Meningen van onze lezers. SOEST. Burgerlijke stand. Voetbal. „ONZE LIEVERDJES". WIE IS HIER IN GEBREKE Ongetwijfeld met veler hartgrondige in stemming. doch zeker ook tot veler ont stemming, treffen wij in de berichten en plaatselijke nieuwtjes in de Soester Cou rant veelvuldig bovenstaand opschrift aan. Dan wordt weer een van de vele grote en kleine bewijzen van gebrek aan op voeding en ongebondenheid der Soester jeugd belicht. Zeker zullen velen het met de publicatie dezer baldadigheden, straat schenderijen, ongemanierdheden en, wat dies meer zij, eens zijn, omdat daardoor ook hun ergernis hierover wordt gelucht, doch ieder ander, al weet hij ook zeker, dat zijn kinderen hieraan niet debet zijn, voelt zich door deze stereotiep terugke rende berichten enigszins gekrenkt, daar hierdoor een smet wordt geworpen op de gehele jeugd, waartoe ook hun „lie verdjes" behoren. Het is niet onze bedoeling met dit schrij ven bovenbedoelde publicaties af te keu ren en ook niet de enigszins sarcastisch hatelijke vorm, maar wij wilden liever de nadruk leggen op ons onderschrift „Wie is hier in gebreke Welbeschouwd treft ons allen de blaam, die in de frequentie dezer berichten is gelegen, want het wijst op een gebrek aan beschaving bij onze jeugd en bij gevolg ook bij de ouderen. De vraag naar de oorzaken der vele jeugdige tekort komingen en vergrijpen is dus voor ons zeker op zijn plaats. Vandaar ons onder schrift. De jeugd wordt gevormd in huis, op school, in jeugdverenigingen, door het gedrag van ouderen op straat. Het zij verre van ons de vorming in het gezin of op de school aansprakelijk te stellen. Wij nemen gaarne aan, dat daar al het mogelijke wordt gedaan de net heid, beleefdheid en beschaving bij te brengen. Ook van de jeugdverenigingen in dezen niets dan goeds. De schuld moet hier in ons oog worden gezocht in de invloeden buiten het gezin. Wordt de jeugd daar niet te veel aan zijn lot over gelaten en wordt daar niet veel te wei nig voor afleiding gezorgd Toezicht van politie en anderen is hier niet voldoende; dat is alles negatief. De jeugdzorg buiten het gezin moet meer positief gericht zijn. In zeker opzicht zijn wij, ouderen, (ouders of niet) hier in gebreke en ik denk dan in de eerste plaats aan ons gemeente bestuur, die hiertoe in staat is en (als ons GEBOREN Wilhelmina, d. v. A. van der Vlugt, kantoorbediende en C. Mul der, Amersfoortsestraat 97. Geraldine Maria, d. v. W. Roest, expediteur en A. H. van Doorn, Stadhouderslaan 84. Gra- da Comelia Maria, d. v. C. T. de Bruin, lakspuiter en C. J. 't Lam, le Wetering- pad 5. Grietje Arendina Elisabeth, d. v. G. van Amstel, aannemer en A. M. van der Vliet, Baarn. Gerrit Roelof, z. v. H. C. Schoemaker, radiohandelaar en A. P. Hamer, v. Weedestraat 36A. Robert Her man, z. v. H. M. v. d. Rotte, administra teur en M. C. Fredriks, Amersfoortse straat 16. Albertina, d. v. A. Hilstra, smid en M. P. van Heek, Molenstraat 7A. Michael, z. v. D. C. Janssen, radiotech nicus en K. M. Tyler, Bosstraat 64. Nico- laas Willem, z. v. W. Klomp, timmerman en E. F. Blanken, Schoolweg 6B. Elisa beth, d. v. O. E. Musch, boekhouder en P. F. Lefèber, Veldm. Montgomery- weg 78. ONDERTROUWD Wouter Groenestein, 27 jaar, magazijnbediende, Amersfoort en Petronella Richarda Hilhorst, 23 jaar, verkoopster, Eigendomweg 59. Antonius Wilhelmus Nieuwland, 23 jaar, banket bakker, Nieuwstraat 26 en Wilhelmina Hendrika Evers, 21 jaar, zonder beroep, Nieuwstraat 26. Hubertus Theodorus de Groot 30 jaar, militair, Ede