ïï'Zw Nieuwe Solex SPEKL. Slagerij! SOESTERBERG. SOEST. f333.-. De Witte Pompen Als troef SPORT. Burgerlijke Stand. Voor het rampenfonds. Thans is uitgekomen de Geraldine Jacoba van Motman, ERNS 28 cent per 100 uitgez. I Geef dit voor extra „schoc Deze tijdelij geldig voor AM S.E.C.—QUICK 4—1. De jonge ploeg van het Amersfoortse Quick, die vorige week overtuigend van De Zebra's won, wist het Zondag tegen S.E.C. niet tot een overwinning te bren gen. In het begin zag het er niet naar uit, dat de Soestenaren winnaar zouden worden. Met fraai samenspel en goed ploegver- band demonstreerden zij het eerste kwar tier een zeker overwicht, waarin de S.E.C- verdediging voor grote problemen werd gesteld. Midvoor Uitenbroek wist na een kwartier doelman Van Breukelen te ver rassen met een onverwacht schot, dat doel trof en de stand op 01 bracht. S.E.C. reageerde met enige felle aanval len, waarbij het Quick-doel aan een door boring ontsnapte toen de bal naar het lege doel rolde, doch op de doellijn door Heymen werd weggewerkt. Een gelijkopgaande strijd volgde hierna, waarbij beide ploegen ongelukkig waren met schieten. Na 25 minuten nam linksbinnen Maassen een strafschop van de rand van het straf schopgebied en wel zo hard, dat de Quick-doelman v. Loon de bal wel kon stoppen, doch niet onder controle kon houden. Rechtsbinnen Loman snelde toe en wist te scoren. 11. Na de rust startte S.E.C. met enige aan vallen, waaruit, na drie minuten spelen, een doelpunt werd geboren. Linksbuiten Admiraal omspeelde de Quick-verdediging en zette voor aan de vrijstaande Maas sen, die van dichtbij de bal langs de doel man joeg. 21. De Soestenaren gaven hun tegenstanders nu geen gelegenheid meer in hun spel te komen en het Quick-doel onderging zo nu en dan een belegering van de S.E.C.- mannen. De Amersfoortse doelman wist vele ge vaarlijke schoten onschadelijk te maken, doch na 25 minuten kwam toch het doel punt, dat zo lang in de lucht had gehan gen. Het was Loman, die met 'n strak schot de stand op 31 bracht. De tegenstand van Quick zakte ineen en 5 minuten voor het eind maakte Maas sen uit een voorzet van rechts het 4e Soester doelpunt. 41. Voor de aanvang van de wedstrijd werd een minuut stilte betracht voor de slacht offers van de Watersnood. De opbrengst van deze wedstrijd was bestemd voor het Rampenfonds. Een bedrag van 417.50 kon worden afgedragen. De overige uitslagen waren S.E.C. 4—A.P.W.C. 3 2—5 GEBOREN Ronald Robert, z. v. P. M. Huizinga, fotograaf en J. v. d. Bout, Soes- terbergsestraat 106. Johannes Hendricus Maria, z. v. F. Hagmeijer, militair en D. G. van der Lienden, Lt. Koppenlaan 22. Adriana, d. v. C. Kraaij, chauffeur en E. A. den Engelse, Braamweg 38. Pieter Dirk, z. v. P. Andeweg, postbode en D. van Vulpen, Rembrandtlaan IA. Barbara Johanna Maria, d. v. P- G. 't Lam, tim merman en J. A. van Dijk, Schaepman- straat 62. Maria Johanna, d. v. H. Schou ten, schilder en A. A. M. Huls, Ringweg 12. Tine, d. v. J. P. Admiraal, timmerman en T. Koster, Vinkenweg 33. Hermina, d. v. C. Gons, radiomonteur en H. van Ma nen, Eigendomweg 86. Antonius Johan nes, z. v. A. P. Dorrestein, melkhande laar en G. W. J. van Dorrestein, School straat 40. Alderbertus Berend, z. v. J. W. Ploeg, timmerman en H. W. A. van der Scheer, Braamweg 94. Jacob, z. v. G. Akkerman, sergeant en H. Hulzebos, Nieuwstraat 30. Anna Catharina, d. v. H. J. Hoekstra, boekhouder en J. Ger- kes, Amersfoortsestraat 6B. Thijs, z. v. J. v. d. Ploeg, boekhouder