Ichoemker De verkeerde wereld. Grote prijsverlaging Flatgebouw op „Vredehof' Houten woningen op „Braamhage' Zeer belangrijke prijsverlaging Ver huur In richting A. B. KOPPEN. SOEST RADIO IN DE HOEK. Voor beter Schoeisel oaar Stichtsche Schoenhuizen VRIJDAG 4 JULI 1952. 30e JAARGANG no. 50. SOESTERMjOURANT Verschijnt iedere Diatdag en Vrijdag. Abonn per kwart, 1.85 - per post f 2.00 UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2586 POSTGIRO No. 126156 UIT DE SOESTER RAAD. De raad van onze gemeente kwam Maan dagavond in openbare zitting bijeen on der leiding van de Burgemeester. Afwezig waren Mevr. Poiet en de heren Schaddelee en Schimmel. Na de gebruikelijke opening kwam de agenda in behandeling. 1. Vaststelling van de notulen der verga dering van 9 Mei 1952. Onveranderd vastgesteld. 2. Ingekomen stukken. a. Verzoek van de Raad van Overleg K.A.B. - N.V.V. - C.N.V. tot wijziging van de huurvoorwaarden voor de gemeente woningen. De heer R. HILHORST dringt op spoed aan daar dit verzoek al reeds lang loopt. B en W. zullen een praeadvies geven. b. Aanbieding van een besluit van Bur gemeester en Wethouders inzake het op nemen van gelden Nationale Lening voor de Woningbouw 1952 met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. Voor kennisgeving aangenomen. .1 Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot opzegging van de huur van een gedeelte der schuur staande aan de Schaepmanstraat, verhuurd aan E. C. v. Daatselaar alhier- Deze schuur staat op grond, waarop nieuwe woningen zullen verrijzen. B. en W. vragen machtiging tot huuropzegging voor 1 October a.s. De heer VAN WELY wijst op de slechte toestand van deze schuur en stelt voor de huur direct op te zeggen. De VOORZITTER zegt, dat deze schuur nog half intact is en dit goede deel ver huurd is. Conform het voorstel wordt besloten. 4. Vaststelling van een besluit tot her ziening van het uitbreidingsplan in hoofd zaak, geldende voor het gedeelte der ge- meente gelegen ten noorden van de spoor lijn Utrecht-Amersfoort, met betrekking tot de terreinen tussen de Van Weede- straat en de Oranjelaan, een terrein aan de Eemweg, een terrein aan de Becke- ringhstraat en terreinen aan de De Beau- fortlaan. Conform besloten. 5. Vaststelling van een besluit tot her- jfssrfiet nwiaW'CTr'iïv zaak geldende voor het gedeelte der ge meente gelegen ten noorden van de spoor lijn Utrecht-Amersfoort, voor zover be treft de verklaring. Conform besloten. 6 Voorstel tot het opmaken van een voordracht ter benoeming van een Ld van de Baad van Commissarissen der N.V. Centrale Slachtplaats. De voordracht bestaat uit 3 raadsleden, de heren C. Kruijff, C. J. Schaddelee en De ^VOORZITTER deelt mede, dat de heer Kruijff geen prijs stelt op eenbe- noeming en stelt voor, in zijn P^ats, Mevr. Polet op de voordracht te plaatsen. Bij de stemming worden 15 stemmen uit gebracht op de heren Ooms en bchad- delee 12 stemmen op Mevr. Polet en stem'op de heren De Haan, Burgwal en Kruijff. De heer Burgwal onthield zich van stemming. 7. Voorstel tot onderhandse aanbesteding van 20 étagewoningen te Soesterberg on der intrekking van de desbetreffende welbesloten bij onderhandse aanbesteding C. Koelink te Hilveisum d„p te dragen de bouw van 4 ^gewmiin- oen te Soesterberg voor 38.466.— en de bouw van 16 etage-woningen aldaar voor Het53'to?aaT'bedrag ad 192.332 kon na overleg met de aannemer worden teiug eebracht op 187.300.