SOEST. Burgerlijke stand. Sport. Officiële Mededelingen. GEBOREN Jan, z. v. J. Verlinden, winkelbediende en M. F. vah de Witte, Torenstraat 17. Catharina Wilhelmina, d. v. S. P. Mul der, militair en A. Bruinsma, Anna Pau- lownalaan 12. Cornelis Hubertus, z. v. D H. van Toor, hulpstoker en E. Th. Dor- resteijn, Dorresteinweg 35. Jan, z. v. T. Abel, zandvormer en N. Kersten, Koe- koekweg 12. Alexander Eugen Louis, z. v. Ch. van Beek, kantoorbediende en M. J. v. d. Deijssel, Klaarwaterweg 68. Ger- brichje Simentsje, d. v. H. Feijer, hout bewerker en J. Nieuwland, Da Costalaan 16. Elisabeth, d. v. G. J. Legemaat, melk- slijter en H. C. Bunschoten, Schouten kampweg 6a. Albertus Petrus, z. v. J. H. A. Hoogeveen, machinedrijver en R. C. Kok, Veenzoom 8. Julia Theresia Maria, d. v. P. G. Dorrestein, hulpchauffeur en H. M. Heeremans, Braamweg 89. Jasper Cornelis, z. v. C. J. Jansen Verplanke, onderwijzer en J. M. van Woudenberg, Molenstraat 33. Elisabeth, d. v. H. Schou ten, emailleur en B. de Beer, Braamweg 26. Jan, z. v. H. Schouten, emailleur en B. de Beer, Braamweg 26. Willem Pieter, z. v. W. P. Schuil, winkelier en J. A. M. Abelman, Amersfoortsestraat 105. ONDERTROUWD Joan Marie Kamp- meinert, 69 jaar, zonder beroep, De Ge- nestetlaan 10 en Valentine Joos, wed. v. J. W. M. van Bakel, 55 jaar, zonder be roep, De Genestetlaan 13. Hendrik Cor nelis Lensink, 27 jaar, betonwarenfabri- kant, Gen. Winkelmanstraat 8 en Sara Elisabeth van der Veer, 26 jaar, zonder beroep, Gen. Winkelmanstraat 8. Boude- wijn Adrianus van der Kroef, 27 jr., con structeur-tekenaar, Zuilen en Anna Maria Petronella Brouwer, 25 jaar, zonder be roep, Molenstraat 5. GEHUWD Eli Cornelis van der Wal, 29 jr., verko per, Utrecht en Johanna Adriana Wal ker, 29 jaar, zonder beroep, Van Maaren straat. Adres na huwelijk De Bilt, Kop pellaan 17. Jan Kleijn, 29 jaar, ambtenaar bij de Nederlandse Spoorwegen, Middel- wijkstraat 62 en Petronella van Eek, 30 jaar, zonder beroep, Kerkpad Z.Z. 76. Adres na huwelijk Oudenrijn, Rijks straatweg 6. Jacobus Fekkes, 21 jr., ma rechaussee, Utrecht en Anna Maria Cor- nelia Happe, 22 jaar, zonder beroep, Zwa- luwenweg 10. Adres na huwelijk Zwa- luwenweg 10. OVERLEDEN Rijk Werkhoven, 46 jaar, kweker, gehuwd met R. J. Schoonder- beek, Lange Brinkweg 55. Hendrik de Haas, 89 jaar, zonder beroep, gehuwd m. J. de Haas, Nieuweweg 104. B.D.C.—F.A.K. 1—4. B.D.C. bond de strijd tegen het op pa pier zwakkere F.A.K. aan met twee in vallers voor v. d. Berg en Roland. Aanvankelijk ging de strijd gelijk op, hoewel de aanvallen van de Bilthovenaren gevaarlijker waren en vooral de linksbui ten van F.A.K. wist zijn bewaker veelal te ontsnappen en met scherpe voorzetten gevaarlijke situaties voor het B.D.C.-doel te scheppen. Na 10 minuten was het dan ook deze linksbuiten, die van dichtbij profiteerde van een fout der Soester achterhoede en doelman Kamerbeek onhoudbaar passeer de. 0—1. Dit doelpunt prikkelde B.D.C., dat hierna enthousiast kwam opzetten. Het schieten in de voorhoede was echter te zacht en te slecht gericht om succes te kunnen boeken. Een der gevaarlijke F.A.K.-aan- vallen werd na 20 minuten spelen door de Soester achterhoede gekeerd ten kos te van een strafschop. Deze penalty ver- grootte de achterstand tot 20. Na de rust gaf B.D.C. de toon aan. Zoals gewoonlijk konden de Soestenaren ook ditmaal het spel geheel naar de vijande lijke helft verplaatsen, doch 't samenspel in de Soester voorhoede was niet geraffi neerd genoeg om de Bilthovense verde- diging te verschalken. Een vijftal hoekschoppen waren het re sultaat van een krachtdadig offensief, doch ook deze hoekschoppen brachten geen succes. De Soester achterhoede moest intussen een invaller opnemen, daar Hee- remans een blessure opliep. r j W'Et na een kwartier het offen- ti'to 6r Soestenaren te breken, doch de C.