EUROPESE EENHEID. ^PHILIPS FUGERS Fo RADIO KERKSTR3 'Sap' TEL.2766 De nieuwste Gramofoonplaten. '11 Gezellige Herfst. SOEST. Verhuurinrichting A. B. KOPPEN Amandel-speculaas Banketbakkerij Kruiswijk Soestcr GLAS- EN VERF HANDEL IN DE HOEK. ROUW- eo TROUW- VRIJDAG 10 OCTOBER 1952. 30e JAARGANG no. 75. SOESTER((f)OURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag Abonn. per kwart, 1.85 - per post 2.00 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 POSTGIRO No. 126156 Als de nazaten van Karei de Grote inder tijd geen ruzie hadden gemaakt, maar vaders versterf wat steviger in de hand hadden gehouden, zouden veel moderne staatslieden heel wat minder kopzorg hebben dan nu. Langzamerhand viel het oude Rijk in grotere en kleinere staten uiteen, die el kaar op leven en dood hebben bevochten. Zij misgunden elkaar de vetste porties van de koloniale gebieden en ze probeeiden elkaar dood te concurreren op de mark ten. Dat is verleden. Nu vinden ze el kaar plotseling terug tussen twee wereld machten, die voor hun economische, po litieke en militaire prestaties weinig meer waardering betonen dan zij indertijd had den voor de politiek en de economie van een Afrikaans negerdorp. In zulke om standigheden valt het niet mee plotse ling de eensgezindheid te gaan betrach ten. Evenzo staat het eigenlijk met onze Be nelux. Waren die gewesten in de tijd van Filips maar wat vooruitziender ge weest, vooruitziende tot in de 20e eeuw bijvoorbeeld, hoeveel kopzorg zou dat on ze ministers niet hebben bespaard Maar helaas, zelfs in 1830 waren die Belgen niet zo wijs één te willen blijven met Nederland en zelfs nu willen ze daar in het Zuiden maar héél zuinigjes aan. We kunnen het al die landen, die zo no dig geintegreerd, oftewel samengevoegd moeten worden, niet kwalijk nemen. We kunnen het zelfs niet eens erg vinden als ze helemaal niet geintegreerd willen wor den, want integratie is een proces dat „vanzelf" moet gaan. Het moet niet bestaan uit het maken van een aantal vormen, waarin de inhoud van al die deelnemende staten wordt gegoten, om er als een mesr of min der schoon, verjongd en sterk Europa uit te komen. Met doet er verstandiger aan de samen werking zo intens mogelijk te maken in die zaken waar dat hardnodig is. Zoals bij de kolen- en staalgemeenschap. Bij de Europese Defensie. En zo staan er tussen de verschillende landen nog an dere dingen op het programma, bijvoor beeld de landbouw. Toch resultaat. Tussen de Benelux-landen is men, on danks alle geharrewar, toch ook tot re sultaten gekomen met voordelen voor ve le betrokkenen. Zo de douane-unie en de Voor-Unie, die het handelsverkeer tussen België en Nederland vergrootte. Dat zijn dingen, die baat brengen aan alle partners en die men ook niet weer „van de hand" doet, al zal de vorm van dit soort samenwerking zich nog wel eens wijzigingen. Maar dan construeert men nieuwe vormen op een bestaande onder grond, wat heel iets anders is dan de prachtigste vorm van samenwerking van zoveel mogelijke landen op papier zetten en dan maar af moet wachten of de be gunstigden zo vriendelijk en dankbaar willen zijn er in te kruipen. Wat we op het ogenblik aan samenwer king zien, in Europa in groter in de Benelux in kleiner verband beslaat verschillende terreinen, is van verschil lende intensiteit, raakt elkaar soms sa men. Gevaren. Het gevaar is daarbij niet denkbeeldig, dat sommige toporganen van die orga nisaties zich zó sterk zullen gaan voe len, dat ze het eens op durven nemen tegen de nationale regeringen van de deelnemende landen afzonderlijk, of te gen hen allen. De Belgische senator Strave wees er b.v. op, dat de mensen, die in de Europese Kolen- en Staalgemeenschap bovenaan zitten, vanouds maar matig nationaal- voelend zijn. De kartelbelangen mogen niet de boventoon gaan voeren maar juist om dit te verhinderen moet er een BX 511A f338.