Couranten bezorger Stofzuigers Gabriëlle d' Estrée Damclub „DE VARIANT Voetbal. Consumptie- Aardappelen VOOR naar R.& S. Cojabé" Was-en Reinigingsmiddelen-fabriek, Knippen en Naaien te leren in middag- en avondlessen. Zusters van 't St. Josephgesticht „Cojabé" Was-en Reinigingsmiddelen-fabriek, vraagt flinke jongeman, Klassiek Ballet, Nationale Dansen (o.a. Spaanse) en Pantomime U wordt a.s. Woensdagavond verwacht in ORANJEHOF Prins Bernhardlaan 40. Het is daar gezellig dammen! SOESTERBERG. S.E.C—DONAR 2—2. S.E.C. speelde Zondag een nuttige oefen wedstrijd tegen de 3e klasser Donar, waarin de punten broederlijk zijn ge deeld. In deze goede wedstrijd waren het de gasten, die het offensief openden. Goed sluitend samenspel en een snelle rechts buiten gaf de S.E.C.-verdediging direct na het beginsignaal al moeilijk werk. Na 10 minuten gaf de rechtsbuiten van Donar een goede voorzet, die fraai werd ingekopt door de linksbuiten. 01. S.E.C. kwam daarna enthousiast opzet ten, drong de gasten naar hun eigen speelhelft en het Donar-doel werd ver schillende malen ernstig bedreigd. Linksbuiten Admiraal zag een kopbal- treffer door een der Donar-backs op de doellijn tot corner verwerken, terwijl midvoor Loman een harde kopbal ge- sluit zag door de bovenlat van het Donar- doel. Het duurde 20 minuten voor S.E.C. een tegenpunt kon scoren. Uit een hoekschop, door Maassen genomen, schoot Loman in. 11. Met S.E.C. in het offensief werd het laatste kwartier van de eerste helft ge speeld, waarbij Admiraal voor de tweede maal een zeker doelpunt zag mislukken doordat de bal buiten het bereik van de doelman tegen de paal kwam. Na de rust kwam Donar direct in de aanval en spoedig wist de rechtsbuiten een afgemeten bal naar 2ijn linksbuiten te plaatsen, die geen fout maakte. 12. Tot een kwartier voor het einde ging de strijd gelijk op met spannende momenten voor beide doelen. Toen scoorde M. Maas sen weer na een korte solo-ren en bracht de partijen weer op gelijke voet. 22. Het Donar-offensief, dat daarna werd in gezet, stelde de hechtheid van de S.E.C.- verdediging op de proef. Wel kwam het S.E.C.-doel enige malen ernstig in ge vaar, maar doelpunten werden niet meer gescoord. KEISTAD-TOURNOOI. S.E.C. 2 speelde in de demi-finale van het Keistad-tournooi te Amersfoort te gen H.V.C. 2 en wist daarbij een zeer eervol resultaat te bereiken, n.1. 22. Strafschoppen brachten de beslissing, waarbij de Soestenaren zich in de finale plaatsten. Deze finale ging tegen U.V.V. 2. De Utrechtenaren wisten met 32 te winnen, waardoor S.E.C. 2 de tweede prijs in handen viel. AANBESTEDING. Vrijdagavond werd door architect A. Sparrenboom te Rotterdam, in restau rant liZohneheuvel", de aanbesteding ge houden van de verbouwing en uitbreiding der gebouwen van de Coöperatieve Land- bouwverenigingen aan de Torenstraat al hier. Inschrijvers waren de Soester aannemers H. v. 'Asch 26.880.—. C. M. Visser 26.592.—. W. Groenestein 26.788.—. J. S. Rasch 27.900.W. van Asch 26.825.—. Fa. G. v. Egdom 24.900.—. Fa. v. Breukelen 28.280.D. Stam 25.700.—. J. Mets 26.800.—. G. v. d. Hoef 27.350.