R S VENEMA SOEST. Voor een prima Radio-apparaat SOESTRRBERG. Burgerlijke Stand. SPORT. Te koop voor zelfbewonixig KERKSTRAAT 29 - TEL. 2938 m GEBORENMarcel Maria, z. v. A. J. M. Blommestein, slager en J. J. M. Ruhe, Burg. Grothestraat 22. Peter Alexander Philip Maria, z. v. F. K. Visser, aanne mer en J. J. E. M. Roelvink, Kolonie- weg 12. Petrus Henricus, z. v. P. H. van Nieuwburg, fabrieksarbeider en M. J. Langendorff, Den Blieklaan 67. Cecilia Maria, d. v. A. D. van Zanten, bankwer ker en C. M. Stuijfzand, Rademakerstraat 79. Maria Petronella, d. v. B. Kaats, schil der en H. A. van Schaik, Beukenlaan 90. Gerda Johanna, d. v. H. van Kooij, met selaar en H. Knoppers, Veenzoom 7. Hen drik, z. v. K. W. Snel en J. P. Arnoldus, Andriessestraat 21. Petronella Marjanna, d. v. J. Begemann, bloemist en J. Chr. Engel, Soesterbergsestraat 18. Cornelis Frederik, z. v. A. van Willigenburg, bloe mist en J. M. W. van Mill, Baarn, Can- tonlaan 17. Corn lia Johanna Maria, d. v. H. P. Majoor, machinebankwerker en J. H. Verschoor, Stadhouderslaan 148. Lam- berta Cornelia, d. V. C. H. Kriek, schilder en J. Schouten, Beetzlaan 84. Paulus Cor nelis, z. v. G. H. Schimmel, landbouwer en J. R. Kok, Koninginnelaan 64. Wilhel mus, z. v. J. van Doorn, grondwerker en M. J. van Velzen, 2e Weteringpad 3. Maar ten Jan, z. v. J. B. Kool, bakker en M. Berkhof, Braamweg 45. ONDERTROUWD Abraham Jacob Brink, 28 jaar, scheepswerktuigkundige, Amers foort en Augustina Zimmermann, 24 jaar, zonder beroep, Oranjelaan 9. Hendrik Kleijn, 23 jaar, metaalbewerker, Kor- teweg 11 en Maria Cornelia Gijtenbeek, 20 jaar, zonder beroep, Van Maarenstr. 1. Christïaan Cornelis Lamaker, 28 jaar, me taalbewerker, Hilversum en Geertruida Johanna Apolonia Hegeman, 24 jaar, ty piste, Van Lenneplaan 5b. GETROUWD Theodorus Johannes van der Lienden, 27 jaar, militair, Lt. Kop penlaan 22 en Maria Hendrika ter Hoe ven, 26 jaar, zonder beroep, Gen. Spoor straat 11. Adres na huwelijkGeneraal Spoorstraat 11. Hermanus Cornelis Pie- ter Geers, 23 jaar, magazijnbediende, Gen. Winkelmanstraat 47 en Aartje Verbeek, 20 jaar, zonder beroep, Zutphen. Adres na huwelijkieder op eigen adres. OVERLEDEN Josephus Harmannus Bo- dewes, 28 jaar, caféhouder, echtgenoot v. J. Wanzing, Middelwijkstraat 2. Jan van den Burg, 81 jaar, zonder beroep, echt genoot van C. Elderenbos, Olijkeweg 15. Barbara Schouten, 79 jaar, zonder beroep, weduwe van P. Majoor, Koninginnel. 131. Hermina Diena Johanna Hazekamp, 61 jaar, zonder beroep, echtgenoot van T. Bonhof, Amsterdam. Heilina Dirkzwager, 66 jaar, zonder beroep, SVeenhoffstraat 77. Johanna Schuilenburg, 89 jaar, zonder be roep, weduwe van A. P. van Stuijven- berg, Heideweg 52. Herman de Jager, 72 jaar, zonder beroep, echtgenoot van J. M. de Goede, Rademakerstraat 15. Niesje Geijtenbeek, 101 jaar, zonder beroep, we duwe van J. Klein, Nieuweweg 104. Hen drika Sophia Schuddeboom, 69 jaar, zon der beroep, echtgenote van A. C. Schook, Klaarwaterweg 15. Dames- en Heren kleermakerij Uniform- en Livrei- kleding MAART-AANBIEDING Colbertcostuums, Mantelcostuums en Mantels f175.en f185. F. C. Kuijperstraat 10 - Telefoon 2803 Hofleverancier v. Z.K.H. Pr. B. MAARSSEN—S.E.C. 6—5. In een wedstrijd tegen Maarssen, met niet minder dan 11 doelpunten, heeft S.E.C. haar laatste kans op de bovenste plaats verloren. Het werd een spannende wedstrijd, waar in beide ploegen zich ten volle hebben gegeven en beide voorhoeden uitblonken. Beide ploegen ontwikkelden van de aan vang af een snel spel en na 10 minuten viel het eerste doelpunt. Maarssen kreeg een hoekschop te nemen en deze hoek schop werd door rechtsbinnen Ploeg fraai en onhoudbaar ingekopt. 