WIJ RUIMEN OP. JOKARI Kabinetsformatie enuitverkoop. Soest vóór 30 jaar. Koerswijzigingen op til. Het Zomerspel bif uitstek. BAZAR DE LUXE Verhuurlnrlchtlng A. B. KOPPEN. Zonnegloren jubileert. VOOR GLAS, VERF EN BEHANG Soester GLAS- EN VERF HANDEL IN DE HOEK. Stichtsche Schoeflhuizen VRIJDAG 18 JULI 1952. 30e JAARGANG no. 54. OURANT SOESTER Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 - Truman is democraat en Taft is republi- klein. Dit voor het geval dat U het nog niet wist. Taft gaat graag door voor de „ronde kerel", Truman kan soms héél erg ironisch zijn. Toen op de republikeinse conventie de kansen van Taft steeds slechter werden, merkte Truman op, dat hij vreesde, dat zijn favoriet zou verliezen. Want door Taft als tegencandidaat te stellen, zou den de democraten méér kansen hebben dan met de populaire Eisenhower. Welnu Eisenhower is candidaat geworden en de wereld moet er ernstig rekening mee houden, dat Amerika, na Roosevelt en Truman, een republikein in het Witte Huis zullen hebben. Een ommekeer We zullen dienen af te wachten wat het Amerikaanse volk in November zélf zal zeggen. In Engeland. Niet alleen in Amerika is er deze herfst een koerswijziging te wachten, ook in Engeland ziet het er naar uit, dat het roer óm gaat. Want niet alleen dat La- bour daar sinds de jongste landelijke verkiezingen bij de graafschaps- en ge meenteraden weer vrij veel heeft terug gewonnen, deze herfst houdt de Labour- Partij haar congres, waarop zal worden beslist of de Attleeianen de leiding zul len houden dan wel de Bevanisten, die veel meer de nadruk leggen op het „hard" maken van de democratie door het maat schappelijke bestel dan door de bewape ning- Stel nu eens, dat het ene de Republi keinse president in de V.S. zowel als het andere Bevan oppositieleider, misschien minister-pr-sident, in Engeland ge beurt. Wan dan? Het programma waarmee de republikei nen uitkomen is, ondanks uitlatingen van Taft en de zijnen, niet isolationnis- tisch. Trouwens geen zinnig mens kan dat verwachten. Het heeft misschien en kele Amerikaanse belastingbetalers ple zierig in de oren geklonken, maar hoe zou het isolationnisme te rijmen zijn met het punt dat veel meer aanslaat bij het Amerikaanse publiek, het anti-commu- nisme En hoe zou iemand als Eisen hower zich accoord kunnen verklaren met isolationnisme? Tegen het communisme. Wat de buitenlandse richtlijnen betreft is het anti-communisme de hoofdschotel. Anders dan van de democraten. Daar is de neiging om het communisme binnen de bestaande grenzen te houden. De re publikeinen willen, volgens hun program, het anti-communisme in de door commu nisten beheerste landen aanmoedigen. Maar we zouden zoiets toch eerst nog in de practijk moeten zien. Hoewel Eisenhower en Taft zich beide op dat programma hebben vastgelegd, bekend is, dat Taft bij zulke dingen aan Azië en Eisenhower aan Europa denkt. Waar mee we maar willen zeggen, dat ook een Eisenhower als president te maken krijgt met een Congres, waarin Taftiaanse Re publikeinen zitten. Kómt er een Republi keinse president dan wil dat dus niet zeggen, dat er een onverdeelde Republi keinse partij achter hem staat. En wanneer het in Engeland van een conservatief weer tot een Labour bewind komt, zal het daar wel anders zijn dan in Amerika, maar toch ook hier zouden er wezenlijke verschillen zijn tussen wat we de traditionele koers en de nieuwe koers