Sport. Montgomeryweg wordt gedeeltelijk afgesloten. Voor BRANDMELDING uitsluitend TELEFOON 3 33 3. Burgerlijke stand. UTRECHT—S.E.C. 2—0. Na de goed start in de competitie, waarin S.E.C. nog ongeslagen was, heb ben de Soestenaren nu hun aanhang een teleurstelling bereid, door de uitwedstrijd tegen Utrecht te verliezen. Het spel was slechts enkele minuten oud, toen Utrecht reeds de score opende. De midvoor der gastheren passeerde van dichtbij de uitvallende doelman Van Breu- kelen. 10. De Utrechtenaren behielden hierna een overwicht op de Soester ploeg, waarbij de verdediging niet zeker van haar zaak was en de voorhoede een te doorzichtig spel speelde om het de Utrechtse verde diging lastig te maken. Voor het Soester doel speelde zich vele hachelijke momenten af, waarbij Van Breukelen vaak de redder in de nood was en zijn ploeg voor een grote achterstand spaarde. Na een kwartier wist S.E.C. zich te her stellen en het spel te verplaatsen. De Soester middenlinie sloot goed achter de voorhoede aan, terwijl Maassen en Ad miraal vele goede voorzetten afgaven. Het binnentrio, waarin v. d. Hoek was vervangen door Valk, wist van de gebo den kansen niet te profiteren. Pothoven loste vlak voor de rust nog een hard schot, hetwelk de Utrechtse doelman nog maar juist uit zijn doel kon stompen. Na de rust, met de wind in de rug, wist S.E.C. de rollen niet te doen keren. In tegendeel, de Utrechtenaren hadden een kleine veldmeerderheid, waaruit na 20 minuten het tweede doelpunt werd ge boren. Weer was het de snelle midvoor, die zich vrij speelde en met een hard diagonaal schot Van Breukelen passeerde. 2—0. S.E.C. werd hierdoor tot grotere activi teit geprikkeld, doch de Utrechtse ploeg wist haar doel van doorboring te vrij waren. Vele pogingen van de gasten om de stand te veranderen, strandden op de verdedigende houding van Utrecht. Eenmaal dachten we Maassen te zien scoren, doch de Utrechtse doelman wist een harde schuiver nog juist uit de hoek te grabbelen. Met de stand 20 behaalde Utrecht een verdiende overwinning. V.V. „HEES". De uitslag van de wedstrijd Hees-Bever wijk Boys werd 14. B.D.C. HANDBAL-AFDELING. Het 2e elftal van de B.D.C.-dames leed een nederlaag tegen Limvio 1 met 82. Zondagavond werd een bonte-avond ge houden als propaganda-avond. Het gezelschap „De Gima's" wist de aan wezigen goed te vermaken en .de onder linge band in de vereniging te versterken. H.J.A. De Soestenaren bleken Zaterdagmiddag tegen het sterke D.O.S.C. wel opgewas sen te zijn. Na de rust, welke met 00 inging, nam H.J.A. de leiding door v. Essen (10), doch in de 20ste minuut scoorden de gasten de gelijkmaker. Zeven minuten voor het einde miste aanvoerder Boerema een strafworp en daarmede de overwinning. R.D.Z. 2 bleef in Zeist met 90 de meer dere van H.J.A. 2, terwijl de H.J.A.