R S Eventjes terzijde Soest vóór 30 jaar. Voor een prima Radio-apparaat SOESTERBERG. Burgerlijke stand. mmmmm Voetbal. VROOMtMlEESHU'X VERLICHT UW HUISNUMMER. Nu wil ik geenszins beweren, dat ik in mijn helaas al weer afgelopen vacantie verre reizen heb gemaakt. Ik heb mijn pas dit keer niet nodig gehad, ofschoon ik toch zo hier en daar en overal ben geweest.... als vreemdeling. Daarbij is het mij opgevallen, dat wij, hier in Holland, er veelal van schijnen uit te gaan, dat men ons wel weet te wonen. Zo denkt U er over en zo denk ik er over. Degenen, die ons nodig heb ben, al is het maar de post of de deur waarder, die weten ons wel te vinden. Dat komt altijd goed. We denken er eenvoudig niet aan, dat wij het onze bezoekers of leveranciers vaak lang niet gemakkelijk maken en dat wij hen soms voor een heel moeilijke opgave stellen. Overdag gaat het nog wel. We wonen netjes in een bepaalde, met een soms mooie, vaak ook lelijke of eigenaardige naam gesierde straat; we hebben een ordentelijk huisnummer en als onze be zoekers nu maar weten, in welk deel van ons dorp zij ons moeten zoeken, dan is de rest heel gemakkelijk. Maar nu des avonds. U moet, niet erg bekend zijnde in een of andere wijk, in de avond eens proberen een bepaalde straat te vinden. Als U in de straat staat, moet U menigmaal nóg vragen. En als U dan het ongeluk heeft, dat de woning welke U zoekt, in een villawijk of in een straat met voortuintjes gelegen is, dan moet U ettelijke keren een tuin in, om het huisnummer op te sporen. Dit valt weer niet mee. Want die huis nummers gaan veelal verloren in een zee van groen. Blijkbaar hebben nog weinigen er aan gedacht, dat het wel eens wenselijk zou kunnen zijn, de straatnaamborden te ver lichten. En aan verlichte huisnummers heeft blijkbaar ook nog nooit iemand gedacht. Bij die niet verlichte straatnaambordjes en huisnummers wil ik wel even stil staan. De verlichting van deze objecten zal de kop niet kosten. Met een heel klein pitje kan men volstaan. GEBOREN Tonnie Gerda, d. v. W. E. Meijerink, bankbeambte en G. Spelt, Stadhouders laan 39. Cornelis, z. v. G. de Bruin, ver tegenwoordiger en A. Wigant, Kerkstraat 21. Hillegonda, d. v. E. J. van Duinker ken, fabrieksarbeider en C. H. Lankreijer, Beckeringhstraat 12A. Edward Walter, z. v. F. H. van den Berg, meubelmaker en L. M. Jagtenberg, Hartmanlaan 12. Gerardus Cornelis Hendrikus, z. v. G. van Dorresteijn, chauffeur en M. J. Ver schoor, Julianalaan 23. Josef Leonard, z. v. A. I. Bauwens, spoorwegambtenaar en B. J. M. Perret, Baarn. Johanna Jacoba, d. v. H. Wassenaar, electriciën en G. J. Wierkx, Koekoekweg 9. Rudi Peter Louis, z. v. P. D. Nooij, procuratiehouder en L. Hoek, Beetzlaan 68. Johanna Catharina Maria, d. v. G.