kunnen noemen Zo zou het dus kunnen gebeuren, dat de VS. een scherpere koers willen varen en Engeland een minder scherpe. Zou zulk een uiteenwij kende koers een breuk kunnen betekenen tussen beide BESTAANDE UIT 2 SLAGHOUTEN 1 BAL MET ELASTIEK 1 BLOK. MINOR f 4 95 BAMBIN 6.95 POPULAIR 9.93 JUNIOR 16.50 KINDER BADMINTON. KIBAMI 10.50 Van Weedesraat 31, Soestdijk, Tel. 2239 Doctor Drees heeft enk'le keren Hier en daar geïnformeerd En gevraagd, wie van de heren Een Ministersteek begeert. Maar er zijn zoveel bezwaren, Er is aanbod, er is vraag. D'een die denkt het niet te klaren En de andere wil graag. Misschien leeft hij vele weken Tussen vrees en tussen hoop, Spaar Uw moeite, gooi die steken Toch eens in de uitverkoop Hier wat nemen, daar wat geven, Door P. v. A. en K.V.P., Nou, vooruit dan, wacht nog even Neem er nóg maar eentje mee Ieder krijgt dan zo een baantje, Ten gerieve van de staat, 'k Hoop maar dat men wel een graantje, Maar geen „steken" vallen laat landen De oud-minister van oorlog in Engeland, de Labourman Strackey, heeft er tegen gewaarschuwd. Maar waar hij tevens tegen waarschuwde was, dat En geland er op bedacht moest zijn niet door Amerikaanse onbesuisdheid te worden meegenomen in de oorlog. Ook het Russische roer om? Intussen schijnt ook Moskou zijn positie te wilen herzien, of tenminste opnieuw te bezien. De ambassadeurswisseling in Londen is er een aanwijzing voor. De mildere toon in de communistische pers en de zéér vriendelijke rede, die de schrij ver Ehrenburg heeft gehouden, heeft er wel wat van weg of men op het Kremlin zeggen wil „we kunnen nog een ander gezicht zetten als dat van 'n boeman. Uw politiek van intomen is niet nodig, we tomen ons zelf wel in". Het is best mogelijk, dat het Kremlin dat, uit allerlei overwegingen van binnenlandse aard, voor het ogenblik ook werkelijk meent. Het is ook mogelijk, dat het een spel is om, door in de kaart te spelen van de Bevanisten, op een verwijdering aan te sturen tussen twee Labour-stro- mingen en daarmee misschien tussen En geland en de V.S. en in het algemeen tussen de landen, die een bewapenings- butget hebben dat tegen het financieel plafond zit en het steeds op de steun afknabbelende Congres. Hoe het zij, aan de politieke hemel zijn er tekenen van veranderingen. Misschien wordt het een poosje vacantieweer Nu de Harmonie P.V.O, in deze zomer een nationaal concours gaat organiseren voor dorps-kapellen e.d. is het wel aar dig nog eens af te drukken hoe de voor bereidingen 30 jaar geleden waren, toen P.V.O. (toen Fanfarecorps) een nationaal concours ging houden. Wij lezen daaromtrent in de Soester Cou rant van 1922 „Konden we in ons vorig nummer bekend maken, dat een openbare vergadering zou worden gehouden om de eerste be sprekingen te voeren tot het in 1923 hou den van een nationaal concours voor Harmonie- en Fanfarecorspsen te dezer plaatse, hetwelk zou worden uitgeschre ven door de Soester Fanfare bij gelegen heid van haar 25-jarig bestaan, j.1. Dins dagavond reeds is deze vergadering ge houden in „Bellevue". Door de voorzitter, de heer De Lange, werd erop gewezen, dat een garantiefonds van 3000.nodig zal zijn voor het wel slagen van dit concours, waarvoor inmid dels door het hoofd der gemeente toe stemming is gegeven dit te doen houden den op de le en 2e Pinksterdag. Na breed voerige besprekingen werd in deze da gen verandering gebracht en besloten dit