Ichoemaker. Morgen Nederland - 'Denemarken De best gesorteerde speciaal Optiek afdeling ter plaatse. R. G. van Essen 't Rosarium. Opoe Klein overleden. SOEST. WEK DE GAL IN UW LEVER OP IN DE HOEK. VRIJDAG 6 MAART 1953. 31e JAARGANG nd. 18. soester(T)öurant Abonn. per kwart, 1.85 - per post f 2.00 Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 POSTGIRO No. 126156 Een voorbeschouwing, ons afge staan door de heer H. W. H. Her- berts, oud-voorzitter van de Keuze-Commissie der K.N.V.B. Er zit in de geschiedenis van het Neder lands voetbal de laatste jaren een behoor lijk stukje tragiek. We hebben dit de laatste tijd allemaal in uitvoerige be schouwingen en sensationele artikelen kunnen lezen. Het onderling wantrouwen en de strijd achter de schermen bij de technische lei ding van de K.N.V.B. namen zulke vor men aan, dat het bestuur van de Bond tenslotte zich genoodzaakt voelde in te grijpen. De vroegere Keuze-Commissie werd aan de dijk gezet en vervangen. Ook aan de trainer zal daarbij zijn mede gedeeld, dat meer souplesse zou dienen te worden betracht en dat niet hij, maar de Keuze-Commissie, en de K.C. alleen, de verantwoordelijkheid draagt voor de samenstelling en de leiding van het Ne derlands elftal. Zo hoort het ook en daar mede zijn wij ook teruggekeerd tot de gang van zaken, zoals die vroeger bestond. Het was mij niet onbekend, dat er in de boezem van onze technische leiding heel veel wrong en dat er grote verdeeldheid bestond. Uit de aard der zaak was gebrek aan onderling vertrouwen noodlottig voor de geest van het elftal. Menige wedstrijd van de afgelopen jaren was als het ware dood, er zat geen leven in het elftal; we misten de wilskracht en de begeestering, welke voorheen menige tevoren verloren gewaande ontmoeting tot een succes wis ten om te toveren. Geloof in de eigen zaak ontbrak bij de leiders en geloof in eigen kracht was zoek bij de spelers. De nieuwe Keuze-Commissie heeft het roer radicaal omgegooid. Haar taak is overigens waarlijk niet eenvoudig, want we zijn inderdaad met onze internattio- nale voetbal naar de diepte gezonken. We hebben ons volkomen laten verblin den door een opgelegde systematiek, en we hebben in het jongste verleden maar al te weinig aandacht geschonken aan de natuurlijke gaven, waarmede een goed speler zich tijdens een wedstrijd, over een systeem heen, kan aanpassen aan de be hoefte van het ogenblik. We hebben als het ware gehad een devaluatie van het begrip Nederlands-eftalspeler, eenmaal gebruikt en geprobeerd, vervolgens als -waardeloos in het z.g. systeem-aan de kant geschoven. En om het geval voor de nieu we Keuze-Commissie nog wat moeilijker te m.aken, hebben de natuur-elementen ook nog eens een duit in het zakje gedaan, waardoor er de laatste tijd zeer weinig gelegenheid is geweest om spelers te be oordelen. Ik herinner me uit mijn eigen tijd, dat we eens voor dezelfde moeilijkheid za ten; dat was in 1946. We hadden in Luxemburg de eerste wedstrijd met het Ned. elftal gespeeld, na de bevrijding. Wel hadden we daar met vrij groot ver schil gewonnen, maar de belangrijke thuiswedstrijd tegen België zou toch gro te veranderingen in de elftalsamenstel ling nodig maken. Onze tijd van voorbe reiding was kort en het bleef maar re genen en sneeuwen. Nauwelijks twee we ken voor de grote strijd Jeefde we nog in het ongewisse. In heel Nederland was maar één terrein min of meer geschikt voor een proefwedstrijd en we vonden dit in Ede, toevallig de woonplaats van de tegenwoordige voorzitter van de K.C. Daar hebben we toen zo goed en zo kwaad als het kon, tussen twee elftallen een oefenwedstrijd georganiseerd. Het elftal, dat daar uit de bus kwam, won de Zondag daarop de historische wedstrijd tegen de Belgen, dankzij een volledige overgave, onder de ogen van de gehele Koninklijke Familie, met 63. Mogelijk kan men 'n dergelijke ervaring bij de komende ontmoeting op Zaterdag middag tegen de Denen zien als 'n gunstig voorteken. We verloren in September j.1. in Kopenhagen met 32, hoewel we met BIRKSTRAAT 2 TELEF. 