spcB Treffend afscheid van Dr. De Vos. Gireer Uw abonnementsgeld. Officiële Mededelingen. SOEST. Nieuwe Gemeente-secretaris benoemd. SOESTERBERG. Burgerlijke s Onlangs legde dr. De Vos alhier, na een 34-jarige staat van dienst, waarin hij de sympathie van geheel Soest wist te ver werven, zijn practijk neer. Hoe groot die sympathie was, bleek Za terdagmiddag, toen, in hotel „Eemland", het comité van oud-patiënten de scheiden de arts een afscheid bereidde. Dr. De Vos had in dit afscheid toege stemd, mits het niet door hem doch door zijn patiënten zou worden bereid. Te vo ren heeft men echter niet geweten, dat een zaal als die van Eemland te klein zou zijn voor een dergelijk intiem gebeuren. Toen de heer Th. Regter, voorzitter van het comité, in afwachting van de komst van de familie De Vos, een woord van welkom sprak, waren de zaal en het to neel geheel bezet, terwijl vele personen in de koffiekamer en de cafézaal een plaatsje moesten zoeken, waar luidsprekers hen deden meeleven met dit treffend afscheid. De heer Regter deelde in zijn voorwoord mede, dat door middel van giften was binnengekomen een bedrag van 2031,70 en dat, in overeenstemmingmet de wen sen van dr. De Vos, hieraap. bestemming zou worden gegeven. Onder groot applaus verscheen hierna de familie De Vos. Zij werden verwelkomd door de heer Regter. Spr. memoreerde dat Soest en dr. De Vos zo nauw met elkaar waren verbonden, dat men in dit vertrek niet kon geloven. Het bleek wél waar te zijn, waarna spontaan de wens naar vo ren kwam de dokter een passend af scheid te bereiden. Wij willen hiermede onze grote dank uit drukken wat U voor ons allen deed, al dus spr. De patiënt vergeet dikwijls de dokter te bedanken na zijn ziekte, doch nu is er gelegenheid om deze dank collectief en individueel te brengen, zo zeide spr., die er verder op wees, dat dr. De Vos zijn grote gaven van hoofd en hart heeft ge bruikt ten bate van zijn patiënten, die hij niet alleen lichamelijk genas, doch voor wie hij ook dikwijls 'n raadgever was. Op 23 Januari 1919 vestigde dr. De Vos zich in Soest en hij maakte mee, dat het inwonertal van onze gemeente vier maal zo groot werd. De tijd groeide echter niet, want de dagen bleven maar 24 uren lang. U deed Uw groeiend werk op onvolgbare wijze. U raadde rust aan bij oververmoeid heid, doch niemand zei tegen U „Dokter neem toch Uw nachtrust". Uw dagtaak begon om 7.30 uur v.m. en eindigde om half twee des nachts en vele nachten bent U nog weggeroepen voor de komst van een nieuwe wereldburger. U vond het dikwijls de moeite niet om na een dergelijk nachtelijk werk weer naar bed te gaan. Dit is funest, zelfs voor een ijzersterk gestel. U hebt teveel van Uzelf gevraagd ten bate van ons, patiënten. Nu moet U rust nemen en wij hopen, dat U nog vele jaren van deze rust mag genieten. U wilde niet hebben, dat een afscheids cadeau tot stand zou komen middels in tekenlijsten. Dit is ook niet gebeurd, want spontaan kwamen tot en met vandaag geldsbedragen binnen. Ons afscheidsca deau is een soort overbrugging van het volle leven naar de rust, n.1. een 14 daagse reis naar de Middellandse Zeekust, voor U en Uw echtgenote. Bovendien zal de tuin van Uw woning te Doorn worden aangelegd. Spr. bood hierna een reclame plaat aan van de Cöte d' Azur, waarin de enveloppe met inhoud verborgen was. Hierna bood de heer Regter, namens de bejaarde schilder, de heer T. L. Blok, dr. De Vos een schilderstuk aan. De Burgemeester sprak namens het ge meentebestuur en de burgerij. Spr. wees erop, dat men het normaal vindt, dat een arts dag en nacht klaar staat. Dr. De Vos stond dag en nacht klaar, doch vond won derwel nog gelegenheid om zich in het maatschappelijk leven verdienstelijk te maken, o m. bij de