Ichoemuker. r Y Gewogen. - Politieke moorden. Km Uw- eiqen klanMdeWi tnet 'ti 'PAHifü.' 'ladia-app.a'iaat Banketbakkerij KRUISWIJK Van week tot week in Soest. St. Nicolaas- surprises. Fa. J. v. Zuiden Stencilinrichting „PRACTICUM" SOEST. Eau de Colognes Dozen zeep, Parfumerieën Toiletartikelen vindt U bij Drogisterij KRAAL. FUGERS RADIO IN DE HOEK. Voor beter Schoeisel Stichtsche Sclioenliuizen S O L E Witte Pompen J VRIJDAG 28 NOVEMBER 1952. 30e JAARGANG SOESTERI OURANT erschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag Abonn. per kwart, 1.85 - per post i UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK - BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT IS - TELEFOON No. 2566 - POSTGIRO No. 126156 Aan de zuiveringen in de communisti sche landen zijn we zo langzamerhand wel gewend geraakt. We verwonderen er ons niet meer over, dat mensen met een lange staat van dienst in hun partij in eens verraders, samenzweerders en sa boteurs blijken te zijn. Wij verwonderen ons er niet meer over, dat communisten in nationaal-socialisti- sche concentratiekampen reeds met hun consprirerend werk aanvingen. Wij verwonderen er ons zelfs niet meer over, dat die mensen op de terechtzittin gen alles zo grif bekennen, nóch dat hun collega's uit de „goede" dagen zich zó lang, zó plomp, door zulke doortrapte individuen hebben laten bedriegen. Dat ze zich zó mooi voor wisten te doen, dat Stalin zelf hen met cadeaux vereerde. Wij verwonderen er ons zelfs niet over, dat nu ook officiéél het anti-semitisme zijn intrede heeft gedaan in de vervol ging van te liquideren personen. Immers alles wat niet communist is, is verdacht en wordt alleen niet afgemaakt omdat de communistische staat zoveel werkvee niet missen kan. Omdat immers alles wat niet strikt gehoorzaamt aan de Moskouse richtlijnen gelijk staat met een soldaai die muit en omdat niemand behalve com munist nog iets anders wezen mag dan Rus. Geen Tsjech b.v. of Hollander. Geen Neger of Arabier. Geen Jood of Oekrai- ner. Wat de onderworpen volken nog aan na tionale cultuur hebben, staat op de nomi natie te worden bedolven onder de alleen zaligmakende, alleen-geldige, alleen waar devolle cultuur der Russen. Durfde de lijfeigene uit het oude Tsaris tische Rysland zich een eigen mening vor men, misschien zelfs nog wel tegenover die van zijn Heer Nu dan. Aan de verhoren van de commissies, die on-Amerikaanse activiteit moeten nagaan, zijn we langzamerhand wel gewend ge raakt. Wij verwonderen er ons niet over, dat mensen met een lange staat van dienst achter zich in ambtelijke loopbanen plot seling crypto-communisten blijken te zijn. Wij verwonderen er ons niet over, dat wetenschapmensen, die tijdens de oorlog tegen de nazi's hun gehele persoon in- om de techniek van de Duitsers reeds toen hun plannen ftraks hun levenswerk uit Qlfjy-Tc- de communisten. l - - ^SÏÏflen er ons ook niet over hoe ,<HtEND SOEST. Grt-jloren levensloop van de -Corona 13 ct. Goedko alleen nagegaan wordt Sigaren 10, 11, 12 en jorte af, maar dat zelfs die Goedkope Tabak 1-.