- De Raad moet opnieuw besluiten tot de bouw van deze woningen, onder intrek king van de twee genomen besluiten. De heer BURGWAL juicht het bouwen van woningen toe, doch niet via een der gelijke onderhandse aanbesteding, maanden geleden heeft spr. tegen deze plannen, doch toen heette net van Radio- en Televisietoestellen. Televisie-apparaten pl.m. f 300.- goedkoper. Alle Radio-toestellen met 15% verlaagd. Van Weedestraat 36 A Telefoon 2792 Nu de zomer in het land is, Is het weer examentijd, Zonneschijn en zomerwarmte Wordt er thans alom verspieid. 't Mooie weer lokt ons naar buiten, Naar het water, bos en hei. Maar voor velen is de vreugde Van de zomer er niet bij. Tot de dag van het examen Is het eindeloos geblok En de candidaten zitten Lange dagen op hun hok. Zie ze buigen over boeken. Met de handen aan het hoolcl, Van hun vrijheid en genoegens Heel de zomer vaak berooid. Waarom pleegt men dit gepijnig In de winter niet, voortaan Zomer, zon en warmte zijn er Om eens heerlijk uit te gaan. Voor veel jongelieden is toch Juist de zomer vaak zo'n strop, Want de ene helft van 't mensdom Zit de and're achterop ^_xT E. VAN EEDEN. tijdverlies als men de bouw in het open baar zou aanbesteden. Nu, 3 maanden later, zijn we nog éven ver. Spr. wijst erop, dat de Soester Aannemers-Bond bij de Minister van Wederopbouw heeft ge protesteerd tegen deze onderhandse aan besteding en de voorgestelde bouw van 63 woningen op het Hart door B.B.B. De houtprijzen zijn reeds verlaagd met 30 en een openbare aanbesteding zou om meer dan één reden op zijn plaats zijn geweest. Wethouder VAN ZADELHOF zegt, dat niet tijdverlies een openbare aanbesteding in de weg stond, doch het feit, dat deze bouwer ter plaatse reeds aan het bou wen was en, bij een openbare aanbeste ding, dezelfde aannemer toch „uit de bus zou zijn gekomen, zij het tegen hogere prijs. Dit besluit is een formaliteit wegens de verlaging van de aannemingssom met 5000.—. B. en W. hadden net zo goed met een wijziging van het oude besluit kunnen volstaan. De heer BURGWAL stelt voor nu een openbare aanbesteding te houden. De VOORZITTER zegt, dat dit niet mo gelijk is. Het besluit tot onderhandse aanbesteding van deze woningen is ge nomen; het gaat nu alleen om verlaging van de bouwkosten. Conform het voorstel wordt besloten met dc aantekening, dat de heer Burgwal ge acht wordt te hebben tegen gestemd. 8. Vaststelling van ontwerp-besluiten in zake het verlenen van medewerking ex art. 72 L.O.wet-1920 t.a.v. I. Verzoek van het bestuur der R.K. school te Soesterberg tot a. aanschaffing van schoolbanken; Conform besloten. b. aanschaffing van leermiddelen voor het derde leerjaar; Conform besloten. c. uitbreiding van de rijwielbewaarplaats. Conform besloten. II. Verzoek van het Bestuur va-a de Ver eniging „De School met de Bijbel" te Soest, inzake het stichten van een over dekte rijwielbewaarplaats bij de school aan de Driehoeksweg. Conform besloten. -gr1 v asistéfffïïgVcrn—cv-r. - \Ajgsttaft- Hing voor beschikbaarstelling bedrag voor aanschaffing van leermiddelen en school- meubelen ten behoeve van de Mariaschool. Conform besloten. 10 Vaststelling van ontwerp-besluiten in zake voorschotten op de vergoeding vak- onderwijs aan de bijzondere scholen voor het jaar 1952. Conform besloten. 