M SCHAA y v HOEBEE'S Vulpenbar Zwitserse KRJUQfe- Ruime R Zoek niet langer! Geef een BOEK! 25 Jaar Koninklijk chauffeur. SOEST. SOESTERBERG. Het nieuwste Vulpengebied. Belangrijk. Snel Piet! Tandarts VELDKAMP peen spreekuur. D. F. V0IGT De Stichting Di Onze Spec St. Nicola Luxe Banl KRUISWIJ1 Cliocoladelett, 50 ct. 75 ct. Carol Minei Ankerhorloges Leertovn Kerstverrassii Banketbak], Pantoffe] kelen, Een practi: St.Nic VISITEKAI Drukker: ^lE.TOlS'- Burg. Grothestr. 32 - Tel. 2529 Officiële Mededelingen. WINKELSLUITINGSWET. Burgemeester en Wethouders van Soest; gelet op artikel 17 der Winkelsluitings wet 1951; brengen ter openbare kennis, dat de Raad dezer gemeente, in zijn ver gadering van 28 November 1952, de on derstaande verordening heeft vastgesteld, welke voor een ieder gedurende drie maanden ter gemeentesecretarie ter in zage ligt. De Raad der gemeente Soest; gezien het voorstel van de commissie voor de Straf verordeningen van 28 October 1952; ge let op het advies van de Kamer van Koop handel en Fabrieken d.d. 10 October 1952; mede gelet op art. 4 der Winkelsluitings wet 1951; besluit vast te stellen de na volgende verordening VERORDENING als bedoeld in artikel 4, lid 1 der Winkelsluitingswet 1951. Artikel 1. Het is verboden de hierondervermelde winkels voor het publiek geopend te heb ben a. op Maandag vóór 13 uur de groente winkels en winkels, waarin aardappelen of fruit worden verkocht in de buurtschap Soesterberg; b. op Dinsdag na 13 u. de kapperswinkels. c. op Woensdag na 13 uur 1. de kruidenierswinkels, 2. de winkels, waarin zuivelproducten worden verkocht, 3. de slagerswinkels, 4. de sigarenwinkels, 5 de groentewinkels, waarin aardappelen of fruit worden verkocht buiten de buurt schap Soesterberg. Artikel 2. Onverminderd het bepaalde in artikel 4 lid 2 van de Winkelsluitingswet 1951 vindt het verbod van artikel 1 geen toe passing op 14 Augustus en 31 October. Bovendien geldt het verbod van de win kels genoemd sub c, 1 tot en met 5, niet voor het tijdvak van 16 Juni tot en met 15 September. Artikel 3. Deze verordening verstaat onder a. kruidenierswinkel, een winkel, waar of van waaruit uitsluitend of in hoofd zaak kruidenierswaren worden verkocht, b. een winkel, waarin zuivelproducten worden verkocht, een winkel waar of van waaruit die producten uitsluitend of in hoofdzaak worden verkocht. c. slagerswinkel, een winkel, waar of van waar uit uitsluitend of in hoofdzaak vlees, en vleeswaren worden verkocht. d. sigarenwinkel, een winkel, waai uitsluit W'"""l lln^ üzaak heid op de wegen noodzakelijk moet wor den geacht het na te noemen binnen de bebouwde kom dezer gemeente gelegen gedeelte van de Veldmaarschalk Montgo- meryweg als voorrangsweg aan te wijzen, dat immers het karakter van de Veld maarschalk Montgomeryweg, onderhou dende met de Soestergsestr. de commu nicatie tussen de buurtschappen Soest, Soestduinen en Soesterberg, van dien aard is, dat zij van nature voorrangsweg is; dat op de Veldmaarschalk Montgomery weg de Postdwarsweg en de Luitenant Koppenlaan uitkomen, waardoor gevaar lijke verkeerssituaties ontstaan; gelet op de artikelen 4 en 5 van de We genverkeersreglement en het raadsbesluit van 26 Januari 1951, afd. I, nr. 54, waar bij aan Burgemeester en Wethouders de bevoegdheid is overgedragen tot het ne men van maatregelen, als bedoeld in ar tikel 4 van het Wegenverkeersreglement; besluiten I. het binnen de bebouwde kom dezer ge meente gelegen gedeelte van de Veld maarschalk Montgomeryweg, lopende van het punt, gelegen op 100 meter van de uitmonding op de Rijksweg (Amersfoort- sestraat-Rademakerstraat) tot het punt, gelegen 110 meter ten Noord-Westen van de Postdwarsweg, als voorrangsweg aan te wijzen; II. te bepalen, dat dit besluit in werking zal treden met ingang van de twintig ste dag na die, waarop dit besluit is goed gekeurd. Soest, 27 November 1952. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van de Benzine en Petroleum Handel Maatschap pij N.V., Frederiksplein 4850, Amster dam, om op in het perceel gelegen aan de Amersfoortsestraat, kadastraal bekend in sectie E nr. 1888, een benzine- en die- seloliepompinstallatie te mogen oprichten, door hen is verdaagd. De chauffeur van het Koninklijk Paleis Soestdijk, Barend Hoogeveen, die giste ren zijn 25-jarig ambtsjubileum herdacht, heeft een glorieuse dag gehad. Des morgens, te 10.30 uur, werd hij op het Paleis verwacht en hij ging ditmaal niet per auto om dienst te doen, doch te voet en in gezelschap van zijn familie. De jubilerende chauffeur trof in de film zaal van het paleis aan Koningin Juliana, Prinses Wilhelmina, de bijna voltal lige hofhouding, hoge functionarissen van het Departement van Binnenlandse Za ken, het Paleispersoneel en anderen. Het was de opperstalmeester Jhr. W. K. F. Bisschof van Heemskerk, die de heer Hoogeveen mededeelde, dat het H.M. be haagd had hem de ere-medaille in zilver van de Huisorde van Oranje Nassau te verlenen. Na de voorlezing van het desbetreffende besluit trad de Koningin naar voren en spelde de heer Hoogeveen persoonlijk de medaille op de borst. K.P.S. VIERDE FEEST. Zoals ieder jaar organiseerde de voetbal vereniging K.P.S. Zaterdagavond weer buksarlWtlen wï e. groentewinkel, een wm^^waar of van waar uit uitsluitend of in hoofdzaak groente wordt verkocht. f. een winkel, waarin aardappelen of fruit worden verkocht, een winkel, waar of van waaruit die producten uitsluitend of in hoofdzaak worden verkocht. Artikel 4. Deze verordening treedt in werking met ingang van de achtste dag na die der vaststelling. AANWIJZING VOORRANGSWEGEN. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat op 26 November 1952 onderstaande besluiten zijn genomen. Van deze beluiten staat voor 'n ieder be langhebbende beroep open tot het einde van een termijn van dertig dagen na he den. Het adres van beroep wordt aan H.M. de Koningin gericht, maar ingediend bij de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, die een bewijs van ont vangst afgeeft. Deze besluiten zijn in afschrift verzonden aan de betreffende Hoofdingenieur-Di recteur van de Rijkswaterstaat, aan de Ko ninklijke Ned. Toeristenbond A.N.W.B., de Koninklijke Nederlandse Automobiel Club, de Koninklijke Nederlandse Motor rijders Vereniging en aan Gedeputeerde Staten van deze provincie. Burgemeester en Wethouders van Soest, overwegende, dat het in het belang van de vrijheid van het verkeer en de veilig heid op de wegen noodzakelijk moet wor den geacht het na te noemen, binnen de bebouwde kom dezer gemeente gelegen gedeelte van de Soesterbergsestraat als voorrangsweg aan te wijzen; dat immers het karakter van de Soes terbergsestraat, onderhoudende met de Veldmaarschalk Montgomeryweg de com municatie tussen de buurtschappen Soest, Soestduinen en Soesterberg, van dien aard is, dat zij van nature een voorrangs weg is; dat op de Soesterbergsestraat vele zijwe gen, als aan de ene zijde de Verlengde Kolonieweg, het Driftje, de Ossendam- weg, de Oude Utrechtse weg, de Heide weg en de Dennenweg en aan de andere zijde de Gallenkamp Pelswr-g, cfe Vondel laan en de Van Beuningenlaan uitkomen, waardoor gevaarlijke verkeerssituaties ontstaan; gelet op de art. 4 en 5 van het Verkeers reglement en het raadsbesluit van 26 Ja nuari 1951, afd. 1, nr. 54, waarbij aan Bur gemeester en Wethouders de bevoegdheid is overgedragen tot het nemen van de maatregelen, als bedoeld in art. 4 van het Wegenverkeersreglement besluiten I. het binnen de bebouwde kom dezer ge meente gelegen gedeelte der Soesterberg sestraat, lopende van het punt, gelegen op 310 meter van de uitmonding op de Rijksweg (de Birkstraat) tot het punt, ge legen op 20 meter ten Zuiden van de Van Beuningenlaan, als voorrangsweg aan te wijzen; II. te bepalen, dat dit besluit in werking zal treden met ingang van 1 Januari 1953 en in geval van beroep met ingang van do twintigste