— Luisteren terwijl U spaart. Toestellen v.a. fl.90 per week. Nog even en de bomen zijn weer kaal, De gure herfstwind blaast je tegen En elke morgen zegt de Bilt „Vandaag bewolkt met kans op regen". En dus je port de kachel weer wat op, Je bent je stoel niet uit te lokken En roept„o, voor ik het vergeet Mag ik nog even droge sokken?" 't Is herfst, je ziet dus weer de kolenman Met cokes en anthraciet aan 't sjouwen En zegt„Zeg heb je een asperien Ik wordt geloof ik weer verkouwen". Onstemd, Och kom, ook dat gaat weer voorbij, De wind, de storm en ook de regen, Het is straks tijd voor hete snert, Dan kun j' er heus wel weer wat tegen. En dus Kruip bij je kachel of je haard En mopper niet op 't Kikkerlandje, Gezelligheid is óók wat waard, Bij radio en thee enmet ons krantje. orgaan zijn, dat niet alleen de krachten van het kartel intoomt, maar tevens leidt. Zo zal de staatkundige vorm van een samenwerking gelijke tred houden met de economische. De een mag misschien eens een eindje voor de ander uit zijn, té groot mag die afstand nooit worden. Komende eenheid. In de tijden van Karei de Grote's directe nazaten waren de economische verhou dingen er niet naar om tussen de delen van Europa de eennheid in stand te hou den, dus ging ze te niet. Maar in onze tijd kunnen gezonde economische ver houdingen pas ontstaan wanneer ze een groot gebied tot werkterrein vinden. Daarom zal de Europese eenheid nu ontstaan Mits men voor de toekomstige bewoners geen luchtkastelen uit de hemel haalt om er hen in te laten wonen, maar vertrek ken bijbouwt naarmate er behoefte aan is. GEMEENTERAADSVERGADERING. De raad onzer gemeente is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Don derdag 16 October 1952, te 19.15 uur, ter behandeling van de volgende agenda 1. Vaststelling van do notulen der ver gaderingen d.d. 30 Juli, 7 en 25 Augus tus 1952. 2. Ingekomen stukken. a. Jaarverslag 1951 van de Schoolartsen- ciienst. b. Jaarverslag 1951 van het Staatsbosbe heer betreffende de werkzaamheden in de bossen. c. Rapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen der Vereniging van Nederlandse Gemeen ten betreffende kasopname bij de bedrij ven. d. Verzoek van de Buurtveren. „Hees" tot verbetering van de Wieksloterv/eg Oostzijde, met voorstel dit in handen te stellen van B. en W. ter afdoening. 3. Voorstellen tot wijziging van a. De verordening, regelende het toezicht op tapperijen, logementen e.d., alsmede op publieke vermakelijkheden. Voorgesteld wordt dergelijke inrichtingen te laten sluiten op Nieuwjaarsdag, evenals op Oudejaarsavond en op 4 Mei (Natio nale Herdenking) vanaf 18 uur. b. De verordening op de openbare we gen, het openbaar water en de gemeente- kade. In de afgelopen jaren is er veel mis verstand ontstaan doordat, behalve de brandweer, ook fabrieken en militaire inrichtingen in onze gemeente gebruik maken van een sirene. Voorgesteld wordt het gebruik van sirene's te verbieden, behoudens toestemming van de Bur gemeester. 4. Verzoek van de N.V. Aardewerkfabriek „Het Sticht" te Soesterberg, om onthef fing van het bepaalde in de veroroening ex. art. 4 eerste lid, 2e der Hinderwet, ten behoeve van de oprichting van een aardewerkfabriek in de kom der gemeente te Soesterberg, met voorstel van B. en W. Het betreft hier een bedrijf op te rich ten in perceel Postweg 41. Voorgesteld wordt deze ontheffing te verlenen. 5. Voorstel tot het toestaan van een aan vullend crediet voor aanleg van de Moer- bessenberg; verbetering hoek Radema- kerstraat-Kampweg en aansluiting en verbreding Gen. Winkelmanstraat te Soesterberg. 