11 Vaststelling van een ontwerp-besluit tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer J. Uiterwijk als onderwijzer aan de Openbare Lagere School aan de Beetz- laan. Conform besloten. 12 Voorstel tot inrichting van de voorma- lig'e verwarmingskelder van de politie in het gemeentehuis tot archiefbewaarplaats. De groeiende omvang van het aanwezige archief doet een ernstig tekort aan archief ruimte en archiefberging voelbaar wor- Voorgesteld wordt als voorlopige maat regel 4 stalen ladenkasten aan te schaf fen voor f 1250.— alsmede de onder het raadhuis aanwezige kelder als archief ruimte te bezigen, waarbij een verbin ding met de bestaande archiefruimte, moet worden gemaakt. De totaal kosten zij geraamd op 3800.-, waarbij nog komt, de aanschaffing van 14 kasten, kosten 4500.—. De oude stalen kasten van de afd. registratuur zullen dan naar de kei- der verhuizen. Mevr LANDWEER vraagt of bij de aan koop van de nieuwe stalen kasten de Soester middenstand wordt ingeschakeld. De VOORZITTER zegt dat dit zal plaats Deb'heer CLEMENS vraagt mede verbe tering van de archiefbewaarplaats op het Ontvangers-kantoor, welke aangelegen heid volgens de voorzitter zal worden onderzocht. 13 Crediet-aanvrage voor de aanschaf fing van standaard-vuilnisemmers welke in de loop van het jaar 1952 nog beno- Ingvoo?raad zijn nog 54 emmers en om aan de aanvragen in de loop van 1952 te kun nen voldoen, zijn nog 250 emmers nodig. Een crediet van 2100.— wordt verzocht. Wethouder VAN ZADELHOFF deelt me de dat vorige maal de Soester midden stand voor de levering van vuilnisem mers kon inschrijven, doch de Soestena- ren bleken hogere prijzen te noteren dan de fabrieken. Er was echter een wmke- lier die een fabriek had ontdekt, die een' lagere prijs noteerde, n.1 5.— per stuk. Dezelfde dag kreeg het gemeente bestuur een aanbieding van de gemeente Enschede om nieuwe emmers over tei ne men tegen ƒ4.50 per stuk. De Soester winkelier kon hierdoor met 'everen, doch helaas werden de emmers door de ge meente Enschede nimmer geleverd. Laatstbedoelde winkelier werd ^tna weer ingeschakeld, doch toen bleek (Ko rea) de prijs ƒ6.— te zijn. De order is toen geplaatst bij de oorspronkelijke fa briek, doch de Soester winkeliei kreeg een kleine provisie. Bij de aankoop van nieuwe emmers zal hij wederom worden De heer'oOMS constateert met dankbaar heid de groeiende belangstelling van de inwoners voor de vuilnisophaaldienst het geen de volksgezondheid ten goede komt. Conform het voorstel wordt besloten 14 Voorstel tot intrekking van de raads besluiten van 9 Mei 1952 betreffende de bouw van 63 B.B.B.-womngen. Oo 9 Mei besloot de gemeenteraad een crediet te voteren van 717.821.— voor de bouw van 63 etage-womngen (B.B.B.- systeem) in het complex Hartweg 1 De Wederopbouw heeft bezwaar gemaakt tegen de bouwprijs van deze woningen en wenste de bouwkosten van 624.957.— verlaagd te zien tot 560.000.Bredero- des Bouwbedrijf te Utrecht heeft als ge volg hiervan van de bouw afgezien, waar mede deze 63 woningen voor Soest verlo ren gaan. De 2 leningen van 300.000. elk, vinden hierdoor tevens geen doorgang. De heer BURGWAL vraagt wat er ge beurt als dit voorstel wordt aangenomen. De VOORZITTER zegt, dat het gemeen- tebestuur haar pogingen tot verdere wo ningbouw voortzet. De heer BURGWAL pleit voor een open bare aanbesteding en zegt, dat men de lening via de regering had moeten af dwingen van de Twentse Bank. Hij stelt voor te trachten deze leningen te behou den. De heer OOMS „Al is het water naar zee dragen, wil ik de heer Burgwal er toch op wijzen, dat het ons ernst is met de woningnood en wij stemden voor de bouw door B.B.B. als was het dan met pijn". Conform het voorstel wordt besloten. 