-ad- spiranten met 21 wonnen van de Zwa- luwen-adspiranten. Nieuwe weg geprojecteerd. Het Ministerie van Oorlog heeft het be sluit genomen, dat gedeelte van de Veld maarschalk Montgomeiyweg voor het verkeer te laten vervallen, hetwelk langs de luchtbasis Soesterberg loopt. De verbinding Soest-Soesterberg zal over een nieuw aan te leggen weg worden ge leid. Deze weg is een aftakking van de Montgomeryweg en ter hoogte van De Paltz zal deze nieuwe weg, gezien van uit de richting Soest, naar links afbuigen door de heide en uitmonden op de Amers- foortsestraat tegenover de Condorffer- laan, waaraan o.a. het Cenakel is gelegen. Het ligt in de bedoeling ook later de Con- dorfferlaan te verharden en deze weg dan naar rechts over het oude fietspad tot Zeist door te trekken. Nog niet bekend is hoe de verkeersmoei lijkheden door deze nieuwe kruising van de Amersfoortsestraat opgelost zullen worden. POLITIE ZOCHT VERGEEFS NAAR VERMISTEN. Maandagnacht verliet de 34-jarige Mevr. E. H. v. E. in overspannen toestand haar woning aan de Stadhouderslaan met me deneming van haar 3 maanden oude ba by en haar 11-jarig zoontje. Zij waren blootvoets en in nachtgewaad gekleed. De politie, die door andere bewoners van bedoeld perceel was gewaarschuwd, stel de een uitgebreid onderzoek in en zocht tot gisteravond naar het drietal. De uit gestrekte polders werden uitgekamd, terwijl men in de Praamgracht urenlang heeft gedregd. Gisteravond, 8 uur, werd per radio, de op sporing van de vermisten verzocht. Kort daarna werd de politie telefonisch op de hoogte gesteld van de verblijfplaats van het drietal, n.1. bij vrienden van dit H.K.H. Prinses Sybille van Zweden is Vrijdag door H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard op het Paleis ontvangen. H.K.H. Prinses Wilkelmina was bij de ontvangst aanwezig. gezin in onze gemeente. Mver. H., wiens echtgenote als militair in het buitenland vertoeft, verkeert in 'n zenuwtoestand. DE BIG VAN HET 168STE. Met een vlotte vertolking van de zeer bekende klucht „De Big van het 168ste" opende de toneelvereniging „Soestdijk" Zaterdagavond haar seizoen in hotel Eem- land. De voile zaal werd welkom geheten door de heer J. Kronemeijer, die erop wees, dat 3 heren en 1 dame der medespelenden debutanten waren. Onder regie van de heer Kronemeijer werden hierna de belevenissen van de Big en zijn kameraden ten tonele ge voerd. De vele rollen werden goed en vlot vertolkt. De heer H. Dieters, voorzitter van „Soest dijk" dankte de spelers en de regisseur. Met een gezellig samenzijn, onder muzi kale begeleiding van The Melody Makers, werd deze eerste toneelavond besloten. DE VARIANT 1 LIJDT EEN NEDERLAAG. Zo eervol als de kleine nederlaag was in de eerste ronde van de competitie tegen het Hilversumse H.D.G. 2, zo smadelijk was het verlies (15-5) tegen O.K.K. 1 te Baarn. Ongetwijfeld heeft O.K.K. ver diend gewonnen en maakt dit tiental de beste kansen voor het kampioenschap in de le klasse. De Soester kop, die gewoonlijk de pun ten thuis haalt, bracht er ditmaal niets van terecht. De eerste 6 borden konden zelfs geen punt bemachtigen. De staart bleek dit keer uit beter damhout gesne den. De Soesters moesten het zonder haar kampioen, de heer J. W. Ooms, stellen, waarvoor de heer J. van Tessel inviel. De gedetailleerde uitslag luidt 0.K.K. 1—De Variant 1. Chr. BakkerJ. J. van Tessel 20 M. BakkerR. Damen 20 J. HogenaarD. Waal 20 N.N.E. Veerman 20 A. FoppeleG. Collet 20 J DijkhuizenC. van Es 20 G. SchmidtC. Dielissen 11 