—. De gunning wordt later bekend gemaakt. NIEUWE AANWINSTEN K.K. UITLEENBIBLIOTHEEK. Romans A. Christie Rallye naar Bagdad (detect.). C. Coccioli Hemel en aarde (pries terleven). W. Corsazi Het mysterie van de Mondscheinsonate (detect.). A. J. Cronin Twee werelden (doktersro man). Havank De Cycloop (detect.). D. der Maurier Rachel. M. van der Mersch Er voert geen weg buitenom. Th. Raddall De lamp en de nimf. A. M. G. Schmidt Impressio van een simpele ziel (humor). S. Shellabarger Conquistador in Mexico (hist.). - N. Schut Kinderen kwamen tot hem. G. Sime- non Maigret in New-York (detect.). Franse, Duitse en Engelse romans J. Green Mont-Cinère. F. Mauriac Galigaï. W. van Kügelgen Jugend- erinnerungen eines alten Maunes.. E. Hemingway Fiesta. C. Mackenzie Whiskey galore (humor). - D. du Maurier The progress of Julius. N. Shute Most secret. (oorlog). J. Steinbeck The pearl. ■Jeugdboeken, 710 jaar T. Blom In en om de vuurtoren. P. Broos Het herderinnetje van Lour- des (H. Bernadette). Idem De maagd van Orléans (H. Jeanne d' Are). Idem Een bloem in Gods tuin (H. Theresia). Ph. Dick Pom van de Pomheuvel. F. Franssen Puk en Muk en Moortje naar Amerika. Jeugdboeken, 1014 jaar C. van AbkoudeNieuwe avonturen van Pietje Bell. J. H. Brinkgreve-Entrop Rozie en haar zusjes. L. M. Kater On der de verkennershoed (I). Idem De prairie-patrouille (II). IdemZwer vend door Texas (III). J. van der Klei Onder het linnen dak. J. Norvee Arendsoog en de verdwenen rivier (dl. 7). Jeugdboeken, 14—17 jaar A. Ages-van Weel Jodel-Madeli (meis jes). A. Beuving De lading brandt C. Bruyn Teun Dammers. A. Hers Beugeling (I) (meisjes). Idem Beu- geling getrouwd (II) (meisjes). A. D. Hildebrand Monus, de man van de maan. Vrijdagmiddag vond het transport plaats van de tweede tank van de Maatsch. Amatex. De tank werd op drie pontons vervoerd en moest geplaatst worden in de westelijk gelegen Petroleum-haven te Amsterdam. De tank heeft een gewicht van 250.000 k.g. Over enige weken hoopt men de derde en laatste tank over te brengen. De sleep passeert het IJ, komende van de Noordelijke Petroleumhaven. Spierings Ruud de sportheld. E. Stelli Sproet (meisjes). Studieboeken Pius XII Huwelijksgeluk. Zr. Theresia Renata Edith Stein. G. van den Am- stel Terug naar den Olympus (mytho logie). P. Geyl De Patriotten-bewe ging 17801787. A. Melchior 2000 jaar wonen. M. Bicker Caarten Mo lenleven in Rijnland. J. KunstTer- schellinger volksleven. J. van der Ven De herleving van het Nederlandse Volksspel. J. Slocum Alleen in een kotter de wereld rond. H. en H. G. Westerlund-Macfie Wasawasa (Canada en Alaska). Broersma-Luomajoki en Sj. Broersma Finland. A. H. H. van Liez Spanje. G. J. Kruyer Suriname en zijn buurlanden. J. J. Bouman Volk in wording (sociologie over Amerika). Zr. Gaudia Het schoolkind. E. Hei mans en J. P. Thijsse Hei en dennen. J. E. Williamson Mijn avonturen op de bodem van de oceaan. S. C. Immink- de Lange Bloemen schikken en binden. F. Onnen Excursies door de Franse muziek. R. Verbeke Berlioz. A. J. van Tricht en J. R. Bradley Engels, 1000-woorden systeem. Euripides Ifi- geneia in Taurië (vertaald door M. Nij- hoff.). ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Indonesië m.s. Talisse (4 Sept.) en m.s. Indrapoera (6 Sept.). Nieuw Guinea m.s. Indrapoera (6 Sept.). Suriname s.s. Cot- tica (3 Sept Antillen m.s. Willemstad (2 Sept.). Unie van Zuid-Afrika m.s. Pretoria Castle (7 Sept.). Cananda s.s. Edam (2 Sept.). Argentinië, Uruguay, Chili en Bolivia s.s. Alberto Dodero (9 Sept.). Brazilië s.s. Santa Ursula (1 Sept.). Australië en Nieuw Zeeland: s.s. Strathnaver (7 Sept.). AUTOBOTSING. Toen de bestuurder van een personen auto, de heer S., komende uit de richting Amersfoort, Vrijdag, op de Birkstraat, linksaf de Bartolottilaan wilde inrijden, werd hij ingehaald door een vrachtauto, bestuurd door V. uit Amsterdam. Een botsing volgde, waarbij beide wagens ernstig werden beschadigd. gevraagd, voor Dinsdag en Vrijdagmiddag. Aan melden Bureau Soester Courant, Van Weedestr. 