ftaakdirieJiA ÖAanje Hcdel Men zegt... MetPASEN Kruiswijk De emancipatie van de Luchtmacht. Wielrenners achter scooters. SOEST. IN DE HOEK. Voor beter Schoeisel naar Stichtsche Schoenliuizen I DINSDAG 31 MAART 1953. 31e JAARGANG no. 25. SOESTER OURANT Abonn. per kwart, 1.85 - per post 2.00 Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 POSTGIRO No. 126156 In Soesterberg hingen Vrijdag in tal van huizen de vlaggen uit. Het was weer een grote dag in de historie van Soesterberg, dat zo nauw verbonden is.met de ontwik keling van de militaire luchtmacht in Ne derland, waarvan het, nu bijna 40 jaar geleden, ook de bakermat was, zodat de naam „Soesterberg" een begrip is gewor den, dat direct associaties aan de lucht macht oproept. Drie feiten waren het, die deze dag tot een ware feestdag maakten, t.w. de ver heffing van de luchtmacht tot een apart zelfstandig wapen, de verlening van het praedicaat „Koninklijk" en in verband hiermede de aanstelling van Prins Bern- hard tot Inspecteur-Generaal van de Ko ninklijke Luchtmacht. In verband met deze emancipatie vond in de voormiddag op de vliegbasis de offi ciële plechtigheid plaats, waarbij een 1500 man Luchtmachttroepen, geformeerd uit onderdelen van de vliegbasis Soesterberg en van het Commando Luchtvaarttroepen te Nijmegen, in carré stonden opgesteld. De plechtigheid werd opgeluisterd door de luchtmachtkapel uit Nijmegen. Als parade-commandant fungeerde de Ko lonel M. A. Smeenk, commandant van de Luchtstrijdkrachten te Nijmegen. De Minister van Oorlog, Z.E. Ir. C. Staf en vele hooggeplaatste autoriteiten uit binnen- en buitenland, woonden de plech tigheid bij. O.m. waren tegenwoordig', de Chef van de Marinestaf, vice-admiraal A. de Booy en de Chef van de Generale Staf, Lt. Generaal B. R. P. F. Hasselman, de staatssecretarissen H. C. W. Noorman en mr, F. J. Kranenburg. Voorts waren er verscheidene militaire attaché's, oud-offi cieren en bekende oud-Soesterbergse vlie gers, onder wie de pioniers Van Meel, Versteeg, dr. Plesman en Piet van der Griendt, en deputaties van alle andere vliegvelden. Ook was aanwezig onze Bur gemeester, mr. S. P. Baron Bentinck. Onder de buitenlandse gasten bevonden zich o.m.: de geallieerde bevelhebbers: Air Chief Marshal Sir Hugh W. Saunders, ge neraal Lauris Norstad, Air Chief Sir Ro- bert Foster, Air Commodore H. D. Mc. Gregor en de Belgische generaal-majoor L. F. de Soomer. Nadat al deze autoriteiten met het voor geschreven eerbewijs, bestaande uit trom geroffel, waren ontvangen, werden door Minister Staf de troepen geïnspecteerd, die voor het front van 25 Meteor straal jagers stonden opgesteld. Terwijl de mili taire kapel zacht het Wilhelmus speelde, werden de Koninklijke Besluiten voorge lezen, waarbij de Luchtmacht het praedi caat Koninklijke wordt verleend en waar bij Prins Bernhard wordt aangesteld tot Inspecteur-Generaal van de Koninklijke Luchtmacht. Vervolgens legden minister Staf en de luitenant-generaal-vlieger J. A. Aler elk een krans aan de voet van het monument der gevallen vliegers. In zijn toespraak daarop tot de troepen, wees de minister o.m. op de grote bete kenis van de zelfstandigheid van de Lucht macht en van het ontvangen praedicaat. Dit alles ligt in de lijn van een versnel de ontwikkeling van het luchtwapen, wel ke door de omstandigheden, waarin we ons na de bevrijding bevinden, werd ge stimuleerd. Hierna richtte de minister zich met een persoonlijk woord in het Engels tot de aanwezige geallieerde bevelhebbers en in het Nederlands tot de vertegenwoordiger van België. De volgende spreker was de chef van de Luchtmachtstaf, Lt. Generaal-vlieger J. A. Aler, die deze dag de belangrijkste dag noemde in de geschiedenis van de Ne derlandse militaire luchtvaart, nu de luchtmacht, alhoewel een eenheid