A. TimmerI. W. van Oosterom 02 G. StaalJ. van Gemert 11 C. van OosteromW. Sjollema Jr. 11 15—5 As. Woensdag speelt De Variant 1 thuis tegen Loosdrecht 1. De Variant 2 zal het Utrechtse Excelsior 3 ontvangen. OVERLAST VAN HONDEN. Een bewoonster van de Anna Paulow- nalaan beklaagde zich bij de politie over een hond in de omgeving, die zich in de nachtelijke uren bezig hield met aan houdend geblaf. De eigenaar zal hem de mond snoeren. VENTEN NA 7 UUR VERBODEN. Een venter met vis werd bekeurd, om dat hij na 7 uur 's avonds zijn waren nog aan de man wilde brengen. WEDSTRIJDEN „CRESCENDO". Onder grote belangstelling van de zijde der ouders hadden in het gymnastiek lokaal van de Mariaschool de onderlinge wedstrijden plaats, waaraan 143 leden deelnamen. De uitslag was alsvolgt Dames le graad 1. Alda v. Zuilen. 2. Wil Jak. Dames 2e graad 1. Loes Beyer. 2. Rie Koelink. Adsp. dames le graad 1. Cicilia Ammerlaan (met hoogst aantal punten). 2. Adri Olthof. Adsp. dames 2e graad 1. Ansje Wildenburg. 2. Siet Hil- horst. Heren le graad 1. J. ten Broek. Meisjes 14 jr. le graad 1. Roos Smit. 2. Toos v. d. Heuvel. Meisjes 14 jaar 2e graad 1. Ria Dorresteyn. 2. Mieke Hen- driksen. Meisjes 1112 jaar le graad I. Joke Visser. 2. Anny Olthof. 3. Elly Koelink. Meisjes 910 jaar le graad 1. Mary Verwoerd. 2. Thea Dorresteijn. 3. Jetje Meeder. Jongens boven 12 jr. le graad 1. Pim Brouwer. 2. Tonny Valk. 3. Jan Bos. Jongens 10—12 jr. le graaji 1. Jan v. Velzen. 2. Karei Muller. 3. Ka- rel v. d. Deijssel. Jongens89 jr. 2e graad1. Koen Wildenburg. 2. Jopie v. d. Winden. MEVR. FORTUIN HARREMAN DODELIJK VERONGELUKT. Zaterdagmorgen heeft nabij Nieuw-Mil- lingen een aanrijding plaats gehad tussen twee personenauto's waarbij 1 dode en 5 gewonden te betreuren vielen. Een van de twee auto's werd bestuurd door de heer A. Fortuin Harreman, directeur van de V.V.V. te Apeldoorn, vroeger aan de Soester V.V.V. verbonden. De heer Fortuin werd licht gewond, doch zijn echtgenote, Mevr. J. N. Fortuin Har- reman-Vilevoye, liep dusdanige ernstige verwondingen op, dat zij in een zieken huis te Apeldoorn overleed. VLEESVERKOOP. Donderdagmorgen, 9 uur, vindt wederom verkoop van vlees plaats aan het slacht huis. GRONINGERS BIJEEN. Vrijdagavond waren de leden van de Groningse Vereniging „Martini" bijeen in hotel „De Gouden Ploeg", onder voorzit terschap van de heer D. v. Slooten. De voorzitter heette in zijn welkomst woorden enige nieuwe leden welkom, als mede enkele leden, die na langdurige ziekten weer op het appel verschenen. Besloten werd op 26 November een to neelavond te geven, verzorgd door de toneel-afdeling van de vereniging. De avond werd gevuld met hersengym nastiek, waarbij het vrolijk toeging. TAFELTENNIS. De eerste week in de tafeltenniscompeti- tie is voor Shot wel zeer gunstig verlo pen. Shot 1 debuteerde in de 3e klasse met een grote overwinning (100) op het bezoekend Rivendi 4. De Soestenaren hadden blijkbaar geen plankenkoorts en demonstreerden in alle partijen een grotere technische kracht dan de gasten. B. v. Haarlem, Th. Daselaar en A. v. Haarlem wonnen ieder 3 sets, terwijl ook het dubbelspel door Shot werd gewonnen. Shot 