R&S IN DE HOEK. SOEST. Vooï een prima Radio-apparaat E. KANN, Burgerlijke Stand. --- Officiële mededelingen. KERKSTRAAT 29 - TEL. 2938 ERNST KANN, EDUARD VAN EEDEN, EDUARD VAN EEDEN, E. VAN EEDENl E. VAN EEDEI Waar waren de Russen Het was te voorzien, dat bij de ramp, welke ons land op 1 Februari j.1. trof, de critiek niet achterwege zou blijven. Het is goed en toe te juichen, dat achter af wordt getracht uit de ramp te leren hoe wij een herhaling moeten (trachten) te voorkomen. Dat wij bij de critiek meningen te horen zouden krijgen van mensen, die op kilo meters afstand te herkennen zijn als de bekende stuurlui aan de wal, was even eens te verwachten. Deze menipgen heb ben echter vaak nog de verdienste, dat zij geuit zijn met de opzet een bijdrage te verlenen. Anders wordt het, wanneer politieke partijen uit de ramp munt trachten te slaan en daarbij zóver gaan te beweren, dat, wanneer zij het voor het zeggen zou den hebben gehad, de ramp nooit zo'n omvang zou hebben aangenomen als nu het geval was. Nog erger, het water zou helemaal geen kans hebben gehad, omdat zij te voren zouden hebben gezorgd, dat de dijken hoog en sterk genoeg waren. Gemakshal ve wordt dan maar vergeten, dat zij nim mer op onze te „lage" en „slechte" dijken hebben gewezen. Nog zouden wij alles als politieke recla me kunnen slikken, omdat dit soort holle frazen voor eigen stemvee be stemd is, ware het niet, dat de toon en de weerzinwekkende woordenkeus tot walging en afschuw wekt. Wat b.v. te zeggen van een journalistiek als in „De Waarheid" van 7 dezer, waar de Amerikaanse generaal, die er voor zorgde, dat wij onmiddellijk prachtige hulp van het Amerikaanse leger ontvin gen, te betitelen als „pest-generaal" Om te durven schrijven, dat de Amerika nen alleen maar kwamen helpen om te zien, of er wat voor hen te verdienen viel, is zó gemeen, dat het mij niet lukt er een woord voor te vinden. Hun haat tegen alles wat de Amerikanen denken en doen, verblindt „De Waar heid" zózeer, dat zij zelfs de ergste ramp, die Nederland sedert eeuwen trof, menen te mogen aangrijpen voor hun hetze te gen Amerika. Terwijl wij dit land en alle andere lan den, die ons zonder kletsen te hulp snel den, toch niet anders dan diep in ons hart dankbaar kunnen zijn. Waar, meneer De Groot van de „De Waar heid", waren de Russische reddingscolon- ne's Waar waren de Russen die, volgens U, alles zoveel beter en vlugger doen Als redders waren ook zij zeer welkom geweest. En waar blijft de hulp in ande re vorm van Rusland, welke door tiental len andere landen direct zo ruimschoots werd geboden Jammer, dat uitgerekend juist dat land moest mankeren, dat land, dat U dag in dag uit aan Uw volgelingen afschildert als een heilstaat met uitsluitend edele men sen, die U nu, vergeeft U mij de uitdruk king, min of meer in Uw communistische hemd lieten staanten aanschouwe van het gehele Nederlandse volk. H. OEKMAN. GEBOREN Gijsbertus Jan, z. v. G. J. van Asselt, pannendekker en H. C. Methorst, Konin- ginnelaan 132. Hans Robert, z. v. A. G. van Kranenburg, assistent-accountant en G. van der Glas, Gen. Spoorstraat 29. Barend, z. v. A. van Slooten, timmer man en F. van den Akker, Klaarwater- weg 102. Hendrika