en J. van Dus- sen, Soesterbergsestraat 25. Mirjam, d. v. R. C. van Suijdam, bouwkundig tekenaar en M. Jaarsveld, Vosseveldlaan 37. Mar- garita Adriana, d. v. G. J. Stork, con structeur van machines en A. J. Hom, Steenhoffstraat 36. GEHUWD Gijsbertus Cornelis van Bru- chem, 24 jaar, militair, Zaltbommel en Sijke Adriana Hoek, 20 jaar, zonder be roep, De Zoom 5. Adres na huwelijk Ieder op eigen adres. Godefridus Huber- tus Joseph Mertens, 31 jaar, landbouwer, Sittard en Christina Sophia Geerders, 27 jaar, kantoorbediende, Dorresteinweg 28. Adres na huwelijk Ieder op eigen adres. OVERLEDEN Willem Kloos, 89 jaar, zonder beroep, weduwnaar van P. de Roo, Da Costalaan 9B. Alida Hilhorst, 98 jaar, zonder beroep, weduwe van C. van Ful pen, Molenstraat 151. Wilhelmina Maria Roest, 75 jaar, zonder beroep, weduwe van A. van den Bremer, Korte Bergstraat 7. Gerrit Marchal, 32 jaar, zonder beroep, Soesterbergsestraat 125. Johannes Herma- nus Koster, 80 jaar, zonder beroep, we duwnaar van M. Hilhorst, Braamweg 60. Hendrik Hoorn, 51 jaar, verkoopsinspec teur, echtgenoot van A. E. C. Hoekzema, Emmalaan 2. Grietje de Jongh, 85 jaar, zonder beroep, weduwe van J. Waal, F. Huycklaan 32. Willem Johan van der Hurk, 54 jaar, technisch inspecteur, echt genoot van H. M. E. Oberhessen, Hilde- brandlaan 2. Sjoerd Scheltinga, 83 jaar, zonder beroep, echtgenoot van Y. Post- huma Smit, Wilhelminalaan 8. Hendrikje Cornelia van Herwaarden, 73 jaar, zon der beroep, weduwe van J. Timmer, Beu kenlaan 80. A.P.W.C. A—S.E.C. A S.E.C. CVictoria B A.P.W.C. a—S.E.C. a 1—2 3—2 0—7 P.V.C.—B.D.C. De Soestenaren waren tegen de Utrechte naren in betere vorm dan vorige week. Brouwer nam met zijn gezwachtelde rechter knie weer de midvoorplaats in voor de geblesseerde Van Breukelen. Het werd een spannende wedstrijd, waarin beide verdedigingen uitblonken. B.D.C. met de wind tegen in de eerste helft, speelde een enthousiaste aanvallende par tij, doch de Soester aanvallen liepen dood op de goed opgestelde verdediging der Utrechtenaren, hetgeen echter ook aan de andere zijde gebeurde. Tien minuten voor de rust passeerde linksbuiten Rademaker de backs en kwam alleen voor de doel man te staan. Een keihard schot in de linkerhoek volgde, waarop de P.V.C.- doelman snel reageerde met een succes volle uitval en het schot keerde. In het Soester offensief in de tweede helft had Rademaker voor de tweede maal pech, toen hij een hard schot gekeerd zag door de onderkant van de deklat. Ook de tweede helft verliep spannend door we derzijdse enthousiaste aanvallen, doch doelpunten bleven uit. Met de 00 uitslag werd de spelverhou- ding goed gedemonstreerd. De overige uitslagen waren B.D.C. 2Celeritudo 2 02 N.S.C. 2—B.D.C. 3 3—3 B.D.C. 4De Zebra's 4 05 Donar 7B.D.C. 5 11 B.D.C. A—L.V.V. A 5—1 A.P.W.C. BB.D.C. B 2—0 B.D.C. C—S.D.O. C 7—0 B.D.C. aR.K. Ulo-school 16 meer afstond. Door overwinningen van B. v. Haarlem op M. Sluys (2115, 2118), A. v. Haarlem op Kolkman (1421, 2119, 2118) en Th. Daselaar op Verhaar (13-21, 2116, 2115) werd de stand op 63 in het voordeel van de Soestenaren ge bracht. De overwinning was dus een feit. Ten overvloede wonnen ook B. v. Haar lem en Th. Daselaar het dubbelspel. Met 2114, 2117 wonnen zij van M. Sluys en F. Verhaar. Einduitslag 73. De voorsprong van Shot 1 is nu 7 pun ten en dit betekent, dat Shot 1 in de uitwedstrijd van Woensdag a.s. tegen Barna, de begeerde kampioenstitel kan behalen. Een gelijk spel is