vor mend met de andere wapens, overeen komstig haar eigen aard, haar eigen plaats in het bestel van 's lands strijdkrachten verkregen heeft. Grote voldoening, aldus de generaal, geeft ook het besluit, waarbij Z.K.H. Prins Bern hard, in feite de meest ervaren generaal- vlieger ter wereld, tot inspecteur-generaal van de Kon. Luchtmacht werd benoemd. Burgemeester Grothestraat 72 Telefoon 2038 Men zegt 't zal niet meer bij het oude blijven, De dingen zullen strakjes anders zijn, Een ander zal geschiedenis gaan schrijven, Hetzelfde lied ja, maar een nieuw refrein Men zegt, 't zal strakjes alles anders worden, Er komt ook daar wellicht een and're geest, Men zegthet komt mischien wel weer in orde En wordt het anders dan het is geweest. Hetzelfdeanderswie kan de geesten meten Wie leest het schrift, dat Vader Tijd straks schrijft Eén ding, dat zal de mensheid zeker weten Dat het de onzekerheid is, die blijft. Na voorts allen te hebben herdacht, die in dienst van de militaire luchtvaart het leven lieten en de hoogtepunten te heb ben gememoreerd in de bijna veertig jarige geschiedenis van de Nederlandse luchtmacht, roemde spreker o.m. de team geest waarvan Soesterberg en de gehele luchtmacht steeds blijk gegeven had en welke er zeker toe had medegewerkt om de militaire luchtmacht tot de verworven onderscheiding te brengen. Straaljagers boven de vlag met Kroon, boven het vliegveld, tijdens de wapen schouw voor de autoriteiten. Na deze toespraken werd een défilé van de grondtroepen gehouden voor de aan wezige autoriteiten, gevolgd door een luchtparade, waaraan deelnamen 25 Glos ter Meteor straaljagers, 25 F 84 Thunder- jets en 25 Harvard lestoestellen, onder commando van Kol. M. A. Smeenk. De prachtige formaties, die ieder op zichzelf een onverbrekelijke eenheid vormden, 'werden door tal van aanwezigen op en ver buiten het vliegveld gadegeslagen. Na afloop werd er in het Officierscasino aan de Kampweg een staande receptie ge houden, waar tal van genodigden ver schenen en een heildronk werd uitge bracht op de benoeming van Prins Bern hard tot inspecteur-generaal. Tot slot verenigden de autoriteiten zich aan een diner in het Kerckebosch te Zeist. „Tempo" heeft de primeur van Nederland. Morgenavond zal de trainingsavond van de ren- en toervereniging „Tempo" een ander karakter dragen dan gewoonlijk. Is op andere Woensdagavonden het par cours Beetzlaan, Hellingweg, Van Strae- lenlaan en Mariastraat het strijdtoneel van de Tempo-wielrenners, die elkaar be kampen, morgenavond zal dit anders zijn. Morgenavond, van 6.30 tot pl.m. 8 uur, zullen verschillende Tempo-renners in de gelegenheid worden gesteld hun krachten in te zetten in een wedstrijd achter mo toren. In plaats van de zware baanmoto- ren zullen, voor het eerst in Nederland, scooters worden gebruikt, waarachter rub ber rollen zijn gemonteerd, zulks in af wijking van de gebruikelijke houten of stalen rollen, zoals aan de baanrnotoren zijn bevestigd. Zijn de Tempo-renners misschien nog niet zo bekend bij het grote publiek, de be rijders van de scooters ongetwijfeld wel, want het zijn motorrenners, die nu en vroeger een grote naam op dit gebied hadden. „Het is allemaal een beetje haastig ge gaan", zei ons de heer H. L. Schlebaum gisteren tijdens een onderhoud. „Op de R.A.I. had ik grote interesse voor de daar tentoongestelde scooters en al kij kende en pratende rijpte bij mij de vraag of deze scooters niet geschikt zouden zijn voor wegwedstrijden, waarbij zij gang makers zouden zijn voor wielrenners. De importeur van de scooters bleek, be halve een goed zakenman, ook een spor tief man. Hij bood zes machines voor een wedstrijd in bruikleen aan, doch stelde terecht de voorwaarde, dat deze scooters door ervaren motorrenners zouden wor den bereden". „En toen was