10. Een hevig Maarssen-offensief volgde en uit een serie uitstekend opgezette aan vallen wist midvoor v. d. Griendt te doel punten, doordat hij de uitlopende Van Breukelen even te vlug af was. 20. S.E.C. zette onversaagd de strijd voort en enige minuten later was de stand 21, doordat rechtsbinnen Loman een voorzet van links hard en zuiver inschoot. Maarssen reageerde heftig en voerde het speltempo hoog op. De S.E.C.-defensie kwam onder zware druk en een serie hoekschoppen waren hiervan het resul taat. Uit een dezer hoekschoppen ont stond een scrimmage en hieruit scoorde de linksbinnen onverwacht. 31. Een antwoord van S.E.C. volgde weer. Vanaf de aftrap volgde een S.E.C.- aanval, rechtsbuiten Valk zette goed voor en het was de toesnellende linksbuiten Admiraal, die met een harde kopbal de achterstand verkleinde. 32. Een gelijkopgaande strijd volgde, doch 'n minuut voor de rust wist Maarssen nog maals doelman Van Breukelen te passe ren, toen een hard schot van links, waar bij de bal tegen de paal vloog, aan Ploeg gelegenheid gaf tot inschieten. 42. Na de rust kwam S.E.C. direct in het of fensief, waartegen de thuisclub niet di rect een afdoend antwoord had. Na 9 mi nuten speelde rechtsbuiten Valk zich uit stekend vrij en scoorde hierna met een hard schot, waardoor de bal, onder de vallende doelman door, in het doel ver dween. 43. S.E.C. bleef hierna de toon aangeven, waarbij de Soester aanvallen werden af gewisseld door uitvallen van Maarssen. Na een kwartier werd de opgedrongen S.E.C.-verdediging gepasseerd en de Maarssen-midvoor passeerde Van Breu kelen. 53. S.E.C. kwam weer terug en boekte na enige minuten weer resultaat, toen de naar binnen gezwenkte Valk met een boogballetje de uitlopende doelman pas seerde. 54. Maarssen reageerde toen met enige ge vaarlijke aanvallen en enige minuten la ter doelpuntte de Maarssen linksbuiten vanuit ongedekte positie. 64. Met nog 9 minuten te spelen stond S.E.C. voor de zware taak een achterstand van 2 doelpunten in te lopen. Onvermoeid trokken de Soestenaren ten aanval. Dank zij fraai samenspel werd de Maarssen- defensie uiteen getrokken en het was midvoor Maassen, die de stand op 65 bracht. Even daarna kreeg Maarssen een penalty toegewezen, doch ditmaal ging de bal hoog over het Soester doel. S.E.C. oefende in de laatste 5 minuten nog een geweldige druk uit op het Maars- sen-doel. Enige hoekschoppen waren hier van het resultaat, doch de gelijkmaker kwam niet meer in deze spannende strijd. B.D.C.—MINERVA 0—1. Tien juichende Minerva-spelers dankten na afloop van de wedstrijd hun doelman, die door zijn feilloos optreden zijn club voor een nederlaag had behoed. Deze doelman was het, die vóór en vooral na de rust vele harde schoten uit zijn doel had gewerkt en een enthousiast spelend B.D.C. de overwinning had ontnomen. Voor de rust was het een spannende, ge lijk opgaande strijd met aan beide zijden vele en snelle aanvallen. Doelman v. d. Lugt was, evenals zijn collega, in uit stekende vorm en bleek een goed sluit stuk van de goed spelende Soester ach terhoede. De Soester voorhoede viel on vermoeid aan, doch maakte nog wel eens de fout iets te laat van een schietkans te profiteren. De rust ging in met blanke stand en de tweede helft moest