Verordening op de Winkelsluiting aangenomen. Huurachterstand bij de Gemeente-woningen. Wie wil een school kopen? IN DE HOEK. FUGERS KERKSTR3 '*|gp' TEL.2786 GRAMOFOONPLATEN. SOEST. Op 't goede paard. DINSDAG 2 DECEMBER 1952. 30e JAARGANG no. 91. OURANT SOESTER Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE SN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT SS TELEFOON No. 2566 POSTGIRO No. 126156 De Soester Raad bijeen. commissiën tot wering van schoolverzuim wegens periodieke aftreding. Benoemd worden in de commissie voor SoestA. v. Ieperen, H. Muthert, A. Kloppenburg, Mevr. W. Kuijper-v. d. Laan en J. Hoppenbrouwers; in de com missie voor Soesterberg H. Raat, A. We- geman, J. L. Boer, J. Kalden en C, v. d. Donk. 14. Benoeming van twee leden van Maat schappelijk Hulpbetoon wegens periodieke aftreding op 1 Januari 1953 van D. van den Broek en B. van der Feijst. Benoemd worden de heren D. v. d. Broek en B. v. d. Feijst, welke beide aftredend waren. Mevr. v. d. SWAN informeert waarom nimmer een vrouw in dit lichaam wordt benoemd. De VOORZITTER zegt, dat 't vrouwelijk element op de vergaderingen aanwezig is in de persoon van de maatschappelijke werkster, Mej. Dahmen. 15. Voorstel tot vaststelling van een re geling tot toekenning van kinderbijslag aan personeel op arbeidscontract in dienst der gemeente. Conform besloten. 16. Vaststelling van besluiten inzake ge meente-eigendommen a. Overdragen van bevoegdheid aan B. en W. tot verkoop van goederen van ge ringe waarde gedurende het jaar 1953. Conform besloten. b. Aankoop van grond aan de Generaal Winkelmanstraat te Soesterberg van de woningbouwvereniging „St. Joseph". Conform besloten. c. Aankoop van grond nabij de Generaal Winkelmanstraat te Soesterberg van Th. H. de Goede. Conform besloten. d. Aankoop van een strook grond voor de verbreding van de Koninginnelaan en Regentesselaan van de Gezusters M. H. en T. A. Tolboom. Conform besloten. e. Aankoop van een strook grond voor de verbreding van de Burgem. Grothe- straat van J. C. Schut. Conform besloten. L Ruiling van grond nabij de Steenhoff- c^traar met de Coöp. Boerenleenbank. Conform bëSMen. h g. Verpachting van^jachtrecht op het Ezelsveld aan J. van der-xvro1- Conform besloten. h. Verpachting van het jachtrecht op u'~v verse terreinen aan G. J. van den Bremer. 1 Conform besloten. i. Verpachting van grond aan diverse per- j sonen voor 1953. Conform besloten. j. Huur -v«ii het perceel Sleenhoffstraat 5 voor de administratie der gemeente of haar takken van dienst van P. Man te Haarlem. Conform besloten. k. Huur van het perceel Veldmaarschalk Montgomeryweg 86 voor de administratie der gemeente of haar takken van dienst van P. G. A. Kradolfer te Zeist. Conform besloten. 17. Voorstel tot het verstrekken van een hypothecaire kasgeldlening ad 350.000.-. Conform besloten. 18. Vaststelling van besluiten inzake ge meente-eigendommen, te weten a. tot verkoop van grond aan de hoek KampwegMoerbessenberg aan de Staat der Nederlanden. Conform besloten. b. tot het verlenen van een zakelijk recht aan de P.U.E.M. voor het hebben van 'n hoogspannings- en telefoonkabel door de Beckeringhstraat en de Belvedèreweg. Conform besloten. c Aankoop van grond van Mevr. E. W. v. Meurs-Becker, Regentesselaan 2. Conform besloten. Wethouder DE HAAN vraagt hierna een crediet van 5600.voor gedeeltelijke betegeling (900 M2.) van de speelplaats van de o.l. school Kerkebuurt, ten behoe ve van het gymnastiek-onderwijs, welk bedrag wordt