2874 Specialiteit voor Glasbrillen. 't Gemeentehuis - rosarium Vond ik van jaar tot jaar Zo één geheel; 'k bedoel hiermee Zij hoorden bij elkaar. Het eerst ging de muziektent weg, Uit hinder voor 't verkeer; We horen dus bij 't postkantoor Thans geen concerten meer. Men wilde toen een monument Gaan bouwen op die plek En ik, als vele anderen, Ik vond dat lang niet gek. 't Gemeentehuis - rosarium, Waarin een monument; Ik stelde mij dit voor de geest 't Zou mooi zijn, ongekend. 't Gemeentehuis - rosarium, Daartussen een gebouw; Veel Soesters vragen zich nu af Waarvoor Hoe heb ik 't nou 'k Geef toe, voor 't vreemdeling'verkeer Is deze plaats uniek; Maar ,,'t hart" van Soest vind ik niet meer Zo karakeristiek. SUB ROSA. 20 de leiding hadden gehad. Na deze voorsprong viel onze oranje-vertegen woordiging weer terug in een slappe la tentie, het initiatief kwam aan de Denen en de wedstrijd ging verloren. De nieuwe Keuze-Commissie schijnt uit deze ondervinding reeds een wijze les ge trokken te hebben. Zij zocht het bij de samenstelling van het nieuwe Ned. elftal in verjonging en jeugdig enthousiasme. Niet minder dan zeven plaatsen zijn ge wijzigd, vergeleken bij de ploeg, die in Huil tegen de Engelse amateurs gelijk speelde. Vooral in de voorhoede zijn de wijzigingen frappant. Een snelle aanvals- lijn werd gecreëerd, met een tacticus als een teruggekeerde Abe Lenstra op de links-binnenplaats. Abe is bovendien aan gewezen als aanvoerder en het komt mij voor, dat de K.C. daarmede in tactisch opzicht een uiterst goede greep heeft ge daan. Deze Oranje-aanval bevat vele elementen om er wat van te verwachten, in ieder geval kan men geloven, dat hij elke kans zal aangrijpen om de bal tenminste voor en hopelijk ook in het vijandelijk doel te krijgen. De vervanging van Wiertz in het midden door de jonge V.V.V.-speler Klaassens is overeenkomstig de in Gent gewekte ver wachtingen. Deze Zwaluwen-wedstrijd te gen de Rode Duivels was overigens veel minder slecht dan de Nederlandse repor ters in het algemeen hebben gesuggereerd. De Belgen hebben zelf toegegeven, dat zij in deze ontmoeting een uiterst sterk elfal hadden opgesteld, dat waarlijk het officiële Belgische elftal naar de kroon stak. Klaassens was in deze wedstrijd een uitblinker en we zien in hem een speler, van wie het Ned. elftal nog heel veel plezier zal hebben. Merkwaardig overi gens, zo slecht als we zitten in goede backs, die toch vroeger een sterk punt vormden. Is het misschien zó, dat goede backs uit onze elftallen door de clubs naar de spilplaats worden gedirigeerd Indien deze vraag bevestigend moet wor- dan beantwoord, dan is dit stellig ook een nadeel van het systeem. Ik heb wel vertrouwen in dit Ned. elftal, waarneer het mentaal op zijn taak kan worden gebonden. Die taak lijkt mij vrij eenvoudig te omschrijven, n.l.deze wed strijd winnen. Dat betekent aanvallen en nog eens aanvallen. Dat betekent ook het initiatief nemen en houden. Weten de debutanten zich vrij te houden van plan kenkoorts, dan neem ik aan, dat het mo reel in deze wedstrijd ten gunste van Nederland de doorslag zal geven en voor spel ik gaarne een tot de nok gevuld Rotterdams stadion en vele tienduizenden hoorders aan de radio een genoeglijke Zaterdagmiddag. H. W. H. HERBERTS. .Woendagsmorgen, te half tien, is onze Soester 101-jarige Mevr. Wed. Niesje Klein geboren Geytenbeek in het rust huis ,,De Alde Therp" overleden. Sinds December was haar lichamelijke conditie niet zo goed als voordien. Op haar laatste verjaardag, 5 October 1952, was zij geestelijk en lichamelijk nog goed in orde, doch in December werd zij naar het St. Elizabeth Ziekenhuis te Amers foort overgebracht wegens een oogkwaal. Vanaf die tijd ging haar toestand lang zaam achteruit. Opoe Kleyn werd op 5 October 1851 te Soest geboren en heeft ruim 101 jaar in Soest