1 Het hoge bezoek. Winkelbeurs Van Weedestraat. p Nederland offert. Meningen van onze lezers. SOEST. IN DE HOEK. WEK DE GAL IN UW LEVER OP VRIJDAG 6 FEBRUARI 1953. 31e JAARGANG no. 10. SOESTER OURANT Abonn. por kwart, 1.85 - per post f 2.00 Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 POSTGIRO No. 126156 Twee kopstukken van het nieuwe Ame rikaanse ministerie kwamen naar Europa om hun opwachting bij de partners van het Atlantische Pact te maken. Van Washington naar Rome, Parijs, Lon den, Den Haag. Brussel en Luxemburg. Een trip van één week. Dat kan tegen woordig Die twee kopstukken zijn de minister van buitenlandse zaken, Forster Dulles en Ha- rold Stassen, de man van de wederzijdse veiligheid. Die wederzijdse veiligheid is zo langzamerhand in de plaats gekomen van de Marshall-hulp. Was de laatste een economische hulp, de eerste is meer gericht op de politieke en de militaire kant van de zaak. Buiten landse zaken heeft ook twee kanten te genwoordig als eerste de verhouding tot Moskou, als tweede de verhouding tot de bondgenoten en de gezamenlijke afweer van Rusland. Het doel van de visite zouden we zó kun nen omschrijven uit eigen mond wensen de heren van hun collega's te vernemen, hoe het er met die zaak van gemeen schappelijke afweer voorstaat en hoe zij over de daarbij te volgen lijn denken. Nu is die afweer niet alleen een militaire, maar ook een economische kwestie. Wan neer de bewapening zo veel gaat kosten, dat we er armoe om moeten lijden, dan heeft die hele afweer geen zin. Toch is de militaire kwestie wel de hoofdzaak en het middelpunt van de soldatenrij is de befaamde Europese Defensie Ge meenschap (E.D.G.). Daaraan leveren de West-Europese lan den hun contingenten, zoals bij voorbeeld onze provincies hun aandeel leveren aan het Nederlandse leger. Evenmin als wij nu elf provinciale legertjes op de been hebben, zou Europa er in de toekomst nationale legers op na houden. Wij zijn het er in Europa eigenlijk al lemaal over eens, dat het daar op de duur naar toe moet. Zodra er echter wordt ver teld, dat het zo langzamerhand meer dan tijd wordt er nu eens een begin mee te maken, komen de bezwaren. Dat dit niet aangaat, dat gaan Dulles en Stassen op hun reis langs de Europese ministeries nu eens duidelijk maken. Er wordt volgens de Amerikanen veel te wei nig haast gemaakt met de samenstelling der defensies. Natuurlijk gaat dat ook zó maar niet Verschillende zaken van nationale aard verzetten zich er tegen. Wij denken aan cië oppositie in Duitsland,~die toetreding tot de E.D.G. als een voortdurende be lemmering van Duitslands hereniging ziet. Frankrijk, zo menen sommigen, moet zijn troepen in eigen hand houden om ze, al thans gedeeltelijk, te gebruiken in andere delen van de Franse Unie, waartoe b.v. ook Viëtnam behoort. Wij denken ook aan Engeland, wie de landen van het Britse Gemenebest op z'n minst even na aan het hart liggen als de Europese. Maar de hoofdzaak is wel de angst van Frankrijk, dat in een Europees leger, waarin Duitsland meedoet, de Duitse ge neraals spoedig méér te vertellen zullen hebben dan de Franse. Daarom zitten zij er zo op te hameren, dat de Engelsen óók in de kring zullen komen om een tegenwicht te vormen. Mayer en Bidault gaan tenminste een bezoek aan Londen brengen om daar bij Engeland nog eens op aan te dringen. Waarom zetten die nieuwe Amerikaanse ministers nu eigenlijk zo'n spoed achter die defensie-kwestie Willen ze oorlog Neen Zeer beslist wil Amerika geen oorlog. Evenmin als Rusland. In beide kampen zijn ze zakelijk genoeg om in te zien, dat een oorlog zo veel moet kosten, dat geen overwinning, hoe vol slagen ook, meer zal opleveren dan er in de strijd verloren ging. Waarom dan bewapening en dan nog wel bewapening met spoed Rusland heeft de Oost-Europese landen in de wacht kunnen slepen zonder oorlog te voeren. Zijn propaganda