RADIO FUGERS Cultuur en Kultur 9ALtbjx4 ê£anM£euA-i&'ïU SOEST, Voor Reparatie Verhuur Verkoop Marsepain-surprises Banketbakkerij Kruiswijk Voor beter Schoeisel Van week tot week in Soest. Stichlsehe Schoenhui: Schadclelee a f3.75 p. p. fyn nirttiS PRACTICUM ERKENOE PHILIPS RADIO SERVICE v.WE EDESTR 36» SOESTBIJK TELEF.2792 VRIJDAG 21 NOVEMBER 1952. )OURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag Abonn. per kwart, 1.85 - per post 2.01 BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT POSTGIRO No. 126156 TELEFOON No. 2566 SOESTDIJK wordt nu hopelijk gekort door het leven dige gedoe achter de glazen wanden van hun aquarium, dat in bruikleen werd afgestaan door de Soester aquarium-ver eniging „Zilver Tetra". Een goed idee, deze practische naasten liefde. LEZING OVER „FOTOGRAFIE BIJ KUNSTLICHT". Uit de annonce van fotohandel Mook in dit nummer blijkt voor de zoveelste maal de activiteit van onze Soester winkeliers. Maandag 1 December zal in „Eemland" de Philips' film ,,'n Lief ding" vertoond worden. De fotoliefhebbers zullen worden ingelicht over het fotograferen bij kunst licht en ze mogen het zelf met hun eigen toestel, onder deskundige leiding, ook pro beren. Ze mogen vragen stellen en die vragen worden prompt beantwoord. We kunnen dan ook niet anders doen dan onze fotograferende lezers aanraden even bij de heer Mook aan de Soesterberg- sestraat aan te lopen en een toegangs kaart voor deze avond af te halen. Het kost niets. Goedkoper kan het al niet. TEMPO-SUCCESSEN. Zondag werd te Hilversum een cycle- cross gehouden, georganiseerd door de vereniging „De Adelaar", waaraan ook leden van de verenigingen Het Stadion, De Volharding en Tempo deelnamen. Voor Tempo hadden ingeschreven E. Grift en H. v. Dorresteijn bij de afd. amateurs, terwijl W. v. Barneveld, J. Dorresteijn, H. de Bree en A. Drost bij de afd. nieuwe lingen reden. Bij de junioren werd Tempo vertegenwoordigd door Casper Smit. Henk Dorresteijn nam in de cycle-cross direct de leiding met aan zijn wiel Ben van Leur en indien de Soestenaar niet in op een na laatste ronde een verkeerd pad had ingeslagen, dan zou v. Dorresteijn de overwinning hebben behaald. De jury voltooide de pech, door één ronde te vroeg de rit te eindigen. Evert Grift werd als 4e geklasseerd. Bij de nieuwelingen gaven de Tempo- rijders de toon aan. W. v. Barneveld en J. v. Dorresteijn namen van de start af de leiding en stonden deze niet meer af. De Bree eindigde op de 5e plaats, terwijl Drost wegens pech de strijd moest staken. Ook de strijd bij de junioren was hevig, doch Smit, die direct al in de kopgroep reed, wist tot de finish een toonaange vende positie te handhaven. Door een val op 300 meter van de finish kwam hij op de 3e plaats. De vallende sneeuw en regen maakte de ze rit tot een echte cycle-cross. ders nodig dan alleen maar eenheid van steenkolen- en staalmarkt, zeker geen eenheid van cultuur, maar wel een cul tuur-eenheid, die alles omvat wat het resterende Europa aan cultuur heeft. Men sla zulke dingen niet te licht aan. Ze werken in politieke en economische processen vaak als een versnellend mid del. Vandaar, dat we spraken over de Holland-week in Düsseldorf, niet nala tende de hoop uit te spreken, dat er nog ééns een Holland-week in Moskou moge lijk zal zijn. Het was mij een pak van het hart te le zen, dat de leden van de Tweede Kamer, zonder hoofdelijke stemming, de verho