15. Voorstel tot wijziging der gemeente begroting en bedrijfsbegrotingen voor de dienst 1951. Conform besloten. 16. Vaststelling van een besluit tot ver wisseling van pandbrieven. Conform besloten. Wethouder VAN ZADELHOFF zegt, dat men al eens eerder van de principiële lijn is afgeweken, ook betreffende de Middenlaan. Spr. deelt verder mede, dat het college een gedeelte van „Braam hage" zou willen bestemmen voor de bouw van houten woningen, waarover spr. de mening van de raad wel eens zou willen vernemen. De heer BURGWAL is tegen de bouw van houten woningen en vindt, dat de arbeiders goede woningen moeten heb ben. De heer R. HILHORST is voorstander van dit plan, zodat zij, die daartoe finan- tieel in de gelegenheid zijn, een houten woning kunnen bouwen. Beter alleen in een houten huis dan samenwoning in een stenen pand. De heer SCHAAFSMA ontraadt het bouwen van houten woningen. De wo ningnood behoort te worden opgelost met goede woningen. De heer KRUIJFF wijst op de houten wo ningen en villa's, welke in ons land na 1918 zijn gebouwd en die er nog staan, in prima staat. Noorwegen, Zweden en andere landen hebben ook houten wonin gen, die zeker niet minderwaardig zijn. De VOORZITTER brengt het voorstel tot verhuur van het genoemde perceel grond in stemming. Dit wordt aangeno men met 11 tegen 5 stemmen (Mevr. v. d. Swan en de heren Burgwal; R. Hil- •-V- x-:.------- -JSL4- - - ------ Onwerp van het nieuwe Yerkeershuis, He bouwen in de omgeving van nex Gemeentehuis. Voor bijzonderheden zie men bladzijde 2. 17. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening houdende vaststelling van een tijdelijke uitkeringsregeling voor enige groepen van het gemeente-personeel. Conform besloten. 18. Vaststelling van besluiten inzake ge meente-eigendommen, t.w. a. Verkoop van een perceel grond gele gen aan de Regentesselaan aan de Her vormde Gemeente. Conform besloten. b. Verhuur van een stuk grond gelegen aan de Beckeringhstraat aan W. v. Breu- kelen. Conform besloten. c. Gedeeltelijke intrekking van het raads besluit van 30 Januari 1952, inzake ver huur van een perceel grond aan de Mid denlaan te Soestduinen aan K. Hoffland met verhuur aan Th. W. Rasch. De heer KRUIJFF zegt, dat de raad steeds is voorgehouden, dat in deze aan gelegenheid niets kon worden gedaan. Nu de bewoners zijn weggetrokken dringt spr. aan deze grond niet meer te verhu ren, opdat de houten, in slechte staat verkerende woning kan verdwijnen. De heer VAN WELY onderschrijft deze gedachte. De heer R. HILHORST vindt het. niet zo erg dat deze woning opnieuw wordt bewoond en wil het voorstel steunen op voorwaarde, dat het gemeentebestuur en de raad zich uitspreken over het wel ot niet plaatsen van houten woningen. Mevr. LANDWEER wenst m deze tijd van enorme woningnood iedere gelegen heid aan te grijpen, om een jong echt paar te huisvesten. De ellende van de samenwoning wordt hiermede vermeden. De VOORZITTER memoreert de bijzon dere omstandigheden, welke oorzaak wa ren van het