De Winkelbeurs in de komende week. TWEEDE BLAD Een woord van de Burgemeester V.V.V. en Middenstand. Middenstand en Bank. Wat U wilt en moet weten. SOEST. ROB DE AVONTURIER. De Winkelbeurs roept U. De Kamer van Koophandel en de Winkelbeurs. De winkelbeurs, of hoe men deze tijde lijke concentratie van middenstandsbedrij ven ook noemen moge, heeft in onze plaats een zekere populariteit verwor ven. De voordelen en aantrekkelijkheden van een winkelcentrum, dragen hier, waar het gemis van een dergelijk centrum zo sterk gevoeld wordt, ongetwijfeld het hunne toe bij. Doch evenzeer weet het publiek het te waarderen, dat de winkelier zijn beste beentje voorzet en metterdaad tracht te bewijzen, dat hij door keuze, prijs en service niet voor zijn collega uit enige naburige plaatsen behoeft onder te doen. Thans onderneemt het de winkeliersvere niging „Van Weedestraat" een beurs te organiseren. Ook hierin mogen wij het bewijs zien, dat de betrokken winkeliers geen passieve houding aannemen, doch middelen zoeken om actief de omzet te bevorderen. Een dergelijke houding kan niet anders dan onze waardering heb ben, temeer nu besloten is een bepaald percentage van de omzet aan de t.b.c.- bestrijding ten goede te doen komen. Ongetwijfeld roept het organiseren van een winkelbeurs in een bepaalde wijk nieuwe problemen van organisatie en be leid op met betrekking tot de Soester Middenstand in haar geheel. Haar belang brengt mede, dat met zin voor de realiteit deze problemen op voort varende en harmonische wijze worden opgelost. Ook dit weet het publiek te waarderen. Moge dan de aanstaande beurs strekken tot eer van de winkeliers en ter verste viging van de banden met het publiek. De Burgemeester van Soest, S. P. BENTINCK. vestigd zijn. Indien hier tevens het gevolg van mag zijn, dat een deel van het publiek, dat altijd nog meent buiten Soest beter te kunnen slagen, hiervan weerhouden wordt doordat men via deze beurs opnieuw ge confronteerd wordt met de „service en goede waar", die in de eigen plaats ge boden wordt, dan geloof ik, dat de or ganisatoren van deze beurs tevreden mo gen zijn. Onze Bank is bij uitstek georiënteerd op de handeldrijvende en industriële midden stand en weet van zeer nabij de moeilijk heden, waarmede deze groep te kampen heeft. Zij prijst zich gelukkig voor me nig zakenman de weg te mogen openen om weer een rendabel bedrijf te kunnen voeren. Mag ik besluiten met een opwekking aan de Soester ingezetenen „Koopt in den vreemde niet Wat het eigen dorp U biedt". Dat deze beurs aan haar doel mag beant woorden is de wens van H. VAN HARTEN, Dir. Ned. Middenstandsbank, alhier. Het is welhaast traditie geworden, dat de Soester Middenstand minstens eens in het jaar gezamenlijk optreedt om te to nen wat hij vermag. Als goede vakmensen gaan deze midden standers geheel op in hun werk, er naar strevende hun dienende taak ten aan zien van het publiek zo goed mogelijk te vervullen. Aldus naar buiten een gelijk gestemde groep vormend zijn zij binnen hun or ganisatie elkander tot steun bij de uit voering van hun arbeid. Aldus is er een voortdurende prikkel tot activiteit. Aldus groeit er een krachtige middenstand, die zich bewust is van de belangrijke posi ties, die zij in onze gemeenschap bekleedt en dientengevolge de druk, die een mid denklasse nu eenmaal zowel van onder als boven heeft te ondergaan, met suc ces weet te doorstaan. De Soestenaren mogen terecht trots zijn