ging van hun eigen pensioenen hebben aangenomen. Zelfs de traditionele tegen stem van de communistische fractie ont brak deze keer, hetgeen trouwens ook het geval was toen, ongeveer een jaar gele den, de leden van de Kamer, alweer zon der hoofdelijke stemming, de verhoging van hun salarissen, met terugwerkende kracht tot 1950, aannam. Waren de Heren maar -z-ó-jjJpt wanneer het de pensioenen betreft van kleinere pensioentrekkers of de schaderegeling aan de gerepatrieerden. Maar ach, waar het hemd nu eenmaal nader is dan de rok, is dat allemaal zo vreemd niet Trouwens, wat had het voor een indruk gegeven, wanneer de Heren het niét zo vlot eens waren geworden. Denkt U zich eens in, dat er tegenstan ders van die pensioenverhoging waren geweest of destijds vpn die salarisverho ging. Stelt U zich eens voor, dat zij daar het college van Rijksbemiddelsars hadden moeten bijslepen, die dan naar eer en geweten zouden hebben moeten ooi-delen of verhoging van salaris en pensioen hun wel toekwam. Dat zou toch geen gezicht zijn geweest. Nee, zaken, die eigen financiën raken, moeten zo discreet mogelijk worden be handeld. Niet kletsen dus, maar aanne men zonder er woorden over vuil te ma ken. Trouwens, wat maken die paar centen uit op de Rijksbegroting of later voor de Curator Van veel meer wijs beleid getuigt het de dividendstop weer met een jaar te verlengen of dagenlange debatten te hou den over kinderbijslag voor kleine zelf standigen, die hiervoor, bij een honger- inkomen, pas vanaf het 3e kind en vooi een bedrag gelijk aan de helft der ge bruikelijke kinderbijslag, in aanmerking komen. Het mooiste van de grap is, dat de betrokkenen zelf, de kleine zelfstandigen, zeggen„Laat U maar, wij redden ons ook zonder die aalmoes wel. Een bijslag zoals de regering ons toedenkt, heeft geen practische waarde en we zijn bang. dat wat we met de ene hand ontvangen, we met de andere hand, in andere "orm weer moeten neertellen". Ondanks dat gaat de Kamer voort raf die bijslag. Deze zegeningen, die een i moes zijn, moeten en zullen de kif zelfstandigen deelachtig worden. V Verlos ons liever, zeggen deze mensll van de verenigingsheffing, omzet- en an^ dere ^zwaavdrvkl-^nW^ u-ain vngen- n,t komt 'ons en h publiek ten I Dan pas gunnc 'wij U Uw 1 W salaris en pensioen. -r-* Drie gouden echtparen telt onze gemeen te deze week. Het zijn de heer en mevr. P. Broersen, Van Straelenl. 3 en de heer en mevr. H. Bosman, Molenstr. 118, die Dinsdag hun gouden feest vierden. De Harmonie P.V.O., die beide echtparen een serenade bracht, trof een ongeluk bij dit vele geluk. Waarschijnlijk door de koude sprong het vel van de grote trom. Vandaag zijn 50 jaar in de echt verbon den Ds. en Mevr. Bruins, Bartolottil. 23. in prijzen van 136.198.245.- 295.en hoger. Demonstratie eventueel bij U aan huis. Betaling desgewenst in overleg. "ysjgjy Herenmodemagazijn Hofleverancier Deelnemer Bonnen-actie. Maar tevens een prima „SWAN"-zakdoek cadeau, bij elke f 10.contant besteed. F. C. Kuijperetraat 10 - Telefoon 2803 zelfs nog meer. Zij geloofden ook het be- toog van de oplichter, als hij zei, dat hij een cheque van 1000.zou uitschrij ven, doch, daar hij 800.moest beta len, dan wel graag f 200.wisselgeld terug zou willen ontvangen. Terwijl het slachtoffer het wisselgeld haalde, schreef hij de cheque en deed dit waardepapier in een enveloppe. Als het wisselgeld er was, dan kreeg het