*fèpka. memaker m R( ^Óiune I Djakartaanse Politiek. 'N HEER. Van week tot week in Soest. Soest vóór 30 jaar. VOOR GLAS, VERF EN BEHANG Soester GLAS- EN VERF HANDEL SOEST. Vei IN DE HOEK. Handelsinstituut Practicum VRIJDAG 24 OCTOBER 1952. 30e JAARGA>#ÏVERS l SOESTERI OURANT erschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag Abonn. per kwart, 1.85 - per pc Rot Foi UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDLJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 POSTGIRO No. 126156 Het parlement in Djakarta is niet geko zen maar aangewezen. Die aangewezenen hebben tot nu toe nog niet veel anders gedaan dan onder elkaar redekavelen en tegen hun volgelingen oreren. En al pratend zijn ze al een ongenoeglijk eindje de weg naar het staatsbankroet opgewan deld. Onlangs nog hebben we een overzicht ge geven van economische moeilijkheden in Indonesië. Veel en velerlei is daarover ten beste gegeven, maar iets steekhoudends is er niet tegen gedaan. Daarom lijkt het op het eerste gezicht nog zo gek niet, dat er door de straten van Djakarta een scha re mensen trok aan wie de bedoeling kan worden toegeschreven, dat ze nu lang zamerhand eens een gekozen parlement wilden hebben. Dat element moge bij sommige van de demonstranten aanwezig zijn geweest, maar wij geloven niet, dat het een leus was, die de demonstratie beheerste. Wat dan wel Daartoe moeten we eerst met een enkel woord de achtergrond aangeven. Van 'n partijvorming, zoals we dit in Europa kennen, is geen sprake en dat is niet te verwonderen. Maar ook aan partij-forma ties is Indonesië nog niet toe. In de massa hebben zich nog geen ker nen gevormd, de partijen kennen geen lager en hoger kader, in het politieke le ven ontbreekt de „politieke middenstand", dat wijdvertakte net van afdelings-, plaat selijke en regionale functionarissen, die naar binnen het bindmiddel van een par tij zijn, naar buiten de propagandistische kracht vormen. Het enige wat in die richting aan het ontstaan is, is de partij Sjahrir, die sinds Linggadjati buiten de regering staat. Bij de andere partijen fungeert het pu bliek als figuranten bij het optreden van de hoofdrolspelers. Spel en spelers. Wat was nu het spel waarbij de figuran ten zo in actie kwamen en wie waren de spelers Het parlement nam een motie aan van de P.N.I. om het defensie-beleid van de regering af te keuren, hetgeen beteken de, dat de regering moest aftreden. De demonstratie bedoelde aan de tegen spelers van de regering de nodige kracht bij te zetten. Maar ziet, de demonstranten deden het zo krachtig, dat de voorstellers van de motie Pr vpn schrokken en haastig lieten we ten, dat ze geen kabinetscrisis wensten. Het parlement is daarop met vervroegde vacantie gegaan en de president, de re gering en de legerleiding zijn in contact met elkaar getreden om de nieuwe si tuatie onder ogen te zien. Zo is dus de toestand op het ogenblik bevroren. Wat zal er uit komen, wanneer de zaak weer wordt ontdooid Is er dan een kans dat de Republiek eindelijk eens een parlement krijgt, dat normaal func- tionneert Sjahrir, die quantitatief de sterkste aan hang heeft, heeft te kennen gegeven, dat die tijd nu eens moet komen en haastig hebben de figurantenleiders hem daarom het initiatief van die demonstratie aan gewreven. Het is dan ook wel een sof- figuur als je jezelf de ijskast in figureert en bovendien nog een vlagincident be werkstelligt. Maar we geloven niet dat de Indonesiër aanstonds naar de stembus hoeft te gaan. Het conflict zal de scherpste kanten wel Rheumatische pijnen slopen Uw gestel en Uw lichaam. Bestrijd ze met Kruschen en begin zo een nieuw leven fit en vief vrij vzn pijn. Zoals Kruschen duizenden verlichting bracht reeds na betrekkelijk kort