dag na die, waarop dit be sluit onherroepelijk is geworden. Burgemeester en Wethouders van Soest; overwegende, dat het in het belang van de vrijheid van het verkeer en de veilig- het '?,r dend muJ5 K.P.S. een feestavond in hotel „Eemland" voor leden, donateurs en genodigden. In de tot de laatste plaats bezette zaal waren o.m. aanwezig H.M. de Koningin; de Prinsessen Beatrix, Irene en Margriet; freule Sickinge, gouvernante; freule Roëll, dame du Palais; Baron v. Heeckeren, se cretaris van H.M.; Jhr. Mr. Dedel, inten dant; de Burgemeester van onze gemeen te; de hoofdinspecteur van politie; de doktoren Schutte, Mevr. Schutte-Beek en Vos; alsmede de burgemeester van Alme lo, Mr. J. N. Ravesloot, voorzitter van de Centrale vereniging voor steun aan ge- brekkigen van alle gezindten. Ook de voetbalvereniging Boskoop, S.P.S.V. en de Soester Sport-Federatie waren verte genwoordigd. De „zilveren" chauffeur van het Paleis, de heer B. Hoogeveen, sprak, als voor zitter van K.P.S., een welkomstwoord. richtte zich tot de genodigden om di te brengen voor hun komst het, dat de Hofmaarscl^^M^^^^reurde Stalmeester uit^^BBflpB^sen de eerste slechte toe^Bpl^Ben Haag, wegens de partii^^Pmd van de wegen, niet van i^^onden zijn. Dank bracht de •een aan de adverteerders in ma en de firma's die de kost- schonken. De drukker van ma en het belangloos optre- censemble „Prelecta" van de Prov. Gelderse Electr. Maatschappij te Arnhem kregen eveneens een hartelijk dankwoord. Hierna zette Mr. J. N. Ravesloot het doel van de Centr. vereniging tot steun aan gebrekkigen van alle gezindten uiteen. De vlotte spreker, zoon van de bekende verzetspredikant, nam de gelegenheid te baat, om met grote overtuigingskracht het goede doel der vereniging uiteen te zet ten en dankte bij voorbaat voor het batig saldo van deze avond, dat de vereniging te beurt zou vallen. Hierna was het woord aan Rens v. Dorth, die met zijn medewerkers Sylvia Sylves- tra, Cora Ville, Juul Kasnar, Dick Bin nendijk en Cas Oosthoek een nonstop revue-show opvoerde onder de titel „Al lemaal Poppenkast". Het waren 6 zeer veelzijdige artisten, die deze Poppenkast vertoonden. Er waren zeer originele conferences, gees tige liedjes, vlotte sketches, prima dans- nummers en muzikale shownummers, terwijl Cas Oosthoek, de pianist van de Wereldomroep, op de vleugel en met de accordeon, zijn technisch kunnen ten volle demonstreerde. Met de prachtige finale „Klank en Kleur in Wenen" besloot het gezelschap zijn op treden, dat uit niet minder dan 20 num mers bestond. De medewerkers moesten zeer veel applaus in ontvangst nemen voor deze uitmuntende show en deze dank was welverdiend In de pauze betuigde ook Koningin Julia na haar dank aan de artisten, die aan haar werden voorgesteld. „Wij hebben zeer ge noten" zei H.M. Het Koninklijke gezelschap ging te 12 uur huiswaarts, waarna het feest nog werd voortgezet met medewerking van het ensemble „Prelecta" en de pianist Harry Saelman. wat het interieur betreft, gereed geko men en heeft een metamorphose onder gaan. De commissie belast met de organisatie van deze tentoonstelling werd alsvolgt samengesteld J. Gaasbeek, J. Onwezen M. Bergers, G. Hooyer en J. Dijkman De prijsuitreiking zal in hotel „Zonne- heuvel plaats vinden. Besloten werd voorts de duiven der leden te laten inenten te gen pokken en paratyphus. VLEESVERKOOP. Woensdagmiddag (morgen), 2 uur, heeft wederom vleesverkoop plaats aan het slachthuis. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld Indonesiëm.s. Weltevreden (11 Dec.). Nieuw Guinea m.s. Oranje (23 Dec.) Ned. Antillens.s. Bennekom (4 Dec.). Canada s.s. Ax-endsdijk (3 Dec.) en s.s. American Attorney (4 Dec.). Barend in actie voor K.P.S. Foto Astra, Soesterbergsestr. 