Anna, d. v. P. A. v. Doorn, magazijnbediende en G. Kaats, O. Utrechtseweg 43. Anthonius Adrianus, z. v. J. van Fulpen, bankwerker en J. v. d. Heuvel, Klaarwaterweg 80. ONDERTROUWD Theodorus Johannes van der Lienden, 27 jaar, militair, Lt. Koppenlaan 22 en Maria Hendrika ter Hoeven, 26 jaar, zonder be roep, Gen. Spoorstraat 11. Folkert Dijk stra, 25 jaar, schrijver, Gen. Winkelman straat 123 en Johanna Steenmeijer, 28 jr., zonder beroep, Gen. Winkelmanstraat 123. Godefridus Hubertus Joseph Mertens, 31 jaar, landbouwer, Sittard en Christina Sophia Geerders, 27 jaar, kantoorbedien de, Dorresteinweg 28. GEHUWD Cornelis Johannes Meijer, 27 jaar, mon- teerder, Hilversum en Anna Cornelia van Dijk, 27 jaar, zonder beroep, Hartweg 11. Adres na huwelijk ieder op eigen adres. Nico van Nimwegen, 28 jaar, chauffeur, Molenstraat 71 en Henrica Petronella van den Bedum, 22 jaar, zonder beroep, Mo lenstraat 85. Adres na huwelijk ieder op eigen adres. Ludovicus Marie Koch, 28 jaar, arts, Kampweg 56 en Bertha Caro- lina Pas, 28 jaar, doktersassistente, Ra- demakerstraat 27. Adres na huwelijk ieder op eigen adres. Jan Doorewaard, 30 jaar, vertegenwoordiger, Lochem en Au- gusta Roelina Mulder, 22 jaar, zonder be roep, Heuvelweg 37A. Adres na huwelijk ieder op eigen adres. OVERLEDEN Barbara Wilhelmina Margaretha Baren- sen, 76 jaar, zonder beroep, echtgenote v. K. Ranft, Dorresteinweg 32. Johannes Barg, 57 jaar, handelsvertegenwoordiger, gehuwd met J. J. Cromjongh, Prins Bern- hardlaan 24. Foto „Astra", Soesterbergsestr. 106, Soest HEROPENING KAPSALON. Vorige week heropende de heer W. But- zelaar, Steenhoffstraat 53, zijn dames- en herenkapsalons. In drie dagen tijds werd deze zaak voor de tweede maal in twee jaar gemoderni seerd. Het entree werd vernieuwd, ter wijl de dames-salon werd ingericht in de voormalige herensalon. Een 7-tal hy permoderne boxen werden zeer smaak vol en op zeer moderne wijze ingericht en voorzien van alle mogelijke technische snufjes. De herensalon heeft een kleinere op pervlakte ter beschikking, doch deze af deling werd niet overgeslagen bij de modernisering. Hier werden moderne muurbanken geplaatst en muuraankleding en verlichting vernieuwd. Een 60-tal bloemstukken vergezelden de gelukwensen van de cliëntele en relaties van deze firma. Het timmerwerk werd uitgevoerd door de firma L. Rademaker, het schilder wei k door de firma G. Huurdeman, het elec- triciteitswerk door de firma J. v. Schalk wijk, terwijl de firma G. Reyerse het loodgieterswerk verzorgde. ONTGRONDING. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat, bij be sluit van Gedeputeerde Staten der pro vincie Utrecht, d.d. 3 Februari 1953, 2e afdeling nr. 388-358, aan de Utrechtse Waterleiding Maatschappij te Utrecht en haar rechtverkrijgenden, behoudens rechten van derden, tot wederop zegging ontheffing is verleend van de verbodsbepalingen, genoemd in artikel 2 van de Verordening op de ontgrondingen Utrecht, voor het afgraven van het per ceel kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nr. 2000, welk besluit vanaf he den gedurende dertig dagen voor belang hebbenden ter secretarie dezer gemeente ter inzage is gelegd. Ingevolge artikel 6 van de Verordening op de ontgrondingen Utrecht staat van