slachtoffer een dicht geplakte enveloppe en scheidde men als goede vrienden. Korte of langere tijd hierna won de nieuwsgierigheid het van het geloof en. de enveloppe werd opengemaakt. Hierin bevond zich dan een stukje karton, of een stukje papier, soms een guldenbiljet, doch nimmer een cheque. Over het gehele land wist hij op deze wij ze dagelijks slachtoffers te maken, ook in onze gemeente. Hier haalde hij enige honderden guldens binnen op 23 Maart 1951, om op 29 September van dat jaar nog eens terug te komen bij een ander slachtoffer. De Soester politie liep warm en verza melde alle mogelijke gegevens van deze man, die zich van verschillende namen bediende, doch zich meestal voorstelde als Van Dam. De zaak Van-Dam groeide na actie der Soester politie, in samenwerking met de districts-recherche van de Rijkspolitie, tot een landelijke actie uit, waarbij het ge hele Nederlandse potitie-apparaat werd ingeschakeld. „Van Dam" had zijn werkterrein in vele plaatsen en verplaatste zich snel naar een andere gemeente. Hij dook op te Lage Vuurse, bevond zich 4 uur later in Hoog land, om de volgende dag in de Betuwe zijn slag te slaan. Uitgebreide controles bij dag en nacht op de grote wegen hadden evenmin succes. Zijn signalement was bij iedere politieman bekend. Tweemaal stond in onze „Soester Cou rant" een waarschuwing tegen deze man, doch toen „Van Dam" Soest bezocht, was de door hem bezochte landbouwer niet zo bijdehand om direct de politie te waar schuwen. Overigens was het succes bij dit bezoek niet groot, want de Soester landbouwer, die in Augustus van dit jaar de eer van een bezoek van „Van Dam" genoot, wilde wel geld ontvangen, doch geld geven in ruil voor een enveloppe was hem te gortig. Vorige week heeft men in de dagbladen kunnen lezen, hoe een Apeldoorns politie man de oplichter bij toeval heeft gepakt. Het was de 38-jarige B.S. uit Voorburg, die thans bezoek krijgt van rechercheurs uit geheel Nederland. EEN SCHOP KOST GELD. Als kinderen ruzie maken, komt het meer malen voor, dat de ouders van een van beide partijen het gelag betalen. Zulks was ook het geval met P.S. alhier, die op 2 Augustus een 14-jarige jongen, die ruzie had met zijn zoon, een trap op diens zitvlak gaf. De politierechter achtte het niet de juiste manier om een vechtpartij tussen twee knapen te beslechten en veroordeelde S. tot een geldboete van twintig gulden, subs. tien dagen hechtenis. GEMEENTERAADSVERGADERING. De raad onzer gemeente is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Vrijdag 28 November 1952, te 19.15 uur, ter be handeling van de volgende agenda 1 Ingekomen stukken. a. Rapport van de Hoofdinspecteur van Politie betreffende het toezicht op niet- brandende straatlampen. b. Rapport van de Directeur van Gemeen te Werken betreffende de geprojecteerde buiswijdten van de riolering. c. Verslagen van kasopneming en con trole der administratie van diverse ge meente-instellingen. 2. Verzoeken van a. R. Westra te Soest om ontheffing van het bepaalde in de verordening ex art. 4, le lid, 2e der Hinderwet, ten behoeve van de oprichting van een bedrijf tot be waring van afval in de kom der gemeente. b. J. J. Abbel te Soest om ontheffing van het bepaalde in de verordening ex. art. 4, le lid, 2e der Hinderwet, ten behoeve van de oprichting van een ijzergieterij in de kom der gemeente. 3. Voorstel tot verdaging van de beslissing op het ontwerp-uitbreidingsplan in onder delen „Lazarusberg". 