gewoond. Haar nakomelingschap bestaat uit totaal 125, kinderen, kleinkinderen en achter kleinkinderen. De begrafenis is bepaald op Zaterdag a.s. HET VERKEERSHUIS IN 1952. In 1952 zijn er 11.383 inlichtingen telefo nisch, mondeling en schriftelijk beant woord. (In 1951 was dit cijfer 9042.) Hiervan waren ca. 1740 (in 1951 841) inlichtingen betreffende logies-gelegen- heden. Over vestiging in onze gemeente werd 67 maal (in 1951 47) gesproken en geschreven. De informaties over beziens waardigheden en tochten beliep het aan tal 943 (in 1951 694). Dat Westelijk Nederland een vrij grote belangstelling voor Soest aan de dag leg de valt te begrijpen in verband met reis kosten en afstand. De inlichtingen werden verzocht vanuit Noord-Holland (exclusief Amsterdam) 534 maal (in 1951 156), Amsterdam 1237 maal (307), Zuid-Holland (exclusief Rotterdam en Den Haag) 470 maal (143), Rotterdam 808 maal (301) en Den Haag 576 maal (152). De informaties, welke door buitenlanders werden verzocht bedroegen in 1952 398 stuks tegen in 1951 225. De Soestenaren toonden interesse voor Amsterdam (582), Den Haag (559) en het buitenland (825). Drente had voor Soest niet veel interes se, want slechts 29 maal werden hierover inlichtingen gevraagd. De trek van Over ijssel naar Soest is ook zeer miniem, ge tuige het aantal vragen, n.l. 17. Al zal Soest nooit in het brandpunt van de belangstelling van alle vreemdelingen staan - hiervoor zijn geen gelden aanwe zig - is er toch een stijging te zien in het aantal vragen in 1952 tot het Verkeers- huis gericht tegenover de getallen in 1951. Aan de leden van de V.V.V. de daad om deze lijn constant te doen stijgen, zo schrijft ons de heer Surink, directeur van de V.V.V. alhier. ƒ400.— VOOR HET RAMPENFONDS. Door het afstaan van een deel der entree gelden en 2 procent van de verkoop door de standhouders op de gehouden Winkel- beurs, alsmede enige andere inkomsten, kon door de veren. „Van Weedestraat" een bedrag van 400.aan het Rampen fonds worden afgedragen. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld Indonesië m.s. „Modjokerto" (12 Mrt.). Ned. Nw. Guinea m.s. „Tabinta" (26 Mrt.). Ned. Antillenm.s. „Hestia" (7 Maart). Surinamem.s. „Bonaire" (18 Maart). Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika m.s. „Jagersfontein" (10 Maart). Canada s.s. „Rijndam" (11 Maart). Zuid Amerka m.s. „Alnati" (10 Mrt.). Australië m.s. „Strat- haird" (7 Maart). Nw. Zeeland via En geland (7 Maart). OPENBARE LEZING. Belangstellenden verwijzen wij naar een in dit nummer voorkomende advertentie, waar door de Spiritistenvereniging „Har- monia" een openbare lezing wordt aan gekondigd. CHR. SCHOOL KREEG NIEUW HOOFD. Maandagavond nam het hoofd der Chr. school te Hees, de heer W. Frederiks, afscheid van zijn school en werd in zijn plaats de heer H. de Boer uit Oudega als nieuw hoofd geïnstalleerd. In het wijkgebouw te Hees was het school bestuur aanwezig, alsmede de heer Lin deman, inspecteur L.O.; de hoofden der Chr. Scholen, de heren Boerema, Kene- mans, Muthert en Gerritse, Ds. Ambrosius, de Wethouders De Haan en v. d. Arend en vele anderen. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer Fennema, opende de bijeenkomst met schriftlezing en gebed en sprak daarna de heer Frederiks toe. Voor alles wat het scheidende schoolhoofd in het belang van de school heeft gedaan bracht sp.r. hem dank en hij wenste de heer Frederiks nog vele jaren van gezond heid en rust toe. Namens het schoolbe stuur bood spr. een actetas als aandenken aan. Namens de ouders bood een der dames de heer Frederiks een kapstok met kleed aan benevens een wandversiering, voor stellend de school met een daarbij pas sende tekst. De heer Frederiks memoreerde in zijn af scheidswoord zijn schoolloopbaan. Hij bracht dank aan het schoolbestuur voor de goede samenwerking in de loop der ja ren ondervonden, alsmede aan oud-leer lingen en ouders. Na de pauze werd de heer De Boer door