6 Schrijven van C. Kastelijn te Soester berg, verzoekende verbetering van de Verlengde Schoolweg met voorstel van B. en W. B. en W. wijzen op het feit, dat het ver boden is enig gebouw op te richten aan een onverharde weg, behoudens onthef fing. Bij een dergelijke onheffing is be paald, dat, ten bate van het Wegen fonds, de verschuldigde bedragen voor aanleg en onderhoud van de weg, be rekend naar de terreinbreedte van de betrokken percelen, moet worden gestort. De heer Kasteleijn heeft in 1938 een be drag van 575,40 gestort en wist, dat hij bouwde aan een onverharde weg. Voor aanleg en onderhoud is bij lange na niet voldoende in het wegenfonds ge stort, zodat niet tot verharding van de weg kan worden overgegaan. 7. Crediet-aanvrage voor riolering van de Dr. 's Jacobstraat. Een crediet van 10.000 wordt voorge steld. 8 Voorstel tot het verlenen van een aan vullend crediet voor trottoiraanleg in de St. Willibrordusstraat. 9. Vaststelling van besluiten tot het verle nen van medewerking ingevolge art. 72 der L.O.-wet 1920 aan a. Het bestuur der Vereniging „Een School met de Bijbel" te Soest voor de vervanging van de z.g. droog-closets urinoirs in de Chr. lagere school aan de Pr. Bernhardlaan nr. 11 door waterclo- b. Het bestuur der Vereniging „Een School met de Bijbel" te Soest voor aanbrenging van een verbetering in de verlichting in de leslokalen van de Chr. lagere school aan de Pr. Pernhardlaan nr. 11. Hoofdstraat 1 - Baarn - Tel. 3567 K 2954 Speciaal adres voor het huren van Glaswerk, Serviesgoed, Tafelzilver, Stoelen, Tafels enz. Depót voor Soest BEN VAN DER LIN DEN, Slijterij en Wijnhandel, Soester- bergsestraat 49, Soest-Zuid, Telefoon 2490. c. Het R.K. Schoolbestuur te Soest voor verbetering van de verlichting van de 6 lokalen van de R.K. Jongensschool. 10. Credietaanvrage voor uitbreiding van de rijwielbergplaats van de openbare la gere scholen in de Kerkebuurt. Een nieuwe bergplaats voor 40 rijwielen is noodzakelijk, waarvan de kosten zijn geraamd op 1150. 11. Verzoeken om vergoeding van reis kosten als bedoeld in art. 13 der L.O.-wet 1920. 12. Vaststelling van het voorschot op de gemeentelijke vergoeding als bedoeld in art. 35 van het besluit buitengewoon la ger onderwijs 1949 over het jaar 1952 t.b.v. van kinderen lijdende aan t.b.c. 13. Crediet-aanvrage voor vergroting en inrichting van de archiefbewaarplaats in het gemeentehuis. 14. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school aan de Beetz- laan. 15. Crediet-aanvrage voor aankoop van een lichtdrukmachine voor Gemeente werken. 16. Voorstel tot het verlenen van een aan vullend crediet voor de bouw van 133 woningwetwoningen. De dienst van Wederopbouw en de Volks huisvesting in de provincie Utrecht heeft er alsnog in toegestemd, dat inzake de constructie en afwerking van de te bou wen 133 woningen een aantal verbete ringen worden aangebracht a. de verdiepingshoogte begane grond wordt gebracht van 2.50 m. op 2.60 m., de bovendieping wordt van 2.30 m. op 2.40 m. gebracht; b. de wanden van de schuren worden 11 c.m. dik in plaats van 8 c.m.; c. de keukendeuren worden 4 c.m. dik en de schuurdeuren krijgen een normale constructie; d. in het gewapend metselwerk zal ex tra betonijzer worden opgenomen; e de lambrizeringen worden met beton- emaille afgewerkt. Met nog enige andere technische ver beteringen inbegrepen, zullen deze extra werkzaamheden 36.600 bedragen. De totale aannemingskosten zullen nu bedragen 1.258.826,79. 17. Voorstel tot verstrekking van een geld lening aan de Stichting „Prinses Marijke Kleuterschool". Ten behoeve van de bouw van een kleu terschool op 't Hart, onder de naam Prin ses Marijke Kleuterschool, stellen B. en W. voor een eerste hypotheek te verle nen van 15.000— tegen 3% met 'n annuïteit voor de tijd van 20 jaar. 18. Voorstel tot het garanderen van rente en aflossingen van een door de stichting Nederlandse Jeugdherberg Centrale te Amsterdam aan te gane geldlening. De Jeugdherberg „De Heidebloem" aan de Bosstraat verzocht op 26 Januari 1951, ten behoeve van een verbouwing van dit pand, een gemeentelijke garantie voor een aan te gane geldlening ad. f 71.000.