de wedstrijd geboren", merkten wij op. „Neen, zo gemakkelijk gaat dat niet, want, behalve de toestemmnig van de plaatse lijke overheid, moeten wij ook toestem ming hebben van de Koninklijke Neder landse Wielren Unie, een machtig lichaam, zonder welks fiat geen wedstrijd mag plaats hebben. Doch het is alles voor elkaar gekomen, zij het, dat de toestemming van de K.N. W.U. pas Zaterdag afkwam". Aannemende, dat deze toestemming zou worden verleend, hadden wij onze plan nen uitgewerkt. Met toestemming van de Soester overheid werd besloten het par cours voor de wedstrijd uit te breiden. Dit parcours zal thans lopen over Beetz laan, Waldeck Pyrmontlaan, Juilanalaan, Korte Bergstraat, Hellingweg, Van Strae- lenlaan, Mariastraat, Beetzlaan. Gestart zal worden voor het perceel num mer 16, waar uiteraard ook de finish is. De technische leiding is in handen van onze Soester wielrenner Evert Grift, die vorig jaar zijn debuut heeft gemaakt ach ter baanrnotoren en in deze materie goed thuis is. De zes scooters zullen worden bereden door John. Schlebaum, de vroegere Am sterdamse motorrenner, die in 1926 kam pioen van Nederland werd en in datzelfde jaar finalist was te Zürich bij de wereld kampioenschappen. De heer Schlebaum woont al verscheidene jaren in Soest, aan de Julianalaan. Hij is niet de enige bekende in de wereld van de motorsport, want wie kent niet Jan Timmer, die 2 jaar geleden een zeer succesvolle carrière als motorrenner afsloot. Verder is er Dick Renooy, de Eysink-berijder in alle mo torwedstrijden in Europa. De andere be rijders zijn Ries van de Linden, Wout Grift en Henk Kooy, die voor de oorlog vele triomphen op de renmotor hebben gevierd. Zes van de beste wielrenners van „Tem po" zijn aangezocht om aan deze wed strijd deel te nemen en zij hebben het verzoek aan dit experiment, hetwelk de primeur van Nederland betekent, dank baar aanvaard. Evert Grift bleek al even enthousiast te zijn als de secretaris van zijn vereni ging. Hij was de eerste Soester wielren ner, die vorig jaar in het Stadion te Amsterdam achter motoren reed en hij zei ons, dat dit „stayeren" een prachtige sport is. Met nadruk werd ons verzocht, het pu bliek te verzoeken er voor zorg te dra gen, dat kinderen en honden met op de rijweg komen, zodat het parcours, dat niet zal worden afgezet, voor de wiel renners en de scooter-berijders volkomen veilig zal zijn. Waar dit een zeer uniek sportevenement is, worden de bewoners langs het par cours verzocht, door het uitsteken van de vlag, aan deze wedstrijd een feestelijk tintje te geven. Officiële Mededelingen. GEMEENTE-SECRETARIE EN KANTOREN GESLOTEN. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat de ge meentesecretarie, het kantoor van de ge meente-ontvanger, de hulp-secretarie te Soesterberg, alsmede de kantoren van de takken van dienst, op Vrijdag 3 April (Goede Vrijdag) en Zaterdag 4 April a.s. voor het publiek gesloten zullen zijn. De ambtenaar van de Burgerlijke Stand zal op Zaterdag 4 April voor dringende gevallen zitting houden van 9 tot 10 uur v.m. (ingang aan de achterzijde van het gemeentehuis). Tevens wordt bekend gemaakt, dat op die dagen geen as en vuilnis door de Vuilnisdienst zal worden opgehaald. BEKENDMAKING. Het Hoofd van het gemeentebestuur van Soest maakt bekend, dat door Burgemees ter en Wethouders dier gemeente ter secretarie (afd. Eigendommen) voor een ieder ter inzage wordt nedergelegd ge durende het tijdvak 1 t.e.m. 30 April 1953: een uitgewerkt, bij besluit van de Raad d.d. 20 Maart 1953, afd. W, nr. 1222 voor lopig goedgekeurd, plan, met uitvoerige kaart en grondtekening, bevattende een lijst van de kadastrale nommers van, ten behoeve van de oprichting van een riool waterzuiveringsinstallatie, te onteigenen percelen. De belanghebbenden kunnen