toegestaan. Wethouder VAN ZADELHOFF vraagt machtiging tot verhuur van de garage achter „Braamhage", welke thans is vrij gekomen. De adspirant-huurder is een groothandel in gedistilleerd en deze wil de garage als opslagplaats gebruiken. Conform besloten. De VOORZITTER doet hierna nog mede deling van een ingekomen schriftelijk ver zoek van de fractie van de Partij van de Arbeid, tot het toekennen van een extra toeslag aan Maatschappelijk Hulpbetoon verzorgden, als tegemoetkoming in de aankoop van brandstoffen. Spr. zegt, dat gedurende 26 weken van het jaar een brandstoffentoeslag wordt gegeven van 2.50 per week, terwijl aan enkelen de gehele som van 65.in deze. zomer in eens is verstrekt, om te kunnen profi teren van de lagere zomerprijzen. De ko len zijn thans dus in huis bij de door M.H.-verzorgden, doch mocht de winter streng worden, dan zal worden ingegre pen. Volgende week zal M.H. bezien of de uitkeringsnormen verhoogd kunnen worden, terwijl ook de gratificaties voor de feestdagen aan de orde komen. Hoe het verdere verloop van de uitwijzing wegens ongewenste politieke activiteit der twee Indonesische ingezetenen zal zijn, is mij, nu ik dit schrijf, nog niet bekend. Maar als Ik het zeggen mag, is er vreemd geklungeld. Wanneer het in de opzet heeft gelegen, de stemming weer een beetje beroerder en de positie van de in Indonesië verblijven de Nedelanders nog wat wankeler te ma ken, zijn de heren in Den Haag daarin buitengewoon geslaagd. Naar mijn zeer persoonlijke mening is hier nog iets anders aan de hand dan uit wijzing en ik ben er van overtuigd, dat wij na uitwijzing van deze Chinese direc teur van het Persbureau Antara, die ech ter Warna Negara is, een volbloed Indo nesiër op deze post zouden zien. Dit doet echter niets af aan de vreemde manier, waarop deze zaak is behan deld. Het begon al fout te klinken toen onze Minister toezegde, dat, wanneer de Kamer zich zou uitspreken over niet-uit- wijzing, de betrokkenen altijd nog van de reeds vertrokken boot zouden kunnen worden gehaald, waarmee onze regering dan onherroepelijk weer een sof zou heb ben gehaald, daar de uitgewezenen na tuurlijk niet waren teruggekomen. Uit de hele behandeling is te zien, dat wij op het gebied van uitwijzigingen niet veel ervaring hebben. Na het positieve bericht van uitwijzing is er weer sprake van, dat de regering zich „nader zal beraden". De consequenties hadden m.i. tevoren moeten worden afgewogen tegen de acti viteiten, die deze mensen ontwikkelden. Nu lijkt het er veel op, dat er met onze, Regering te marchanderen valt en of zij zijn geschrokken van het lawijt, dat de maatregelen veroorzaakten. Wie de Indonesiërs ook maar een beetje kent, zal weten, dat deze weifelende hou ding aan angst zal worden toegeschreven. We laten maar in het midden of dat juist is of niet. Geschrokken van hun eigen handelingen zijn ze in Den Haag in ieder geval wel. Overigens staan de uitgewezenen een po litieke richting voor van een partij, die volkomen legaal is in Nederland, hetgeen nogal eens vergeten wordt. Politieke activiteit met uitwijzing te straf fen, terwijl landgenoten het openlijk mo gen plegen, lijkt mij een beetje kiele kiele. En wat te denken van de nadere toelich- dat deze mensen worden uitgewezen 'n heerlijk activiteit, die zij bedreven vóór bij riteitso verdracht, dus vóór Het lijkt me allemaal^,-rei vrees, dat we bezig zijft'ons een beetje belachelijk te maken. We hebben een kikker opgeblazen zon der aan de gevolgen te