4. Voorstel tot verlenging van de termijn van ontruiming der onbewoonbaar ver klaarde woning Nieuwstraat 32. 5. Vaststelling van een verordening ter uitvoering van de nieuwe Winkelsluitings wet. 6. Vaststelling van besluiten tot het ver lenen van medewerking ingevolge art. 72 der Lager Onderwijswet 1920 aan a. het bestuur der Vereniging voor Chr. L. en U.L.O. te Soesterberg voor de bouw van een vierde lokaal aan de Chr. school aldaar. b. het bestuur der R.K. School te Soester berg voor uitbreiding der school. 7. Verzoeken om vergoeding van reis kosten als bedoeld in artikel 13 der Lager Onderwijswet 1920. 8 Vaststelling van een besluit tot voor lopige vaststeliing van de uitgaven van het Openbaar Onderwijs over 1951. 9. Vaststelling van een besluit tot het verlenen van een voorschot op de ge meentelijke vergoeding overeenkomstig art. 101 e.v. der Lager Onderwijswet 1920 over de maanden September tot en met December 1952 voor de R.K. v.g.l.o.- school voor meisjes. 10. Voorstel tot vaststelling van de ver goeding, als bedoeld in art. 101 e.v. der Lager Onderwijswet 1920 over het jaar 1951, toe te kennen aan de bijzondere scholen. 11. Voorstel tot het toestaan van credie- ten voor aankoop van een roltrommel- vuilniswagen en voor het aanbrengen van een nieuw achterschot aan de be staande vuilniswagen. 12. Benoeming van een onderwijzer aan de o.l. school te Soesterberg. 13. Voorstel tot samenstelling van de commissiën tot wering van schoolverzuim wegens periodieke aftreding. 14. Benoeming van twee leden van Maat schappelijk Hulpbetoon wegens periodieke aftreding op 1 Januari 1953 van D. van den Broek en B. van der Feijst. 15. Voorstel tot vaststelling van een re geling tot toekenning van kinderbijslag aan personeel op arbeidscontract in dienst der gemeente. 16. Vaststelling van besluiten inzake ge meente-eigendommen a. Overdragen van bevoegdheid aan B. en W. tot verkoop van goederen van ge ringe waarde gedurende het jaar 1953. b. Aankoop van grond aan de Generaal Winkelmanstraat te Soesterberg van de woningbouwvereniging „St. Joseph". c Aankoop van grond nabij de Generaal Winkelmanstraat te Soesterberg van Th. H. de Goede. d. Aankoop van een strook grond voor de verbreding van de Koninginnelaan en Regentesselaan van de Gezusters M. H. en T. A. Tolboom. e. Aankoop van een strook grond voor de verbreding van de Burgem. Grothe- slraat van J. C. Schut. f Ruiling van grond nabij de Steenhoff- straat met de Coöp. Boerenleenbank. g. Verpachting van het jachtrecht op het Ezelsveld aan J. van der Krol. h. Verpachting van het jachtrecht op di verse terreinen aan G. J. van den Bremer. i. Verpachting van grond aan diverse per sonen voor 1953. j, Huur van het perceel Steenhof f straat 5 voor de administratie der gemeente of haar takken van dienst van P. Man te Haarlem. k. Huur van het perceel Veldmaarschalk Montgomeryweg 86 voor de administratie der gemeente of haar takken van dienst van P. G. A. Kradolfer te Ze4st. Officiële Mededelingen. GOEDKEURING UITBREIDINGSPLAN. Het hoofd van het gemeentebestuur van Soest; gelet op artikel 37 der Woning wet; brengt ter openbare kennis, dat Ge deputeerde Staten van de provincie Utrecht bij hun besluit van 4 November 1952, 5e Afdeling, no. 341 /202, hebben goedgekeurd de op 30 Juni 1952 door de Raad dezer gemeente vastgestelde her ziening van het Uitbreidingsplan in hoofd zaak, geldende voor het gedeelte, gelegen ten noorden van de spoorlijn Utrecht— Amersfoort en wel voorzover betreft de tot dit plan behorende „verklaring" (Stad houderslaan). Genoemd plan ligt ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. BESTRIJDING RATTEN. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat in de week van 13 tot en met 22 December 1952 wederom van gemeentewege de ratten bestrijding ter hand zal worden genomen Teneinde een inzicht te verkrijgen om trent de omvang van de rattenplaag in deze gemeente en de daartegen even tueel te treffen maatregelen, worden be langhebbenden uitgenodigd ten gemeente huize te Soest, in de bodekamer, respec tievelijk ter hulpsecretarie te Soesterberg, schriftelijk (naam en adres) aangifte te doen van de aanwezigheid van ratten bij hun percelen en wel vóór Maandag 1 De cember 1952. VOOR gaarne bestellen voor Zaterdag 29 November a.s. Soesterbergsestraat 28 - Telefoon 2532 BAZAR SOESTER TURNCLUB. De bazar, welke de Soester Turnclub vo rige week organiseerde, werd een groot succes. Buiten de vele vrijwillige mede werkers aan deze bazar, mogen ook de Soester Knollenplukkers, die belangeloos meewerkten, genoemd worden. Het aantal erwten, dat geraden moest worden was 2955. Prijswinnaar was Mevr. A. v. d. Hoef te Baarn met 3115. De pop heette Joke en deze naam werd gera den door Mevr. Houdijk alhier. Het touw bleek 6,975 m. lang te zijn en winnaar was Mevr. v. Gaast alhier met 6.93 meter. Het aantal turners op het portret was 479. Winnares was Mevr. Koudijs alhier, met 485. Verder blijkt de eigenaar van lot 401 (wit) de theemuts, welke als prijs op dit nummer is gevallen, niet te heb ben afgehaald. Men kan dit alsnog doen bij het bestuur. TONEELAVOND GRONINGER VERENIGING. De Groningse vereniging „Martini" al hier zal Woensdagavond in hotel „Eem land" een toneelavond geven. Opgevoerd wordt „De Laidjeszanger". Men zie de advertentie in dit nummer. ZELFDENKENDE AUTOMAAT. De grootste automatenfabriek van Euro pa, heeft in Soest haar zelfdenkende auto maat geplaatst en wel bij Smit's Sigaren magazijn, Steenhoffstraat 15a, Soest. Deze machine geeft aan het publiek au tomatisch het wisselgeld terug. Wij raden U aan U hiervan persoonlijk te overtuigen door een bezoek aan de Firma SMIT, die met een ruime sortering siga retten practisch een ieder tevreden kan stellen. Adv. BERUCHTE OPLICHTER GEPAKT. Vier jaar geleden werd de opsporing en aanhouding verzocht van een berucht op lichter, welke zich onder verschillende namen, uitgaf als ambtenaar van de Boe renleenbank of van de Stichting Steun aan Kleine Boeren. Hij bezocht in geheel Nederland achteraf gelegen boerderijen en wist daarbij op een geraffineerde wijze geld los te krijgen. Zijn werkmethode bestond allereerst uit de mededeling, dat de landbouwer geld „tegoed" had van de een of andere in stelling en, dat hij dit geld even kwam brengen. Zijn bezoeken bracht hij altijd overdag, zodat hij in de meeste gevallen de echt genote van zijn slachtoffer trof. De vrou wen waren meestal zo ingenomen met deze mededeling, dat zij de bezoeker bin nen lieten, om daarna uit zijn mond te horen, dat hij b.v. 800.kwam betalen. De vrouwen, die van de geldzaken hun ner echtgenoten weinig afwisten, protes teerden nooit en dachten waarschijnlijk „binnen is binnen". De oplichter trok dan zijn portefeuille en begon te vertellen, dat hij geen geld ge