bovenvermelde beslissing voor alle be langhebbenden beroep open op Hare Ma jesteit de Koningin binnen voorgenoemde termijn. Het adres van beroep, gericht aan Hare Majesteit de Koningin, moet worden in gediend bij de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders der ge meente Soest maken bekend, dat op 11 Februari 1953 bij hen is ingekomen een afschrift van een aan Gedeputeerde Sta ten der provincie Utrecht gericht verzoek schrift van D. Voortman te Soest, om een hotelvergunning voor de verkoop van sterke drank in het klein, in de beneden- achterlokaliteit van het perceel Van Lijn denlaan 9. Binnen twee weken na dagtekening de zer bekendmaking kan ieder tegen het verlenen der vergunning schriftelijk be zwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Soest, 14 Februari 1953. AANVULLINGSAGENDA RAADSVERGADERING. Aan de agenda voot de raadsvergadering op 23 Februari a.s. zijn door B. en W. de navolgende punten toegevoegd. 20. Voorstel tot deelneming in de N.V. Bouwkas Noord-Nederlandse Gemeenten. 21. Vaststelling van besluiten inzake ge meente-eigendommen, te weten: a. Aankoop van een perceel grond nabij het raadhuis van de N.V. Nederlandse Spoorwegen. b. Verkoop van een perceel grond nabij de Rademakerstraat, de Kampweg en de Moerbessenberg aan S. Pranger. e. Onderverhuur van perceel Steenhoff straat 5 aan de Staat der Nederlanden (Rijksgebouwendienst) t.b.v. de Dienst der Belastingen en het Gewestelijk Ar beidsbureau. PADVINDERS BRACHTEN 800 BIJEEN. Onder het motto „Mouwen omhoog, ons land moet weer droog" hebben ook de Soester Padvinders Zaterdag gewerkt ten bate van het Nationaal Rampenfonds. Welpen, kabouters, gidsen, verkenners, padvindsters en padvinders zijn niet ge wend hun hand op te houden. Dat is trou wens verboden. Daarom pakken zij het anders aan, als zij geld willen bemachtigen. Zij bieden hun werkgrage handen aan en laten zich dan bij uitzondering voor hun goede daad be lonen. Niet minder dan 252 van deze jongeren maakten Zaterdag een tocht langs de hui zen van Soest, belden aan en verzochten een „karweitje" te mogen doen. Er ble ken karweitjes genoeg te zijn. Er werden bellen en schoenen gepoetst, aardappelen geschild en stoepen sneeuwvrij gemaakt en er moesten legio boodschappen wor den gedaan. Enige Soester padvinders trokken naar het Paleis en boden ook daar hun diensten aan. Jhr. Dedel, de intendant, zocht en vond een flink karwei, n.1. het pellen van een hoeveelheid maiskolven. Zeven padvinders hebben enige uren hier aan gewerkt, kregen een vorstelijke be loning en op hun afrekenstaat een stem pel van het Paleis. De beloningen op deze dag, die van 25 cent tot 2.50 uiteenliepen, besomden to taal een behoorlijk bedrag, n.1. 798,92. Dit geld wordt overgemaakt aan de Na tionale Padvinders Raad, welke Raad het uit het gehele land verzamelde bedrag overdraagt aan het Rampenfonds. SCHOORSTEENBRANDJE. In café Westemeijer aan de Birkstraat brak een schoorsteenbrandje uit. De brandweer behoefde niet handelend op te treden, daar de bewoners het brandje zelf hadden geblust. DRONKEN VREEMDELINGEN. Onder de vreemdelingen, welke Soest in het weekeinde bezochten, waren een Bun- schoter en een Baarnaar. Zij hadden der mate diep in de