TWEEDE BLAD 25 Jaar Commandant Vrijwillige Brandweer. Brand weer-Jubileum ROUW- lP* eo TROUW- yjt tXMrfi&e&l SOEST. IN DE HOEK. Aankomend kantoorbediende lin& van de „SOESTER COURANT" van Woensdag 31 December 1952. W. GROART JUBILEERT. Op 1 Januari a.s. herdenkt de heer W. Groart alhier, het feit, dat hij 25 jaar geleden door Burgemeester en "Wethou ders van Soest werd aangesteld als com mandant van de Vrijwillige Brandweer, welk jubileum op Zaterdag 3 Januari met een receptie in hotel ,,Eem\and" wordt herdacht. Willem Groart trad op 1 Juni 1923 toe als lid van de toen opgerichte Vereni ging „Vrijwillige Brandweer van Soest". Op 1 Januari 1953 is hij negen en twintig en 'n half jaar lid van deze Brandweer, waarvan hij op 11 Maart 1924 comman deur werd en op 8 Januari onder-brand meester, om tenslotte op 1 Januari 1928 door het gemeentebestuur tot comman dant te worden benoemd. Toen de heer W. Groart bijna 30 jaar gele den lid werd van de Brandweer, stond Soest in een zeer slechte reuk bij de Brandverzekerings-Maatschappijen. Het was de tijd, dat men 's Maandags wist waar 's Dinsdags brand zou uitbre ken, met het gevolg, dat de Brand-assu- radeuren geen verzekeringen in Soest ac cepteerden of een verhoogde premie no teerden. Het was de tijd, dat vrijwilliger uit onze burgerij „uitrukten" met een motorspuitje, gemonteerd op een met paard bespannen wagen. Dat zij tegen de snelheid van het vuur niet opkonden, mede omdat het gemeen te-paard voor het uitrukken eerst nog in de wei moest worden gevangen, moge nu aanleiding geven tot een glimlach, toen gaf het èn bij de burgerij èn bij het ge meentebestuur reden tot ergernis. Het is de verdienste van Willem Groart, dat hij krachtige leiding gaf, krachtig in greep en zijn voortvarendheid overbracht op het corps en het gemeentebestuur. Het streven van de jubilerende comman dant was en is het beste materieel te be zitten, om het enthousiasme van zijn vrij willigers te ondersteunen. Hij voerde de deskundigheid van zijn leden op en het brandblusmateriaal groeide zodanig in omvang en perfectie, dat het corps te Soest thans tot een der beste brandweer corpsen van Nederland behoort. De aanschaffing van een nevelspuit, de 5e welke in Nederland werd geïmpor teerd en een gemiddelde uitruktijd de lijd tussen alarm en uitrukken van lV minuut, heeft het Soester corps een gro te naam bezorgd, zowel bij de Brand- Verzekerings-maatschappijen als bij de overheid en de burgerij. Het is niet de grootste verdienste van de heer Groart de Brandweer 25 jaar als De Commandant der Soester Brandweer, Heer Willem Groart jubileert, U kent hem als de man die lang reeds In Soest de rode haan bezweert. Een reeks van vijf en twintig jaren Stond Willem Groart op de bres, De leiding van de Soester Brandweer Die voerde hij met veel succes. Als Soest haar Brandweer niet gehad had, Met Groart als de Commandant, Dan was een deel der Soester huizen Tot aan de grond toe afgebrand. Soest was berucht om ai die branden, Maar onze Brandweer was paraat, Door snel ingrijpen wist de Brandweer Hier te beteugelen het kwaad. Zodra maar de sirenes loeien, Dan staat de Soester Brandweer klaar Óm, onder de beproefde leiding, Te onderdrukken het gevaar. 