ge bruik, zo kan zich ook bij U die Wel dadige bloedzuiverende werking voltrek ken. Met Kruschen regelmatig ge bruikt geen onzuiver bloed meer. En daarmee is dan de oorzaak weggenomen van die kwellende rheumatiek. Koop van daag Kruschen bij Uw apotheker of dro gist en begin morgenochtend die heilza me kuur. (Historisch). Op een avond knarsten remmen Op de Soesterbergsestraat, Vele deuren vlogen open, Ook al was het ook wat laat. Ieder denkt bij 't felle remmen, Als dat toch zo luid gebeurt. Dat er weer een ongeval is, Wat toch iedereen betreurt. De bewoners uit de huizen Zagen er twee mannen staan, Die, gebukt over een wezen, Daarmee zeer waren begaan. Samen legden zij het lichaam, Dat niet aangereden was, Heel voorzichtig met hun beiden Op de wegberm, in het gras. Wat toch, zal de lezer denken, Is daar 's avonds laat geschied, Was 't een aanrijding of botsing, Neen, zo heel erg was het niet. De chauffeur zag in zijn lichtstraal 'n Levend wezen op de straat, Remmen knarsten, banden knerpten, Resultaat de auto staat Uitstappen en even kijken Naar het stekelige ding, Het was slechts een kleine egel, Die over de rijweg ging. 't Diertje is niet overreden En hij kwam er heelhuids af, Alle mensen die het zagen, Stonden van dat menszijn paf Deze egel pleegt die domheid Heel zijn leven vast nooit meer, Ook al ondervond hij dat er Zijn ook Heren in 't verkeer E. VAN EEDEN. worden ontnomen en de regering wordt wel weer geprolongeerd. Doch met dat al blijft Indonesië gezegend met een soort gematigde dictatuur, om hangen met een democratisch sluiertje. De spanningen tussen parlement en rege ring zullen bij een andere gelegenheid wel terugkomen en ook de spanning tus sen parlement en kiezers die willen gaarl kiezen. Misschien klinkt binnenkort in de Bahase Indonesia wel het schone propagande-lied, dat een zeventig jaar geleden hier werd gezongen „Doe open de stembus, Het Volk staat er voor". 'fS' Ia Kopenhagen wordt een groot bridge- tournooi gehouden met niet minder dan 1152 deelnemers, waardoor dit tournooi het grootste is, dat ooit in Europa is ge houden. Ook de dames spreken een woordje mee en niet alleen met betrekking tot het spel. Tijdens de raadsvergadering van vorige week werd het woord „gas" gefluisterd, toen wethouder Van Zadelhoff mede deelde, dat een uitbreiding van het aan tal lichtpunten van onze straatverlichting zeer voorzichtig bezien moest worden, daar de verhoging der electriciteits-tarie- ven daartoe dwongen. De wethouder noemde een paar cijfers, waaruit bleek, dat op de komende begro ting de post „stroom" een slordige som van 10.000.hoger zou zijn dan vorig jaar. Hoe vaak hebben ook voor de oorlog niet in de gemeenteraad gehoord, dat we des noods de straatverlichting met gaslan taarns moesten uitbreiden. Voor de oorlog was het wethouder De Bruin, die dit entameerde en voor het gemeentehuis een gaslantaarn liet plaat sen. Het duurde maar zeer kort en toen kwam de P.U.E.M. met een aanbod tot het plaatsen van meer lampen, welk aan bod is geaccepteerd. Het woordje gas klonk nu weer. In een raadsvergadering komen meer za ken naar voren, welke niet altijd in een krantenverslag naar voren komen. Zo was het ditmaal de heer Kruyff, die op een bijeenkomst van de Volks-Univer- siteit doelde, waarop een bekend psycho loog over „Leermoeilijkheden bij school gaande kinderen" had gesproken, toen hij zijn afkeuring uitsprak over het feit, dat op deze bijeenkomst slechts 2 onderwij zers aanwezig waren (wij telden 3 onder wijzeressen én 1 onderwijzer). Hier kon men veel leren, zei de heer Kruyff en wees op de opmerking van de schoolarts, die tijdens zijn schoolbezoeken geconstateerd had, dat in Soest nog kin deren voor straf op hun knieën moesten „zitten" en dat in 1952. We dachten ook aan de woorden van een onderwijzer, die ons dezer dagen toe voegde de school is overal goed voor. Voor de verkoop van kinderpostzegels, inzameling van oud papier, uitdeling van schoolvoeding, opleiding van de jeugd tot natuurwachters, plantsoenen adop teren enz. en wij vragen ons wel MIJNHARDT PHARMACEUTISCHE CHEMISCHE FABRIEKEN ZEIST introduceren als^éérste in Nederland een totaal nieuwe tandpasta,bevattende een omwenteling op het gebied van tandpasta's. Uitsluitend verkrijgbaar in Apotheken en Drogisterijen. eens af of er nog een uurtje overblijft om les te geven. Deze woorden troffen ons niet minder dan de woorden van de heer Kruyff. Uit dit alles blijkt, dat de wereld nog lang niet volmaakt is, hetgeen ook de Zingende Broertjes en Zusjes dezer da gen ondervonden. Deze jeugdige zanger tjes werden de dupe van een conflict in de boezem van de vereniging „Ons Ge noegen". De politie nam, op verzoek van het bestuur dezer vereniging, de matro zenpakjes mee, waardoor de jeugd niet kon optreden. Dinsdagavond kwam men op het politie bureau bijeen, maar de politie kon, als vrederechter, het geschil niet beslechten. De 5 bestuursleden enerzijds en de lei der van het jeugdgezelschap anderszijds kwamen niet tot overeenstemming. Niet minder dan 140 van de 180 leden van de buurtvereniging zouden thans een ver zoek tot het houden van een vergadering hebben ondertekend, welke vergadering hedenavond zal worden gehouden. Verder bereikte ons het bericht, dat Ge deputeerde Staten van de provincie Utrecht het partiële uitbreidingsplan ,,'t Hart" hebben goedgekeurd. Het industrie terrein op de Beckeringhstraat is in dit plan begrepen en volgens onze inlichtin gen zouden Ged. Staten alle ingediende bezwaren ongegrond hebben verklaard. Voor de reclamanten zou dus nog slechts één weg openstaan in beroep bij de Kroon. 11 Deze beslissing van G.S. is natuurlijk niet wereldschokkend, doch het brengt een bijzonder probleem aan de orde, n.1. het volgende. Het gemeentebestuur laat op een terrein aan de Beckeringhstraat industrie toe en dwingt nieuwe industrieën zich in dat deel van Soest te vestigen, hetgeen zeer verklaarbaar is. Er bestaat echter nog zoiets als een hin derwet en ook deze wet moet gehand haafd worden. Ook de industrie op het industrieterrein valt onder de bepalingen van de Hinder wet en men zou geniegd zijn te denken, dat dit geen bezwaren kan opleveren. In dien de overheid de industrie op een be paald terrein bijeenbrengt, zal die zelfde overheid geen bezwaar tegen een of an dere vorm van industrie hebben. Zijn er wel bezwaren, dan wordt de aanvrager op dit terrein niet toegelaten. Onze gemeentelijke overheid blijkt thans echter met één industrie „in de nesten" geraakt te zijn. Wat is het geval Op dit terrein is een ijzer-gieterij gevestigd, uiteraard met toe stemming van het gemeentebestuur. De eigenaar van deze fabriek heeft zijn be drijf volop in werking en vraagt toe stemming tot vestiging van zijn be drijf krachtens de bepalingen van de Hinderwet. Eigenlijk een formaliteit, meer niet. Deze aanvrage geeft nu moeilijkheden. Bewoners van 't Hart hebben bezwaren ingediend, omdat zij veel hinder zouden ondervinden van de rook van deze gie terij. Gebruik makend van de bepalin gen in de Hinderwet, hebben zij aan het gemeentebestuur verzocht dit bedrijf geen toetemming tot vestiging te geven Het bedrijf is er echter en het werkt met volledige toestemming van de overheid en nu loopt diezelfde overheid gevaar de vestiging van dit bedrijf niet te mo gen toestaan. De Hinderwet kan echter een vestiging toestaan onder bepaalde voorwaarden, maar dit zou de zaak nog ingewikkelder kunnen maken. Indien het gemeentebe stuur b.v. zou