deed het en z'n propaganda kon het doen, omdat de maatschappelijke omstandigheden zó wa ren, dat de geesten er rijp voor waren. Weliswaar had die propaganda een sterke arm en ging zij gepaard met een onder mijningstactiek, maar goed, zij deed het toch maar. Rheumatische Pijnen? Stram en stijf vóór Uw tijd? Neem dan toch Kruschen Salts en jaag zo de reumatische pijnen uit Uw leden. Kruschens zes minerale zouten hebben een wonderbaarlijke aansporende werking op lever, nieren en ingewanden. Als die weer met jeugdige energie hun bloedzuiverende taak verrichten, weet U van geen rheumatische pijnen meer. Want de oorzaak onzuiverheden in Uw bloed worden radicaal verwijderd, regelmatig iedere dag.Koop vandaag Kruschen bij Uw apotheker of drogist en begin mor genochtend de heilzame kuur. De noodklok beiert over 't land, Die roep geldt U, geen ander Geeft wat ge kunt, met gulle hand, Zo helpen wij elkander En vaster sluit men zich aaneen, Verbeten, vastberaden; Zo was het door de eeuwen heen, Wij zijn bereid tot daden. Geen offer is ons nu te zwaar, Hier móét geholpen worden En saam beloven wij elkaar Welnu, het komt in orde Het Nationale Rampenfonds Heeft dringend hulp van node. Dit zij het antwoord dus van ons Die hulp wordt U geboden Daartegenover stond de Westerse tactiek, de levensomstandigheden van de massa zó te maken, dat de communistische pro paganda geen vat kon krijgen en ten tweede een sterke arm van zichzelf. Tot het eerste behoorde het hulpprogramma van Marshall en punt vier van Trumans programma voor de ontwikkelde gebieden; tot het tweede o.a. een gordel van vlieg- bases rondom de gehele Sovjet-Unie en ook onze E.D.G. Dulles, de nieuwe minister, die nu op be zoek is, meent, dat wat de Russen met hun propaganda en ondermijning hebben bereikt, ook Amerika kan bereiken op „de weg terug". De Europese bereidheid, om met die tac tiek mee te gaan, te polsen, is wel het hoofddoel van de Amerikaanse reis en Rusland zal het zijne wel doen, om die bereidheid niet al te zeer te stijven. Is er al niet 'n voorstel tot 'n economische con ferentie tussen Oost en West in Genève? Intussen, de heren Dulles en Stassen heb ben nu kennis gemaakt met hun Europese partners. Laten we nu ook hopen, dat wij wederzijds weten, wat we aan elkaar hebben. „De laatste dagen zijn wij zo in beslag genomen door de ramp, welke ons volk heeft getroffen, dat ik mij kan voorstellen, dan men twijfelde of deze beurs doorgang moest vinden of niet. Geen minuut is deze ramp uit onze ge dachten. Er is diepe rouw om velen, die dezer dagen stierven en veel ging er ver loren, wat door generaties werd opge bouwd. 12 doch 20 °/o van de entree-gelden erl 2 van de omzet af te dragen aan het Nationaal Rampenfonds, terwijl het eventueel overblijvende bedrag van de standhuur beschikbaar zal worden ge steld voor de getroffen middenstanders in het noodgebied. Spr. heette de Burgemeester welkom, als mede de heer W. Groart, erelid der vere niging en dankte de fabrikanten, die zich De Burgemeester en wethouder Van Zadelhoff vol belangstelling voor de vol automatische drukpers, waarmede onze drukkerij op de Winkelbeurs plaatwerk in vier kleuren vervaardigde. Foto Astra, Soesterbergsestr. 106, Soest. U meende de beurs toch te moeten laten doorgaan, doch U plaatste deze in het teken van de algemene spontane actie tot hulp aan het getroffen gebied. U strekte Uw dienende taak als middenstander uit tot Uw medemens in nood. Ik hoop, dat deze beurs voor U het resul taat zal hebben, dat het Soester publiek zal worden doordrongen van het feit, dat de Soester middenstand haar dienende taak goed vervult. Dit is misschien de laatste tijd niet goed in het oog gehouden en zeker in de oorlogsjaren niet, toen de klant geen koning meer was. U wilt het publiek vertrouwd maken met datgene wat de Soester Middenstand te bieden heeft en