De Vierdaagse* De Wielerronde van Soest* SOEST IN DE HOEK. Officiële mededelingen. DINSDAG 29 JULI 1952. 30e JAARGANG No. 54. SOESTER OURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Abonn. per kwart, 1.85 - per post 2.00 UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU: VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON 25B8 (KENGETAL K 2955) POSTGIRO 126151 Zaterdagmiddag organiseerde de ren- en toervereniging „Tempo" alhier voor de tweede maal de „Ronde van Soest", een wegwedstrijd voor nieuwelingen en ama teurs. Het parcours, lopende over de Beetzlaan, Hellingweg, Van Straelenlaan en Maria- straat, is weer het toneel geworden van harde doch sportieve strijd, welke het grote aantal deelnemers heeft geleverd. De organisatie, liet evenals vorig jaar, niets te wensen over. Het parcours was voor het verkeer afgezet en vanaf de ju- rywagen werden de toeschouwers via luidsprekers op de hoogte gehouden van de strijd om de ereplaatsen. Te 3 uur werd gestart door de nieuwe lingen, die weer van heinde en ver naar Soest waren gekomen om hun 50-kilo- meter-strijd te rijden. Onder hen bevon den zich ook de Soester renners Von Eugen, Van Dorresteijn, Bunschoten en De Bree, waarvan Von Eugen en Dor resteijn zich een plaats veroverden bij de eerste 10. In de laatste sprint, nabij de finish, werd Von Eugen geslagen en van de kopplaats gedrukt. Winnaar bij de nieuwelingen werd G. v. d. Burg uit Amersfoort in de tijd van 1.11.8 uur. De andere 9 renners werden alsvolgt geklassificeerd 2. J. v. Reste ren, Lisse. 3. E. v. 't Oever, Lisse. 4. H. Scholten, Den Haag. 5. M. Zandwijk, Do- dewaard. 6. J. v. d. Stroom, Culemborg. 7. D. von Eugen, Soest. 8. D. v. d. Stroom, Culemborg. 9. G. Bunschoten, Soest. 10. J. Bender, Culemborg. Voor de grote strijd tussen de amateurs aanving had een huldiging plaats van Piet van Heusden, de Amsterdamse ama teur, die onlangs kampioen achtervol ging vaji., ^Nederland werd. Het was de voorzitter van „Tempo", de heer J. v. d. Broek, die dit roemruchte feit memo reerde en Van Heusden een bloemenhul de bracht. Na het startsein door starter A. Cardol uit Utrecht, trok een sterk bezet ren- nersveld voor de eerste maal de Helling- weg op. De eerste ronden bewezen, dat het geen taaie vertoning zou worden. Renners van naam, zoals Pauw uit Utrecht, Holleder uit Amsterdam, Sie- veking uit Amsterdam, Meijer uit La ren, B. v. Leur uit Utrecht en P. v. Heus den voerden om beurten het peleton aan, hetgeen bij de afdaling van de Lazarus- berg telkenmale andere koplopers bracht. Jansen uit Zuilen was de eerste, die het tempo niet kon volgen en het veld moest ruimen en later werd hij door meerde ren gevolgd. Van Leur, de Utrechtse crack, die al eens eerder de kop had genomen, werd op zijn huid gezeten door verschillende Amsterdamse renners. Sieveking, Wiese, Traksel, Leeners en andere Amsterdam mers waren uiterst waakzaam en zorg- De Vierdaagse afstandsmarsen Zijn al weer achter de rug En de Soester mededingers Kwamen Zaterdag terug. Ettelijke kilometers Zijn op voeten afgelegd, Onze Soester loopartisten Deden het bepaald niet slecht. Soesterse Politiemannen En de Brandweer deden mee, Maar de rest der mededingers Liep zo wat men noemt privé. Zaterdag werd het gezelschap Muzikaal ontvangst bereid, 't Marsje langs de Soester hoofdweg Was voor hen een kleinigheid. Alle mededingers liepen Na vier dagen nog prefect En voor de drie dames-loopsters Had een ieder groot respect Fiere wijfjes, om vier dagen Veertig kilometers lang Te marcheren onder 't motto Van wij zijn beslist niet bang 't Is een grootse demonstratie Voor de mooie wandelsport, Die door duizendtallen lieden In ons land beoefend wordt. 