denken. H. OEKMAN. |I||M PAS OP UW LIEFDADIGHEIDSZIN. De mensheid wil bedrogen worden. Onder dit motto trachten velen aan de kost te komen. Onder hen bevinden zich lieden, die, „ten bate" van een blindeninrichting, goederen aan de deur verkopen. De politie verzoekt de burgerij zich in dergelijke gevallen te overtuigen van de bonafiditeit van de koopman en indien deze zich niet kan legitimeren als een vertegenwoordi ger van een blindeninrichting, de politie te waarschuwen. JONGETJE STAK DE WEG OVER. Zaterdagmiddag stak het 7-jarig zoontje van de familie S., wonende aan de Beau- fortlaan, nabij het station Soestduinen, de weg over, zonder op het verkeer te let ten. De automobilist K. alhier, die daar met zijn auto reed, trachtte de jongen te ontwijken, doch zijn wagen gleed door de gladheid van de weg door. De jongen werd door het linker voorspatscherm van de auto tegen het wegdek gesmakt. Dr. Donker verleende de eerste hulp en liet het jongetje, dat over inwendige pijnen klaagde, naar huis vervoeren. De raad onzer gemeente kwam Vrijdag bijeen onder leiding van de Burgemees ter. De heren Schaddelee en Dorrestein waren afwezig. Na de gebruikelijke opening komt de agenda in behandeling. 1 Ingekomen stukken. a. Rapport van de Hoofdinspecteur van Politie betreffende het toezicht op niet- brandende straatlampen. Mevr. LANDWEER zegt de vervanging van defecte straatlampen door nieuwe eenmaal per week te weinig te achten. Op deze wijze kan het voorkomen, dat een lamp 6 dagen niet brandt. Spr. ver zoekt tweemaal per week vervanging van de defecte lampen. Mevr. v. d. SWAN wijst erop, dat de ver vanging ook wel eens 14 dagen uitblijft, zoals in het Vosseveld gebruikelijk is, ondanks het feit, dat de politie patrouil leert. Wethouder VAN ZADELHOFF zal met de directeur van Gemeente-Werken over leg plegen, doch vraagt te bedenken, dat niet ieder moment een vrachtauto be schikbaar is voor dit werk. Daarbij kan het gebeuren, dat, na de vervanging van de defecte lamp, de nieuwe niet brandt, omdat later blijkt, dat de vitting of iets anders defect is. Het rapport wordt voor kennisgeving aangenomen. b. Rapport van de Directeur van Gemeen te Werken betreffende de geprojecteerde buiswijdten van de riolering. Voor kennisgeving aangenomen. c. Verslagen van kasopneming en con trole der administratie van diverse ge meente-instellingen. De heer OOMS zegt in het verslag gele zen te hebben, dat een niet onbeduidend aantal bewoners huurschuld heeft. Uit sociaal oogpunt acht spr. het gevaarlijk al te coulant te zijn. Met de verhoging van de uitgaven gedurende de laatste we ken van het jaar, zullen deze huurders nog verder achterop komen en de achter stand nog groter worden. Over het aantal achterstallige huurders is spreker zeer verwonderd. Wethouder v. d. AREND geeft toe, dat pr priiPft. achterstand is, welke, ten op zichte van het 'tC^Jehuurbedrag, ech ter niet belangrijk is. Spr. wijst erop, dat de „opname" van deze post op 24 Sep tember is geschied, d.i. dus tegen het ein de van de maand. Een garantie is, dat men 14 dagen vooruit betaalt. Overigens is de huurbetaling verschillend. Zo is bij „St. Joseph" de betaling „achteruit", ter wijl men bij de nieuwe woningen voor uit betaalt. De VOORZITTER meent met de heer Ooms, dat de incasseerder van de huur penningen voordurend moet waken te gen achterstand. De verslagen worden voor kennisgeving aangenomen. Mevr. BUNGENER informeert waar het ingezonden adres van de B.N.O.P. is ge bleven, waarin om