noeg bij zich had, doch dan wel een cheque zou geven, welke over 4 dagen aan het postkantoor te innen was. Dat geloofden vele slachtoffers én zij geloofden Vorige week trad in onze gemeente op het Nederlandse Cabaret. Dit cabaret heeft, met een zeer goed programma, twee feestavonden van S.P.S.V. gevuld. Onge veer 1 jaar geleden waren dezelfde ar- tisten (behalve Fantasio) ook in Soest en toen werd er gespeeld ten bate van de Kleuterschool Soest-Zuid. Zeer weinig personen waren er toen aan wezig en het deed dan ook sympathiek aan, dat, op de eerste feestavond van S.P.S.V., de leider van dit cabaret, de heer Carell, toezegde nog een keer voor de Kleuterschool Soest-Zuid te zullen spelen en wel belangloos. Dit werd niet tegen dovemans-oren ge zegd, dat begrijpt U. Tweemaal reikte onze Burgemeester Vrij dag ere-penningen uit, eenmaal posthuum aan de nabestaanden van gesneuvelde Soester militairen en eenmaal aan ge zond en-wel teruggekeerden. „Orde en Vrede" staat op deze onderschei dingen en wrange herinneringen aan die tijd, slechts enige jaren geleden, drongen zich aan ons op, toen de Burgemeester de ere-penningen uitreikte. De „wereld" wilde niet, dat. wij Orde en Vrede brachten in ons toen nog eigen huis. Terwijl wij ere-penningen uitreiken ter gedachtenis aan een vergeefse strijd, rooft en moordt men in Indonesië en gaat een prachtig stuk van de wereld on der aan wanbeheer. Tragisch. De politieke stromingen in onze gemeente raad komen practisch nooit met elkaar in conflict. In tegenstelling met de tijd van vóór de oorlog beluisteren we geen daverende debatten meer. Het lijkt erop, of men allen één politiek program uit voert en er geen principiële scheidslijnen meer bestaan. Waarmede we niets ten nadele van onze vroedschap willen zeg gen, want zakelijke behandeling, zonder principe-reiterei, heeft uiteraard voorde len. Bij alle zakelijkheid kan men zijn prin cipes toch niet verlochenen. Zo vroeg de heer Kruyff, in de gemeenteraads-verga- dering van Vrijdag j.1., waarom men Staatspapieren speculatieve papieren acht Het klonk zoiets alsVertrouw je je eigen vader dan niet Voordat hierop nog antwoord kwam van Burgemeester of wethouder, sprak de heer Van Wely. Deze zei „Ik ben er als de dood voor". Deze tegenstelling is niet zo wonderlijk als het lijkt, want de heer Kruyff vertegenwoordigt de P. v. d. A. en de heer Van Wely de Partij v. d. Vrij heid. Wars van alle politiek was Wethouder De Haan, die Zaterdagmiddag tweemaal een aquarium aanbood aan twee zieken. Beide patiënten zijn reeds meerdere jaren niet in staat om te werken en mee op te gaan in de maatschappij. Hun verveling en andere zaken werden hierna dool heer Hollebrands besproken, waarna I gen werden behandeld welke betrek! hebben op het vergrijnen van de groepen. Uitvoerig werd ook jiet verschijnsel branche-vervaging btsproken en raadde aan om op o t terrein actie] zijn. Het gemis van (een neutrale ij denstandsvereniging tdr plaatse kwaij de bespreking ook na.