- M. A. Beuken, bakker en C. M. Rademaker, Steenhoffstraat 76. Anna Christina, d. v. C. Hogervorst, rijkswerkman en A. M. F. Kraus, School- weg 10. ONDERTROUWD Matthijs Muts, 28 jaar, kassier, Baarn en Frieda Snel, 23 jaar, zonder beroep, Molenstraat 15. Henri ten Hoedt, 19 jr., machinebankwerker, Baarn en Heintje Walet, 20 jaar, zonder beroep, Wiekslo- terweg O.Z. 27. Theodorus Arnoldus Hil- horst, 30 jaar, landbouwer, Nijkerk en Johanna Martha Hilhorst, 28 jaar, zon- def beroep, Kerkpad Z.Z. 27. Gijsbert van Zandwijk, 27 jaar, landbouwer, Her wijnen en Margaretha van Rouwendaal, 25 jaar, zonder beroep, Hartweg 23. Ma- rinus Ouwerkerk, 26 jaar, rijksambtenaar, Lt. Koppenlaan 11 en Huiberdina van Ameide, 28 jaar, zonder beroep, Lt. Kop- penl. 16. Coenraad Jacob Willem Broek- huijsen, 39 jaar, zwemonderwijzer, Ra- demakerstraat 48 en Jeannette Margare tha Kleijn, 32 jaar, zwemonderwijzeres, Rademakerstraat 48. Aart Brons, 22 jaar, chauffeur, Molenweg 28 en Gijsberta Maria Hornsveld, 21 jaar, Bakkersweg 7. Pieter Willem Karei van der Touw, 22 jr., zonder beroep, Groningen en Eleanor Edith Delaquis Gosele, 21 jaar, zonder beroep, Vosseveldlaan 10. GEHUWD Lucas Warta, 27 jaar, schipper, Soest en Jacobje Huisman, 25 jaar, zonder be roep, Van Maarenstraat 11. Adres na hu welijk aan boord „Regina Coeli". Jan Hendrik van den Burg, 30 jaar, leraar, Utrecht en Hanny Dorine Lommen, 24 jaar, zonder beroep, Heuvelweg 41. Adres na huwelijk Utrecht, Koningslaan 44. Hieronimus Pluijm, 29 jaar, gemeente ambtenaar, Schiedam en Gerritje van El- teren, 28 jaar, verpleegster, Beetzlaan 61. Adres na huwelijk ieder op eigen adres. Teunis den Bok, 29 jaar, fruitkweker, Almkerk en Martha Louise de Bruin, 26 jaar, zonder beroep, Rademakerstraat 21. Adres na huwelijk Almkerk, Pro- vincialeweg Zuid 78B. OVERLEDEN Maria Lutgerdina Russelman, 76 jaar, zonder beroep, weduwe van N. J. Berg- huijs, Laanstraat 50. Een spannende race voor kellners in Londen. Het begin van de jaarlijkse wedstrijd voor kellners, die gehouden wordt in Hotel Sports op het Festival Pleasure Gardens Battersea Park. De deelnemers moeten ongeveer 600 yards lopen, terwij] zij een fles bier en twee gevulde glazen dragen, zonder de inhoud te morsen. Als men nu eens begon met de nieuwe woningenAls men daar nu eens voor gewoonte hield verlichte huisnum mers aan te brengen, dan zouden vast en zeker de oudere huizen wel volgen. Het lijkt me, als nette Nederlander, niet aardig in een huis te wonen, dat des avonds niet of slechts met de grootste moeite is te bereiken KAMPONG—B.D.C. 3—0. B.D.C. heeft, na de uitstekende start van vorige week, thans tegen Kampong een nederlaag geleden. De oud vierde klassers troffen de Soeste- naren niet in de vorm van vorige week, waarbij nog kwam, dat B.D.C. met een invaller voor Ten Hove uitkwam. Na een gelijk opgaande strijd, gedurende het eerste kwartier strafte Kampong een fout van de B.D.C.-doelman af, waardoor de stand 10 werd. B.D.C. hield tot de rust stand tegen het technisch betere Kampong, waarin de linkervleugel zich onderscheidde. Na de rust kwam een herboren B.D.C. in het veld en gedurende de eerste 20 minuten liepen de Soestenaren storm op de Utrechtse veste. Helaas, toen de ge lijkmaker werd verwacht, werd weer 'n misser van doelman Van de Lugt oor- zaak, dat Kaïnpuiig een doelpunt maakte. 2—0. B.D.C. was door dit doelpunt geslagen en 10 minuten voor het einde scoorde Kampong voor de derde maal. 30. HEESDE LEKBOYS. De V.V. Hees zette de Zaterdagmiddag competitie goed in door van de Lekboys met 51 te winnen. Bij de rust was de stand reeds 40 en nadat de gasten de eer hadden gered, bracht Pothoven de stand op 51. S.E.C.J.S.V. 2—1. S.E.C. zette de competitie goed in door een der sterkste ploegen van haar af deling met 21 te verslaan. De Soestenaren startten met de zon in de rug en het spel was nog maar enkele minuten oud, toen een der S.E.C.