loonsverhoging voor de ambtenaren wordt verzocht. De VOORZITTER herinnert zich deze circulaire wel, doch weet niet waarom deze niet bij de ingekomen stukken is. Spr. stelt de behandeling van dit adres aan de orde en geeft een prae-advies van B. en W., hetgeen afwijzend is, omdat de salarissen volgens Rijksnormen worden vastgesteld en de gemeente in deze materie niet verder gaan kan dan het Rijk. Spr. geeft gelegenheid tot discussie, waar van niemand gebruik maakt. Daar boven dien niemand stemming wenst, is het voorstel afgewezen. Mevr. Bungener wenst geacht te worden tegen gestemd te heb ben. 2. Verzoeken van a. R. Westra te Soest om ontheffing van het bepaalde in de verordening ex art. 4, le lid, 2e der Hinderwet, ten behoeve van de oprichting van een bedrijf tot be waring van afval in de kom der gemeente. De heer VAN WELY zegt, dat adressant reeds 10 jaar zijn bedrijf in dit perceel uitoefent. Door de herbouw van de op slagplaatsen, welke wegens brand waren vernield, komt adressant er achter, dat een vergunning krachtens de Hinderwet nodig is. Spr. wenst controle op de be drijven, opdat direct bij vestiging de ver- Vol verwachting zijn wij allen Om de komst van Sinterklaas, Wij verwachten veel geschenken, Suikergoed en speculaas. Daarom wenst U de redactie Nu reeds in dit kort relaas, Dat U zich zult amuseren Op het feest van Sinterklaas. Voor de grote bonnen-actie Van de Soester winkelier Hopen wij, dat de bewoners Kopen zullen met plezier. Onze winkeliers proberen Klaar te staan voor elke klant, Want zij hebben aan Uw kopen In de stad geducht het land. Is er iets dat U wilt hebben En U vindt dat niet vlot hier, Kan de winkelier 't verzorgen, Heus, hij doet dat met plezier. Onze winkelier geeft bonnen En hij levert het bewijs, Dat hij U, door hier te kopen, Als zijn klant stelt hoog op prijs Soestenaren, nog drie dagen En de goede Sint verjaart; Koop in Soest, want heus dan wedt U Op Sint's baard en.'t goede paard E. VAN EBDEN. gunning van de Hinderwet aan de orde kan worden gesteld. De VOORZITTER antwoordt, dat, uit de aard der zaak, de oprichter van een be drijf zich tot de gemeente wendt en. dan de vergunningskwestie door B. en W. wordt behandeld. Tien jaar geleden (in de oorlog) is dit bedrijf zonder vergunning gevestigd. Waarom na de oorlog de vin ger niet op de wonde is gelegd, weet spr. niet. Een controle op alle bedrijven zou misschien dienstig zijn, om te weten te komen, of de vergunningen voor de Hin derwet in orde zijn. De heer KRUYFF Dan zullen we alle woningen moeten controleren. Dergelijke en ook andere bedrijven beginnen ge woonlijk in het klein achter de woning en breiden later uit. Dit is ondoenlijk. De heer R. HILHORST wijst erop, dat bedoeld bedrijf, in de 13 jaar van zijn be staan blijkbaar geen hinder heeft opge leverd, anders waren er wel bezwaren gekomen. Het verzoek wordt goedgekeurd. b. J. J. Abbel te Soest om ontheffing van het bepaalde in de verordening ex. art. 4, le lid, 2e der Hinderwet, ten behoeve van de oprichting van een ijzergieterij in de kom der gemeente. Ook dit verzoek wordt goedgekeurd. 3. Voorstel tot verdaging van de beslissing op het ontwerp-uitbreidingsplan in onder delen „Lazarusberg". Aldus besloten. 4. Voorstel tot verlenging van de termijn van ontruiming der onbewoonbaar ver klaarde woning Nieuwstraat 32. Mevr. BUNGENER dringt op een spoedi ge ontruiming aan, daar het gezin, dat deze woning bewoont, daarin niet langer kan blijven. Uitstellen tot 1 Februari brengt geen oplossing. De VOORZITTER ontkent niet, dat deze woning zeer slecht is, doch dit gezin is niet het meest urgente geval van Soest. In het kader van de mogelijkheden zal dit gezin worden geholpen. Conform het voorstel wordt besloten met de stem van Mevr. Bungener tegen. 