-- m- v^oid1" '"""trokkeri h'n wij verwohderen er ons zelfs niet over, dat de activiteit van de on-Amerikaanse activiteit zich uit wil strekken tot de ambtenaren van de V.N., voorlopig wel iswaar nog tot de ambtenaren van Ame rikaanse nationaliteit, en dat het de se cretaris-generaal van de V.N. „verzocht" om te getuigen. Voor sommigen is alles wat niet Ameri kaans is verdacht. Verdacht van te teren op Amerikaans geld en de Amerikaanse afweer-posities in de wereld te onder mijnen en uit te leveren. Volgens deze Amerikanen mag de Hol lander nog wel klompen dragen, mag de Fransman nog wel camenbert eten en mag Franco wel even erg dictator spe len als Stalin doet, mits ze maar anti- Russisch zijn. Volgens hen is maar één opvatting mogelijkde hunne. En waagde een plantage-neger het in de zes tiger jaren van de vorige eeuw iets an- ERKENDE PHILIPS RADIO SERVICE V.WE E0ESTR36* SOESTDIJK TELEF.2792 Prijzen vanaf f 136. Uw oude toestel ruilen wij gaarne in. De Winkeliersvereniging Komt tot de klant getreden, Met foto's, honderd wel in tal, Van zakendoende leden. Men ziet de bakker, de drogist, Kleermaker en bloemisten, Boekhandelaren, kruideniers, Goudsmeden en modisten. Men ziet er vele foto's bij Van zakendoende zonen, Vond Pa zichzelf niet knap genoeg Durft hij zich niet te tonen Maar wie kent in Soest-Noord de man, Die in Soest-Zuid doet zaken Die opgaaf was heel wel geschikt Om in de war te raken. Het is dus wel een wijs beleid, Dat men plots, onomwonden, De zaak veranderd heeft en vraagt Noem ons het aantal ponden. Nu wordt het zaak voor elke klant, Dat hij op ,,'t buikje" lette, Want is de Soester winkelier Een dunne of een vette De bakker bij ons op de hoek Staat weinig in de winkel Dat is maar goed ook want hij is Een magere scharminkel. Zo wordt, na weging en gewik, De prijsvraag ingezonden; Hopen wij dat geen winkelier Worde te licht bevonden Voor onze Soester winkelstand Is het nu maar te hopen, Dat deze bonnen-actie slaagt En men in Soest gaat kopen E. VAN EEDEN. ders te beweren dan zijn Heer - Nu dan. Gelukkig zijn er andere Amerikanen dan de heksenjagers. Gelukkig laten alle Amerikanen zich niet jagen. Vele weiger den op de „verhoren" te verschijnen. Van de Amerikaanse ambtenaren van de V.N. hebben eveneens reeds velen geweigerd zich aan een onderzoek te onderwerpen. Het feit, dat senatoren V.N.-ambtenaren wilden verhoren was de voornaamste oor zaak van Trygve Lie's wens zijn functie neer te leggen en een van zijn naaste Amerikaanse medewerkers pleegde zelf moord naar aanleiding van het gevraag de onderzoek. Een vergelijking met Tsjecho-Slowakije dringt zich op. Daar was het Ëenesj die zich terugtrok en Massarijk, die uit het raam sprong, dezelfde mensen wier na men nu in het Praagse proces worden ge noemd. Aan wie „geheimen" zouden zijn „uitgeleverd". Hoe lang zal het nog duren voor er voor een Amerikaanse rechtbank „bekend" wordt, dat men „geheimen uitleverde" aan Trygve Lie De nieuwe minister van Buitenlandse Zaken Forster Dulles schijnt die tijd niet ver meer. Laat hij zich eerst niet gron dig „zuiveren" Misschien wel omdat één der Praagse beklaagden zijn naam noem de in verband met een „Zionistische sa menzwering IJdel pogen overigens. Want tegen geen enkele sluipmoord heeft nog ooit een maatregel geholpen. Fenny Heemskerk heeft zich in het te Moskou gehouden wereld-schaaktournooi voor dames danig geweerd. Met een gelijk aantal punten bezette zij met een Russische speelster de tweede plaats. Vöoi 1 Speculaas I Dikke Speculaas b,i "W Ban" n c i ketbakker Gevulde speculaas l a ii. vers uit de Amandelstaven oven. en letters Chocolade-letters. Grote sortering Chocolade- en Mar- sepain-figuren. SOESTERBERGSESTRAAT 