de voorzitter geïnstalleerd als hoofd der school, waarna de heer Lindeman beiden toesprak. Namens het gemeentebestuur sprak Wet houder De Haan en namens de hoofden der scholen en de Gereformeerde Kerk de heer Boerema, terwijl de heer Put namens het personeel van de school sprak. De heer De Boer dankte alle sprekers, alsmede het bestuur voor zijn aanstelling en de goede ontvangst hem bereid. Naar aanleiding van de spreuk „Wandel voor mijn aangezicht en wees oprecht en de God van de Hemel zal het U doen ge lukken" beveelde spr. zijn en alle school werk aan in aller gebed. ADOPTIE OOSTERLAND. Naar wij vernemen is er reeds 3511,24 binnen van de winkeliers alhier ten be hoeve van hun getroffen collega's in Oos- terland. Willen zij, die hun bijdrage nog met af droegen, dit alsnog even doen bij de Ne derlandse Middenstandsbank. De actie kan dan afgesloten worden. U ruit 'b morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet Uw lever een Uter gal In uw Inge wanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet. het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LE- VERPILLETJES om die Uter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgangijp natuurlijke wtjze te regelen Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen.ElstCarter'sLeverpllletjei SHOT 3 KAMPIOEN. Het derde team van de T.T.V. „Shot" heeft als eerste de zo fel begeerde kam pioenstitel behaald. In een prettige wedstrijd werd het laatst ontbrekende puntje aan het ongeslagen record van dit team toegevoegd. De uitwedstrijd tegen De Stompert werd met 100 gewonnen. B. Hoyng, B. Simons en C. v. Haarlem wonnen ieder hun 3 partijen en het dub bel. Deze prestatie mag zeer zeker hoog aan geslagen worden als men weet, dat dit team nog nooit eerder aan de competitie heeft deelgenomen. De persoonlijke prestatie van iedere spe ler zijn tevens de beste van de ajfdeling. C. v. Haarlem verloor 1, B. Hoyng 2 en B. Simons 3 partijen. Na Pasen zal dit kampioenschap ge vierd worden met een groot tournooi met als besluit een feestavond. Volgende week Zaterdag speelt Shot 3 de laatste wedstrijd tegen E.H.M.A. uit Amersfoort. STILLE OMGANG. Aan de Stille Omgang te Amsterdam zal dit jaar door de deelnemers uit Soest en Soesterberg worden deelgenomen in de nacht van Zaterdag 21 op Zondag 22 Maart. POSTZEGELVEILING VOOR HET RAMPENFONDS. Naar wij vernemen zal op Donderdag 12 Maart a.s., te 20 uur, onder auspiciën van de afdeling Soest der I.V. „Philatelica", een grote openbare postzegelveiling wor den gehouden ten overstaan van Notaris M. v. Veeren, waarvan de opbrengst ge heel ten bate komt van het Nationaal Rampenfonds. De te veilen kavels, waarbij interessante stukken, zijn gratis beschikbaar gesteld, terwijl alle betrokkenen hun medewerking geheel belangloos verlenen. De veiling vindt plaats in café „Royal", Van Weedestraat 59, Soestdijk. Kavellijsten kosteloos verkrijgbaar Van Weedestraat 5 en 's avonds aan de zaal. JAARVERGADERING DIERENBESCHERMING. Sprak de voorzitter, de heer P. M. Wijs muller, van de afdeling Soest der Ned. Vereniging tot bescherming van Dieren op de jaarvergadering, welke Maandag avond in hotel „De Gouden Ploeg" werd gehouden, over een voor de afdeling gun stig jaar 1952, uit het jaarverslag van de 2e secretarresse, Mevr. M. G. Gijzen- Geerling, bleek dit nog eens overduidelijk. Het aantal leden steeg van 500 tot ruim 600; een jeugdafdeling werd opgericht met 57 leden; een dierenfilm werd ver toond voor 700 Soester kinderen. Dank werd gebracht aan de inspecteur, de heer A. Lankamp, wiens onvermoeibare ijver veel steun voor de vereniging betekende, alsmede aan Mevr. Ten Haef, de verzorg ster van het dierenasyl. De penningmeester, de heer L. Mook, moest tegenover gunstige inkomstencij- fers grote uitgaven vermelden. Doordat de exploitatie van het dierenasyl ruim 600.verlies opleverde, leed ook de Dierenbeschermings-kas 'n verlies, waar door een nadelig saldo van 