106, Soest. De Koninklijke werkgeefster liet het niet bij de medaille. Zij overhandigde de ju bilaris tevens een kofferschrijfmachine als persoonlijk cadeau. De collega-chauffeurs huldigden de jubi laris met een polshorloge, terwijl de le den van de hofhouding enige boekwerken schonken. De rechercheurs en de Vlieg- dienst van Prins Bernhard bleven niet ALGEM. BOND VAN AMBTENAREN. Vrijdagavond a.s. komt de heer C. Fran ken voor de afd. Soest van de Algem. Ambtenaren-Bond spreken over de op handen zijnde wijzigingen in de pensioen wet 1922. OOK HET TWEEDE SLACHOFFER OVERLEDEN. Zaterdagmiddag is ook het tweede slacht offer van het auto-ongeval, hetwelk Vrij dagmorgen plaats had op de onbewaakte overweg nabij de Peter van de Bremer- weg, overleden. Het is de 28-jarige echtgenote van de be stuurder, Mevr. S. A. van de Leur-Mar- chand. De toestand van de heer v. d. Leur is op dit ogenblik iets verbeterd doch baart nog veel zorg. Het echtpaar, dat in Frankrijk woon achtig is, n.1. te Saint Savine, was in on ze gemeente gelogeerd bij mevrouw v. d. Leur, die bij het ongeval direct werd ge dood. De heer v. d. Leur en zijn echtgenote wa ren naar ons land gekomen om afscheid te nemen van familieleden die emigreerden. Zij namen hun kind van ruim 2 jaar mee en lieten een kindje van 3 maanden in Frankrijk achter. Hedenmiddag, te 1 uur, is het stoffelijk overschot van het eerste slachtoffer op de algemene begraafplaats alhier teraarde besteld. Morgen, te 10 uur, heeft, eveneens op de algemene begraafplaats alhier, de begrafe nis plaats van het stoffelijk overschot van Mevr. v. d. Leur-Marchand. Voor BRANDMELDING uitsluitend TELEFOON 3 333. toen de fotografie gemeengoed werd. De techniek groeide en sinds jaren is het niet meer nodig, dat men alleen fotografeert bij zonlicht. Flitslampen met een sterkte van 100 tot 1000 maal een 100-watt-lamp, assisteren de beroeps- en de amateursfo tograaf bij het vereeuwigen van zijn ob jecten. Over dit fotograferen bij kunslicht sprak gisteravond de heer K. C. de Jong, tot de Soester fotografen, die, op uitnodiging van de firma Louis Mook alhier, in hotel „Eemland" bijeen waren. Met een causerie, filmtrips en filmpjes, wist de heer De Jong zijn gehoor ten zeer ste te boeien. TWEE BINNENBRANDJES. Tweemaal heeft de brandweer door snel ingrijpen erger kunnen voorkomen bij 2 binnenbrandjes. Zaterdagnacht rukte de nevelspuit uit naar de Lange Brinkweg om een z.g. mot kachel te doven. De inhoud was n.1. des avonds weer aan het branden gegaan. Binnen een minuut was de brandweer ter plaatse en voorkwam erger. Maandagnacht haastte de brandweer zich naar een binnenbrandje in het perceel Stadhouderslaan 150, waar, op de boven verdieping, een kachel de schoorsteen in brand had gezet. PROGRAMMA MILITAIR TEHUIS ,HUIS TEN HALVE". Dinsdag 2 December, 7.30 uur, film „Vom Teufel gejagt". Woensdag 3 December, 7.30 uur, film De schaduw van de adelaar". Donderdag 4 December, 7.30 uur, film Het kind der zonde". Heden nam God tot Zich onze innig gelief de Man en Vader. Marcus Barbier, in de ouderdom 1 81 jaar. Namens de familie C. BARBIER. Soestdijk. 29 Nov. '52. Oranjelaan 18. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 3 December a.s.. n.m. 1 uur, op de Algemene Begraaf plaats te Soest. Ver trek van bet sterfhuis ca. 12.30 uur. RECTIFICATIE. In _on$- nummer van Vrijdag j.1. na- achter ^overhandigden een vulpen-s«L- yn"én wij een mededeling op, betreffende omni v ia q 1—«- "de schorsing van ds. A. A. Leenhouts door de classis van de Geref. Kerken. Hoewel het juist is, dat ds. Leenhouts in zijn ambt werd hersteld, is ons bij nadere informatie gebleken, dat verder geen enkele beslissing werd genomen, zo dat wij ook het oordeel betreffende de persoonlijke structuur van ds. Leenhouts geheel voor rekening van de schrijver laten. Zojuist ontvangen SENATOR f 14.80 (Dubbele tank, dubbel inktreservoir, telescoop zuigervulling, prima gou den pen, volle garantie). Vraagt demonstratie bij Kerkstraat 20a Soest Telef. 