28 TEL. 2532. Enige weken geleden hebben wij ver meld, dat 4 van onze lieverdjes een grote hoeveelheid ruiten van de watertoren op de Oranjelaan hadden vernield met hun katapulten. Zoals te begrijpen valt, zijn de 4 manne tjes ernstig onderhouden, zowel door de politie, als door hun ouders (dit eerste weten we, het laatste mogen we veronder stellen); daarna moest de schaderekening worden betaald en toen Toen werd een goed staaltje paedagogie gedemonstreerd. De politie beval de 4 jongens Woensdagmiddag naar het Wa terleidingbedrijf aan de Den Blieklaan te komen en daar was een ingenieur van het bedrijf aanwezig. Deze heeft hen de wer king van het gehele bedrijf eens „haarfijn uitgeduid" en bij deze jongens begrip en ontzag kunnen bijbrengen, omtrent het grote nut van de Waterleiding. Dit initiatief zouden we de „prijs van de week" willen geven, indien we iets te geven hadden, doch we willen de jeug dige lezers van de Soester Courant erop wijzen, dat niet iedere misstap gevolgd wordt door een interessante excursie. De „prijs van het jaar" komt toe aan de Tuinbouwvereniging „Soest" voor het or ganiseren van de voortuinen-wedstrijd. Ongetwijfeld zal bij een grote deelname aan een dergelijke wedstrijd het aanzien der voortuinen worden verbeterd en daar door de gemeente verfraaid worden. De Burgemeester zei gisteravond op de prijs-uitreikingsavond, dat het hem op gevallen was, dat ae nieuwe bewoners meer zorg aan hun tuin besteden dan de langer gevestigden, terwijl de heer Muy- Shawls Zelfbinders Overhemden Sokken Heren Nappa Handschoenen gevoerd van f 11.90 Langestraat 43 - Amersfoort ser, de Baarnse planten-deskundige, wees op het feit, dat in bepaalde straten geen enkele tuin het aanzien waard was ge weest. Deze op- en aanmerkingen zijn behar- tenswaardig, doch wij willen hieraan nog iets toevoegen. De voortuin-wedstrijd is een zeer nuttig middel om de tuinen en daarmede onze gemeente te verfraaien, doch (tijdens de bijeenkomst van Woensdagavond kwam dit ook tot uiting), men zou zich hiervoor alleen tot de amateurs en liefhebbers moeten richten of hen en de deelnemers, die een tuinman in dienst hebben, in ver schillende klassen indelen. Dat zelfs de tuinlieden met hun eigen tuinen de ama teur concurrentie kunnen aandoen, is toch wel een beetje al te gek. Woensdagavond waren er zeer eerlijke prijswinnaars. Zij stuurden hun tuinman naar de prijsuitreiking, want aan hem kwam de prijs toe. Eén tuinman zagen we zelfs driemaal naar de bestuurstafel gaan om een prijs in ontvangst te nemen. Is het niet zo, dat juist die tuinen, welke niet door een vakman onderhouden wor den, moeten worden verfraaid Sint Nicolaas arriveerde weer en met zijn komst vangt die mysterieuze tijd weer aan, waarin een ieder zich voorbe reidt om op 5 December verrast te wor den en anderen te verrassen. In een advertentie las ik, dat de rijtoer van St. Nicolaas door een bepaalde groep middenstanders was betaald en dat de rij toer van a.s. Zaterdag door een andere groep middenstanders wordt bekostigd. Molenstraat 11 Soest Telef. 