o.i. voldoende om Soest een tweede klasser te bezorgen. Shot 3 wist met groot verschil haar con current Bofa 1 van zich af te schudden. Met een 82 overwinning voegden de Shot-mensen wederom een 2-tal punten toe aan hun score-lijst. B. Hoyng en B. Simons bleven ongeslagen. C. v. Haarlem won 2 maal. Voor Shot 3 geldt thans hetzelfde als voor Shot 1. In de uitwedstrijd van Maandag avond tegen „De Stompert" hebben zij aan een gelijk spel reeds voldoende om de vereniging Shot de 2e kampioen te leveren. PRIESTERWIJDING. Zaterdag werd pater L. Eibers door Monseigneur Van Bekkum, in de kapel van het Missiehuis „St. Jan", tot priester gewijd. Op de receptie, waarvoor veel be langstelling bestond, kwamen tal van fa milieleden, vrienden en bekenden uit de congregatie en andere missiehuizen de jonge priester hun gelukwensen aanbie- Spelmoment uit „De Twee Wezen", welk stuk Zaterdagavond met groot succes werd opgevoerd en waarvan morgenavond de tweede opvoering plaats heeft ten bate van het Rampenfonds. Foto Astra, Soesterbergsestr. 106, Soest. H.J.A. H.J.A. kreeg Zaterdagmiddag Fibo 3 uit Zeist op bezoek. De wedstrijd droeg een sportief karakter en werd door de Soes tenaren met 41 gewonnen. Na een kwar tier scoorde Piet de Haan het eerste doel punt voor H.J.A. en vlak voor de rust werd een gelukkig schot van Vellinga eveneens tot doelpunt verwerkt. 20. Na de pauze wisten Aartje van de Zou- wen en Thea Bey ieder de mand te vin den, waarmede de stand op 40 kwam. Fibo redde tenslotte de eer. 41. Ook de H.J.A.-Junioren deden het goed" Zij waren in Hilversum bij Excelsior op bezoek en wonnen met maar liefst 110. B.D.C. HANDBALAFDELING. De resultaten van Zondag waren Olympia 1B.D.C. 1 57 B.D.C. 2Limvio 2 53 Olympia Jun.B.D.C. Jun. 01. TAFELTENNISVERENIGING „SHOT". SHOT I EN SHOT III OP DE DREMPEL. Het ongeslagen Shot 1 ontving Zaterdag, voor een uitverkochte zaal, haar naaste concurrent Wilskracht uit Utrecht. Het veelkoppige publiek was ongetwijfeld naar het Shot-clubgebouw gekomen om Shot 1 één van de prachtigste wedstrij den van deze competitie te zien spelen. Inderdaad zijn zij niet voor niets naar deze wedstrijd komen kijken en zij ont vingen waar voor hun geld, want niet alleen zagen zij Shot 1 verdiend zegen- vieren, maar zij zagen ook hoe Shot 3 met Bofa 1 uit Amersfoort afrekende. Shot 1 kon zich pas na zware wedstrij den overwinnaar noemen. Wilskracht speelde voor zijn laatste kans. Daselaar bond als eerste de strijd aan met H. Kolkman en moest in 3 games de vlag strijken. 2114, 1021, 1521. Stand 01. B. v. Haarlem bracht de stand weer gelijk door F. Verhaar met 2118, 1221, 2115 te slaan. A. v. Haarlem bezorgde Shot 1 een 21 voorsprong door M. Sluys met 21—15, 19—21, 21—15 te slaan. B. v. Haarlem vergrootte de voorsprong tot 31 door zijn overwinning op L. Kolk man met 2112, 2115. Th. Daselaar kon de fel spelende M. Sluys niet klein krij gen en moest met 2118, 2119 in deze speler zijn meerdere erkennen. Stand 32. Door de nederlaag van A. v. Haarlem op F. Verhaar (2115, 2116) was de stand weer gelijk. 