Meningen van onze lezers. SOEST. SOESTERBERG. Burgerlijke stand. Voor BRANDMELDING uitsluitend TELEFOON 3 3 33. Officiële Mededelingen. „HAD IK DAT MAAR GEWETEN". Herhaalde malen heb ik in de afgelopen dagen moeten horen „Als ik geweten had, dat Willem Andriessen hier een con cert gaf, was ik vast gaan luisteren". Men heeft dan ook werkelijk heel iets bijzonders gemist. Uit het verslag in de Soester Courant bleek duidelijk, hoe boei end de causerie was over de persoon en het werk van Schumann en op welke mee slepende wijze enkele van diens werken door de begaafde kunstenaar Willem An driessen werden gespeeld. Aan de publicatie zal 't wel niet gelegen hebben alle leden hadden een program ma ontvangen en in de Soester Courant heeft een duidelijke, royale advertentie gestaan, om de aandacht te vestigen op dit evenement in Soest. Wie in een of andere kunst belang stelt, of zijn kennis verrijken wil betreffende de vorderingen van wetenschap en tech niek, hem wordt ieder jaar weer door de Volksuniversiteit een rijk gevarieerde en boeiende reeks van voordrachten, kunstavonden en cursussen geboden. De Volksuniversiteit vervult daarmee vooral een dienende taak. Zij werkt er toe mee, al is het dan op bescheiden wijze, belangstelling te wek ken voor de uitingen van hedendaagse en klassieke kunst, voor de voortbreng selen van wetenschap en vernuft, voor de schoonheid van het leven in al zijn vormen, voor de rijkdom van de natuur en van het heelal. In deze aan culturele mogelijkheden niet overvloedig rijke gemeente biedt de V.U. aan ieder de mogelijkheid te putten uit de rijke bronnen van wetenschap, tech niek en kunst. Dat het bestuur daarbij hoopt en ver wacht, in ruimere mate de steun te on dervinden der inwoners en niet minder die van het Gemeentebestuur, is vanzelf sprekend. Zonder de eersten werkt men in de leegte en zonder de steun van de overheid is geen enkele culturele taak naar behoren uitvoerbaar. En het is, ze ker in deze tijd, nodig zorg te blijven dra gen voor het geestelijke en culturele voed sel, dat de mens behoeft. Want „de mens kan bij brood alleen niet leven". Men kan zich op eenvoudige wijze er van verzekeren op de hoogte te blijven van deze dingen. Men vrage eenvoudig aan het secretariaat der Volksuniversi teit, Molenstraat 29, een winterprogram- ma aan, of, nog liever, men geve zich op als lid. De kosten zijn gering. Daarnaast bestaat de mogelijkheid om op de hoogte te blijven van al wat er aan belangrijks gebeurt in deze gemeente door -het lezen van de Soester Courant. Ook niet duur. V. GEBOREN Alida Johanna, d. v. G. van Millingen, administrateur en M. Nieuw- dorp, Baarn. Martha Johanna Maria, d. v. R. W. van den Bremer, landbouwer en B. A. Kuijer, Birkstraat 135. Gijsbert z. V. L. v. Schaffelaar, schilder en J. Ver- weij, Julianalaan 36. Alte, z. v. A. Vene- ma, drukker en E. Groen, W. Pyrmontl. 54. Albertus Anna, zoon van J. G. J. Klomp, grafisch vertegenwoordiger en E. Koenders, Kerkstraat 10b. Ehrentraut Gertrud, d. v. H. Vonk, schilder en J. Zuidema, Sinnemaplein 13. ONDERTROUWD Dirk Jacob van Sloo- ten, 23 jaar, magazijnbediende, Nachte- gaalweg 14 en Wilhelmina Jacoba Olt- hof, 18 jaar, zonder beroep, Molenstr. 