Brandweer en de E.H. B.O. Het gemeentebestuur is dankbaar voor het grote werk door U in het belang van Soest verricht. Spr. overhandigde dr. De Vos, de zilveren ere-medaille Van de gemeente Soest met de inscriptie „Aan dr. P. G. de Vos, wegens grote verdienste. Bij zijn vertrek uit Soest, 21.3.53". De Burgemeester zei verder, dat dr. De Vos bij de gehele burgerij een bijzondere plaats had ingenomen, omdat niet alleen de gezondheid, doch dikwijls ook het ge zinsleven van de patiënt de interventie van deze arts ondervond. Spr. overhan digde een briefkaart van zijn dochter Sas- kia, die aan de „Lieve dokter" haar af scheid en dank uitsprak. Dr. J. H. A. Rupert sprak als oudste collega en namens de collega's. Spr. me moreerde hoe in 1919 dr. De Vos zich in Soest kwam vestigen, naast de 2 reeds gevestigde medici, dr. Schoonebeek en spr. Soest was klein en had ongebaande we gen, doch dr. De Vos deed zijn werk met moed, volharding en blijheid. Het specia lisme was in opkomst, doch niet zo ge- perfectionneerd als thans. Het gevolg was, dat er intensieve samenwerking bestond tussen de plaatselijke artsen, een samen werking, waaraan dr. De Vos zich,- met veel liefde gaf. De scheidende arts is, als opvolger van de heer Den Bliek, gedurende 30 jaar secretaris geweest van de vereniging tot bestrijding van de t.b.c. Deze functie, al dus spr., is grotendeels administratief ge weest, doch dit werk deed dr. De Vos des nacht. Namens deze vereniging dankt spr. dr. De Vos voor het vele werk, in het belang van de Volksgezondheid verricht. Spr. schetste hierna de hoge opvatting, die dr. De Vos van zijn ambt had, hoe nauwgezet, ijverig en vol toewijding hij zijn werk deed, waarbij het materiële op lager niveau werd gesteld. Te vroeg voor zijn patiënten, te vroeg voor zijn collega's heeft de dokter zijn aesculaap-staf neer moeten leggen, doch spr. herinnerde aan de spreuk „Het is niet de vraag hoe lang, doch wel hoe goed men werkt en zijn leven besteedt". Spr. hoopte, dat God dr. De Vos nog vele jaren voor zijn gezin zal sparen. Namens de E.H.B.O., afd. Soest, sprak dr. P. Donker een afscheidswoord. „Wij zullen U erg missen als docent en als voorzitter. Wij hebben erg prettig sa mengewerkt en zeer prettig les van U gehad. Blijf de E.H.B.O. trouw en om U een gemakkelijke introductie in Doorn te verschaffen, mag ik U de gouden in signe van de E.H.B.O. overhandigen," zei spr., die deze zeldzame onderscheiding aan dr. De Vos schonk als tweede Soestenaar. Mej. A. Blok, vroedvrouw alhier, zei het weer anders „Toen ik nog met de paar dentram naar school ging, was U be zig zich in te werken in de psychologie van de echte Soester". U hebt de Soester leren kennen en spr. is getroffen door de wijze, waarop de patiënten spreken over dit afscheid, waarin een ernstige bezorgd heid voor de dokter is verborgen. Mede Spr. dankte de Burgemeester en de col lega's, alsmede de specialisten te Amers foort. De aangename samenwerking met Mej. Blok had spr. getroffen en het con tact met de Brandweer liet goede herin-, neringen na. „Mijn werk was niet van verdienste", zei- de spr., die het woord van de dichter aan haalde, om te zeggen, dat hij met zijn vrouw het geluk kweekte op Soester grond. „Het ga U allen goed en veel dank voor de genegenheid aan mij getoond", riep spr. tenslotte ontroerd uit. Een lange stoet van oud-patiënten, nam hierna persoonlijk afscheid van de schei dende dokter en diens echtgenote en on vermoeid drukte dr. De Vos de vele han den. Onder de vele aanwezigen zagen we o.m. Jhr. Mr. Dedel, indendant van het Paleis; de raadsleden Mevr. Landweer-de Visser en de heren R. Hilhorst en M. v. Wely, alsmede de gemeente-secretaris, de heer J. G. A. Batenburg, Wethouder De Haan, ds. Ambrosius, Mej. Jolles, zr. R. Kley, adj. directrice van Zonnegloren, zuster Henny e.v.a. Foto Astra, Soesterbergsestr. 