2100 WIJ VERVAARDIGEN VOOR U CONVOCATIES. CIRCULAIRES. BESTEKKEN. BEGROTINGEN. CLUBBLADEN. VERKOOPBRIEVEN. VLUG - VAKKUNDIG - VOORDELIG. Ik heb altijd het gevoel gehad, dat Sint Nicolaas een zeer rijk man is en ons daar om zoveel geschenken kan geven. De Sint is door een en ander niet in mijn achting gedaald, maar hoe zal het met de kindertjes zijn Intussen verscheen St. Nicolaas dit jaar met een gloednieuwe tabberd aan. Het mocht ook wel na zoveel honderd jaar, bedachten wij. De Goetheilig man zal Zaterdag weer een rijtoer maken en Woensdag de kinde ren van de politiemannen een vrolijk uurtje bereiden. En dannog een paar nachtjes slapen en dan is het 5 December. De winter heeft ook zijn intrede gedaan. Zijn koude adem en sneeuw zorgden voor gladde wegen, ook in Soest. De mannen van de gladheidbestrijding zijn dagen en nachten in de weer om met zand de glad heid te overwinnen. In deze dagen be hoort men zich te herinneren, dat er in Soest een verordening bestaat, welke zegt, dat ieder zijn stoep sneeuwvrij moet maken en stroef moet houden door as of zand. Laten we onze stoep die aandacht schenken, welke hij in deze dagen ver dient. Eén keer in het jaar speelt de overheid voor Sinterklaas. Dat is bij het vaststel len van de begroting voor het komende jaar. Onder de geraamde uitgaven prij ken dan o.m. de verenigingen, instellin gen, stichtingen en wat dies meer zij, die om subsidie gevraagd hebben. Behalve de „vaste klanten" zijn er dit jaar weer nieuwe vragers komen aankloppen bij de Soester overheid. Hun wensen variëren nogal en liggen tussen 25.per jaar en 25.per 1000 inwoners. „Vol verwachting klopt ons hart" zon gen de adressanten, doch de Soester over- heid-Sinterklaas strooit maar zuinig met zijn gouden dukaten. Over die subsidies horen we hedenavond in de gemeenteraadsvergadering nog niets. Vanavond gaan we de nieuwe win kelsluitingswet behandelen. Het voorstel is zodanig, dat we de sla gers, kruideniers, zuivelhandelaren, groentehandelaren, sigarenwinkeliers en broodbakkers des Woensdagsmiddags la ten sluiten en de kappers Dinsdagsmid dags. Verder gaan we branche-gewijze een on derzoek instellen, indien om middag sluiting wordt verzocht. Het lijkt een beetje op „We dronken een glasen alles bleef zoals het was". Als de textielhandelaren de Maandagmor gen als sluitingstijd verzoeken, dan zij we precies zo ver als voor de invoering van de nieuwe wet. Zou dat de bedoe ling zijn VERHINDERING SPREEKUUR. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat Wethouder K. de Haan ver hinderd is op Dinsdag 2 December a.s. zijn gewone wekelijkse spreekuur te houden. VOLKS-UNIVERSITEIT SOEST. Dr. J. J. Raimond, directeur van het Pla netarium te Den Haag, voerde Woens dagavond de leden van de Volks-Univer- siteit Soest in gedachten mee naar de grootste sterrenkijker ter wereld de Pa lomar-kijker. In deze bijeenkomst, welke in het St. Jo- seph-gebouw werd gehouden, vertelde dr. Raimond hoe op de hoogste top van een gebergtegroep in Amerika, de Mount Pa lomar, bijzonderheden over deze kijker. De koepel in dit eenzame gebied heeft een doorsnede van 45 meter en in de enor me hal staat, draaibaar op assen en enor me peilers, de kijker, waarvan de buis een lengte van 19 meter heeft. In dit techniesche waagstuk zijn in de vele jaren arbeid de nieuwste snufjes, waarover de wetenschap en de techniek beschikt, verwerkt, waardoor men veel nauwkeuriger in het heelal kan zien dan ooit tevoren. De geweldige spiegel, waaraan men 15 jaar bouwde, heeft een middellijn van 15 meter en deze is zo fijn geslepen, dat een schat van details op de foto's wordt vastgelegd. Daardoor weet men thans, dat de bepaalde spiraalnevels, welke men vroeger niet