— Thans is een geldschieter gevonden, doch de lening is teruggebracht op 25.000.— tegen 4 met 60 halfjaarlijkse aflos singen groot 416,67 per keer. 19. Voorstel tot wijziging der gemeente begroting en bedrijfsbegrotingen dienst jaar 1952. 20. Verdeling door loting van de Raad in twee afdelingen in verband met de behandeling van de gemeentebegroting 1953. 21. Voorstel tot aanwijzing van twee le den en 2 plaatsvervangende leden van de commissie van Georganiseerd Overleg in Ambtenarenzaken. 22. Voorstel tot vaststelling van een tij delijke ziektekosten-regeling voor het gemeentepersoneel. 23. Voorstel tot vaststelling van een uit keringsregeling als bedoeld in art. 4 le lid onder c. der Werkloosheidswet. 24. Vaststelling van besluiten inzake gemeente-eigendommen te weten a aankoop van grond nabij de Becke- ringhstraat en Belvédèreweg van W. Grift. VOOR (Dagelijks vers) Soesterbergsestraat 28 - Telefoon 2532 De gemeente heeft geen grond meer be schikbaar op het industrieterrein nabij de Beckeringhstraat. De heer W. Grift te Eindhoven, een der grondeigenaars al daar, is bereid 3750 m2. terein te ver kopen voor een bedrag van 8000. In de koop van dit perceel is een woning begrepen (Beckeringhstraat no. 1), welk huis t.z.t. zal worden gesloopt. b. aankoop van percelen weiland nabij de Korte Brinkweg van Mej. J. C. Beversen. c. aankoop van grond aan de Gen. Win kelmanstraat van A. Uylenhoed te Am sterdam, in verband met de woningbouw aan de Moerbessenberg en wegverbre- ding. d. ruiling van gronden nabij de Nieuw- straat met A. B. Grift. e. ruiling van grond aan de Hildebrand- laan met C. Haspels te Soest. f. Verpachting van grond nabij de Julia- nalaan aan W. Benschop. g. Verhuur van grond gelegen aan de Ferd. Huycklaan aan de Mixed Hockey Club te Soest. PADDENSTOELEN TENTOONSTELLING. De jaarlijkse paddenstoelen-tentoonstel ling op de openbare lagere school aan de Beetzlaan, zal dit jaar plaats vinden op Dinsdag, Woensdag en Donderdag a.s. Ditmaal zal de tentoonstelling in de open lucht plaats hebben, waarbij voor een na tuurlijke entourage wordt zorg gedra gen. STICHTING CHRISTELIJKE BLINDENHULP. In de week van 1318 October wordt ten bate van bovengenoemde stichting, waarin samenwerken de blindeninrichtin- gen „Plantage Middenlaan 64, Amster- ram", „Sonneheerdt" te Ermelo en „Bar- thimëus" te Zeist, in onze gemeente 'n huis aan huis collecte gehouden. Op de laat ste dag wordt een straatcollecte met speldjes voor hetzelfde doel gehouden. DIERENBESCHERMING OVER SEPTEMBER. Ook een kip heeft recht op een behoor lijke verblijfplaats. Het gaat niet aan deze dieren te laten rondploeteren in een ren met een en al modder en plassen, zoals bij een ingezetene in Soest-Zuid het geval was. Verscheidene klachten kwa men in betreffende een viertal koeien in een kleine weide in Soest-Zuid, welke in het geheel geen voedsel meer konden vinden op dat terrein en dagen lang on rustig loeiend rondliepen. Door Dieren bescherming werd ingegrepen. Niet minder dan 24 maal verleende de Inspecteur in September zijn bemidde ling inzake zwervende honden en kat ten, of bij ziekte, verwondingen enzo voorts van deze dieren. Diverse, zwervend aangetroffen, honden en katten werden opgenomen in het asyl. Ieder, die een dier kwijt is, informere allereerst bij het asyl aan de Lange Brink- weg 54 of het daar misschien aanwezig is. JONGETJE DOOR AUTO GEGREPEN. Dinsdagmorgen stak het 3-jarig zoontje van de familie v. Velzen op de Schriks- laan de weg