2892 terwijl K.P.S. een zilverenJfttfpStiÓöd schonk. l2£5P™^B^STTBaroii Baud, Jhr. Bis- Pvan Heemskerk, de heer Hullemans ..amens het personeel, de heer Lohman namens het personeel te Den Haag en de heer J. Jurriens namens K.P.S. brachten een feestelijke sfeer aan deze bijeenkomst, welke nog enige tijd ongedwongen werd voortgezet. 's Middags, te 3 uur, hield de zilveren chauffeur een receptie, welke zeer druk werd bezocht. In hotel „Eemland" ont ving een glunderende Barend zijn gasten van elke rangen van elke stand; Zijn collega's kwamen, alsmede afgevaar digden van alle mogelijke sportverenigin gen en organisaties, doch ook de Burge meester van Soest, Mr. S. P. Baron Ben- tinck, zagen we. De Burgemeester van Baarn werd vertegenwoordigd door zijn echtgenote, mevr. Van Beeck-Calcoen. Wethouder W. v. Zadelhoff kwam in ge zelschap van de hoofdinspecteur van po litie en de heer Rouffaer, doch ook de kapitein ter zee, Baron van Till, kwam. Gelukwensen kwamen ook uit verschillen de delen van het land en hieronder be vond zich een gelukwens van de commis saris van de Koningin in de provincie Limburg. Auto's reden af en aan en de handdrukken gingen veelal vergezeld van hartelijke woorden en cadeaux. De tafel met cadeaux bood een enorme verscheidenheid. Rondom de Koninklijke schrijfmachine stapelden de geschenken zich op. Verschillende enveloppen met inhoud, sigaretten en sigaren in groot as sortiment, een gedenkbord, een polshor loge, een schemerlampje met het wapen van de V.V. Vitesse, een bronzen plaquet te, geschonken door de directie van het Olympisch Stadion, 'n reis-necessaire enz. doch het meest opvallende was wel een krentenbrood van andei-halve meter lang, geschonken door de Voetbalvereniging „Spakenburg". Ook vond de heer Hoogeveen zijn petje terug, dat hij indertijd als leerling op de Koningsschool te Apeldoorn moest dra gen, doch nu was het van marsepain. Vele geschonken bloemstukken droegen verder niet weinig bij tot de feestelijke stemming op deze bijeenkomst. WILHELMINALAAN WAS DRUK BEZET. Een van de lanen, welke door de dag en nacht rijdende zandauto's niet van zand werd voorzien, is de Wilhelminalaan, waar de jeugd de slee-sport bedrijft. Van af de Lazarusberg geeft deze laan een prachtige sleebaan en het is niet won derlijk, dat Zaterdag en Zondag zes a zeven honderd slee-liefhebbers deze baan bevolkten. Zaterdagmiddag gebeurden er diverse botsingen. Bij een hiervan botste een slee met kinderen tegen een gepar keerde motor-carrier. Behalve schaafwon den en schrammen liepen twee kinderen resp. een gekneusde arm en been op De politie vond hierin aanleiding om de Wilhelminalaan voor het verkeer te slui ten, hetgeen met borden werd aangege ven. Door deze maatregel was er ruim baan voor sleeën en bleven verdere on gelukken uit. ALWEER DE HOND. Mevr. S. aan de Wilhelminalaan deed bij de politie aangifte, dat een viervoetige konijnendoder twee jonge konijnen had gedood in het hok achter haar woning. De politie ging de sporen van de konijnen- moordenaar na en dankzij de sneeuwlaag werd de dader gevonden. Het was een keeshond, wiens baas zo sportief was, om Mevr. S. schadeloos te stellen met 3 levende volwassen konijnen. EXPOSITIE „DE VRIENDSCHAP". De postduivenvereniging „De Vriend schap", van welke vereniging ook Prins Bernhard lid is, heeft besloten op 10 en 11 Januari a.s. een expositie te houden in het verenigingsgebouw. Dit gebouwtje aan de Emmalaan is thans, Haal nog even gauv^^^^.