en Walburga Theresia Maria van Dort, 20 jaar, zonder beroep, Gen. Winkelmanstraat 25. Adria- nus Smit, 27 jaar, sergeant, Ermelo en Margaretha Wilhelmina Mantel, 21 jaar, zonder beroep, Amersfoortsestraat 46. Cornelis Johannes Meijer, 27 jaar, mon teur, Hilversum en Anna Cornelia van Dijk, 27 jaar, zonder beroep, Plartweg 11. GEHUWD Harmen Wentinck, 22 jaar, magazijnbediende, Amersfoort en Alida Richarda Johanna ten Haaf, 21 jaar, dienstbode, Eigendomweg 98. Adres na huwelijk: ieder op eigen adres. Gerrades Dijkman, 24 jaar, militair, Koninginne- laan 80 en Hendrika Johanna Suman, 19 jaar, naaister, Veldweg 1. Adres na hu welijk ieder op eigen adres. Hendrikus Evert van 't Klooster, 25 jaar, losarbei- der, Molenstraat 131 en Wilhelmina An- tonia Margaretha van Buuren, 20 jaar, zonder beroep, Amersfoort. Adres na hu welijk ieder op eigen adres. Aart van Moorselaar, 24 jaar, kellner, Baarn en Antonia Schouten, 23 jaar, zonder be roep, Belvedèreweg 1. Adres na huwelijk Baarn, Zandvoortweg 37. OVERLEDEN Theunis Plekkepoel, 65 jaar, landbouwer, echtgenoot van C. Meijer, Nieuweweg 55. Wilhelmina Hen drika Emma Haan, 45 jaar, zonder be roep, echtgenote van C. M. Henning, Soesterbergsestraat 111. Antje Hazewin- dus, 78 jaar, zonder beroep, Korte Brink- weg 22A. Geertje Cornelia Slob, 25 jaar, verpleegster, Soesterbergsestraat 125. Te Delft wordt in het Museum „Het Prin senhof" een Oude Kunst- en Antiekbeurs gehouden, welke tot 17 September zal duren. 0.a. werd deze antieke vogelkooi uit de tijd van Lodewijk XVI ingezonden. aller vertegenwoordiging) een taak te vervullen heeft. Ik vraag Wat gebeurt er positief voor de afleiding en vrije tijd besteding van de jeugd Door particu lieren en door ons gemeentebestuur Waar zijn in onze gemeente de jeugd- speelplaatsen, speeltuinen, sportvelden en niet te vergeten de visgelegenheden Hier ligt in mijn oog de kern van het probleem van het vandalisme onzer jeugd. Onze jeugd is niet slechter dan alle an dere of liever gezegd Onze jeugd is goed. Als zij zich op minder edele of minder aangename wijze uit, is dit aan het gebrek van jeugdzorg buiten het ge zin en niet aan gezin of school te wijten. De schuld valt dus op ons zelf en op ons gemeentebestuur terug. Zou het langzamerhand geen tijd wor den, dater in onze gemeente iets ging gebeuren In het bijzonder zou ik de aandacht wil len vragen voor drie zaken 1. Het verschaffen van een goede vis- gelegenheid. 2. Het aanleggen van enkele speelvel den, inclusief speeltuinen. 3 Het oprichten van een vereniging voor vacantiezorg, zoals in vele plaatsen reeds lang bestaat. Wat punt 1 betreft zou ik willen opmer ken, dat er weinig plaatsen te vinden zullen zijn, waar de jeugd zo weinig ge legenheid vindt als hier om deze toch zo oeroude en rustige sport te beoefenen. Sinds de Eem voor het vissen is uitge schakeld, moet een ander terrein worden gezocht en misschien gemaakt. En de ge legenheid daartoe is er, de Praamgracht. We beschikken hier over een stromend water, dat een ideaal viswater zou kun nen zijn, als er maar iets aan gebeurde. Bij voldoende uitdieping en afstelling van de tweede sluis en in orde brenging van de kanten zou hier door jaarlijks inpo- ten een visstand kunnen worden ver kregen, zodat een ideale visgelegenheid kon ontstaan waar de jeugd hun hart zou kunnen ophalen. De toestand is daar thans zo, dat de politie van Baarn het als een misdaad schijnt te beschouwen, als er wordt gevist. Ik geef toe, dat vol gens de letter der Wet, misschien