concours te doen plaats hebben op He melvaartsdag en 2e Pinksterdag. De voorzitter meende zekerheid te kun nen geven, dat door de Burgemeester ook tegen deze dagen geen bezwaar zal wor den gemaakt. In de regelingscommissie, welke is sa mengesteld, zijn benoemd de heren Dam mers, Foeken, Bloupot, Wagner en een oud-lid der Fanfare, de heer Hornsveld. Door de vergadering werd voorgesteld daarin ook zitting te doen nemen de he ren L. den Bliek en P. v.d. Bremer, resp. penningmeester en lid van de vereniging „Soest Vooruit". Beide heren zullen hier toe van het bestuur een schriftelijke uit nodiging ontvangen, aangezien zij niet op de vergadering aanwezig waren. Bij de rondvraag vroeg de heer v. d. Broek, bestuurslid der Soester Fanfare, het woord en schetste in het kort de groei en bloei der vereniging. Spr. hoopte, dat alle aanwezigen, die reeds blijk gaven van hun sympathie met de voorgenomen plannen der Fan fare in het jaar 1923, ook bij hun vrien den en kennissen reclame zouden maken voor de Fanfare, opdat de grootse plan nen verwezenlijkt kunnen worden. Een goed begin is aan dit werk gegeven en we twijfelen er niet aan, of hetgeen wat volgen zal, gaat even vlot". Van een geheel andere genre is het vol gende bericht „Uit Beieren komen berichten, dat men daar de gang van zaken niet meer gaat vertrouwen. Er zouden in dit land n.1. fascisten naar Italiaans model zijn opge doken. Te Munchen zouden reeds botsin gen tussen fascisten en socialisten heb ben plaats gehad, toen de laatsten van 'n betoging naar huis terugkeerden. De Bei erse fascisten hebben zich thans in uni form gestoken, n.1. in grijze hemden met oude mutsen van jager-corpsen en met zwart-wit-rode banden om de arm, waar op een swastika. In Augsburg hebben zij betogingen ge houden zonder dat er incidenten voorvie len en ook in Neurenberg zullen zij, op gevaar van 'n botsing met de socialisten, dezer dagen demonstreren. In Rosenheim, waar de spartakisten tijdens de revolu tie zo verschrikkelijk huis hielden, kon de facistenleider Hitier, door een lijf garde van ongeveer 200 man omgeven, ongestoord optreden. In Tirol zijn 7 compagnieën welgewapen de fascisten en 3 van het Beierse corps Hoofdstraat 1 - Baarn - Telef. 3567 K 2954 Speciaal adres voor het huren van Glaswerk. Serviesgoed, Tafelzilver, Stoelen, Tafels enz. Depót voor Soest BEN VAN DER LIN DEN, Slijterg en Wijnhandel, Soester- bergsestraat 49, Soest-Zuid, Telefoon 2490. Oberland met stalen helmen en 15 mu ziekkapellen opgemarcheerd. In een gehouden vergadering van de so ciaal Democratische Partijbestuursleden werd besloten onder de arbeiders „storm- afdelingen" aan te werven, die slechts mi litair geschoolde mannen tot leiders zul len hebben. Het bureau der organisatie, het gebouw van de Münchener Post en het vakverenigingshuis zullen zij geza- melijk beschermen. Ook de Berlijnse ar beiders beginnen zich met de beweging in Beieren te bemoeien. Het 25-jarig bestaan, van Sanatorium „Zonnegloren", waarvan de hedenkings- plechtigheden Zaterdagavond aanvingen, vond Dinsdagmiddag zijn hoogtepunt tij dens een bijeenkomst in de grote feest tent, welke op het terrein van „Zonneglo ren" was geplaatst. Een groot gezelschap genodigden was hier aanwezig, waaronder Jhr. Dedel namens H.M. de Koningin, de Commissaris der Koningin der Provincie Utrecht, autori teiten en vertegenwoordigers van Chr. Kerken en het ziekenhuis- en