Voor U SOEST. Voetbal. 10 90 8.50 Burgerlijke stand. nutsspaarbank te soest. Pieter Ekel, Pieter Ekel, Wilhelmina Cornelia van Os Pieter de Ha Geertje Baa Dankbetuigii 4 S.E.C.—VOORWAARTS 5—2. Dank zij een verdiende royale overwin ning op Voorwaarts veroverde S.E.C. Zondag de leiding in de competitie. Het zag er niet naar uit, dat deze wed strijd met deze cijfers zou worden ge wonnen, want de Voorwaarts-mannen de monstreerden na de aftrap een snel en gevaarlijk spelletje, waarvoor de S.E.C.- verdediging alle zeilen moest bijzetten. Na zeven minuten Voorwaarts-offensief deed de S.E.C.-voorhoede een uitval, wel ke het eerste doelpunt opleverde. Een aanval, geleid door de rechtervleugel, werd door de Voorwaarts-verdediging af geslagen, doch toen de bal terecht kwam bij de naar voren gekomen rechtshalf Pu- reveen, loste deze een schot, waarna links buiten Admiraal met een welgemikte kop bal de doelman passeerde. 10. Een sej-ie aanvallen was het antwoord van de gasten, hiertoe niet alleen in staat ge steld door goed sluitend combinatie spel, doch ook door de tactiek der thuis club, waaarvan de middenline zich in de verdediging terugtrok. Het lege middenveld verzwakte uiteraard ook de kracht van de S.E.C.-aanvallen, welke veelal op gemakkelijke wijze door de tegenpartij konden worden onder broken. Na een half uur spelen herstelde S.E.C. zich en drongen de Soestenaren op. Ge lijk werd ook de .gelijkmaker geboren. De snelle midvoor der gasten, ontsnapte aan de strenge bewaking van spil Beer- nink en hij doorbrak de linie Jagtman- Belt, waarna hij over de uitgelopen doel man Van Breukelen inschoot. 11. S.E.C. antwoordde met een serie aanval len, waarbij prima combinatiewerk te zien was van Pureveen, Loman en Maas- sen. Maassen was enige malen in duel met de doelman, terwijl hij eenmaal, van een halve meter afstand, een goede voor zet in het zijnet deed belanden. Toen ei nog 7 minuten te spelen waren en S.E.C. in de minderheid was, was een snelle uitval van de S.E.C.-voorhoede voldoende om de leiding te nemen. Weer was het Admiraal, die, uit een corner, onhoudbaar de doelman passeerde. 21. Na de rust ontwikkelde zich weer het zelfde spelbeeld, uitgelokt door de ver dedigende houding van de S.E.C.-midden linie, die de Voorwaarts-spelers volop ge legenheid gaf tot het opbouwen van aan vallen. Het duurde ongeveer een kwar tier voor S.E.C. het initiatief zelf in han den nam en de Soester middenlinie de monstreerde, dat zij haar aanvallende taak uitstekend kan verrichten. In de voorhoede wilde het echter niet altijd lukken. Pothoven en Hoek bleken zwakke plekken te zijn, terwijl het samenspel faalde. Toen er 30 minuten waren gespeeld kwam er een goede opleving. Bij een aanval van S.E.C. brak Admiraal door de vijan delijke verdediging en schoot langs de uitgelopen keper, doch hij zag zijn schot tegen de lat van het open doel belanden. De bal stuitte in het veld terug, Maas sen wierp zich op de bal, doch zijn schot was iets te zacht en de doelman bracht op tijd redding. Een tel later kwamen de S.E.C.-mannen terug. Admiraal bracht de bal op vanaf de linksbuitenplaats tot rechts voor het doel, rVon de duels met 4 a 5 tegenstan ders en langs de uitgelopen doelman kwam zijn voorzet vlak bij het doel, wei nig problemen opleverend voor de toe gesnelde Maassen, die de stand op 31 bracht. S.E.C. bleef hierna de toon aangeven. De Soestenaren lieten zich niet meer in de verdediging dringen en bleven aan vallen. Nadat 3 corners op het Voorwaarts-doel geen succes hadden opgeleverd, kwam er plotseling een doelpunt aan de andere kant. Bij een snelle uitval van Voor waarts werd Van Breukelen gepasseerd door de rechtsbinnen der gasten, die met 'n kopbal de achterstand verkleinde. 