öt;—een paW dozen zeep. Die is goed gesorteerd en 'n geurig geschenk is altijd welkom Drogisterij „De Ster" A. P. A. Mol. Gedipl. drogist. Torenstraat 4 Telefoon 3251 MASKERADE VOERT „PER LUCHTPOST" OP. Als eerste uitvoering in dit seizoen gaf „Maskerade" Zaterdagavond voor een goed bezette zaal in „Huis ten Halve" een op voering van „Per Luchtpost". In dit stuk van Amerikaanse origine, spe lende gedurende de tweede wereldoorlog, zijn we getuige van de grote verwikkeling, die ontstaan is, doordat een meisje met haar penvriend, een vlieger-luitenant in Europa, een drukke correspondentie per luchtpost voerde, maar daarbij haar brie ven ondertekende met de naam van haar zuster Ruth. Het stuk werd goed gespeeld en heeft het publiek ten zeerste vermaakt. Hierbij traden enige debutanten op, die voor de vereniging wel een belofte in houden. Zo maakten we in een der hoofdroileri, die van rechter Wilkens, kennis met de heer Verruyt, die een vlot en open spel gaf. Een andere debutante was mej Nues, die in de rol van de vrouw van de rech ter, zeker geen slecht figuur maakte. De rollen van de beide dochters, Miriam en Ruth, met hun verschillend temperament, werden respectievelijk door mevr. Vu en mevr. Veerman met gratie en levendig heid vertolkt. De vlieger-luitenant, de heer J. Bremer, beheerste zijn rol volkomen en onder scheidde zich door een perfecte articu latie. Op aanvaardbare wijze speelde de heer Heden overleed te Soest onze beste Va der, Behuwd- Grootvader, Zwager en Oom, Cornelis Harthoorn, sedert 15 Maart 1945 weduwnaar van T. van der Molen, in de ouderdom van 77 jaar. Namens de familie, T. J. HARTHOORN. Amersfoort, 29 November 1952. Schaepmanlaan 4. Geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats vinden Woensdag, 3 Decem ber a.s., te 12.30 uur, op de Algemene Be graafplaats te Assen. TAFELTENNISVERENIGING „SHOT". Ook de afgelopen week was succesvol voor „Shot". Alle vier teams wonnen hun wedstrijden. Shot 1 schijnt ongeslagen naar de 2e klasse te promoveren, terwijl Shot 2 de kampioenskansen en promotie in eigen hand hebben. Met een 73 overwinning overwon Shot 1 het bezoekende Barna. B. v. Haarlem won 3 maal, terwijl C. v. Haarlem en invaller C. Römer ieder tweemaal wonnen. Shot 2 was op bezoek bij Bilthoven en sloeg O.N.I. 1 met 73. C. v. Haarlem won 3 partijen, terwijl de gebr. J. en H. Hooft ieder tweemaal wonnen. Shot 3 zorgde voor een verrassende over winning en sloeg het tot dusver ongesla gen Vlug en Vaardig 4 uit Amersfoort met 73. B. Hoyng won driemaal, B. Si- mons tweemaal en G. Hilhorst eenmaal. Shot 4 bracht Hapam 2 een 82 neder laag toe. Th. Rademaker zorgde voor 3 overwinningen, terwijl H. Rademaker en W. Schut ieder tweemaal wonnen. Het programma voor deze week is Shot 1 is vrij. Shot 2Barna (Zaterdag). Bofa 1Shot 3 (Woensdag). De Stompert 4Shot 4 (Woensdag). GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent de navolgende gevonden voor werpen zijn inlichtingen te verkrijgen, Woensdag en Zaterdag, van 14 tot 16 uur. op het politiebureau. 3 Duiven, beitel, zwart-bonte pink, ring- sleuteltje, verpleegstersinsigne, blauw plastic ceintuur, leren motorrijderskap, overschoen, 3 sleuteltjes aan ring, porte- monnaie met inhoud, damespolshorloge, paarlen snoer, diverse handschoenen en wanten. TONEELUITVOERING „KINDERVREUGD". De nieuw opgerichte buurt- en speel tuinvereniging „Kindervreugd" geeft Za terdagavond a.s. in hotel Eemland een toneelavond. Men zie de advertentie in dit nummer. DOOR DE EEUWEN TROUW. De stichting „Door de eeuwen trouw" zal ook dit jaar weer een Kerstpakketten- actie organiseren voor de Abonnezen, die in ons land in kampen verblijven. Ook deze koude winter zullen de Ambon- nezen weer moeten doorstaan en zij zul len met kleding zeer geholpen zijn. Hoe en wat men geven kan, leze men in de advertentie in dit nummer. Tot onze grote droef heid overleed heden, na een geduldig ge dragen lijden, mijn geliefde en zorgzame Man en Vader, Johannes Jacobus Borghstijn, in de ouderdom van 51 jaar. W. Borghstijn- Rijlaarsdam. Jori. Wilhelmijntje. Soestdijk, 1 Dec. 1952. Stadhouderslaan 68. Geen toespraken. Geen rouwbeklag. Geen bloemen. De teraardebestelling zal plaats vinden op Donderdag 4 Decem ber a.s., te 1 uur, op de Ned. Herv. Be graafplaats te Soest B. Bremer als verloofde van Ruth, zijn niet aantrekkelijke rol van ridder van de "Bröëvigë Tiguu'r. Ook de bijrollen werden over 't goed gespeeld. Decors en grimering wa ren goed verzorgd. De voorzitter, de heer v. d. Berg, sprak