over met zijn autoped. Op dit moment passeerde een vrachtauto van de firma H. alhier. De chauffeur remde krachtig zijn auto af, doch de kleine werd toch door de auto gegrepen en tegen het wegdek gesmakt. Met een schedelbasis- fractuur en schaafwonden aan armpjes en beentjes werd de kleine per zieken auto naar het ziekenhuis „De Lichten berg" te Amersfoort overgebracht. OPENING NIEUWE ZAAK. Maandag heeft de heer C. Samsom, Bec keringhstraat 32, onder grote belangstel ling zijn auto-plaatwex-kerij en lasserij geopend. De bestaande grote werkplaats is keurig ingericht en van de allermodernste ap paratuur voorzien. Ten behoeve van automobielschaden is een hydraulisch persapparaat aanwezig, terwijl de moge lijkheid aanwezig is om electrisch en autogenisch te lassen. De heer Samsom paart een gedegen vak kennis aan een 20-jarige ervaring, waar van velen kunnen profiteren. Vele bloemstukken vergezelden de even eens vele persoonlijke gelukwensen op deze dag. LOF VOOR SOESTER PILOOT. In „Dorpsbelang", 'n te Schiermonnikoog verschijnend blad, lazen we het volgende „De timmerman M. had het ongeluk door een cirkelzaag te worden gegrepen, waar door zijn rechterarm zo ernstig werd ge wond, dat de dokter onverwijlde over brenging naar een ziekenhuis noodzake lijk achtte. Omstreeks 9 uur belde de burgemeester de Luchtstrijdkrachten te Leeuwarden op. Om 9.18 uur startte een vliegtuig, half tien werd de patiënt op het Noorder- strand ingeladen en 10 uur lag hij in het ziekenhuis. Daar had de medische staf reeds een plaats gereserveerd en de chi rurg gewaarschuwd. Dank zij dit voor treffelijke werk van de Luchtstrijdkrach ten kon M., zo snel als wenselijk was voor zijn verwondingen, worden geopereerd. Een staaltje van service van de L.S.K., waarvoor de gehele bevolking dankbaar is, te meer als men bedenkt, dat de pi loot, kapitein J. Linzel, dit vervoer niet zonder gevaar voor zijn eigen leven heeft verricht". Kapitein Linzel is hier bekend als „Witte Jan" en is een neef van „Zwarte Jan", de kapitein Linzel, wiens naam, door zijn optreden in Korea, grote bekendheid heeft verkregen. FRAAI SUCCES. Onze plaasgenoot, de heer H. Gorissen, generaal-kampioen van de Postduiven vereniging „De Zwaluw", heeft ook deel genomen aan de wedvlucht van de afd. L van de Ned. Alg. Bond en aan het alge hele Bondskampioenschap. In de afd. L, waarin pl.m. 1200 leden uitkwamen, wist Gorissen ook eerste kampioen-generaal te worden en voor het Bondskampioenschap over geheel Ne derland, uitgezonderd Brabant en Lim burg, zesde. Voorwaar een mooi resul taat. POSTDUIVENVERENIGING „DE ZWALUW". Hokkampioen Vit&sse1. H. Gorissen. 2. Sj. Rijksen. 3. W. Krijt. 4. J. Raven horst. 5. A. Rijksen. Duifkampioen Vitesse 1. W. Krijt. 2. H. Gorissen. 3. H. Gorissen. 4. H. Gorissen. 5. J. Ravenhorst. Hokkampioen Mid. Fond 1. H. Gorissen. 2. Sj. Rijksen. 3. A. Dorrestein. 4. A.J Rijksen. 5. A. Snijders. Duif kampioen Midfond 1. A. Rijksen. 2. H. Gorissen. 3. J. Ravenhorst. 4. H. Go rissen. 5. G. Haks. Hokkampioenschap Fond 1. H. Gorissen. VOOR GLAS, VERF EN BEHANG □aar de v.h. E. J. KOUDIJS Soesterbergsestraat 52 -Tel. 2707 De heer J. Stalin, in Moskou, heeft vorige week gezegd, dat zijn inziens eerder een oorlog zal uitbreken tussen de Westerse landen onderling, dan dat deze landen het aan de stok zouden krijgen met de Sovjet. Van ganse harte hoop ik, dat mijnheer Stalin gelijk heeft, want ik houd het lie ver op de mogelijkheid, dat de Westerse landen elkaar op 'n keer in de haren vlie gen, dan op een kans, dat de heren der Sovjet hun legers in beweging zetten in de richting van het Westen. Maar we hebben daarmee de verzekering van de president van de Sovjet, dat hij niet zal beginnen, ook al schuilt er een addertje ondef het gras, als hij