2 deed niet veel voor het eerste team onder en won met 91 van Fako 1, met vele spannende en enerverende sets. H. Hooft en H. Romer wonnen hun par tijen, terwijl J. Hooft een set moest prijs geven wegens een blessure. NIEUW HOTEL. De kapitale villa Soesterbergsestraat 122, voorheen eigendom van de heer J. M. Goedhart, zal binnenkort als hotel wor den ingericht en geëxploiteerd. Het gebouw is aangekocht door de heer L. J. F. v. d. Brink, pachter van hotel „De Bosvijver" alhier, die met dit nieuwe pand de hotelaccomodatie in onze ge meente belangrijk uitbreidt. KALENDER 1953. Ter gelegenheid van de Wereldspaarweek stelt de Nutsspaarbank een in fraaie kleu ren uitgevoerde kalender 1953 ter be schikking van haar inleggers. Jan Voer man schilderde hiervoor een 4-tal kleu rige taferelen uit bloemen- en planten wereld, terwijl op de achterzijde van elk blad een spaarcommentaar is afgedrukt. NACHTRIT M. EN A.C. „SOEST". „Hoe ver het was en hoe koud" was het motto van de deelnemers aan de nacht rit, welke de Motor- en Automobiel-Club „Soest" Zaterdagnacht had uitgeschre ven. Het parcours van 180 km. voerde wel over goede wegen, doch er waren vele voetangels en klemmen, die het aantal strafpunten hoog opvoerden. De start en de finish waren weer in res taurant „Zonneheuvel", waar de heer G. Slagt, de prijzen alsvolgt kon uitreiken Afd. automobielen1. S. de Liever, Amersfoort, 149 strafp. 2. G. v. Schup- pen, Soest, 159 strafp. en F. Kuinders, Soest, 220 strafp. Afd. motorrijwielen 1. A. Hilhorst, Soest, 341 strafp. 2. F. Jorna, Naarden, 421 str.p. 3. W. Wernsen, Bussum, 423 strafp. De Coupe de Zonneheuvel kreeg de heer Vacenco als de beste kaartlezer. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Indonesië en Nieuw Guinea m.s. „Oran je" (27 Oct.). Antillen m.s. „Willemstad" (28 Oct.). Suriname s.s. „Cottica" (29 Oc- tober). Canada: m.s. „Westerdam" (23 Oc- tober). VARKENS OP DE SPOORLIJN. De spoorlijn Baarn-Amersfoort, welke door onze gemeente loopt, oefent de laat ste tijd nogal aantrekkingskracht uit op het aan weerszijden van deze lijn gra zende vee. Zaterdag meldde een wagenbestuurder van een electrische trein, dat varkens zich op de spoorbaan hadden begeven. De politie trof nog een van deze dieren op de rails aan. Het was afkomstig uit een nabij gelegen weiland, waar nog 20 andere varkens vertoefden. De eigenaar, de landbouwer H. alhier, zal maatrege len treffen, om zijn dieren voor de vrij- bank te behoeden. OPBRENGST COLLECTE. De collecte, welke vorige week werd ge houden ten bate van de Stichting Chris telijke Blindenhulp, heeft opgebracht 472.20. ONTVLUCHTE MILITAIREN WERDEN OPGEPAKT. Zaterdagmiddag passeerden twee militai ren het politiebureau en zij zouden in het geheel niet de aandacht van de al daar aanwezige politiemannen hebben getrokken, indien zij niet op gymnastiek- schoentjes hadden gelopen. Aan de uitnodiging om even binnen te komen voldeden de militairen en het bleek inderdaad, dat het „echte" militai ren waren. Doch er bleek meer, n.1., dat zij beiden uit de Willem Frederik Kazerne waren weggelopen, tijdens het „luchten". Beide zaten n.1. zwaar arrest uit en de weg