kon definiëren, enorme ster- - renkolcnies zijn van sems honderdduizend millioen sterren. Zo ontdekte men ook ne vels, die een milliard lichtjaren van ons verwijderd zijn. Aan de hand van fraaie foto's toonde dr. Raimond de zuiverheid van deze kijker aan, in vergelijking met de resultaten van andere grote kijkers. Met de prachtige en gekleurde geluids film „The Story of Palomar" werd een interessant beeld gegeven over de voor uitgang der wetenschap der sterrekun- digen, de bouw van de Palomar-kijker en de interessante resultaten welke met deze kijker worden bereikt. De grootste collectie v. Weedestraat 20, Soestdijk. Tel. 2374 CERTIFICAAT UITGEREIKT. Het Ned. Genootschap voor Huid- en Haarhygiëne heeft aan onze plaatsgenote Mevrouw Hendriks-Klingenhever het cer tificaat voor Schoonheidsverzorging uit gereikt. Mevrouw Hendriks is hiermede de eer ste gediplomeerde schoonheidsspecialiste in Soest. AUSTRALlë. Australië is het kleinste werelddeel met een oppervlakte van ruim 200 maal Ne derland en een inwonertal gelijk aan dat van ons land. Duizenden uit Europa, waaronder ook 'n groot aantal Soestenaren, emigreren naar dit Australië, om hun geluk en hun toe komst daar te zoeken. Over dit werelddeel sprak Dinsdagavond de heer H. v. Bodegom voor leden van de Ned. Reis-Vereniging in het Oranje- Hotel alhier. Spr. schetste de ontdekking van dit we relddeel door de Hollanders in 1605, die m Een lekkernij: verrukkelijk van smaak, pittig van aroma, croquant van samenstelling. 35 ct. per 100 gr. KINGFABRIEKEN TONNEMA N V PHILIPS BX 310 A. Dit prima toestel voor slechts f 11.90 per maand plus aanbetaling. KERKSTR.3 TEL.2766 het de naam gaven van Nieuw Holland. In 1788 plantte Engeland daar de Britse vlag, nam het land in bezit, om het te gebruiken als strafkolonie voor politieke en andere misdadigers. De militaire bestuursvorm liet de blanke bewoners dwangarbeid verrichten, doch hieraan kwam een einde toen vrijwillige kolonisten arriveerden. Deze immigratie werd in het begin van de 19e eeuw door Engeland aangemoedigd, daar de Britten de machtige positie van Frankrijk vrees den, welk land 'n begerig oog op Austra lië sloeg. Mede daarom en ook om redenen van klimatologische aard werd de kust woon- en werkplaats voor duizenden. De invoer van het Meriono-schaap door John Mac Arthur en de ontdekking van goud in de binnenlanden hadden grote gevolgen. He den ten dage zijn wol en schapenvlees zeer belangrijke factoren in de economie. Niet alleen goud levert de bodem van Australië, doch ook kolen, ijzer-ersts, ko per, lood, zilver en zink en verwacht wordt, dat ook aardolie zal worden ge vonden. Dit alles maakt, dat Australië in vele zaken self-supporting is. Locomo tieven, motoren, auto's e.d. fabriceert men daar. De 6 gevormde staten vormden in 1900 tot de Commonwealth of Australië en richtten een zeer democratische staats vorm in, waarin de vakverenigingen een grote zeggenschap bezitten. Behalve de 40-urige werkweek kenmerkt zich dit land door een glijdende loon schaal voor de ongeschoolde arbeider. In dien de levensstandaard stijgt, stijgt ook dit grondloon. De belastingen zijn sterk progressief. Vijf millioen inwoners wonen in de steden, waardoor het binnenland zeer dun is bevolkt. Hiervan kan men zich hier geen voorstelling maken en dit brengt eigenaardige consequenties mede voor de immigrant, die op het platteland 5 dagreizen