het vissen daar kan worden belet, maar als de jeugd zich te buiten gaat aan min der oirbare daden, wordt zij hiertoe ge dreven door dergelijke onoordeelkundig optreden van de politie, die zulk onschul dig vermaak verbiedt en belet. Zou er in dit speciale geval geen over leg van ons gemeentebestuur en dat van Baarn plaats kunnen hebben en zou dan niet door beide samen van de Praam gracht een prachtig viswater voor de jeugd gemaakt kunnen worden Dat zou positief werk zijn, in het belang van de vrije tijd besteding en de opvoeding der jeugd. Als ons gemeentebestuur tezeer met werk overladen is om zich aan de uitvoering van bovengenoemde drie pun ten te wijden, dan kon zij daartoe in ieder geval het initiatief nemen en ik ben er zeker van, dat er te kust en te keur mensen te vinden zullen zijn, die 3e werkzaamheden zullen verrichten en zich daardoor willen wijden aan de opvoeding van onze jeugd. De klachten over „Onze lieverdjes" zouden dan niet langer onze gemeente ontsieren. JAC. W. JaGERS. Anna Paulownalaan 11. SOESTER TENNIS KAMPIOENSCHAPPEN. Niet minder dan 78 tenniswedstrijden moeten gespeeld worden om de kam pioenen van de verscheidene onderdelen van de tennissport van Soest naar voren te brengen. Met deze wedstrijden is Za terdag een aanvang gemaakt in het tour- nooi in het Van Lennep's Tennispark, hetwelk tot en met Zondag zal duren. In het afgelopen weekeinde werd het wedstrijdprogramma met voortvarend heid aangesneden en daarbij waren par tijen van zeer goed gehalte. In het dames-enkelspel werd de halve finale bereikt door de dames R. Segers, M. Wilmink en W. Steenbeek en bij dit drietal zal Mevr. Goedkoop zich voegen. Bij de heren enkelspelen ontbrak het niet aan spanning. De oud-kampioen Schuu ring bereikte de halve finale na o.m. Reimerink overwonnen te hebben, doch de ontmoeting met Gerretse werd, in een zeer goede partij, een nederlaag voor Schuuring. Met 63, 57, 61 plaatste Gerretse zich in de finale. In de onderste helft brachten Nijhoff, Hoorn en Schlecht het tot de 3e ronde. Daarna won Hoorn van Nijhoff, terwijl Schlecht de winnaar van de partij Van Breukelen-Lay als tegenstander zal krij gen. Bij het dames-dubbelspel bereikten de dames Reimerink en Steenbeek de finale en krijgen als tegenstanders Mevr. Goed koop en Mej. Segers. De strijd in het heren-dubbelspel is nog geheel open en verschillende sterke com binaties moeten nog een moeizame strijd voeren om in de halve finale te komen, waarin Van Breukelen en Eysink zich reeds plaatsten. De uitslagen waren Dames-enkelspel Mej. v. d. BergMevr. v. Gastel 2—6 6—2 6—4. Mej. v. d. Berg— Mej. Segers 16 46. Mej. Kappelhof— Mej. Schrijvers 61 61. Mej. Steenbeek Mevr. Reimerink 62 63. Mej. Gie- lenMej. du Bussy 46 26. Mej. Wil minkMej. v. d. Flier 61 62. Mej. AppeldoornMej. Eysink 63, 63. Mej. SteenbeekMej. du Bussy 63 61. Mej. WilminkMej. Appeldoorn 6-1, 6-3. Heren-enkelspel Sprangersv. d. Poll 64 46 63. MolenaarGeytenbeek 63 63. EysinkHoorn 36 06. SchuuringSprangers 64 62. Mud Reimerink 62 06 46. Gerretse De Bruin 62 62. VermandeiMole naar 36 36. NijhoffSpijkers 62 61. MayerHoorn 61 62. Schlecht Hoppenbrouwers 75 60. Schuuring Reimerink 62 61. GerretseMole naar 64 86. NijhoffHoorn 36 61 06. SchuuringGerretse 36 75 16. Dames-dubbelspel Mevr. Reimerink en Mej. SteenbeekMej. Gielen en Mej. Schrijvers 63 61. Mevr. Goedkoop en Mej. SegersMej. v. d. Berg en Mej. Wilmink 61 46 63. Mevr. Goed koop en Mej. SegersMevr. Eysink en Mevr. v. Gastel 62 63. Heren-dubbelspel