142. GEHUWD Pieter Willem Karei van der Touw, 22 jaar, zonder beroep, Groningen en Eleanor Edith Delaquis, 21 jaar, zon der beroep, Vosseveldlaan 10. Adres na huwelijk Vosseveldlaan 10. Aart Brons, 22 jaar, chauffeur, Molenweg 28 en Gijs- berta Maria Hornsveld, 21 jaar, zonder beroep, Bakkersweg 7. Adres na huwe lijk Molenweg 28. Jacobus Johannes Ma- rinus Brouwer, 28 jaar, plantsoenopzich ter, Molenstraat 5 en Wilhelmina Wester beek, 24 jaar, zonder beroep, Nieuweweg 46. Adres na huwelijk Culemborg, Mo lenwal 4. Coenraad Jacob Willem Broek- huijsen, 39 jaar, zwemonderwijzer, Ra- demakerstraat 48 en Jeanette Margare- tha Kleijn, 32 jaar, zwemonderwijzeres, Rademakerstraat 48. Adres na huwelijk Rademakerstraat 48. Gerrit Johan Sta rink, 26 jaar, machinebankwerker, Nieu weweg 39 en Elisabeth Catharina van Es, 23 jaar, zonder beroep, Schrikslaan 43. Adres na huwelijk Heuvelweg 5. Teunis Jacob Overeem, 28 jaar, monteur, Ko- ninginnelaan 65 en Sophia Elisabeth Krij- nen, 32 jaar, zonder beroep, Koninginne- laan 65. Adres na huwelijk Koninginne- laan 65. OVERLEDEN Klaartje van Lith, 24 jr., strijkster, Soesterbergsestraat 125. Wil helmina Cornelia Weverling, 51 jaar, zon der beroep, e. v. G. van Os, Koninginne- laan 150. Sara Varenhorst, 62 jaar, zon der beroep, e. v. H. Overbeek, Nieuwe weg 17. Pieter Ekel, 59 jaar, zonder be roep, weduwnaar van A. Jongewaard, Kerkpad Z.Z. 31a. Frangois Carl Klin- kert, 55 jaar, leraar, Gr. van Prinsterer- straat Ibis. Marinus Kaldewaij, 71 jaar, zonder beroep, e. v. M. de Goede, Veld weg 8. Sjoerd Andries Schaafsma, 27 jr., zonder beroep, Gen. Winkelmanstr. 104. Abeltje Woldering, 56 jaar, zonder be roep, e. v. G. Bentem, Amsterdam. VLEESVERKOOP. Woensdagmiddag, te 3 uur, heeft aan het slachthuis wederom verkoop van vlees plaats. UITSLAG AANBESTEDING. Vrijdag werd door architect P. Beekman alhier in het openbaar aanbesteed, de aan- en verbouw van de Geref. Kerk aan de Julianalaan alhier. De volgende inschrijvingen kwamen bin nen G. v. d. Broek, Baarn, 141.155. H van Asch, Soest, 147.700.C. Vis ser, Soest, 153.800.H. Geitenbeek, Soest, 156.000.P. Bos Zn., Baarn, 156.550.W. v. Groenestein, Soest, 157.000.W. v. Breukelen Zn., Soest, 159.612.W. van Wilsum, Baarn, 161.400.G. v. d. Hoogen, Spakeu- burg, 167.000.E. Oudenes, Den Dol- der, 169.900.W. v. Mourik, Hilver sum, 173.000.G. v. d. Berg, Soest. 173.900.—. J. Mets, Soest, 173.246.--. H v. Munsterman, A'dam, 178.000. D. Stam, Soest, 179.225.H. Schei- berlich, Amsterdam, 183.465.M. v. d. Werff, Utrecht, 185.000.—. R. v. Noor denburg, Amersfoort, 191.812.W. Klein, Heemstede, 198.680.A. 't Lam, Soest, 210.379. AUTO DOOR TREIN GEKRAAKT. Vrijdag reed de automobilist D. alhier met zijn D.K.W.-auto op de Veldweg in de richting van de begraafplaats. Toen hij de onbewaakte overweg wilde over steken, bemerkte hij de electrische trein, die juist van het station Soest vertrok. Daar de remmen van de auto weigerden, gaf de bestuurder gas om nog vóór de trein de overweg te passeren. Dit gelukte niet geheel. De rechter achterkant van de auto kreeg een opstopper van de trein, waardoor de auto werd gekraakt. De trein liep geen benoemenswaardige beschadiging op en kon direct zijn weg weer vervolgen, terwijl de autobestuur der het avontuur heelhuids overleefde. De triplex-carosserie van de D.K.W. werd vernield. DENK OM DE IJKWET. Op het politiebureau zijn weer diverse gewichten en maten ingezameld, afkom stig van winkeliers, die de bepalingen van de IJkwet niet hadden nageleefd. De po litie trof bij controle, ongeijkte, afgekeur de en niet nieuw-geijkte gewichten aan. I.P.V. PHILATELICA. Donderdagavond hield de I.P.V. Philate- lica, afd. Soest, in cafe „Royal" een pro- paganda-avond, welke zeer is geslaagd. Niet minder dan 43 leden, waaronder 'n zestal nieuwe leden, waren aanwezig toer^ de 2e voorzitter de vergadering opende Hierna kreeg het erelid, de heer