32. De twee partijen streden hierna een snelle strijd, waarbij de beide verdedigingen niet van wijken wisten. In de laatste minuut hadden vele toe schouwers zich reeds met deze uitslag verzoend en zij die reeds weg gingen, hebben niet kunnen zien hoe S.E.C. nog twee doelpunten maakte in de laatste minuut. Weer was het Admiraal, die de bal langs alle tegenstanders opbracht en langs de uitgelopen keper naar Maassen schoot, die niet aarzelde. (42). Een tel later werd op dezelfde wijze nog een doelpunt gemaakt, waardoor bij het einde de stand 5-2 was. De overige uitslagen waren Baarn 2—S.E.C. 2 2—i S.E.C. 3Vriendenschaar 2 32 A.P.W.C. 3—S.E.C. 4 3—8 S.E.C. A—A.P.W.C. A 4—3 S.E.C. C—T.O.V. A 2—2 't Gooi C—S.E.C. B 1—3 E.D.C. WON VAN MINERVA. Het ongeslagen Minerva werd door B.D.C. met 20 geslagen, een prestatie, welke voor de Soestenaren eervol is. Beide achterhoeden hadden in de eerste 25 minuten hun kracht reeds bewezen en de B.D.C.-doelman Kamerbeek bleek weer even attent als moedig te zijn. In de 25ste minuut viel het eerste doelpunt, toen Verhoef een goede voorzet gaf, welke midvoor Ten Hove met een fraaie kop bal tot doelpunt verwerkte. 01. Minerva reageerde enthousiast en even later, toen de midvoor was doorgebroken en op het doel afstormde, was de gelijk maker te verwachten. Kamerbeek wierp zich echter op de bal en voorkwam daar mede een doelpunt. Na de rust startte Minerva in hoog tem po en de Soestenaren moesten zich in de verdediging terugtrekken om onheil te voorkomen. Na een kwartier herstelde B.D.C. zich en, gesteund door de wind, verplaatsten de Soestenaren het spel naar de andere helft. Een kopbal van Ten Hove scheerde de lat, een hard schot van Rademaker ging juist naast, terwijl v. d. Berg in een solo ren door de verdediging heen gleed, doch op het laatste moment ten val werd ge bracht. Dit waren hoogtepunten uit een B.D.C.- offensief, hetwelk duurde tot 4 minuten voor het einde, toen Rademaker, met een prachtig schot in de linkerhoek, een ein de maakte aan de onzekerheid. Zijn doel punt bezegelde de eerste nederlaag van Minerva in dit seizoen. De overige uitslagen waren B.D.C. 2Minerva 3 81 B.D.C. 3—N.S.C. 2 1—4 Limvio 3B.D.C. 4 05 D.O.S.V. 2—B.D.C. 5 24 D.V.S.U. A—B.D.C. A 2—1 V.B.O. AB.D.C. C afgek. K.V.V.A. aB.D.C. a 70 V.V. „HEES". Het eerste elftal verloor de moeilijke uit wedstrijd tegen P.V.D. Na 15 minuten scoorde P.V.D. voor de eerste maal, doch voor de rust kon Hees, dank zij een straf schop, de gelijkmaker maken. 11. Twintig minuten na de rust bracht P.V.D. haar meerderheid weer met een doel punt tot uiting. 21. De uitslagen waren P.V.D. 1—Hees 1 2—1 Spakenburg 3Hees 2 80 HEREN PYAMA'S DAMES NACHT HEMDEN voor U geknipt met materiaal HEREN PYAMA'S maat 50 - 52 - 54 DAMES NACHT HEMD maat 44 t/m 46 UTRECHTSESTRAAT AMERSFOORT. ZANGSPEL „WINTERPRET". De leerlingen van Ida Jongsma hopen volgende week de winter in te luiden. Dit zal zijn op de bekende leerlingenavond waarop, na het optreden van piano spe lende jeugd, bovengenoemd zangspel van onze plaatsgenoot Benny Vreden wordt opgevoerd. We kennen Benny Vreden, met z'n pret tig zingbare