Schlecht en Barendse Geytenbeek en Spijkers 60 63. Rei merink en Nijhoffv. d. Poll en Segers 63 63. Lay en MudVermandei en Molenaar 62 62. Mayer en Goedkoop Van Reenen en Meinesz 63 36 75. Van Breukelen en EysinkMayer en Goedkoop 63 36 62. Gemengd dubbelspel Mevr. Eysink en EysinkMej. Kappelhof en Spijkers 9-11 63 63. Mej. Smits en Geytenbeek Mej. Appeldoorn en Gerretse 62 63. Mej. v. d. Berg en GoedkoopMej. Ru- pert en Mud 16 68. Mej. Steenbeek en NijhoffMevr. Reimerink en Reime rink 62 64. Mevr. v. Gastel en Ba rendseMej. du Bussy en v. d. Poll 62 2—6 6—4. MISHANDELING GESTRAFT. A.H. alhier moest zich gisteren voor de Utrechtse Politierechter verantwoorden wegens mishandeling van een 12-jarige knaap. Uit 's mans uitlatingen bleek, dat hij nog al hinder ondervindt van de kinderen uit de omtrek, die het op zijn fruitbomen hebben gemunt. Klachten bij de ouders hielpen niet en toen heeft hij maar eigen rechter gespeeld. Wat natuurlijk ook niet mag. De Politierechter deed de zaak met 30. boete, subs. 10 dagen hechtenis af. ZO VLOGEN DE DUIVEN. Zondag j.1. had een wedvlucht plaats van af Venlo, afstand 110 k.m. De duiven wer den te 9 uur met Z.W. wind gelost. De vereniging „De Vriendschap" nam deel met 213 duiven. De eerste duif kwam aan te 10-42-49 uur. De laatste prijswin nende duif arriveerde te 11-22-31 uur. De uitslag was: W. Nieuwenhuis 1 2 10 11 12 15 16 20 28 30 35 38 44 46 47 48 49 52 53. E. van Daatselaar 3 42. Z.K.H. Prins Bernhard 4 5 14 51. J. Meywes 6 19 43. E. Veerman 7 23. Jac. Stalenhoef 8 37. D. J. Bos 9 26. G. Hooijer 13 36. J. Onwe- zen 17 29. J. Hodde 18 31. G. v. d. Broek 21 24 25 32. J. Mulders 22. W. Roest 27 39. J. Mets 33. J. Gaasbeek 34 41. G. Sukel 40 45. A. Waaijenberg 50. De vereniging „De Zwaluw" nam deel met 333 duiven. Aankomst eerste duif te 10-41-40 uur. De laatste ^prijswinnende duif arriveerde te 11-19-55 uur. De uitslag was: N. van Veen 1. N. van Fulpen 2 12 42 59. P. de Bes 3 4 28. J. Ra venhorst 5 9 13. J. Leek 6 54 60. A. Dor- restein 7 61 63 75. S. van Slooten 8 21 34 66. G. Haks 10. G. Visser 11 58. H. v. d. Broek 14 52 73. W. Krijt 15 17 48 54. G. Marchal 16 78. A. van Kooy 18 51. J. van de Belt 19 25. H. Gorissen 20 43. Sj. Rvjk- sen 22 32 80 81. J. Ottens 23. J. Knoops 24 31 64. H. Onwezen 26 49. A. van Don selaar 27. H. Smit 29 40 82. J. van de Brink 30 46. J. de Bree 33. A. Hilhorst 35. F. Reierse 36 41 68 83. E. v. d. Broek 37 45 55. A. Rijksen 38 44 50 71 76. C. Coerman 39 79. C. van Soest 47. K. Keja 56. J. Wijn 57. R. J. de Schiffart 62. F. Limburg 67 69 70. A. Snijders 65. J. van de Brakel 72 77. P. JVolfsen 74. NATIONALE WEDVLUCHT. Enige plaatselijke duivenliefhebbers na men deel aan de nationale wedvlucht van af Parkestone (Engeland), afstand 280 ki lometer. De duiven werden gelost te 9 u. De eerste duif arriveerde te Soest te 12 19 53 uur. De uitslag was: G. Sukel 1. R. Koster 2 5. E. van Daatse laar 3. J. Mets 4. J. Gaasbeek 6 15. W. Nieuwenhuis 7. G. v. d. Broek 8 14. J. On wezen 9. J. Rams 10. C. Dijkman 11 12 13. WAARSCHUWING. Er opereert een „heer", die ook reeds Soest heeft bezocht en bij zijn bezoek mededeelt, dat hij geld komt brengen (te veel betaalde belasting, steun aan kleine boeren enz.). Hij geeft te kennen, dat hij direct komt betalen, geeft echter soms ook „een cheque" af. Hoe hij het ook doet, er moet steeds geld gewisseld worden. Het wissel geld betaalt hij zgn. terug ep deponeert dit in een enveloppe, waarop hij deze overhandigt. Onnodig te vermelden, dat