zegt, dat hij zal blijven strijden tegen imperialisme. Dit klinkt een beetje wrang voor al die landen aan de verkeerde kant van het „ijzeren gordijn", die door deze muur zijn uitgesloten van het civiel- en han delsverkeer met het overige deel van de wereld, terwijl ik er van overtuigd ben, dat wij, al hebben wij ook een Duitse bezetting meegemaakt, er geen idee van hebben, hoe mensonterend de verhoudin gen daar zijn. Nagenoeg op hetzelfde moment, dat de heer Stalin zijn inderdaad gematigde verklaring afstak, waren Engelse atoom geleerden aan het proefstomen met een nieuw atoomwapen. Op een proefveldje van 8000 vierkante ki lometer, ongeveer 6 maal zo groot als de provincie Utrecht, werd een „atoom wapen" tot explosie gebracht, waarvan het „nuttig effect" groter zou zijn dan van die pruldingen die Amerika tot nu toe maakte en Hirosjima en Nagasaki tot poeder brandde. Met wat Engeland nu op de atoommarkt brengt, worden én Hirosjima èn Nagasa ki én nog een half dozijn andere gelijk waardige plaatsen in één klap tot ver leden tijd verwerkt. Frankrijk zal daarbij niet achterblijven en kan ook niet achterblijven, zodat we van de Fransen nog een superlatief van het Engelse atoomproduct kunnen verwachten. Allemaal beangstigend nieuws en U be hoeft geen wezelnatuur te hebben om te rillen bij de gedachte aan de mogelijke gevolgen. We hopen en rekenen echter op het ge zonde verstand, maar moeten ons er te gelijkertijd rekenschap van geven, dat er in de onderdrukte landen achter het ijzeren gordijn millioenen en milicienen van vrijheid beroofde mensen zitten, die door die berichten, die wij niet prettig vinden, hun hoop weer voelen opleven en 's nachts wakker liggen en denken en bovenal hopen. Maar gelang je aan de ene of aan de an dere kant van het ijzeren gordijn woont, verwacht je de ontwikkeling anders. H. OEKMAN. Uw adres voor het huren van kleding BAARN. TEL. 271» Dat opstijgend brandend zuur, van Uw maag tot hoog in de keel kunt U blussen in een paar minuten, met één of twee Rennies. Deze smakelijke ta bletten werken onfeilbaar, ook bij U. Koop een pak bij Uw apotheker of dro gist en zorg er voor altijd een paar bij de hand te hebben. Ze zijn hygiënisch verpakt, één voor één; zo practisch. En onopvallend in te nemen - zonder water of wat ook. 2. Sj. Rijksen. 3. J. v. d. Brink. 4. A. Hil- horst. 5. J. Rauch. Duifkampioenschap Fond1. K. Goris sen. 2. J. v. d. Brink. 3. Sj. Rijksen. 4. A. Rijksen. 5. H. Gorissen. Hokkampioenschap Jonge Duiven: 1. P. de Bes. 2. H. Gorissen. 3. Mej. G. Zim- merman. 4. H. Onwezen. 5. A. Dorrestein. Duifkampioenschap Jonge Duiven 1. H. Gorissen. 2. Mej. Zimmerman. 3. P. de Bes. 4. H. Gorissen. 5. A. Dorresteiin. Hokkampioenschap Navlucht1. A. Dor restein. 2. A. v. Slooten. 3. J. Knoops. 4. W. Krijt. 5. Sj. Rijksen. Duifkampioenschap Navlucht1. A. Dor restein. 2. J. Knoops. 3. Sj. Rijksen. 4. W. Krijt. 5. W. Krijt. Generaal over alle vluchten 1. H. Go rissen. 2. Sj. Rijksen. 3. A. J. Dorrestein. 4. A. Rijksen. 5. W. Krijt. SOESTENAAR WERD BANKDIRECTEUR. Dezer dagen werd te Emmeloord (Noord- Oostpolder) het nieuwe bankgebouw van de Ned. Middenstands Bank geopend. Dit feit zou onze aandacht niet hebben gehad, als bij deze opening niet 2 oud- Soestenaren waren betrokken. Het was de heer J. van Schaik, vroeger directeur der Middenstandsbank alhier, thans te Zwolle, die bij deze opening sprak en het was een tweede oud-Soes- tenaar, de heer D. Linzel, vroeger werk zaam bij de Middenstandsbank te Soest, die tot directeur werd benoemd van de nieuwe Bank te Emmeloord. De heer Linzel was als agent van de bank tot op heden te Emmeloord werkzaam en dank zij de gestadigde uitbreiding werd dit agentschap thans omgezet in een ei gen kantoor.

Soester Courant | 1952 | | pagina 1