Brocx, het woord, die in een kort praatje de vele facetten der postzegelkunde belichtte. Op zeer humoristische wijze droeg de heer Brocx zijn praatje voor en vond, zoals steeds, een aandachtig gehoor. Hierna volgde een veiling, die vele ka vels van eigenaar deed verwisselen. Er werd druk verkocht, vooral zegels van Ned. en Overzeese Gebiedsdelen waren sterk in trek. Tot slot een geanimeerde verloting. De hoofdprijs, 'n zegel le Emissie Nederland, kwam in het bezit van de heer Dor jee. Ook de andere prijzen waren waardevol. Na het officiële gedeelte bleef men nog lange tijd bijeen om te ruilen en van ge dachten te wisselen. R.K. TAFELTENNISVERENIGING „SHOT". Zoals gemeld zal de vereniging „Shot" dit seizoen met 4 teams aan de compe titie deelnemen en wel Shot 1 in de 3e klas, Shot 2 in de 4e kl. en Shot 3 en Shot 4 in de Res. 4e kl. De indeling zowel voor Shot 1 als voor Shot 2 werd deze week bekend. Shot 1 is ingedeeld in de 3e kl. D met de volgende teams Rivendi 4, Over 't Net 5, Tuindorp 3, Zeist 6, Barna 5, Spirit 1, Wilskracht 3 en Pats 4. Shot 2 is ingedeeld in de 4e kl. F met de volgende teams U.T.T.C. 7, Pats 5, Bar na 10, Jongeneel 3, O.N.I. 1, P.M. 2, Fako 1 en Wilkracht 2. De vriendschapelijke wedstrijd Shot 3 De Stompert 2 eindigde in een 100 overwinning voor de Soestenaren. De Shot-spelers B. Hoyng, B. Simons en H. Hooft gaven niet 1 set weg. De wedstrijd Shot 2De Stompert 1 bracht meer spanning. Voor Shot kwa men uit C. v. Haarlem, J. v. Asch en A. v. Haarlem. De Soesterbergers zonden als tegenstanders N. de Bruin, J. Hechner en C. Kvchler. Kiot won dank zij A. v. Haarlem (3 partijen), J. v. Asch (2 par tijen) en C. v. Haarlem (1 partij). Zondag speelden Shot 1 en Shot 2 tegen 2 sterke teams van het R.K. Lyceum uit Hilversum. Het lyceum had sterke troe ven met J. Heyliger (hoofdklasse Quick) en B. Snelder (kampioen le open Soes ter kampioenschap). Er werden spannende partijen gespeeld en het gelukte Heyliger niet zich te re vancheren tegen B. v. Haarlem. Het re sultaat werd een 63 overwinning voor Shot 1, terwijl Shot 2 een 55 uitslag behaalde. Gisteren speelde Shot 5 een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Stompert 3, ter wijl Woensdag a.s. de grote Shot-Beatrix kamp plaats heeft tussen Shot 1-2-3-4 en Beatrix 1-2-3-4. De opstelling van de teams van Shot is alsvolgt Shot 1 B. v. Haarlem, Th. Daselaar en A. v. Haarlem. Shot 2 C. v. Haarlem, H. Hooft en J. Hooft. Shot 3 B. Hoying, B. Simons en Th. Rademaker. Shot 4 G. Hilhorst, M. Schut en H. Hil- horst. De eerste teams (1 en 2) treden deze week reeds in het strijdperk. Shot 1 start met een thuiswedstrijd te gen Rivendi 4, een wedstrijd, die gewon nen kan worden, mits er flink wordt aan gepakt. Voor een zwaardere taak staat Shot 2. Thuis ontvangt zij het sterke Fako 1 uit Utrecht. Aan een voorspelling durven wij ons niet te wagen. BELIGIë—HOLLAND IN SOEST. Vrijdag reed op de Soesterbergsestraat, komende uit de richting Soestduinen, een automobiel, bestuurd door C. uit Antwer pen, terwijl uit de Galenkamppelsweg een personenaut naderde, bestuurd door S. uit Amersfoort. Doordat op de hoek Galenkamppelsweg- Soesterbergsestraat een vrachtauto stond geparkeerd, kon de Belg de Hollander niet zien naderen, waardoor een botsing ontstond. Beide auto's werden bescha digd. VAN DE REGEN IN DE DRUP. Nabij het L.S.K.-kamp te Soestduinen werd Vrijdag een handelaar in lompen en metalen aangehouden. Zijn bakfiets werd onderzocht en de politie trof me talen aan, welke bleken toe te horen aan het L.S.K.