plaatsen van twee houten woningen aan de Middenlaan. Ook het gemeetebestuur zou het lieist deze woningen zien verdwijnen, doch bier kan thans een Soester echtpaar wor den geholpen, zonder dat er enige af breuk wordt gedaan aan het uitbreidings plan. Hier ontstaat geen nieuwe situatie, doch wordt slechts een oude situatie be stendigd. Aan de huurder van de grond is de positieve mededeling gedaan, dat na een huurtermijn van 5 jaar. geen ver lenging mogelijk is. Het geldt hier een oorlogsslachtoffer. Zou de raad ooit be sluiten gelegenheid te geven tot het bou wen van houten woningen, dan zal cm nimmer op dit terrein kunnen gebeuren. Bij het gemeentebestuur leeft de gedach te hiervoor een bepaald terrein aan te Deneer KRUIJFF zegt, dat het hier om het principe gaat. Over 5 jaar is de wo ningnood niet opgelost en dan zitten we met dat gezin. Tegenover anderen is de ze huurverlenging gevaarlijk zegt spr. Hoofdstraat 1 - Baarn - Telef. 3567 K 2954 Speciaal adres voor het huren van Glaswerk, Serviesgoed, Tafelzilver, Stoelen, Tafels enz. Depot voor Soest BEN VAN DER LIN DEN Slijterij en Wijnhandel, Soester- bergsestraat 49, Soest-Zuid, Telefoon 2490. horst, Van Wely en Kruijff). d Wijziging van staat letter I, betreffen de delegatie van verhuur gemeentewo- ningen, behorende bij raadsbesluit van 28 November 1947. Dit besluit wordt aangehouden. 19. Belastingreclames. Zonder bemerking goedgekeurd. 20. Ruiling van grond aan de Dr. 's Ja- coblaan met de N.V. Bouw- en Handel maatschappij „Huis en Hof" te Amster dam. Conform besloten. De heer CLEMENS verzoekt adhaesie te betuigen aan de protesten van de ge meenteraden van Amersfoort en Zeist, tegen de onbehoorlijke en ongemotiveerde verhoging van de electriciteitstarieven. Onbehoorlijk noemt spr. het, dat hier mede getracht wordt het verbruik van electriciteit te doen dalen, want daarme de worden vooral zij getroffen, die toch al zo zuinig mogelijk met de stroom om gaan. Ongemotiveerd acht spr. boven dien, dat deze prijsverhoging ingaat nu de kolenprijzen gaan dalen, zoals spr. van welingelichte zijde heeft vernomen. De VOORZITTER wijst erop, dat de in grijpende prijsverhoging niet is gebaseerd op de hoge kolenprijzen, doch verband houdt met de toekomstige investeringen der electriciteitsbedrijven. Dergelijke be drijven zijn zeer kapitaalintensief. In 10 jaar is het kapitaal van een der gelijke onderneming „omgezet". De kost prijs der electriciteitstarieven wordt hoofdzakelijk gevormd door rente en af schrijving van de investeringen. Spr. raadt de raad aan zich niet aan te sluiten bij de protesten van Amersfoort en Zeist. Daar ligt de zaak anders. In die gemeenten heeft men eigen bedrijven ge had, welke zijn overgedaan aan de P.U. E.M., hetgeen recht van meepraten geeft op dit ogenblik. Wel zouden wij onze bezorgdheid tot uitdrukking kunnen bren gen over deze prijsverhoging, doch zon der verwijzing naar de 2 genoemde ge meenten. De heer CLEMENS neemt hiermede ge noegen en laat de redactie van dit schi ij- ven over aan B. en W. De heer OOMS uit zijn verbazing over het feit, dat we als proefkonijn worden gebruikt. De heer KRUIJFF uit scherpe woorden van critiek. De investerings-moeilijkhe- den en het peilen naar de grootte der in vesteringen geldt ook voor de Watei lei ding- en Gasbedrijven, zegt spr. Het zijn de Electr iteitsbedr ij vendie in