melodietjes van de N.C.R.V. Ster-avonden en z'n optreden in de zaal is zeker niet minder populair. Tekst en melodie in „Winterpret" zijn vlot en onderhoudend geschreven en de leerlingen hebben weer als altijd hun best gedaan alles zo beeldend mogelijk voor te stellen. Laten we hopen, dat de sneeuwbalgooien- de acteur en actrices niet als dank voor de grote belangstelling die verwacht wordt, de zaal tot een wintertoneel her scheppen. SOESTER JEUGD-NATUURWACHT. Honderden Soester schoolkinderen heb ben gisteren enige uren doorgebracht in de zaal van „Eemland", waar de stichting „Natuur en Jeugd" een tweetal films ver toonde. Deze filmvoorstelling werd niet voor niets gegeven. Daarop wees ook de Bur gemeester tijdens de eerste voorstelling. „Jongens en meisjes, dit is geen uitje, het gaat er om jullie wakker te maken, om het moois in de natuur beter te zien en bovendien om jullie lid te maken van de Soester Jeugd-Natuurwacht en jullie in te schakelen in de bescherming van onze mooie natuur." zei de burgemeester, waar bij het jeugdige gehoor tevens vernam, de erkentelijkheid van de eerste burger van Soest voor de belangstelling, welke op de scholen reeds wordt gewekt voor de natuur en haar ongerepte handhaving. De heer C. H. Voorhoeve te Voorburg, directeur van het uitvoerend comité, ver telde hierna op enthousiaste wijze hoe mooi de natuur is en hij liet het zien in twee films,welke handelden over dieren en planten. De liefde voor de natuur ste vig en voor altijd te verankeren in de harten der Nederlandse jeugd is het doel van genoemde stichting, welke thans in 40 gemeenten met Jeugd-natuurwachten werkt. De jeugdige natuurwachters zullen op de eerste plaats een voorbeeld zijn voor hun kornuiten door hun zorgvuldigheid in de natuur, doch ook door hun grote kennis van de natuur, welke hen wordt bijge bracht via lezingen, voordrachten en ex cursies. De jeugd zal uiteraard niet worden inge schakeld om terechtwijzingen te geven aan ouderen, doch zij kan de jeugd in het algemeen van vele verkeerde dingen af-, houden. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent de navolgende gevonden voor werpen zijn inlichtingen te verkrijgen aan het politiebureau, iedere Woensdag en Zaterdag, van 14 tot 16 uur. Damesrijwiel, militaire muts (L.S.K.), lipssleutel 15492, bruine dameshand schoen, bril, bouvier, sleutel, bankbiljet van 25.kinderwantje, blauw wollen kindervestje, zakdoek, bruin glacé he renhandschoen en camouflage-jas. RIJWIEL-PU ZZLE-RIT. De laatste rijwiel-puzzle-rit in dit sei zoen, door het Paleis-personeel georga niseerd, vond Zaterdagmiddag plaats. Een mooi parcours van 24 k.m. was uit gezet door de bossen van het Koninklijk Domein te Baarn en Soest, waaraan de vele deelnemers veel puzzle-plezier had den. Met 15 strafpunten werden de heer en mevr. Beusink te Baarn winnaars van deze rit. De overige uitslagen waren de heren Reuter en Kooy 2e prijs, De Wit en N.N. 3e prijs en Klomp en v. d. Kamp 4e prijs. De kampioensbeker voor dit seizoen werd uitgereikt aan het koppel J. v. Burgste den en W. v. Dijk, die de beste resul taten van dit seizoen hadden behaald met gering verschil op het duo L. v. d. Kamp en H. Klomp. De heer Wensink besloot deze rijwiel- puzzle-rit met een dankwoord aan de or ganisator, de heer J. Jurriens; de hcei v. d. Brink, de schenker der bekers en de controleurs. „PHILATELICA". Donderdag a.s. houdt de Soester Vereni ging van Postzegelverzamelaars