5. Vaststelling van een verordening ter uitvoering van de nieuwe Winkelsluitings- De VOORZITTER stelt voor een^vijzi- ging in dit voorstel aan te brengen en de broodbakkers niet in de verordening te betrekken. De situatie in deze branche is niet overzichtelijk en een nieuwe en- quete zal voor deze middenstanders nodig zijn. Het feit, dat de banketbakkers niet sluiten, kan moeilijkheden geven met de gemengde bedrijven (brood en banket). De heer OOMS verzoekt strenge controle op de naleving van de verordening. Ge bleken is, dat b.v. enkele sigarenwinke liers de tot op heden voor deze branche geldende regeling saboteren. Mevr. v. d. SWAN informeert of in deze aangelegenheid ook het advies is gevraagd van de Huisvrouwen-organisaties. De heer CLEMENS wijst op de oneerlijke concurrentie, welke ontstaat bij gebruik van automaten waarbij een „mannetje" loopt die geld wisselt, zoals in Amersfoort voorkomt. De VOORZITTER belooft een strenge controle op de naleving van de wet en wijst erop, dat de raad thans verordenin gen vaststelt, omdat o.m. de vrijwillige afspraken van bedrijfsgenoten straffeloos overtreden kunnen worden. De huisvrou wen zijn in deze aangelegenheid niet gekend, wel de middenstandsorganisaties en de Kamer van Koophandel. De mid denstander zal bij zijn adviezen wel re kening gehouden hebben met zijn klanten en dat zijn de huisvrouwen. Tegen de verkoop uit automaten zal niet worden opgetreden, want dit is niet verboden. Bijvulling na 8 uur is niet toegestaan. Mevr. POLET hoopt, dat in Soest niet zal plaats vinden, wat in Tilburg gebeur de, waar een politieman een kind een misdrijf liet uitlokken, d.w.z. een winke tier tot overtreding overhaalde. De VOORZITTER verklaart met nadruk, dat hij niet zal toestaan dat de Soester politie dit doet. De heer VAN WELY zegt de vishande laars in deze verordening te hebben ge mist. Mevr. BUNGENER verzoekt een latere sluiting van de kappers. Mevr. LANDWEER vraagt welke rege ling de textielhandel zal toepassen en waarom deze ook niet op Woensdagmid dag sluit. Alle zaken op éénzelfde mid dag gesloten zou toch verkieslijker zijn. Mevr. v. d. SWAN constateert, dat do schoenwinkels in de voorgestelde veror dening ontbreken. De VOORZITTER antwoordt, dat genoem de categorieën niet onder deze regeling vallen. Zij regelen de sluitingsmiddag zelf en wensen zij een verordening, dan wenden zij zich wel tot B. en W. Omtrent de sluiting van de kapperszaken zegt spr., dat binnenkort een Algemene Maat regel van Bestuur te wachten is. Conform het voorstel wordt besloten. 6. Vaststelling van besluiten tot het ver lenen van medewerking 'ingevolge art. 72 der Lager Onderwijswet 192Ü aan a. het bestuur der Vereniging voor Chr. L. en U.L.O. te Soesterberg voor de bouw van een vierde lokaal aan de Chr. school aldaar. De heer SCHAAFSMA spreekt de ver wachting uit, dat de raad medewerking zal verlenen aan dit voorstel. Spr. wil hierbij echter tevens de positie van deze school bezien. Dit gebouw ligt 100 schre den van het vliegveld Soesterberg verwij derd en het rumoer der vliegtuigen is zeer hinderlijk voor het onderwijs. Tevens is in de woning van het schoolhoofd 'n klas ondergebracht. Spr. wenst deze schooi tevens verplaatst te