33. Shot 1 deed er toen nog een schepje bo venop en dit betekende, dat zij geen set den. Zondag werd door de neomist, in de ka pel van het Missiehuis, zijn eerste H. Mis opgedragen. Men meldt ons, dat de beide opvoeringen door „Maskerade", ten bate van het ram penfonds, met elkaar 200.hebben op gebracht. VICTORIA—SOESTERBERG 1—1. Soesterberg moest twee goede krachten missen en met twee plaatsvervangers de strijd aanbinden tegen het lang niet zwak ke Victoria in Hilversum. Direct na de aanval komt Soesterberg in de aanval, doch de achterhoede van Victoria weet goed stand te houden. Daar na wordt het spel verplaatst en krijgt Vicoria het initiatief, waarbij de achter hoede van Soesterberg geruime tijd weer stand biedt, doch niet kan voorkomen, dat Victoria na 25 minuten de score opent door een raak schot van de centervoor, na een voorzet van de rechtsbuiten. Met deze 10 stand breekt ook de rust aan. In de tweede helft pakt Soesterberg goed aan en na enkele goed opgezette 'com binaties geeft de centervoor van Soester berg keurig door aan de linksbinnen, die met een fraai schot de gelijkmaker scoort. Daarna golft het spel afwisselend op en neer, doch de verdedigers blijven steeds de aanvallers de baas. Beide partijen we ten het net niet meer te vinden en zo eindigt deze wedstrijd in een gelijk spel 1—1. Soesterberg wacht nog steeds op zijn eer ste overwinning na het verstrijken van de eerste helft van deze compettle. Zes keerde speelde Soesterberg gelijk, wat hun evenveel punten opleverde. GELOOF, GEBED EN GENEZING. In dit nummer treft U een advertentie aan, betreffende een samenkomst in „El- theto", op Vrijdag 6 Maart a.s. Het onderwerp heeft de bijzondere aan dacht in alle werelddelen. DE POLITIE WAARSCHUWT. Sinds enige tijd wordt onder de naam „Vulcos", een product aangeboden, dat 'n grote besparing op het gebruik van brand stoffen zou garanderen. Dit product wordt verhandeld door de onderneming Chemische Produkte Lam- berty Co., gevestigd te Kassei, Duits land. Men wordt gewaarschuwd voor de ze firma geen vertegenwoordiging te aan vaarden, daar onze politie met deze firma geen al te beste ervaringen heeft. Vraagt inlichtingen Agent Phoenix en Delta Rijwielen STEENHOFFSTRAAT 25 - TEL. 2185 SOESTER BILJART-KAMPIOEN. De heer N. van Wijngaarden alhier werd Zondag te Nijmegen kampioen in de ge westelijke wedstrijden, 4e klasse libre. Op 11 en 12 April a.s. neemt de heer Van Wijngaarden deel aan het Nederlandse Kampioenschap 4e libre, hetwelk te En schede wordt gehouden. HEROPVOERING „DE TWEE WEZEN". Daar reeds Zaterdagmorgen alle toegangs bewijzen voor de uitvoering van Zater dagavond waren verkocht en velen moes ten worden teleurgesteld, werd besloten een tweede opvoering te geven op Woens dag 4 Maart, in de zaal van „Eemland' Evacué's kunnen op vertoon van hun eva cuatie-bewijs, deze uitvoering gratis bij wonen, (Adv.). TEMPO-SUCCESSEN. Zondag werd tussen de "wielrenverenigin- gen „Tempo" alhier en „De Pedaalridders" te Amersfoort een Federatie-rit gehouden, waaruit „Tempo" als winnaar naar vo ren kwam. In de C-klasse bereikte Smit de 3e en De Weerd de 6e plaats, terwijl in de B-klasse de eerste 3 plaatsen voor Tempo waren. Hier werd de uitslag 1. G. Bunschoten. 2. De Bree. 3. Nijboer. In de A-klasse volgde een felle strijd, waarin Tempo volop de toon aangaf. Win naar werd de Amersfoorter Veenvliet, terwijl de overige rijders alsvolgt wer den geklassificeerd 2. V. d. Broek (T.). 3. Dorrestein (T.). 4. v. Asch (T.). 5. Wes- terhoui (P.). 6. Vermeulen (P.). 7. Schans (P.). 8. Pol (P.).9. Grift (T.). 10. Drost (T.). 