de beslissing bren gen. B.D.C. liep hard van stapel en door goed samenspel en tempospel ontwikkelden zij een veldmeerderheid, waarbij Minerva langzaam maar zeker in de verdediging werd gedrukt. Een buitenspel-doelpunt van B.D.C. deed de Soester gelederen hoop geven op meer dere doelpunten, doch de Utrechtse doel man zorgde ervoor, dat deze hoop ijdel bleef. Zeer harde schoten van Rademaker c.s. wist hij te stoppen en tweemaal ver werkte hij een schot, dat een zeker doel punt scheen, tot hoekschop. Tot tien minuten voor het einde duurde dit offensief, toen viel een doelpunt aan de verkeerde zijde. Bij een uitval van Mi nerva werd een overtreding begaan in het strafschopgebied. De toegewezen pe nalty was een zware straf en betekende een doelpunt. 01. Ook in de resterende tijd kregen de Soes tenaren geen gelegenheid een doelpunt te scoren, zodat het bij deze kleine Minerva- winst bleef. De overige uitslagen war en Utrechtse Boys 2B.D.C. 2 05 Baarn 4B.D.C. 3 31 B.D.C. 4—R.K.B.V.V. 4 2—1 L.V.V. 4—B.D.C. 5 0—0 B.D.C. AD.V.S.U. A 2—0 B.D.C. B—K.V.V.A. 1—1 B.D.C. HANDBALAFDELING. B.D.C. speelde de thuiswedstrijd tegen het sterke Spirit 1 uit Utrecht. De Soes ter meisjes bleken in prima vorm te zijn. In het doel was Mej. Nel Kaats weer aan wezig, die na lange afwezigheid niets van haar vorm bleek te hebben ingeboet. De 40 overwinning was door B.D.C. vol komen verdiend. B.D.C. 2 was de gast van Limvio 1 te Baarn en kreeg een 82 nederlaag te incasseren. De B.D.C.-Junioren deden het goed en wonnen met 10 van A.S.V. uit Anke veen. SHOT 1 PROMOVEERT NAAR DE 2e KLAS. Grote vreugde heerste er afgelopen week in het Shot-kamp en niet zonder reden. Na het prachtige succes van Shot 3, dat reeds kampioen van haar afdeling werd, trad de ongeslagen ploeg van Shot 1, be staande uit B. v. Haarlem, Th. Daselaar en A. v. Haarlem in het strijdperk. Slechts één punt hadden onze Soeste naren nodig om zich kampioen te kun nen noemen. In Utrecht werd deze wed strijd gespeeld tegen het sterke Barna. Na een wel zeer spannende strijd kon een overgelukkig Shot 1 vele gelukwen sen in ontvangst nemen. Het team van Shot 1 heeft in deze com petitie getoond de beste te zijn. De voor sprong op no. 2 is momenteel 7 punten, hetgeen duidelijke taal spreekt. 64 was de uitslag. Th. Daselaar bond als eerste de strijd aan met H. de Noo. Na een spannende strijd moest Daselaar deze set prijs geven met 15—21 21—13 21—14. Stand 0—1. B. v. Haarlem zorgde voor de gelijkmaker. Met 2112, 2114 werd J. Bouke verslagen. Stand 11. Weer kwam Shot 1 achter te staan. In een gelijk opgaande strijd moest A. v. Haarlem met 2220, 2116 in J. Dekker zijn meerdere erkennen. Stand 12. Th. Daselaar maakte deze stand weer gelijk door J. Bouke te slaan met 21—17, 10—21, 24—26. A. v. Haarlem gaf Shot 1 met 32 de leiding door H. de Noo kansloos te slaan met 2110, 2114. B. van Haarlem ver grootte deze voorsprong door een over winning op J. Dekker met 2321, 1921, 16—21. Stand 4—2. A. van Haarlem had weinig moeite met J. Bouke (21—18, 21—14). Stand 5—2. Th. Daselaar speelde toen tegen de fel spelende J. Dekker en kon niet verhin deren, dat deze set voor Shot verloren ging (21—2, 19—21, 18—21). Stand 5—3. Met zijn 3e overwinning stelde B. van Haarlem de overwinning voor de Soes tenaren veilig. Met 2114, 1921, 2118 toonde hij zich de meerdere van H. de Noo. Tenslotte moesten de Soestenaren B. v. Haarlem en Th. Daselaar in het heren- double voor het eerst in