312.ont stond. De penningmeester vroeg meer fi nanciële aandacht voor het asylwerk en verzocht het asyl met giften te gedenken. In de kascommissie werden gekozen Mevr. Visser en de heer v. d. Berg. Uit het jaarverslag van het asyl bleek, dat 410 dieren daar 3830 verpleegdagen genoten hadden, onderverdeeld in 116 honden en 36 katten, welke, als zwerf dieren, opgenomen waren gedurende 2548 verpleegdagen, terwijl een 200-tal pension- dieren er in totaal 1282 dagen hadden doorgebracht. Zes honden en 30 katten werden afgemaakt, terwijl ook 40 nesten katjes op het asyl werden gedood. De zwerfdieren bleken de exploitatie van het asyl wel het meest ongunstig te beïnvloe den en voortaan zullen de eigenaars van deze dieren dan ook de vol(e pensionprijs moeten betalenr in plaats van het geven van een gift. In het onlangs opgerichte Dierenrampen- fonds werd 36.gestort. Bij de bestuursverkiezing werden Mevr. Gij zen en de heer Mook herbenoemd, ter wijl in de ontstane vacature, door het vertrek naar elders van de heer J. Klein, werd benoemd de heer H. P. Kok. Als candidaat voor het hoofdbestuur werd voorgesteld de heer J. J. G. W. Borge- rink Fenema te Putten. Goedgekeurd werd een voorstel voor de algemene vergadering, beogende de tekst verandering in de mededelingen, welke het hoofdbestuur regelmatig doet, omtrent het schenken van legaten aan de dieren bescherming. De afdeling Soest wenst achter de woor den „Ik verklaar te legateren" te laten volgen„aan de afdeling waaronder ik behoor", daar de practijk tot op heden zo is, dat het hoofdbestuur legaten uit alle delen van het land verkrijgt en de afdelingen, waarvan de schenkers lid wa ren, niets ontvangen. Als afgevaardigden naar de algemene ver gadering werden benoemd de heren Lan kamp en Raven. Bij de rondvraag protesteerde de heer Lankamp tegen de zweetspoorproef, welke Zondag door de Teckelvereniging alhier werd gehouden, waarvoor een reebok was gedood. BOERENLEENBANK. Belanghebbenden verwijzen wij naar een in dit nummer voorkomende advertentie, waarin de controle spaarbankboekjes en bijschrijving van rente wordt aangekon digd, DE MIJNEN VAN KONING SALOMO. De bijzondere roem, welke van dit film werk uitgaat en zowel jong als oud er vol verlangen naar doen uitzien, is alles zins gerechtvaardigd te noemen. Mag men dan in andere films wel een tipje oplich ten van de sluier, welke het leven van mens en dier in de Afrikaanse wildernis bedekt, hier ontrolt zich op het witte doek een verbluffend visueel avontuur, dat ons het zwarte werelddeel doet zien zoals het werkelijk is. Woeste krijgsdansen van primitieve ne gerstammen, kudden olifanten welke zich een weg door de oerwouden breken, een panische vlucht van ontelbare wilde die ren door het gloeiende woestijnzand en nog vele anderen authentieke opnamen maken het tot een gebeuren, dat men niet licht zal vergeten. Het romantische verhaal van een expedi tie naar de legendarische mijnen van Koning Salomo is op aanvaardbare wijze met deze opnamen vermengd tot een zeer spannend geheel, waarvan de aantrekke lijkheid nog verhoogd wordt door de fan tastisch mooie kleuren. De film wordt een volle week vertoond, dus t.e.m. Donderdag en wij twijfelen niet of deze film zal ook in Soest van de eer ste tot de laatste d.ag enorme belangstel ling trekken. Met de regelmaat van een uurwerk wor den sedert de Bevrijding aansporingen over ons uitgestort om tot grotere in dustriële productie te komen. Alle instanties, die iets met arbeid en productie te maken hebben, hakten de laatste tijd in meer of minder aandoen lijke bewoordingen met dit bijltje. Het bestaan van ons land hing er vanaf en niet minder de mogelijkheid om ons op een dragelijk peil tussen de overige landen van Europa te handhaven. We mochten geen volk van bedelaars worden door steeds maar op buitenlandse hulp te rekenen en bovendien was dat een houding een Nederlander onwaardig. Kortom, tot tranen toe werden we