'n Grote kerel stond te lachen Toen de stoet hem trok voorbij, Hij getuigde van zijn slapheid, Lopen zei hij, niets voor mij. Misschien voelde hij toch even, Dat hij heel veel schiet tekort, Wie weet of hij volgend jaar ook Een vierdagenloper wordt E. VAN EEDEN. De renners beklimmen de Lazarusberg. - Foto „Astra", Soesterb.straat 106, Soest. den ervoor, dat een hunner plaatsgeno ten in een beste positie bleef. Toen de helft van het parcours was verreden, werkte Janbroers zich naar voren, om met Schipper, Mehagnoul, Schotman, De Leeuw uit Laren, Waijboer uit Krom menie en Wiese een kleine voor sprong op het peleton te nemen. De jacht welke op hen werd gemaakt leverde geen directe aansluiting op, doch maakte, dat het tempo steeds hoger werd. Ronde na ronde bleef deze situatie ge handhaafd, waarbij verschillende ren ners de strijd moesten opgeven. Pauw uit Utrecht wist intussen van het peleton los te komen en zich bij de uit lopers te voegen, doch toen er nog 18 ronden te rijden waren ging Janbroers er vandoor. Aanvankelijk nog bijgehouden door P. v. Heusden sloot hij zich bij de kopgroep aan en enkele ronden later ging hij ook dit groepje verlaten met een venijnige spurt. Toen er nog 8 ronden te rijden waren had Janbroers een voorsprong van de gehele Beetzlaan. Hij spurtte met grote snelheid de Lazarusberg af, daar mede zijn voorsprong vergrotend, om tenslotte, toen er nog 7 ronden te rijden waren, een gehele ronde op het peleton voor te liggen. Na twee ronden had hij het peleton inge haald en gepasseerd en daarmede de ti tel van overwinnaar stevig in han den. Hij vloog onbetwist door de finish toen de anderen nog een ronde moesten rijden en boekte een tijd van 2.13.23 uur. De felle eindspurt, die de laatste ronde met zich bracht gaf het volgende resul taat 2. G. Pauw, Utrecht. 3. P. v. Heus den, Amsterdam. 4. H. Wiese, Amsterdam. 5. Mehagnoul, Amsterdam. 6. P. Sieve king, Amsterdam. 7. F. v. Rossum, Am sterdam. 8. G. Holleder, Amsterdam. 9. Schipper, Amsterdam. 10. A. Hoog, Am sterdam. 11. N. de Leeuw, Laren. 12. J. Rademakers, Culemborg. 13. P. Waijboer, Krommenie. 14. C. de Boer, Laren. 14. W. Leeners, Amsterdam. 16. L. de Regt, Soest. 17. L. Spierenburg, Hilversum. BEZWAREN TEGEN UITBREIDINGSPLAN. Het hoofd van het gemeentebestuur van Soest brengt ter openbare kennis, dat Gedeputeerde Staten van Utrecht, bij hun besluit van 15 Juli '52, 2e afd. nr. 2728- 1801, het op 5 Juli 1951 door de Raad der gemeente Soest vastgestelde uitbrei dingsplan in onderdelen, voor de gron den gelegen nabij de Van Lenneplaan, met bebouwingsvoorschi^ften, gewijzigd bij raadsbesluit van 28 Mei '52, hebben goedgekeurd met uitzondering van een op de tekening van het plan met rood omlijnde strook. Genoemd plan legt ter gemeentesecreta rie voor een ieder ter inzage. Tegen bovenbedoelde goedkeuring kun nen belanghebbenden, die bezwaren te gen het plan bij de Raad hebben inge diend, binnen 'n maand na dagtekening de zer bekendmaking bij H.M. de Koningin beroep instellen. AFGRAVING GRONDEN. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat bij besluit van Gedeputeerde Staten der provincie Utrecht, aan le. Het Rooms Katholieke Kerkbestuur van de H. Carolus Borromeus en het Rooms Katholiek Parochiaal Armbe stuur, 2. Th. de Goede, of hun rechtverkrijgen den, behoudens rechten van derden en tot wederopzegging ontheffing is ver leend van de verbodsbepalingen, ge noemd in artikel 2 van de Verordening op de ontgrondingen Utrecht, voor het afgraven van de percelen, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie E, nrs. 2282, 759, 760, 2280 (ged.) 2281 en 2379 (ged.), welk besluit vanaf heden gedurende der tig dagen voor belanghebbenden ter secretarie dezer gemeente ter inzage is gelegd. Ingevolge artikel 6 van de Verordening op de ontgrondingen Utrecht staat van bovenvermelde beslissing voor alle be langhebbenden beroep open op H.M. de Koningin binnen vorengenoemde termijn. Het adres van beroep, gericht aan Hare Majesteit de Koingin, moet worden in gediend bij de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht. KEURING DIENSTPLICHTIGEN. De Burgemeester van Soest brengt ter openbare kennis, dat le. Alle oproepingen voor de keuring voor de diensplicht van de lichting 1952 zijn verzonden; 2e. De in 1933 geboren mannelijke perso nen, die in een der Nederlandse bevol kingsregisters zijn opgenomen of daarin opgenomen hadden moeten worden, en de oproeping voor de keuring dan wel een bericht van niet-inschrijving nog niet hebben ontvangen, zich vóór 1 Sep tember 1952 ter gemeente-secretarie, afd. Militaire Zaken, moeten aanmelden. OPROEP. De hoofdinspecteur van politie alhier ver zoekt de wielrijdster, die getuige was van een rijwielongeval nabij de spoorweg overgang Soestduinen, waarbij haar zoon tje en 'n bromfietser waren betrokken, zich aan het politiebureau te melden voor het doen van een getuigeverklaring. Haar signalement is bekend. KINDERVOORSTELLING. Morgenmiddag (Woensdag) geeft de Witte Vogel-groep in het openluchttheater een opvoering van het kinderspel „Van de Koning die een kip werd". De Witte Vogel is een groep, welke spe ciaal voor kinderen speelt en gebroken heeft met 't thema „angst en schrik". Hek sen, slacht- en moordpartijen worden geweerd. De dialogen worden opgesteld in verband met de kinderlijke gedachten- sfeer Zodoende hebben de voorstellingen van de Witte Vogel-groep een goede sfeer en werking voor de jeugd. Gezien de re sultaten en de bijval van vele paedagogen blijkt deze combinatie van grote opvoed kundige waarde te zijn. Men zie de advertentie in dit nummer. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent de navolgende gevonden voor werpen zijn inlichtingen te verkrijgen aan het politiebureau, iedere Woensdag en Zaterdag, van 24 uur. Rijwiellantaarn, muntbiljet van f 1. mondorgel, vishengel, witte dames hoed, zomerbril, grijze ceintuur, duif no. S. 2997, gebloemd schortje, nylonkousen, Het is met de democratie, zoals deze door verschillende democraten beleden wordt, vaak vreemd gesteld. Het kan gebeuren, dat een persoon of partij met een voorstel komt, dat je naar je hoofd doet grijpen, vooral wanneer de voorsteller tot op dat moment voor je heeft gegolden als kampioen-voorvech ter der democratie. Zo is er vorige week een voorstel aan genomen, waardoor het voortaan voor een kleine, dus meestal nieuwe partij, noodzakelijk zal zijn bij de verkiezingen minstens IV2 maal het aantal stemmen van de kiesdeler te