't Is wat men noemt een hondenbaantje, Dat heel vrijwillig wordt gedaan, Het valt niet mee bij nacht en ontij Als brandweerman steeds klaar te staan. Eén Januari „drie en vijftig" Stond Groart vijf en twintig jaar, Tezamen met zijn stoere kerels, Voor onze veiligheid steeds klaar. Het corps is onder Groart's leiding Geweldig gemoderniseerd, Geen wonder dat men alom Groart Als Commandant der Brandweer eert Om haar paraatheid is de Brandweer De trots der Soester burgerij. Gaat de sirene.... hup de Brandweer Die is er als de kippen bij. Wie bij dit zilver jubileren Thans omkijkt, zegt: „Dat's knap gedaan!" Om vijf en twintig jaar te vechten Tegen zó'n felle rode haan. Soest wenst de waarde jubilaris, Dat, op zijn jubileumdag, Het hem niet aan bezoek van velen Maar wélaan brand ontbreken mag! E. VAN EEDEN. commandant te hebben gediend, doch dit corps te hebben gestuwd tot een geducht lichaam, dat Soest voor vele en grote rampen heeft behoed. Gedurende zijn commandantschap is de Soester Vrijwillige Brandweer van een kein en ondeskundig brandweercorps uit gegroeid tot een corps dat er zijn mag. Hij was het. die de thans in den lande al gemeen geldende stelregel, dat actief en praeventief brandweerwezen in één hand behoren te zijn, reeds vroeg in Soest in practijk bracht. Op velerlei gebied van het Brandweer wezen was de heer Groart werkzaam. Vanaf 1939 is hij bestuurslid van de Utrechtse Procinciale Brandweer Bond (afd. van de K.N.B.V.), in welk bestuur hij bij zijn 12V£-jarig bestuurslidmaat schap werd gehuldigd. Als zodanig heeft hij zitting in verschillende commissies van genoemde Bond, waaronder de tech nische commissie, waardoor hij in vele ge meenten in de provincie mede moet ad viseren over de aanschaffing van nieuw materieel. Voor het bestuur van deze Bond heeft hij sinds 1939 mede zitting in het bestuur van de Utrechtsche Boschbrandweer Ver eniging, die in 1932 werd opgericht, ter wijl hij in de Boschbrandweer-organisa tie dezer Vereniging optrad als Kringcom mandant in de Noordelijke Strook, later omgezet in Kringcommandant in de Noordelijke Kring, omvattende de ge meenten Soest, Baarn, Bilthoven, Maar tensdijk en een deel van Amersfoort. De uitkijkposten op de brandtorens te Soest en Lage Vuursche vielen daardoor mede onder zijn ressort. In 1952 heeft hij, wegens het daaraan verbonden toenemende werk, voor dit Kringcommando bedankt. Het bestuur van de Utrechtse Boschbrandweer Ver. heeft hem daarna benoemd tot technisch leider der Boschbrandweer in de Noor delijke Kring. Als bestuurslid van de Utrechtsche Pro vinciale Brandweer Bond heeft hij een zeer werkzaam aandeel gehad in verschil lende reorganisatieplannen van de Kon. Ned. Brandweer Vereniging en met be trekking tot de nieuwe Brandweerwet heeft hij zich te bevoegder plaatse niet onbetuigd gelaten. Tijdens de oorlog was hij hoofd van de Dienst der afdeling Brandweer van de Gemeentelijke Luchtbeschermingsdienst alhier, waardoor een beduidend aantal personen bij de brandweer konden onder duiken en van tewerkstelling in Duitsland gespaard bleven. In het kader der toenmalige luchtbescher ming werden vele cursussen door hem ge organiseerd en gehouden. Ook nu, in het kader van de Bescherming Bevolking, is hij aangewezen als rayonhoofd Brand weer in het rayon Soest-Baarn. Soest heeft een brandweer, bestaande uit van hoog tot