op hun middenstanders. Dat zij daarom in grote getale van hun belangstelling voor deze hernieuwde manifestatie blijk geven. Mr. F. C. A. EENHORST, Secretaris Kamer van Koophandel en Fabrieken, Amersfoort. Het is voor een directeur van 'n V.V.V. altijd een prettige gewaarwording, in dien hij bemerkt te leven in een plaats waar een grote activiteit onder de mid denstand hoogtij viert. Immers deze middenstand is één der pij lers, waarop het maaksel dat met V.V.V. pleegt te noemen, rust. Deze pijler heeft zware lasten te torsen en indien er dan alles in het werk gesteld wordt om te tonen, dat men niet bij de pakken neer zit, is dat zeer juist gezien. Samenwerking betekent vooruitgang en deze vooruitgang heeft Soest nodig. Wij verheugen ons zeer in de onderlin ge samenbundeling der krachten van de middenstand; immers zij is een belofte voor de toekomst en.voor de V.V.V. Dat het bestuur van ,,'t Volle Profijt" het „volle" pond aan welslagen moge halen W. SURINK, Dir. V.V.V. „Soest Vooruit". Het bestuur der Vereniging „Van Wee destraat" verzocht mij, in mijn functie van directeur der Nederlandse Midden standsbank, alhier, iets te schrijven in verband met een door deze vereniging georganiseerde Winkelbeurs. Hieraan gevolg gevende constateer ik bij deze beurs en zo is het bij elke actie, een bevestiging van 'n natuurwet, dat alles wat leeft, beweegt en strijd voert. Bij de winkelier is dit heden ten dage wel zeer van toepassing, daar hij een strijd te voeren heeft voor zijn bestaan. De koopkracht is sterk verminderd, de con currentie daarentegen niet. De winkeliers in de Van Weedestraat wil len door het organiseren van deze beurs het Soester publiek vertrouwd maken met hun zaken om op deze wijze vergro ting van hun omzet te verkrijgen. Het gezegde „onbekend maakt onbemind" heeft hen op het idee gebracht de in woners van onze gemeente op een attrac tieve wijze in kennis te brengen met de winkels, die in de Van Weedestraat ge- De Vereniging „Van Weedestraat" orga niseert in de komende week een Winkel beurs. Aan het publiek is het nu, om te tonen, of men dit streven op prijs stelt. Kosten noch moeite zijn gespaard, keu rig is alles geregeld en ieder kan zich er straks van overtuigen, dat elke deelne mer alles in het werk stelt „Koning Klant" te bevredigen en te doen zien, dat in onze gemeente van alles te koop is en dat de winkeliers willen en kun nen wedijveren met elke zaak buiten de gemeente inzake kwaliteit en bediening. We zijn er van overtuigd, dat elk op zijn terrein zal doen wat mogelijk is. Veler medewerking mocht het comité van voorbereiding reeds ondervinden, met na me van onze Burgemeester, de Muziek vereniging P.V.O., de uitgever van de Soester Courant e.a. Hier was samenwerking, hier was het devies „Eendracht maakt macht". Moge de beurs een succes worden, maar voor alles moge de beurs het publiek de overtuiging geven, dat kopen in Soest goed en voordelig is. Dan zal de band die alles bindt (vertrouwen) het houden van deze winkelbeurs rechtvaar digen. Gemeentenaren, de beurs roept U. Het woord is nu aan U. De beurs is geregeld, zij nodigt U uit, Zij roept U, zo als een bruigom zijn bruid. De beurs heeft nu zijn deuren ontsloten, Er is voor elke beurs, voor kleinen en groten. Het streven zal zijn personen te vinden, Door prijs en bediening aan Soest te binden. Komt Soestenaren, komt, met Uw dochters en zonen, Wil door Uw komst aan allen nu tonen, Dat elk