iedere provincie een kantoorgebouw hebben neergezet, met en zonder marmer. Er is gesmeten met geld, zulks in tegenstelling met Waterleiding- en Gasbedrijven, die een zuinig beheer hebben gevoerd en over het algemeen nog in "kantoren ver blijven, welke niet die indruk wekken, dat daarin een groot bedrijf wordt geleid. Eerst werd iedereen overgehaald tot elec- trisch koken en meer stroomverbruik en daarna moet Symen betalen, waartegen spr. protesteert. De heer A. P. HILHORST wijst erop, dat ook de Provincie een stem heeft in deze materie en zegt verder, dat het gehele bedrijfsleven gaarne de prijs zou willen vaststellen aan de hand van toekomstige investeringen, doch dit wordt niet toe gestaan. Geen bezwaarschrift zenden zegt spr., doch een protest indienen bij de Provincie en de Regering. De heer OOMS verzoekt een afschrift van het bezwaarschrift naar Gedeputeer de Staten te zenden, hetgeen de voorzit ter toezegt. De VOORZITTER stelt voor, in verband met een te maken excursie naar een flat gebouw te Zeist, hetgeen verband houdt met de bouw van een flat op het land goed Vredehof, geen rondvraag te houden. Als gevolg hiervan gaat de raad uiteen. Officiële Mededelingen. Het hoofd van het gemeentebestuur van Soest brengt ter algemene kennis, dat in de vergadering van de raad dezer ge meente d.d. 30 Juni j.1. een tweetal be sluiten tot partiële herziening van het uitbreidingsplan in hoofdzaak voor gron den gelegen ten noorden van de spoor lijn UtrechtAmersfoort is vastgesteld. Het ene besluit heeft betrekking op de bestemming van terreinen, gelegen tus sen de Van Weedestraat en Oranjelaan, aan de Koninginnelaan, de Beaufortlaan en de Eemweg en het tweede op de „Ver klaring" behorende bij het plan in hoofd zaak. Genoemde besluiten liggen vanaf Vrijdag 4 Juli 1952 gedurende 14 dagen ter inzage. Binnen zes weken na afloop van die ter mijn kunnen belanghebbenden, die zich met bezwaren tegen genoemde herzienin gen tot de raad hebben gewend, bij Ge deputeerde Staten tegen deze herzienin gen bezwaren indienen. Burgemeester en Wethouders van Soest, gelet op art. 75 der Lager Onderwijswet, brengen ter algemene kennis, dat door de raad dezer gemeente in zijn vergade ring van 30 Juni 1952 de wettelijk voor geschreven medewerking is verleend ten aanzien van 1. het verzoek van het R.K. Schoolbestuur te Soesterberg tot a. het aanschaffen van enige leermidde len voor het 3e leerjaar; b het aanschaffen van een 14-tal school banken; c. het uitbreiden van de rijwielbewaar plaats. 2. het verzoek van het bestuur der Vereni ging „De School met de Bijbel" te Soest tot stichting van een rijwielbewaarplaats bij de school aan de Driehoeksweg. B.D.C. OP TOURNOOI. B.D.C. nam Zondag deel aan het Kevsen- tournooi, uitgeschreven door E.M.S. Zowel B.D.C. als de tegenstander Her cules kwamen met een gecombineerd elf- Do &B&ZÏ*- '"'~4 *§eze overwinning wist B.D.C. zich 5?rde demi-finale te plaatsen en deze wedstrijd wordt Zondag gespeeld. PLOTSELING OVERLEDEN. Zaterdagmiddag werd de 77-jarige in woner, de heer Donkersloot, oud-direc teur van de P.T.T. te Rijswijk, onwel, toen hij op de Anna Paülownalaan wan delde. Hij overleed ter plaatse aan een hartaanval. Een tragische bijzonderheid was het, dat in een tas, welke hij bij zich droeg, zijn laatste wilsbeschikking was geborgen. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Zondag a.s. is geopend apotheek „Soest- dijk", Van Weedestraat 46. LOMPENOPSLAG VERBRAND. Zaterdagmiddag, te omstreeks 4 uur, brak, door onbekende oorzaak, brand uit in de opslagplaats van lompen, papier en ander materiaal, toebehorende aan de heer Westra aan de Nieuweweg. In een minimum van tijd werd een grote hoeveelheid papier, lompen en juten zak ken een prooi der vlammen, waartegen de brandweer met de nevelspuit en een motorspuit niet veel kon uitrichten. Een dicht bij het vuur staande houten schuur en het woonhuis konden worden behouden, doch de schuur met inhoud ging verloren. In de afgebrande schuur stond bovendien een nieuw rijwiel alsme de een hoeveelheid wasgoed en kleding van het gezin. De schuur met inhoud bleek met verze kerd te zijn, hetgeen een schadepost van 6 a 7000 gulden betekent. door vermindering Weeldebelasting. TELEVISIE van 785.— voor 495.—. RADIO van 160.— voor 136.—. KERKSTR3 TEL.276Ó RUZIE OM DE FOOI. Het zal nu zowat een jaar zijn geleden, dat het besluit werd genomen, het fooien stelsel een beetje te beperken, door in de meeste café's en restaurants de consump ties inclusief de bediening te berekenen. Hoewel ik geen geregelde café-bezoeker ben, weet ik toch wel, dat de vraag „in- of exclusief" gangbaar is geworden en ik weet óók, dat er wel eens kellners zijn die dan zulk een antwoord geven, dat je alleen het „clusief" goed kunt verstaan, het aan de beleefdheid van meneer of mevrouw overlatend, of zij dan „in" of „ex" ervoor hebben gemompeld. Toch meen ik te mogen zeggen, dat de proefneming is geslaagd en ik vind dat het nu tijd wordt, dat de Horeca ik meen tenminste, dat deze organisatie in die aangelegenheid veel heeft te zeggen een stapje verder kan gaan. Om de waarheid te zeggen, schrik ik mij altijd een hoedje, als ik merk, dat de be diening exclusief is geweest, zodat ik zélf de 15 procent fooi, die tegenwoordig fat soenlijk wordt geacht, bij de opgegeven prijs moet rekenen. Rekenen is n.1. mijn fort niet, lang niet l Ik zit daar eerlijk gezegd altijd mee te stumperen en deze week heeft dat zelfs tot een verschil van mening met mijn vrouw geleid. We had den, met een van mijn zoons, een stevig ijsje gebruikt. Alle drie hetzelfde, het geen ik gemakkelijk vond bij' de afreke ning. „Zeg, het is hier exclusief, het be drag is 2.40, hoeveel moet ik nu geven „Nogal eenvoudig", luidde het antwoord van mijn vrouw. „Dat is 2.40 plus 15 procenter komt dus bij 24 en 12, dat is 36 cent.... met elkaar dus ƒ2.76. En geef nu alstjeblieft niet meer, want daarmee verknoeien jullie de regeling zelf weer". „Och die mensen moeten er van bestaan", weerlegde ik. Dat leverde echter een schop tegen mijn zere been op. „Nonsens, ze verdienen ge noeg aan die consumptie". „Die dienster zeker vroeg ik. Nee, de zaak hier. Dan moeten ze hun mensen maar een vast salaris geven. Nie mand haalt het in z'n hoofd een winkel juffrouw in een modemagazijn een fooi te geven, ook al heeft het mens ik weet niet hoeveel moeite gedaan om te helpen passen. Waarom dan een dienster in een lunchroom wél. Ze hebben nu die 15°/o vastgesteld en als jullie mannen nu weer beginnen méér te geven dan die 15 is hei. eind er weer van zoekRond het nu ook niet af". Ik.Vnaakte aan het weinig ^verkwikkelijke „jó^prek een eind door de t''»V ."oe- IS J 4.1W iuflL, -Jf' wordt dan 2.80, meneer." Meneer betaalde. Maar de juf begreep niet waarom „die meneer" z'n vrouw even aankeek en grinnikte. H. OEKMAN. WIELRIJDER VIEL TEGEN AUTO. De 11-jarige wielrijder H. uit Hilversum kwam Zaterdag op de Torenstraat in aan raking met een andere wielrijder. Hij kwam te vallen, doch werd daarbij ge raakt door een passerende personenauto. Met een zware hersenschudding en won den aan hoofd en handen werd hij per ziekenauto naar Hilversum vervoerd. 