naar de vrijheid was blijkbaar niet te moeilijk. De marechaussee haalde hen af en bracht hen weer naar de „petoet". RIJDT NIET ZONDER VERLICHTING. Diverse wielrijders, in de leeftijd van 16 tot 77 jaar, werden bekeurd omdat hun rijwielverlichting niet in orde was. DUIVEN-TENTOONSTELLING. Op de ledenvergadering van de Postdui venvereniging „De Zwaluw" werd beslo ten de jaarlijkse tentoonstelling te hou den op 13 en 14 December in hotel „De Gouden Ploeg". De bekende Nederlandse le duivenkampioen, Coppie de Groot, zal worden aangezocht de duiven te keu ren. De hokkeuring zal worden verricht door de duivenkenner Piet de Weert uit Breda. Aan de jaarlijkse afdelings-tentoonstel- ling te Baarn, op 22 en 23 November, zul len beide Soester verenigingen, „De Zwa luw" en „De Vriendschap", deelnemen. GEBOREN Bértina Everdina, d. v. J. v. d. Biezen en G. v. Brienen, Wald. Pyr- montlaan 61. Dirkje Gerritje Maria, d. v. G. Kamphorst en E. v. d. Brink, Kerk- pad Z.Z. 23. Karin Agnes, d. v. P. Kra- nenberg en K. I. S. H. de Lanoy Meijer, Emmalaan 14. Anna Maria, d. v. J. de Vries en M. van Leth, Bosstraat 80. Cor- nelis Anthonius, z. v. H. G. Blom en B. van den Bedum, Molenstraat 117. Cor- nelis, z. v. J. van der Wilk en W. Boter- enbrood, Baarn. Theresia, d: v. H. Figee en C. J. Zuidgeest, Schaepmanstraat 25. Klasina, d. v. K. van de Bunt en J. Ver woerd, Kerkpad N.Z. 5. Edith, d. v. W. Laseur en G. Muis, Soesterbergsestr. 20a. Grietje Maria Berendina, d. v. M. Hol lander en T. Mulder, Dorresteinweg 45. ONDERTROUWD Jacobus van Breuke len, 37 jaar, Koninginnelaan 128 en An- tonia Sophia Kok, 31 jaar, Beukenlaan 43. Cornelis Hendrikus Geurtsen, 28 jr., Zui len en Louise Frederica Vos, 22 jr., De Beaufortlaan 1. Jan Kleijn, 29 jaar, Mid delwijkstraat 62 en Petronella van Eek, 30 jaar, Kerkpad Z.Z. 76. Eli Cornelis van de Wal, 29 jaar, Utrecht en Johanna Adrana Walker, 29 jaar, Van Maaren straat 3. Egbert van Balen, 26 jaar, Leus den en Josina Hendrina Lammertse. 22 j., Eigendomweg 104. Jacobus Fekkes. 21 jr.. Utrecht en Anna Maria Cornelia Happe, 22 jaar, Zwaluwenweg 10. GEHUWD Hendrik Gijsbert Hilhorst, 29 jaar, Smitsweg 51 en Wilhelmina Johan na Hilhorst, 24 jaar, Oude Utrechtsew. 29. Adres na huwelijk Oude Utrechtsew. 21. Theodorus Lebuïnus Segers, 31 jaar, L. Brinkweg 53b en Maria Leonie Segers, 23 jaar, Emmalaan 8. Adres na huwelijk Sophialaan 16. Hendrik Knol, 21 jaar, woonwagen Postdwarsweg en Kaatje Ot- tens, 17 jaar, Heemstede. Adres na hu welijk Woonwagen, Postdwarsweg. Dirk van den Broek, 27 jaar, Parklaan 2 en Aaltje Jacoba Spleet, 21 jaar, Hartweg 2. Adres na huwelijk ieder op eigen adres. OVERLEDENJohanna van der Vlies, 98 jr., weduwe van Th. van Gink, Schou tenkampweg 10. Gerritje van der Horst, 68 jaar, echtgenote van G. Brouwer, Ra- demakerstraat 56. Hendrina Sprunken, 81 jaar, weduwe van W. Ambrosius, Braam- weg 23. Theodora Botterblom, 53 jaar, weduwe van A. Hilhorst, Birkstraat 123. Johanna Hendrika Groen, 60 jaar, ge huwd met J. Veldman, Schoolweg 6c. Maria Wilhelmina Dorothea Desramaut, 70 jaar, echtgenote van A. W. Klooster man, Schrikslaan 15.

Soester Courant | 1952 | | pagina 2