ik hoop, dat de beurs aan Uw verwachtingen zal beantwoorden en er een groot saldo zal zijn ten behoeve van het Rampenfonds. Tevens zal deze beurs een schrede voor waarts zijn naar nauwer contact tussen winkelstand en publiek". Met deze woorden opende de Burgemeester Dinsdagavond de winkelbeurs van de vereniging Van Weedestraat, welke tot en met vandaag in de zalen van „Eemland" wordt gehouden. De voorzitter der vereniging, de heer J. C. van Haarlem, had te voren een woord van welkom gesproken tot de vele ge nodigden, welke in het restaurant waren bijeen gekomen voor de officiële ope ning. In deze grote belangstelling zag spr. een bewijs, dat er met de Soester Mid denstand meegeleefd wordt. Wijzende op de nationale ramp, welke ons volk trof, zei spr., dat de plannen voor de beurs reeds te ver waren gevorderd om deze te laten vervallen. Verder deel de spr. mede, dat er was besloten niet hier middels een stand vertegenwoordig den. Spr. wees_ yp de grote voorberei- ding, die dezerbeurs had gevergd en dankte daarvoor zijn medebestuursleden. Hiermede was de beurs geopend en kre gen de standhouders hun eerste bezoe kers. Te 8 uur werden de deuren voor het publiek geopend. Hoewel het de gehele avond gezellig was op de beurs, kon niet van een overweldi gende drukte worden gesproken. Woensdag-, Donderdag- en hedenmiddag waren leerlingen van de hoogste klassen van verschillende Soester scholen de gas ten van de beurs en de jonge bezoekers genoten vooral van het insructieve ele ment van deze beurs. Zij zagen een open gewerkte bromfietsmotor bij de firma Groart, de breimachine in werking bij Bonnetrie, de liquidiser bij de firma Nieuwenhuis, zij mochten de moderne hoorapparaten van de firma Schoemaker proberen, zij zagen de volautomatische drukpers van onze drukkerij in werking en raakten niet uitgekeken op vele foto's in onze stand, waardoor zij een beeld kregen hoe onze gemeente er voor 30 jaar uitzag. Van de inrichting der beurs was zeer veel werk gemaakt, hetgeen de sfeer niet weinig verhoogde. De ramp, welke ons land heeft getroffen en de gedrukte stemming hierdoor onder de bevolking, zijn ongetwijfeld oorzaak, dat van deze beurs niet gezegd kan wor den, dat men geen voet kon verzetten. Er heerste elke avond een gezellige druk te, de bezoekers toonden veel belangstel ling en wat van veel belang is, de deel nemers van de beurs waren meer dan tevreden. VERNIELING VAN PLANTSOEN. Geachte redactie, Naar aanleidig van het bericht in de Soester Courant van Vrijdag j.1. betref- tende de installatie van het bestuur Jeugd- natuurwacht, meen ik het volgende on der Uw aandacht te moeten brengen. De Burgemeester heeft in zijn rede met „de nieuwe wijken op 't Hart" bepaald de Schaepmanstraat en omgeving bedoeld. Het gaat er hier n.1. schandalig aan toe. Hoewel er een prachtig betegeld trot toir is aan weerszijden der straat, lopen naast vele net opgevoede kinderen, die deze paden gebruiken, nog tientallen da gelijks bij het naar school gaan dwars door de tuinen en na schooltijd spelen zij er in. Ik heb rustige preekjes met ze gehouden over de schoonheid der na tuur, andermans goed enz. enz. Tenslotte heb ik gedreigd en mezelf schor ge schreeuwd, niets helpt. Deze ervaring hebben met mij meerdere ouders opge daan. De kinderen kénnen deze adressen en lopen nu nóg over de tuinen, maar dan liefst brutaal, uitdagend naar bin nen kijkend. Maar nu ben ik nog niet aan het ergste toe. Volwassenen geven hier het voorbeeld. Personeel der P.T.T. en vele anderen, waaronder vooral ook de leveranciers, lo pen van deur tot deur, dwars door de tuinen. Als er een hekje om was kon dit toch óók niet, en zónder hek is het toch werkelijk veel mooier. Waarom de politie hier niet naar kijkt? Wel, mijnheer, de politie heeft in deze evenveel macht als de mensen die door de tuinen lopen. Ze kunnen waarschuwen en