-kamp. Op het politiebureau werd, zoals te doen gebruikelijk, de doop ceel van de lompenhandelaar gelicht en daaruit bleek, dat hij door de Utrechtse politie gezocht werd. Hij werd op trans port gesteld naar Utrecht. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zeepost wor den verzonden. De data, waarop de cor respondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld Indonesië en Nieuw Guinea m.s. „Oran je" (27 Oct.). Suriname m.s. „Stendor" (15 Oct.). Canada s.s. „Maasdam" (16 Oct.). Brazilië en overige Z. Amerikaan se bestemmingen m.s. „Aldabi" (16 Oct LEERLINGENAVOND IDA JONGSMA. Morgenavond (Woensdag) komen ouders en familieleden van de leerlingen van Ida Jongsma en muziekliefhebbers weer bijeen in de Eemlandzaal voor de jaar lijkse leerlingenavond. Ook ditmaal is weer een zeer afwisselend programma samengesteld van piano-, or gel- en zangnummers, terwijl na de uit voering hiervan het podium in een win terlandschap zal worden omgetoverd, waarin de opvoering zal plaats hebben van het zangspel „Winterpret" van Benny Vreden. Men zie de advertentie in dit nummer. TONEELAVOND „ONS GENOEGEN". Zaterdagavond begon „Ons Genoegen" het winterseizoen met een toneelopvoe ring van het ,,'t Is een schandaal, Gene raal". De zaal van hotel „Eemland" was tot de laatste plaats bezet, toen de heer De Neef deze avond opende. Spr. deelde hierbij mede, dat, door toename van het aantal werkende leden, naast de toneelvereni ging ook een cabaret-afdeling was op gericht, zodat men deze winter op een aantal amusements-avonden kon re ken. De Zingende Broertjes en Zusjes openden het programma met een drietal liedjes en het bleek, dat de zingende jeugd niets aan populariteit had ingeboet. De toneelgroep van „Ons Genoegen" bracht hierna de dwaze geschiedenis in drie bedrijven van Maarten van Vught ten tonele onder de titel ,,'t Is een schan daal, Generaal". Onder regie van Jac. Kamerbeek, werd, in een rolvaste vertolking, het stuk, waarvan de komische effecten bij het pu bliek insloegen, op vlotte wijze vertoond. Behalve de beproefde krachten van dit gezelschap namen enige dames-debu tanten, die zich niet de minderen toon den, aan het spel deel. De heer De Neef dankte aan het einde van de avond de medewerkenden, waar onder de Zingende Broertjes en Zusjes, die na de pauze nogmaals 3 liedjes ten gehore hadden gebracht. De dames ont vingen bloemen. Het orkest van de Willem Arntzstichting verzorgde het muzikale gedeelte van het gezellig samenzijn. BROMFIETSBOTSING. Twee bromfietsers, de 17-jarige C. uit Tiel en E. uit Zeist, kwamen op de Ra demakerstraat in botsing en beide kar retjes werden beschadigd. De laatste lette niet op met het gevolg, dat hij zijn jeugdige tegenstander aanreed. JUFFROUW WERD LASTIG GEVALLEN. Een juffrouw, die door een manspersoon werd lastig gevallen, deed pas een dag later hiervan aangifte bij de politie. Dat de dader toen reeds spoorloos was, valt te begrijpen. SAMENWONING-ELLENDE. De politie moest ingrijpen bij een ruzie tussen twee families, weljje in één pand samenwonen. De dames van de twee fa milies waren elkaar letterlijk en figuurlijk in de haren gevlogen, waarna één der pa pa's en 'n 10-jarig meisje zich in de strijd mengden. Procesverbaal werd opgemaakt. OPBRENGST FANCY-FAIR. De opbrengst van de fancy-fair ten bate van het Van Weerden Poelmanfonds be droeg netto 1650. De ballonwedstrijd werd een groot, suc ces, er waren 350 deelnemers, terwijl diverse balonnen in Duitsland zijn neer gekomen. De prijzen in de loterij vielen alsvolgt 1088 (hoofdprijs rijwiel), 155 329 