-achterhoede en middenlinie ble- ven een aanvallende partij spelen. Hun opdringen gaf aan F.A.K. de volle winst. heet Snfle uitva"en moest Kamer beek tweemaal de bal uit het net wissen. Enige minuten voor het eindsignaal wist Brouwer met een kopbal de eerëte redden. De overige uitslagen waren B.D.C. 4Olympia 4 B.D.C. 5S.E.C. 5 (vriendsch 4o De overige wedstrijden gingen niet door S.E.C. De uitslagen waren S.E.C. 2—D.W.S.V. 2 4q 't Gooi 4—S.E.C. 3 1n S.E.C. 4—B.S.C. 2 2—1 Baarn AS.E.C, A 02 S.E.C. BT.O.V. A 40 S.E.C. aIJsselmeervogels a 41 V.V. HEES. De wedstrijd Hees-Terre Neuve ging Za terdag niet door. Goed geleide sport wordt met ple zier beoefend. Alle plaatselijke verenigingen geven deze waarborg. DE SOESTER BOYS. De spannende strijd tegen S.V.M.M. is uitgelopen op een gelijk spel, waarmede de Soestenaren toch een kostbaar print machtig werden. In de twintigste minuut wisten de gast heren het eerste doelpunt te maken, doch nog voor de rust scoorden de Soestenaren de gelijkmaker. De Boys waren na de rust het meest aan vallend, doch wisten hun meerderheid niet tot uitdrukking te brengen. E.D.C.-HANDBALAFDELING. De B.D.C.-dameè van het eerste elftal maakten een vergeefse reis naar Utrecht, daar het terrein onbespeelbaar bleek. Ook de junioren konden met spelen, daar de tegenstander E.M.M. uit Hilversum niet verscheen. B.D.C. 2 deed het beter en speelde thuis tegen Achterveld 2. De Soester meisjes wonnen overtuigend met 71. RIJWIELPUZZLERIT. Zaterdagmiddag a.s. houdt de ren- en toervereniging „Tempo" de laatste puzzle- rit in dit seizoen, waarmede de competi tie van deze puzzle-ritten wordt besloten. CYCLE-CROSS VAN „TEMPO". Zondag werd de tweede cycle-cross in Soestduinen door de ren- en toervereni ging „Tempo" gehouden. Het werd een levendige strijd, waarbij Henk van Dorresteijn, die vorige week door Barneveld werd geklopt, revanche wist te nemen. Ook Jaap Nijeboer, Henk de Bree en D. v. d. Broek kregen een goede plaats in het eindklassement, terwijl de tijden, die van het vorig jaar overtroffen. De uitslag werd 1. Henk v. Dorresteijn, 30 min. 29 sec. 2. Willy Barneveld, idem. 3. Jaap Nijeboer, 33 min. 16 sec. 4. Henk de Bree, 33 min. 35 sec. 5. D. v. d. Broek, 36 min. 6. Gerrit Bunschoten, 37 min. 58 R.K.T.T.V. SOESTDIJK. De resultaten van de afgelopen week wa ren voor Soestdijk minder gunstig en er zal flink gewerkt moeten worden om het getij te doen keren. Soestdijk 1 verloor met 43 van Demka 2 uit Utrecht. Tot de stand 33 wist Soestdijk de balans in evenwicht te hou den door overwinningen van B. Borgts en B. Dahlberg (2 x). De resterende par tijen gingen echter alle naar Demka, zij het dan na een spannende en verbeten strijd. Soestdijk 2 was kansloos tegen M.H.U. 4. Met 82 werden de puntjes in Utrecht gelaten. P. v. d. Wansem en I. Quaars zorgden voor de tegenpunten. R.K.T.T.V. SHOT. Zeist 6 was Zaterdag te gast bij Shot 1. De Soestenaren waren in goede vorm en versloegen niet alleen met niet minder dan 100 hun gasten, doch veroverden daarmede de eerste plaats in hun afdeling. Met een punten-gemiddelde van 273 uit 3 overwinningen spreekt het technisch kunnen van dit Shot-team een duidelijke taal. B. v. Haarlem, Th. Daselaar en A. v. Haarlem veroverden ook ditmaal alle punten tegen Zeist, waarin de kampioen van Zeist meespeelde. Gisteravond werd de wedstrijd Shot 1 Spirit gespeeld. De Soestenaren wonnen met 64. Donderdagavond wordt gespeeld Shot 3 Dosc 4 en Shot 4—E.H.M.A. 4. i: v. «r-m. Het nieuwe Olympische Stadion voor 1956 in Melbourne. Het is ontworpen door de Australische architect Frank Heath, wiens ontwerp is gekozen uit 115 inzendingen. Het stadion zal plaats bieden aan 125.000 toeschou wers en de bouwkosten zullen 1.100.000 bedragen. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat op 31 October 1952 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van Willem de Jong, van beroep administrateur, wonende te Soes- terberg, om een volledige vergunning in de bovenlocaliteit van het perceel, plaat selijk gemerkt nr. 124 en gelegen aan de Amersfoortsestraat aldaar. Binnen twee weken na de dagtekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van deze vergunning schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethou ders inbrengen. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde bij artikel 6 der Hinderwet, ter algemene kennis, dat ter secretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van C. Samsom, Beckeringhstraat 32a, Soest, om vergunning tot het oprichten van een autoplaatwerkerij en lasserij, waarin zulen worden geplaatst 1 boor machine en 1 slijpmachine, welke zullen worden aangedreven door 2 electromoto- ren met een gezamelijk vermogen van 5/6 P.K., op in het perceel Beckeringh straat nr. 32a, kadastraal bekend in sec tie G, nr. 4505. Op Dinsdag 11 November 1952 zal gele genheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen. Daartoe zal op die dag des voormiddags elf uur ter se cretarie zitting worden gehouden. DIERENBESCHERMING OYER OCTOBER. Verschillende klachten kwamen in over het feit, dat op meerdere punten wild strikken zouden zijn uitgezet o.a. werd een kip in een strik aangetroffen, ter wijl de laatste tijd vooral veel katten in de omgeving, waar de strikken gezet zou den zijn, spoorloos verdwijnen. Een ingezetene had een tamme toren- kouw, die om en bij zijn huis rondvloog. Jongens hebben deze vogel gepakt, ge kortwiekt en in een klein kooitje gezet. Wanneer dat liefde voor vogels betekenen moet, dan wordt die toch op zeer ver keerde wijze geuit, nog afgezien van het feit, dat deze knapen het recht niet had den de kouw mede te nemen. Dat de in specteur ook deze maand weder een zeer slecht behuisde kettinghond aantrof, spreekt, helaas, wel haast vanzelf. VOOR VEILIG VERKEER. Politiemannen hielden Zaterdagavond con trole bij verschillende café's alhier en verhinderden enige bezoekers hun auto te besturen, daar zij alcohol hadden ge bruikt. Rijbewijzen werden ingehouden, zodat de automobilisten per andere gele genheid huiswaarts moesten gaan. DE ONBEGREPEN KNIPPERLICHTEN. De knipperlichten nabij de spoorwegover gang van het station Soestdijk worden niet door iedere weggebruiker begrepen. Verschillende automobilisten, die zich niet aan het rode en oranje stopsignaal stoorden, werden bekeurd. GEEN VOORRANG VERLEEND. Gistermorgen reed een vrachtauto, toe behorende aan de firma B. alhier en ko mende van het Nieuwerhoekplein, op de Burgemeester Grothestraat. Toen de be stuurder bij Garage Van Dolderen links af sloeg meende hij, dat de bestuurder van een naderende personenauto hem wel voorrang zou verlenen. Deze, P. W. uit Amersfoort, rekende terecht op het ver lenen van voorrang door de vrachtauto bestuurder. Het gevolg was, dat de per sonenauto met een harde klap op de rechter voorzijde van de vrachtauto reed. De personenauto, een Austin A 70, werd aan de voorzijde geheel in elkaar gedrukt. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent de navolgende gevonden voor werpen zijn inlichtingen te verkrijgen op het politiebureau, iedere Woensdag er. Zaterdag van 14 tot 16 uur. Zwarte vulpen, glacé handschoen, shawl, gele linker handschoen, zwarte ceintuur, padvindersriem, rood kinderwantje, zak doek, donkerblauwe kinderhandschoen, paar witte gymnastiekschoenen, parapluie, dopsleutel, paar glacé dameshandschoenen, sleutel, kip, schapenwollen want en vul pen. AUTO IN DE SLOOT. Op de Biltseweg reed Zaterdagavond in de richting Soestdijk een personenauto, bestuurd door H. J. uit Amsterdam. De rechter voor- en achterwielen geraakten van het wegdek in de zachte berm en toen de bestuurder zijn stuur naar links wendde, reed de wagen naar de linker zijde van de weg om daar voorover in een sloot te duiken. De bestuurder en de inzittende kwamen met de schrik vrij. De auto kon, na weer op de weg te zijn gebracht, op eigen kracht verder rijden. OPENBARE VERKOPING. Hedenmorgen werd door Notaris M. van Veeren, in hotel „De Gouden Ploeg", open baar verkocht 1. De helft van een dubbel huis, Dorre steinweg 5b. Koper J. Floor, Soest, voor 4100.—. 2. De helft van een dubbel huis, Beetz- laan 45. Koper M. Staal, Amersfoort, voor 4800.—. 3. De helft van een dubbele villa, Prins Bérnhardlaan 34. Koper M. van Wely, Soest, voor 13.410. KOGELGAATJE IN RUIT. Bij de heer J. de J. aan de Koninginne- laan werd in een der ruiten, aan de ach terzijde van de woning, een kogelgat van 8 m.m. aangetroffen. Dit moet veroor zaakt zijn door een vuurwapen. De politie stelt een onderzoek in. WIELRIJDERS ZONDER LICHT. Nog steeds zijn er wielrijders, die des avonds zonder de voorgeschreven verlich ting rijden. Meerdere personen werden deswege bekeurd. OPBRENGST COLLECTE. De collecte, welke Zaterdag werd gehou den ten bate van de E.H.B.O., afd Soest, heeft 450.opgebracht. ONZE GLADDE RIJKSWEG. Vrijdag remde een automobilist zijn per sonenauto af op de Steenhoffstraat, ter hoogte van de R.K. kerk, voor een ge parkeerde personenauto. De auto slipte en sloeg met de rechter achterzijde tegen een boom. De auto werd beschadigd. RECTIFICATIE. Door een onduidelijkheid in de copie stond in de advertentie van „Het Modehuis" in ons vorig nummer o.m. Handschoenen in suède enz. Dit moet zijn Handschoenen im. suède enz. DAMCLUB „DE VARIANT". Het heeft zeer gespannen in de le klasse wedstrijd tussen De Variant 1 en het be zoekende Utrechtse U.D.G. 3. De Soesters kwamen met 95 voor te staan en zagen deze tenslotte teniet gaan door een gelijk spel 1010. Het heeft de Soester spelers ditmaal niet meegezeten. Waal kon in de opening schijfwinst boeken, maar verwisselde de zetten, waardoor hij een schijf achter stand kreeg. Wel wist hij deze terug te winnen maar Van Randwijk wist door krachtig opdringen de partij in zijn voor deel te beslissen. De kampioen Ooms had de handen vol aan Benschop, die ook sterk agressief speelde. Een verdeling der punten was hier het slot. Hetzelfde resultaat bereik te R. Damen aan het 2e bord in een fraai gespeelde partij tegen Van Nes. Veerman verschalkte in het middenspel Vermeulen, die een achterstand van drie schijven moest boeken, wat hét lot der partij bezegelde. Collet toonde zich de sterkere van Hen- driksen, die overspeeld werd en een grote achterstand niet kon inlopen. Ook Van Es wist in een uitmuntend ge speelde partij Boerkool te verslaan. Van Oosterom laat van zich spreken in deze competitie. Ook ditmaal toonde hij zich een sterk speler door van v. d. Sluys te winnen. Van Gemert had een off-day tegen Ver ton en de Utrechtenaar kon de punten naar de Domstad medenemen. Het blijkt, dat Sjollema Jr. voor de le klasse nog niet rijp is. Deze jeugdige spe ler mist nog de ervaring. Wel wist de Soester speler lang stand te houden te gen De Groot, maar deze dwong hem ten slotte tot overgave. Bij de stand 108 was aller concentratie gericht op de partij DielissenThunissen. De Variant kon winnen met 119, daar de stand remise stond en het was on begrijpelijk, dat Dielissen hiervan geen gebruik maakte. Integendeel, hij ging zich moeilijkheden scheppen, met het gevolg dat Thunissen de partij won. Zo kwam het einde met een 1010 gelijk spel. Speelgoed afdeling bevindt souterrain

Soester Courant | 1952 | | pagina 2