na huwelijk 's Gravenhage, Stevinstraat 193. Petrus Johannes van den Breemer, 29 jr., boek houder, Kerkpad Z.Z. 81 en Johanna An na Maria Hilhorst, 31 jaar, zonder be roep, Torenstraat 14. Adres na huwelijk Kerkpad Z.Z. 81. Dirk Veenendaal, 26 jr„ militair, Rotterdam en Elisabeth van Utrecht, 23 jaar, zonder beroep, Gen. Winkelmanstraat 41. Adres na huwelijk ieder op eigen adres. Cornelis Gerardus van Brienen, 32 jaar, huisschilder, Nieu- weweg 79 en Gertrud Johanna Sturken- boom, 28 jaar, zonder beroep, Nieuwe- weg 85. Adres na huwelijk Gallenkamp Pelsweg 26. Jan van Barneveld, 24 jaar, brandstoffenhandelaar, Verl. Kolonieweg 5 en Irene Eveline Muller, 21 jaar, ver koopster, F. C. Kuijperstraat 1. Adres na huwelijk Lindenlaan 4A. Christiaan Elisa Hunnels, 25 jaar, kerkorgelbouwer, Utrecht en Johanna Margaretha Gerbran- dina Liefhebber, 24 jaar, zonder beroep, Van Weedestraat 38. Adres na huwelijk ieder op eigen adres. OVERLEDENCornelis Johannes van Binsbergen, 85 jaar, emeritus predikant, geh. met Hendriena van Lonkhuijzen, Nassaulaan 10. Arie Aart 't Hoen, 87 jr., zonder beroep, weduwnaar van J. Kooi, Bosstraat 25. Aartje van Maanen, 92 jr., zonder beroep, weduwe van Janus Vos, Stadhouderslaan 102.

Soester Courant | 1952 | | pagina 2