meer niet. In dien niet van opzettelijke vernieling spra ke is, is het feit niet strafbaatf. Welnu, deze mensen lopen door de tui nen, om er door te lopen, snapt U, en niet om deze te vernielen. Zou het niet wenselijk zijn, dat er een Gemeentelijke verordening komt, die dit buiten de pa den lopen wél strafbaar stelt Als het de ouders geld gaat kosten, zullen zij hun kinderen er wel vcor waarschuwen niet door de tuinen te lopen. Natuurwacht helpt hier niet, daar deze hier zeer ze ker is in de vorm van enkele politie mannen, schrijver dezes en vele anderen, maar die moeten dan per sé op straat gaan wonen, anders is het weer fout. Eerlijk heidshalve wil ik in 't voordeel der kin deren nog gewag maken van het feit, dat ook het allerlaatste stukje speelterrein nu afgesloten is en volgebouwd wordt met huizen. Immers, het is gemakkelijk ge zegd „de jeugd van de straat", maar op ops rust dan tevens de plicht te zor gen, dat er speelgelegenheid is buiten de straat. Waarom moesten die paar blok ken huizen daar staan Is er naar bui ten helemaal geen plaats meer? In een grote stad als Amsterdam, vindt men nog midden in de stad vele speeltuinen voor de jeugd. Hierbij vergeleken laat de toe stand in Soest beslist te wensen over en kan men de wijze van bebouwing op dit punt zeer zeker primitief noemen. U, geachte redactie, dankend voor de vele ruimte en de genomen moeite, verblijf ik hoogachtend, TH. J. SEVINK. Schaepmanstraat 54. SOEST-VOORUIT CONTRA SOESTERBERG'S BLOEI. Naar aanleiding van het verslag van de vergadering, in Uw blad van Vrijdag 30 Januari, betreffende het wel en wee van Soest Vooruit, komen bij de rondvraag enkele voorvallen ter sprake, die betrek king hebben op Soesterberg's Bloei. Allereerst de vraag van de heer Haver over de boulevard. In deze kan ik een geruststellend antwoord geven en wel, dat het in het voornemen van de militaire autoriteiten ligt, bedoelde boulevard aan te leggen. De fusie Soest Vooruit en Soesterberg's Bloei bestaat op papier, maar de innige samenwerking ontbreekt, omdat ons be stuur zich niet verantwoord acht, om de fantasie van de heer Surink te volgen. Wij gaan van de idee uit, dat als men uitgaven wilt doen eerst de bron van in komsten moet worden vastgesteld en daar om met beide benen op de grond blijven. Wat de toevoer van leden voor Soest Vooruit uit Soesterberg betreft, kunnen wij ons indenken, dat zij voor de bult staan te dringen. Wat het niet opnemen van de gemeente subsidie aangaat, laten we dat voor reke ning van de voorzitter van Soest Vooruit laten. De inactiviteit is niet geheel te ontken nen, maar activiteit wordt er van ons niet veel gevraagd, omdat in Soesterberg zeer weinig gelegenheid bestaat voor pen sion en om de massa als dagbezoekers te trekken behoeven wij geen moeite te doen, omdat hier iets aan te bieden is wat men op vele plaatsen mist. Wat de plaatselijke behoeften en tekort komingen aangaat, zijn wij er van ver zekerd, dat ons niets ontgaat. Indien nodig zenden wij requesten aan gemeente, tram- en spoorwegen en vaak met behoorlijk resultaat, behalve in dat ene en wel een algemene begraafplaats voor Soesterberg, dat mogelijk tijdens een der twee volgende generaties werkelijk heid zal worden. Het Bestuur V.V.V. Soestberg's Bloei te Soesterberg. Voorzitter J. NOODER. Secretaris H. PUT. Officiële Mededelingen. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat op 31 Januari 1953 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van L. J. F. v. d. Brink, van beroep hotelier, wonende te Soest, om een tapvergunning in de beneden- localteiten van het perceel, plaatselijk gemerkt nr. 122 en gelegen aan de Soes- terbergsestraat aldaar. Binnen twee weken na de dagtekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van deze vergunning schriftelij ke bezwaren bij Burgemeester en Wet houders inbrengen. Soest, 5 Februari 1953. NEDERL. RODE KRUIS. Het Rode Kruis deelt ons mede Het Bestuur van het Ned. Rode Kruis, afd. Soest-Soesterberg, wil op het gebied van de kleding-inzameling de bevolking van onze gemeente dank betuigen voor de spontane wijze, waarop zij heeft gegeven. Het was vaak overstelpend en de heer Kruyf, die met de leiding van de inza meling was belast, heeft vaak voor vele moeilijkheden gestaan, die hij, in samen werking met Mevrouw Polet, steeds weer wist op te lossen. Dank zij de spontane hulp van vele vrij willigsters is alles keurig gesorteerd en geinventariseerd. Gemeentewerken heeft rekken getimmerd. Van het Natuurbad kwamen kledingha- ken (een pracht idee), padvinders stelden hun „Wigwam" ter beschikking voor kle- dingopslag, evenals het parochiehuis Lud- gardis. Het Rode Kruis is allen zeer dankbaar, vooral de vele helpsters en helpers, evenals de heren autobezitters, die goe deren ophaalden. De raadzaal en het huis van de secre taris van het Rode Kruis waren Maandag al spoedig ware goederenhuizen. Vaak was het ontroerend te zien hoe de mensen van hun eigen schamel boeltje nog wat afstonden. Twee jongens kwamen de inhoud van hun spaarpot, speciaal gespaarde guldens en rijksdaalders, brengen. Dit alles stemt tot grote dank. Voorlopig blijven de ingezamelde goede ren te Soest ten dienste van de evacué's. Hebben deze niet alles nodig, wat niet te verwachten is, dan gaat het resterende gedeelte op aanwijzing van het Hoofdbe stuur van het Rode Kruis naar de nood- gebieden. Wij verzoeken de bevolking nog op het gebied van eventuele verdere kledingin- zameling zich wel te willen houden aan de aanwijzingen van de heer Kruyff. POST VOOR GEëVACUEERDEN. De P.T.T. verzoekt alle geëvacueerden hun nieuwe adres bekend te maken aan allen, van wie zij poststukken kunnen verwach ten, als officiële lichamen, uitgevers van dagbladen en tijdschriften enz. Men kan hiervoor gebruik maken van de be kende kaarten voor adreswijziging, die aan alle postkantoren verkrijgbaar zijn. De correspondentie voor geëvacueerden, die door de post niet binnen een paar dagen bezorgd kan worden, zal aan de afzenders worden teruggezonden. Het vermelden van naam en adres van de afzender is thans nog meer nodig dan anders. UITNODIGING VOOR JONGE EVACUé'S. De gezamenlijke Hervormde Jeugdvere nigingen in Soest-Zuid nodigen alle in Soest en Soestdijk ondergebrachte eva cué's van 15-35 jaar hartelijk uit a.s. Zaterdag (dat is dus 7 Februari) in El- theto, aan het Driftje, te komen. Het ligt in de bedoeling om bij een ge zamenlijke broodmaaltijd kennis met el kaar te maken, om daarna de avond in Er is onder de winkelstand in onze ge meente sedert vorige week een heftig rumoer gaande. Men heeft blijkbaar plot seling ontdekt, dat een groot deel van onze winkeliers reeds jarenlang in grove overtreding is. Zo maar, iedere dag, jaar in jaar uit. Want de snodaards deden buiten hun pogingen de bullen in hun winkel aan de man en de vrouw te brengen Zij fabriekten aan hun gevels borden en lichtbakken om het publiek op hun aan wezigheid attent te maken. Zij kondigden er op aan, dat hun zeeppoeder niet kan krassen, dat hun nicotinestokken de aller- allerbeste zijn, dat alleen sufferts nog niet deze of gene tandpasta gebruiken Maar dat gaat zo maar niet, dat dacht U maar. Het politiebureau valt er met haar bord natuurlijk buiten, zolang ze er niet bijschrijven „gratis logies bij voldoende dronkenschap", maar voor de rest had den bedoelde borden etc. aan de maten, schoonheidseisen en nog een paar voor schriften moeten voldoen. Terwijl bovendien de winkeliers voor het bord „vergunning" hadden moeten hebben en (natuurlijk) rechten betalen. Precario rechten heet dat met een vreemd woord geloof ik. Er zijn in Soest winkeliers, die meer dan 25 jaar een uithangbord hebben hangen en deze winkeliers werden vorige week plotseling