laag vrijwillige onbezoldig de krachten en het is de krachtige lei ding van de jubilaris, die dit corps bracht op het niveau, waarop het nu staat en waarop wij trots kunnen zijn. Een goed begin iA 19S3: Een nieuw Radio-toestel van ERKENDE PHILIPS RADIO SERVICE V.Wt EDESTR 36" SOESTDUK TEL^F.2792 Burgerlijke Stand. GEBOREN. Antonia Hermina Maria, d v. R. J. van der Grint, machine-construc teur en H. A. M. van Dijen, Baarn. Rai- mond José, zoon van A. van Gel deren, mi litair en J. M. E. van Gooi, Van Lijnden laan 10. Rudolph Jan, z. v. J. Elderman, monteur en H. van Roon, G. Pelsweg 25. Jan Louis Henri, z. v. E. H. Simon, chauf feur en N. A. Debue, Baarn. Anna Johan- na Josefina, d. v. A. L. Massop, verte genwoordiger en G. M. van den Broek, Beetzlaan 54. Maria Cornelia, d. v. L. Meijers, gemeenteambtenaar en A. M. Verhoog, Baarn. Ruurd, z. v. A. Smit, mi litair en R. de Jong, Kerkdwarsstraat 20. Ruerdtsje, d. v. Tj. Douma, kleermaker en J. Dolman, Schoutenkampweg 37. Pe ter Michaël, z. v. P. D. H. Schlecht, jurist en J. Hijlkema, Soesterbergsestraat 100. Cornelis Martin, z. v. C. van Nieuwenhui- zen, metaalbewerker en J. van Altena, Belvedèreweg 3A. ONDERTROUWD. Willem Methorst, 26 jaar, laborant, Eindhoven en Elisabeth v. Hummel, 23 jaar, zonder beroep, Konin- ginnelaan 145. GEHUWD. Jan Huslage, 25 jaar, vlieg tuigtelegrafist, Amersfoort en Elsje Roos, 30 jaar, ambtenaar N.S., Smitsweg 20. OVERLEDEN. Geertje Jonker, 70 jaar, Officier Leger des Heils, weduwe van J. Govaars, Vosseveldlaan 47. Officiële Mededelingen. UITBREIDINGSPLAN TER INZAGE. Het hoofd van het gemeentebestuur van Soest brengt, gelet op art. 37 der Woning wet, ter openbare kennis, dat vanaf 30 December 1952, gedurende vier weken voor een ieder ter inzage ligt een uitbrei dingsplan in hoofdzaak, geldende voor het gedeelte der gemeente, gelegen ten Zui den van de Spoorlijn Utrecht-Amers foort, zulks onder intrekking van le. het voor dat gedeelte geldende uit breidingsplan in hoofdzaak, vastgesteld bij raadsbesluit van 26 Augustus 1949, afd. I, no. 979 sub I, goedgekeurd bij be sluit van Gedeputeerde Staten van Utr., d.d. 25 Juli 1950, 2e afd. No. 2539-1664 en 2e. het bij raadsbesluit van 20 November 1935, le afd. no. 2990, uiteindelijk goed gekeurd bij K.B. van 7 Juli 1938 vastge stelde uitbreidingsplan, voorzover nog geldende voor gedeelten der gemeente, gelegen ten Zuiden van de spoorlijn Utrecht-Amersfoort. Gedurende de termijn van vier weken, kunnen belanghebbenden bij de gemeen teraad bezwaren indienen. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van R. Westra, Nieuweweg nr. 59. Soest, om op- in perceel Nieuweweg 59, kadastraal be kend in sectie H nr. 7530, een bedrijf tot bewaring van afval (lompen en metalen) te mogen oprichten, door hen is verdaagd. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde bij artikel 6 der Hinderwet, ter algemene kennis, dat ter secretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijla gen van de Anker Emaille-fabriek N.V., de Beaufortlaan, Soest, om vergunning tot het uitbreiden van haar fabriek, waar door, met inbegrip van de reeds eerder verleende vergunningen, in dat bedrijf in het totaal in werking zullen zijn elec- tromotoren met een gezamenlijk vermo gen van 59,54 P.K., op-in het perceel, ge legen aan de De Beaufortlaan en kada straal bekend gemeente Soest, sectie D, nr. 2723-2724. Op Dinsdag 6 Januari 1953 zal gelegen heid bestaan om bezwaren tegen dit ver zoek in te brengen. Daartoe zal op die dag, des voormiddags elf uur, ter secre tarie zitting worden gehouden. Uw adres voor het h\iren van kleding ry BAARN, TEL. 2783 WONING BRANDDE UIT. BEWOONSTER VERBRANDDE LEVEND. Dinsdagmiddag, te ongeveer half vier, werd de brandweer gealarmeerd voor 'n uitslaande brand op de Birkstraat, in het perceel no. 73. De toevallig passerende brandweerman v. Ee zag op dit moment de vlammen uit bedoeld perceel slaan en alarmeerde di rect de brandweer. Vergeefs trachtte men op het politiebureau de sirene in werking te stellen, doch dit apparaat weigerde. Per telefoon werden brandweermannen naar de Brandweer-Centrale geroepen en zonder enige tijdverlies werd snel uitge rukt. Terwijl de nevelspuit en de autospuit in recordtijd op de Birkstraat arriveerden, ging een motorspuit naar de Wilhelmina- la«n, waar een schoorsteenbrand was ge meld. Op de Birkstraat trof de brandweer een grotë vlammenzee aan, welke met 4 stra len Van de autospuit en twee stralen van de nevelspuit werden bestreden. Het ge hele pand stond in lichter laaie eri Jveel kon niet meer gered worden. De brand weer slaagde er echter in de brand" snel te blussen. Het gebouw was toen echter geheel uitgebrand, terwijl mede al het meubilair verloren was gegaan. In de woonkamer vond men het stoffelijk overschot van de bewoonster, de 66-jarige weduwe J. de Ruig. Naar alle waarschijnlijkheid heeft zij, zo als haar gewoonte was, petroleum in de brandende kachel gegoten en is daarbij in brand geraakt. Het bleek verder, dat de bovendeksel van de kachel ontbrak, waarschijnlijk ten gevolge van een explo sie, welke in de kachel heeft plaats ge had. De inwonende zoon van Weduwe de Ruig was 10 minuten voor de brand uitbrak naar Zonnegloren gegaan, om daar een Kerstviering mee te maken. Op het terrein van de brand waren o.m. aanwezig de Burgemeester en Wethouder Van Zadelhoff. Het drukke verkeer op de Birkstraat werd door de politie in g;oe- de banen geleid. OP HET VERKEERDE PAD. Drie jongens van 10 en 11 jaar werden door de politie gegrepen, nadat zij snoep uit een winkel hadden weggenomen. Zij werden op het bureau onderhouden. SOESTER KUNSTSCHILDERS EXPOSEREN. Enige weken geleden kwamen de Soester Kunstschilders bijeen en werd ifn principe' besloten tot oprichting van een Soes ter Kunstkring. Zij besloten dit initiatief te b »ginnen met een expositie van hun werke n en kregen daarvoor de steun van het gemeentebe stuur; de heer Surink, d fcrecteur der V.V.V.; de heer Bouwens, directeur van „De Vlieguut", terwijl ho tel „Eemland" een zaal beschikbaar steld e. Op korte termijn werd de expositie voor bereid en uitgevoerd m .dt het gevolg, dat Woensdagmiddag de .opening plaats kon hebben. De heer W. Doorenspleet «en der Soester schilders, gewaagde in zjjn welkomst woord van het initiat jet tot oprichting van de Kring en van d R expositie als eer ste opzet, om het wer' der Soester schil ders onder de aanda ,cht van de Soester burgerij te brengen, ffij bracht dank aan bovengenoemde hen ,en hoopte dat in de toekomst tweern aai) per jaar een ex positie gehouden Zf ai "kunnen worden. De Burgemeester ;prak hierna en achtte het een voortref ^élijk idee om Soest een indruk te geven van wat de Soester schilders gezamenlijk presteren. Hij bracht hulde aan de initiatiefnemers en sprak de hoop uit, dat een grote belang stelling de schilders te beurt zou vallen, opdat niet alleen cultureel doch ook ma terieel deze expositie een succes zou wor den. Met de wens, dat deze expositie zou medewerken tot groter culturele ontwik keling verklaarde spr. deze tentoonstel ling voor geopend. In de kleine zaal bevinden zich werken van Ben Mone, A. Damen, M. Bolle-Nij- burg (naaldwerk), Doorenspleet. Verra, Regout, Keus, Weegenwijs, Lokhorst, Acronius, terwijl de ontwerper van „De Vlieguut" de heer Stuurman, een collec tie ceramiek inzond. De Soester schilders hebben gezamenlijk een 65-tal werken ingezonden, terwijl 13 stuks ceramiek aanwezig zijn. Deze expositie geeft blijk van grote kunst zin en serieuse arbeid en verdient de be langstelling van een ieder,. RIJWIELDIEVEN AAN HET WERK. De laatste weken zijn rijwielen weer ge liefd. Een drietal fietsen, welke bij café's geparkeerd stonden, werden ontvreemd. Een der rijwielen werd op de Eng terug gevonden. KERSTPAKETTEN-ACTIE VOOR DE AMBONNEZEN. De kleding- en speelgoedactie ten behoe ve van de Ambonnezen in de kampen, in Nederland is een groot succes geworden zo vernamen wij van Drs. L. J. Dijkstra, die deze actie in onze gemeente heeft ge ëntameerd. Ouderen en jeugd hebben spontaan ge ageerd op de oproep tot hulp en zo stroomde een reusachtige hoeveelheid kleding en speelgoed binnen. In totaal kwamen 459 stuks speelgoed binnen, waaronder 2 grote poppenhuizen, terwijl 275 kinderboeken het offer van de Soester jeugd completeerden. Het aantal kledingstukken was zeer groot. Alleen het aantal gebreide wollen stukken telt een kleine 200 stuks. Enige autobezitters haalden dit alles op en brachten het naar een 4-tal kampen in Brabant en Limburg, waarin Ambon nezen wonen, die door de afgelegen lig ging der kampen tot dusver slecht waren bedeeld in dergelijke acties. Vele grote en kleine Ambonnezen zijn met deze gaven zeer gelukkig gemaakt, waar voor het afdelingsbestuur van Soest van „Door de Eeuwen trouw" dank brengt. PAS OP UW VUILNISEMMER. Vuilnisemmers schijnen in trek te zijn. Meerdere emmers, die 's avonds aan de straat waren geplaatst, werden gestolen. WILT U ZICH VERDIENSTELIJK MAKEN VOOR DE GEMEENSCHAP Er zijn in elke plaats, dus ook in Soest, dames en heren, die over veel vrije tijd beschikken en zich gaarne voor een of ander werk inzetten, indien dit althans hun steun waard is. In het kader van de Bescherming Be volking is ook het Ned. Rode Kruis inge schakeld. Het is dus te begrijpen, dat laatstgenoem de organisatie, waarvan ook in onze ge meente een afdeling is, zo sterk mogelijk gemaakt moet worden, ook financieel, om de opgedragen taak naar behoren te kun nen vervullen. Naast deze opdracht ver vult het Rode Kruis ook veel vredesta ken, die U welbekend zijn. Er is echter assistentie nodig van meer dere dames en heren, die sociaal voelend zijn en sympathiseren met het Rode Kruiswerk en hier tijdelijk een werk zaam aandeel willen nemen, waaromtrent U bij de secretaris, de heer H. de Graaf, Soesterbergsestraat 34 (telefoon 2629), alle gewenste