vooraf en na afloop een woord ter op wekking voor toetreding als donateur of werkend lid. Burgerlijke stand. FOTOGRAFEER MET KUNSTLICHT. De mensheid heeft altijd het streven in zich gehad, om van zichzelf een afbeeld sel te hebben. Kon een Pharao in het oude Egypte zijn beeltenis uit een stuk graniet laten houwen, voor de kleine man was dit onmogelijk. In later eeuwen, toen de portretkunst bij de schilders hoogtij vierde, konden weer alleen de ho- gergeplaatsten deze kunst bekostigen. De massa der mensheid kwam pas aan bod GEBOREN Niesje, d. v. T. Roodenburg, kommies bij de belastingen en M. van der Maas, Laan straat 43. Hermanus Wilhelmus Maria, z v. G. A. Pronk, landbouwer en A. C. Schimmel, Birkstraat 112. Jan, z. v. J. Drost, losarbeider en P. D. Krook, Nieuw- straat 8. Johannes Alidus Maarten, z. v. J. H. van der Boon, schaver en E. M. van Tilburg, Schoolstraat 26. Margarita Jaco- ba Maria, d. v. J. Ramselaar, timmerman en P. H. Appelhof, Eigendomweg 131. Lamberta Jacoba, d. v. L. E. Groen, sla ger en H. J. Wanzing, Sophialaan 17. Evert Tjeerd, z. v. A. Tricht, lasser en G. E. Woltjes, Plasweg 18. Antonius, z. v. A. Koster, opperman en Th. v. Moorse- laar, Plasweg 32. Anne Maria, d. v. P. F. J. Crombach, tandtechniker en A. M. Fas, Rademakerstraat 27. ONDERTROUWD Jan Huslage, 25 jaar, vliegtuigtelegrafist, Amersfoort en Elsie Roos, 30 jaar, ambtenaar bij de Neder- landselandse Spoorwegen, Smitsweg 20. Dirk van Essen, 23 jaar, machine-bank werker, Molenstraat 89 en Jannetje van Lambalgen, 22 jaar, zonder beroep, Baarn. Gosse Albertus Johannes Wessel, 31 jaar, garagechef, Nieuweweg 22 en Bastina Anna Verwey, 20 jaar, zonder beroep, Veldweg 4. Antonius Wilhelmus van den IJssel, 29 jaar, machine-bankwerker, Maarssen en Alida Cornelia Susanna de Wildt, 23 jaar, zonder beroep, Generaal Spoorstraat 59. GEHUWD Hendrik Cornelis Lensink, 27 jaar, betonwarenfabrikant, Gen. Winkel manstraat 8 en Sara Elizabetha van der Veer, 27 jaar, zonder beroep, Gen. Winkel manstraat 8. Adres na huwelijk Gen. Winkelmanstraat 8. Hendricus Leijten, 35 jaar, bloembollenkweker, Lisse en Bar- bara Maria Wantenaar, 38 jaar, zonder be roep, Birkstraat 125. Adres na huwelijk Lisse, Ringdijk 3. Johannes Hermanus Jo- sephus Pouw, 33 jaar, landbouwer, Wijk bij Duurstede en Jacoba Merts, 32 jaar, zonder beroep, Gen. Winkelmanstraat 40. Adres na huwelijk Wijk bij Duurstede, Broekweg 7. Johannes Thomas van Raaij, 24 jaar, telefoonmonteur, Amersfoort en Ella Agnes Antonia Zoetelief, 26 jaar, verkoopster, Steenhoffstraat 35. Adres na huwelijk ieder op eigen adres. Bouwi- nus Huizinga, 25 jaar, automonteur, Amersfoort en Louisa Bast, 21 jaar, dienst bode, Molenstraat 76. Adres na huwelijk ieder op eigen adres. OVERLEDEN Francijntje de Graaf, 70 jaar, zonder beroep, echtgenote van D. Lammertse, Beetzlaan 82. Geertje Isarin, 73 jaar, zonder beroep, weduwe van J. Krah, Korte Brinkweg 3. Johanna Hein- huis, 56 jaar, zonder beroep, echtgenote van H. Russcher, Soesterbergsestraat 57. Geertruida Adriana Boere, 70 jaar, zon der beroep, weduwe van J. Blok, Kooi weg 2. Dankbetuiging. Langs deze weg danken wij bierbiL iU0 iv.-oners, vrienden en be kenden voor de overgro te belangstelling bij ons gouden huwelijksfeest on dervonden. H. BOSMAN J. BOSMAN- v. KLOOSTER Soest, November 1952. Molenstraat 118. Te koop 7-1 HENNEN. 6 mnd. oud, gekruist New - Hampshire en Sussex, mooie zware dieren. Me- relweg 1. Te koop gevraagd GUI TAAR, goed onderhou den. 's Avonds na 6 u., Oude Utrechtseweg 38. STALLING gezocht,liefst enigszins verwrarmd of vorstvrij, v. lange truck, lang 9'/l, meter, breedte pl.ui. 2'/., M. Aanbieding Veldw. 3, Soest. Tel. 3229. Beschaafd beer zoekt ZIT- SLAAPKAMER met pen sion, in klein gezin te Soestdijk. Brieven No. 355 bur. S.C. COUPELTSE heeft nog 2 dagen p. w. beschikbaar om aan huis te naaien. Br. no. 356 bur. S.C. AANGEBODENsjoelbak. 