Soester glaasjes gekeken, dat de politie het beter achtte, dat zij een nacht in de cel doorbrachten. JONGEMAN WILDE NIET EMIGREREN. Een 18-jarige Soester jongeman wordt door de politie gezocht, omdat hij zich heeft onttrokken aan de emigratie van zijn familie. Toen de familie zich inscheep te bleek de jongeman op het appél te mankeren. Het schip vertrok zonder hem. NIEUWE EVACUé'S. Zaterdag en Zondag arriveerden 4 auto bussen met evacué's uit Zierikzee in het evacuatie-centrum, hotel „De Gouden Ploeg" alhier. Een 70-tal werden in onze gemeente on dergebracht. Ook gisteren arriveerden nog 17 evacué's. CONFERENTIE VOOR NIET-KATHOLIEKEN. Men verzoekt plaatsing van het volgende De grote ellende van de watersnood met zijn duizenden slachtoffers, heeft deze maand velen tot bezinning gebracht op de zin des levens. Een smartelijk „Waarom wringt zich op uit menig gepijnigd hart en velen staan voor een lijdensprobleem, dat hun onop losbaar schijnt. Dit werd aanleiding voor pastoor Kaars garen om in de R.K. Kerk te Baarn een vijftal Conferenties te laten houden op 5 achtereenvolgende Woensdagen, te be ginnen Woensdag 18 Februari, om 8 uur, door de Zeer Eerw. pater lector J Winkel van het Dominicanenklooster te Huisen. De Conferentie wordt omlijst door het R.K. kerkkoor, onder leiding van Carel Laoüt. De avonden zijn voor iedereen kosteloos toegankelijk. JAARVERGADERING „TEMPO" Met 48 leden en 141 donateurs is de ren en toervereniging „Tempo" het nieuwe jaar ingegaan en op de jaarvergadering van deze vereniging bleek uit de jaar verslagen, dat 1952 een goed jaar voor „Tempo" was geweest. De voorzitter, de heer J. v. d. Broek, had in zijn openingswoord de slachtoffers van de watersnood herdacht en stelde voor 25.00 te storten in het door de Soes ter Sportfederatie hiervoor in het leven geroepen fonds. Dit voorstel werd goed gekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende leden H. L. Schlebaum, H. Di- ters en J. Gerritse herkozen, terwijl in de vacature C. C. Jellema de heer A. Lamens werd benoemd. Als leden van de kascommissie werden gekozen de heren J. Kanter, V. S. ten Haaf en B. Oudendorp. Besloten werd op 7 Maart a.s. de jaar lijkse feestavond te houden. Medegedeeld werd, dat de Kon. Ned. Wiel- ren-Unie aan „Tempo" had opgedragen dit jaar de Prov. Kampioenschappen van Ütrecht en Gelderland te organiseren. TAFELTENNIS. In de Vrijdag j.1. gehouden vergadering van de tafeltennisverenigingen „Shot" te Soestdijk en „De Stompert" te Soester- berg werd besloten mede te werken aan het bijeen brengen van gelden voor het Rampenfonds. Zondag a.s. of, indien de zaal van het Ludgardis-gebouw nog niet zijn vrijgege ven, Zondag 1 Maart, zal er voor dit doel een groot tafeltennistournooi worden ge houden. Aan dit tournooi, dat precies te 12 uur aanvangt, zullen niet alleen de Soester prominenten deelnemen. De commissie verwacht, dat geheel tafel tennissend Soest, oud en jong, belang stelling zal tonen. Gespeeld zal worden in twee afdelingen, n.1. een dames- en een herenafdeling. Ludgardis-gebouw nog niet is vrijgege- gen kunnen voor clubleden geschieden bij hun eigen verenigingsbesturen. Niet-clubleden bij de volgende adressen Van Weedestraat 45, Burgemeester