362 368 392 484 550 553 677 695 722 851 887 999 1020 1180 1268 1486 1524 1557 1703 1803 en 1961. TONEELAVOND „UTILE DULCI", Voor een volle zaal in „Huis ten Halve" opende Zaterdagavond de R.K. Toneel vereniging „Utile Dulci" het seizoen met de opvoering van „Adel in livrei", blijspel in drie bedrijven, door Henk Bakker. In dit hoogst vermakelijke stuk met zijn vele aardige scènes draait alles om de hoofdfiguur, Jhr. de Beaucour, een der laatste telgen van een oud adelijk ge slacht, die in grote financiële moeilijk heden is geraakt, zodat hij geen uitkomst meer ziet. Maar als de nood het hoogst is, is ook de redding nabij. Met voldoening kan „Ulite Dulci" op de ze avond terug zien. Tegen Kerstmis hoopt men wederom op te treden, maar dan met een stuk van een enigszins ern stiger genre. PROGRAMMA MILITAIR TEHUIS „HUIS TEN HALVE". Dinsdag 14 October, 7.30 uur, film „Al les voor de Show". Woensdag 15 October, 7.30 uur, film „Geen medailles voor spionnen". Donderdag 16 October, 7.30 uur, film „Geen medailles voor spionnen". TAFELTENNIS. In de afgelopen week speelde „De Stom pert" met afwisselend succes enige vriend schappelijke wedstrijden. De uitslagen hiervan waren alsvolgt D.O.S.C. 1 Stompert-comb. 55. D.O.S.C. 2Stom- pert-comb. 64. Stompert 1E.H.M.A. 1 91. Stompert 4B2M 2 91. B2M 1 Stompert 2 64. Stompert 1N.S.U. 10-0. In deze week begint voor hqt 1ste en 2de team de competitie. Het 1ste team speelt in Zeist tegen K.T.V. 1, het 2de team zal het in Amersfoort moeten opnemen tegen V2V2. Voor het 3de en 4de team begint de competitie op 2 November. In het door de tafeltennisver. „Soestdijk" georganiseerde tournooi wist Ch. Küchler beslag te leggen op de 1ste prijs heren enkelspel 4de klasse. VALSHEID IN GESCHRIFTE. Aan een dubbele valsheid in geschrifte had L. v. d. S. te Soesterberg zich schul dig gemaakt, toen hij in de periode van 1026 Mei j.1. steunfraude pleegde. Op het formulier voor de steunuitkering had hij vermeld, dat hij in bovengenoem de periode geen inkomsten had genoten, maar bovendien had hij een zijner ken nissen bewogen een valse verklaring te tekenen voor wat betreft zijn ontslag datum bij zijn werkgever. De politierechter veroordeelde hem tot één maand voorwaardelijk en een geld boete van 25.subs. tien dagen hechte nis. VOORBEREIDING UITBREIDINGSPLAN. Het hoofd van het Gemeentebestuur van Soest brengt ter algemene kennis, dat de Raad dezer gemeente in zijn verga dering van heden heeft bepaald, dat een uitbreidingsplan in onderdelen zal wor- voorbereid voor alle gronden in de ge meente, welke op de bijbehorende kaart in rood zijn aangegeven. Het besluit heeft betrekking op de navolgende ge deelten der gemeente: a. Soesterberg, waarbij o.m. is uitgezon derd het gebied opgenomen in het uit breidingsplan in onderdelen Amersfooit- sestraat; b de wijken Soestdijk en 't Hart met uit zondering van de gedeelten opgenomen in de uitbreidingsplannen Rijksweg en In dustrieterrein nabij 't Hart; c. de wijk Soest-Zuid met uitzondering van het gedeelte opgenomen in het par tiële uitbreidingsplan Van Lenneplaan; d het gedeelte gelegen rondom de Oude N.H. Kerk, dat in het uitbreidingsplan in hoofdzaak ten Noorden van de spoorlijn Utrecht-Amersfoort werd opgenomen in een bestemming voor stelselmatige be bouwing (R.). HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van J. J. Abbel, Torenstraat 12, Soest, om op-in perceel Beckeringhstraat, kadastraal be kend in sectie G nr. 4485 een ijzergieterij te mogen oprichten, door hen is ver daagd.

Soester Courant | 1952 | | pagina 2