35, Soestdijk. DE POLITIE GAAT BEKEUREN alle wielrijders, die niet met spoed de vóór- of en achterverlichting van hun rijwiel in orde maken. Tot volgende week krijgt men gelegenheid een en ander te doen. Daarna geldt geen enkel excuus tij dens de uitgebreide controle, welke men op de wielrijders gaat uitoefenen. OPBRENGST COLLECTE. De collecte, welke Zaterdag werd gehou den ten bate van het Koningin Wilhelmi- nafonds, heeft in Soest-Soesterberg opge bracht de somma van 1181,32. Het comité dankt de gevers en de mede werkers aan deze inzameling. RUILEN Hilversum-Soestdijk Si lenestraat 10, Hilversum. SLAAPKAMER met pen sion beschikbaar voor amb tenaar, onderwijzer e d. in gezin zonder kinderen. Uit stekende keuken. Br. no. 187 S.C. MEISJESRITWIELte koop f35.— Nieuweweg 3. 1 e koop gevraagd een DRUK-BOILER. Br. met omschrijving en pr. Larooy, Schoutenkampw. 38, Soest. TE KOOP wit emaille for nuis zonder gebreken en een radiotoestel, z.g.a n. Prins Hendriklaan 7. BURGERPENSION te Soestdijk, omtrek Nieuwer- hoek, heeft nog plaats voor kostgangers. Frisse kamer m. str. w. en uitstekende maaltijden. 3r. no. 186 bur, S.C. Net MEISJE biedt zich aan van 8 5 uur. Tel. 2179. Ter overname groot CY- LINDER-BUREAU. Van Lenneplaan 12, Tel. 2198, Prima te koop, 11 ct. p. k.g. J. B. Lanser, Soester Eng- weg 8, Soest. Kerkstraat 29 Tel. 2938 Eigendomweg 102-104, te Soest (U.), roept sollicitanten op voor devolgende vacature's Facturiste voor de afdeling facturen enz., leeftijd pl.m. 16 jaar. Magazijnbediende voor de afd. expeditie, leeftijd pl.m. 16 jaar. Sollicitanten gelieven zich te melden Zaterdagmiddag, van 2 tot 5 uur. ten onze kantore, Eigendomweg 102-104, Soest (U.). Voor de leerplichtvrije meisjes is er gelegenheid Inlichtingen STEENHOFFSTRAAT 46 - SOEST Eigendomweg 102-104, te Soest (U), welke wenst opgeleid te worden als vertegenwoordiger. Na gebleken geschiktheid volgt vaste aanstelling. Voor deze opleiding is een prima verkoopleider aanwezig. Alleen zij gelieven te solliciteren, die zich tot de han del voelen getrokken en over zeer gunstige schoolrap porten beschikken. Rijbewijs voor auto is noodzakelijk. Brieven met volledige gegevens gelieve men te zenden: Afd. Verkoop Cojabé-producten. Eigendomweg 102-101, Soest. zal met ingang van 2 Sept. haar cursussn in weer hervatten. Spoedige aanmelding gewenst hij Dansacademie A. D. van Kralingen, Luit. Gen. van Heutszlaan 10, Telefoon 3319, Baarn. 33 WIELRENNER REED LINKS. Donderdagmiddag reed de wielrijder G. uit Amersfoort, vanuit de Ossendamweg, rechtsaf het rijwielpad van de Soester- bergsestraat op, terwijl een jongeman op een race-fiets met grote snelheid naderde uit de richting Soesterberg. De over zijn stuur gebogen wielrenner bereed de lin kerzijde van het rijwielpad en botste tegen eerstgenoemde wielrijder. Beiden kwamen te vallen, waarbij G. ontvellin gen aan zijn gelaat en een verwonding aan de linkerknie opliep. De wielrenner mankeerde niets maar zijn race-fiets was ernstig beschadigd. JAARVERGADERING H.J.A. Korfbal, een sport, die op Nederlandse bodem ontstaan is, wordt in ons land, alsmede in Engeland en België, druk beoefend. Alleen in Nederland telt deze sport niet minder dan 30.000 beoefena ren, waarmede korfbal tot de tweede veldsport in ons land behoort. De Nederlandse onderwijzer N. Broek- huijzen vond deze sport uit en dit spel is aangepast aan het