een pro- paganda-avond in café „Royal", waarop alle verzamelaars en zij die het willen worden van harte welkom zijn. Een inte ressant programma is voor deze avond ontworpen. Wij verwijzen naar de ad vertentie in dit nummer. EROICA. Er is geen tweede klassieke componist, wiens muziek een zo enorme schare van bewonderaars heeft als Beethoven en diegenen in Soest kunnen Donderdag a.s. hun hart ophalen aan „Eroica", een film over het leven van deze grote componist. De regisseur is zich zeer goed bewust ge weest van de moeilijkheden om in een film 'n dergelijke geniale figuur tot z'n recht te doen komen en heeft zich daarom beperkt tot enkele hoofdmomenten uit Beethovens veelbewogen leven. Immers dit kunstenaarsleven is te veelzijdig en psychologisch te ingewikkeld, dan dat men naar volledigheid zou kunnen stre ven. De regie vermijdt alle overdrijving en schept een weliswaar geromantiseerde, doch alleszins aanvaardbare sfeer, waar door men een indrukwekkend en ont roerend beeld krijgt van zijn grootheid, zijn ongebreidelde vrijheidszin, zijn een zaamheid en vooral ook van de diepe tragiek van zijn steeds verergerende doofheid. Wiener Philharmoniker, het Wiener Staatsopernchor en de Wiener Sanger- knaben zorgden, onder leiding van prof. Hans Knappertsbusch, voor een voor beeldige vertolking van een bloemlezing van de meest beroemde en bekende wer ken van de grote meester. VAN DE ZWARTE LIJST. Donderdag werd H. afgevoerd van de zwarte lijst, welke in ieder café hangt. Alle goede voornemens ten spijt werd H. Zaterdagnacht wederom dronken aange troffen. B.D.C. HANDBALAFDELING. Het le elftal speelde de uitwedstrijd te gen B.S.C. te Blaricum. Het werd een zware opgave tegen deze ongeslagen ploeg en ook de Soester dames moesten de sterkte der Blaricummers erkennen in een nederlaag van 51. De rust ging in met een 21 stand, doch na de rust kwamen de gastvrou wen fel opzetten. Tegen de goede schut- sters kon ook de B.D.C.-verdediging wei nig uitrichten, zodat het B.D.C.-doel nog 3 maal werd getroffen. Het tweede elftal speelde thuis tegen Fi- delitas 3, in welke strijd de Soester da mes zich de meerderen toonden. De 72 overwinning drukt dit wel zeer duidelijk uit. Het nieuw junioren-elftal speelde haar eerste wedstrijd tegen Olympia A. Het werd een aardige wedstrijd, welke door Olympia ternauwernood werd gewonnen met 21. Onder de Soestenaren zitten verschillende goede krachten, die een belofte voor de toekomst inhouden. SCHOORSTEENBRAND. Zaterdagavond werd de brandweer ge alarmeerd voor een schoorsteenbrand bij de fam. P. aan de Paltz. Met de nevelspuit was het vuur spoe dig bedwongen. VRACHTAUTO KRAAKTE KINDERWAGEN. Zaterdagmiddag, te ongeveer 12 uur, reed een vrachtauto van de firma K. op de Eikenlaan. Toen de bestuurder het erf wilde oprijden en daarbij afremde om iets achteruit te rijden, zag hij niet, dat achter zijn vrachtauto een dame wan delde met een kinderwagen, waarin een baby van 9 maanden. Toen de auto achteruit reed geraakte de kinderwagen tussen de auto en het hek werk bekneld, waarbij de kinderwagen werd gekraakt. De baby liep wonderwel geen schrammetje op. H.J.A. WON OVERTUIGEND. H.J.A. 1 heeft te Bussum tegen D.S.V. 3 een flinke overwinning behaald, ondanks dat H.J.A. een invaller telde, doch eerst na 3 kwartier kon mej. Maris het eerste doelpunt scoren. Na de rust ging het vlotter en het was de heer Boersma, die de voorsprong tot 20 vergrootte, terwijl