de competitie de vlag strijken. Met 2111, 1921 en 1321 toonden J. Dekker en H. de Noo zich sterker. Na afloop van de wedstrijd werden de spelers van Shot 1 door verschillende officials geluk gewenst. Na een één-jarig verblijf in de 3e kl. promoveert Shot 1 nu naar de 2e klas. Tijdens de komende kampioensfeesten is er alle reden om de bloemetjes eens flink buiten te zetten. H.J.A. 2 SPEELT NIET FORTUINLIJK. Het 2e twaalftal van H.J.A., dat Zater dag, in een uitwedstrijd tegen Doorn 1, in het véld kwam met de gedachte min stens een gelijk spel te kunnen afdwin gen, was niet gelukkig. In de eerste helft, toen de strijd nog vrijwel gelijk opging, wist Doorn, ondanks de harde wind, de stand op 10 te brengen. Na de pauze lieten de Soester korfbal lers nog wei eens een steek vallen, waar door de stand tenslotte 40 werd in het voordeel van Doorn. Zaterdag a.s. zal het nog moeilijker wor den een puntje in de wacht te slepen, want dan komt het sterke Samos 9 uit Utrecht te half vier op bezoek. CHEQUE UIT AMERIKA VOOR RAMPENFONDS. Een storende zetfout maakte een bericht omtrent een cheque, welke Mej. J. Poot (oud-Soestenaar) vanuit New York voor het Rampenfonds aan haar vader zond, zeer onvolledig. Het geldsbedrag van de ze cheque was n.1. weggevallen. Dit be droeg 135 dollars oftewel 509,44. BETALING VERVOERKOSTEN. Zij, die aanspraak maken op betaling voor gedurende de periode van 1 Februari tot en met 10 Februari ten denste van de Wa tersnoodramp verricht vervoer, moeten hun rekeningen (vergezeld van opdracht bonnen, die hun zijn verstrekt) indienen bij de instantie, welke de opdracht tot vervoer gaf, b.v. Rijksinspecteur van het Verkeer, Bevrachtingscommissaris, Bur gemeester, Evacuatiecommissie e.d. Inlichtingen verstrekt het gemeentehuis. KONIJNENFOKKERS BIJEEN. Donderdagavond komt de Plumvee- en Konijnenfokkersvereniging „Soest en Om streken" in café Butzelaar bijeen. OPLICHTSTER GEPAKT. Bij de wijnhandelaar B. aan de Steenhoff- straat vervoegde zich een 27-jarige vrouw, die twee flessen sterke drank verlang de. Zij zei, dat zij deze boodschap deed voor de familie De J. alhier en of de win kelier het verschuldigde maar even wilde opschrijven. De heer B., die de heer De J. kent, maakte een notitie in het debiteu- renboek, doch ging ook zien of de jonge dame eigenlijk wel naar De J. ging. Hij zag, dat zij in de richting Soest fietste en werd argwanend. B. ging haar achterna met de auto en zag kans haar op het Kerkpad te achter halen. Zij bleek afkomstig uit Vreeland en werd door de politie in verzekerde be waring gesteld. vrijstaande villa aan de hoofdweg, bevattende: 3 benedenkamers, serre, keuken, bijkeuken, kelder; 3 sip.kam., badk., zolder met kamer. Garage en tuin. Koopprijs f 16000.Lnl. bij mak. Ir. J. G. F. Gijzen c.i., (Won.Bur. P. Man), Steenhoffstr. 9, t/o het Raadhuis. E.H.B.O. EN B.B. Voor de leden van de afd. Soest der E.H.B.O. zal Vrijdagavond drs. L. J. Dijk stra, rayonhoofd van de Bescherming Be volking Soest-Baarn, spreken over de B.B De heer A. F. L. Maris, Lt. Kol b. d., in structeur der B.B., licht de E.H..BO.