Nederlandse op voedingssysteem van coëducatie. Het is de enige gemengde ploegsport en de spel regels zijn zodanig gemaakt, dat zowel de meisjes als de jongens een volwaar dige taak hebben, welke volkomen aan sluit bij de lichamelijke mogelijkheden van de beide sexen. Dit en nog veel meer, zei de heer Stee nis, voorzitter van de Gooisch Utrechtse Korfbal Bond, op de jaarvergadering van de Soester Korfbal Club H.J.A., welke Woensdagavond in Eltheto werd gehou den. Het huishoudelijk deel van de agenda volgde na dit korfbalpraatje. De jaar verslagen van secretaris en penningmees ter getuigden van bloeiend clubleven, ter wijl het bestuur alsvolgt werd gefor meerd P. Steur, voorzitter en H. Vel- linga, H. Kinderdijk, L. Houkes en Mej. Maris, die onderling de diverse functies zullen verdelen. Aan de komende competitie zal met twee twaalftallen worden deel genomen op de Zaterdagmiddagen. PROGRAMMA MILITAIR TEHUIS „HUIS TEN HALVE". Dinsdag 2 September, 7.30 uur, film „Hoe ouder, hoe jonger". Woensdag 3 September, 7.30 uur, film „Met vliegende,.vaandels". Donderdag 4 September, 7.30 uur, film „De paradijsvogel". VERKEERSONGEVAL. Zaterdagmiddag werd op de rijweg -van"- de Amersfoortsestraat, even voorbij de Richelleweg, een 26-jarige dame, afkom stig uit Rotterdam, in bewusteloze toe stand naast haar solex-rijwiel aangetrof fen. Op advies van een passerend ge neesheer uit Sommelsdijk, die een sche- delbasisfractuur constateerde, werd zij naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" te Amersfoort overgebracht. Daar niemand het ongeval heeft zien gebeuren, tast men aangaande de oorzaak in het duis ter. Vermoedelijk is zij met haar zwaar bepakte bromfiets geslipt, toen deze in het mulle zand van de wegberm kwam. VLIEGTUIGTOURNOOI SOESTERBERG. In de demi-finale van dit tournooi kwa men MinervaPatria 2 het eerst aan de beurt. Al spoedig bleek, dat Minerva het tempo aangaf, doch, dankzij het standhouden van de achterhoede van Pa tria, maakte pas een kwartier voor de rust Minerva door haar centervoor, uit een voorzet van rechts, het eerste doel- ging. Ook in de tweede helft bleek Mi nerva sterker. Het einde kwam met 20, waardoor Minerva zich in de finale plaatste. In de volgende wedstrijd treden Soes terberg en B.D.C. elk met 3 invallers aan. Met een hoog tempo zet B.D.C. in en haar centervoor brengt binnen 5 minuten de stand op 10, maar bij een overtre ding van de B.D.C.-linksback maakt Soes terberg de gelijkmaker (11). In de twee de helft neemt Soesterberg de leiding (12), doch enkele seconden voor het ein de maakt de B.D.C.-centervoor gelijk door een misverstand in de Soesterberg- achterhoede. Met deze 2-2 stand kwam ook het einde. Door beter strafschoppen te nemen weet Soesterberg zich in de finale te plaatsen. De wedstrijd MinervaSoesterberg in de finale valt enigszins tegen, daar beiden reeds een zware wedstrijd hebben ge speeld. Toch toont Minerva een beter veldspel en is meer aanvallend dan Soes terberg. Doch de achterhoede van Soes terberg is er goed in en met blanco stand breekt de rust aan. In de tweede helft hetzelfde spelbeeld en het einde komt zoals men begonnen is. Zelfs na tweemaal 7 Yi minuten verlenging hebben beiden geen doelpunt kunnen maken. Bij het strafschoppen ne men is Minerva de gelukkige en wordt winnaar van de eerste prijs, het fraaie vliegtuig. In welgekozen bewoordingen reikte na afloop de voorzitter van Soesterberg, de heer J. Nooder, in café 't Centrum de prijzen uit.

Soester Courant | 1952 | | pagina 3