soms geroerd door de wanhoopskreetProdu ceer meer en méér en méér. Er werd bij al die aanmoedigingen ech ter altijd één voornaam ding vergeten, namelijk, de manier, waarop wij tot een grotere productie konden komen. O ja, er werd gezegd, dat we harder en méér moeten werken, maar iemand, die geen vreemde in Jeruzalem is, kan we ten, dat harder werken zonder er een be loning tegenover te stellen, een zéér vro me wens is. Langer werken zou een oplossing zijn, doch hier lopen we direct vast op de wet geving, arbeidscontracten en afspraken, die een werkgever met de strafrechter in aanraking kan brengen wanneer hij ze niet nakomt. De fabrikant, die ik op deze plaats al eens eerder aan 't woord liet, legde ik de vraag voor of hij kans zag meer te pro duceren. „Meer produceren was zijn bescheid. „Ja zeker is dat mogelijk. Maar of ik het wil is weer wat anders. Zoals ik nu draai, draai ik met bescheiden winst. Zou ik vergunning krijgen b.v. met een ploeg meer te werken, zou ik mijn winst ogen schijnlijk vergroten, maar, door de nogal progressieve belasting, geen cent meer ver dienen. Nu zou dit op zichzelf reeds een reden kunnen zijn om te zeggen, vliegt U maar op, doch ik wil met deze practisch niet verhoogde winst wel genoegen ne men. Er is echter iets anders. Wanneer ik 2 maal langer laat werken, ben ik 2 maal vlugger aan vernieuwing van mijn ma chines toe en een reserve kweken voor nieuwe aanschaf is niet mogelijk. Dus door hogere productie torpedeer ik m'n zaak alleen maar eens zo snel. Waarom zou ik m'n haasten m'n zaak kapot te draaien, wanneer ik daarna met lege han den sta Bovendien geloof ik niet mijn mensen daarmee een plezier te doen". Tegenover de ambtelijke kreet om meer productie hier de stem van de werkge ver. Naar gelang van Uw inzicht moogt U instemmen of afkeuren, doch een feit is, dat, zolang door alle mogelijke voor schriften en verboden, zowel voor werk nemer als werkgever, de prikkel tot gro tere verdienste wordt onthouden, we de wens tot méér productie wel kunnen op zouten. H. OEKMAN. ERKENDE PHILIPS RADIO SERVICE v.WE EDESTR 36* SOESTDIJK TELEF.2792 BENOEMD. De heer Th. de Wit, onderwijzer aan de Mariaschool alhier, is met ingang van 1 Juli a.s. benoemd tot onderwijzer aan de R.K. Uloschool alhier. BEKEURINGEN. Bekeuring werden gemaakt tegen venters, die zonder vergunning hun be drijf uitoefenden. Diverse automobilisten bleken geen belastingkaart of rijbewijs te bezitten, waarvoor zij op de bon gingen. Bromfietsers, die het Kerkpad bereden, kregen eveneens een bonnetje, maar de bestuurder van een motorrijwiel kwam er slechter af. Deze stopte niet op een teken van de politie en reed door. Het nummer werd genoteerd met het gevolg, dat de motorrijder bezoek kreeg van de politie. Hij kreeg een procesverbaal, ter wijl zijn motorrijwiel in beslag werd ge nomen. SOESTENAAR ONDERSCHEIDEN. Dezer dagen heeft H.M. Koningin Juliana, op een bijeenkomst ten Paleize, de zilve ren ere-medaille van de Huisorde van Oranje uitgereikt aan de heer J. C. v.-d. Schans alhier, wegens diens 25-jarig dienstjubileum als zilverknecht. Bij deze uitreiking waren o.m. tegenwoor dig de Hofmaarschalk v. Zinnicq Berg- mann, Baron Baud, Kanselier der Orde en personeelsleden. Van het personeel en hofhouding ontving de heer v. d. Schans enige geschenken. De jubilaris diende Koningin Emma, Ko ningin Wilhelmina en Koningin Juliana. Als Rheumatische Pijnen 0 kwellen is dat vrij zeker een aanwijzing van onzuiver bloed. Verdrijf die Pijnen! Doe eens een Kruschen kuur! De aansporende werking van Kruschen op de bloedzuiverende organen brengt bij talloze lijders aan rheumatische pijnen een wonder te weeg. 't Bloed gaat weer krachtig stromen en wordt zo, op natuur lijke wijze, gezuiverd van alle onzuiver heden, die de oorzaak zijn van Uw pijn en ongemak. Koop vandaag Kruschen bij Uw apotheker of drogist en begin morgen die heilzame kuur.

Soester Courant | 1953 | | pagina 1