sanatorium wezen en anderen. De heer G. Fritzsche, voorzitter der Chr. Vereniging tot stichting en exploitatie van sanatoria voor longziekten en tuber culose, was de eerste spreker van de lange rij. In zijn herdenkingsrede bracht spr. dank aan het Koninklijk Huis en wees er op, dat Koningin Emma en Koningin Juliana veel medeleven met „Zonnegloren" had den betoond. Spr. heette bijzonder welkom de verte genwoordigers van Regering en Kerk, zoals de Commissais der Koningin, Bur gemeester en Wethouders van Soest, dr. Gerbrandy, dr. Gravemeyer, ds. De Vries en de heer Hemmes. In 1920 waren er 10.000 t.b.c.-patienten en het aantal sanatorium-bedden bedroeg 2138 stuks, zeide spr. Dit betekende, dat van iedere 5 patiënten er slechts 1 een behoorlijke verpleging kon krijgen. De anderen konden velen besmetten en de t.b.c. greep om zich heen. Zij die ons voorgingen, hebben met dit beeld voor ogen hun sociaal gevoel omgezet in da den en stichtten sanatoria. Spr. herdacht Prof. Slotemaker de Bruine, de heer G. Ruys, Jhr. Roëll, de eerste geneesheer directeur, Ds. Warners en vele anderen. Hij dankte de dagelijkse medewerkers, in het bijzonder de artsen en zeide tel kens weer getroffen te worden door de deskundigheid van onze medici. Spr. dankte God voor de zegen aan dit werk verleend en las psl. 145. Dr. J. A. W. Berghauser Pont, genees heer-directeur, sprak hierna. „Boven de streep blijven" is het vanzelfsprekende doel, als wij onze medemensen willen helpen, zeide spr. Het heeft arbeid en of fers gekost, doch in 25 jaar bouwden wij aan een front tegen een gevaarlijke vij and, dank zij de medewerking van velén. Spr. dankte de Regering en het gemeen tebestuur van Soest voor hun grote mede werking, waardoor het mogelijk is ge weest de capaciteit van „Zonnegloren" te verdrievoudigen. De strijd van de laat ste 5 jaren besprekend, zeide spr., dat de t.b.c.-bestrijding een radicale veran dering heeft ondergaan. De ontdekking van het P.A.S. en de strep- tomycine, twee nieuwe geneesmiddelen, brachten vele patiënten de redding van de dood. Patiënten, die voorheen, „agres sief" moesten worden behandeld, kunnen nu dikwijls met P.A.S. en bedrust gehol- pe worden. Van de 265 patiënten, die in „Zonnegloren" vertoefden met een holte in de long ging 84 procent huiswaarts zonder holte en met een negatief sputum. Twee vijfden van hen kreeg P.A.S. en bedrust. Deze successen worden belang rijker als men bedenkt, dat 30 a 35 pro cent van de patiënten hier niet voor de eerste keer liggen. Spr. dankte Prof. Bronkhorst en Dr. Klinkenberg, van wie spr. veel heeft geleerd. Bij al deze fraaie resultaten, welke bin nenkort wellicht door weer nieuwere ge- □aar de v.h. E. KOUDIJS Soesterbergsestiaat 52 Tel. 2707 neesmiddelen nog verhoogd zullen wor den, hield spr. zijn gehoor voor, dat de t.b.c.-bacil een hardnekkige vijand is, waartegen wij de strijd niet mogen laten verslappen. Wij dachten na de oorlog de sterfte- en ziektecijfers tot het peil van voor 1940 te rug te kunnen brengen. De sterftecijfers daalden tot beneden 't peil van voor 1940 doch de ziektecijfers vertonen slechts een zeer langzame daling. Het aantal ziekte gevallen van 15000 per jaar betekent nog altijd een verhoging van 50 procent van het vooroorlogse cijfer. Met verdub belde energie wordt de strijd voortgezet, zeide spr., en mocht het zijn, dat we over 25 jaar gezegenvierd hebben, dan kunnen we „Zonnegloren" gebruiken ter bestrij ding van andere ziekten. Namens de Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid sprak dr. H. R. Ger brandy gelukwensen uit. Deze prees de uitbouw van het vroegere „Zonnegloren" tot de zeer moderne inrichting van thans en zeide, dat het Ministerie dit sanatorium als eerste klasse kenmerkt. Spr. zeide, dat over 25 jaar de sanatoria niet geslo ten zullen worden, want de nieuwe mid delen zullen het bestaan van deze inrich tingen ook dan nog noodzakelijk maken. Dr. K. H. E. Gravemeyer maakte het heel kort, toen hij namens de Generale Synode der Ned. Herv. Kerk zijn geluk wensen aanbood. In de, stijl van zijn ver trek naar Zuid-Afrika bediende hij zich alvast van het Zuid-Afrikaans door „Zon negloren" toe te voegen „Alles van die beste". Namens de Algemene Diaconale Raad en de Federatie van Diaconieën der Ned*. Herv. Kerk wees de heer W. J. Hemmes erop, hoe de diaconieën van bedelings instituten werden omgevormd tot orga nen van maatschappelijke hulp, mede door het werk der sanatoria. Mr. S. P. Baron Bentinck, onze Bur gemeester, zeide, dat de verleiding groot was, om te overwegen hoe groot het be lang van „Zonnegloren" voor Soest was. „Zonnegloren" is echter een nationaal be lang, een geestelijk kracht-centrum, waar de wetenschap zich niet los maakte van de zedelijke normen, zoals elders in de wereld gebeurt, doch hier beoefend wordt in dienst van de naaste. Van hier gaat een kracht uit, niet alleen voor de pa- tienten, doch voor allen en spr. dankte allen voor het vele werk hier verricht. De Nederlandse Centrale Vereniging tot Bestrijding der tuberculose was vertegen woordigd door de heer J. Kroondijk, arts. Deze stelde het grote nut van een goed sanatorium nog eens in het licht en het zegenrijke werk hetwelk hier wordt ver richt. De heer B. van Vliet, arts, sprak namens de Nederlandse Vereniging van atrsen voor longziekten en tuberculose en als directeur van het Consultatiebureau te Amsterdam. Deze spr. belichtte het grote nut van 'n sanatorium op religieuse grond slag, zoals „Zonnegloren". De heer P. A. Heeres, arts, sprak namens de Nederlandse Vereniging van artsen dering van 't Ziekenhuiswezen z'n collega Berghauser Pont toe. Spr. uitte waarde rende woorden voor de vakkennis, welke de directeur van „Zonegloren" bezit en zijn belangstelling voor andere vormen van t.b.c., zoals darmaandoeningen. Be wonderenswaardig noemde spr. 't, dat 't tekort aan verplegenden hier niet merk baar is. Hierna werd nog het woord gevoerd door Ds. H. v. 't Hof namens de Bond van Prot. Chr. Ziekeninrichtingen, door ds A. de Vries namens het Breed Moderamen der Classicale Vergadering te Amersfoort en. Ds. C. J. Sikkel namens het sanatorium „Sonnevanck" te Harderwijk. Namens de consulterende specialisten van het sanatorium sprak Prof. Dr. A. A. J. van Egmond, welke namens hen mede een klok aanbood voor de bibliotheek. De vroegere sanatorium-arts, J. H. Zal- mann, liet "zijn gelukwensen vergezeld gaan van een luidklok voor de nieuwe kapel. Namens de Interkerkelijk Protestantse Stichting Zuid-Nederlands Sanatorium dankte Zr. J. Kleinood voor de grote steun van „Zonnegloren" ondervonden. De heer Teersma complimenteerde het bestuur namens het Chr. Nationaal Vak verbond, terwijl de heer Van Hazelen dit deed namens „Zon en Schild". De heer Van Leeuwen besloot de spre- kersrij met de gelukwensen namens „Kerk en