deze enveloppe dan een waardeloos stuk papier inhoudt. Hij vertrekt enU bent opgelicht voor enige honderden gul dens. Wat zegt U Dat zal U niet gebeuren Dat dachten ook tiental len personen in ons land, toen het reeds gebeurd was. Hoe U moet handelen als deze persoon toch bij U komt Houdt hem bezig, doch laat één van Uw huisgenoten onmiddellijk de Politie, afd. Recherche, (Tel. 2641) waarschuwen. Bent U alleen thuis, volgt zo mogelijk de man of roept de hulp in van Uw buren of een passerende automobilist. Hij mag niet ontkomen. De politie is onmiddellijk ter plaatse op Uw alarm. Vorige week is deze oplichter in Soest aan het werk geweest, doch de politie kreeg hiervan 2 dagen daarna pas aangif te. De burgerij wordt nogmaals dringend verzocht op deze man attent te zijn. Verboden deze waarschuwing, in welke vorm ook, in andere bladen over te nemen. RIJWIELPUZZLETOCHT. S.P.S.V. organiseert Zaterdagmiddag 27 September een rijwielpuzzletocht ter ge legenheid van haar 7-jarig bestaan. TWEE ZOMERCONCERTEN. Woensdagavond (3 Sept.), te 8 uur, geeft de Soester Harmonie P.V.O. een concert in Soest-Zuid, op het pleintje aan de Soesterbergsestraat en Vrijdagavond (5 Sept.), eveneens te 8 uur, in het Hart- plantsoen aan de Vinkenweg. Dit zijn de laatste concerten in dit sei zoen. Op beide avonden zal het navolgende program worden ten gehore gebracht 1. Het licht tegemoet, mars, E. Laukien. 2. La Dame de piqué, ouverture, F. von Supé. 3. Cavalleria Rusticana, Fantasie sur 1' opera, Mascagni. 4. Death or Glorie, mars, R. B. Hall. 5. Le Trésor, wals, Joh. Strauss. 6. Carmen, Fantasie sur 1' opera, G. Bizet. 7. Voorwaarts Mars, potpourri, W. Ciere. 8. De Vierdaagse, mars, H. A. v. Mechelen. HUMANISTISCH VERBOND. Het Humanistisch Verbond te Baarn en Soest begint het winterprogramma met een openbare voordracht door de alge mene voorzitter van dit Verbond over De plaats van religie, reden en recht in het moderne humanisme. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. JAARVERGADERING S.P.S.V. De jaarvergadering van S.P.S.V. wordt gehouden op Woensdagavond (morgen), in hotel „Bos en Duin". WEER EEN VACANTIEGANGER GEDUPEERD. Een mijnheer uit Hoogezand, die in Soest zijn vacantie doorbrengt, heeft moeten ervaren, dat men 'n afgesloten rijwiel niet in de Soester duinen kan parkeren, al is het maar voor korte tijd. Toen de vacantieganger even zijn rijwiel alleen had gelaten, bleek het in andere handen te zijn overgegaan. Uit het politie-on- derzoek bleek, dat diverse mensen een onbekende man met een rijwiel hadden zien gaan, waarbij de dief het rijwiel moest tillen, doch niemand had dit ver dacht gevonden. S.E.C.—DONAR 2—2. S.E.C. speelde Zondag een nuttige oefen wedstrijd tegen de 3e klasser Donar, waarin de punten broederlijk zijn ge deeld. In deze goede wedstrijd waren het de gasten, die het offensief openden. Goed sluitend samenspel en een snelle rechts buiten gaf de S.E.C.-verdediging direct na het beginsignaal al moeilijk werk. Na 10 minuten gaf de rechtsbuiten van Donar een goede voorzet, die fraai werd ingekopt door de linksbuiten. 