Gro- thestraat 7, Julianalaan 58, Parklaan 6 en Kampweg 52. De inschrijving sluit Vrijdag a.s. HUISCONCERT. Vrijdagavond, 20 dezer, zal in Huize „Braamhage" een huisconcert worden ge geven met een bijzonder programma. Er zullen uitsluitend wereldlijke composities ten gehore worden gebracht, n.1. oude volksliederen uit verschillende landen, enige instrumentale werkjes, een cantate etc. van Telemann, Dufay, Morley, Han del e.a. De medewerkenden zijn Bep Hendriks, Henny Postma, Kees v. d. Velden, zang; Kees Verhoeven en George Gardien, fluit; kinderzangklas „Braamhage" en enige leerlingen der blokfluitklassen; Maarten Kooy, clavecymbel. GEëVACUEERDEN KINDEREN NAAR POPPENKAST. Geëvacueerde kinderen, die in onze ge meente verblijven, kunnen morgenmid dag gratis de poppenkast-voorstellingen bijwonen, welke in het gebouw „Eltheto" worden gegeven, ten bate van het Ram penfonds. Deze kinderen moeten hun re gistratie-bewijs tonen. TEMPO-SUCCESSEN. Zondag werd te Wassenaar een Nationale Cycle Cross gehouden op het landgoed „Duinhorst". Twee en tachtig deelnemers verschenen aan de start van deze Cross, welke 8 ronden van 2700 meter telden. De Soestenaren deden het in de afdeling Amateurs goed. Zij bereikten de volgende plaatsen. 3. W. Barneveld. 5. J. Nijeboer. 6. J. Dorrestein. De „Tempo"-ploeg telde aanvankelijk ook nog H. v. Dorrestein, doch deze moest door pech de strijd sta ken. Andere Tempo-rijders namen deel aan de Cycle Cross te Austerlitz. Hier werd bij de afdeling Amateurs D. v. Eugen win naar, terwijl in de C-klasse C. Smit al hier winnaar werd. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent de navolgende gevonden voor werpen zijn inlichtingen te verkrijgen op het politiebureau, iedere Woensdag en Za terdag, van 14 tot 16 uur. Twee sleuteltjes, blauwe pet, geldstukken, donkerblauwe want, twee sleuteltjes aan plankje, klein wit hondje, zwarte glacé dameshandschoen, groen glacé dameshand- schoen, Lipssleutel aan koord, paar zwarte handschoenen, donkerbruine hond, wollen kindermutsje en wantjes, rubber zadel dek, paar lederen motorhandschoenen, he renrijwiel, lederen motorhandschoenen, rode muts, grijze kinderwantjes, paar grij ze handschoenen, wanten met rozenkrans, huissleutel, autoped, linker bruine want. CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek moet een uitvoerig verslag van de vergadering van de E.H.B.O. tot Vrijdag overstaan. RECTIFICATIE. In ons nummer van Vrijdag kwam de Firma De Kruijf, F. C. Kuijperstraat, uit met twee reclame-combinaties van groen te en fruit, waarvan de prijzen 1.30 be droegen. Het was de schuld van het zet fouten-duiveltje, dat de tweede reclame in ons blad stond vermeld tegen 1.20. Hiermede vervullen wij de droeve plicht U kennis te geven van het overlijden van on ze directeur, de WelEd. Heer in leven directeur en oprichter van Tricotage- en Confectiefabriek E. Kann Co. Zijn onvermoeibare ijver en grote werkkracht, waarmede hij zich gedurende meer dan 30 jaren aan het bedrijf gewijd heeft, zullen steeds in dankbare herinnering blijven en ons tot voorbeeld zijn. Het gezamenlijk personeel E. KANN Co., Soestdijk. Soest, 16 Februari 1953. Volstrekt enige kennis geving. Heden ging van ons heen onze innig geliefde Man en zorgzame Va der, Behuwrd- en Groot vader, in de ouderdom van 57 jaar. H. Kann-Koppel. L. v. d. Bor-Kann. J. v. d. Bor. Yvonne. R. Kann. Naaiden, lóFebr. 