106, Soest. namens haar collega dankte Mej. Blok voor de samenwerking en bijstand van dr. De Vos ondervonden. Ook Mevr. De Vos werd in dit dankwoord betrokken, 'n dankwoord, dat mede uitgesproken werd namens vele moeders te Soest. De heer W. Groart, commandant van de brandweer, memoreerde hoe in 1923 de Vrijwillige Brandweer in Soest werd op gericht, na een oproep van vrijwilligers. Onder de 43 vrijwilligers was een arts en dit wekte wel enige verbazing. Men dacht, dat die dokter wel gauw zou ver trekken, doch velen gingen weg behalve de dokter, die bleef. Hij wekte respect bij de brandweerleden voor zijn paraatheid en misnoegen om zijn snelheid, waarmede hij met zijn Douglas motorrijwiel naar de brand trok. Hij was meestal een der eersten en bemachtigde daardoor mees een straalpijp. Dr. De Vos werd van lid voorzitter en bracht redding in vele moeilijkheden, welke zich voordeden in de Brandweer-organisatie, doch hij kon op die plaats meebouwen aan de tot stand- koming van de Brandweer zoals deze thans is. Behalve het ere-lidmaatschap kreeg dr. De Vos het Kruis van Verdien ste en het Kruis voor buitengewone Ver diensten aangeboden, doch hiermede was de dank van de Brandweer niet uitgeput. Spr. overhandigde dr. De Vos een Delft's Blauw gedenkbord, alsmede een foto van het jubileum van de heer Groart. De heer F. J. Herman, directeur van het Ziekenfonds te Amersfoort, getuigde van een goede samenwerking sinds 1936, waar voor spr. dank bracht. Prof. dr. S. T. Bok te Amsterdam, een zwager van de scheidende arts, sprak na mens de familie. Spr. wees op de com binatie van twee eigenschappen van dr. De Vos, ernst en luim, die hem in het le ven deden slagen. De grote practijk van dr. De Vos was oorzaak, dat de familie zich heel erg achteruit gesteld heeft ge voeld, doch hij krijgt nu de gelegenheid dit verzuim goed te maken. Dr. De Vos zei in zijn dankwoord, dat deze dag ér een was van een lach en 'n traan. De lach van de dokter kent men, doch de traan niet. Die kan men niet zien, want deze gaat schuil achter het afscheid van mijn practijk, welke ik moest neerleggen^ zei spr. Spr. zei, tegenover de grote hartelijkheid deze middag ondervonden, gevoeld te heb ben te kort geschoten te zijn in al die jaren. U heeft het te bont gemaakt, zei spr. tot de heer Regter. Ik ben voor 50 °/o geslaagd als huisarts en dat was niet aan mezelf te danken. Het was de goede raad, destijds door een medestudent gegeven, welke luidde „Men kan nooit voorzichtig genoeg zijn, in de keuze van zijn ouders". Van mijn vader, die van timmerman op klom tot directeur van 'n H.B.S., kreeg ik de studiezin en van mijn moeder, de dochter van de Enkhuizense notaris, de innerlijke beschaving. Mijn ouders kozen mijn studie, want ik wilde wis- en natuur kunde studeren, doch geen leraar worden. De keuze was goed en ik zou zeggen, als ik weer op de wereld terug zou komen, werd ik weer huisarts en misschien, als mijn vrouw daarmede instemde, vestigde ik mij weer in Soest. Spr. zei, dat de hulde aan zijn vrouw volledig door hem werd onderschreven. Zij had de practijk aan huis en hielp mij volledig. Spr. haalde het woord van Thomas a Kempis aan „Hij die zich zelf goed kent, zal zich zeer on belangrijk vinden en zal de lofprijzingen niet prettig vinden". Spr. wilde getuigen, dat hij het eerste deel van deze uitspraak volledig onder schreef, doch over het tweede deel hier van moest hij zeggen, dat deze middag toch wel erg prettig was geweest. De abonné's, die hun abonnements geld 1.85 per kwartaal, post- abonné's 2.per kwartaal) op giro-rekening no. 126156, t. n. v. Drukkerij Smit, willen overmaken, verzoeken wij beleefd dit vóór 28 Maart te doen, zodat vóór 31 Maart de overschrijving in ons bezit is. Na 31 Maart worden de kwitanties ter incassering afgegeven. ADMINISTRATIE SOESTER COURANT. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van de Coöperatieve Landbouwveren. „Soest" te Soest, om op/in het perceel aan de To renstraat, kadastraal bekend in sectie H, no. 7678, haar bedrijf te mogen uitbrei den, door hen is ingewilligd op 17 Maart 1953. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van C. Samsom, Beckeringhstraat 32a, te Soest, om op in perceel Beckeringhstraat 32a kadastraal bekend in sectie G, no. 4505, een autoplaatwerkerij en -lasserij te mo gen oprichten, door hen voorwaardelijk is ingewilligd op 17 Maart 1953. CANDIDAATSTELLING VOOR DE GEMEENTERAAD. De burgemeester van Soest brengt het volgende ter openbare kennis. Op Dins dag 14 April aanstaande zal plaats heb ben de candidaatstelling voor de verkie zing van de raad dezer gemeente. Op die dag kunnen, van des voormiddags negen uur tot des namiddags vijf uur, bij de voorzitter van het hoofdstembureau (van elke kieskring), of bij het door deze aangewezen lid van dat bureau, ter secretarie der gemeente worden ingele verd lijsten van candidaten, als bedoeld in artikel G 1 der Kieswet. Op dezelfde lijst mogen ten hoogste 24 candidaten worden geplaatst. Iedere lijst moet worden ondertekend door ten minste 25 personen, die in deze gemeente kies gerechtigd zijn voor de gemeenteraad. Dezelfde kiezer mag niet meer dan één lijst ondertekenen. De namen der candidaten moeten op de lijsten geplaast worden in de volgorde, waarin de ondertekenaars aan hen de voorkeur geven. De naam van een candidaat mag niet voor komen op meer dan één lijst. STEUNT HET BLINDENWERK. In onze gemeente werkt op dit moment de Stichting tot Ondersteuning en Zede lijke ontwikkeling van hulpbehoevende blinden, gevestigd te Utrecht, Achter St. Pieter 10. Wij wijzen er op, dat deze stichting onder de bonafide instellingen valt en onze steun waard is. GEVONDEN VOORWERPEN. Drie kolenzakken, parapluie, knikkerzak, bruine portemonnaie met inhoud, groene kinderportemonnaie, clips voor das, paar zwarte dames handschoenen, zakmesje, 3 muntbiljetten van 1.2 kinderlees boekjes, huissleutel, wollen heren sjaal, bruine want, bruine damestas, paar brui ne leren motorhandschoenen en een rode autoped. Inlichtingen te verkrijgen op het politie bureau, iedere Woensdag en Zaterdag, van 14 tot 16 uur. JAARVERGADERING ALG. BOND VAN AMBTENAREN. Vrijdagavond werd in „Zonneheuvel" de jaarvergadering gehouden van de afd. Soest van de Algemene Bond van Amb tenaren. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer F. Saarloos, bleek de afdeling een actief jaar achter de rug te hebben, ter wijl het ledental was gestegen tot 70. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende heren S. F. Besselsen en G. Rei- merink herkozen. De heer H. Zwart, die de vergadering wegens ziekte van de heer Besselsen leid de, hield een inleiding over de ziektekos ten-voorziening, zoals die in de toekomst voor het overheidspersoneel in werking zal treden. AANBOUW „ELTHETO". Het gebouw „Eltheto" aan het Driftje zal worden uitgebreid met een lokaliteit aan de achterzijde van het gebouw. De aanbesteding van deze aanbouw lever de de volgende inschrijvingen op W. v. d. Velden 8830.T. Terlouw 8176. A. 't Lam 7900.—. C. v. Suydam 7320.-. W. Groenestein 6775.-. J. Kruyff f 6500-. D. Stam 6480.-. J. v. Geytenbeek 6324- Het werk werd gegund aan de laagste in schrijver.'