11. v. d. Brakel (T.). POLITIE-VARIA. Op de rijwielpaden in de bossen en duinen mag men wel met de bromfiets rijden, doch niet als de motor is inge schakeld. Een Soestenaar, die toch brom mend op een van de rijwielpaden reed, kreeg een bekeuring. Vier Soestenaren, die hun motorrijwiel bereden zonder wegenkaart, gingen even eens op de bon. Dezelfde weg ging de melkhandelaar, die geen kraan aan een van zijn melk bussen had laten monteren. De politie bekeurde een Soestenaar voor het feit, dat zijn kippen op ander mans grond liepen. Iedere vrouw wil graag slank zijn, zonder harnas. Na maandenlange proefnemingen is het de fabrikant gelukt corsets te construeren, met „Ronda" baleinen. Deze soepele ronda baleinen geven een aangename steun aan het figuur. U voelt zich prettig in een „Ronda" corset. Vermaard door zijn goede pasvorm en kwaliteit. In alle maten en prijzen, reeds vanaf 16.50. Er zijn nog enkele stuks voor- sluitingcorsetten, met en zonder binnenband, in de maten 82 t.m. 98, nu slechts f 10.80. We hebben een bijzondere mooie collectie BeHa's in alle maten en modellen. Binnenkort hopen we de bekende Keep-up Beha's te verko pen. Voor ieder figuur de juiste BEHA of CORSET in de nieuwe Cor- setten-afdeling van UANSm n bUttGOB Teieioon 2272. Op 26 Februari j.1. overleed onze lieve Zuster, Behuwdzuster en Tante, echtgenote van J. L. PIETERSZ. Uit aller naam, B. STIBBE- Van Motman. Koninginnelaan 32, Soestdijk. WONINGRUIL. Aangeb. te Soestdijk, alleenstaand huisje, bev. kamer-en- suite, 2 slaapkamers, gr. overloop, huur f 25.— p. maand. Gevr. te Soest-Z. iets dergelijks, liefst met garage of grote schuur, tot ƒ35.— per maand. Br. no. 472 bureau S.C. Wegens teleurstelling eenvoudige WERKSTER gevraagd, boven 30 jaar. Zaterdag- of Vrijdagmor gen 91 uur. Loon 3. ƒ4... Wald. Pyrmont- laan 71. WONINGRUIL. Aangeb. hoekhuis Groen v. Prm- stererstraat. Gevr. een groter huis met kelder en flinke tuin. Br. no 473 bureau S.C. WOONRUIMTE. Gevr voor 2 dames, middelb. leeftijd, 2 kamers met keuken. Genegen oude dame of echtpaar te ver zorgen. Br. met prijsop gave onder no. 475 bur. Soester Courant. TE KOOP aangeboden haard met bijbehorende plaat. Tevens postzegels van alle landen. Helling- weg 18. Daar het mij onmoge dank te zeggen voor h stelling hij het overli vergefelijke Man, zeg ik langs deze we dank. Naarden, Februari 19c Jan Steenlaan 56. Gevraagd flinke WER STER voor halve dag op het Van Arkel Ins tuut. Zich aan te m den tussen 56 uur middag, Hellingweg Soestdijk, telefoon 22 WERKSTER gevraagd (R.K.) in Soest-Zuid. Br. no. 474 bureau S.C. Tijdens vervoer langs de hoofdweg ontsnapte de zieke, zwarte POES „Pe ter". Gelieve tegen be loning terug te bezorgen Kerkstraat 53, alhier, Telefoon 3512. brengen wij dat, na 15 heerlijk smi Deze smak kost tij delijl GENIET \i SOESTDIJK SOESTDIJK Te koop prima voorde lige HAARD, 17.50. Talmalaan 24. Te koop Radio GRAMO- FOONCOMBINAT1E, in prima staat, 125. Hartmanlaan 34. AANGEBODEN compi bankstel, uittrektafel en 4 stoelen, 's Avonds na 6 uur, Lindenlaan 6a, 2 x bellen. TE KOOP uittrektafel, 4 stoelen en 2 armstoe len 25.—, weegschaal 5.regenton (ijzer) 10.—, spiegel 10. trapladder 5.2-pits gascomfoor 7.50, 1-pits gascomfoor 5.Godin kolenfornuis 10. kookkachel 5.voor loper schaaf 2.50, grote en kleine weckketel (m. houder en meter) 5. gegalvaniseerd bad f 10.- en nog enige huishoude lijke voorwerpen en tuingereedschap, 's Mor gens van 911 en 's mid dags 35 uur, Eigen domweg 85a. WASSEN Filiaal Amersfoort: 181. „Dit is onze kans om wat benzine te krijgen," zegt Rob. Zij laten hun cano neer aan de beschutte zijde van de Vis en Rob en Ans bedekken haar vlug met lange takken. Spoedig is het in een drij-

Soester Courant | 1953 | | pagina 2