inlichtingen kunt verkrij gen. Mogen meerderen zich gedrongen voelen aan deze oproep gevolg te geven. MOTORRIJDER WERD GEWOND. De motorrijder P uit 's Graveland zag Woensdagmiddag, op de Kerkstraat, plot seling een tegemoetkomende personen auto linksaf de Veldweg inrijden. Een aanrijding was onvermijdelijk, met het gevolg, dat het motorrijwiel tegen de auto botste. Zowel duo-rijdster als be rijder kwamen te vallen. De eerste liep geen verwondingen op, doch de motorrij der kreeg enige hoofdwonden, welke door dr. Rip werden behandeld. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent de navolgende gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen aan het politiebureau, op Woensdag en Zater dag, van 14 tot 16 uur. Sleutel, nylonkous, grijze want, sjaal, bril en kam in etui, lichte moker, groene ceintuur, gele sjaal, ketting van rode kralen, wit grijze ceintuur, zwarte cein tuur, rubber kinderlaars, glacé hand schoen, zwarte poes, kinderwantje, brui ne jachthond, bruine hond met ketting, grijs poesje en transportrijwiel. TAAK OF ROEPING Heeft U er wel eens over nagedacht, dat er meerdere zieken zijn, ook in onze ge meente, die langdurig aan huis en bed gebonden zijn Als U zich even realiseert wat het be tekent om maanden, soms jaren, bedlege rig te zijn, dan kunt U zich indenken, dat deze personen behoefte hebben aan afleiding, aan een rustig gesprek of ook aan enige lichte bezigheden, die hun geest levendig houdt en waardoor zij zich niet geheel uitgeschakeld gevoelen. Via het Ned. Rode ruis worden nu in elke gemeente enige dames gezocht, die, in het kader van het Welfare-werk, zich aangetrokken gevoelen om wekelijks pa tiënten te bezoeken en wat bezig te hou- den. Voelt U hier iets voor Vraagt dan inlich tingen bij het secretariaat der afdeling, de heer H. de Graaf, Soesterbergsestraat 34, telefoon 2629. Toen ik, samen met mijn oudste broer, nu haast een mensenleeftijd geleden, ieder jaar op Nieuwjaarsdag, voor mijn vader bij zijn relaties Nieuwjaarskaartjes moest rondbrengen, heb ik ervaringen op gedaan, waaraan ik nu nog ieder jaar met een glimlach moet denken. Mijn broer vond het kaartjes rondbren gen een corvee, dat er ieder jaar scheen bij te horen. Hij vond het je reinste flau we kul, waarvan hij ook mij trachtte te overtuigen en ik weet nog goed, dat wij het er roerend over eens waren, dat de wedstrijd H.F.C. tegen de oud-internatio nals van veel meer belang was. Toch was er wel iets, dat de jaarlijkse rondgang verzoette. Mijn broer deed vanzelfsprekend het woord. Wat hij zei doet nu weinig meer ter zake, maar als hij het vermoeden had, dat er een dubbeltje of een vierkant stui vertje loskwam, wenste hij persoonlijk ook nog altijd even een gelukkig nieuw jaar. Bleef het bij een „dank-je-vent" zonder meer, dan smeet hij de deur dicht en zei „s Tenslotte schijnt mijn vader te zijn in gelicht, want op een keer behoefden we geen kaartjes meer te bezorgen. Nu gaat over een paar uur iedereen aan iedereen weer een handje geven. Soms zullen zij het menen, soms zullen ze het jammer vinden elkaar tegen te zijn ge- komeh. Bovendien moet je nog voorzichtig zijn met hetgeen je wenst. Vorig jaar wenste ik een vage kennis van me een puike ge zondheid en verder al datgene wat hem maar wenselijk voorkwam. Maar