uwer dit streven weet te waarderen, Dan zal ieder tevreden huiswaarts weer keren. En klinken door Soest in vrolijke taal Tot weerziens Tot kijk, tot volgende maal, Moge 't zo zijn „Staan voor elkaar op de bres", Dan, ja dan, is verzekerd volledig succes. G. LIEFHEBBER, Secretaris. van zijn artikelen. De winkelier en achter hem de grossier en de fabrikant, streven naar een gro tere afzet en omzet en dikwijls alleen maar snellere omzet van hun goederen, als gevolg waarvan allerlei verkoop methoden worden ter hand genomen. Het zijn niet alleen de uitverkopen, die door de winkelier worden aangegrepen om zijn omzet een extra duw omhoog te geven, ook andere variaties op het thema „Meer verkopen" worden en wer den gevonden. Winkeliers in dezelfde branche richtten inkoopverenigingen op, om door grotere, gezamenlijke inkopen lagere inkoopprij zen te kunnen bedingen. In een andere branche verbonden zich vele detaillisten tot een soort filiaal schap, terwijl in de laatste jaren win kelshows, winkelbeurzen en tentoonstel lingen werden georganiseerd, om koning klant tot kopen te bewegen. Een in de laatste tijd nogal veel voor komend verschijnsel is, dat de winke liers gezamenlijk een winkelbeurs orga niseren. Zoals de Winkeliersvereniging winkel beurzen voor Soester winkeliers hiel den, zo doen thans de winkeliers van de Van Weedestraat dit. Dinsdagavond 7 uur gaat deze beurs starten in de zalen en lokaliteiten van hotel „Eemland". Uitsluitend genodigden zullen de officiële opening bijwonen, wel ke door de Burgemeester zal geschieden. Intussen maakt de Soester Muziekvere niging „P.V.O." een muzikale rondgang door een deel van onze gemeente. Onze muzikanten starten te 7 uur vanaf de Korenweg, gaan over de hoofdweg naar Nieuwerhoek en maken de rondgang door Soestdijk, om deze via de Prins Bem- hardlaan en de hoofdweg bij de beurs te besluiten. Te 8 uur heeft de opening voor het pu bliek plaats. De kijkers en kopers van Hierna komen we in de kleedkamers, waar V.V.V. een maquette laat zien van het nieuwe verkeershuis. Hierdoor krijgt men een goede indruk hoe het gebouw eens zal prijken in het rosarium. Onze Soester Muziekvereniging neemt een zeer bescheiden plaatsje in. Aandacht wordt gevraagd voor een der wel zeer oude instrumenten, waarmede onze mu ziek het moet doen. Dit instrument zien de mannen van P.V.O. gaarne vol met kwartjes of guldens ten behoeve van hun instrumentenfonds. In de stand van de Natuurwacht be vinden zich opgezette vogels en 'n fraai stukje natuurschoon. Hierbij wordt de aandacht gevestigd op de noodzaak van de bescherming van al het schoons, waar voor de Natuurwacht zich al jaren inzet. Weer in de zaal gekomen wordt de aan dacht getrokken door drie firma's, welke op en voor het toneel een plaats heb ben ingenomen. Vóór het toneel laat de firma Liefheb ber zien, dat men zich des winters te goed kan doen aan fruit in glas en blik verpakking en het zou geen goede Hol landse groentezaak zijn, als niet enige aardappelsoorten de standinhoud com pleteren. Het zijn speciale soorten pie pers, die men hier aantreft, Op het toneel is de Eerste Soester Elec- trische Drukkerij aanwezig met een uit gebreide collectie lederwaren, welke de vrouwelijke bezoekers zal bekoren, ter wijl een grote sortering kantoorbehoef ten en schrijfbenodigdheden de aandacht vragen. De firma Nieuwenhuis beslaat de an dere helft van de Bühne met technische gebruiksvoorwerpen, zoals