1953. Jan Steenlaan 56. De overledene is op gebaard in de rouw kamer, Tromplaan 9, te Hilversum. Bezoek aldaar van 10-12 uur en van 4-8 uur. Thuis geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben Don derdag 19 Februari a.s., te 11 uur, op de Nieuwe Algemene Begraafpl. aan de Valkeveense- laan te Naarden. Heden is plotseling van ons heengegaan, onze lieve, zorgzame Man en Vader, in de ouderdom van 55 jaar. L. v. EEDEN- DE BRUIN. A. E. v. EEDEN- en verloofde. Soest, 14 Febr. 1953. Soesterbergsestr. 77. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 18 Februari a.s., te 1 uur, op de begraafplaats der Ned. Herv. Gemeente te Soest. Vertrek van het sterf huis te 12.40 uur. Hiermede vervul ik i treurige plicht kennis te geven van het plot-l seling overlijden van de Heer die bijna 33 jaar zijd beste krachten aai| het Notariaat te Soesl gaf en met wien ilT het grootste gedeelta daarvan mocht samen| werken. Zijn grote werklust eil toewijding zal iJ steeds in dankbaar! heid gedenken. Notaris M. VAN VEERENl Soest, 14 Febr. 1953] Op 14 Februari overl leed, geheel onverl wachts, onze oudstj medewerker, de Heer In hem verliezen wil een goed vriend, meT wie het altijd aangel naam was samen t| werken. Zijn nagedachtenis zsl bij ons in hoge er| blijven. Het personeel val het notariskantoq te Soest. NET MEISJE voor de dag of voor dag en nacht gevraagd. Mevr. De Munk, Paltzerweg 166, Den Dolder, Tel. K 3402 3346. Te koop HUIS m. schuur en 74.70 Are bouwland. Ook de grond zonder huis is te koop. Br. no. 453 bur. Soester Crt. Bestuur en Lede| van het Mannenko „Apollo" geven m groot leedwezen ke: nis van het plotselin overlijden van hu| Voorzitter, de Heer Zijn grote liefde vod en medeleven met oij koor zal steeds in od ze herinnering blïjve| Soest, 14 Febr. 1953. Nette WERKSTER meisje gevraagd, v| 2 ochtenden per wd van 91 uur. Pr. Bel hardlaan 23, 2 x belll TE KOOP herenrij\| 35.—. Stofzuiger - Hartmanlaan 40. Nette LEERLING Motor- en Rijwielharj A. Muts, Nieuwew. TAFELTENNISVERENIGING „SHOT" Ook voor de tafeltennisvereniging „Shot begint deze week de competitie weer. Shot 1 brengt deze week een bezoek aan Bilthoven en bindt daar de strijd aan tegen Pats. In de eerste helft toonde Shot 1 zich met 10—0 de meerdere. Ook nu verwachten wij van Shot 1 weer een overwinning. Shot 1 komt volledig uit met B v. Haarlem, Th. Daselaar en A. v. Haarlem. Shot 2 ontvangt Zaterdag a.s. thuis Jon- geneel 3 uit Utrecht. Deze wedstrijd kan voor Shot 2 een overwinning betekenen. Shot 3 brengt in Amersfoort een bezoek aan Vlug en Vaardig, in welke wedstrijd het danig zal spannen. Tenslotte Shot 4. Dit team gaat een thuis wedstrijd spelen tegen De Stompert 4 uit Soesterberg. DE TWEE WEZEN. Duizenden mensen zagen reeds het to neelstuk „De Twee Wezen", hetgeen wel het meest gespeelde stuk is van het be roepstoneel. Daar het stuk thans vrijgegeven is voor het amateur-toneel, vertoont de Toneel vereniging „Soestdijk" „De Twee Wezen op Zaterdag 28 Februari 1953, in hotel „Eemland". Adv.

Soester Courant | 1953 | | pagina 2