de heer Verweij er spoedig 30 van wist te maken. Hierna liet de verdediging echter een steek vallen, waardoor de stand 31 werd. Na het vakwisselen wisten de heer Es- ser en mej. v. d. Zouwen nog eenmaal te scoren, zodat de eindstand 51 werd. A.s. Zaterdag gaat H.J.A. 1 naar Thob. 1 te Vreeswijk en ook deze wedstrijd zal gewonnen moeten worden om de kam pioenstitel te behalen. H.J.A. 2 gaat S.V.M.M. 1 in Maarn be strijden, hopelijk met een beter resul taat dan vorige week. GEBOREN Reina, d. v. K. Oostema, groentehandelaar en H. Doornkamp, Van Maarenstraat 15. Robert Feike, z. v. H. van der Veen, banketbakker en A. Fon- teijn, Driftje 4a. Johannes Gerardus Lam- bertus, z. v. C. L. J. Epskamp, muziek- graveur en H. P. de Ruijgt, Lange Brink- weg 72. Cornelia Helena, d. v. G. Karei sen, autohandelaar en A. Kooij, School straat 66. Maria Jacoba, d. v. G. Karei sen, autohandelaar en A. Kooij, School straat 66. Arnoldus Maria, z. v. A. J. van Doornik, wegwerker en M. C. van de Goede, Grote Melmweg 29. Dirk Antho- nius Albertus, z. v. D. van Hensbergen, chauffeur en E. C. Batenburg, Eiken laan 27. Hendrika Dirkje, d. v. D. Brou wer, assistent bij de belastingdienst en R. Drost, Leeuwerikweg 9. Erik, z. v. W. M. van den Bergh, verpleger en K Schaf- fer, Birkstraat 120. Gerarda, d. v. P. J. Smits, timmerman en A. G. van Duin kerken, Wilhelminalaan 20. Johanna Pe- tronella Maria, d. v. C. H. Houdijk, garage houder en P. E. van Hees, Vosseveld- laan 27. Akke Lesina, d. v. Tj. K. de Jong, procuratiehouder en J. M. Th. Stommel, Stadhouderslaan 23A. ONDERTROUWD Willebrordus Stout, 46 jaar, landbouwer, Emmen en Alida Jozefita Pronk, 39 jaar, zonder beroep, Van Lenneplaan 9. Hendrik Knol, 21 jr., wegenbouwer, Postdwarsweg en Kaatje Ottens, 17 jaar, zonder beroep, Heem stede. Theodorus Lebuïnus Segers, 31 jr., vertegenwoordiger, Lange Brinkweg 53b en Maria Leonie Segers, 23 jaar, zonder beroep, Emmalaan 8. Hendrik Gijsbert Hilhorst, 29 jaar, wegwerker, Smitsweg 51 en Wilhelmina Johanna Hilhorst, 24 jaar, zonder beroep, Oude Utrechtsew. 29. GEHUWD Matthijs Muts, 28 jaar, kas sier, Baarn en Frieda Snel, 23 jaar, zon der beroep, Molenstraat 15. Adres na hu welijk Baarn, Gaslaan 37. Theodorus Arnoldus Hilhorst, 30 jaar, landbouwer, Nijkerk en Johanna Martha Hilhorst, 28 jaar, zonder beroep, Kerkpad Z.Z. 27. Adres na huwelijk Nijkerk, Achter- duist 3. Wouter Otto van den Bor, 29 jaar, tijdschrijver, Amersfoort en Wilhel mina Johanna Kok, 28 jaar, zonder be roep, Veenzoom 6. Adres na huwelijk Amersfoort, Tulpstraat 44. OVERLEDEN Anna van Vlaardingen, 78 jaar, zonder beroep, Hartmanlaan 7. Alida Cornelia Elisabeth Roelofsen, 82 jr., zonder beroep, Utrecht. Geertruida Hen drika Johanna de Boer, 67 jaar, zonder beroep, echtgenote van A. C. Broekman, Den Blieklaan 55. Ymelienus Adrianus Boonekamp, 78 jaar, zonder beroep, echt genoot van E. van Gerven, Gen. Winkel manstraat 18. Bij de Nutsspaarbank te Soest, bijkantoor van de Nutsspaarbank te A'foort, werd in het 3e kwartaal 1952 in 2722 posten ingelegd een bedrag van 305.479,72 en terugbetaald in 1351 posten 268.067,65. Er werd dus meer ingelegd dan terug betaald 37.412,07. Het aan inleggers verschuldigde kapitaal steeg tot een be drag van 1.128.698,58, het aantal inleg gers van 2890 tot 2987. Op de scholen, waar het schoolsparen is ingevoerd, wordt door ruim 800 kinderen trouw aan het schoolsparen deel geno men. In 3605 