van zijn naaste buurman kan wonen. De bewoonbaarheid van Australië hangt nauw samën met de regenval. Aan de Oostkust, waar de meeste regenval plaats heeft, vestigden zich de meeste bewoners. In het binnenland treft men uitgestrekte woestijnen aan. De flora en fauna is enig op de wereld. Alleen in Australië komen de buideldie ren voor, de eierleggende zoogdieren en daar groeien de z.g. gombomen. Met een viertal filmpjes werd het ge sproken woord toegelicht. EEN VERHEUGEND BERICHT. In de St. Nicolaasweek (van 29 Nov. tot 5 Dec.) zal zwarte Piet, 's middags van 36 uur, bij de Fa. Middelman aanwezig zijn en.met een zak vol verrassingen Dus moeders, breng Uw kinderen mee; hen wacht een leuk geschenk Bovendien is de zaak in die week dage lijks (dus ook 's Maandagsmorgens) tot 21 uur geopend, zodat U dan ook 's avonds keus kunt maken uit de grote sortering fraaie en nuttige geschenken van de Fa. Middelman. Adv. WINTERCONCERT „SEMPER AVANTI". Na 'n lange tijd zich niet in het openbaar te hebben laten horen, zal de Soester Koorvereniging „Semper Avanti", onder leiding van haar dirigent Lex Karsse- meijer, spoedig weer een concert geven. In de tijd, dat geen concert werd gegeven, heeft de vereniging echter niet stil ge zeten. Onder leiding van haar dirigent, die ook dirigent is van vier grote koren in Bussum, Amsterdam en de Zaanstreek, heeft zij deelgenomen aan het grote opera concert, dat in het voorjaar van 1952 in de markthallen te Hilversum werd uitge voerd. Dit programma werd op 3 Juni in het Concertgebouw te Amsterdam voor de radio opgenomen en enige maanden later uitgezonden. Op 28 Juni j.1. trad Semper Avanti we derom alleen op voor de radio, in welk optreden een programma werd uitgevoerd van hoofdzakelijk meerstemmige motet ten van bekende componisten uit de 16e. en 17e eeuw. Hét winterconcert, dat op Zaterdag 13 Dec. a.s. in de Eemland-zaal zal worden gegeven, omvat voor de pauze werken van Da Palestrina, J. Brahms e.a. Na de pauze zullen verschillende opera- werken worden uitgevoerd, o.a. van G. Verdi, P. Mascagni, Rich. Wagner e.a. Aan dit concert wordt medewerking ver leend door de tenor Jan Rietveld, welbe kend door zijn regelmatig optreden voor de radio. Gezien de successen van „Semper Avanti" op vorige concerten, zal ook nu de belang stelling ongetwijfeld weer groot zijn. SJIMEOON BEN MIK AI. De Oude Kerk was nagenoeg geheel ge vuld, toen Woensdagavond de opvoering plaats vond van het spel „Sjimeoon Ben Mikai", een spel geschreven door onze plaatsgenoot Aize de Visser en opgevoerd door jongeren uit verschillende Pro testantse Kerkgenootschappen. De ontwerper had zijn spel uitermate origineel opgezet. Het „toneel" was in twee helften verdeeld. De rechter helft toonde de beelden van het Reden (de ge wonde Sjimeoon), terwijl op de linker helft zich de beelden van het verleden afspeelden, n.1. de herinneringen van de gewonde Sjimeoon. Met zeer veel gloed en overtuiging werd de geschiedenis ten tonele gebracht, waar in de herder Sjimeoon, na de kindermoord Naar aanleiding van mijn opmerking, v rige week op deze plaats, dat de Twee Kamer met zoveel voortvarendheid ha eigen financiële belangen behartigt, zul in tegenstelling met die der lagere pe sioengerechtigden, ontving ik van een i zer een knipsel uit een der dagbladen. Hierin doet een uit Zuid-Afrika terugf keerde Nederlander een verhaal, dat f