Ziekenzorg". In het Zusterhuis werd hierna door het bestuur gerecipiceerd. Woensdag werd het feest gesloten met een reünie van oud-patiënten en verte genwoordigers van plaatselijke afdelin gen. De grote tent bleek te klein om de bijna 2000 personen, die van heinde en ver per trein en autobus waren gekomen, te be vatten, doch door de zijwanden weg te nemen kon het hele Zonnegloren-legioen getuige zijn van de grote offervaardig heid van zeer velen. Na de wijdingssamenkomst gaf de heer Fritzsche gelegenheid tot aanbieding van de opbrengsten der jubileum-acties ten behoeve van „Zonnegloren" gevoerd. Ds. L. Visbeek opende de rij en overhan digde namens de afdeling Soest een be drag van 1559.en een lijst met 600 nieuwe leden. De heer Schuurman, voorzitter van de vereniging van oud-patiënten, bood een moderne geluids-installatie aan. waaraan zelfs een opname-apparaat niet ontbrak. De patiënten van Zonnegloren bleven ook niet achter en bleken bijna 600.bij een gespaard te hebben. De afdeling Amersfoort schonk 1000.— en de Dr. Visser-Stichting schonk eenzelfde bedrag. De Kerkeraad van Hendrik Ido Ambacht gaf 65.de stad Rotterdam 10.500. en zo ging de grote stroom van geld- Schenkingen gestadig door met bedragen variërend van 40.tot 1500. Vermeldenswaard is het bedrag, dat bij een gebracht was door het echtpaar Wil te Amsterdam, n.1. 5299.20. Aardig was ook de aanbieding van de afdeling Alkmaar, die, behalve een be drag aan geld, 80 kazen schonk, welke door originele kaasdragers werden aan gevoerd. De traditionele haring ontbrak ook ditaaml niet en een ander geschenk in natura was een stierkalf van de afde ling Nijkerk. Groot enthousiasme verwekte de medede ling, dat voor het bouwfonds 41.000. was bijeengebrocht en het aantal leden van dit fonds thans 13000 bedraagt. De penningmeester, de heer N. Jansen, had het laatste woord op deze morgen, toen hij mededeling deed van het totaal bijeengebrachte op deze samenkomst, het geen totaal 64.096,15 bleek te zijn. De Huzaren van Boreel uit Amersfoort onderstreepten dit grote succes met mars muziek, waarna de aanwezigen de bazar bezochten, door welke attractie nog meer geld binnenkwam. AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. De autotocht voor die Soesténaren, die minstens 70 jaar oud zijn/ belooft een succes te worden. De deelname is zeer groot. IiNiet minder dan 180 personen gaven zietj, voor deze tocht op. per kwart, 1.85 - per post 2.00 POSTGIRO No. 126156 Van een onzer lezeressen ontving ik eni ge tijd geleden een schrijven, waarin zij klaagt o<er de meer dan grote belang stelling welke Soest geniet van de „rei zende kooplieden in alles" en zij vraagt of de politie daaraan niets kan doen. Nou, eerlijk gezegd en op gevaar af, dat de politie mij kwaad zal aankijken, ge loof ik, dat er inderdaad méér tegen ge daan kan worden. De kalmte en rust in aanmerking geno men, waarmede deze negotiemensen zich door ons dorp bewegen en zich vastzui gen aan je stoep, ben ik geneigd te den ken, dat er niet veel tegen wordt onder nomen. We mogen echter de politie daarover niet te hard vallen, want onze gemeente is groot en er schijnt, vooral de laatste tijd, nogal eens verkeer te moeten worden om gelegd, waarmee enige mensen druk zijn. Het publiek zou overigens zelf kunnen meewerken door te signaleren in welke buurt wordt geopereerd. Maar dan ko men we op een terrein, waarop wij ons niet graag