01. S.E.C. kwam daarna enthousiast opzet ten, drong de gasten naar hun eigen speelhelft en het Donar-doel werd ver schillende malen ernstig bedreigd. Linksbuiten Admiraal zag een kopbal treffer door een der Donar-backs op de doellijn tot corner verwerken, terwijl midvoor Loman een harde kopbal ge stuit zag door de bovenlat van het Donar- doel. Het duurde 20 minuten voor S.E.C. een tegenpunt kon scoren. Uit een hoekschop, door Maassen genomen, schoot Loman in. 11. Met S.E.C. in het offensief werd het laatste kwartier van de eerste helft ge speeld, waarbij Admiraal voor de tweede maal een zeker doelpunt zag mislukken doordat de bal buiten het bereik van de doelman tegen de paal kwam. Na de rust kwam Donar direct in de aanval en spoedig wist de rechtsbuiten een afgemeten bal naar zijn linksbuiten te plaatsen, die geen fout maakte. 12. Tot een kwartier voor het einde ging de strijd gelijk op met spannende momenten voor beide doelen. Toen scoorde M. Maas sen weer na een korte solo-ren en bracht de partijen weer op gelijke voet. 22. Het Donar-offensief, dat daarna werd in gezet, stelde de hechtheid van de S.E.C - verdediging op de proef. Wel kwam het S.E.C.-doel enige malen ernstig in ge vaar, maar doelpunten werden niet meer gescoord. KEISTAD-TOURNOOI. S.E.C. 2 speelde in de demi-finale van het Keistad-tournooi te Amersfoort te gen H.V.C. 2 en wist daarbij een zeer eervol resultaat te bereiken, n.1. 22. Strafschoppen brachten de beslissing, waarbij de Soestenaren zich in de finale plaatsten. Deze finale ging tegen U.V.V. 2. De Utrechtenaren wisten met 32 te winnen, waardoor S.E.C. 2 de tweede prijs in handen viel. AANBESTEDING. Vrijdagavond werd door architect A. Sparrenboom te Rotterdam, in restau- rant'Z,onnetipuvëïde aanbesteding ge houden van de verbouwing en uitbreiding der gebouwen van de Coöperatieve Land- bouwverenigingen aan de Torenstraat al hier. Inschrijvers waren de Soester aannemers H V. Asch 26.880.—. C. M. Visser 26.592.W. Groenestein 26.788. J. S. Rasch 27.900.—. W. van Asch 26.825.—. Fa. G. v. Egdom 24.900- Fa. v. Breukelen 28.280.D. Stam ƒ25.700.—. J. Mets 26.800.—. G. v. d. Hoef 27.350.—. De gunning wordt later bekend gemaakt. NIEUWE AANWIN STEN R.K. UITLEENBIBLIOTHEEK. Romans A. Christie Rallye naar Bagdad (detect.). C. Coccioli Hemel en aarde (pries terleven). W. Corsazi Het mysterie van de Mondscheinsonate (detect.). A. J. Cronin Twee werelden (doktersro man). Havank De Cycloop (detect.). D. der Maurier Rachel. M. van der Mersch Er voert geen weg buitenom. - Th. Raddall De lamp en de nimf. A. M. G. Schmidt Impressio van een simpele ziel (humor). S. Shellabarger Conquistador in Mexico (hist.). - N. Schut Kinderen kwamen tot hem. G. Sime- non Maigret in New-York (detect.), Franse, Duitse en Engelse romans J. Green Mont-Cinère. F. Mauriac Galigaï. W. van Kügelgen Jugend- erinnerungen eines alten Maunes.. E. Hemingway Fiesta. C. Mackenzie Whiskey galore (humor). - D. du Maurier The progress of Julius. N. Shute Most secret. (oorlog). J. Steinbeck The pearl. Jeugdboeken, 710 jaar T. Blom In en om de vuurtoren. P. Broos Het herderinnetje van Lour- des (H. Bernadette). Idem De maagd van Orléans (H. Jeanne d' Are). Idem Een bloem in Gods tuin (H. Theresia). Ph. Dick Pom van de Pomheuvel. F. Franssen Puk en Muk en Moortje naar Amerika. Jeugdboeken, 1014 jaar C. van Abkoude Nieuwe avonturen van Pietje Bell. J. H. Brinkgreve-Entrop Rozie en haar zusjes. L. M. Kater On der de verkennershoed (I). Idem De prairie-patrouille (II). Idem Zwer vend door Texas (III)- J- van der Klei Onder het linnen dak. JNorvee Arendsoog en de verdwenen rivier (dl. 7). Jeugdboeken, 1417 jaar A. Ages-van Weel Jodel-Madeli (meis jes). A. Beuving De lading brandt C. Bruyn Teun Dammers. A. Hers Beugeling (I) (meisjes). Idem Beu geling getrouwd (II) (meisjes). A. D. Hildebrand Monus, de man van de maan.

Soester Courant | 1952 | | pagina 2