uiterlijk 14 dagen na verloop van de termijn voor ne- derlegging hun bezwaren schriftelijk aan het gemeentebestuur opgeven. Soest, 27 Maart 1953. Het hoofd van het gemeente bestuur voornoemd, S. P. BENTINCK. FEESTAVOND W.S.S. „EEMLAND". Zaterdagavond heeft de Watersport-Stich ting „Eemland" op feestelijke wijze haar 1-jarig bestaan gevierd in de met veel vlaggen en bloemen versierde zaal van „Astoria" te Baarn. Daar ook zeilers uit Soest en Bunschoten bij de Stichting zijn aangesloten en even eens zeilers uit Nijkerk aanwezig waren, was het een heterogeen gezelschap, dat door de voorzitter, de heer J. Bierhaal- der, werd welkom geheten. Het feestprogramma werd verzorgd door het Muzerhy Septet uit Hilversum, dat onder leiding van de heer Jan Weyers, die zelf een prima violist bleek te zijn, beschaafd en met prijzenwaardige virtuo siteit misiceerde. Succesvol was ook het optreden van de vocalist Cor Streeler en de xylophoniste Betty Gerritse, die met de pianist van het ensemble, Kees van Leeuwen, wed ijverde in vingervlugheid en muzikaliteit. Naast het muzikaal genoegen verrasten enige leden van het gezelschap de feest vierende watersportvrienden met enige vlot gespeelde schetjes. Voor nog meer afwisseling droegen de sneltekenaar Ben Fokken en Bep Holst, aan wie de conference was toevertrouwd, zorg. Vooral aan laatstgenoemde was het te danken, dat het programma zonder hiaten vlot kon worden afgewerkt. Met gezellige praatjes en geestige voordrach ten wist zij de verschillende programma onderdelen aaneen te rijgen. De feestavond werd besloten met een bal onder leiding van de heer Jac. van Es, waarop het bijzonder vrolijk toeging. De leden van „Eemland" en hun gasten kun nen dan ook op een geslaagde avond te rugzien, waarop de verenigingsbanden zeker versterkt zullen zijn. ROND HET IJSSELMEER. Op 18 en 19 Juli a.s. organiseert „Tempo" alhier een landelijke prestatie-rit. In 26 uur zullen de deelnemers rond het IJssel- meer worden gevoerd, een rit, welke men tot een jaarlijkse, traditionele rit wil ma ken. POLDER- EN BOSRIT GEORGANISEERD DOOR „TEMPO". De 2e Paasdag organiseert de ren- en toervereniging „Tempo" alhier een Pol der- en Bosrit over 70 K.M., waaraan iede re wielrijder kan deelnemen. Een par cours, lopende over Soest, Baarn, Eem- brugge, Nijkerk, Voorthuizen, Barneveld, Achterveld, Nieuw-Leusden, Laan 1914, Soest, moet worden gereden. Voorrijders, die niet gepasseerd mogen worden, gaan voorop. Alleen wielrenners mogen deze rit in hoger tempo uitrijden. INSTUIFAVOND HERV. JEUGDVERBAND „DR. EYKMAN". Het wijkgebouw „Eltheto" was tot de laatste plaats bezet, toen de voorzitter, de heer Vogelzang, de aanwezigen wel kom heette op de eerste jaarlijkse bijeen komst. Na uitvoerig te zijn ingegaan op de be tekenis van het Jeugdverband in het algemeen, spoorde hij aan tot bezinning, in deze tijd waarin de gevaren op veler lei gebied zo groot zijn. De mededeling, dat de gehele verenigingskas was afge dragen aan het Rampenfonds, had aller instemming. Hierna werd een aanvang gemaakt met het uitgebreid programma, geheel samen gesteld en uitgevoerd door eigen leden. De kinderen van 1014 jaar hadden groot succes met hun avonturen en pantomi mes. De ouderen, welke enige éénacters en schetsen voor 't voetlicht brachten, genoten veel waardering. Ook de zang soliste had een aandachtig gehoor. Het muzikale en zanggedeelte werd uitstekend verzorgd door het trio „The Singing Fo- bis". Het radio-zoekplaatje, waarop de aanwezigen werden getest op hun kennis van Soest, was een passend intermezzo. ONDERHOUD VOORTUINEN. Als derde en laatste causerie over de voortuinen zal Donderdagavond, 2 April a.s., een bijeenkomst plaats vinden in ho tel „De Schouw". Op de eerste avond werden de soorten tuinen behandeld, terwijl in tweede cau serie de beplanting van de voortuinen werd besproken. Nu krijgt het onderhoud van de tuinen een beurt. Dit is wel het belangrijkste, want al is er nog zoveel geld besteed aan de aanleg van de tuin, wanneer deze niet naar behoren wordt onderhouden, is al het uitgegeven geld weggegooid geld. Ook zij, die de eerste samenkomsten niet hebben bijgewoond, kunnen op de derde avond nog belangrijke dingen vernemen. Niet vergeten moet worden, dat ook dit jaar weer een wedstrijd gehouden zal wor den in het aanleggen en onderhouden van voortuinen. 