- PAASSPEL. Op Palmzondag zal des avonds, in het ge bouw van de Nederlandse Protestanten bond aan de Rembrandtlaan 20, door Vrij zinnig Christelijke jongeren tweemaal een Paasspel, „Judas" genaamd, worden op gevoerd. Voor bijzonderheden wordt U verwezen naar een advertentie in dit blad. LUKAS PASSION. Men zal Maarten Kooy moeten nageven, dat hij vaak iets nieuws brengt op stijl volle wijze. De Lukas Passion van Hein- rich Schütz werd dan ook in een passende omlijsting uitgevoerd, n.1. als gezongen schriftlezing in een wijdingsdienst, welke Zaterdagavond in de Emmakerk werd ge houden. In een dergelijke omgeving komt het werk, met zijn liturgisch en sober ka rakter, het best tot zijn recht. De jeugdige leden van het Haarlems Ka merkoor o.l.v. Maarten Kooy vertolkten de palyphone volkskoren, de inleiding en de prachtige epiloog naar waarde en met het nodige realisme. Zo konden we de antwoorden der dicipelen, de heftigheid der opgezweepte volksmenigte en de r.us- tige bezinning van het slotkoor beluis teren, verbonden door de recitatieven van de Evangelist. D. van Keulen kweet zich uitmuntend van zijn moeilijke taak, even als Kees v. d. Velden, die de Christus partij waardig voordroeg. De kleinere so lopartijen werden door de koorleden be vredigend vervuld. Dat men in het geheel onbegeleid gezongen werk steeds op toon bleef, had onze bewondering. Het kerkkoor zong in wisselzang met de gemeente enkele lijdenskoralen. Jan v. d. Berg speelde koraalvoorspelen van Pachel- bel en Bach. Dat dit een dorre geschiede nis werd, lag niet aan zijn technische vaar digheid, maar aan het orgel. „LEVEND LANDSCHAP". Gistermiddag hebben 400 schoolkinderen de film „Levend Landschap" gezien, de nieuwste dierenfilm, welke door de af deling Soest van de Ned. Vereniging tot bescherming van Dieren, in hotel „Eem land" werd vertoond. Des avonds was de zaal geheel bezet door volwassenen, toen de heer G. Nieuwen- huysen, directeur van het hoofdkantoor te Den Haag, deze films inleidde en het doel van de dierenbescherming benadrukte. De film toonde prachtige opnamen van landschappen, waarin vele dieren een plaats vonden, terwijl het werk van de dierenbescherming zeer tot zijn recht kwam. Het slot van de film gaf prachtige opnamen van Giethoorn. VOLKS-UNTVÉRSITEIT. Hedenavond spreekt de heer Maarten Kooy voor de Volks-Universiteit alhier, in „Braamhage", over Kamermuziek en de geschiedenis hiervan. Dit is het tweede deel der muziek-cursus, die de heer Kooy voor de V.U. geeft. Vorige week werd de eerste avond gegeven. INTERESSANTE FILMAVOND VAN 'T NUT. Vrijdag vertoonde de United States In formation Service voor 't Nut een unieke serie films over de Verenigde Staten. Het doel van genoemd Instituut is de Nederlanders een beter beeld te geven van Amerika zoals het werkelijk is. Dat de voorstelling, die we ons van Amerika vormen, wel eens wat eenzijdig is, bleek de aanwezigen bij het aanschouwen van deze hoogst interessante films, waarbij 'n Nederlandse tekst werd gesproken. Nu eens geen „skyscrapers", geweldige fa brieken of „sterren" uit Hollywood. Wie, die aan Amerika denkt, zou zich het plaatsje Essex kunnen voostellen, rustig en landelijk, waar de houten vissers schepen nog geheel met de hand gebouwd word Waarbij tevens oude gebruiken in ere worden gehouden. De prachtige film van het Yellowstone- park toonde Amerika's meest bekende natuurreservaat van haast beklemmende schoonheid en de film over het muziek centrum „Tanglewood" was fraai muzikaal geïllustreerd, zodat men daarbij dubbel kon genieten. Het zou te ver voeren alle getoonde films te bespreken noemen we nog die van de hoofstad Washington met haar talloze im posante gebouwen, alsook de stemmige rolprent over Paasgebruiken in de Ver enigde Staten. De talrijke bezoekers volgden de verto ningen met intense belangstelling. Een goede greep van 't Nut, deze Amerikaanse avond In de gemeenteraadsvergadering