in de loop van het jaar bemerkte ik, dat, wan neer hij zijn zin zou krijgen, we aan stonds, bij alles wat we zeggen, weer over onze schouders moeten kijken en met doodsangst voor razzia's rondlopen. Om dit jaar deze kans niet te lopen volsta ik voor 1953 met aan alle lezers te wen sen het allerbeste, zowel lichamelijk als geestelijk en materieel en laat ons hopen, dat we ook in 1953 in volle Vrijheid en Vrede onder elkaar blijven. En nu geen „s zeggen achter mijn rug hoor. H. OEKMAN. gevr. op handelskantoor te Soestdijk. En gelse handelscorr., kennis van Frans en Duits strekt tot aanbeveling. Ook gepen- sionneerde komt in aanmerking. Br. no. 391 bureau S.C. SCHOORSTEENBRAND. Tijdens de brand op de Birkstraat werd de brandweer gealarmeerd voor een felle schoorsteenbrand in het perceel Wilhel- minalaan 21. In dit perceel, bewoond door de familie W-, werd de kachel van de centrale ver warming met spoorbielshout gestookt. De hierdoor gevormde hitte was zodanig, dat de rookkanalen wit-heet stonden en de roetlaag in de schoorsteen in brand ge raakte. Enige brandweermannen en een politieman stopten op het dak de schoor steen dicht, waardoor erger werd voorko men. SCHUT- EN KLAVERJASWEDSTRIJD. In café „De Viersprong" werd Woensdag avond 'n Schut- en Klaverjaswedstrij d gehouden, waaraan 40 kaartliefhebbers deelnamen. De uitslagen werden: Schutjassen: 1. F. Limburg 100 p. 2. A. Huurdeman, 66 p. 3. A. Ebing, 64 p. 4. J. Knoops 57 p. 5. N. v. Veen, 49 p. Klaverjassen: 1. Mevr. Beyer-Voskuilen, 4895 p. 2. H. Kaps, 4829 p. 3. J. Mulders, 4790 p. 4. A. Hilhorst, 4706 p. 5. W. van Klooster, 4674 p. De voorzitter, de heer J. Mulders, reikte een keur van prijzen uit. TAFELTENNISVERENIGING „SHOT". Ook dit jaar genoten de Shot Kerst-club kampioenschappen 1952 veel belangstel- Een geheel week-end was nodig om de pl.m. 100 wedstrijden te verwerken. Na spannenden wedstrijden plaatsten de vol gende spelers zich in de halve finale. Poules. - Poules A B. v. Haarlem, J. Hooft, Th. Daselaar. Poule B W. Schut, Th. Rademaker, J. v. Asch. Poule C C. v. Haarlem, B. Simons, A. v. Haarlem. Na spannende strijd plaatsten B. v. Haar lem, B. Simons en J. v. Asch zich in de finale. In een prachtige finale wist B. v. Haarlem het clubkampioenschap 1952 te veroveren door J. v. Asch en B. Si mons te slaan. J. v. Asch werd 2e en B. Simons 3e. Shot 3 en Shot 4 sloten de competitie af met daverende overwinningen. Shot 3 bracht een bezoek aan Over 't Net in Amersfoort. Met een verdiende 91 over winning keerden de Soestenaren huis waarts. B. Simons en G. Hilhorst bleven ongeslagen, B. Hoyng moest zijn eerste nederlaag accepteren. Shot 4 bracht een bezoek aan het Amersfoortse Bofa 3. Th. Rademaker en W. Schut bleven ongesla gen. N. Voet verloor 1 maal. Einduitslag 91 voor Shot 4. 25 JAAR BIJ „ZONNEGLOREN". In een bijeenkomst van personeel en pa tiënten heeft dr. W. Berghauser Pont, di recteur-geneesheer van het sanatorium „Zonnegloren", de heer J. Kalff gehul digd wegens het feit, dat hij 25 jaar werk zaam was als leider van de arbeids-the- rapie in dit sanatorium. Een envelop met inhoud was het geschenk der directie, terwijl patiënten en perso neel eveneens geschenken aanboden, waarbij Mevr. Kalff niet werd vergeten.

Soester Courant | 1952 | | pagina 5