40-JARIG JUBILEUM. 2 April a.s. is voor de heer J. J. F. Mul ler, chef van de Albert Heijn-winkel te Soestdijk, Van Weedestraat 22, een be langrijke en gedenkwaardige dag. De heer Muller zal n.1. het feit herdenken, dat hij voor 40 jaar geleden als jongmaatje bij deze firma in dienst trad. Deze lange periode begon als bediende in Bussum. Na de vervulling van zijn dienstplicht volgden Hilversum, Eindho ven, Bussum en Baarn, waarna hij, in Juni 1920, als chef te Soestdijk werd aan gesteld. Reeds bijna 33 jaren achtereen zwaait hij hier reeds de scepter en be hartigt hij de belangen van zijn klanten op de beste wijze. Wij twijfelen er dan ook niet aan of het zal de heer Muller en zijn gezin op deze voor hem zo ge denkwaardige dag aan warme belangstel ling zeker niet ontbreken van de zeer ve len, die hem kennen en waarderen. Wïj wensen hem gaarne en van harte ge luk met deze lange, eervolle staat van dienst. Donderdagmiddag (2 April), van 3 tot 5 uur, is er gelegenheid dé heer Muller geluk te wensen in de kleine zaal van hotel „Eemland", ingang Korte Brinkweg. NATUURBESCHERMINGSWCAHT BIJEEN. Onder leiding van de heer J. G. H. Götz v. d. Vet kwam Donderdagavond, in ho tel „De Gouden Ploeg", de Natuurbescher- mingswacht „Eemland" bijeen. Van de Burgemeester was een schrijven binnengekomen, waarin deze zijn dank betuigde aan de Natuurbeschermings- wacht voor haar werk en waarin de hoop werd uitgesproken, dat men op dezelfde enthousiaste wijze zou blijven werken. De Burgemeester sprak er tevens zijn vol doening over uit, dat de samenwerking met de politie uitstekend was. Bij de bestuurverkiezing werd mevr. N. B. C. van Capelle-Pilaar tot nieuw be stuurslid gekozen. Het jaarverslag van de secretaris was als gewoonlijk zeer uitvoerig. Het bezoek aan de bossen door het publiek was in de afgelopen zomer niet zo groot als an ders, dank zij het slechte weer. Niettemin was een controle dringend nodig geble ken, getuige de volgende cijfers 56 maal moest men optreden tegen het klimmen in bomen en 97 maal moest men rokers in bos en heide op brandgevaar wijzen. Niet minder dan 165 maal werden bloe men- en eikenbladplukkers betrapt, ter wijl aan 42 personen een wandeling door jonge bosaanplant moest worden verbo den. Motorrijwielen en bromfietsen trof men op toeristenfietspaden aan en 82 be stuurders van een dergelijk voertuig moest het verder rijden aldaar ontzegd worden. De eigenaars van 3 in de bossen loslo pende honden kregen een waarschuwing, terwijl 13 personen geattendeerd werden op het feit, dat de Soester bossen niet als vuilnisbak mochten dienen voor pa pier en dozen. Een groep padvinders moest uit de bossen worden verwijderd, omdat zij met hun kampmessen boomstammen beschadigden. Spelende jeugd in plantsoenen werd op het verkeerde hiervan gewezen, terwijl 'n Soestenaar, die een dennenboom afzaag- „Hoera" heeft iedere „zelfstandige" ge roepen, toen vorig jaar het besluit viel, dat de door de Duitse bezetters in het leven geroepen vakgroepen, ondervak groepen etc. zouden gaan verdwijnen. Weliswaar was er in één adem sprake van een P.B.O., maar, zo meenden we, die is er voorlopig nog niet. In ieder geval rekenden velen, dat de plannen een heel ander beeld zouden