2 p. schaatsen en gezel- scbapspel, tegen elk aan nemend bod. Julianal. 2, 2 maal bellen. Net MEISJE gevr. voor hele dagen. Pens. Bambi. Vondellaan 1, Baarn. Tel. 3695. Net jong MEISJE b.z de morgenuren. van 9—12 uur. Br. No. 354 bur. S.C. DAGMEISJE gevraagd voor de morgenuren of langer. Aanm, 's avonds Mevr. Van Arkel, Juliana- laan 10. Jong jurist zoekt per 15 DecemerZIT-SLAAPKA- MER met pension, liefst centrum. Br. letters N. B. bur. S.C. Twee ongem. KAMERS met kookgelegenheid te huur. Br. no. 357 bureau Soester Crt. TROUWJAPON met hij- behoren, maat 42-44, te koop. Ferd. Huvckl. 12, 2 x bellen. Voor ST. NICOLAAS Cyclamen 60 en 75 ct. Primula's 35 en 50 ct. Schaaltjes opgevuld met vetplantjes fl.50. E v. Oest, Oude Grachtje 17. Te koop een paar z.g.a.n. Friesc SCHAATSEN (doorlopers). Vosseveld- laan 9. TE KOOP kinderwagen (matras, kussen) 65. wandelwagen J 25 wieg (matras, kussen) i5_f kinderledikant (matr., 2 dekentjes, sprei) 40.kinderspeeltafel tje en 3 stoeltjes 15.—, kinderfietsmand (rotan) 12.50, 10 wollen kin derjurkjes, 3 en 5 jaar 25.smeedijzeren electrische kroon 25 Stadhouderslaan 130. houdt wegens ziekte tot nadere aankondiging Spoedgevallen Tandarts Rijks tussen 1.30-2 uur. WAARSCHUWING voor ROKEND SOEST. Grote Corona 13 ct. Goedkope Sigaren 10, 11, 12 en 13 ct. Goedkope Tabak J 1-, 1.25, 1-50 p. Yz Pd- Grote sortering Assor- timentkistcn. Verder alle merken Sigaren en Siga vetten. Alleen Sigaren magazijn „DE BOKSER Steenhoffstraat 62, tel. 2282. Met Sint Nicolaas bezorgen wij ook Uw pakketjes. De oogarts zei: Mijnheer, ik zeg, Een Bril en heus die waas is weg. Burgem. Grotlxestraat 30 Soestdijk - Telef. 2363 roept allen die 't w volksgroep op om oc de Kerspakkettenacti woonoorden. De Stic barmhartigheid gaarr gende mogelijkheden 1. U schenkt bruikb voor mannen en jc sen wordt deze kl> nomen Mej. W. 1 J. Dijkstra, Verlei Goossen, Hartman nalaan 28, A. J. Mevr. M. Schnitzle Beukenlaan 28; H. U verzendt zelf adres wordt U gaai p a. Verlengde Ta De Stichting DOO voor de verzending drag van 3.50 (v< zin zonder kinder deren) of 8.50 (g meedoet storte het ning 426 t.n.v. D.E dan bericht aan w Op DON] geven wij 10e ko] SPECUI Elke 21 BANKE in de bekende Soesterbergsestraat i Alle, Puur en melk, gr. i 100 gram, vergelijk gewicht. Banketlettei van A tot X per Onze beide zaken a.s. Woensdag en derdag de gehele tot 9 uur n.m. geo Soesterbergsestraat Steenhoffstraat 1 Heeft U de enorme sor an 17 steens in onze étalage reeds gezien? Pontiac Horloges vanaf 55.00 Zentra Horloges vanaf 48.50 Reclame Aanbieding. ZWITSERSE ANKER-HORLOGES Damespolshorloges 15 steens anker 39.75 id. m. mod. koordband ^45.00. idem, 17 steens anker 49.50. doublé, 15 steens anker 59.50 Herenpolshorloges 15 steens anker 29.50 idem, onbreekbaar 32.50 doublé, 15 steens anker 52.75 Tropenhorloges waterdicht, onbreekbaar, antimagn., 17 steens Zwiters anker met grote sec.wijzer, radium en roestvrije achterdeksel 55.00 ONZE RECLAME: Schoorsteenpendule met mooie volle Bim- Bamslag, fraaie trekvrije eiken kast, prima 14- daags uurwerk, met vol ledige garantie f 46.25. PRACHT SORTERING Schoorsteen-pendules Electrische Klokken Wekkers en Bureauklokjes Jaarpendules in diverse uitvoeringen. KOEKOEKKLOKKEN 20 divei'se modellen, vanaf 14.85 tot 76.00. PRACHT SORTERING HORLOGEBANDEN in 14 karaats goud, dou blé, staal chroom en le der. PRACHT SORTERING 14 karaats GOUDEN DAMES FANTASIERINGEN in alle prijsklassen. Onze zaak is tot en met Donderdag 4 December 's avonds tot 9 Uur GEOPEND. Naaimach Uw St. Nico] geschenk f 395.— Naaimachinehui NIEUWEWEG SOEST - TELEF. Te koop PICK-UP met platenwisselaar. v. Wee- destraat 36. Banketbakkei zorgt met St. ]V Wie bij on (Roombote: kan daarir welke bij KERSTVE Verder no; Gevulde S BANKETL Poppen - K Borstplaat Ruinie sort Bonbons, S.v.] BIRKSTRA Deelnemer Zeer lage pri; Torenstraat lb IS EEN LEI MET BIJPJ Per 50 stuk Per 100 stv VAN WEEI

Soester Courant | 1952 | | pagina 2