eisen, dat een hoge fabrieks schoorsteen moet worden gebouwd, dan zal de tegenpartij kunnen zeggenmaar niet voor mijn rekening. Nog even wil ik op de raadsvergadering terugkomen. In de rondvraag spuide de heer Clemens zijn verontwaardiging (en dat kan hij op zeer overtuigende wijze doen) over het feit, dat B. en W. een en- quete hebben gehouden onder de bewo ners van de nieuwe gemeentewoningen betreffende de al of niet aanwezige ani mo tot het houden van pluimvee. De heer Clemens achtte de souvereini- teit van de raad aangetast, daar dit col lege een dergelijk voorstel van B. en W. had verworpen en een raadsvoorstel had aangenomen om deze bewoners toe te staan pluimvee te houden. Waarom er, ondanks dit raadsvoorstel, toch een en- quete werd gehouden, was de heer Cle mens niet duidelijk. Wat ons in deze aangelegenheid hej.' meeste trof, was, dat de notulen, welke moesten worden nageslagen, zo sumier waren. In enkele regelen was het kippen debat van toen afgedaan en wij stelden in alle nederigheid vast, dat de „notulen" in onze Courant vollediger waren. Uit de Soester Conrant van 30 jaar gele den „De groothertogin van Luxemburg ver wacht een troonopvolger en de Luxem burgers organiseren feesten ter viering van die gebeurtenis. Daar het groother togdom niet over kanonnen beschikt, is een regeringsvertegenwoordiger naar Metz gegaan, om aan de Franse overheid een kanon ter leen te vragen om ere- salvo's te lossen. Luxemburg krijgt een 75 m.m. kanon ter leen, dat, onder begeleiding van een of ficier en bedienend personeel, naar Luxemburg, is gezonden, voldoende voor het gevaldat het een tweeling zal zijn. Er is niets nieuws onder de zon, getuige het adres, dat de leden van de Soester gemeenteraad 30 jaar geleden ontvingen van een comité tot regularisatie en werk verruiming van het schildersbedrijf. Men schreef daarin □aar de v.h. E. J. KOUDIJS Soesterbergsestraat 52 Tel. 2707 „De werkloosheid in het schildersbedrijf is zo groot, dat de drie bonden van werk nemers in het jaar 1921 een bedrag van bijna 700.000.moesten uitbetalen aan werklozen-uitkeringen. Verwacht wordt dat het aantal werkloze schilders der drie vakbonden, dat op 1 Nov. 1922 1244 bedroeg, in de komende winter nog gro ter zal worden. Het comité verzoekt dringend het werk, dat maar enigszins kan worden verricht, te laten verrichten, om zodoende de werkloosheid te keren". Waartoe de Ver. voor Vreemdelingen Ver keer zich in 1922 moest lenen lazen we in de Soester Courant „Donderdagavond zal te Soesterberg een vergadering worden gehouden, welke uit geschreven is door de Vereniging van Vreemdelingen Verkeer aldaar. De avond zal worden gevuld door drie sprekers, terwijl de onderwerpen alleen betrekking hebben op pluimvee." Wij hebben naarstig gezocht naar de me dedeling van een Pluimvee-vereniging, die een lezing zou organiseren over vreem delingen-verkeer, doch zo gek was men in Soest toch niet. Officiële Mededelingen. GOEDKEURING UITBREIDINGSPLAN. Het hoofd van het gemeentebestuur van Soest, gelet op artikel 37 en 38 der Wo ningwet, brengt ter openbare kennis, dat Gedeputeerde Staten van Utrecht bij hun besluit van 7 October 1952, 5e afd. no. 158 /108, hebben goedgekeurd het op 11 September 1951 door de Raad der Ge meente Soest vastgestelde uitbreidings plan, regelende de bestemming in onder delen voor het industrieterrein, gelegen nabij 't Hart, gewijzigd bij raadsbeluit van 30 Juli 1952. Genoemd plan ligt ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Tegen bovenbedoelde goedkeuring kunnen belanghebbenden, die bezwaren tegen het plan bij de Raad hebben ingediend, bin nen een maand na dagtekening dezer be kendmaking, bij H.M. de Koningin be roep instellen. KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Soest, gelet op artikel 75 der Lager Onderwijs wet 1920, brengen ter algemene kennis, dat door de raad dier gemeente, in zijn vergadering van 16 dezer, de wettelijk voorgeschreven medewerking is verleend ten aanzien van het verzoek van 1. het R.K. Schoolbestuur te Soest om verbetering van de vetiichung in de 6 lokalen van de R.K. Jongensschool. 