van j.1. Vrijdagavond werd tot Gemeente-secreta ris alhier benoemd de heer J. J. J. M. Festen, thans in dezelfde functie werk zaam te Heiloo. De heer Festen is geboren 25 April 1904 te Winterswijk. Na het volgen der R.H.B.S. te Breda, trad hij op I September 1922 in gemeentedienst. Achtereenvolgens was hij werkzaam te Teteringen, Breda, Don gen en Vught en sedert 1 Mei 1942 als secretaris en ambtenaar van de burger lijke stand te Heiloo. Hij is in het bezit der akten voor gemeente-administratie, staatsinrichting m.o. en van het hogere vakexamen in de gemeenteadministratie (examen B). In zijn vrije tijd doet hij veel aan mu ziek, is dilettant cellist en werkte aan ver schillende liefdadigheidsconcerten mede. Hij vervult de volgende nevenfuncties bestuurslid der afd. Noord-Holland van de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten; bestuurslid der Vereniging van bur gemeesters en secretarissen in Noord-Hol land; voorzitter van de afdeling Alkmaar van het instituut voor bestuursweten schappen; curator en secretaris van het curatorium van het R.K. Lyceum te Alk maar; voorzitter der R.K. Woningbouw vereniging te Heiloo; bestuurslid van het Wit-Gele Kruis; lid van het R.K. Kerk bestuur te Heiloo; lid der examencom missie voor de gem. administratie; lid der studiecommissie voor subsidiëring van de vrije jeugdvorming uitgaande van het Centrum voor Staatskundige Vorming der K. Volkspartij. Van zijn hand werden een groot aantal artikelen geplaatst in de vakliteratuur, terwijl de Maasbode sedert jaren vele hoofdartikelen van zijn hand opnam. BESTELAUTO VLOOG TEGEN BOOM. Vrijdagamorgen reed de bestuurder van 'n bestelauto tegen een boom, nadat de be stuurder krachtig had moet remmen, voor een voor hem rijdende personenauto. De bestelauto werd zodanig beschadigd, dat de gehele bovenkap van de auto werd gerukt. NEDERLANDSE REISVERENIGING. Donderdagavond komt de Nederlandsche Reisvereniging alhier in het Oranje-Hotel bijeen voor de vertoning van een film over Romantisch Frankrijk. CANDIDATEN VAN DE K.V.P. VOOR GEMEENTERAADSVERKIEZING. In de gisteravond door de afd. Soest van de K.V.P. gehouden vergadering werden voor de verkiezing van de gemeenteraad candidaat gesteld W. G. van Zadelhoff, A. P. Hilhorst, R. Hilhorst, J. Zoetelief (zittende leden), P. Versteijnen, G. v. d. Berg, H. Klarenbeek, J. C. Brouwer, A. Stalenhoef, H. Butzelaar, P. v. Roomen, P. A. Wantenaar en Mr. J. W Dahlberg. HERDENKING 40-JARIG BESTAAN MILITAIRE LUCHTMACHT. Zoals in een voorgaand bericht reeds ver meld, heeft het comité „Aanbieding hul deblijk", gevormd uit de burgerij van Soesterberg, onder voorzitterschap van de Burgemeester, een besluit genomen in welke vorm een huldeblijk aan de Lucht macht zal worden aangeboden. De ouderen onder ons weten nog, dat bij Kon. Besluit van 1 Juli 1913 de Militaire Luchtvaart werd opgericht en het toen malige vliegveld van de Firma Verweij en Lugard werd overgenomen. Als straks de commissieleden, woner5 van Soesterberg aj® de intekeoiiist aanbiedt «hendeint^sTaanbied bijdrage, dan hoop 't cornlt0j terberg innig 3,0„den me macht, zai bijdraven dlt P nen verwezelijlte° VLIEGFEESTEN flf SOESTEI In de maand jujj zal Soes} middelpunt zijn van waaraan ook de Luchtmachtki megen zal medewerken. Op een nog nader te bepaler bovendien een gala-concert w ven in de grote zaal aan dej - sluw zaa' waaraan ook de pop raai, Joon r- .