-érs in omtrent de gevolgen van een atoombom. VRAAG NAAR DE VENTVERGUNNING. Het komt veelvuldig voor, aldus een me dedeling van de politie, dat er gevent wordt, z.g. voor een liefdadig doel. Bona fide instellingen hebben hiervan uiter aard groot nadeel. De politie wijst erop, dat iedere bonafide liefdadige instelling, die in onze gemeente artikelen verkoopt! in het bezit is van een vergunning, afge geven door Burgemeester en Wethouders. De politie verzoekt het publiek te vragen naar de ventvergunningen en, indien de ze niet aanwezig is, niet te kopen, doch wel de politie te attenderen. VOLKSWAGEN AANGEREDEN. Vrijdagmiddag reed, komende uit de rich ting Amersfoort, een colonne militaire au to's op de Van Weedestraat. De colonne wilde linksaf de Prins Bernhardlaan in rijden, doch toen de eerste auto linksaf sloeg, wilde de bestuurder van een Volks wagen deze auto inhalen en voorbij rijden. Beide auto's kwamen met elkaar in bot sing en werden beschadigd. PROGRAMMA MILITAIR TEHUIS „HUIS TEN HALVE". Dinsdag 10 Maart, 7.30 uur, film „Caroline Cherie". Woensdag 11 Maart, 7.30 uur, film „Agelica serenade". Donderdag 12 Maart, 7.30 uur, film „De vrouw in het rood". TAFELTENNIS. Uitslagen der laatst gespeelde wedstrij den van „De Stompert" De Stompert 1Zeist 7 91 De Stompert 2E.H.M.A. 1 55 Over 't Net 8De Stompert 3 19 Shot 4De Stompert 4 61 Sparappel 1De Stompert 1 19 Het eerste team heeft nog 2 wedstrijden te spelen voor de competitie en als zij er in slaagt deze in winst om te zetten is het kampioenschap een voldongen feit. Een opmerkelijke prestatie wist het 2de team te behalen door de club die de 2de plaats in haar afdeling bezet, een gelijk spel af te dwingen. De Stompert 3 trok met invaller voor Nolten naar Amersfoort, maar dit belette hen niet Over 't Net 8 gedecideerd te verslaan. Het 4de team verloor in Soestdijk met 64 van Shot 4. STERREN-AVOND. Woensdag 11 Maart a.s. presenteert de dienst Welzijnszorg van de Luchtmacht een grote Sterrenavond in het H.D.G.-ge bouw aan de Kampweg. Op deze avond, waarvan de baten voor het Nationaal Rampenfonds bestemd zijn, treden op: The Ramblers o.l.v. Theo Uden Masman met zang van Jany Bron en Mar cel Tielemans, de L.S.K.-korporaal Joop de Knegt, Sylvain Poons, De Anabella's en Co., de dans-vocaal acteurs Tiny Alma en Rudy Heins, het operette-duo Mr. An- toine en zijn wonderorgel, de Larrysons (mondaccordeon), Teddy Turpin all-disc Show-man, Ger en Frans, imitators en Joyce Manté, pianste-vocaliste. Deze artisten treden geheel belangeloos op, waardoor de gehele opbrengst van de ze avond aan het Rampenfonds ten goede komt. JUBILEUM LUCHTMACHT. 1 Juli a.s. bestaat de Nederlandse Militaire Luchtmacht 40 jaar. Soesterberg is zeer nauw met deze Luchtmacht verbonden. De Luchtmacht en Soesterberg zijn een onverbrekelijke eenheid geworden in de loop der jaren. Naar aanleiding van dit jubileum is op initiatief van onze Burgemeester te Soes berg een comité opgericht uit de burgerij, ter herdenking van het 40-jarig bestaan van de Nederlandse Militaire Luchtmacht. In dit comité hebben zitting genomen Mr. S. P. Baron Bentinck, burgemeester, voorzitter; J. H. Sar, 2de voorzitter; J. A. Luyf, secretaris; A. Th. H. Preusser, 2de secretaris; J. Baars, penningmeester; J. L. de Boer, T. de Bruin, H. J. S. Cle- mens, C. J. v. d. Donk, J. N. A. Koch- heim, D. Lub, J. Nooder, ds W. H. Poot, H. Raat, J. A. Schaafsma, A. Tammer, C. Top, A. E. Wegman en Pastoor W. G. Welsing. Dit comité is reeds dezer dagen voor de eerste maal in vergadering bijeen ge weest. Het comité zal het zeer op prijs stellen, indien verenigingen, die eventuele plan nen voor de a.s. feestviering hebben, deze plannen kenbaar willen maken bij de 2de secretaris, de heer A. Th. H. Preus ser, Postweg 2 te Soesterberg.

Soester Courant | 1953 | | pagina 2