2. het bestuur der Vereniging „De School mét de Bijbel" te Soest om verbetering van de verlichting in de lokalen van de lagere school aan de Pr. Bernhardlaan 11. 3. het bestuur genoemd sub 2 tot vervan ging van de zgn. droogclosets en urinoirs in de school aan de Prins Bernharlaan nr. 11, door waterqlosets. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van W. van Schoonhorst en H. de Jager, Klaar- waterweg 9, Soest, om op in perceel Klaarwaterweg 79, kadastraal bekend in sectie nr. 3777, de uit- en inwendige sa menstelling van de bestaande inrichting te mogen wijzigen, door hen is verdaagd. HANDLOTION NIET DE JUISTE WEG. „Hoeveel had U wel gedronken", vroeg de Utrechtse Politierechter aan G. R. K„ die zich Woensdag j.1. voor hem moest verantwoorden wegens het onder invloed van sterke drank berijden van een fiets. „Drie a vier borrels", luidde het antwoord. „Dat zal wel meer geweest zijn, want de verbaliserende politieagent heeft U danig slingerend over de weg zien rijden. „Och, het ging niet om de drank, mijn heer, maar zij zoeken mij. Ik sta op de zwarte lijst en wilde daar per sé van af", hervatte de verdachte. „Maar dan hebt U precies de verkeerde weg gekozen," merkte de rechter op. „Als U van de zwarte lijst af wilt, moet U in een tijdje in het geheel geen sterke drank gebruiken. Nu maakt U het maar steeds erger. Ook de Officier van Justitie zag het ge val somber in, temeer daar de verdachte al enige malen wegens drankmisbruik is veroordeeld. „Er zit niks anders op, dan een onvoorwaardelijke gevangenisstraf één week dan maar", concludeerde de Officier. De politierechter wist er ook geen andere weg mee en vonniste derhalve conform. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Zondag a.s. is geopend apotheek „Soest", Soesterbergsestraat 8. HOUTSTROPERS VEROORDEELD. Op 27 Mei j.1. werden in de Soester bos sen vier personen aangetroffen, die zich onledig hielden met het vellen van den- nebomen, zonder dat zij daartoe ver gunning hadden. Aan de politie vertel den zij, dat ze van de opzichter B. ver lof hadden een aantal scheve dennen te kappen. Bij onderzoek bleek echter, dat de gevelde stammen geenszins tot het scheve genre behoorden en kwam de wa re toedracht van de zaak uit. Het viertal, een vader en drie zoons, al len bosarbeiders, afkomstig uit Hoender- loo, hadden in de Soester bossen een hoe veelheid tophout gekocht voor de som van 700.Bij nader inzien bleek de koop niet mee te vallen en om zich enigs zins schadeloos te stellen voor de strop hadden ze een 13-tal dennen geveld, wel ke gereed lagen voor vervoer per vracht auto. Terzake van deze onrechtmatige daad moest het viertal zich Woendag voor de Utrechtse Politierechter verantwoorden, waar zij aanvankelijk de bij de politie alfgelegde bekentenis herriepen, doch ten slotte toegaven. Conform de eis van de Officier van Jus titie werden de vier bosarbeiders elk tot drie weken voorwaardelijke gevangenis straf benevens 20.boete, subs. vijf dagen hechtenis veroordeeld. NIEUWE VOORZITTER VOLKSUNIVERSITEIT. In de reeds lang bestaande vacature van voorzitter van de Volks-Universiteit Soest is thans voorzien door de benoeming van de heer C. G. Klaarhamer alhier. VOLKSUNIVERSITEIT SOEST. Dinsdag a.s. komt de Volks-Universiteit „Soest" weer bijeen. Mej. A. L. van Be verwijk, medewerkster van