wagen, namelijk 't plegen van een soort verraad en dan geloven we het al gauw, zelfs in gevallen dat er nog iets ergers gebeurt dan clandestien handel drijven. In mijn ogen is b.v. het afmaken van een nest jonge katjes in een teiltje water, ten aanschouwe van alle kinderen uit de buurt, wel zo iets infaams, dat er eigen lijk geen woorden voor zijn. Bij een vorige gelegenheid had deze mens een broodems gebruikt, maar dat gaf te veel smerige boel. Ook toen was de jeugd daarbij tegenwoordig onder het motto: wie de jeugd heeft heeft de toe komst. Geen der ouders of omwonenden deed aangifte van deze wandaden, ook niet van nog 'n andere aangelegenheid, toen deze onmens „voor de aardigheid" en om te bewijzen dat een kat altijd op zijn poten terecht komt, een kat bij het puntje van zijn staart greep en over het dak van 'n huis slingerde. Lezer, ik ben een even grote suffert als velen van U, want ook ik kon er niet toe komen dit sujet aan te geven, maar ik hoop uit de grond van mijn hart, dat er iemand zal komen, die over het „ver- raad-idee" heenstapt en de vent er bij lapt. H. OEKMAN. SOEST - UTRECHT - BAARN De autcmobiJisten, die op deze dag hun tijd en auto beschikbaar stellen, zijn evenmin achtergebleven Twee en vijf tig automobilisten gaven het goede voor beeld aan nog ongeveer 6 collega's, waar op men nog wacht en waarop middels deze regelen nog een dringend beroep ge daan wordt. De tocht zal plaats hebben op Woensdag 23 Augustus. Des morgens te half tien worden de auto's opgesteld op de Soester F.ngweg. vanwaar wordt gestart. Het parcours loopt over de navolgende plaatsen: Baarn, Nijkerk, Putten, Har derwijk, Apeldoorn, Arnhem, Otterloo, Hoenderloo, Driebergen, Doorn, Zeist, Soest. Des avonds, te 7.30 uur, zal de tocht eindigen. Op dit tijdstip zullen de auto's op de Soesterbergsestraat, bij de Van Beuningenlaan, worden opgewacht door de Soester Harmonie, waarna men met muziek zal doorrijden tot de R.K. Kerk aan de Steenhoffstraat, alwaar een ein de komt aan deze voor de oudjes onge twijfeld genoeglijke dag. S.E.C.-BESTUUR VOETBALT. De S.E.C.-leden en supporters kunnen Zaterdagavond de bestuursleden en de jeugd-commissie-leden van S.E.C. zien voetballen. De opstelling van de elftallen is als volgt: S.E.C.-bestuur: Doel: Priem. Achter: Zim- merman en Kooy. Midden: Veenendaal, Rommers en Woudenberg. Vóór: Uiter- wijk, Jansen, De Jong, Verwoerd en E. Jansen. Jeugdcommissie-elftal: Doel: Adams. Achter: De Rooy en v. d. Brink. Midden: Pureveen, Veldhuizen, Roeimans. Vóór: v. d. Bovenkamp, v. Kooy, Keja, Hooge- veen en Verwoerd. BENOEMD. Wegens stijging van het aantal leerlin gen is aan de Groen van Prinstererschool benoemd de heer J. C. de Jong. onderwij zer te Zuilichem. SPORTMIDDAG VAN OLVMPIA. Zaterdagmiddag (19 Juli) heeft de jaar lijkse sport- en spelmiddag plaats op het terrein naast het gebouw „Ëltheto", wel ke georganiseerd wordt door de Christ. Gymnastiekvereniging „Olympia" alhier. Deze middag is bedoeld voor de pl.m. 300 Olympia-leden beneden de leeftijd van 14 jaar. GESLAAGD. Voor 't Mulo-diploma A is geslaagd Jaap Thomassen, leerling van de Van der Huchtschool. Marieke Wermeskerken slaagde voor het theoretische gedeelte van het L.O. staats-examen voor piano, daartoe opge leid door Elfride Pilon. Onze plaatsgenoot G. J. Reitsma slaag de Zaterdag j.1. te Emmen voor het Ulo diploma.

Soester Courant | 1952 | | pagina 1