stofzuigers, wasmachines, gasfornuizen en gascomfo- ren en ook hier laat een Soester win kelier zien, dat hij van alle markten thuis is. Van het toneel gaan we naar de koffie kamer, waar we de stand aantreffen iwjjcio v«ji Kamer, waar we ae siana aanrreiien deze beurs kunnen behalve Dinsdagavond I van de Firma Liebig, de maker van de Het is nog maar enige jaren geleden, dat de zorgen van de winkelier zich concentreerden op de inkoop van zijn artikelen. Er was grote vraag en grote kooplust, omdat de consument een ach terstand van jaren moest inhalen en zich eindelijk bevrijd voelde van de knellen de banden der distributie. Spoediger dan verwacht werd herstelde zich de handel, met het gevolg, dat de goederenschaarste betrekkelijk snel was opgelost en tenslotte uitliep op de tij den van thans, waarin het aanbod de vraag overtreft. Het is niet meer de inkoop, welke de winkelier zorgen baart, wel de verkoop ook op Woensdag, Donderdag en Vrijdag in „Eemland" terecht en wel des mid dags van 2 tot 6 uur en des avonds van 7 tot 11 uur. Behalve de stands van 20 deelnemende winkeliers, welker namen men elders in dit nummer aantreft, zijn er ook enige grote fabrikanten vertegenwoordigd. De ingang tot de beurs is aan de Korte Brinkweg, terwijl er ook een ingang zal zijn aan de voorzijde van Eemland, rechts van het restaurant. Zowel de grote zaal als de koffiekamer en de kleedkamers zijn met stands ge vuld en er valt veel te zien en te proe ven. De entreebewijzen tot de beurs geven ook toegang tot het café-restaurant van „Eemland", waar iedere avond voor nieuw amusement wordt zorg gedragen. Rondgang langs de stands. Direct als men de beurs vanaf de Korte Brinkweg betreedt, trekt de stand van Zoetelief's Slagerijen de aandacht. Het is het koudste plekje van het gebouw, doch dit is noodzakelijk voor de vlees waren, die Zoetelief U toont. We betreden dan de zaal en gaan rechts om, om een veilig verkeer te waarbor gen. Enige passen verder stapt U binnen in onze drukkerij, waar U, op een der al lernieuwste, volautomatische machines, de techniek van de meerkleurendruk wordt gedemonstreerd. De rubriek „Soest voor 30 jaar" uit onze Soester Courant, treft men eveneens in onze stand aan, doch ditmaal niet in woord, doch in beeld. U stapt daar meteen voor de grote stand van Bazar de Luxe, waarin een keur van Sola-zilverwerk is tentoonge steld. Gewoontegetrouw heeft' deze firma slechts één artikel uit haar duizend-en- één artikelen naar de beurs gebracht. Hierna belanden wij bij de firma Groart, die een kleine greep uit zijn grote voor raad deed. Een Rudge rijwiel, een Rex bromfiets en rijwiel-accesoires vragen hier de aandacht. Een geheel ander beeld vertoont de stand van de firma Schoemaker, waarin was machines, stofzuigers en vloerreinigers van Hoover en Radio's en Hoogtezon- apparaten van Philips de moderne tech niek vertegenwoordigen. Behalve deze artikelen brengt Radio Schoemaker het nieuwste hoorapparaat, hetwelk Phi lips kort geleden op de markt bracht. Het Sigarenmagazijn L. A. Boks laat met een grote voorraad sigaren, sigaret ten, tabak en wat er meer op rookgebied te bieden is, zien, hoe goed gesorteerd deze firma is. De heer De Jong, eigenaar van „De Kam pioen", toont zijn Eris rijwielen, welk merk hij reeds 25 jaar voert. „Tot mijn grote tevredenheid en tot die van mijn afnemers", zegt de heer De Jong, die behalve rijwielen, ook Ruton en Electro Holland stofzuigers etaleeirt. Oxo