Prof. Dr. Joh. A. Westerdijk, zal spreken over „Schim mels als vrienden en vijanden van de mens". Mej. van Beverwijk, die verbonden is aan het Centraal Bureau voor schimmel cultures te Baarn, een instituut, dat een wereldreputatie heeft, zal haar onderwerp behandelen aan de hand van lichtbeelden en van door haar mede te brengen de- montratiemateriaal DE OLYMPISCHE SPELEN. Dank zij de Soester Sportfederatie komt de bekende radio-reporter Dick van Rijn op 7 November in onze gemeente een praatavond houden over zijn indrukken en belevenissen bij de Olympische Spelen, welke dit jaar te Helsinki werden ge houden. GROTE BIJENFILM IN KLEUREN. De levende natuur is als een symphonie. Eén der schoonste accoorden daarvan is wel het leven der honingbijen. Van oude tijden af, 5000 jaren geleden al, hield de mens bijen, gebruikte de honing en de was en was men geboeid door 't wonder lijke leven van dit insectenvolk, dat in een staat leeft van duizenden werksters en darren en slechts één koningin. Een staat, die geregeerd wordt door vrouw tjes en waarin de mannetjes gedoemd zijn, op het einde van het seizoen de honger dood te sterven. Geen wanorde in die krioelende, dui zendkoppige menigte, maar een orde, be heerst door een uitgebalanceerde arbeids verdeling, waarin iedere bij haar taak heeft en vervult. Waar de circa 12000 larfjes door jonge werksters worden groot gebracht met gevitaminiseerde bijenmelk, waar de kunstige bouwsels der raten uit zuivere was worden gekneed, het binnen gebrachte voedsel geconserveerd en op geborgen en de bijenwoning verdedigd door schildwachten aan de poort; waar de werksters zelf de „airconditioning" weten toe te passen en de bijenhuishou ding op de juiste temperatuur en voch tigheidsgraad houden. Wie zou niet graag in het bijengewemel een kijkje nemen en de koningin ob serveren, die zich wijdt aan haar legtaak van 2000 eieren per dag, omringd door haar hofstoet En dan het wonderbare bedrijf van de naar de bloemen speurende vliegbijen, die een zware, maar zoete last door de lucht naar huis slepen, waar zij onmid dellijk van deze vondst mededeling doen door een merkwaardig soort dansen, die in de „bijentaal" de omringende bijen nauwkeurig inlicht omtrent de bloem soort, de afstand, waarop deze te vinden is en de richting, waarin de bijen zul len moeten zoeken. Teveel wonderen, om hier alles te ver tellen, wat zo prachtig te zien is op de grote bijenfilm in kleuren, die vervaar digd werd in opdracht van de Ver. tot bevordering der bijenteelt in Nederland. Hierop ziet men ook de imker in z'n oer oud bedrijf bezig in de omgang met het nijvere volkje, dat voor hem werkt en zwoegt. Deze film, die U twee uren be zig houdt, wordt vertoond Dinsdag 28 October a.s., in hotel Eemland. Men zie de advertentie in dit nummer. DRIE BRANDWEER-JUBILARISSEN. Met een hartelijke toespraak van de Bur gemeester zijn de drie jubilarissen van de Brandweer in de brandweer-kazerne gehuldigd. Het waren de heren J. J. Gerritse, C. Dijk man en B. J. Buxtorff, die 25 jaar lid wa ren van de Soester Vrijwillige Brand weer. Zij ontvingen uit handen van de Bur gemeester de medaille, welke hen werd toegekend door de Koninklijke Nederl. Brandweer Vereniging. Eschdoj Specia Glasw SOES^O NED. Oude I 10.15 j Emm' ZateraM 10 uurf 5 uur,f Heesk^) 10 uurj0(. Zonne; 10 uurl Elthet® Elthelijr 10 hui»-' ERKEHDE PHILIPS RADIO SERVICE V.WEEDESTR36»SOESTDIJK TELEF.2792 Huurkoop vanaf fl.90 per week. Met de televisie is het nog altijd we dachten dat het zou wordei waar zit de televisie nog altijd ii loopperiode, maar ondanks dat v wacht, dat de groep kijkers, 'wa zaak maar eenmaal draaide! ziel olievlek zou uitbreiden. Zowat een jaar geleden schreef over deze aangelegenheid en sp als mijn