stortingen werd door hen gespaard een bedrag van 2.134,36. P. EKEL OVERLEDEN. Zondagmorgen is op 59-jarige leeftijd al hier overleden de heer P. Ekel Sr. De overledene was gedurende 34 jaar als be roeps-sergeant vliegtuigmaker-mecano bij de L.S.K. verbonden aan het vliegveld Soesterberg en genoot sinds enige jaren een vervroegd pensioen. De heer Ekel nam als sportsman in het Soester openbare leven een grote plaats in. Hij was bijna 25 jaar verbonden aan de Soester Turnclub, niet alleen als bestuurs lid, doch ook als werkend lid en hij be hoorde tot het veteranencorps van het K.N.G.V. Van de Stichtse Turnkring was de over ledene rayon-consul, terwijl hij jurylid en official was van de Ned. Wandel Sport Bond. De heer Ekel was één der oprichters van de vroegere Soester voetbalvereniging „Esvac", terwijl hij jaren bestuurslid is geweest van de Nederl. Metaalbewerkers Bond, afdeling Soest. De begrafenis heeft Woensdagmiddag plaats. TONEELOPVOERING „ONS GENOEGEN". De Toneelvereniging „Ons Genoegen" heeft haar naam gewijzigd in „Toneel- en Cabaret-gezelschap Ons Genoegen". Op 11 October a.s. zal het seizoen door deze vereniging worden geopend met de op voering van ,,'t Is een schandaal, Gene raal", waaraan de „Zingende Broertjes en Zusjes" medewerking zullen verlenen. Men zie de advertentie in dit blad. Heden overleed, nog vrij onverwacht, onze geliefde en zorgzame Vader, Behuwdvader, Broeder, Behuwdbroe- aer en Oom, weduwnaar van Alida Jongewaard, in de ouderdom van 59 jaar. Uit aller naam, P. EKEL. Soest, 5 October 1952. Kerkpad Z.Z. 31a. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 8 October a.s., te 3 uur, op de begraafplaats van de N.H. Gemeente te Soest. Met groot leedwezen geven wij kehnis van het overlijden van de Heer Weduwnaar van mevr. Alida Jongewaard, 2e Voorzitter van de Soester Turnclub, in de ouderdom van 59 jaar. Het Bestuur van DE SOESTER TURNCLUB. De begrafenis zal plaats hebben Woens dag 8 October a.s., te 3 uur, op de begraaf plaats der Ned. Herv. Gemeente te Soest. Heden overleed, na een kortstondig doch smartelijk lijden, mijn zorgzame Vrouw, geb. Weverling, in de ouderdom van ruim 51 jaar. Zij rust in vrede. G. VAN OS. Soestdijk, 4 Oct. 1952. Koninginnelaan 150. De begrafenis zal plaats hebben op Don derdag 9 October a.s., te 12 uur, op de be graafplaats aan de Veldweg te Soest. Vertrek van het sterf huis c.a. 11.30 uur. 1902 - 12 Oct. - Met vrolijk gekraa groeten wij de waarop voor 50 ja de echt werden ve den en Namens de verh familie, de kindere kleinkinderen, K. de Haa P. J. de 1 Bii Gelientje. Piet. Felicitaties Zaterda October 1952, van tot 16 uur, op Van neplaan 5c. Dank wordt gebracb allen, die zo spo oude Militaire kl hebben aangeboden, ke wij nodig hebben de opvoering var militaire klucht ,,D van 't 168e", op Zat 18 October, in Eemland. Het bestuur Toneelverenigin „Soest Hiermede zeggen hartelijk dank voc vele blijken van be stelling, ons betoon ons 40-jarig huwe feest. A. G. VAN P. VAN HEES v. d. BRE Steenhoffstraat 1 MEISJE gevraagd 912 uur. Mevr. ritse. Beukenlaan TE KOOP kolenft en poetskachel. De Graaff, Nieuwe Gevraagd halfwas KETBAKKER, p.l.i jaar. Banketbakken Roon, Julianapleir Amersfoort. WERKSTER b.z.a. enkele dagen per Br. no. 262 bureai Gevraagd voor E SEL, in Nederl. van 3 personen, n( trouwbaar DIENST] JE, zelfst. kunnende ken, hoog loon en behandeling. Br. 1 I B bureau S.C.

Soester Courant | 1952 | | pagina 2