-aan- vallen bijna een doelpunt ten gevolge had. De verdediging der gasten gaf de S.E.C.- voorhoede tot de rust echter niet veel kans tot scoren, enerzijds door krachtig ingrijpen, anderzijds doordat de Soester voorhoede in tempo iets achter bleef. Het Soester achtertrio, Van Breukelen, Jagtman en Belt, ondervonden de kracht en de snelheid van de voorhoede der gasten en, bijgestaan door de midden linie, moest er wel wat werk worden verzet om het Soester doel voor door boring te behoeden. Tot aan de rust verliep de strijd span nend en levendig en niets wees erop, dat S.E.C. uiteindelijk zou winnen. Na de rust, welke met blanke stand was ingegaan, trok S.E.C. sneller ten aanval. Aanvoerder Admiraal vuurde zijn man nen tot meer strijd aan en vanaf de af trap was S.E.C. doorlopend in de aanval. Rechtsbuiten Maassen kogelde een voor zet van linksbuiten Admiraal langs het doel. Admiraal schoot even later uit een scrimmage in, waarbij een der backs van J.S.V. de bal van de doellijn weerde en een tel later keerde de uitstekende doelman van J.S.V. een hard schot van Maassen met zijn vuisten. Dit was het offensief gedurende de eer ste vijf minuten, doch de volgende mi nuut bracht de eerste goal, toen Maas sen een snelle ren met een boogschot besloot en daarbij de keper passeerde. 1—0. Te vroeg trok de middenlinie van S.E.C. zich in verdedigende positie terug, het geen de gasten gelegenheid gaf gevaar lijke aanvallen op te bouwen. De gelijkopgaande strijd welke volgde, werd na 20 minuten op verrassende wijze door Admiraal in het voordeel van S.E.C. beslist. Hij speelde zich vrij, passeerde de gehele verdediging en vanaf de mid- voorplaats gaf hij met een hoog schot in de linkerhoek de J.S.V.-doelman het nakijken. 20. S.E.C. kwam na dit doelpunt in de meer derheid en dc verdediging der gasten kreeg zwaar werk te verzetten. Ten koste van verschillende hoekschoppen werden de S.E.C.-aanvallen gekeerd. Dat de corners 'op het J.S.V.-doel deze middag geen succes opleverden was te wijten aan de doelman, die de hoge voorzetten met groot gemak uit de lucht plukte. Tweemaal redde de doelman een afge meten kopbal van Dasselaar, waarna het S.E.C.-offensief ineenzakte. J.S.V. veerde weer op en in het laatste kwartier waren de snelle aanvallen niet van gevaar ont bloot. Bij een corner werd Van Breukelen hardhandig tegen de grond gewerkt en een daardoor ontstaan doelpunt geannu leerd, doch 7 minuten voor het einde wisten de gasten toch het net te vinden. Het was Van Straten, die, in volle ren, een pass van Schonenberg ineens in schoot en een doelpunt van klasse maak te. 2—1. J.S.V. bleef volhouden en trachtte nog een gelijk spel te bereiken en dwong in deze laatste minuten S.E.C. tot grote in spanning. De Soestenaren wisten echter de zege te behouden. De overige uitslagen waren D.O.S. 4—S.E.C. 2 5—3. S.E.C. 3Hilversum 4 30. DONDERDAG EN V R IJ D Aö lê LINKS GEWEVEN DAMESKOUS met Perion versterkt en fraaie ajour boord 2.40 KATOENEN RUITSTOF met geruwde rugzijde, zeer geschikt voor schooljurkje 80 cm. breed Per meter 1.00 WOLLEN TRICOT JONGENSBROEKJES met wijde pijpjes van 2 tot 5 jaar 3.7 D FANTASIE SCHEMERLAMPJE voor petroleumgebruik. In massief geeJ en rood koper .4.90 ZOLANG DE VOORRAAD STREKT ovnPRnAG FN VRIJDAG UTKECHTSESTRAAT AMERSFOORT V.V.Z.A.