-t zitn n zal De H da» "•u uuk ae populaire L J°op de Knegt, ziin verlenen. - baten van cüt concert - om bij te drage„ ju de kostt schaffing van Mja-uniformt Luchtmacht-kapel. tafeltennis. Uitslagen der laatste gespeel den van „De Stompert" De Stompert—Union 2 De Stompert 2—Ehma 2 De Stompert 3-Bofa 1 Hapam 2—De Stompert 4 (Hapam 2 niet HONDERD jaar KROMSTi Over bovengenoemd onder Vrijdagavond kapelaan H. G uit Utrecht in „Huis ten Hal afdeling Soesterberg van de ker beschreef eerst de positr lieken in de tijd voor en n revolutie in die landen, wa minderheid waren. Nog in 1 van de 19e eeuw, zo verve zijn rede, werden zij in Nee stens geduld. Er bestond van geloof en leven. Hierin kwam verandering, onder het ministerie Thorbec lieke Kerk vrijheid kreeg niseren. Het gevolg was he bisschoppelijke hvërarchie. De agitatie onder een deel tanten, bekend als de Aprilt hierin geen verandering br Van toen af kon de opbo van de Katholieke volksgroe buiten als naar binnen. Eei op maatschappelijk en cul moest worden ingehaald. Zi ook meer een eenheid gevoe organisaties op verschillend ven kwamen. De volgende phase was een a cipatie naar buiten, wat no een deel is bereikt. En na; bewustwording van de F leeft uit het Christelijk op welke plaats in de ma ook gesteld is, trachten n beste te presteren. GEBOREN: Pièter Job, z. v A. Kampl en A. Koomans, Vondellaa Jacomijna Ilor.a, d. v. A. predikant en E. Bernat, D Johanna Maria, d. v. A. kunstharsperser en G. G Harm, z. v. A. Roetman, ba A. Kooiker, Burg. Grothest tina Leida Geesina, d. v. C kommies bij de rijksbelasti Snijder, Ferd. Huycklaan Hinderika Johanna, d. v. ficier bij de luchtmacht en ris, Gen. Spoorstraat 30. IV Paulina, d. v. Th. H. Rij M. Beemsterboer, Raderr Adrianus Gerardus, z. v. l| en M. C. C. de Nobel, Vo Hermanus Sietze, z. v. H administrateur en K. Kr< penlaan 8. Gijsbert, z. v. veld, melkhandelaar en Schrikslaan 29. ONDERTROUWD Cornelis Gerrit Verschoor, monteur, Koninginnelaan Maria de Wit, 20 jaar, hij houding, Koninginnelaan Tulp, 32 jaar, betonwerker, drika Maatje van Zalk, beroep, Klaarwaterweg 94. OVERLEDEN Cecilia Scl jaar, zonder beroep, echt W Schothorst, Plasweg 4' nelia Huberta Niertng, 8| beroep, weduwe van P. C Bilderdijklaan 2, Baarn. J< ka Antoinetta Nell, 83 j roep, weduwe van J. A laan 12. Alida Moora, 72 roep, weduwe van J. Mes laan 44. Johanna Maria G zonder beroep, echtgenote hoed, Wiekslotenveg w. De vliegerij stond in die jaren nog in de,..„„„, - kinderschoenen en vele hoge autoriteitenEverdina van oe Biezen, stonden toen nog sceptisch tegenover de genomen besluiten. Eén was er echter, Generaal Snijders, chef van de Generale Staf in die jaren, die een andere mening was toegedaan. Deze Generaal is de ziel van de Lucht vaart geworden, zowel van de militaire als de burger luchtvaart, welke omstreeks 1920 werd opgericht. Hij zette zijn gehele persoonlijkheid in als aviatische belangen verdedigd moes ten worden en was de stuwkracht van de ondernomen Pioniersvluchten, die bewezen, dat de vliegerij toekomst had. In verband hiermede heeft het comité gemeend aan de jubilerende Luchtmacht geen mooier en passender geschenk te kunnen aanbieden dan een bronzen borst- J. van de Biezen, kle G. van Brienen, Wald. Pv TAFELTENNISVERENIGI Het eerste team van Shoi kampioenstitel bemachl tegen Tuindorp. De Utree ren met 82. Een verdienstelijke overw Daselaar op Albers. De ge Haarlem bleven ongeslag ieder 3 maal. Donderdag a.s. speelt Shc uitwedstrijd te Zeist teg die naam. beeld op marmeren voetstuk van deze Zaterdag a.s. speen Shot| grote luchtvaartpionier, dat geplaatst zal worden in de grote zaal van het Lucht macht-gebouw aan de Kampweg te Soes terberg. Deze gedachte werd ter kennis gebracht van de chef Luchtmachtstaf, Gen. Aler, dier hiermede zijn grote instemming be tuigde. ijaiciuag -jt competitiewedstrijd, n.1. uit Utrecht. Deze avond Shot kampioensteams geh Ook Shot 2 behaalde deze winning op P M. 2 en be Ook voor Shot 2 eindig competitie. Te Utrecht ga U.T.T.C. bestrijden.

Soester Courant | 1953 | | pagina 2