\r voren. DIEFSTAL GESTRAFT]. Tot zeven maanden gevangenisstrafj aftrek, waarvan drit' voorwaard veroordeelde de Utrt-jhtse Rechl Dinsdag de 34-jarige oppasser H| Amersfoort. Hem was ren laste m dat hij in dienst van s.Geniescha Soesterberg diverse te: iielgoedererf hebben weggenomen. AUSTRALIë. Met verwijzing naar de adverten ders in dit nummer voorkomend gen wij de aandacht op de avond tegen Vrijdag 25 November, in he je-Hotel, is belegd door de Ned< Reisvereniging. Op deze avond wordt er gesprc een film vertoond over A strali^ WAARSCHUWING. Men wordt gewaarschuwd tegen jarige heer, die zich bezig houdt bezoeken van pensions. Hij vraag kamer (met, pension) te hurei) transactie uiteraard spoedig inj Hij vertelt, dat hij in dienst is! gemeentelijke of andere overhc; tie en na een paar dagen leen rijwiel en liefst nog enig geld. mede te verdwijnen. De pensionhouder is dan, beha dagen kost-en-inwoning, meesta zijn rijwiel en het nodige gek' De politie verzoekt direct aana deze „heer" een bezoek brenek gemeente. PHILIPS Radio- gramofoons reeds vanaf KERKSTR.3 Deze beschouwing naar aanleiding van de in Düsseldorf gehouden „Holland- week", waar de burgemeester van die stad op sympathieke wijze tussen de cou lissen vandaan trad en vóór het voet licht, over de hoofden van de Hollanders heen, enkele rake dingen zei aan de Duit sers van nu en waar de burgemeester van Amsterdam een visie op een toekomst gaf, die b.v. in de V.S. al een verleden is. Maar zal die toekomst van Europa ooit komen, dan zal dit niet kunnen zonder het „andere" Duitsland tegemoet te tre den in een sfeer van wederzijdse har monie. Samenwerken kan men niet wanneer er ressentimenten in de weg staan, en tot samenwerken móeten we komen in Europa. De consequentie is, dat de vervanging van het oude Duitsland door het „ande re" van even grote urgentie is. Géén on mogelijkheid. Drukte Vincent Auriol het niet aldus uit „wij zijn genegen de schanddaden van de Duitsers te vergeten mits zij zelf maar niet vergeten". Voor de Europese eenheid is er wat an- DIE HAALT SINT BIC Banketbakkerij HUMANISTISCH VERBOND. Maandag a.s. spr. Drs. Ph. van Praag, voor het Humanistisch Verbond, over „Feesten, sprookjes en kinderen". CHR. MIDDENSTANDERS BIJEEN. In de vergadering van de Chr. Midden stands-Vereniging, welke Vrijdag, in ho tel De Gouden Ploeg, onder voorzitter schap van de heer A. Brouwer, werd ge houden, hield de heer W. P. Hollebrands, secretaris van de Chr. Middenstandsbond, een causerie met als titel „Zaken, die elke middenstander moet weten". Spr. betoogde, dat het van zeer groot nut is, dat de middenstanders regelmatig bij een komen, om die zaken te bespreken, welke hen allen raken en zo nodig maat regelen te treffen in het belang van het zakenleven. Veel te weinig wordt het belang van het werk der Middenstands bonden door de middenstanders ingezien en spr. riep de middenstanders op om de besturen te steunen in de geweldige taak, welke de vele problemen en vraagstuk ken eisen. De ouderdomsvoorziening, de kinderbij slag voor zelfstandigen, de omzetbelasting Rheumatische Pijnen? Stram en stijf vóór Uw tijd' Neem dan toch Rruschen Salts en jaag zo de reumatische pij leden. Kruschens zes min^ hebben een wonderbaarlijk cm werking op lever, nieren v M Als die weer met jeugdige* bloedzuiverende taak verrit* van geen rheumatische pijn® de oorzaak onzuiverheden* worden radicaal verwijde» iedere dagKoop van» bij Uw apotheker of drogist® genochtend de hei'zame kim HANDELSINSTITUUT Molenstr. 11 - Soest - Tel. 2100 Aanmelding nieuwe cursussen Stenografie en Machineschrijven Boekhouden. Nederlandse, Franse, Duitse en Engelse Handelscorrespondentie Engels voor Emigranten. Middenstandsopleiding. Aanmelding dagelijks. is een HOORTOESTÉL GEERVLIET Kannenmarkt 5 Nijmegen

Soester Courant | 1952 | | pagina 5