3-JARIG MEISJE WAS ZOEK. Het 3-jarig dochtertje van de familie v. M. aan de Klaarwaterweg was Zater dagmorgen plotseling zoek. Van 10 tot 1 uur is naar haar gezocht geworden. Op laatstgenoemd uur kwam de kleine doodkalm en op eigen kracht weer thuis. Het bleek dat zij bosbessen had geplukt. PHILATEL1CA. De vergadering van de Philatelistenvere- niging „Soest" was weer uitstekend be zocht, terwijl als gast een der hoofdbe stuursleden der vereniging kon worden begroet. Deze maakte van de geboden ge legenheid gebruik het een en ander te vertellen over de I.T.E.P.-tentoonstelling te Utrecht en over wat daar aan bijzon derheden te bewonderen valt. De verlo ting, waarvoor de animo zeer groot was, bracht weer vele fraaie prijzen onder de aanwezigen. SOEST - UTRECHT - BAARN SOESTER TENNISTEAMS WONNEN. Het le en 2e team, beide kampioen van hun afdelingen, wonnen Zondag de be slissingswedstrijden, waardoor beidó teams a.s. Zondag promotie-wedstrijden moeten spelen. Het le team wist met 71 de Delftse Club D.T.B. 2 te verslaan. Soest 2 kreeg zeer sterke tegenstand van de Amster damse vereniging K.N.S.M. 2. Na 2 vlotte overwinningen in de heren enkelspelen gingen de dames enkelspelen verloren en daarmede een voorsprong van 20. In 3 sets verloren Mej. Wilmink en Hoorn het gemengde dubbelspel, waardoor de stand 23 werd. Mej. v. d. Berg en Nijhof wis ten de stand weer gelijk te maken na 3 vermoeiende sets. De dames-dubbel ging weer verloren, zodat de heren-dubbel bij een overwinning de stand op 44 kon brengen. Hoorn met Njjhoff (invaller voor Hoyng) wisten met 119 en 6—2 deze laatste partij te winnen. Toen bleek, dat Soest 10 sets had gewonnen en de tegen stander 9 sets, waardoor Soest met 44 toch winnaar werd. De uitslagen waren Soest 1-D.T.B. 2 7-1. Heren-enkelspel Van Breukelen Van Oostrom 62 62. LayDe Mink 6 2 6—1. Dames-enkelspel Mevr. Goedkoop-Mej Esseling 5—7 2—6. Mej. Segers—Mevr. Hulsinga 64 26 64. Gemengd-dubbelspelMej. Segers en Van Breukelen—Mej. Esseling en Van Oostrom 6—3 6—2. Mevr. Goedkoop en Lay Mevr. Hulsinga en De Mink 6—3 6—1. Heren-dubbelspel Lay en Van Breuke- len-De Mink en Van Oostrom 6—3 6—1. Dames-dubbelspel Mevr. Goedkoop en Mej. Segers—Mevr. Hulsinga en Mej. Es seling 60 64. Soest 2—K.N.S.M. 2 4—4. Heren-enkelspel HoornDe Graaf 62 64. NijhoffWehman 7—5 64. Dames-enkelspel Mej. Wilmink—Mevr. Rogge 4—6 7—5 6—8. Mej. v. d. Berg— Mevr. Klokkenmeijer 2—6 3—6. Gemengd-dubbelspel Mej. Wilmink en Hoorn-Mevr. Rogge en De Graaf 7-5 5-7 0—6. Mej. v. d. Berg en Nijhoff—Mevr. Klokkenmeijer en Wehman 6—3 3—6 63. Dames-dubbelspelMej. Wilmink en Mej. v. d. Berg—Mevr. Rogge en Mevr. Klok kenmeijer 26 36. Heren-dubbelspelHoorn en Nijhoff—De Graaf en Wehman 119 62. Het programma voor Zondag is Soest 1 Geldermalsen 1 en Soest 2—Donald Duck 2. Beide wedstrijden worden ge speeld in het Van Lennep's Sportpark alhier.

Soester Courant | 1952 | | pagina 1