vermoeden uit, dat daa toen geldende prijzen, geen sc kans voor was. Sinsdien zijn zen der toestellen, door afscha weeldebelasting, beduidend in laagd, maar ondanks dat wil niet lukken en van enige belang meerdering van het kijkerstal sprake. De optimisten, die voorzagen^ d sie met evenveel geweld om 5 zou grijpen als in de twintiger radio, zijn wel zeer bedrogen men. Ze vergaten, dat de radio ijl et voorzag, terwijl dit met televisit geval is, hoezeer het ook als t nisch wonder is te beschouwen lijk te kunnen zien en horenJBP Wilt U mijn mening horen Ik z lemaal geen bezwaar tegen hebbt televisieplannen gedurende een tien op te bergen. U kunt dit r. de klok terugzetten noemen, ma; zo vrij dit te bestrijden. Wij Izijn maal niet in staat om al dat geëx teer, dat nog aan de televisie-V bekostigen. Onze industrie en hai len er bovendien niet veel voor t mate als hun Amerikaanse colleg honderdduizenden uit te geven televisiereclame, zeker nu niet, Amerikaanse reclamemakers neig tonen zich uit de televisie terug ken. Nu weet ik natuurlijk wel, dat met onze televisie niet goed Tn gelijk is, doch het zal zaak zijdfo ten, welke wegen men gaat bev om de zaak draaiende te houdt vorige week een der voormanie; televisiewereld de mogelijk opwi de radioluisteraars een bijdrage betalen Dat vind ik, met alle respecta v technische wonder der televisie, gevergd. H. NOVEMBER A.S., AAP Nieuwe cursussen Machineschrij'tan (eventueel i Januari-examen) Stenografie (Ned. en Moderne Talen Engels voor Emigranten. Middenstandsopleiding. Boekhouden, Ned., Franse, Duitse» en Engelse Handelscorrespondentie. Molenstraat 11 - Soest - Tel. 2100» Mijnhardtjes: sterke pijn-, kou- en griepbestrijders Doos 41 cent Koker 80 cent Sport. B.D.C. Het eerste elftal speelt Zondag in Amers- foort tegen Amsvorde, de leider in deze competitie. Het zal een moeilijke opga ve voor de Soestenaren zijn de Amers- foorters te verslaan. Wil B.D.C. haar lei dende positie behouden, dan is een over winning echter noodzakelijk. Het volledige programma is alsvolgt AmsvordeB.D.C., te 2.30 uur. B.D.C. 2Odin 3, te 2.30 uur. B.D.C. 3 is vrij. Victoria 4B.D.C. 4, te 2 uur. B.D.C. 5 is vrij. S.D.O. A—B.D.C. A, te 12 uur. Achterveld B—B.D.C. B, te 12 uur. S.D.O. B—B.D.C. C, te 1.15 uur. Achterveld aB.D.C. a, te 3.45 uur. S.E.C. S.E.C. speelt Zondag op de Bosstraat te gen Maarssen en een spannende strijd kan hier worden verwacht. De Soeste naren zullen het zonder Belt moeten doen, daar deze voor geruime tijd op de zie kenlijst staat. De wederopstelling van v. 't Klooster, die op 30 April een been breuk opliep, kan worden tegemoet ge zien, terwijl de plaats van Belt waar schijnlijk door Baltus wordt ingenomen. Het programma is alsvolgt S.E.C.Maarssen, te 2.30 uur. Amersfoortse Boys 2S.E.C. 2, te 12 uur. S.E.C. 3 is vrij. Quick 4S.E.C. 4, te 12 uur. Baarn CS.E.C. C, te 2.30 uur. S.E.C. BVictoria B, te 3.45 uur. V.V. HEES. Het programma voor Zaterdag is alsvolgt V.V.O.O.—Hees, te 3.30 uur. Hees 2—T.O.V. 3, te 3.30 uur. B.D.C. HANDBAL-AFDELING. Samos 9H.J.A. 2, te 3 uur. B.D.C. 1 ontvangt Zondag S.D.O. 1 (Bus- sum). Aanvang 12 uur. H.J.A. Het programma voor Zaterdagmiddag is alsvolgt H.J.A.—D.S.V., te 3 uur. TAFELTENNISVERENIGING SHOT. Shot 1 gaat het sterke „Over 't Net" in Amersfoort bekampen en indien de Soes tenaren spelen zoals Zaterdag j.1., dan is een overwinning te verwachten. Ook Shot 2 staat een zware wedstrijd te wachten tegen het sterke „Wilskracht" uit Utrecht. Geheel kansloos zijn de Soes tenaren niet. TAFELTENNISVERENIGING „SOESTDIJK". Zaterdag wordt gespeeld Soestdijk 2— Barna 11, waartegen de Soestenaren zich kunnen revancheren voor de nederlaag van vorige week. i

Soester Courant | 1952 | | pagina 1