deze tijd van sociale zus en sociale haast ongelooflijk klinkt, al kunnen uit Indië gerepatrieerden vaak een aai boekje open doen. Vóór de oorlog vertrokken deze mer wegens de hier heersende werkloosl naar Afrika. In 1950 kwamen zij r Nederland terug, omdat de man, door deeltelijke invaliditeit, niet meer aan slag kon komen. Hetgeen uiteraard in moederland ook niet meer lukte. Kille rekenaars zullen zeggen, dat c fa'milie dan maar in Zuid-Afrika had n ten blijven, of dat zij naar het Vadeil terug zijn gekomen op het gerucht, hier „van de wieg tot het graf" voor ieder wordt gezorgd. Goed, misschiet dat wel zo. Mogelijk hebben zij gedj in het moederland een minder bezoi oude dag te hebben dan in de vreen Maar dat is toch niet vreemd Toegegeven, dat deze mensen de laa 15 jaren geen zegeltjes plakten noch lasting betaalden en het zal met de in de hand wel verantwoord zijn, mensen te vertellen, dat ze geen rei hebben, maar om deze mensen nu in aanmerking te laten komen voo] de man betreft, 6.50 per maand e] de vrouw 4.68 per drie maande] me zelfs voor de meest schamele steuning een beetje aan de krap] Iedere maand aan. het hoofd te si 8.en verder van je familie t< afhangen op je oude dag, lijkt vraagstuk, waarvoor je de oplj de gasslang vindt. Wanneer we dan nog horen, mensen in 1946 van de Nederl; sul, bij een huldiging, voor deden voor Nederlandse oorli fers, een wandbord kregen, wi „Nederland brengt U dank", indenken, dat zij, steeds wan; mooie spreuk lezen, iets wej hebben. Wanneer zij zes jaar hier zijl komen zij in aanmerking Dit in tegenstelling met la] b.v. uit België terugkeren lijk voor deze steu»« men. Het zit met al dj" regelin elkaar en M moetlJ het m"c 2b l.vJder iJ als koffiedik. H. OEKMAN'. te Bethlehem, de vrijheidsstrfjder van zijn eigen volk wordt, om tenslotte te moeten erkennen, dat zijn vechten niet baat. Dit spel van herders en soldaten werd zeer goed vertolkt, terwijl de fraaie cos- tuums en de toepasselijke verlichting tot het succes bijdroegen. De muziek schreef Maarten Kooy, die met bescheiden instrumentatie aardige effec ten bereikte, gebruikmakend van thema's! van enige toepasselijke koralen. RECTIFICATIE In ons blad van Dinsdag vermeldden wij,J dat restaurant „Eemland" op Zaterdag-1 avond 26 November gesloten zou zijnj zulks in verband met de feestavond varT K.P.S. L De aandachtige lezer zal begrepen hebf ben, dat het zetfoutenduiveltje ons t| slim is afgeweest toen hij het cijfer 9 of de kop zette, waardoor de datum niet f doch 26 November werd. i Morgenavond is dus de zaak na 6 uJ gesloten. PROMOTIE. Onze plaatsgenoot, de heer W. J. v. Dii men, besteller bij de P.T.T. alhier, slaf de 26 November voor het examen \j noordbesteller bij bovengenoemd bedil De meest betxouwbarf Benzine. Olie. Bougies. PHOENIX EN DELTA KUWH'j Betaling in overleg. STEENHOFFSTRAAT 25 - TEL Sport. S.E.C. S.E.C. gaat Zondag naar Bilthof bindt daar de strijd aan tegen! De Soestenaren hebben het elftJ ten wijzigen, doordat Koster, Bf Klompenhouwer door blessures geschakeld. De wedstrijd zou worden vowrl door een wedstrijd tussen B.F.C nen en S.E.C.-veteranen, doch men, dat deze wedstrijd is uitgfl Het programma luidt B.F.C.—S.E.C. te 2.30 uur. S.E.C. 2Zeist 2 te 2.30 uur. H.M.S. 2—S.E.C. 3 te 12 uur. S.E.C. 4 is vrij. S.E.C. ASpakenburg A te 3.1 E.M.M. D—S.E.C. B te 3.30 uu

Soester Courant | 1952 | | pagina 1