geconfronteerd met hun (on gewenste) overtreding door een gelukkig niet barse Soester politieagent.. Veel keus was er intussen niet, want er is slechts te kiezen tussen het bord weg halen of een vergunning aanvragen op een eideloos stuk papier en dan zit men natuurlijk meteen vast aan de financiële gevolgen. We praten maar niet over de mogelijk heid van „navordering", want wanneer je al meer dan 25 jaar een clandestien bord voor je winkel hebt hangen, krijg je al leen bij het woord navordering al de bib ber. Ik wens onze winkeliers het beste en sterkte. Op de vraag waarom de Overheid daar nu plotseling toe is overgegaan, moet ik het atwoord helaas schuldig blijven. Misschien zien ze er „ping-ping" in en wie kan dit tegenwoordig niet gebruiken? H. OEKMAN. een prettige en vriendschappelijke sfeer door te brengen. Voornoemde jeugdverenigingen willen trachten het hare bij te dragen om het- verblijf van de evacué's in Soest en Soest dijk zo goed mogelijk te maken. Zij be seffen echter al te goed, dat dit niet anders dan in gezamenlijk overleg tus sen gasten en gastheren kan gebeuren en vragen daarom 'n ieder deze gelegenheid tot kennismaking niet te verzuimen. De gasten worden tussen vier en vijf uur 's middags verwacht. HULP AAN DE GETEISTERDE GEBIEDEN. Er is reeds veel gegeven en er zal mis schien nog veel gevraagd worden, want de nood is zeer groot. De inwoners onzer gemeente zijn in de week van 9 tot en met 14 Februari a.E. in de gelegenheid mee te werken aan het vormen van een fonds, waaruit straks winkeliers van een gemeente in de ge troffen gebieden ten dele geholpen kun nen worden met de aanschaf van win kelinventaris etc. Oorspronkelijk zou dit Nieuw- en St. Joosland zijn, maar hier voor zal een andere gemeente worden aangewezen. Het publiek kan hieraan zijn medewer king verlenen door in de week van 9 tot en met 14 Februari extra inkopen te doen, aangezien 5 °/o van de winkelomzet in die week beschikbaar wordt gesteld voor het hierboven genoemde doel. THE THIRD MAN. Het is vrijwel onmogelijk om nog iets over deze film te schrijven zonder in her halingen te vervallen, want men kan het zonder overdrijving zeggen, deze film is ook door de wereldpers in alle toonaar den bejubeld als een hoogtepunt in de geschiedenis van de film. Hoe belangrijk deze lof ook moge zijn, belangrijker nog is het, dat het publiek het hiermee vol komen eens is. Deze film is zo geniaal gemaakt, dat zij een ieder vrijwel gelij kelijk ademloos boeit. Het is het zwaar door de oorlog geteis terde Weenen met haar spookachtige ruï nes, die de huiveringwekkende en be klemmende sfeer bepaalt, waarin zich de behandeling afspeelt. Weenen, eertijds kunst- en romantisch vermaakcentrum van Europa, werd on der de loodzware druk van een viervou dige bezetting een oord, waar de misdaad welig tiert en waar de bewoners gebukt gaan onder armoede en angst. De wijze waarop regisseur Reed deze sfeer in regie en beeld heeft weten vast te leggen is boven alle lof verheven. Be halve de regie zijn het 't grandioze camera werk en de suggestieve decors, die deze film haar geniale allure geven. Vervol gens het spel van een internationale cast, subliem tot in het kleinste gebaar en dan last but not least de citherbegelei- ding van Anton Karas, die door deze film van onbekend café-muzikant een figuur met wereldbekendheid werd. Van heden tot en met Woensdag in het City-Theater. U mlt morgens „kiplekker" nlt bed springen. Elke dag moet Uw lever een liter gal In uw Inge wanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet. het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S L.E- VERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uwspUeverteringen stoelgangop natuurlijke wflze te regelen.Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen.EistCarter'aLeverpllletJes

Soester Courant | 1953 | | pagina 1