geven dan het Duitse cadeautje, waar we, na de bevrijding, nog 8 jaar op moesten knarsetanden. Niemand heeft feitelijk ooit goed begre pen wat die vakgroepen meer deden dan de gedwongen contributie consumeren. Het gedwongen lidmaatschap en de con tributie waren aanleiding tot heel wat processen en beslagen, maar dat is weer een andere zaak. Toen er sprake van was, dat de vak groepen zouden verdwijnen, heb ik ge zegd, dat we ons maar niet blij moes ten maken met een dode mus en we er rekening mee moesten houden, dat deze instellingen een taai leven hadden. Een aardig maar droef staaltje deelde mij, in verband hiermede, een der lezers mede. 1 Januari verdween de vakgroep, waarbij onze lezer gedwongen was aangesloten. Daarvoor kwam in de plaats een „vrije organisatie" voor hen, die behoefte ge voelden aaneengesloten te blijven, terwijl voor hen, die voor de organisatie niet voelden, de toegang tot de „Vereniging van vertrouwensmannen" open stond. Al les zonder dwang, een prijzenwaardig ini tiatief en een voorrecht der democratie. Maar ondanks de fraaie leuzen, waarmee dat zaakje begon, pakte het geheel an ders uit. Het bestuur van die „vrije" organisatie en het bestuur van de „Vereniging van vertrouwensmannen" bestaat n.1. uit pre cies dezelfde mensen als die in de vak groep achter de groene tafel zaten Hoe „leuk" ook gevonden, zou dit niet 't ergste zijn, want per slot is een mens voor verbetering vatbaar, doch deze beide in stellingen namen het contract voor leve ring van grondstoffen van de vakgroep over en dit houdt in, dat de grondstoffen alleen maar mogen worden geleverd aan leden van de „vrije organisatie" en de aangeslotenen bij de „vertrouwensman nen".... Zit dat niet lief in elkaar? De mensen, die, na al die jaren dwang, nu de vrijheid verkozen en niet toetra den, kunnen dus hun zaken sluiten wan neer zij alsnog lid worden. Een fraai staaltje „democratie". M'n com pliment voor het vernuft. H. OEKMAN. SOEST - UTRECHT - BAARN de, met de politie te maken kreeg. Zes maal werd een begin van bos en heide brand geblust. Het aantal Natuurwachters bedroeg 4 vrouwelijke en 17 mannelijke leden en een adspirantlid. Bij de rondvraag klaagde men over het feit, dat militaire auto's herhaaldelijk door de bossen en duinen ten noorden van de Spoorlijn AmersfoortUtrecht lij den, waardoor veel schade aan het na tuurschoon wordt aangericht. Het plant soen aan de Duinweg bleek beschadigd te worden doordat hierover wordt ge lopen en gereden. WATERSNOODZEGEL NED. ANTILLEN. De watersnoodpostzegel van de Ned. An tillen, die werd uitgegeven in de waarde van 2214 cent met een toeslag van 714 cent, zal tot en met 15 April a.s. aan de Philatelistenloketten der Postkantoren en op schriftelijke aanvraag bij de Phila- telistische Dienst der P.T.T. te 's Graven- hage verkrijgbaar zijn. POSTZEGELS BUITEN GEBRUIK. In 1948, ter gelegenheid van troonsbestij ging, heeft de P.T.T. twee frankeerzegels met de beeltenis van H.M. de Koningin uitgegeven. Deze zegels, die vervaardigd werden naar een ontwerp van de kunstenaar Hartz, werden uitgevoerd in de waarden van 10 en 20 cent en in een formaat van 28 x 35 mm., waarbij de beeltenis was omgei- ven door een vierkant. Met ingang van 1 September a.s. worden deze zegels buiten gebruik gesteld en ver liezen zij hun waarde voor frankering. GESLAAGD. Tijdens het te Amersfoort gehouden typo grafisch eind-examen, slaagde de heer J. H. Roos alhier voor het vaktheoretisch diploma Letterzetten. RIJWIEL ONTVREEMD. Na afloop van een oefenavond van een gymnastiekvereniging, in het gymnastiek lokaal van de school Kerkebuurt, bleek het rijwiel van de heer K., dat hij tegen het gebouw had geplaatst, ontvreemd. gebak van Soesterbergsestraaat 28 - Telefoon 2532

Soester Courant | 1953 | | pagina 1