zien naar de andere zijde van de Amersfoortsestraat, waar ook de andere scholen staan. De situatie van thans belemmert de normale groei van deze school. Spr. verzoekt het ge meentebestuur te onderhandelen met de militaire autoriteiten, opdat het Rijk dit gebouw overneemt. Het schoolbestuur verzoekt de uitbreiding van het geboutv met 1 lokaal en het doet dit krachtens de wet. Spr. verzoekt echter onderhande ling met het Rijk alsvorens wordt over gegaan tot de bouw van dit lokaal en alle mogelijkheden zijn onderzocht omtrent een overplaatsing van de school. De heer CLEMENS ondersteunt dit ver zoek, daar het niet mogelijk is in dit ge bouw onderwijs te geven. De heer VAN WELY vraagt zich af, hoe een school in Amsterdam, Rotterdam of Den Haag het dan wel moet stellen. Daar gaan vaak trams en treinen veelvuldig langs de scholen. Spr. zegt, dat men ver heugd moet zijn, wanneer men er een nieuw lokaal bij krijgt en wijst op de Mariaschool, waar nu, 7 jaar na de oor log, les wordt gegeven in de vestibule van het gebouw. Bovendien waren de om standigheden 25 jaar geleden op Soester berg hetzelfde als nu. Toen was er ook een vliegveld naast deze school. Moeilijk heden moet men ook in Soesterberg over winnen, evenals men dit in de grote ste den moet doen, waar.de situatie vaak on gunstiger is dan in Soesterberg. Indien het echter mogelijk is het gebouw op voordelige wijze over te doen, is spr. be reid deze aangelegenheid nader te bezien. Wethouder DE HAAN spreekt zijn ver wondering uit over de wijze van indiening van dit voorstel. Het is gebruikelijk, dat schoolbesturen met hun klachten bij B. en W. komen. Deze zomer had spr. een ge sprek met het hoofd van de school en toen is er geen woord gerept over deze onhoudbare toestand. Spr. is onlangs in Den Haag geweest en zou toen ook gaar ne deze klacht hebben besproken indien deze bij B. en W. békend was geweest. Dat het onderwijs niet rustig gegeven kan worden is voor B. en W. geen nieuw ge-—-, zichtspunt, doch de behandeling van het voorstel tot de bouw van een nieuw lo kaal moet thans doorgang vinden, daar het gemeentebestuur aan wettelijke ter mijnen is gebonden. Hoewel spr. het goed acht te informeren of de militaire instan ties interesse hebben in dit gebouw, acht spr. het resultaat twijfelachtig. De VOORZITTER stelt voor het agenda punt aan te nemen en daarna met het schoolbestuur overleg te plegen. De heer SCHAAFSjVIa verzoekt eerst de' heer Van Wely te mogen beantwoorden en zegt, dat hij de toestand van 25 jaar geleden niet heeft meegemaakt en dat het rumoer van het vliegveld, dat toen 2 K.M.2 en thans 9 K.M.2 groot is, anders is dan toen. De straat, waaraan de school ligt, had vroeger veel woningen en win kels, doch door de oorlog is een groot deel hiervan verdwenen. Drie jaar geleden stond verbetering van de weg op de be groting, doch er is nu nog niets aan ge daan. Spr. vraagt zich af of men met de ze weg wel raad weet. Tot de heer Van Wely zegt spr., dat deze, met alle respect voor zijn leeftijd, abuis is in deze. Be halve het rumoer van het vliegveld zijn er zomers 5 a 6000 vacantiegangers in Soesterberg, die ook luidruchtig zijn. In Amsterdam is het volgens spreker rusti ger om onderwijs te geven dan in Soester berg. De heer A. P. HILHORST In Amsterdam is geen publiek. De heer SCHAAFSMA zegt tenslotte, dat, nu deze school zo ongelukkig geplaatst blijkt, dit toch niet zo behoeft te zijn. De heer VAN WELY vraagt hierna weer het woord en de heer A. P. HILHORST