Kippenbouillon en Tomatensoepen. Niet er naar kijken maar proeven is hier het parool. De firma Mets brengt speciale jam-soor ten, een der vele artikelen van deze bijna 100 jaar oude Levensmiddelenzaak. Jams voor maagpatienten en jams voor mannen ziet men in deze stand te kust en te keur. Bonneterie vraagt in het bijzonder de aandacht der vrouwelijke bezoekers. Een demonstratice bewerkt in deze stand de Soedan-wol. De nieuwste voorjaarsmo dellen op breigebied zijn te zien, ter wijl de Nylonkousen niet ontbreken. In deze stand wordt ook de breimachine Knittax gedemonstreerd. Horlogerie Van Doorm brengt de juiste tijd met horloges en wekkers. Boven dien is in deze stand het fraaie Gero- Zilvium te bewonderen. De stand van de Firma Van Haarlem vestigt de aandacht op Anton Hunink's Vleeswaren. Gelderse Rooworst en war me knakworstjes wachten op grage mon den en als noviteit worden vlees-petit- fours getoond, Welke men ook proeven kan. Schrieks Koekfabriek is ook hier ver tegenwoordigd. Koek en koek zijn twee en dit zal men zeggen als men de Su- cadonna-koek van deze firma heeft ge proefd; waartoe de gelegenheid wordt geboden. Na deze laatste stand in de koffieka mer komen we weer in de zaal en wel allereerst bij de firma Buxtorff. Hier zien we Altho-was en sprits van Van Veen, terwijl U kunt snoepen van de heerlijke pepermunt van de fabriek „De Faam". Lange Soesters is een gebak, dat de fir ma Schut (voorheen Haremaker) in zijn stand brengt. Verder is hier een prach tig Paasstuk van chocolade te zien alsme de alle mogelijke gelegenheidstaarten en fantasie- en opgemaakte Paaseieren. Luxe dozen chocolade en bonbons complete ren deze banketbakkersstand. De laatste stand welke we tegenkomen is die van Nes-café, waar men na de rond wandeling gratis een kop heerlijke kof fie krijgt aangeboden. We zijn moe geworden van deze rond gang en het gepraat met alle standhou ders en gaan daarom even rusten in het café-restaurant, waar het tijdens de beurs gezellig toeven zal zijn, mede doordat de directie van Eemland zorgt draagt voor diverse attracties tijdens de beurs. De grote prijsvraag. Vele attracties zijn aan het bezoeken van deze beurs verbonden. Allereerst ontvangt iedere 25ste bezoe ker een waardevolle verrassing. Verder is er aan de beurs een prijsvraag verbonden, waarmede men waardebon nen kan winnen, welke besteed moeten worden bij de deelnemende winkeliers. Deze prijsvraag houdt het volgende in van de „SOESTER COURANT" van Vrijdag 30 Januari 1953. Op het bijblad van deze krant, komen uitsluitend advertenties voor van firma's, welke aan de winkelbeurs deelnemen, in welke advertenties letters voorkomen, welke op de kop zijn gezet. Deze let ters moeten worden opgespoord en geno teerd, want zij behoren tot een slagzin, welke men moet samenstellen om een der prijzen te bemachtigen. Deze prijsvraag is echter zo gemaakt, dat men niet alle letters van deze slag zin in de advertenties aantreft. De ont brekende letters worden geplaatst in meerdere stands op de beurs, doch in el ke stand niet meer dan één letter. De letters in de advertentie en in de stands moeten worden samengevoegd tot een slagzin van 8 woorden, welke gevormd worden door 39 letters. Op de oplossing moet de dag vermeld worden, waarop men de letters in de stands heeft gevonden, alsmede de letters zelf en de namen van de standhouders, waarin de letters waren aangebracht. Dit is nodig, want iedere dag „verhuizen" deze letters naar andere stands en dit maakt het mogelijk, dat men iedere dag een oplossing kan inzenden. Men vergete niet eigen naam en adres te vermelden op de oplossingen, welke men kan depo neren in een bus of kist, welke op de beurs aanwezig is. Bij meerdere goede oplossingen beslist het lot. Zo spoedig mogelijk na afkoop der beurs ontvangen de winnaars per soonlijk bericht waar de prijzen moeten worden afgehaald. Zoals gezegd bestaan deze prijzen uit waardebonnen. De eerste prijs is een waardebon van 25.de tweede van 20.de derde 15.de vierde f 10. terwijl er vier prijzen van 5.en 4 prijzen van 2.50 zijn. HET MANNENKOOR ZINGT. Het Mannenkoor „Apollo" concerteert Dinsdag 10 Februari a.s. in 't gebouw „Religie en Kunst" aan de Rembraudt- laan, onder leiding van haar dirigent Chris Burgers uit Utrecht. Dit optreden van Apollo is in feite een jubileum-concert, ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van het koor, in ver band waarmede dit concert dan ook een bijzonder karakter draagt. Solistische medewerking verleent de Tsjechische sopraan Martha Maria Schu- bert, die niet alleen zichzelf aan de piano begeleidt, doch eveneens bij verschillen de nummers het koor accompagneert. Deze kunstenares brengt 2 Psalmen van A. Dvorak, werken van Schubert als Lachen und weinen, Fruhlingsglaube, Hei- denröslein enz. Voorts van Bizet Aria van Mïcaëla uit Carmen, de Juwelen-aria van Margaretha uit Faust van Gounod en de Aria van Frau Fluth uit „Die lustigen Weiber van Windsor" van O. Nicolaï e.a. Het koor brengt 12 werken, waaronder Psalm 23 van Fr. Schubert, de Italiaanse werken Mattinata van A. Veneziani en Koor der Hovelingen uit Rigoletto van G. Verdi, het Priesterkoor uit „Die Zau- berflöte" van W. A. Mozart, het Soldaten- koor uit Faust van Gounod, Ave verum van W. A. Mozart enz. Een programma rijk van afwisseling. VENTEN ZONDER VERGUNNING. Meerdere venters, die zonder vergunning werkten, werden geverbaliseerd. LASTIGE CAFé-BEZOEKERS. Een politieman moest enige bezoekers uit een café verwijderen, daar zij aan het verzoek van de kastelein om naar huis te gaan geen gevolg gaven. OVERTREDING ARBEIDSWET. Een fabrikant, die personeel liet werken op uren, welke niet op de arbeidslijst stonden vermeld, kreeg een bekeuring. TAFELTENNISVERENIGING „SHOT" Shot 1 ontvangt thuis „Over 't Net" uit Amersfoort. De uitwedstrijd werd met 73 door Shot gewonnen en ook ditmaal ligt een overwinning in het verschiet. Shot 2 krijgt bezoek van Wilskracht uit Utrecht, waarvan de uitwedstrijd met 82 werd verloren. Deze wedstrijd is beslissend voor de promotie in deze af deling. Shot 3 speelt te Den Dolder tegen Dosc. De Soestenaren, die nog ongeslagen zijn, kunnen deze wedstrijd winnen. Shot 4 gaat naar Spakenburg om daar Hakaska 1 te bekampen. De kracht der Spakenburgers is te onbekend om een voorspelling te doen. 163. Terwijl Ans de beide gevangenen be waakt, trekt Rob zijn duikerspak aan en gewapend met 'n sterke ijzerschaar, stapt hij in de luchtkoker. Het water stroomt er nu snel binnen. 1 164. Dan, als de koker gevuld is,. do> et Rob het luik open en klimt hij op het dak. 165. Rob glijdt van de Vis en. zinkt diep in het zeewierPrachtig gekleurde vis- jes zwemmen rond hem heen. Hij stapt naar boven, naar de draden, waarmede de mijnen met de zeebodem zijVo verbonden. Hij neemt zijn schaar, knipt en de mijnen zweven naar boven.

Soester Courant | 1953 | | pagina 1