—SOESTER BOYS 3—0. „Soester Boys" heeft het in de eerste wedstrijd niet tot een overwinning kun nen brengen. Het elftal was ditmaal to taal uit vorm. Na 10 min. spelen werd het 10 voor V.V.Z.A., door een kleine fout van de Soester doelman. De rust ging in met 10 voor V.V.Z.A. Ook na de rust kon „Soester Boys" niet tot haar normale spel komen, zodat het einde kwam met een verdiende 30 zege voor V.V.Z.A. KERKSTRAAT 29 TELEF. 2938 ssssssss AMERSFOORTER STAL PLANTEN. De politie zag Zaterdag een man met een zwaar beladen rijwiel op de Van Weede- straat rijden. Hij werd aangehouden en bleek twee grote zakken, waarin een gro- të hoeveelheid Larix-struikjes en Brem struiken, alsmede een schep, mede te voe ren. Het duurde enige uren voordat de wielrijder, zekere B. uit Amersfoort, be kende deze planten in de gemeente Baarn te hebben gestolen. B. werd aan de politie te Baarn overgegeven. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent de navolgende gevonden voor werpen zijn inlichtingen te verkrijgen bij het politiebureau, ieder Woensdag en Zaterdag, van 1416 uur. Wit kinderschoentje, gummi regenjas, wit zijden pochet, ceintuur, damesrijwiel, zak met zakken, rode autoped, balk, gasjas, glacé heren handschoen, tabaksdoos, ro zenkrans, speelgoedhondje, armband, muntbiljet van 1.zonnebril, driewie- lig fietsje, etui met balpen, bos sleutels, zadeldek, damesrijwiel en zwarte vulpen. OPENBARE AANBESTEDING. Door de directeur van Gemeente-Werken werd, namens B. en W. van onze gemeen te, in het openbaar aanbesteed, het leg gen van een riolering in een gedeelte van de Koninginnelaan, Beckeringhstraat en Korteweg. Inschrijvers waren Gebr. Verheuvel, Amersfoort, 37.346.Fa. Rijkboer, Amersfoort, 56.940.Fa. Wagner, Am sterdam, 39.732.Fa. Higler, Hendriks en Co., Soest, 41.640.Fa. Kosterman, Wijk bij Duurstede, 43.388.Fa. Hens- sen, Amerongen, 39.290.Fa. Bos, Am sterdam, 39.634.Fa. Goris, Zeist, 37.719.Fa. v. d. Mark, Doorn, 38.500.Aann.bedr. H. de Baat, A'dam. 37.500.Fa. Stomphorst, Utrecht, ƒ42.200.—. Fa. Uyl, A'dam, ƒ41.000.—. Fa. Biezebos en Groeneberg, Amersfoort, 36.990.—. Fa. Linzel, Soest, 39.800.—. B.D.C.-HANDBAL. De B.D.C.-meisjes bezochten E.M.M. te Hilversum. De Soester dames verschenen met twee invallers, doch weer met keep- ster Nel Kaats in het doel, wier hand blessure inmiddels is genezen. De gast vrouwen waren over alle linies de meer deren, doch taaie tegenstand van B.D.C. was oorzaak, dat de russtand met 11 inging. Na de rust bracht E.M.M. de stand op 31, doch Nel v. Winden verkleinde de achterstand. 