verkrijgen om 1 ze tel te veroveren. Het vreemde van het voorstel vind ik, dat het niet afkomstig is van één grote partij, doch dat het werd ondersteund en aanbevolen door alle grote partijen. Nu dat voorstel afkomstig is van de gro te kopstukken, zal daar wel onverbreke lijk aan vast zitten, dat Oekman te wei nig hersens heeft om dit te begrijpen, maar niettemin geneer ik me er niet voor te zeggen dat ik het een zéér ondemo cratisch gedoe vind en een aanfluiting van de „gelijke rechten voor allen", een van de pijlers der democraten, waar nog al vaak en luidruchtig mee geschermd wordt. Het is natuurlijk gemakkelijk je bij voor baat te ontdoen van een opkomende te genstander door hem „in de wieg te smo ren", maar naar mijn smaak riekt dit teveel naar willekeur en een soort dic tatuur der grote partijen. Wanneer we die kant op gaan, geeft U mijn portie dan maar aan Fikkie. Dan heet ik voortaan geen democraat. Ik weet wel, dat er personen zullen zijn, die zeggen: „ja maar, we willen niet meer terug naar de tijd van 64 partijen", doch ik ben er heilig van overtuigd, dat deze (edele) gedachte niet bij de voorstellers heeft, voorgezeten. Ik kan 't niet anders zien dan een poging om geen pottekijkers of oppositie meer te krijgen. De daarvoor bewandelde weg is wel zeer ondemocratisch, ook al werd het voor stel aangenomen op een andere democra tische pijler; „de meeste stemmen gel den". H. OEKMAN. dolkmes, bastaard, bouvier, nummer plaat van auto G 72209, gymnastiek schoen, herenrijwiel, kinderbril, lichte regenjas, paarlensnoer, portemonnaie met inhoud, busje groentensoep, hanger met kettinkje, zwarte hond, kam in etui, sleutel, kleine zwarte hond, geel lederen kindertasje, dop van vulpenhouder, broche en plusfour. COMITÉ „AUTOTOCHT SOESTER OUDEN VAN DAGEN". Men verzoekt ons plaatsing van het vol gende Bovenbedoeld comité wil langs deze weg allen, die hebben medegewerkt aan het slagen van deze tocht hartelijk dank zeggen. In dit verband namen te noemen is on doenlijk. Wij denken aan al die auto bezitters, die voor die dag hun auto en hun vrije tijd belangloos beschikbaar stelden, aan de Soester politie, aan wier organisatie het voor een zeer grote ge deelte te danken is, dat alles zo vlot is verlopen, aan de ordonnans, die de tocht begeleidde en door zijn dienst on geveer 2 maal het aantal K.M. reed. dat door de wagens werd gereden. De Soester Middenstand danken wij voor zijn gaven in natura. De bakkers zorgden voor brood, melkhandelaren voor kaas, slagers voor broodbelegging, krui deniers voor boter en andere artikelen, de georganiseerde sigarenwinkeliers voor rokerij. De Wegenwacht, die de tocht begeleid de, alle lof voor het werk, dat zo vlot door hem werd verricht en stagnaties tot een minimum beperkte. Dank ook aan 2 restaurants en de Fino- fabriek, die gratis voor warme consump ties en aan de banketbakker-ijsfabrikant, die voor een koude consumptie zorgde en aan enkele koekfabrikanten, die gra tis voor de honderden benodigde sprits- koeken zorgden, aan de Soester Harmo nie, die voor een waardig en vrolijk slot zorgde, en last not least, aan al len, die door hun financiële steun de tocht hebben gefinancierd. Voorts dank aan alle stille medewerkers (sters), wier steun voor het welslagen eveneens onontbeerlijk was en aan al len, die eventueel in dit schrijven ver geten mochten zijn.

Soester Courant | 1952 | | pagina 1