geeft hem de raad maar met de leeftijd te beginnen, dan zijn de heren quitte. De VOORZITTER wenst een nog langere discussie te voorkomen en zegt overtuigd te zijn, dat de medewerking voor een vierde lokaal er wel is, terwijl B. en W. toezeggen, dat de mogelijkheden tot een mogelijke overplaatsing van de school zullen worden onderzocht. De heer VAN WELY zegt tenslotte, dat hij er niet voor is om deze school daar te laten, omdat deze er nu eenmaal is. Overigens heeft de heer Schaafsma nog nimmer les gegeven in een Amsterdam's schoolgebouw, dat aan de openbare weg is gelegen. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. b. het bestuur der R.K. School te Soester berg voor uitbreiding der school. Conform besloten. 7. Verzoeken om vergoeding van reis kosten als bedoeld in artikel 13 der Lager Onderwijswet 1920. Conform besloten. 8 Vaststelling van een besluit tot voor lopige vaststelling van de uitgaven van het Openbaar Onderwijs over 1951. Conform besloten. 9 Vaststelling van een besluit tot het verlenen van een voorschot op de ge meentelijke vergoeding overeenkomstig art. 101 e.v. der Lager Onderwijswet 1920 over de maanden September tot en met December 1952 voor de R.K. v.g.l.o.- school voor meisjes. Conform besloten. 10. Voorstel tot vaststelling van de ver goeding, als bedoeld in art. 101 e.v. der Lager Onderwijswet 1920 over het jaar 1951, toe te kennen aan de bijzondere scholen. Conform besloten. 11. Voorstel tot het toestaan van credie- ten voor aankoop van een roltrommel- vuilniswagen en voor het aanbrengen van een nieuw achterschot aan de be staande vuilniswagen. Conform besloten. 12. Benoeming van een onderwijzer aan de o.l. school te Soesterberg, Benoemd wordt de heer E. C. v. d. Kley te Zuidwolde met 17 stemmen 13. Voorstel tot samenstelling van de RONDVRAAG. Alleen Mevr. v. d. SWAN maakt gebruik van de rondvraag en vraagt of er ge noeg politietoezicht is op het ongeoor loofd venten. Een ventvergunning, waar spr. steeds naar vraagt, is nimmer aan wezig. De VOORZITTER zegt, dat hij ook altijd naar de ventvergunning vraagt. Men zegt dan U is zeker de Burgemeester. Politie toezicht wordt uitgeoefend en bekeurin gen vallen er iedere week. De VOORZITTER deelt hierna mede, dat op 22 December de begroting zal worden behandeld en vraagt of men op 2 of op 8 December in afdelingen wenst te verga deren. Met negen tegen acht stemmen wordt besloten dit op 8 December te doen. Hierna ging de raad in de z.g. blauwe kamer over tot een officeuse vergadering, waar kennelijk een der partiële uitbrei dingsplannen werd toegelicht. Abonn. per kwart, 1.85 - per post 2.00 BALLON LIET RUITEN SNEUVELEN. Een Soester winkelier, die Zaterdag aan zijn klanten ballonnen cadeau gaf, waar mede de kinderen van de kopende moe ders zich kunnen vermaken, heeft met een der ballonnen een onaangename er varing gehad. De familie D., aan de Julianalaan, had ook een dezer ballonnen in huis en toen Zaterdagavond een der kinderen hierme de bij de kachel aan het spelen was, ont plofte de ballon. Waarschijnlijk door aan raking met de hete kachel was de plof harder dan normaal. Een steekvlam ont stond, efn theedoek schroeide en de ruiten in de kamer sneuvelden. Het onderzoek van de politie wees uit, dat de ballonnen wel degelijk met ongevaarlijk gas waren gevuld. Verschillende balonnen liet men exploideren zonder dat een verschijnsel ontstond als hierboven omschreven. Niet bij de kachel met de ballonnen dus.

Soester Courant | 1952 | | pagina 1