32. CAFE „MIDDELWIJK" HEROPENT. In de laatste weken heeft het café „Mid- delwijk" aan de Steenhoffstraat een me- tamorphose ondergaan. De meer dan 100-jarige zaak, waarin de heer F. Heeremans de scepter zwaait, is geheel aangepast aan de eisen welke on ze tijd stelt. Een grondige verbouwing en restauratie bracht een algehele modernisering tot stand. De wanden werden afgezet met beton-emaille, de plafonds vernieuwd, 'n nieuw buffet aangebracht, terwijl een smaakvolle verlichting werd aangebracht. Ook het gehele meubilair werd vernieuwd, terwijl de zaal werd vergroot door het bij trekken van een zijruimte, waardoor dit vergaderzaaltje meer dienstbaar wordt gemaakt voor het café-bedrijf. Donderdagmiddag heeft de heropening plaats, waarvoor wij verwijzen naar een advertentie in dit blad. ZO VLOGEN DE DUIVEN. De vereniging „De Zwaluw" nam deel aan een wedvlucht vanaf Maastricht. Af stand 151 k.m. In concours waren 238 duiven. Aankomst eerste duif te 10.54.1 uur. Snelheid 1118 meter per minuut. Aankomst laatste prijsduif te 11.9.44 uur De uitslag was J. v. d. Brakel 1 29 55. J. Knoops 2. A. Dorrestein 3 22 28 35 44 47 56 60. Sj. Rijksen 4 5 6 9 12 18 21 27 32 36 49. H. Gorissen 7 13 26 38 45. G. Visser 8 48. W. Krijt. 10 23 31. A. Rijksen 11 41. G. Marchal 14 15 20. A. v. Slooten 16 17 34 42. W. v. Klooster 19 24. T. Reierse 25 30 37 40 46. J. Blokland 33. A. Priem 39. G. v. d. Matten 43. A. v. Kooy 51. C. Coerman 52 59. A. Hilhorst 50. J. v. d. Brink 53. J. Wijn 54. A. Snij ders 57. C. de Goede 58. Ook de vereniging „De Vriendschap" nam deel aan de wedvlucht vanaf Maas tricht. "In concours waren 172 duiven. Aankomst eerste duif te 10.55.32 uur. Snelheid 1122.43 meter per minuut. Aan komst laatste duif om 11.11.2 uur. De uitslag was Z.K.H. Prins Bernhard 1 11 12 34 35 36. W. Nieuwenhuis 2 4 5 13 23 24 27 33 37 39 40. W. Roest 3 30. G. Hooyer 6. J. Gaasbeek 7 14 16 17 18. G. v. d. Broek 8 42. E. Veerman 9 21. D. J. Bos 10 15 22 32. H. Klarenbeek 19 26. Jac. Stalenhoef 20. J. Ruttenberg 25. J. Onwezen 28. E. v. Daatselaar 29. M. Bergers 31. J. Hooyer 41. C. Dijkman 43. In één ding was Soest in 1922 de tijd ver vooruit. In een onze nummers uit die tijd schreven wij „De woningbouwvereniging „Goed Wo nen" is voornemens om, zodra een blok van haar in aanbouw zijnde woningen ge reed is, hierin een tentoonstelling te hou den van woninginrichting. Winkeliers en neringdoenden, die hieraan wensen mede te werken, worden verzocht hiervan me dedeling te doen aan de secretaris S. F. Besselsen Jr., Molenstraat W.Z. 3, alwaar tevens inlichtingen worden gegeven." Nü leest men dit van andere gemeenten. De paardentram werd in 1922 autotram en wij vermeldden toen het navolgende aantal personen, dat gedurende de maand October werd vervoerd Soest-Nieuwer- hoek 830 personen, N.C.S.-Baarn 2336 personen, Soest-Baarn 1855 personen, schoolkaarten 3 stuks, knipkaarten 253 stuks, abonnementen en schoolkaarten 562 stuks. Al deze ritten brachten op de somma van 1440.40. De maand November bracht minder op, n.1. 1003.55, hetgeen echter nog een goede uitkomst was vergeleken met een jaar tevoren (1921). Toen was de opbrengst 764,50 oftewel 300.minder. De tram vormde niet de enigste bron van inkomsten van de gemeente Soest, Onze gemeente had toen een eigen belasting gebied en dopte haar eigen peultjes. De gemeentebegroting van 1923 geeft hier van voorbeelden. De gewone inkomsten werden geraamd op 558.538,20, de buitengewone inkom sten op ƒ216.000, totaal ƒ774.538,20. De uitgaven werden begroot op gewone uit gaven 558.538,20 en de buitengewone uitgaven op 216.000,oftewel totaal 774.538,20. Het was een simpel reken sommetje zo'n begroting, maar er was 'n zeer principiële grondslag te bespeuren de inkomsten dekten de uitgaven; een van de ouderwetse principes, waarmede we grondig hebben afgerekend. Een dergelijke begroting is het nalezen wel waard, getuige de volgende cijfers Kosten van algemeen bestuur 46.270. Invordering van belastingen 2.725. Kosten openbare veiligheid en brandweer 51.230.Kosten plaatselijke zorg voor volksgezondheid en huisvesting 'n bedrag van 160.034,831!' (let op het halfje). Kosten openbare werken 38.570. Kosten inrichtingen van Nijverheid en bedrijf 4.010,90. Kosten van het onder wijs 79.430,35. Kosten van het armwe zen, subsidies e.d. 25.268,12. Kosten landbouw, handel en nijverheid 5.205. Kosten beheer en onderhoud der bezit tingen f 2.355.Rente en aflossingen 1121463.Kosten pensionnering ge meente-ambtenaren en beambten 12.256.Andere kosten 28.719,16V2. Onvoorziene uitgaven 9.998,93. Buiten gewone uitgaven 216.000. Inkomsten van Gemeente-eigendommen 27.944.Inkomsten wegens diensten door de gemeente bewezen 17.110,25. Opbrengst plaatselijke belastingen 'n be drag van 283.775.Uitkeringen aan de gemeente 70.355,67. Ontvangsten van verschillende aard 159.253,28 en bui tengewone ontvangsten 216.000. Dat was in de tijd, dat men, blijkens de advertenties in hetzelfde nummer, een carbidlamp op een rijwiel had en de roomboter 1.12Jé per pond kostte. Wat een tijd AUTOBOTSING. Nabij hotel 't Zwaantje had een auto botsing plaats doordat een automobilist, zonder voorrang te geven aan het door gaand verkeer, met zijn auto de parkeer plaats van het hotel verliet en de rijweg opreed. Een vrachtauto-bestuurder, die uit de richting Utrecht naderde, remde en trachtte de personenauto, die in de rich ting Amersfoort reed, links te passeren, doch deze manoeuvre mislukte, daar de personenauto-bestuurder de Montgomery- weg insloeg. Êen autobotsing ontstond, waarna de personenauto snel wegreed. Een passerend automobilist reed hem achterna en bracht hem naar de politie post alhier. ZILVEREN JUBILEUM VAN DE SCHOOL VOOR RES. OFFICIEREN DER GENIE. In verband met het 25-jarig bestaan van de school voor res. officieren der Genie, wordt op Zaterdag 4 October a.s., in de Dumoulinkazerne te Soesterberg, een jubileumfeest georganiseerd, dat o.m. zal bestaan uit Ontvangst van de reünisten, een parade met uitreiking van erevaan- tjes, recepties, gevolgd door een feestelij ke herdenking en gezellig samenzijn. INBRAAK IN DE RIWO-FABRIEK OPGEHELDERD. Ook de tweede verdachte van de inbraak in de Riwo-fabriek, een 18-jarige jon gen ontvlucht uit het Rijksopvoedings gesticht te Amersfoort, werd in de af gelopen week door de Soesterbergse poli tie te Nijmegen opgehaald, nadat hij bij beëindiging van zijn straftijd voor een ander feit, door de Duitse politie over de grens was geleid. Hij legde een volledige bekentenis af, ook van de vooraf gepleegde diefstallen.

Soester Courant | 1952 | | pagina 2